![]() |
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...6823748844.jpg
Sorki jeśli było już to poruszane, ale co jest planowane na tym tarasie gdzie aktualnie znajduje się ta żółta folia? |
Jak podały dziś media m.in. Onet:
http://wiadomosci.onet.pl/2157707,11...owil,item.html Majchrowskiemu SLD zaproponowało kandydowanie na Prezydenta RP. Trzeba przyznać, że miał chyba jednak poczucie swojej wartości i podziękował. To byłaby jakaś masakra - za to Obtułowicz ucieszyłby się - tyle mogliby (nie) zbudować... |
Cytat:
|
|
Cytat:
Cytat:
|
Wiem że było już wiele razy mówione o tym kiedy będą montowane krzesełka na C ale jakoś nie moge tego znaleźć??
|
przy tym stadionie nie ma konkretnych dat.. moga za miesiac, a moga pod sam koniec budowy, z nimi nic nie wiadomo.. co pokazali juz kilkakrotnie, wiec nie przywiazywalbym uwagi do "oficjalnych" dat..
cos tam na oficjalnej wspomnieli o poręczach i barierkach na trybunie.. zeby i w tej kwestii nie zajebali sprawe, wstawiajac blache za blacha w odleglosci 30 cm.. w ogole takie barierki / porecze do mnie nie przemawiaja.. na Legii bodaj jest podobnie i ch.. to wyglada Cytat:
niech oni lepiej te dziury na tylach czyms zaslonia.. w naroznikach te szczeliny to juz calkowita porazka ale te tyly mozna uratowac |
Tu jest animacja z C (Film od początku budowy 2) http://www.2012.org.pl/pl/miasta-gos...ku-budowy.html
|
Do pobrania ten sam filmik w lepszej jakości:
http://www.przeklej.pl/plik/ab20-avi-0012ak5gu1dc +wersja w zwolnionym tempie: http://www.przeklej.pl/plik/ab10-avi-0012ak4c2bq4 Ale naprawdę gorąca prośba..kto może i ma dobre chęci niech przy okazji coś "pozrzuca"... zwłaszcza że zaczęli budowę 2 poziomu trybuny. http://img18.imageshack.us/img18/3348/1017cn.jpg Na kamerkę można wejść poprzez oficjalna stronę Wisły, tylko trzeba mieć zainstalowanego Quick Time'a: http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/kamery/ można także bezpośrednio: rtsp://91.213.255.219/live/mpeg4 (w programie Quick Time) |
Przez zrzucanie z kamerki, macie na myśli zwykły PrintScrn okna przeglądarki??
|
tak, wystarczy print screen i do ms painta np
tylko żeby pliki miały odpowiednia nazwę np 0420_1025.jpg ( 20 kwiecień _ 10:25 ) |
Swego czasu robiłem coś podobnego i wrzucałem tutaj nawet filmik,ale jakoś temat ucichł i dopiero teraz ktoś próbuje z przeciwległą trybuną :)
|
|
|
Szkoda chłopa a tak przy okazji ,,stadion K.S. Wisła przy ul. Reymonta " i to gazeta Krakowska
|
Podobno ze zawału dostał
|
Nie zgłębiałem się nigdy w BHP na Budowie, ale czy on nie powinien mieć zabezpieczenia, podczas pracy na wysokości 5 m. ? Żeby się tylko prokurator do budowy nie dowalił. Rozmawiałem kiedyś z jednym z robotników, pracującym przy budowie C i mówił że jest wesoło, bo tylko na czas kontroli udają prace z zabezpieczeniem, a potem to hulaj dusza na wysokościach, bo jest taniej i wygodniej.
|
Czy on mial jakies zabezpiecznie ??
Bo z ta praca na wysokosciach to w Polsce wogloe jakies jaja sa.Ostatnio w pewnej fabryce w Malopolsce byl identyczny przypadek ,gdzie gosc nie mial wogole nic a pracowal duzo wyzej .,dzis pewnie bylo podobnie bylo ,oni powinni to zaczac jakos ostrzej kontrolowac,bo tu chodzi o ludzkie zycie. |
oprócz ostrej kontroli przydałby się też rozsądek. Bo to, że robotnicy pracują bez zabezpieczeń bo tak jest wygodniej jest tajemnicą poliszynela.
|
NIe wiem jak zabezpieczenia samych pracowników ale barierki robia non stop nawet na pół dnia robią deskowania - czem czasem sie dziwiłem zresztą.Tak samo było jak budowali C więc wydaje mi sie że kierownik budowy pilnuje tych spraw
|
Z jednej strony zaglądając czasem na budowie miałem wrażenie, że zabezpieczenia są dość symboliczne, ale nie znam się na tym... Z drugiej - gdzieś napisano, że ten robotnik miał zawał serca i dlatego spadł - to i zabezpieczenia niewiele by pomogły w takiej sytuacji.
|
Rav - ale za przyczynę zgonu podano rozległe uszkodzenia czaszki, czy sie mylę? W takim razie zawał nie ma z tym nic wspólnego. Miałby zabezpieczenia, nie spadłby, może by go odratowali.
I boję się, że prokurator siądzie na AiB i opóźni budowę :/ |
Zabezpieczą tylko miejsce wypadku na góra kilka dni , reszta budowy będzie działać bez przeszkód
|
Cytat:
to nie jest oficjalna informacja wiesz jak mogło to wyglądać media podbiły do kierownika budowy lub przedstawiciela polimexu a on w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że oficjalnie nie może wypowiadać się na ten temat ale "z tego co wie to robotnik miał zawał serca przed upadkiem" - tak aby uratrować dupe kierownikowi budowy i firmie, bo jest to wygodne tłuimaczenie. Jesli chodzi o zabezpieczenie miejsca zdarzenia to potrwa to max 1-2 dni. Wiecie jak to jest np w wypadku kolizji śmiertelnych na autostradach - pare godzin i po sprawie. Tutaj będzie to wyglądać nieco inaczej, ale nie sadze zeby trwało to tygodniami. |
djibutti, nie o tym piszę. Te zabezpieczenia zwykle są takie (barierka z desek), że człowiek świadomy się uratuje. Człowiek bez świadomości i tak przez nie przeleci... Jak będziesz szedł po klatce schodowej przy poręczy i stracisz przytomność to też masz duże szanse spaść.
Informacji o zawale oczywiście nie traktuję jako pewnik. |
Cytat:
|
Oficjalna to nawet o tym nie napisała.
|
Smutna prawda jest taka, że na każdej większej budowie są ofiary. Praktycznie każda galeria handlowa ma na koncie zmarłych. Niestety polskie budowy to ciągle wolna amerykanka. Ludzie siedzący na dachu w pełnej uprzęży ale do niczego nie podpięci..... Siedzę w tej durnej branży budowlanej to mam przegląd.
|
Cytat:
|
Te zdjecia wrzucamy w ten temat czy robic print screen i pozniej wysac lacznie na maila np?
http://images42.fotosik.pl/198/6bfa46a54b172d86m.jpg |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl