![]() |
prace w hali trwają nawet teraz i pewnie cala noc szkoda tylko ze na centrum prasowe jest przygotowana a nie na obiekt na rangę Wisełki chociaż i tak wyburzą ja:( i postawia nowa
|
Jak się patrzę na ten nasz projekt to trochę można się zdenerwować, bo Kraków (piękne miasto z tradycjami) przyjmuje teraz wiele ważnych postaci obecnego świata i powinien mieć stadion na ponad 50 tys. i ubiegać się o finał Ligi Europejskiej. Ale niestety nie tak miało być ;/
A tak w ogóle to dlaczego na stadionwisly.info jest tak rzadko zamieszczana galeria z nowymi zdjęciami ?? |
Cytat:
|
Cytat:
A co do fotek,zgłoś się tam na pewno szukają chętnych do robienia zdjęć. |
Ja narzekam tylko przez to, że jest Euro w Polsce a nie w Krakowie ;/ Skoro Gdańsk może mieć 40 tys, Wrocław też to Kraków powinien mieć 50, ale jak się popatrzy na to co było a na to co będzie to jestem pod wrażeniem ;) http://www.youtube.com/watch?v=BOpB4...eature=related
Stary Stadion Wisły był tragiczny ;/ a teraz będzie przynajmniej nowocześnie, z klasą Elite ;) |
Skonczy sie EURO i Gdansk, Wrocław bedzie mial stadion na 40 tys który nie bedzie nawet w polowie zapełnony.
I co wtedy ?? |
wspomnien dalszy ciag... http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Miejski_w_Krakowie
|
Ja naprawdę bym chciał żebyśmy byli zapełnić te 34k naprawdę, a tak to co nam by było z takich 50k skoro i tak byśmy mieli frekwencje na poziomie połowy, póki co marketingowo jesteśmy na poziomie Dolcana Ząbki niestety.
|
Cytat:
Problemem nigdy nie jest "za duża" pojemność, tylko za mała. To ta druga przeszkadza w rozwoju, ta pierwsza go umożliwia i jest jednym z koniecznych warunków do spełnienia. Wszystkie w pełni profesjonalne kluby z zachodu, południa, a nawet wschodu Europy grają na dużych i pojemnych stadionach nie dlatego, że bardziej oplaca się grać na małych. A przechodząc do naszego stadionu - znów wyraźnie widać wyhamowanie tempa prac. Mostostal jak każda polska firma spieszy się powoli. Wcale mnie nie dziwi, że zostali usunięci z Wrocławia. Zachodnie firmy jakoś potrafią planowo i szybko prowadzić budowy (co widać niestety dobrze po stadionie Cracovi), a polskim zawsze coś przeszkodzi, coś się zepsuje, czegoś braknie, coś nie opłaci, coś nie nadąży... |
Pojemność wcale nie przenosi się na dochody klubów z biletów w sposób liniowy. Ostatnio czytałem że gdzieś w Niemczech w Hamburgu czy Hannoverze 70% dochodów z biletów pochodzi z wynajmowania skyboxów a 30% z reszty wejściówek.
Te wszystkie zachodnie kluby miały już Euro lub MŚ więc mają stadiony, a w tych mniejszych państwach jak Dania czy Belgia prawie wcale nie ma stadionów powyżej 30k A tempo prac zauważalnie spadło. Nie rozumiem czemu nie rozpoczęli konstrukcji dalszych kondygnacji |
Cytat:
PS. I po co znowu zaczyna się gadka o Euro, stadionie na 50 tys wzwyż... ludzie my się najpierw martwmy żeby nam ten stadion wykończyli a nie był tylko dopuszczony do grania meczy a potem róbta co chceta.. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Nie chcę absolutnie wyjść na pesymistę, bo nim nie jestem. Nie wykluczam, że nasi bracia będą w stanie zapełnić stadiony, ale chcę zwrócić uwagę na to, że sam stadion nie załatwi sprawy. Muszą za nim pójść profesjonalne działania zarządów tych klubów, odpowiednie ruchy marketingowe, wzmocnienia zespołu, wyrobienie w regionie 'mody' na chodzenie na mecze. Nie muszą oni zachęcać do chodzenia na meczę zagorzałych fanów, tych, co są z klubem na dobre i na złe. Muszą zachęcić do przyjścia na mecz zwykłego konsumenta i zadbać o to, aby mógł w komfortowych warunkach oglądnąć dobre widowisko, a nie kopaninę. |
^^^NIe rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć. Nigdzie nikt nie piszę że automatycznie po otrzymaniu większego stadionu zaczną płynąć miliony.Umiejętny marketing, zainwestowanie w drużyne i kilka nazwisk przyciągających widzów, oragnizowanie dodatkowych imprez - koncerty,gale itp, wynajem pomieszczeń,skyboxów- to powoduje że stadion i klub może zarobić.Im większy i lepszy stadion tym więcej.
Jeśli team gra słabo ,marketingu nie ma, operator jest słaby - to i 10 tyś nie zapełni.Jeśli będziemy mieć dobrą drużyne, dobry marketing i dobrego operatora to ten stadion jest zdecydowanie za mały , jeśli przeciwnie - to za duży.Normalne - jak to w biznesie .O czym tu więcej pisać. |
Jak nie będzie kogo oglądać to duży stadion nie pomoże. Musi być, albo totalna mania w mieście na piłkę(wtedy drużyna może być odrobinę słabsza), albo dobra drużyna przyciągająca grą i sukcesami.
Nieudaczników nikt nie będzie chciał finansować z ciężko zarobionych pieniędzy. A wiadomo, że klub nie zarobi na ultrasach tylko na piknikach itp. |
Cytat:
Cytat:
Oczywiście, wszystko zawsze można spieprzyć i postawić na głowie, zwłaszcza w Polsce, sprawiając, że nawet najlepszy, najpiękniejszy i najbardziej funkcjonalny obiekt będzie stał pusty, lub stanie się balastem, zamiast źródłem dochodów, ale to nie znaczy, że nagle bardziej opłaca się grać na małych stadionach i że to właśnie do tego powinno się dążyć. |
Zapełnijmy nasz na każdym meczu wtedy będziemy mogli narzekać a pewnie jak się będzie chciało to się do 40k będzie dało powiększyć. Póki co nie widzę takich możliwości będziemy mieli komplet na 3 meczach jak sama trybuna D bywała z dużą ilością wolnych miejsc.
|
A może spowolnienie budowy ma związek z budową dachu z drugiej strony trybuny która mogła by być nie konieczna przy zbyt szybkim tempie, i przeszło 3mil. zł. które Polimex ma dostać extra z tego względu poszło by się rypać , a wręcz byli by stratni bo pewnie za rezerwację jakiegoś tam dźwigu który ma być ponoć większy niż ten wykorzystywany przy budowie wschodniej pewnie coś już zapłacili.
Jednak mam taką nadzieję że to tylko brak elementów do dalszej pracy spowodowany utrudnieniami transportowymi na terenie Krakowa a od poniedziałku wszystko wróci do normy na budowie. |
Cytat:
|
Cytat:
Dlatego uważam, że obecna pojemność stadionu będzie odpowiednia i bezpieczna. Bo nawet jeśli na kilka meczy w sezonie (Cracovia, Legia, Lech) stadion będzie za mały, to w przypadku 'chudych lat' stadion ten nie stanie się dla nas balastem finansowym, prowadzącym do bankructwa. |
Wspólnie z forumowiczem Szejkspir postanowiliśmy zapisywać zdjęcia z kamery internetowej, aby zrobić z nich krótką animację. Miało być po kilka "zrzutów" dziennie, jednakże w praktyce wyszło ich znacznie więcej.
http://www.youtube.com/watch?v=pkGbnYbxW3Q Fajnie by było takie coś zrobić aż do zamontowania ostatniego krzesełka. Niestety obawiam się że sami nie damy rady tak zapisywać zdjęcia każdego dnia. I tu przydała by się jakaś pomoc ze strony Was forumowiczów. Sadzę że sporo osób wchodzi na kamerkę, więc jak by każdy przy okazji zapisał zrzut ekranu to mógłby powstał by z tego solidny film. Nie musi to być skadrowany obraz z kamerki..może to być po prostu zrzut ekranu. Ważne żeby w nazwie pliku była podana data i godzina. Np. 0417_1903 (kwiecień, 17 _ godz 19:03) |
świetna robota.
|
Szacuneczek :)
|
Super, a dałoby radę zrobić ten film w zwolnionym tempie? Masa rzeczy się dzieje w krótkim czasie
|
Pomożemy :)
|
Dobra robota Panowie. Właśnie takie inicjatywy powinny wychodzić z działu marketingu. Na pewno zainteresowałoby to kilka osób nowym stadionem, my sami mielibyśmy radochę.. No ale jaki dział takie działania ;)
Fajnie patrzyć jak trybuna rośnie. Mam nadzieję, że od początku tygodnia tempo znowu wzrośnie i będziemy gołym okiem widzieli codzienne postępy |
Żeby zainteresować lud stadionem to powinni organizować dni otwarte, organizować jakieś spotkania z prezentacją obiektu, co będzie pod trybunami, jak będą kształtować się ceny biletów, czy nowy system bramek będzie akceptował stare karty kibica itd. O takich "szczegółach" jak krzesełka czy brakujących prac na stadionie dowiedzieliśmy się dzięki interpelacjom radnego Olszówki i działaniom SKWK, to klub już dawno temu powinien o tym poinformować.
|
kiedy jest planowane pierwsze spotkanie na r22 trzeba jakoś wakacje zaplanowac ;p
|
liga zazwyczaj startuje na przełomie lipca i sierpnia
|
Na oficjalnej informacje z budowy i przyzwoita galeria z wnętrza C. Wygląda to nieźle :)
|
Mnie najbardziej rzuciło się w oczy, że ta trybuna 15 kwietnia miała 4 miesiące opóźnienia a tam jest jeszcze tyle do zrobienia.... Realnie to widzę to na 15 czerwca
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl