![]() |
Abstrahując od tego co w środku ...
Moja ostateczna refleksja jaka mi się nasunęła co do wyglądu zewnętrznego naszego Stadionu: długo, Stadion nasz przypominał mi fortepian ale teraz już wiem, że jest to prawdziwa GALERA :) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Oj jakie ładne by było podświetlenie na czerwono. Pięknie by się prezentowało w nocnej panoramie miasta. Oczywiście można podświetlić jedną stronę na niebiesko a druga na czerwono, ale wszystko musi być robione z głową. Czerwony o tyle byłby fajny że oko dobrze łapie czerwony i nawet gdyby podświetlenie było słabe to przynajmniej dobrze widoczne, a przy niebieskim to byłby słabo widoczny z dużej odległości
|
Ulica Reymana rzeczywiście zaczyna się robić bardzo ładna,Pablo ma rację,jakby się to jakoś fajnie podświetliło to efekt byłby super ;) Ale myślę,że ktoś w klubie pomyśli o takich detalach...;)
|
Dawniej za komuny funkcjonowało powiedzenie "dobrze że za marzenia nie karzą" i na tym mogłbym zakończyc , gdyby nie drobny szczegół - kto za to zapłaci na ulicy należącej do miasta skoro trybuny D nie są w stanie doprowadzic w całości do użytku od dwóch lat z okładem .
|
http://kamera2012.eu/krakow3/
Na kamerce widać już murawę, układają ją w nocy? |
pomocy mam laptopa z windowsem 7 i nie moge otwierac zadnych kamerek, mam napisane brakujace wtyczki windows media a jja go mam najnowszego jak tos wie prosze o rade
|
Cytat:
|
Mam Win7 a także IE8, kamery 1-3 działają, pod warunkiem zainstalowania NA KOMPUTERZE Quick Time, jeżeli po instalacji coś jest nie tak, należy odświeżyć IE. Kamery 4-5 powinny działać bez problemu po zezwoleniu na instalację pluginu Windows Media Player. http://szablony.freeware.info.pl/skrypty.html Sprawdzone :)
|
crazy dzieki za info, tan na starym kompie dzialolo wszystko a na tym tez ida wszystkie ale na IE a na firofox nic nie otwiera i pluje sie o wtyczki a wszystkie sa
|
wiem wlasnie tak zrobilem i na IE wszystko leci dzieki tylko tak z ciekawasci dlaczego nic nie idzie na firefox
|
Firefoxa nie używam to nie wiem.
Pod Operą chodzą kamery 1-3. 4-5 musze uruchamiać pod IE |
Cytat:
|
Na Firefoxie tez wszystkie chodza tylko pod warunkiem ze nie macie zainstalowanego najnowszego Quicktome'a.
|
|
Ej a wie ktoś co z tymi klatkami schodwymi pod D??
|
nic z nimi. nie ma żadnych informacji, póki co nie będą robione.
|
A tu info odnoszące się do tego że nasz stadion jest rezerwowy na EURO2012. ps. Afery na stadionach to Polska specjalność :)
Rzeczpospolita Umowę na stadion zawarto z naruszeniem prawa. Kontrakt może zostać uznany za nieważny. Szanse na wybór firmy w przetargu są niewielkie Nie było podstaw do udzielenia zamówienia na dokończenie budowy wrocławskiego stadionu z wolnej ręki – takie są wyniki kontroli Urzędu Zamówień Publicznych, do których dotarła „Rz”. Zdaniem kontrolerów prezydent Wrocławia niezgodnie z prawem zawarł umowę z niemiecką firmą Max Bögl po zerwaniu kontraktu z Mostostalem Warszawa. Konsekwencje mogą być bardzo poważne, łącznie z tym, że wykonawca będzie musiał zejść z placu budowy. A to może oznaczać, że stadion nie powstanie na czas i mecze Euro 2012 zostaną rozegrane w innym mieście. Procedury wciąż trwają – Rzeczywiście, dostaliśmy pewne uwagi od UZP, czego się zresztą spodziewaliśmy, gdyż polskie przepisy o zamówieniach publicznych są jednymi z najtrudniejszych w Europie. Odpowiemy na nie i jestem pewien, że uda nam się przekonać UZP, że zrobiliśmy wszystko zgodnie z prawem – uspokaja Marcin Garcarz, rzecznik prezydenta Wrocławia. Czy kontrakt okaże się nieważny? To jeszcze nie jest przesądzone. Wrocław dopiero otrzymał wyniki kontroli. Ma prawo wnieść do nich zastrzeżenia. Jeśli to zrobi, sprawę rozstrzygnie Krajowa Izba Odwoławcza. Jej werdykt będzie wiążący dla UZP. Wszystko potrwa najwyżej pięć tygodni. Na razie UZP nie żąda rozwiązania umowy – Jeśli jednak KIO przyzna mu rację, to nie będzie miał innego wyjścia. Brak podstaw do zastosowania trybu wolnej ręki automatycznie oznacza nieważność umowy – tłumaczy Włodzimierz Dzierżanowski, prezes Grupy Doradczej Sienna. A jeśli miasto nie będzie chciało się podporządkować? – Prawdopodobnie prezes Urzędu Zamówień Publicznych skieruje do sądu pozew o stwierdzenie nieważności umowy – wyjaśnia. Sytuacja niewyjątkowa Umowę z firmą Max Bögl miasto zawarło 16 stycznia. – Prawnicy, z którymi się konsultowaliśmy, są zdania, że ze względu na unikalność obiektu i umowę wiążącą nas z UEFA możemy to zrobić z wolnej ręki – tłumaczył wówczas prezydent Rafał Dutkiewicz. UZP nie podzielił jego argumentów. Zwrócił uwagę, że przepis, na który powołuje się miasto, pozwala na wolną rękę tylko po łącznym spełnieniu kilku przesłanek. Chodzi m.in. o wyjątkowość sytuacji, której nie można było przewidzieć. „Rozwiązanie umowy nie może tego uzasadniać. Jest to bowiem ryzyko przewidywane w umowach” – napisali kontrolerzy, powołując się na orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości UE. Zwrócili uwagę, że Komisja Europejska prowadzi procedury w sprawie podobnych naruszeń (np. przeciwko Słowacji). Według UZP mimo twierdzeń Wrocławia nawet po zerwaniu umowy z Mostostalem miasto zdołałoby na czas wyłonić wykonawcę w przetargu ograniczonym. Ze względu na pilną potrzebę mogło bowiem skrócić terminy na złożenie wniosku o dopuszczenie do postępowania, a później oferty (nawet do dziesięciu dni). Jeśli teraz umowa zostanie rozwiązana, także będzie mogło skorzystać z tej możliwości przy zawieraniu kolejnej. Teraz już jednak dokończenie budowy na czas będzie dużo mniej prawdopodobne. Ze względu chociażby na kolejną zmianę na placu budowy. |
dziś tez pracują?będą pracować z rozkładaniem trawy?
|
cały czas pracują. W takim tempie jutro murawa powinna być ułożona.
|
Zastanawiam sie co oni kombinuja w okolicach "0" bo cos tam chyba krzeselka znikly...
|
poczytaj sobie forum to ci sie rozjaśni :P
moze ban Ci podpowie co powinieneś robic a początku |
Cytat:
Bo jak tak to chyba Ci sie cos pomylilo... Sorry za OT |
Mam pytanie, czy fasada stadionu będzie w jakiś sposób oświetlona?
|
Mnie zastanawia tylko jedno- ciekawe, czy przy tak wysokich temperaturach trawa, która jest kładziona, nie zagotuje się...:shock:
|
Jakie znowu gotowanie trawy?. Cały czas jest nawadniana więc jak się ma zagotować? Nawet bez calodziennego nawadniania jak by się miała zagotować? Widział ktoś kiedyś zagotowaną trawę ?? Woda przecież paruje, ciepło jest odbierane dodatkowo przez podłoże.
Co do oświetlenia to nic nie wiadomo ale czasami warto przejrzeć jedną stronę do tył bo troche pisane by było wczoraj |
Nasz stadion nie jest idealny. Ale czepianie sie wszystkiego po kolei zaczyna mnie wkurzac.
http://www.foto-turystyka.info/images/1177101015.jpg To zdjęcie dedykuje wszystkim, ktorzy dyskutują nad odcieniem ultradupymaryny, nad za dużym lub za małym napisem, idealnie symetrycznie dobranym każdym krzesełkiem etc. O dyskusjach na temat długości pisuarów nie będę wspominał. To co jest na trybunach D i starej C (przekaz) jest świetny i w .... mam odcienie błękitu naszych krzesełek. |
Cytat:
Zapytaj babci albo mamy, kiedy się podlewa kwiatki na balkonie. W południe, czy wieczorem i wcześnie rano. |
Mam nadzieje że chociaż kible na tym stadionie będą na tyle wygodne żeby można było klocka w spokoju strzelic!! bo ostatnio jak tam bylem to dramat
|
Trawa podlewana na takim słońcu zwyczajnie może się spalić i zrobi się zółta i wyschnieta .Szczerze mówiąc trochę się właśnie tego obawiam . Nie wiem czy gnani terminami nie przesadzili z tym podlewanie w ciągu dnia .
|
http://kamera2012.eu/krakow3/
Ostatecznie poprawiono krzesełka na dolnym poziomie trybuny chyba niema się do czego przyczepić. U góry wciąż jest "problem z kolumnami krzesełek nad wejściami obok litery "Ł", z jednej strony są wszystkie czerwone, z drugiej niema w ogóle. Liczę że dziś to będzie ukończone i będzie można powiedzieć że ten etap prac został wykonany w 100% Ps. Swoją drogo uważam że można by było te kolumny nad wejściami na całym górnym poziomie trybuny zrobić całkowicie czerwone. Wyglądało by to lepiej niż łamane na 2 kolory tak jak jest po lewej stronie. No i trochę więcej czerwonego w środku wyrównało by nadmiar niebieskiego w narożnikach. NArazie wygląda na to że Robotnicy sami nie wiedzą jak to ma wyglądać. Oby nie zastało tak jak jest - to sam na meczu będę odkręcał i przenosił :) |
Cytat:
Co jak co to siadion zaczyna wyglądać całkiem całkiem i może nie będzie tak źle na koniec :) |
El'kabat, sprawdź p.w. pozdrawiam i życzę więcej konstruktywnych odpowiedzi ;)
|
Z obrazu kamerki na wschodnia widać, że położyli już 3/4 murawy. Nawet sprawnie im to idzie
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie podlewa sie w dzień głównie dlatego że woda szybko odparuje i będzie strata wody. W dodatku całodzienne podlewanie nie doprowadzi do jakiegokolwiek zagotowania murawy. Jak się coś sadzi to trzeba odrazu podlac a nie czakac do wieczora aż wyschnie Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl