Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

tofik 02.04.2010 19:20

Zgadzam się z palikotem bazę kibicowską Wisła ma ogromną. Jak będzie ładna gra i zwycięstwa, to średnia frekwencja 20k nie powinna być żadnym problemem.

WILU TS 02.04.2010 19:25

No tak oczywiście,ale nie zaszkodziło by "zwerbowanie" nowych poprzez właśnie takie spotkania :) w wypadku gdy takie np 2 porażki z rzędu się przydarzą i Ci "stali bywalcy" nie przyjdą fajnie było by mieć jakąś alternatywę ;)

kot 02.04.2010 20:16

Marketing klubu we współpracy z kibicami musi wreszcie zacząć działać na wymaganym poziomie i rok rocznie go podwyższać aby frekwencja osiągnęła stały i maksymalny pułap stadionowy ( tutaj jak najszersza reklama jest dźwignią handlu). Ostatecznie od lat mistrzowski klub jak Wisła, musi uczynić wszystko, aby podobnie do innych mistrzowskich klubów w Europie, mógł mieć wykupione wszystkie karnety z rezerwacją na kolejny sezon. Natychmiast należy ruszyć z mądrym i powszechnym marketingiem, bo to nie mieści się w głowie, aby taki klub martwił się o frekwencję w mieście kolebce polskiej piłki czy okolicach lub w ogóle w Polsce podobno piłkarskiej. Dni otwarte stadionu powinny być co miesięczną normą a wszystkie newsy odstraszające kibica od stadionu Wisły, powinny być odpowiednio przez klub i kibiców traktowane, aby przerabiać i umiejętnie wykorzystywać je na rzecz Wisły. Polityka cenowa musi być przemyślana i dostosowana do aktualnych realiów płacowych w naszym kraju czy regionie a przede wszystkim początkowo powinna być w miarę zachęcająca, czyli oficjalnie nazwana promocyjną, co potem umożliwi uzasadnienie konieczności pewnej jej modyfikacji.

Ja jednak ponownie proszę kibiców Wisły, tych chodzących do tej pory na większość meczów, abyśmy sami od siebie, także wystąpili z inicjatywą wewnętrzną :-). Postawmy sobie zadanie na nowym stadionie, aby każdy z nas przyprowadził na ten stadion nowego kibica, co razem wzięte, może stanowić rzeszę liczoną w tysiącach. Nagłośnijmy pośród nas samych taką inicjatywę kibiców Wisły Kraków, aby dotarła ona do wszystkich chodzących na stadion i stała się naszym zobowiązaniem. Rozejrzyjmy się w obrębie naszych bliższych i dalszych znajomych czy rodzinie i wybierzmy za cel te osoby , które w/g nas rokują na załapanie trwałego bakcyla stadionowego oglądania meczów Wisły, na wybranym sektorze w zależności od filozofii kibicowania i majętności tych osób. Komu się uda sprowadzić więcej niż jednego karnetowca ( rodziny, narzeczone itd ) to klub powinien wyjść z propozycją obniżki ceny lub tym podobne wyróżnienia, jak darmowe napoje itp. dla tych najlepszych "akwizytorów", gdyby przy sprzedaży karnetów odnotowywano w nowoczesnym przecież, przyszłym systemie komputerowej sprzedaży biletów, informację z czyjego nadania "nowy" kibic zawitał na stadion. Myślę, że wspólnie możemy Wiśle pomóc wypełnić nasz stadion, przekonując naszych znajomych, że na nowym obiekcie Wisły, nie taki "kibol" straszny, jak go malują a sama Wisła jest warta kibicowania czy spędzania z nią swojego wolnego czasu, gdyż zapewnia emocje na mistrzowskim poziomie :-D .

No i na koniec prośba szczególna. Gdy już prawie wszystko zostało unormowane w sprawach budowy naszego stadionu czy hali, to zaprzestańmy sami, bezmyślnie i niesłusznie szkalować nasz stadion czy klub, bo to obecnie, tylko szkodzi klubowi i frekwencji stadionowej a nie pomaga, jak wtedy, gdy było to wskazane.

<wislak88> 02.04.2010 20:50

Czy część sportowa na nowych trybunach (obecnych C,D i E) będzie w lipcu wykończona w 100%? Czy będą toalety, punkty gastronomiczne i loże vip w 100% gotowe? A nie jak to było np na trybunie E kiełbaska z namiotu.

crazykaro 02.04.2010 21:16

^^^ Toalety będą, natomiast punkty gastronomiczne i skyboxy będą wtedy gdy znajdą się najemcy którzy będą chcieli je wynając, co oznacza że póki co nie trzeba sobie tym zawracać głowy

mikereg 02.04.2010 21:29

Do wcześniejszego zestawienia wydatków na stadion, dodaję dla przypominienia, lata budowy i zakres:
2004 r. - Trybuna południowa,
2005 r. - Trybuna południowa,
2006 r. - Trybuna południowa, Trybuna północna,
2007 r. - Trybuna północna, Pawilon multimedialny,
2008 r. - Trybuna północna, Pawilon multimedialny,
2009 r. - Trybuna wschodnia, Trybuna zachodnia,
2010 r. - Trybuna wschodnia, Trybuna zachodnia,
2011 - 2013 zapłata za trybuny: wschodnią i zachodnią,
W skład poszczególnych prac w powyższych latach wchodzą: rozbiórki, dodatkowe prace i rozliczenie.



Czyli rozumiem ze stadion ma byc caly gotowy w pazdzierniku a potem beda za niego placic( miasto wykonawcy czy jak) jak ktos wie niech zostawi info z gory dzieki.

Pozdro dla wszystkich wislakow

Czarny 02.04.2010 22:15

Stadion być może przepłacony, natomiast nie można zapomnieć, że budowany na podmokłych gruntach i to też wygenerowało znaczne koszty, mówię tu o drogich i czasochłonnych ściankach szczelinowych, do tego rozbiórki starych trybun, zmiany koncepcji w trakcie realizacji inwestycji... W każdym razie nie porównywałbym tak łatwo tej budowy do innych...

1q2 02.04.2010 23:42

Moje pytanie pozostaje niezmienne - termin oddania oświetlenia.

PiotrG 02.04.2010 23:45

Z tego co mówiono, to oświetlenie płyty boiska ma być gotowe w sierpniu. Spodziewałbym się raczej końcówki sierpnia.

Pero 02.04.2010 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 879968)
^^^ Toalety będą, natomiast punkty gastronomiczne i skyboxy będą wtedy gdy znajdą się najemcy którzy będą chcieli je wynająć, co oznacza że póki co nie trzeba sobie tym zawracać głowy

W interesie Wisły jest żeby zaczęła ich szukać jak najwcześniej. Powinni podać cenę wynajmu takiego skyboxu. Na Legii były podane już chyba z rok temu.
Czasami się zastanawiam czy gdyby nie to forum, a przede wszystkim aktywne działanie niektórych użytkowników + radny Olszówka niektóre problemy w ogóle zostałyby dostrzeżone.Budowa stadionu Wisły dobitnie pokazuje jaka amatorka zarządza naszym miastem, co najśmieszniejsze mimo iż obnażane są wszystkie słabości prezydent się uśmiecha i twierdzi że wszystko jest ok.

1q2 03.04.2010 00:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 880023)
Z tego co mówiono, to oświetlenie płyty boiska ma być gotowe w sierpniu. Spodziewałbym się raczej końcówki sierpnia.

Fajnie jak by coś oficjalnego się w tej sprawie pojawiło bo de facto - dzień oddania oświetlenia to pierwszy dzień gdzie możemy mówić o jakimś sukcesie.
Boje się tylko że uefa bez oświetlenia, nie zgodzi się na rozgrywanie meczów w pucharach na Reymonta - a wiadomo że zazwyczaj miesiące gdzie grają nasze kluby to lipiec - może sierpień.Móc to rozgrywać na Reymonta to na pewno była by dobra promocja stadionu.

Co do reszty - żarcie jakieś się pojawi bo to dobry interes a jak to będzie wyglądało , tego pewnie nie wie dziś nikt.
Martwi mnie sytuacja ze skyboxami - jak dla mnie to takie samo miejsce do oglądania jak krzesełko, czy skórzany fotel, no ale jak już ma być inaczej to mam nadzieje że Wisła w tej kwestii dogada się z miastem i weźmie to na siebie bo komiczne by to było gdyby kto inny to wykończył i zarabiał na tym kasę - podobnie jeśli chodzi o punkty gastronomiczne i restauracje - To chyba nie przekracza możliwości Wisły/TF by podpisać dobre umowy i czerpać z tego zysk.

PiotrG 03.04.2010 00:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 880025)
W interesie Wisły jest żeby zaczęła ich szukać jak najwcześniej. Powinni podać cenę wynajmu takiego skyboxu. Na Legii były podane już chyba z rok temu.
Czasami się zastanawiam czy gdyby nie to forum, a przede wszystkim aktywne działanie niektórych użytkowników + radny Olszówka niektóre problemy w ogóle zostałyby dostrzeżone.Budowa stadionu Wisły dobitnie pokazuje jaka amatorka zarządza naszym miastem, co najśmieszniejsze mimo iż obnażane są wszystkie słabości prezydent się uśmiecha i twierdzi że wszystko jest ok.

Tylko ciekawe, czy Wisła chce w ogóle wynająć skyboxy. Jeśli nie, to ich ewentualnym wynajmem będzie zajmować się operator, a jak operatora nie będzie to wynająć będzie musiało je miasto. Stadion mimo swej "urody" i opinii można bez problemu rozreklamować wykorzystując największy atut - Wisłę, która będzie na nim grać.

Co do kiosków gastronomicznych dla kibiców - nie chcę krakać, ale jak miasto ich nie wyposaży to będą namioty i kolejki jak za PRLu. Przykład trybuny południowej, co z tego że są zostawione pod nie miejsca wewnątrz, skoro nie ma komu wyłożyć kasy na budowę i wyposażenie, a bez tego będzie tragedia z dostępem do cateringu dla kibiców. Dopóki jest czas trzeba lobbować do ZIKITu o to, ale chyba zdania w tej sprawie już nie zmienią. Wykonanie ich do sierpnia na 3 trybunach (o ile zdążą z zapleczem północnej w co póki cą wątpię) nie stanowiłoby żadnego problemu.

Cichy 03.04.2010 07:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 880031)
Co do kiosków gastronomicznych dla kibiców - nie chcę krakać, ale jak miasto ich nie wyposaży to będą namioty i kolejki jak za PRLu. Przykład trybuny południowej, co z tego że są zostawione pod nie miejsca wewnątrz, skoro nie ma komu wyłożyć kasy na budowę i wyposażenie, a bez tego będzie tragedia z dostępem do cateringu dla kibiców. Dopóki jest czas trzeba lobbować do ZIKITu o to, ale chyba zdania w tej sprawie już nie zmienią. Wykonanie ich do sierpnia na 3 trybunach (o ile zdążą z zapleczem północnej w co póki cą wątpię) nie stanowiłoby żadnego problemu.

Zgodzę się, że kioski powinny byc wybudowane wewnątrz trybuny ale na pewno nie wyposażone. Chociażby ze względu na różne menu w różnych firmach cateringowych. Przykładowo jedna firma może potrzebować odpowiedni ruszt żeby sprzedawać kebaby, podczas gdy inna potrzebowałaby chlodnie dla kanapek (chodzi mi o takie Subwayowe kanapki). Wydaje mi się, że ewentualny zakup wyposażenia mógłby mieć miejsce tylko w przypadku kiedy rozmawiamy z konkretną firmą, która stawia konkretne wymagania co do wyposażenia.

Przecież kiedy oddawana do uzytku jest chociażby galeria handlowa, to zarządca nie wyposaża kuchni dla McDonalds, KFC czy innych firm.

kuba126 03.04.2010 08:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cichy (Post 880050)
Przecież kiedy oddawana do uzytku jest chociażby galeria handlowa, to zarządca nie wyposaża kuchni dla McDonalds, KFC czy innych firm.

Jak oddawany był niedawno Port Łódź to sklepy robiły sobie wszystko same, miały gołe sciany i do nich należała aranżacja całego wnętrza, zaczynając od regipsów kończąc na wstawianiu mebli itp itd. Kazdy sklep to iny styl kolory wystrój wnętrza.

PiotrG 03.04.2010 10:18

Tylko takiego typu fast foody otwarte są codziennie, a nie raz na dwa tygodnie, nie ma też ich w ilości 10+ na jednym obiekcie. I nie wymyślajcie kebabów i innych cudów że trzeba danej firmie specjalnego sprzętu, tutaj są dania szybkie + napoje, na pewno są standardy wyposażenia (widać je chociażby na rzutach).

KoPer 03.04.2010 10:25

No to niech będzie otwarte codziennie. Stadion musi żyć 7 dni w tygodniu. Na zachodzie tak własnie jest. Przychodzi cała rodzina. Najpierw jedzą obiad, idą zwiedzieć muzeum potem na zakupy.
Dla innych klientów jest fast food. Musi być różnorodność. Dla klienta o różnym profilu (portfelu)

krakus76 03.04.2010 10:33

Na takim obiekcie powinien powstać fitness klub na wzór PURE (taki jak jest w Galerii Kaziemierz), squash, biura firm itp. Jeśli to byłoby to firmy gastronomiczne same chciałby znaleźć się na stadionie. A jak tego nie będzie to czekają nas precje, cola-cola i kielbaski.

PiotrG 03.04.2010 10:53

Biura firm będą, tylko dla nich będzie restauracja na trybunie wschodniej.
Dla ewentualnych najemców skyboxów na zachodniej jest wyznaczony oddzielny catering, z zapleczem kuchennym na kondygnacji -1.
Chyba nie wierzycie w to, że setki jak nie tysiące zwykłych mieszkańców będą gonić dzień w dzień na stadion aby zwiedzić muzeum i popatrzeć na murawę. Zresztą nawet gdyby było sporo chętnych na zwiedzenie muzeum to spokojnie starczy otworzyć jeden kiosk na cały stadion, problemem jest też brak jakiegokolwiek miejsca dla takich "urlopowiczów" aby usiąść i zjeść.
To nie jest interes opłacalny, aby wyposażyć za własną kasę taką ich ilość. Przykładem niech będzie to, że Aspen sprowadza raptem 1 namiot dla prawie 6tys trybuny N/S, a na trybunie wschodniej dla 12tys kibiców łącznie jest 5 kiosków dla II poziomu trybun i 4 dla I, po kilka/kilkanaście stanowisk do obsługi każdy. Dla tych 6tys kibiców na N/S pewnie zaprojektowano po 3-4 kioski pod tymi trybunami. I to na stadionach wprowadza się bezgotówkowe systemy płatności, aby transakcje przechodziły jeszcze sprawniej.
Gdyby wyposażanie było opłacalne, to już dawno Aspen siedziałby z kioskami pod trybuną południową, a wiadomo jak wyglądała tam sprzedaż przez 4 lata od otwarcia trybuny.

Gwiaździsty 03.04.2010 13:43

Fast foods czy restauracje powinny być otwarte na stadionie przez cały tydzień, tymbardziej jak się popatrzy na otoczenie stadionu. Miasteczko studenckie, Park Jordana (spacerowicze), Spacerowicze z Błoń. Nie liczę już tych wszystkich ludzi przewijających się codziennie przez klub czy to TS czy SSA.

anthony09 03.04.2010 15:08

Co to za problem,kilkanaście dnii w tygodniu mieć otwarty catering ? Chociażby tylko kilka kiosków ? Kioski powinny być otwarte 7 dni, bo mamy mecze Wisły, ME. W przyszłym sezonie ma dojść jeszcze Puchar Ekstraklasy więc ok. 50 spotkań drużyna zagra + 35 ME i wychodzi 85 spotkań. Do tego jakaś współpraca partnerska z biurem podróży co organizuje wycieczki i mamy często turystów co chętnie kupiliby sobie coś na tym stadionie ;)
Jeżeli już SportFive weszłoby w partnerstwo z Wisłą to wydaje mi się że same korzyści płynęłyby z tej wspólnej działalności ;)

Mako 03.04.2010 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 880206)
W przyszłym sezonie ma dojść jeszcze Puchar Ekstraklasy więc ok. 50 spotkań drużyna zagra + 35 ME i wychodzi 85 spotkań. Do tego jakaś współpraca partnerska z biurem podróży co organizuje wycieczki i mamy często turystów co chętnie kupiliby sobie coś na tym stadionie ;)

85 spotkań?! :lol:
A to w przyszłym sezonie nie będziemy wgóle grać na wyjazdach:> ? :-P

W sezonie jest 15 x liga 2-3x PP, ewentualny PE 4-5 meczy no i europejskie puchary 3-6 meczy tak na oko. jak wyjdzie 30 na sezon to będzie dobrze z tym, że na jesieni tych meczy jest zdecydowanie więcej bo na wiosne raptem 7-10. ME to raczej na głównym nie będzie grać, cos mi sie wydaje. Co do wycieczek po stadionie to jest to dobry pomysł, bo napewno wielu chętnych by sie znalazło na zwiedzanie stadionów zwłaszcza w przypadku angoli i makaronów :P

anthony09 03.04.2010 16:36

trochę mi się je...ło xD 85/2 czyli ok. 45 max spotkań czyli kupa ...;/

zibikraw 03.04.2010 17:43

Przede wszystkim musi być duży Wiślacki klub.Najlepiej dwu poziomowy.Codziennie imprezy przy piwie,karaoke Wiślackich przyśpiewek.Wstęp tylko w naszych barwach :)

Arapaho 03.04.2010 18:43

Proszę o wpisywanie pytań do Prezydenta które przekażemy Radnemu Olszówce.Jak poprzednio wpisujemy kolejny numer i kopiujemy do swojego posta.Zbieramy do poniedziałku godz.18-ta

crazykaro 03.04.2010 18:58

Ja bym się zapytał jak długo pan O. będzie właścicielem praw autorskich tego stadionu? Mam na myśli czy będzie i kiedy możliwa jakakolwiek zmiana elewacji, podświetlania, osłonięcie centrali klimatyzacyjnych itp. bez pytania o pozwolenie jaśnie pana O.

fifek123 03.04.2010 19:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 880458)
Proszę o wpisywanie pytań do Prezydenta które przekażemy Radnemu Olszówce.Jak poprzednio wpisujemy kolejny numer i kopiujemy do swojego posta.Zbieramy do poniedziałku godz.18-ta

Była już mowa o demontażu pleksi na D, ale tak naprawdę nic chyba nie zostało terminowo potwierdzone, więc może takie pytanka:


1) Kiedy odbędzie się demontaż plastikowych ogrodzeń między poszczególnymi sektorami trybun D i E oraz ich wymiana na niskie barierki? Czy prace te zostały uwzględnione w którymś z dotychczasowych przetargów, a jeśli nie to kiedy ma to nastąpić?
2) Kiedy odbędzie się demontaż "szklanych ścian" znajdujących się po bokach sektorów D i E. Czy prace te zostały uwzględnione w którymś z dotychczasowych przetargów, a jeśli nie to kiedy ma to nastąpić?
3) Po ustaleniu miejsca sektora kibiców gości w narożniku między trybunami C oraz E, w jaki sposób inwestor zamierza przygotować bezpieczne drogi dojścia do tego sektora?
4) Jakimi elementami sektor kibiców gości będzie oddzielony od sektorów kibiców gospodarzy. Jakiej wysokości będą te elementy, z czego będą wykonane, oraz czy zapewnią bezproblemową widoczność kibicom gości z wszystkich miejsc znajdujących się na sektorze?

Grzesiek7 03.04.2010 21:47

Tu do pytania nr 3 (powyżej) można by dorzucić jeszcze kwestię zgody policji :

3) Po ustaleniu miejsca sektora kibiców gości w narożniku między trybunami C oraz E, w jaki sposób inwestor zamierza przygotować bezpieczne drogi dojścia do tego sektora i czy było to konsultowane z policją ?

To tylko propozycja (nie ingerencja w treść) nie wiem, jak będzie z prawami autorskimi, więc autorowi zostawiam ew. korektę/uzupełnienie tego pytania...

Wesołego Allelujah :-)

Pero 03.04.2010 21:59

Pisałem już na priv do Pana Darka ale powtórzę

1) Kiedy odbędzie się demontaż plastikowych ogrodzeń między poszczególnymi sektorami trybun D i E oraz ich wymiana na niskie barierki? Czy prace te zostały uwzględnione w którymś z dotychczasowych przetargów, a jeśli nie to kiedy ma to nastąpić?
2) Kiedy odbędzie się demontaż "szklanych ścian" znajdujących się po bokach sektorów D i E. Czy prace te zostały uwzględnione w którymś z dotychczasowych przetargów, a jeśli nie to kiedy ma to nastąpić?
3) Po ustaleniu miejsca sektora kibiców gości w narożniku między trybunami C oraz E, w jaki sposób inwestor zamierza przygotować bezpieczne drogi dojścia do tego sektora?
4) Jakimi elementami sektor kibiców gości będzie oddzielony od sektorów kibiców gospodarzy. Jakiej wysokości będą te elementy, z czego będą wykonane, oraz czy zapewnią bezproblemową widoczność kibicom gości z wszystkich miejsc znajdujących się na sektorze?
5) Jaka jest koncepcja najbliższego otoczenia stadionu? Czy planowane jest wyburzenie starych kas od strony Reymonta i 3 maja?? Co z pozostałością płotu od strony Reymana??

Grzesiek7 03.04.2010 22:41

Ad 5. wyburzenie starych kas było chyba ujęte w przetargu na trybunę wschodnią, ale można sprawdzić, tylko teraz nie mogę się niczego doszukać, może ktoś pamięta na 100 % albo ma "pod ręką" zakresy prac przy poszczególnych przetargach...

rav 03.04.2010 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 880468)
Ja bym się zapytał jak długo pan O. będzie właścicielem praw autorskich tego stadionu? Mam na myśli czy będzie i kiedy możliwa jakakolwiek zmiana elewacji, podświetlania, osłonięcie centrali klimatyzacyjnych itp. bez pytania o pozwolenie jaśnie pana O.

Tzw. prawa niezbywalne nie wygasają nigdy, bo po śmierci autora przechodzą na spadkobierców. Pan architekt ma córkę i chyba wnuki, więc kiszka.

O fast foodach otwartych przez cały tydzień zapomnijcie. Prawdopodobnie na stadion wejdzie jedna, maksimum dwie marki jeśli chodzi o firmy gastronomiczne i będą one miały po kilka swoich stoisk na każdej trybunie. Czyli na co dzień pozostawią one sobie taki jeden, najłatwiej dostępny punkt. Ale na pewno nie wszystkie, a co za tym idzie - przez większość czasu punkty te będą zamknięte.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:07.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl