Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Kamson 10.07.2010 16:12

Czemu między literami S i Ł wszystkie krzesełka są czerwone, a między I i S jest więcej rzędów czerwonych? :shock:
Tylko między W i I są poprawnie ułożone.

Tenzen 10.07.2010 19:15

no właśnie. Układali jak chcieli czy może źle zamówili ilość krzesełek i przez to musieli układać nie równo? Nad każdym wejściem jest inaczej a powinno być po połowie.

piter116 10.07.2010 19:49

Zobaczcie o ile lepiej wyglądałby wzór na trybunie wschodniej po dodaniu kilkudziesięciu czarnych krzesełek.
Może dałoby się jeszcze to jakoś zmienić? Tych siedzisk czarnych nie musi być wcale tak dużo.
http://a.yfrog.com/img31/944/krakowh...tualny1024.jpg
http://a.yfrog.com/img251/2502/krako...gggggggggg.jpg
Pomysł zaczerpnięty od użytkownika Travaux z forum Skyscraper.

westersyl 10.07.2010 20:12

Według mnie pierwotna wersja znacznie lepsza niż z tymi czarnymi krzesełkami.

gianbuffon 10.07.2010 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter116 (Post 932222)
Zobaczcie o ile lepiej wyglądałby wzór na trybunie wschodniej po dodaniu kilkudziesięciu czarnych krzesełek.

dlaczego uważasz, że wyglądałyby lepiej? Moim zdaniem jest dobrze i niepotrzebne są żadne zmiany. Chociaż nie, widzę jedną niedoróbkę (przynajmniej ja tak uważam). Między 'S' a 'Ł' brakuje niebieskich krzesełek, aby zachować symetrie względem tego co jest pomiędzy 'I' a 'S'. :)

Karherop 10.07.2010 20:22

Nie udziwniajmy jeszcze bardziej tego stadionu i tak już zastosowano w nim ponad programową ilość dziwnych ? ( a czasami wręcz idiotycznych ) rozwiązań .

runner 10.07.2010 20:41

z dzisiejszej gościnnej wizyty na stadionie, chciałem pokazać i skomentować kilka rzeczy:

pierwsza sprawa - miejsca które "mają ograniczoną widoczność" wg projektanta:

http://s.fothost.pl/thumb/10/27/thumb_a8ecf275.jpg

http://s.fothost.pl/thumb/10/27/thumb_8e47d08f.jpg


wg mnie ok 4-6 siedzisk nie ma praktycznie żadnej widoczności na całe boisko, zamontowano je tylko chyba po to aby zrobić pojemność, zasłania je murek od skyboxów
poza tym, na samej trybunie jeszcze ogrom pracy ! wykończeniówka, montaż sanitariatów, malowanie, gładzie itp. daleko jeszcze to wpuszczenia ekip sprzątających.
z zewnątrz jeśli chodzi o krzesełka na kamerkach wygląda to ok, natomiast większość z nich nie ma zamocowanych siedzisk, są zamontowane same oparcia.

martwi mnie jakość wykończenia, na piętrze trybuny na samej górze - brak jakiejkolwiek gładzi na ścianach oraz pod stropem betonowym pod dachem - goły obskurny poplamiony beton
poza tym rzucające się w oczy od zewnątrz braki wykończenia gładzią ścianek działowych:

http://s.fothost.pl/thumb/10/27/thumb_d6ef1d5d.jpg

szkoda, że STUDIO nie przemyślało połączenia 2 trybun: powstała dziura a mogli przedłużyć trybunkę do zetknięcia się z trybuną południową ( wspornikowo)
dało się bo poszczególne stopnice to ten sam lub bardzo zbliżony poziom:

http://s.fothost.pl/thumb/10/27/thumb_2f5fe4e6.jpg

http://s.fothost.pl/thumb/10/27/thumb_ea975208.jpg

to samo jeśli chodzi o połączenie przejściem 2 trybun (nawet w sytuacji alarmowej), widać ze drzwiami instalacje kablową i stelaż:
http://s.fothost.pl/thumb/10/27/thumb_3169ad62.jpg

z zalet stadionu - niezła widoczność z trybun, mimo zbyt monstrualnej formy z zewnątrz w środku wrażenie bardzo pozytywne.

Jeśli chodzi o ul. Reymana, dziś położono cześć podbudowy asfaltowej, będzie ona kończona w pon-wt. myślę że całość uda się zrobić do przyszłego pon.

pozdrawiam

borsuk 10.07.2010 22:17

runner - coś nie teges z Twoimi zdjęciami?

anthony09 10.07.2010 22:22

Wygląd tego napisu podoba mi się ;) Tylko najbardziej boli mnie ten Telebim na trybunie wschodniej i zachodniej ;/ Nie da się umiejscowić to już w innym miejscu ? Nie pamiętam, żeby Darek Olszówka zapytał czy istnieje możliwość przeniesienia konstrunkcji telebimu chociażby na południową i północną ? Przecież ten Telebim ograniczy widoczność całego stadionu w TV ;/ nie wiecie czy były przeprowadzone chociażby jakieś konsultacje dotyczące widoczności z kamery TV ? Najlepiej to jakby Telebim był umieszczony na pawilonie :D Tam to by pasował :)

sevenheaven 10.07.2010 22:29

co jeden to głupszy, bez urazy ..
juz nie macie co wymyślać

anthony09 10.07.2010 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 932294)
co jeden to głupszy, bez urazy ..
juz nie macie co wymyślać

sorry ... ale jak czytam takie artykuły i piszę

"Do tego zaplanowano tak, że telebim będzie podwieszony pod dachem w centralnej części trybun umieszczonych wzdłuż boiska. Fachowcy od transmisji telewizyjnych przekonują, że przez to nie będzie można nigdy pokazać w telewizji stadionu w całej okazałości, ponieważ telebim będzie zasłaniał kamerze widok z centralnego miejsca na cały obiekt."

to sobie myślę, że może jest jeszcze czas na przemyślenie czy aby na pewno telebim nie będzie ograniczał kamer i im przeszkadzał ?

żródło: http://dziennikpolski24.pl/pl/po-god...3,0:pag:1#nav0

aredo 10.07.2010 23:32

1 Załącznik(ów)
http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1278800843


Czy oni nawet krzesełek nie potrafią ułożyć?
1. ok, po równo czerwonego i niebieskiego
2. 4 rzędy czerwone, 2 niebieskie
3. całe czerwone
4. ok, po równo
5. ja *******e
tak, diabeł tkwi w szczegółach a projekt był inny.

http://portalkibica.pl/images/news-full/wzr2.jpg

porażająca niedbałość

Angmir 10.07.2010 23:58

i żeby było ciekawiej - czemu zwlekaja z zamontowaniem reszty krzesełek między "Ł" i "A"

Wrona 11.07.2010 03:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Angmir (Post 932312)
i żeby było ciekawiej - czemu zwlekaja z zamontowaniem reszty krzesełek między "Ł" i "A"

Mają zagadkę, bo zostały im same niebieskie, a tu się okazuje że powinny być pół na pół z czerwonymi,,, Może znajdą błąd...:evil:

tomasz_19 11.07.2010 08:16

no trzeba przyznać, że trawa jest już prawie w całości posiana :D Krzesełka też już na ukończeniu, coraz bardziej mi się to wszystko podoba mimo tylu wad :)

Tenzen 11.07.2010 09:57

@Wrona - haha, dobre ;)

Na szczęście przekręcenie na właściwe miejsce krzesełek to nie jest jakiś wielki problem - w porównaniu do innych ;)

Mea 11.07.2010 10:08

Czy komuś działa kamerka numer 5

serek.c2 11.07.2010 10:13

Czy ktoś obeznany w temacie może mnie uspokoić i wskaże mi choć jeden obiekt, na którym murawa położona przez Zieloną Architekturę wytrzymała tak minimum dwa sezony i nadal jest w dobrym stanie?

blanco 11.07.2010 10:16

http://img227.imageshack.us/img227/7...tualny1024.jpg

Czy tutaj gdzie stoją robotnicy będzie już linia boczna boiska ?

KOMINEK 11.07.2010 10:24

1 Załącznik(ów)
Załącznik 1300

Czy nie miało być tak że nowo położoną trawę miały cały czas podlewać zraszacze ? Teraz jeden gościu chodzi z szlafem i podlewa różne kawałki murawy.

63.5 Kg 11.07.2010 10:39

I znowu w tym mo,encie sa jakos dziwnie ukladane krzeselka na dole kolo "0" i "6".
Znowu tylko jest tam kolor czerwony...

pawelwislak 11.07.2010 10:49

Kominek pytałem o to samo kilkanaście postów wcześniej bo też mi się wydawało że zraszacze powinny być od razu wbudowywane w murawę a nie widziałem żeby nic montowali więc nie wiem może się to dorabia później, ale stadion bez nowoczesnego systemu zraszaczy to masakra będzie...

willow 11.07.2010 10:53

A te żółte placki na murawie już są do wymiany.
Odpowiadając na pytanie: nie, nie znam ani jednego stadionu, na którym Zielona Architektura położyłaby murawę bez późniejszych komplikacji.

63.5 Kg 11.07.2010 10:56

Wlasnie tez sie chcialem zapytac bo akurat w tej sprawie jestem laikiem.
Czy zolte placki na nowej zieolnej murawie to norma czy tylko mi sie wydaje ze cos tu jest zjebane??

Kordel_Walker 11.07.2010 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 932396)
Wlasnie tez sie chcialem zapytac bo akurat w tej sprawie jestem laikiem.
Czy zolte placki na nowej zieolnej murawie to norma czy tylko mi sie wydaje ze cos tu jest zjebane??

Żółte placki to nie problem. Tydzień podlewania i znikną.

willow 11.07.2010 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kordel_Walker (Post 932400)
Żółte placki to nie problem. Tydzień podlewania i znikną.

nawet jakby trzeba było wymienić, to też nie problem, wymieniasz cały pas.
Te najbardziej żółte już się nie zregenerują, nie w takim słońcu.

Pablo84 11.07.2010 11:16

Jestem tylko laikiem i jak zwykle się czepiam, ale wydawało mi się, że nie powinno się podlewać roślin podczas ostrego popolłudniowego słońca.Już lepiej to zrobic wczesnie rano , albo wieczorem.

crazykaro 11.07.2010 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 932409)
Jestem tylko laikiem i jak zwykle się czepiam, ale wydawało mi się, że nie powinno się podlewać roślin podczas ostrego popolłudniowego słońca.Już lepiej to zrobic wczesnie rano , albo wieczorem.

W przypadu takim jak mamy teraz powinno się

willow 11.07.2010 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 932409)
A nie powinno się podlewać w ostrym słońcu w południe?

No właśnie nie powinno. Murawę w taki upał najlepiej układać w nocy, ale jak ich tak gonią terminy, to to raczej mało realne jest.

tomasz_19 11.07.2010 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 932409)
Jestem tylko laikiem i jak zwykle się czepiam, ale wydawało mi się, że nie powinno się podlewać roślin podczas ostrego popolłudniowego słońca.Już lepiej to zrobic wczesnie rano , albo wieczorem.

to nie jest zwykła trawa :D to zmutowana trawa :D

pawelwislak 11.07.2010 11:29

Przy pielęgnacji trawników nie ma znaczenia pora podlewania, raczej nie powinno się podlewać w najmocniejszym słońcu chyba że przez dłuższy czas najważniejsze jest żeby ziemia cały czas była nawodniona, a trawa mogła czerpać wodę. Co do placków to kwestia dwóch trzech dni jeśli będą dobrze nawodnione to będzie wiadome czy się odbuduję czy jednak do wymiany. Najważniejsze jest systematyczne i dokładne zraszanie całości murawy...

Wiiktor100 11.07.2010 11:51

No ale właśnie te placki na murawie to efekt nie równomiernego podlewania trawy i podlewania w największym słońcu. Czy oni nawet o trawę nie umieją zadbać?

petred 11.07.2010 11:52

Co to ku..a jest ? forum ogrodnicze ?:)

Kordel_Walker 11.07.2010 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelwislak (Post 932419)
Przy pielęgnacji trawników nie ma znaczenia pora podlewania, .

Pora podlewania ma znaczenie. Podlewanie w pełnym słońcu nie jest to na pewno ekonomicznie opłacalne, ponieważ większość wody w takiej temperaturze wyparowuje do atmosfery zamiast wsiąkać i jest to najzwyczajniejsze marnotrawstwo, co nie oznacza, że trawa nie odczuje takiego zraszania. Odczuje, ale woda nie spenetruje najgłębszej warstwy gleby a zaledwie kilka cm. Reszta wyparuje, choć takie podlewanie i tak da pozytywny skutek. Za tydzień, dwa trawka będzie perfekcyjna.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiiktor100 (Post 932433)
No ale właśnie te placki na murawie to efekt nie równomiernego podlewania trawy i podlewania w największym słońcu. Czy oni nawet o trawę nie umieją zadbać?

Placki to pewnie efekt zbyt długiego przechowywania trawy w zwiniętych rolkach. Gdyby postały tak kilka dni dłużej pewnie by trawa była cała żółta..

pawelwislak 11.07.2010 12:33

Nie chodziło mi o aspekty ekonomiczne, raczej o to że odpowiednio długie podlewanie nawet w czasie ostrego słońca spełnia swoją rolę. A że koszty większe aż taka duża kasa nie jest teraz najważniejsza grunt żeby był solidnie podlewany i pielęgnowany przez najbliższe 7-10 dni bo to jest teraz najważniejsze...

Dozamet1 11.07.2010 16:17

No chyba jedyna rzecz którą zrobią przed czasem pff .. murawa już prawie skończona jutro powinno być skończone.A mówili żę do 15 to potrwa

wiślak1906forever 11.07.2010 16:19

Mam prośbę mógłby ktoś na zdjęciu narysować mniej więcej gdzie będzie boczna linia boiska?

blanco 11.07.2010 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak1906forever (Post 932536)
Mam prośbę mógłby ktoś na zdjęciu narysować mniej więcej gdzie będzie boczna linia boiska?

Dwa razy już o to prosiłem,nikt tego nie wie. Ale chyba daleko, w końcu to aż 17,5 m

Wydaje mi się,że będzie to mniej więcej tak,ale w sumie to ci co byli na stadionie mogli by się wypowiedzieć..
http://img443.imageshack.us/img443/4756/beztytuuuqb.png

wojti11795 11.07.2010 16:53

Bez przesady tą linie krórą narysowałes jest z 30 m od trybuny

blanco 11.07.2010 17:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojti11795 (Post 932543)
Bez przesady tą linie krórą narysowałes jest z 30 m od trybuny

Nie wydaje mi się skoro boisko ma mieć 68 m szerokości :-/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl