Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

peterwislak 16.04.2010 20:31

prace w hali trwają nawet teraz i pewnie cala noc szkoda tylko ze na centrum prasowe jest przygotowana a nie na obiekt na rangę Wisełki chociaż i tak wyburzą ja:( i postawia nowa

anthony09 17.04.2010 09:26

Jak się patrzę na ten nasz projekt to trochę można się zdenerwować, bo Kraków (piękne miasto z tradycjami) przyjmuje teraz wiele ważnych postaci obecnego świata i powinien mieć stadion na ponad 50 tys. i ubiegać się o finał Ligi Europejskiej. Ale niestety nie tak miało być ;/
A tak w ogóle to dlaczego na stadionwisly.info jest tak rzadko zamieszczana galeria z nowymi zdjęciami ??

Mario Nh 17.04.2010 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 885558)
Jak się patrzę na ten nasz projekt to trochę można się zdenerwować, bo Kraków (piękne miasto z tradycjami) przyjmuje teraz wiele ważnych postaci obecnego świata i powinien mieć stadion na ponad 50 tys. i ubiegać się o finał Ligi Europejskiej. Ale niestety nie tak miało być ;/
A tak w ogóle to dlaczego na stadionwisly.info jest tak rzadko zamieszczana galeria z nowymi zdjęciami ??

Żeby świecił pustymi trybunami w czasie zwykłych ligowych spotkań? Bezsens.

WILU TS 17.04.2010 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 885558)
Jak się patrzę na ten nasz projekt to trochę można się zdenerwować, bo Kraków (piękne miasto z tradycjami) przyjmuje teraz wiele ważnych postaci obecnego świata i powinien mieć stadion na ponad 50 tys. i ubiegać się o finał Ligi Europejskiej. Ale niestety nie tak miało być ;/
A tak w ogóle to dlaczego na stadionwisly.info jest tak rzadko zamieszczana galeria z nowymi zdjęciami ??

Co się będziemy rozdrabniać,szkoda ze 100tyś nie mamy można by się ubiegać o puchar konfederacji albo finał LM.
A co do fotek,zgłoś się tam na pewno szukają chętnych do robienia zdjęć.

anthony09 17.04.2010 11:04

Ja narzekam tylko przez to, że jest Euro w Polsce a nie w Krakowie ;/ Skoro Gdańsk może mieć 40 tys, Wrocław też to Kraków powinien mieć 50, ale jak się popatrzy na to co było a na to co będzie to jestem pod wrażeniem ;) http://www.youtube.com/watch?v=BOpB4...eature=related
Stary Stadion Wisły był tragiczny ;/ a teraz będzie przynajmniej nowocześnie, z klasą Elite ;)

Donki 17.04.2010 11:09

Skonczy sie EURO i Gdansk, Wrocław bedzie mial stadion na 40 tys który nie bedzie nawet w polowie zapełnony.
I co wtedy ??

Bartii 17.04.2010 11:44

wspomnien dalszy ciag... http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Miejski_w_Krakowie

pawelwislak 17.04.2010 12:09

Ja naprawdę bym chciał żebyśmy byli zapełnić te 34k naprawdę, a tak to co nam by było z takich 50k skoro i tak byśmy mieli frekwencje na poziomie połowy, póki co marketingowo jesteśmy na poziomie Dolcana Ząbki niestety.

Markus 17.04.2010 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 885580)
Skonczy sie EURO i Gdansk, Wrocław bedzie mial stadion na 40 tys który nie bedzie nawet w polowie zapełnony.
I co wtedy ??

A skąd to wiesz? Jasnowidzem jesteś? Jest możliwe, że wkrotce dzięki stadionom popłyną tam pieniądze i do klubów, które pozwolą na poprawę ich jakości gry i zapelnią obiekty.

Problemem nigdy nie jest "za duża" pojemność, tylko za mała. To ta druga przeszkadza w rozwoju, ta pierwsza go umożliwia i jest jednym z koniecznych warunków do spełnienia.

Wszystkie w pełni profesjonalne kluby z zachodu, południa, a nawet wschodu Europy grają na dużych i pojemnych stadionach nie dlatego, że bardziej oplaca się grać na małych.

A przechodząc do naszego stadionu - znów wyraźnie widać wyhamowanie tempa prac. Mostostal jak każda polska firma spieszy się powoli. Wcale mnie nie dziwi, że zostali usunięci z Wrocławia. Zachodnie firmy jakoś potrafią planowo i szybko prowadzić budowy (co widać niestety dobrze po stadionie Cracovi), a polskim zawsze coś przeszkodzi, coś się zepsuje, czegoś braknie, coś nie opłaci, coś nie nadąży...

crazykaro 17.04.2010 12:40

Pojemność wcale nie przenosi się na dochody klubów z biletów w sposób liniowy. Ostatnio czytałem że gdzieś w Niemczech w Hamburgu czy Hannoverze 70% dochodów z biletów pochodzi z wynajmowania skyboxów a 30% z reszty wejściówek.
Te wszystkie zachodnie kluby miały już Euro lub MŚ więc mają stadiony, a w tych mniejszych państwach jak Dania czy Belgia prawie wcale nie ma stadionów powyżej 30k


A tempo prac zauważalnie spadło. Nie rozumiem czemu nie rozpoczęli konstrukcji dalszych kondygnacji

jaszczur90 17.04.2010 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 885595)
A skąd to wiesz? Jasnowidzem jesteś? Jest możliwe, że wkrotce dzięki stadionom popłyną tam pieniądze i do klubów, które pozwolą na poprawę ich jakości gry i zapelnią obiekty.

Problemem nigdy nie jest "za duża" pojemność, tylko za mała. To ta druga przeszkadza w rozwoju, ta pierwsza go umożliwia i jest jednym z koniecznych warunków do spełnienia.

Wszystkie w pełni profesjonalne kluby z zachodu, południa, a nawet wschodu Europy grają na dużych i pojemnych stadionach nie dlatego, że bardziej oplaca się grać na małych.

A przechodząc do naszego stadionu - znów wyraźnie widać wyhamowanie tempa prac. Mostostal jak każda polska firma spieszy się powoli. Wcale mnie nie dziwi, że zostali usunięci z Wrocławia. Zachodnie firmy jakoś potrafią planowo i szybko prowadzić budowy (co widać niestety dobrze po stadionie Cracovi), a polskim zawsze coś przeszkodzi, coś się zepsuje, czegoś braknie, coś nie opłaci, coś nie nadąży...

Przecież Mostostal Warszawa ( ten co budował we Wrocławiu ) a Polimex-Mostostal ( ten co nam buduje ) to dwie różne osobne firmy , nie mające ze sobą nic wspólnego.. Najpierw zaczerpnij danych a potem pisz swoje wypociny. A jak już było wcześniej pisane na tym forum, winę ponosi biuro naszego projektanta stadionu, który nie oddawał na czas gotowych projektów trybun.

PS. I po co znowu zaczyna się gadka o Euro, stadionie na 50 tys wzwyż... ludzie my się najpierw martwmy żeby nam ten stadion wykończyli a nie był tylko dopuszczony do grania meczy a potem róbta co chceta..

Coolpick 17.04.2010 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 885595)
A skąd to wiesz? Jasnowidzem jesteś? Jest możliwe, że wkrotce dzięki stadionom popłyną tam pieniądze i do klubów, które pozwolą na poprawę ich jakości gry i zapelnią obiekty.

Czyli, że jak, dzięki samym stadionom popłyną tam pieniądze? Zapewniam Cię, że dzięi pustym (wypełnionym w 30%) stadionom nie popłyną tam pieniądze.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 885595)
Problemem nigdy nie jest "za duża" pojemność, tylko za mała. To ta druga przeszkadza w rozwoju, ta pierwsza go umożliwia i jest jednym z koniecznych warunków do spełnienia.

Żebyś się nie zdziwił, jak dojdzie do takiej sytuacji, że np. Lechii nie będzie się opłacało płacić ciężkich milionów miastu rocznie i powróci na stary stadion, a nowy będzie stał pusty. Byłby to w takim razie ewenement na skalę światową, gdzie za duża pojemność będzie przeszkadzała w rozwoju ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 885595)
Wszystkie w pełni profesjonalne kluby z zachodu, południa, a nawet wschodu Europy grają na dużych i pojemnych stadionach nie dlatego, że bardziej oplaca się grać na małych.

Nieprawda. Nie są profesjonalne dlatego, że grają na dużych stadionach. Grają na dużych stadionach, ponieważ są profesjonalne, a to jest różnica. Lechia i Śląsk nie staną się nagle profesjonalnymi klubami, wraz z wejściem na nowy stadion.

Nie chcę absolutnie wyjść na pesymistę, bo nim nie jestem. Nie wykluczam, że nasi bracia będą w stanie zapełnić stadiony, ale chcę zwrócić uwagę na to, że sam stadion nie załatwi sprawy. Muszą za nim pójść profesjonalne działania zarządów tych klubów, odpowiednie ruchy marketingowe, wzmocnienia zespołu, wyrobienie w regionie 'mody' na chodzenie na mecze. Nie muszą oni zachęcać do chodzenia na meczę zagorzałych fanów, tych, co są z klubem na dobre i na złe. Muszą zachęcić do przyjścia na mecz zwykłego konsumenta i zadbać o to, aby mógł w komfortowych warunkach oglądnąć dobre widowisko, a nie kopaninę.

Arapaho 17.04.2010 13:52

^^^NIe rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć. Nigdzie nikt nie piszę że automatycznie po otrzymaniu większego stadionu zaczną płynąć miliony.Umiejętny marketing, zainwestowanie w drużyne i kilka nazwisk przyciągających widzów, oragnizowanie dodatkowych imprez - koncerty,gale itp, wynajem pomieszczeń,skyboxów- to powoduje że stadion i klub może zarobić.Im większy i lepszy stadion tym więcej.
Jeśli team gra słabo ,marketingu nie ma, operator jest słaby - to i 10 tyś nie zapełni.Jeśli będziemy mieć dobrą drużyne, dobry marketing i dobrego operatora to ten stadion jest zdecydowanie za mały , jeśli przeciwnie - to za duży.Normalne - jak to w biznesie .O czym tu więcej pisać.

tofik 17.04.2010 13:56

Jak nie będzie kogo oglądać to duży stadion nie pomoże. Musi być, albo totalna mania w mieście na piłkę(wtedy drużyna może być odrobinę słabsza), albo dobra drużyna przyciągająca grą i sukcesami.
Nieudaczników nikt nie będzie chciał finansować z ciężko zarobionych pieniędzy. A wiadomo, że klub nie zarobi na ultrasach tylko na piknikach itp.

Markus 17.04.2010 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 885600)
Przecież Mostostal Warszawa ( ten co budował we Wrocławiu ) a Polimex-Mostostal ( ten co nam buduje ) to dwie różne osobne firmy , nie mające ze sobą nic wspólnego..

Obie firmy, to firmy polskie, pracujące jak widać w typowo "polski" sposób. Dzisiaj trudno już mówić, że to przez architekta po raz kolejny wyraźnie spada tempo prac, dziwnym trafem zaraz po uzyskaniu zgody na październikowe zakończenie robót.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 885612)
Czyli, że jak, dzięki samym stadionom popłyną tam pieniądze? Zapewniam Cię, że dzięi pustym (wypełnionym w 30%) stadionom nie popłyną tam pieniądze.
(...)
Żebyś się nie zdziwił, jak dojdzie do takiej sytuacji, że np. Lechii nie będzie się opłacało płacić ciężkich milionów miastu rocznie i powróci na stary stadion, a nowy będzie stał pusty. Byłby to w takim razie ewenement na skalę światową, gdzie za duża pojemność będzie przeszkadzała w rozwoju ;)

Nie ma sensu prowadzić dyskusji o rzekomej wyższosci obiektów małych nad dużymi, bo byłaby to dyskusja absurdalna. W "normalnych" klubach i ligach ten temat został już dawno przerobiony i zweryfikowany. Powszechnie wiadomo, że im klub silniejszy i bardziej rozwojowy, tym bardziej potrzebuje coraz większego obiektu. To on daje możliwości coraz większego zarabiania na biletach i marketingu, a nie mały obiekt. Lepiej mieć co wypełniać, niż nie mieć.

Oczywiście, wszystko zawsze można spieprzyć i postawić na głowie, zwłaszcza w Polsce, sprawiając, że nawet najlepszy, najpiękniejszy i najbardziej funkcjonalny obiekt będzie stał pusty, lub stanie się balastem, zamiast źródłem dochodów, ale to nie znaczy, że nagle bardziej opłaca się grać na małych stadionach i że to właśnie do tego powinno się dążyć.

pawelwislak 17.04.2010 16:40

Zapełnijmy nasz na każdym meczu wtedy będziemy mogli narzekać a pewnie jak się będzie chciało to się do 40k będzie dało powiększyć. Póki co nie widzę takich możliwości będziemy mieli komplet na 3 meczach jak sama trybuna D bywała z dużą ilością wolnych miejsc.

filip74 17.04.2010 17:02

A może spowolnienie budowy ma związek z budową dachu z drugiej strony trybuny która mogła by być nie konieczna przy zbyt szybkim tempie, i przeszło 3mil. zł. które Polimex ma dostać extra z tego względu poszło by się rypać , a wręcz byli by stratni bo pewnie za rezerwację jakiegoś tam dźwigu który ma być ponoć większy niż ten wykorzystywany przy budowie wschodniej pewnie coś już zapłacili.
Jednak mam taką nadzieję że to tylko brak elementów do dalszej pracy spowodowany utrudnieniami transportowymi na terenie Krakowa a od poniedziałku wszystko wróci do normy na budowie.

Pablo84 17.04.2010 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip74 (Post 885664)
A może spowolnienie budowy ma związek z budową dachu z drugiej strony trybuny która mogła by być nie konieczna przy zbyt szybkim tempie, i przeszło 3mil. zł. które Polimex ma dostać extra z tego względu poszło by się rypać , a wręcz byli by stratni bo pewnie za rezerwację jakiegoś tam dźwigu który ma być ponoć większy niż ten wykorzystywany przy budowie wschodniej pewnie coś już zapłacili.
Jednak mam taką nadzieję że to tylko brak elementów do dalszej pracy spowodowany utrudnieniami transportowymi na terenie Krakowa a od poniedziałku wszystko wróci do normy na budowie.

O tym samym pomyślałem.Szkoda, że na oficjalnej nie podają tego typu istotnych informacji

Coolpick 17.04.2010 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 885648)
Nie ma sensu prowadzić dyskusji o rzekomej wyższosci obiektów małych nad dużymi, bo byłaby to dyskusja absurdalna. W "normalnych" klubach i ligach ten temat został już dawno przerobiony i zweryfikowany. Powszechnie wiadomo, że im klub silniejszy i bardziej rozwojowy, tym bardziej potrzebuje coraz większego obiektu. To on daje możliwości coraz większego zarabiania na biletach i marketingu, a nie mały obiekt. Lepiej mieć co wypełniać, niż nie mieć.

Oczywiście, wszystko zawsze można spieprzyć i postawić na głowie, zwłaszcza w Polsce, sprawiając, że nawet najlepszy, najpiękniejszy i najbardziej funkcjonalny obiekt będzie stał pusty, lub stanie się balastem, zamiast źródłem dochodów, ale to nie znaczy, że nagle bardziej opłaca się grać na małych stadionach i że to właśnie do tego powinno się dążyć.

Oczywiście, nie próbuję wmówić komukolwiek, że ManU powinno nagle grać na 10-tysięcznym obiekcie, bo będzie to dla nich korzystniejsze. Chcę tylko powiedzieć, że pojemność stadionu powinna być dopasowana do potrzeb, czyli o kilka tysięcy większa, niż dotychczasowa średnia meczowa. Obawiam się, że Śląska i Lechię może przerosnąć to zadanie, jakim jest wypełnienie ponad 40-tysięcznego obiektu. Tak samo, wydaję mi się, że budowanie dla Wisły 50-tysięcznego stadionu lub większego, oczywiście mogłoby nam pomóc, ale zwiększyłoby to również ryzyko. Ryzyko, że Wisła będzie płaciła za puste krzesełka. Przez ostatnie ponad 10 lat przyzwyczailiśmy się do tego, że jest dobrze. Super! Tylko, że nie można wykluczyć, że za jakiś czas to się nagle zmieni i będziemy musieli walczyć o utrzymanie. Chyba zgodzisz się ze mną, że w takiej sytuacji znacznie trudniej byłoby przyciągnąć na mecz komplet kibiców, nawet na ten 30-tysięczny stadion. Już w tej chwili mamy problemy z wynegocjowaniem odpowiedniej kwoty za wynajem stadionu, co by było, gdyby stadion nie kosztowa 500 mln, tylko dajmy na to 700-800?

Dlatego uważam, że obecna pojemność stadionu będzie odpowiednia i bezpieczna. Bo nawet jeśli na kilka meczy w sezonie (Cracovia, Legia, Lech) stadion będzie za mały, to w przypadku 'chudych lat' stadion ten nie stanie się dla nas balastem finansowym, prowadzącym do bankructwa.

LukL 17.04.2010 18:30

Wspólnie z forumowiczem Szejkspir postanowiliśmy zapisywać zdjęcia z kamery internetowej, aby zrobić z nich krótką animację. Miało być po kilka "zrzutów" dziennie, jednakże w praktyce wyszło ich znacznie więcej.

http://www.youtube.com/watch?v=pkGbnYbxW3Q

Fajnie by było takie coś zrobić aż do zamontowania ostatniego krzesełka. Niestety obawiam się że sami nie damy rady tak zapisywać zdjęcia każdego dnia. I tu przydała by się jakaś pomoc ze strony Was forumowiczów. Sadzę że sporo osób wchodzi na kamerkę, więc jak by każdy przy okazji zapisał zrzut ekranu to mógłby powstał by z tego solidny film.
Nie musi to być skadrowany obraz z kamerki..może to być po prostu zrzut ekranu. Ważne żeby w nazwie pliku była podana data i godzina. Np. 0417_1903 (kwiecień, 17 _ godz 19:03)

harthausen 17.04.2010 19:25

świetna robota.

JAR0 17.04.2010 19:46

Szacuneczek :)

SlawekS 17.04.2010 21:25

Super, a dałoby radę zrobić ten film w zwolnionym tempie? Masa rzeczy się dzieje w krótkim czasie

wooojo 17.04.2010 22:25

Pomożemy :)

QBAS 17.04.2010 23:36

Dobra robota Panowie. Właśnie takie inicjatywy powinny wychodzić z działu marketingu. Na pewno zainteresowałoby to kilka osób nowym stadionem, my sami mielibyśmy radochę.. No ale jaki dział takie działania ;)

Fajnie patrzyć jak trybuna rośnie. Mam nadzieję, że od początku tygodnia tempo znowu wzrośnie i będziemy gołym okiem widzieli codzienne postępy

PiotrG 18.04.2010 09:46

Żeby zainteresować lud stadionem to powinni organizować dni otwarte, organizować jakieś spotkania z prezentacją obiektu, co będzie pod trybunami, jak będą kształtować się ceny biletów, czy nowy system bramek będzie akceptował stare karty kibica itd. O takich "szczegółach" jak krzesełka czy brakujących prac na stadionie dowiedzieliśmy się dzięki interpelacjom radnego Olszówki i działaniom SKWK, to klub już dawno temu powinien o tym poinformować.

mlody_ale_wierny 18.04.2010 20:45

kiedy jest planowane pierwsze spotkanie na r22 trzeba jakoś wakacje zaplanowac ;p

SZYMEK_TSW 18.04.2010 20:51

liga zazwyczaj startuje na przełomie lipca i sierpnia

buczo1985 19.04.2010 16:50

Na oficjalnej informacje z budowy i przyzwoita galeria z wnętrza C. Wygląda to nieźle :)

Pero 19.04.2010 17:35

Mnie najbardziej rzuciło się w oczy, że ta trybuna 15 kwietnia miała 4 miesiące opóźnienia a tam jest jeszcze tyle do zrobienia.... Realnie to widzę to na 15 czerwca


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl