Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

SZYMEK_TSW 19.04.2010 18:35

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6823748844.jpg

Sorki jeśli było już to poruszane, ale co jest planowane na tym tarasie gdzie aktualnie znajduje się ta żółta folia?

Jonasz 19.04.2010 18:43

Jak podały dziś media m.in. Onet:
http://wiadomosci.onet.pl/2157707,11...owil,item.html
Majchrowskiemu SLD zaproponowało kandydowanie na Prezydenta RP. Trzeba przyznać, że miał chyba jednak poczucie swojej wartości i podziękował. To byłaby jakaś masakra - za to Obtułowicz ucieszyłby się - tyle mogliby (nie) zbudować...

Ciastek1 19.04.2010 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jonasz (Post 886150)
Jak podały dziś media m.in. Onet:
http://wiadomosci.onet.pl/2157707,11...owil,item.html
Majchrowskiemu SLD zaproponowało kandydowanie na Prezydenta RP. Trzeba przyznać, że miał chyba jednak poczucie swojej wartości i podziękował. To byłaby jakaś masakra - za to Obtułowicz ucieszyłby się - tyle mogliby (nie) zbudować...

SLD nie ma najmniejszych szans na wygraną więc po co pchać a przy okazji stracić urząd prezydenta Krakowa? Tutaj raczej nie chodzi o poczucie wartości ale zimną kalkulację

massoud 19.04.2010 19:43

http://www.sport.pl/pilka/1,70994,77...__Zylete_.html a u nas dupa

Oxydrene 19.04.2010 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 886147)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6823748844.jpg

Sorki jeśli było już to poruszane, ale co jest planowane na tym tarasie gdzie aktualnie znajduje się ta żółta folia?

Jesli od rzedów krzesel na trybunie w strone folii widac schody a nad korytarzem z folia jest dach(wiec nie sa to skyboxy) to pewnie tamtedy bedzie sie wchodzilo na trybune. Jesli nie to niech mnie ktos poprawi.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 885688)
Wspólnie z forumowiczem Szejkspir postanowiliśmy zapisywać zdjęcia z kamery internetowej, aby zrobić z nich krótką animację. Miało być po kilka "zrzutów" dziennie, jednakże w praktyce wyszło ich znacznie więcej.

http://www.youtube.com/watch?v=pkGbnYbxW3Q

Fajnie by było takie coś zrobić aż do zamontowania ostatniego krzesełka. Niestety obawiam się że sami nie damy rady tak zapisywać zdjęcia każdego dnia. I tu przydała by się jakaś pomoc ze strony Was forumowiczów. Sadzę że sporo osób wchodzi na kamerkę, więc jak by każdy przy okazji zapisał zrzut ekranu to mógłby powstał by z tego solidny film.
Nie musi to być skadrowany obraz z kamerki..może to być po prostu zrzut ekranu. Ważne żeby w nazwie pliku była podana data i godzina. Np. 0417_1903 (kwiecień, 17 _ godz 19:03)

kozacka sprawa, warto sie zmobilizowac zeby cos takiego zrobic. Macie podobna animacje trybuny C?

Sylwek1906 19.04.2010 20:43

Wiem że było już wiele razy mówione o tym kiedy będą montowane krzesełka na C ale jakoś nie moge tego znaleźć??

SpoXsteR 19.04.2010 20:59

przy tym stadionie nie ma konkretnych dat.. moga za miesiac, a moga pod sam koniec budowy, z nimi nic nie wiadomo.. co pokazali juz kilkakrotnie, wiec nie przywiazywalbym uwagi do "oficjalnych" dat..

cos tam na oficjalnej wspomnieli o poręczach i barierkach na trybunie.. zeby i w tej kwestii nie zajebali sprawe, wstawiajac blache za blacha w odleglosci 30 cm.. w ogole takie barierki / porecze do mnie nie przemawiaja.. na Legii bodaj jest podobnie i ch.. to wyglada

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 886147)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6823748844.jpg

Sorki jeśli było już to poruszane, ale co jest planowane na tym tarasie gdzie aktualnie znajduje się ta żółta folia?


niech oni lepiej te dziury na tylach czyms zaslonia.. w naroznikach te szczeliny to juz calkowita porazka ale te tyly mozna uratowac

silver1906ts 19.04.2010 21:05

Tu jest animacja z C (Film od początku budowy 2) http://www.2012.org.pl/pl/miasta-gos...ku-budowy.html

LukL 20.04.2010 09:36

Do pobrania ten sam filmik w lepszej jakości:
http://www.przeklej.pl/plik/ab20-avi-0012ak5gu1dc

+wersja w zwolnionym tempie:
http://www.przeklej.pl/plik/ab10-avi-0012ak4c2bq4

Ale naprawdę gorąca prośba..kto może i ma dobre chęci niech przy okazji coś "pozrzuca"... zwłaszcza że zaczęli budowę 2 poziomu trybuny.

http://img18.imageshack.us/img18/3348/1017cn.jpg

Na kamerkę można wejść poprzez oficjalna stronę Wisły, tylko trzeba mieć zainstalowanego Quick Time'a:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/kamery/

można także bezpośrednio: rtsp://91.213.255.219/live/mpeg4 (w programie Quick Time)

Wicked 20.04.2010 09:39

Przez zrzucanie z kamerki, macie na myśli zwykły PrintScrn okna przeglądarki??

LukL 20.04.2010 09:44

tak, wystarczy print screen i do ms painta np
tylko żeby pliki miały odpowiednia nazwę np 0420_1025.jpg ( 20 kwiecień _ 10:25 )

WILU TS 20.04.2010 09:55

Swego czasu robiłem coś podobnego i wrzucałem tutaj nawet filmik,ale jakoś temat ucichł i dopiero teraz ktoś próbuje z przeciwległą trybuną :)

it 20.04.2010 12:46

http://www.krakow.naszemiasto.pl/art...isly,id,t.html

:(

zloty1906 20.04.2010 12:48

Śmiertelny wypadek na stadionie Wisły

http://www.rp.pl/artykul/2,464434.html

KOMINEK 20.04.2010 13:00

Szkoda chłopa a tak przy okazji ,,stadion K.S. Wisła przy ul. Reymonta " i to gazeta Krakowska

crazykaro 20.04.2010 22:01

Podobno ze zawału dostał

dj_ibutti 20.04.2010 22:56

Nie zgłębiałem się nigdy w BHP na Budowie, ale czy on nie powinien mieć zabezpieczenia, podczas pracy na wysokości 5 m. ? Żeby się tylko prokurator do budowy nie dowalił. Rozmawiałem kiedyś z jednym z robotników, pracującym przy budowie C i mówił że jest wesoło, bo tylko na czas kontroli udają prace z zabezpieczeniem, a potem to hulaj dusza na wysokościach, bo jest taniej i wygodniej.

Wojtas 20.04.2010 23:27

Czy on mial jakies zabezpiecznie ??

Bo z ta praca na wysokosciach to w Polsce wogloe jakies jaja sa.Ostatnio w pewnej fabryce w Malopolsce byl identyczny przypadek ,gdzie gosc nie mial wogole nic a pracowal duzo wyzej .,dzis pewnie bylo podobnie bylo ,oni powinni to zaczac jakos ostrzej kontrolowac,bo tu chodzi o ludzkie zycie.

joshi 21.04.2010 07:53

oprócz ostrej kontroli przydałby się też rozsądek. Bo to, że robotnicy pracują bez zabezpieczeń bo tak jest wygodniej jest tajemnicą poliszynela.

Arapaho 21.04.2010 09:20

NIe wiem jak zabezpieczenia samych pracowników ale barierki robia non stop nawet na pół dnia robią deskowania - czem czasem sie dziwiłem zresztą.Tak samo było jak budowali C więc wydaje mi sie że kierownik budowy pilnuje tych spraw

rav 21.04.2010 10:08

Z jednej strony zaglądając czasem na budowie miałem wrażenie, że zabezpieczenia są dość symboliczne, ale nie znam się na tym... Z drugiej - gdzieś napisano, że ten robotnik miał zawał serca i dlatego spadł - to i zabezpieczenia niewiele by pomogły w takiej sytuacji.

dj_ibutti 21.04.2010 10:49

Rav - ale za przyczynę zgonu podano rozległe uszkodzenia czaszki, czy sie mylę? W takim razie zawał nie ma z tym nic wspólnego. Miałby zabezpieczenia, nie spadłby, może by go odratowali.

I boję się, że prokurator siądzie na AiB i opóźni budowę :/

Arapaho 21.04.2010 10:59

Zabezpieczą tylko miejsce wypadku na góra kilka dni , reszta budowy będzie działać bez przeszkód

Kuba 21.04.2010 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 886778)
Z jednej strony zaglądając czasem na budowie miałem wrażenie, że zabezpieczenia są dość symboliczne, ale nie znam się na tym... Z drugiej - gdzieś napisano, że ten robotnik miał zawał serca i dlatego spadł - to i zabezpieczenia niewiele by pomogły w takiej sytuacji.


to nie jest oficjalna informacja

wiesz jak mogło to wyglądać

media podbiły do kierownika budowy lub przedstawiciela polimexu a on w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że oficjalnie nie może wypowiadać się na ten temat ale "z tego co wie to robotnik miał zawał serca przed upadkiem" - tak aby uratrować dupe kierownikowi budowy i firmie, bo jest to wygodne tłuimaczenie.



Jesli chodzi o zabezpieczenie miejsca zdarzenia to potrwa to max 1-2 dni. Wiecie jak to jest np w wypadku kolizji śmiertelnych na autostradach - pare godzin i po sprawie. Tutaj będzie to wyglądać nieco inaczej, ale nie sadze zeby trwało to tygodniami.

rav 21.04.2010 11:29

djibutti, nie o tym piszę. Te zabezpieczenia zwykle są takie (barierka z desek), że człowiek świadomy się uratuje. Człowiek bez świadomości i tak przez nie przeleci... Jak będziesz szedł po klatce schodowej przy poręczy i stracisz przytomność to też masz duże szanse spaść.

Informacji o zawale oczywiście nie traktuję jako pewnik.

Wicked 21.04.2010 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 886786)
Rav - ale za przyczynę zgonu podano rozległe uszkodzenia czaszki, czy sie mylę? W takim razie zawał nie ma z tym nic wspólnego. Miałby zabezpieczenia, nie spadłby, może by go odratowali.

Przyczyną śmierci, nie powodem. To tak jak z elektrykami na drabinie, porazi go prąd, ale zginie z powodu upadku

QuaRiS 21.04.2010 13:46

Oficjalna to nawet o tym nie napisała.

rafkur 21.04.2010 14:21

Smutna prawda jest taka, że na każdej większej budowie są ofiary. Praktycznie każda galeria handlowa ma na koncie zmarłych. Niestety polskie budowy to ciągle wolna amerykanka. Ludzie siedzący na dachu w pełnej uprzęży ale do niczego nie podpięci..... Siedzę w tej durnej branży budowlanej to mam przegląd.

QBAS 21.04.2010 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 886849)
Smutna prawda jest taka, że na każdej większej budowie są ofiary. Praktycznie każda galeria handlowa ma na koncie zmarłych. Niestety polskie budowy to ciągle wolna amerykanka. Ludzie siedzący na dachu w pełnej uprzęży ale do niczego nie podpięci..... Siedzę w tej durnej branży budowlanej to mam przegląd.

Racja, ale mimo wszystko z roku na rok jest coraz bardziej europejsko. Niestety jeszcze pewnie trochę trzeba będzie poczekać, aż będzie na prawdę bezpiecznie..

MatMario 21.04.2010 15:02

Te zdjecia wrzucamy w ten temat czy robic print screen i pozniej wysac lacznie na maila np?

http://images42.fotosik.pl/198/6bfa46a54b172d86m.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl