![]() |
Cytat:
Może najpierw zaczekaj, aż skończą kłaść trawę? |
Cytat:
Moze to troche wytlumaczy bo juz mam dosc placzu jakby ta linia boczna miala byc przy samej gwiezdzie na D. okolo 15 metrow do fosy plus metr-poltora przez fose do pierwszego krzeselka i mamy nasze 17 metrow. Wspaniale nie jest ale niektorzy chyba z lornetkami chca przychodzic. http://img143.imageshack.us/img143/7956/liniaboczna.jpg |
Cytat:
|
Źle narysował tą czarną linię... W ogóle nie uwzględniono perspektywy, tylko walnięto równolegle do asfaltu na fotce.
Skoro asfalt ma 4-5 metrów, to fragment lini przy prawej krawędzi przebiega z 7-8 metrów od trybun, a nie te 17 chyba. |
linia będzie pomiędzy wejściem a pleksą na D/E... tak jak narysował KuKoC
|
Linia może i będzie ale jej ciąg dalszy skręcił w stronę trybuny:P
|
Cytat:
|
Ktoś się zastanawiał gdzie podział się granit, który miał stanowić ciąg pieszy ulicy Reymana i nawierzchnię placów przed trybunami D/E/W?
Tutaj: http://img51.imageshack.us/img51/5016/lipiec2010024.jpg http://img227.imageshack.us/img227/3...iec2010013.jpg |
Nie no...w takie coś to nie wierzę. Była w ogóle jakaś afera z granitem, bo nie słyszałem? Natomiast jeżeli okazałoby się to prawdą, to k**** tłumem pod UMK i na widły tego Majchrowskiego...
|
Praktycznie dokładnie tam będzie linia boiska. Sektory na D i E mają po 20m więc łatwo zobaczyć te 2, 3m przed końcem sektora.
Dobrze przynajmniej, ze ten pas asfaltu będzie mniejszy niz myslalem. Cytat:
|
A ten granit, to potwierdzona informacja? Może tak samo jak z kostka na okolo murawy zrezygnowali ze wzgledow bezpieczenstwa.
|
Cytat:
|
nie lubie sie czepiac wszystkiego ale --- najwazniejsze zeby dobrze ogladalo sie z tego stadionu mecz ! tyle.
co za imbecyle stawiaja trybuny w takiej odleglowsci od plyty boiska ?? niech jeszcze k**** zrobia tam bieznie albo tor zuzlowy wokół ! |
Nikt nigdy chyba w tym temacie nie przyczepił się do tego, że trybuny D i E mają po 100m. Jest jak jest i teraz inaczej się nie dało.
|
Cytat:
|
Cytat:
POJEMNOŚĆ i nie zmienia się nic ... Przeanalizuj to i sam sobie odpowiedź dlaczego tak a nie inaczej oddalone są trybuny od boiska ;-) |
Cytat:
Odległosc jest tylko przez to że trybuny D i E są za szerokie maja 100 m :-/ |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Mają 115 m bo mogą tyle mieć. W przeciwieństwie do naszej lokalizacji od wchodu stadion Lecha nie graniczy z Parkiem Jordana. Z tego co pamiętam to był właśnie taki problem żeby się zmieścić z tym obszarze.
Niech wypowidzą się mądre głowy co można było zrobić wiedząc jakie są warunki terenowe, sytuację zastaną (trybuny za bramkami), pojemność stadionu, itp. |
Z tym granitem to była gruuuba ironia :P
Chodziło mi z grubsza o to, że u nas wyleją morze asfaltu ze wszystkich 4 stron świata, a tam nikt nie wpadł na pomysł, aby z granitu rezygnować czy bajerów typu podświetlenia zieleni. |
Gdy Obtułowicz majstrował pierwszą trybunę za bramką o długości grubo powyżej stu metrów(przy reg.szer.boiska 68 m),to ja jakichś wielkich protestów w Krakowie nie słyszałem.Nie wiem jak na tym forum,bo tak długo tu nie jestem,ale od razu było wiadomo,że będzie to coś takiego,jakby komuś w czasie tynkowania wewnątrz domu,wsadzić w ścianę zgniłe jajo.Smród gwarantowany.
|
Ale siara z tym asfaltem na Reymana. Przynajmniej ciąg pieszy mogli zrobić z płyt granitowych albo porfiru. A oni chlasnęli na całej powierzchni asfalt. Przecież jak przyjdą upały takie jak teraz, ludzie tam będą buty zostawiać. Że już o estetyce nie wspomnę...
|
Chyba lepiej by było, jakby ul.Reymana została taka jak była. Jak ten asfalt wygląda a raczej nie wygląda?!
|
Cytat:
Asfalt który kładą nie jest tych "płynnych" więc nikt butów nie zostawi nawet jeśli byłoby 50 stopni. Są też pewne plusy takiego rozwiązania. Po deszczu, czy po opadzie śniegu płyty granitowe czy podobne to istne lodowisko. Jest kilka takich miejsc w Krakowie gdzie można to sprawdzić i przy okazji wywinąć orła. I to są miejsca gdzie nie ma "opadu" liści. Jak ktoś dobrze spojrzy to zobaczy że przy ulicy rosną drzewa. Życzę wszystkiego dobrego przy poślizgu na na takich liściach tym osobom którym nie podoba się asfalt (zarówno poślizgu samochodem jak i poślizgu podeszwowego ;-) ). |
Jedno mnie ciekawi... gdzie to 20 tys osob wiecej zostawi swoje auta....
|
Cytat:
|
Cytat:
Już widzę jak byś się cieszył gdybyś musiał parkować po osiedlach jadąc na zakupy do galerii, czy innego centrum handlowego. |
Cytat:
Myslisz ze ludzie beda chciec przyjezdzac calymi rodzinami na mecz i parkowac po garazach osiedlach czy Bog wie ile czekac aby wyjechac z meczu, chyba nie jezdzisz autem to nie wiesz... Podniecanie sie nowa murawa asfaltem czy czym kolwiek nie ma zbednego sensu.. lepiej byloby zamknac ten temat i nie komentowac juz nic i jedynie same zdjecia ogladac. |
Rozmawiacie cały czas o trybunie wschodniej...
Ale nie mniej ważne: czy zaczęły się jakiekolwiek prace przy dostosowaniu trybuny północnej i przenoszeniu kontenerów uniemożliwiających korzystanie z trybuny południowej? Czy w tych dwóch sprawach, choć czas niemiłosiernie ucieka, cokolwiek się zmienia, dzieje? |
2 lata temu to nie taka odległa przeszłość
Poza tym to morze asfaltu przed D i E nie jest wylewane bez powodu. Co daje że będzie parking skoro wyzjazd z Reymonta na aleje jest po meczu conajmniej beznadziejny. Z takim połączeniem to nawet największy parking jest bezużyteczny. Nie wiem kiedy ma ruszyć budowa parkingu przed muzeum narodowym ale w tym momencie jest to najbrdziej przyszłościowy parking pod względem jego umiejscowienia względem obu stadionów. Ja tam na mecze jeżdzę komunikacją miejską i nie narzekam, szybko i sprawnie |
Na północnej nic się nie dzieje. Kontenery też nie są przenoszone, ale to akurat można załatwić szybko, więc póki daleko do odbioru chociażby trybuny wschodniej nie ma się co z tym babrać.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Staram się śledzić na bieżąco temat ale to umknęło mojej uwadze. EDIT: Jak tak patrze na te zdjęcia i przechodzę koło stadionu pasiastych no k*&^!!! Ładnie u nich jest to wszystko odpicowane. Estetyka a u nas? Beton i drzewa. Róbmy jakąś manifestacje czy co do cholery bo to już przechodzi ludzkie pojęcie! A najbardziej wkurza człowieka ta bierność naszego klubu! Czy Oni są ślepcami? |
Trzeba po prostu dorobić temu stadionowi historię.Umieścić tabliczki że ten obiekt jest to niedawno odkryty na tych terenach przez polskich archeologów obiekt Majów przybyły Wisłą na łodziach Wikingów- cud techniki cywilizacji drugiego tysiąclecie przed Chrystusem- zaadoptowany do potrzeb stadionowych przez wirtuoza w dziedzinie architektury Wojciecha O.
Wtedy będzie to najbardziej znany obiekt tego typu na świecie. |
Cytat:
|
Brakuje stadionowi esetyki z zewnatrz i to bardzo... nie ma kasy na telebimy to nie ma tym bardziej na wykonczenie go... zabrali sie za budowe stadionu od d**** strony... zamiast caly na nowo to po kawalku i takie sa plusy... przy odpowiednim oswietleniu i odpowiedniej fasadzie a nie betonie i wykonczeniu... zieleni ławkach stadion byłby o niebo lepszy.. a tak znajac zycie fasada bedzie popisana wczesniej czy pozniej i tyle..
|
Tu nie chodzi o etapową budowę, a o formalną część tej etapowej budowy.
Wystarczyło ogłosić przetargi na kompletne trybuny, zapisać wysokie kary finansowe za opóźnienia i byłoby finito. A tutaj ogłoszono najpierw przetargi, po czym je unieważniono (ze względu na zbyt wysoką cenę), po czym ogłoszono je ponownie (zapewne obcinając część elementów) i wielkie hurra, bo cena niska. Później zaczęła się szopka, bo te brakujące elementy próbowano zrzucić na Wisłę, a tej jak wiadomo po prostu nie stać na wydanie kilkudziesięciu mln PLN na dokończenie prac. Później zaczęło się klejenie - IT i kołowrotów na wschodniej, później IT i wykończeniówki na zachodniej, do tego doszły zmiany projektowe konstrukcji - 105mln PLN dołożono po przetargach do trybun E/W, a one ciągle nie są kompletne - brak telebimów i kiosków gastronomicznych, które znowu próbują zrzucić na Wisłę. Zaczęło się też cięcie kosztów - aby sfinansować murawę zrezygnowano z granitu przed trybunami N/S/W na rzecz asfaltu. Zrezygnowano też z wykończenia elewacji trybuny wschodniej, bo ta zamiast betonu architektonicznego wykonana jest ze zwykłego, który miał być wykończony, a nie będzie. Przydałoby się przekazać inwestycję ZISowi, aby ten dokończył budowę - zaplecze północnej + resztę brakujących elementów, równocześnie pilnując Polimexu aby oddał trybunę zachodnią w terminie. |
Cytat:
Co do kontenerów, to chodzi o przesunięcie części z nich, żeby odblokować przejście do trybuny południowej. Jeszcze zanim otwarta zostanie zachodnia i tam przeniesione biura. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl