![]() |
Nie wiem czy było, na wszelki wypadek wklejam.
http://www.dziennik.krakow.pl/pl/po-...3,0:pag:1#nav0 Kompromitacja za pół miliarda W Krakowie powstają dwa stadiony. Obiekt Cracovii wyrósł w spokoju, bez uwag i ma być gotowy pod koniec września, a więc po ponadrocznych pracach. Stadion Wisły budowany jest od 2004 r. i nie można się doczekać końca inwestycji. Nazywa się ją fuszerką, bublem, kompromitacją miasta. Niektórzy radni chcą, aby zajęła się nią prokuratura. - Stadiony Cracovii i Wisły to dwie różne inwestycje. Wystarczy stanąć na trybunie wschodniej obiektu przy ul. Reymonta i jednej z trybun stadionu Cracovii, aby porównać skalę tych przedsięwzięć – zaznacza wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel. Przypomina, że obiekt przy ul. Reymonta jest przebudowywany i każda z trybun powstaje osobno. Na koniec osobne konstrukcje i systemy przeciwpożarowe, elektroniczne, sterowania, zabezpieczeń, ciepłownicze, wodociągowe trzeba połączyć w całość. - Do tego jeszcze stadion Wisły był projektowany częściami. To powoduje wiele sytuacji, które nie są do końca przewidywane przez projektanta i wykonawcę – dodaje wiceprezydent Trzmiel. - W przypadku Cracovii wyburzyliśmy stadion i w ciągu roku powstał nowy, budowany od podstaw. Gdybyśmy tak budowali stadion Wisły, to cała inwestycja trwałaby trzy lata. Miało być Euro 2012... Początkowo stadion Wisły miał być obiektem na ponad 20 tys. widzów. Ze względu na to, że Kraków zaczął kandydować do organizacji Euro 2012 trzeba było obiekt powiększyć do 33 tys. widzów. W pośpiechu zaczęto więc przerabiać projekty i ogłoszono przetargi na kolejne trybuny, aby się wykazać, że krakowski stadion będzie pierwszy. Skończyło się na tym, że Kraków wypadł z gry o Euro 2012, dalej trzeba było poprawiać projekty, cena inwestycji rosła (obecnie wynosi ok. 510 mln zł), a jakość najlepiej ocenić samemu. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak wyglądają budowy stadionów Wisły i Cracovii. Już patrząc z Błoń na obydwa obiekty można się zgodzić z wiceprezydentem Trzmielem, że to inna skala. Różnic jest jednak dużo więcej. Nie pokażą go w całej okazałości Na stadionie Wisły trwa obecnie wykładanie trawy, która utworzy murawę boiska. Ma być ona gotowa w połowie przyszłego tygodnia. Miasto zapowiada również, że wtedy będzie oddawana trybuna wschodnia, przygotowana na bezpieczne przyjęcie kibiców. W klubie z Reymonta trzymają kciuki za to, aby się to powiodło, ale wszyscy już się przyzwyczaili, że zapewnienia miasta to jedno, a realia to drugie. Wykonawca, firma Polimex-Mostostal zdążył już wyłożyć krzesełka na trybunie. Będą również gotowe drogi dojścia na sektory. Budowlańcy uwijają się, aby szybko wybudować ul. Reymana, którą będzie można dojść do stadionu od strony Parku Jordana. Czy to jednak wystarczy do rozgrywania meczów? Pracownicy Wisły wyliczają kolejne niezbędne rozwiązania, których na razie nie ma i klubu nie powiadomiono, czy będą i kiedy będą. Przydałby się chociażby telebim. I nie chodzi o to, żeby wyświetlać na nim reklamy, albo powtórki kontrowersyjnych zagrań, ponieważ na to piłkarskie władze się nie zgadzają. Telebim jest potrzebny przede wszystkim do tego, aby można wyświetlać na nim czas i wynik meczu. Bez tego nie odbędzie się żadne poważne spotkanie. Problem w tym, że nie ma kto za telebim zapłacić. – Kto będzie korzystał ze stadionu, ten powinien zaopatrzyć obiekt w telebim – wyjaśnia Joanna Niedziałkowska, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, który imieniu miasta nadzoruje inwestycję. – Miasto cały czas mówiło o wybudowaniu stadionu klasy ELITE, a więc z telebimem. Jak bez takiego wyposażenia wyobrażano sobie organizację Euro 2012, czy meczów międzypaństwowych – komentuje radny Dariusz Olszówka, który napisał już 11 interpelacji do prezydenta w sprawie stadionu Wisły i jest przygotowany na następne. Wisła nie zamierza dokładać do podstawowego wyposażenia stadionu. – Inwestorem jest przecież miasto – można usłyszeć w klubie. Do tego zaplanowano tak, że telebim będzie podwieszony pod dachem w centralnej części trybun umieszczonych wzdłuż boiska. Fachowcy od transmisji telewizyjnych przekonują, że przez to nie będzie można nigdy pokazać w telewizji stadionu w całej okazałości, ponieważ telebim będzie zasłaniał kamerze widok z centralnego miejsca na cały obiekt. Bubla nie biorą Przedstawiciele miast zapewniają natomiast, że będą kołowrotki przy wejściach i monitoring, co pozwoli zorganizować pierwszy mecz z wykorzystaniem trybuny wschodniej już 22 lipca. Zaplanowane na ten dzień spotkanie Wisły w eliminacjach Ligi Europejskiej odbędzie się jednak na stadionie Hutnika. Urzędnicy ze zdziwieniem przyjęli klubowy komunikat w tej sprawie, w którym zaznaczono, że wyznaczony termin przez UEFA zgłoszenia gotowego do gry stadionu minął w miniony poniedziałek. – Stadion będzie gotowy na czas – zapewniała dyrektor Niedziałkowska. Dopytywała również, kiedy Wisła zdecyduje, czy chce być operatorem stadionu. Przedstawiciele Wisły pytają natomiast, czy miasto w końcu wie, kiedy będą gotowe poszczególne elementy stadionu? Półtorej tygodnia przed meczem, którego rozegranie miasto widziałoby na Wiśle, w klubie nie wiadomo, gdzie miałoby się mieścić centrum dowodzenia z pomieszczeniem, w którym można byłoby odbierać obraz z monitoringu. W Wiśle przyznają również, że obsługi nowego systemu trzeba się nauczyć i go przetestować. Na to potrzeba czasu, może nawet miesiąc. Są też uwagi do liczby kołowrotków. Przy trybunie wschodniej na ponad 12 tys. widzów zaplanowano ich 10. W ciągu godziny jeden kołowrotek maksymalnie jest w stanie przepuścić 500 osób. - Bubla nie weźmiemy. Nie weźmiemy na siebie odpowiedzialności za wpuszczenie kibiców na stadion, na którym wszystko nie będzie funkcjonować tak jak powinno, aby było w pełni bezpiecznie – usłyszeliśmy od jednego z pracowników klubu. Wyliczono tam już ponad 70 rzeczy do poprawy na stadionie. Nowoczesne utrudnienia – Jak to możliwe, że wokół stadionu zaplanowano asfalt, a z pierwszego rzędu skyboxów nie widać części boiska? – pyta radny Olszówka. Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do ZIKiT-u. Usłyszeliśmy tam, że z tym asfaltem to jakieś nieporozumienie, bo będą to tylko drogi serwisowe, które muszą zapewnić dojazd (przykładowo karetce, czy samochodom do obsługi technicznej). W ZIKiT zapewniają również, że murek przed lożami w skyboxach trybuny wschodniej będzie tak docelowo wykonany, że nie będzie zasłaniał widoku na część boiska. W klubie nie mogą zrozumieć również dlaczego nie zaprojektowano zbiornika retencyjnego na deszczówkę, którą można byłoby wykorzystywać do nawadniania murawy boiska. Zdecydowano, że lepiej będzie jak Wisła będzie płacić co miesiąc krocie za wodę z wodociągów. W ramach trybuny wschodniej wykonano także nowoczesne rozwiązania, które zamiast ułatwić życie, znacznie je utrudnią. – Pod trybuną wschodnią zrobiono pomieszczenie dla pojazdów obsługujących boisko. To dobry pomysł. Zamiast jednak zrobić zjazd do tego pomieszczenia pochylnią wymyślono windę – opowiada jeden z pracowników klubu. - Jeżeli więc na boisko wyjedzie traktor z walcem do wyrównywania murawy, to później na windę wjedzie tylko sam traktor. Walec trzeba będzie więc odpiąć i osobno go umieścić na windzie. Do tego trzeba zatrudnić dwóch ludzi. Po co to wszystko tak komplikować? Z zaciekawieniem przyjęto również barierki montowane przy krzesełkach na trybunie wschodniej. Przedstawiciele miasta zapewniają, że to ze względów bezpieczeństwa. Wśród kibiców krąży jednak inna wersja, mówiąca o tym, że wysokość stopni między rzędami wynosi 51 cm i oznacza to, że ktoś się pomylił o centymetr, gdyby bowiem odstęp wynosił 50 cm, barierek nie trzeba byłoby montować. – Jestem ciekaw jak takie barierki wytrzymają pierwszy nerwowy mecz – zastanawia się jeden z ochroniarzy stadionu. Na Cracovii bez problemów Miasto planuje, że w całości stadion Wisły będzie gotowy pod koniec października. Wcześniej, bo już pod koniec września ma być otwarty nowy stadion Cracovii. Patrząc z Błoń z daleka widać, że to obiekt tworzący kompozycyjną całość. Zupełnie inaczej prezentuje się elewacja, na której ma być duży napis Cracovia. Na obiekcie Wisły elewacja od strony Błoń przypomina zaplecze dużego magazynu. Zamiast charakterystycznej elewacji stadionu widać betonową konstrukcję, z której wystają jakieś rury i wywietrzniki. W porównaniu do tego elewacja stadionu Cracovii to inny świat. Koszt budowy obiektu przy ul. Kałuży oszacowano na 157 mln zł. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 15 sierpnia. W tym terminie stadion na 15 tys. widzów ma być zgłoszony do instytucji, które dopuszczają nowe obiekty do użytkowania. Rozegranie pierwszego meczu na stadionie Cracovii planuje się 24 albo 25 września. Tydzień później na obiekcie ma odbyć się koncert, zorganizowany przez miasto. Do tego ma zostać wykorzystana scena, będąca częścią jednej z trybun. - Cracovia podejmuje wysiłek finansowy, aby mieć rozkładaną podłogę, którą będzie można zakryć murawę boiska. Wtedy na stadionie podczas koncertu zmieści się około 18 tysięcy osób – informuje wiceprezydent Trzmiel. Dodaje również: - Rozkładaną podłogę Cracovia będzie mogła wypożyczyć przykładowo Wiśle, jeżeli na stadionie przy Reymonta będzie planowany większy koncert na około 40 tysięcy widzów. Pytania radnego Dariusza Olszówki do prezydenta Krakowa 1. Czy prawdą jest, że zlecenie wykonania murawy obejmuje teren tylko samego boiska, a przestrzeń poza boiskiem do trybun będzie wykonana z asfaltu? 2. Stadion w dniu oddania ma spełniać warunki kategorii ELITE. Bez telebimu nie będzie spełniać tego warunku. Zgodnie z regulacjami UEFA stadion klasy ELITE musi posiadać duży ekran umożliwiający wyświetlanie komunikatów dla publiczności oraz miejsca parkingowe w okolicy stadionu na przynajmniej 400 autobusów. Proszę podać termin, w którym telebim zostanie zamontowany na stadionie oraz lokalizacje parkingu na 400 autobusów. Proszę również o uzasadnienie stwierdzenia z odpowiedzi na ostatnią interpelację w brzmieniu: „Telebim jest poza zakresem realizacji (zakup i montaż urządzenia leżą w gestii użytkownika)” i potwierdzenie, że umowa z wykonawcą nie jest w stanie zagwarantować tego czego dotyczy w tym zakresie. Dlaczego więc jest zapis w umowie o oddaniu w lipcu 2010 r. stadionu spełniającego warunki klasy ELITE? 3. Proszę o informację, czy na równolegle budowanym stadionie MKS Cracovia, operator także będzie pokrywał koszty zakupu telebimów, zwłaszcza że obiekt ten, według standardów UEFA, należy do kategorii 3, a dla obiektów tej klasy telebim nie jest wymagany? 4. Czy miejsca w liczbie 269 uznane za miejsca o gorszej widoczności są wynikiem błędu projektowego? Gdzie ulokowano w/w miejsca i z czego wynika ich gorsza widoczność? Jak w związku z tym, mają się miejsca, zgodnie z odpowiedzią na poprzednią interpelację, o zaburzonej widoczności do opinii ekspertów, którzy nie zgłaszali zastrzeżeń do widoczności na stadionie? 5. Dlaczego do tej pory nie rozpoczęto jeszcze żadnych prac związanych z dostosowaniem trybuny północnej do standardów umożliwiających wpuszczenie kibiców, w kontekście zapewnień z grudnia 2009 r. o ukończeniu całego stadionu w klasie ELITE do lipca 2010 r. oraz wypowiedzi z marca 2010 r., gwarantującej oddanie 3 trybun w lipcu 2010? 6. Kto (proszę o podanie osoby z imienia i nazwiska) ponosi odpowiedzialność za to, że prace na trybunie północnej nie zostały przeprowadzone kilka miesięcy wcześniej, tak aby obietnica Pana Prezydenta z grudnia 2009 r. o ukończeniu całego stadionu w klasie ELITE do lipca 2010 r. była spełniona? 7. Proszę podać, kto kilka lat temu przygotowywał i zaaprobował zamówienie na wykonanie i budowę trybuny północnej bez dróg dojścia i klatek schodowych? 8. Proszę podać konkretną datę rozpoczęcia i zakończenia modernizacji zaplecza trybuny północnej. Czy są na to środki i ile będzie to kosztować? 9. W związku, z różnymi odpowiedziami na interpelacje i wypowiedziami publicznymi, proszę o podanie ile trybun będzie oddanych dla kibiców w lipcu 2010 r.? 10. Proszę podać konkretną datę otwarcia trybuny południowej dla kibiców. Czy w maju br. nie było wiadomo, że przed trybuna południową znajdują się kontenery uniemożliwiające wejście na tę trybunę? 11. Proszę podać w złotówkach wysokość kar umownych, które na chwilę obecną będzie musiało zapłacić biuro projektowe, w związku z opóźnieniami w dostarczaniu projektów. 12. Skoro nie ma jeszcze konkretnej sumy w złotówkach, jaką będzie musiał płacić operator stadionu za jego użytkowanie, to na jakiej podstawie negocjuje się uzyskanie konkretnego, płaconego w złotówkach czynszu? 13. Jaką Pan Prezydent ma wizję wspierania Wisły Kraków i innych krakowskich klubów, promujących nasze miasto w kraju i zagranicą za sprawą swojej działalności, oraz spełniających ogromną rolę w szeroko rozumianym dbaniu o kulturę fizyczną w naszym mieście? Na jakie wsparcie ze strony miasta kluby będą mogły liczyć? 14. Czy MKS Cracovia też ma płacić 1% za część sportową i 3% za część komercyjną od wynajmu stadionu? Jaka to jest kwota za roczne wynajęcie całości stadionu wg wartości obiektu 15. Czy tzw. skyboxy w umowie najmu stadionu MKS Cracovii zostały uznane za część sportową czy komercyjną? 16. Czy brana jest obecnie pod uwagę możliwość zlikwidowania ogrodzenia Parku Jordana od strony ul. Reymana, przy jednoczesnym zostawieniu ogrodzenia stadionu od ul Reymonta i 3 Maja, tak aby tereny Parku Jordana oraz działki przy Reymonta 22 tworzyły zamkniętą całość? 17. Dlaczego przestrzeń między zadaszeniem a najwyższym piętrem pozostaje nieoszklona na trybunie wschodniej? Czy planowane jest tam oszklenie? Brak oszklenia będzie powodować problemy z odprowadzaniem wody z opadów oraz niemożliwością zagospodarowania najwyższego piętra (tj przestrzeni zaraz za najwyższym rzędem krzesełek na górnym piętrze) w sposób komercyjny w przyszłości. 18. Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec inwestora zastępczego i wykonawcy, w związku z niedotrzymaniem terminu oddania całego gotowego stadionu z czterema trybunami w klasie ELITE w pierwotnie obiecanym terminie lipiec 2010? |
http://images46.fotosik.pl/314/9f8e37c9a9bd480dmed.jpg
Aż dziw bierze że jeszcze nikt tego nie skomentował . Przy C też już parę stoi , lada chwila pewnie przykręcą kamery. |
Cytat:
Cytat:
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...0255254786.jpg Jeszcze jest kwestia pomalowania schodów na trybunie tak żeby nie były znowu żółte ale z tym też bedzie ciężko jeśli kupili już farbę (o ile w ogóle będą to malować) A reszta problemów to raczej związana jest z projektem, wykończeniem i rzeczami których już poprawić się nie da |
|
Cytat:
|
Cytat:
Wszyscy wiedzą, że ten stadion lepiej by zaprojektował przygłupi gimnazjalista z zaburzeniami postrzegania świata. ['] Skoro Wojtek O. nigdy nie projektował stadionu to nic nie wskazuje/wskazywało na to, że architekt od projektowania muru z betonu zaprojektuje razem ze swoją świtą nowoczesną arenę piłkarską. Szkoda, szkoda, szkoda. Tylko kibice którzy stworzą niesamowitą atmosferę mogą ten stadion uratować przed wyśmianiem. |
Cytat:
|
Cytat:
|
http://images40.fotosik.pl/310/268c444e900bf16emed.jpg
Tak to wygląda na Legii już z kamerkami. |
http://i30.tinypic.com/32zou3t.jpg
http://i27.tinypic.com/30vy6nn.jpg foto.SKWK Chyba najlepsze zdjecia dla osob, ktore wciaz zastanawiaja sie jaki bedzie widok wzgledem linii bocznej. Linia bedzie dalej niz konczy sie ostatni pas trawy. Moze troche zmylic pleksa i schodki na sektor ale trzeba pamietac, ze sa to drugie schodki w kolejnosci. |
Cytat:
Wygląda to dokładnie tak: http://www.gram.pl/upl/artykul/20090810085133.jpg |
i to w dodatku sektor dla niepełnosprawnych, nie podniosą się by coś zobaczyć.
|
Moze ktos wkleic widok z kamery z okraglaka??
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Strasznie siejecie niepotrzebny zamęt. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
2. Barierki tez już opisywano. Pojawiaja się nie tylko na Wiśle i Legi a i np. na Allianz Arena i wielu innych 3. A co do nadzoru - gdy wykonawca proponuje zmiany lub robi coś nie zgodnie z projektem można to zatrzymać lecz gdy zmiany są robione na życzenie inwestora lub w porozumieniu z nim niestety projektant niewiele może zrobić. Dla przykładu - budujesz dom z mojego projektu i wraz z budowlańcami postanawiacie zmienić okna z prostokątnych na okrągłe - nie mogę ci zabronić, ewentualnie powiem że to słaby pomysł. |
Cytat:
http://images37.fotosik.pl/310/bcac80b0cd3cb130med.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
Ogólnie to już mam dość tej budowy. Fuszerka i niedopatrzenia na każdym kroku i nikt za nic nie odpowiada, nikt nic nie wie i nikt niczego z nikim nie konsultuje. C mieli oddać w grudniu i jak zaraz się okaże, że w grudniu oddadzą to się nie zdziwię. Mamy 14 lipca. Nie mamy ani całości krzesełek, ani murawy, ani ul. Reymana. Dobrze, że najpierw była zima, potem powódź, a teraz upały. Jest z czego wybierać czyja to wina. |
Cytat:
|
Cytat:
Murek - norma mówi o minimalnej wysokości 110cm w przypadku łamanej 120. W tym miejscu musi być łamana ze względu na widoczność wiec masz 70 cm pion i 50 cm poziom. |
Mam nadzieje że niedoprowadzenie betonu na elewacji do porządku nie jest w porozumieniu z inwestorem i to zrobią albo ktoś za to beknie bo serio imo to najgorsza rzecz z tego burdelu prócz opóznień. Bo patrząc na ostatni filmik:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...prawie_gotowa/ widoczność będzie świetna chyba z całej trybuny mimo tych 17m do linii bocznej, zawsze jak oglądałem mecze tottenhamu w tv na white heart lane zawsze mnie lekko irytowało to że kamera musi zmieniać pozycje na prawie pionowo jak gra się toczyła blisko bliższej linii bocznej, ciekawe czy nizsi kibice tam muszą się wychylać z ostatnich rzędów wyższej trybuny tak jak kamera ;P. No i oczywiście też kiepskie to że dachy nie będą połączone i będzie wiało i zacinało na ludzi siedziących wyżej w narożnikach, ale tego chyba już się poprawić na tym etapie nie da bo trzeba by było zmieniąc projekt, ale elewacje to mogliby chociaż wycyklinować jak mówili bo imo te zacieki wyglądają gorzej niż na niektórych blokach z prlu :/. |
Cytat:
|
Czy mi się wydaję czy jeszcze niedawno Studio Architektoniczne wspominało ze beton nie jest architektoniczny (a miał być) ale za to zostanie na koniec oczyszczony i pomalowany.
Czy to od tych upalow wzsystko zaczyna mi się mieszac :P |
zaczeli wreszcie demontowac krzeselka miedzy S i Ł... ale ku*** za co idiota kazal im to zamontowac w pierwszej kolejnosci ?!
|
Nooo nareszcie ktoś zajął sie tymi krzesełkami obok litery "S" ! :-D może teraz będzie symetrycznie :-)
|
Na pewno ktoś o tym cyklinowaniu i malowaniu wspominał, ale nie pamiętam dokładnie kto, chyba na stronie SKWK o tym pisali, w tym newsie co pisali o tym co się im wywalczyć udało. Jeszcze podczas dnia otwartego kibicom ktoś mówił że będą poprawiać ten beton na elewacji ale pózniej w tej akcji na oficjalnej stronie Wisły z pytaniami do Polimexu była odpowiedz że z elewacja nie będzie robiona(ale pytanie trochę było nieprecyzyjne bo brzmiało tak jakby ktoś pytał czy będzie wykonywana jakaś dodatkowa elewacja a nie czyszczony beton).
|
Przydała by się też poprawka między I a S, bo jest jeden rząd niebieskich za mało.
|
Ale dlaczego rozbierają tylko 2 rzędy?
Realizowany jest chyba ten projekt http://stadionwisly.info/files/chair...eselek_big.jpg Wg niego między literami na górnym sektorze powinno być po równo czerwonych i niebieskich krzesełek. Tutaj dobrze widać, że w każdym rzędzie jest po 9 krzesełek: http://stadionwisly.info/fotorelacje...dion_wisly.jpg Więc dlaczego stosunek czerwonych do niebieskich wynosi 6:3 ? W sumie to tylko między "W" a "I" są dobrze ułożone krzesełka ;) Może to jeszcze poprawią |
W każdym rzędzie jest 10 krzesełek, tylko nie ma zamontowanych pierwszych do lewej - przyjrzyj się dobrze - widac pustą ramę barierki.
|
@royalmichael Niestety mylisz się. Realizowany jest ten : http://stadionwisly.info/files/chair...eselek_min.jpg więc generalnie jest w porządku.
|
Cytat:
|
NA kamerce między Ł i A widać ułożone z czerwonych krzesełek TS :)
|
Zaraz bedzie afera, że zamiast pracowac to sobie jaja robią ;)
|
do: mav23
Pisales kiedys na forum, ze elewacja i wykonczenia mialy byc wykonane z betonu architektonicznego lecz wykonawca wykonal z betonu tradycyjnego poniewaz tak bylo latwiej. Wykonawca w ramach zmiany mial oszlifowac i pomalowac ten beton. Czy architekt stadionu ( domyslam sie, ze to twoj szef) widzial juz ta obskurna i ochydna elewacje i czy zamierza zaakceptowac taki stan rzeczy? Bede wdzieczny za odpowiedz.
|
Trzeba przyznać, że szybko się z trybuną wschodnią uporają. Może jak sprężą tyłki, znajdą się pieniądze to i z D się równie szybko uwiną. No i krzesełka są już montowane poprawnie (uff).
|
Akurat Obtułowicz nie ma nic do akceptowania zmian które wprowadził ZiKIT. Pisałem już wielokrotnie chcieli oszczędzić to znaleźli takiego frajera który nie krzyczy i nie domaga się swojego.Padło na nas to wyrobili nas z parkingami,elewacją , telebimami, szkleniem (tańsze szyby),murawą (Zielona Arch...),wyposazeniem wnetrz (kioski,częściowo inne podłogi), kostką brukową (mamy asfalt) itp,itd. Może cos sie jeszcze uda wywalczyć B.B i SKWK ale cudów bym się nie spodziewał.Jak się spało 1,5 roku to się dostaje w dupe
|
mav23, a wiesz może dlaczego inwestor nie zdecydował się na realizację kiosków gastronomicznych? Widziałeś też może plan zagospodarowania przestrzeni przed trybunami N/S/W? Miał być granit, a teraz wiadomo, że będzie asfalt - tylko jakoś nie wyobrażam sobie, aby te kilkadziesiąt tysięcy m2 zalano asfaltem, chyba że inwestor jest niespełna rozumu.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl