![]() |
uwielbiam te z wyższością pisane posty, szkoda czasu na odpowiedź, łopatologiczne przekazywanie myśli, a moja myśl jest taka: trafia Piątkowski na 1-0 w Płocku i pozamiatane, trafia Szczepaniak i/lub nie dostaje kartki Pestka i pozamiatane, jestem tam samo jak wy kibicem Wisły, widzę bardzo dobre przygotowanie fizyczne ale nie widzę gry w piłkę, doceniam wyniki i cieszę się z nich, rozumiem rotację wielu nowych zawodników brak komfortu jak tu piszecie ale obawiam się czy jeśli dalej nie wypracujemy sobie stylu gry to faktycznie będziemy tak super punktowali ot co, nic więcej, nie krytykuje Kiko ani klubu itp.
|
a propos idiotycznej dyskusji....w piłce liczy sie wynik...nie mylić z jazdą figurowa na lodzie...a słowo "gdyby" ce..... idiotyzm tej dyskusji...
|
Chcialbym zobaczyc Wisle 4-3-3.
|
Cytat:
Na razie Kiko ma bardzo dobre wyniki, ale oczywistym jest że nie zawsze tak będzie. Kluczem wg mnie jest trzymanie się średniej 2 pkt/mecz. Nasza liga jest tak słaba, że nawet wykręcenie takiej średniej może dać mistrzostwo, a puchary już na pewno. I nawet gadanie, że mecz z Legią czy Lechem nas zweryfikuje jest mrzonką. Ligę wygrywa się regularnym punktowaniem. Teraz przed nami mecz w Zagłebiem i nawet porażka tam będzie oznaczała w dalszym ciągu dobre wejście w ligę. Liczę oczywiście na więcej. |
pełna zgoda, dlatego napisałem, oby punktował tak do końca nawet grając pyte kompletn a. o do stylu to każdy z nas. chciałby aby Wisła grała ładnie dla oka skutecznie i wygrywała nieprawdaż ?
|
Velez i Llonch nie powinny grać razem w pomocy, bo brakuje siły rażenia, ale przecież Halilović zagrał 2 mecze i widać po nim, że z Brlekiem mogliby niejedną obronę wkręcić w murawę. Głowacki lepszy nie będzie, a jest już ledwo wystarczalny na pierwszy skład, ale do drużyny mądrze wprowadzany jest Arsenić, który dostaje czas na naukę języka i aklimatyzacje, dzięki czemu powoli wyślę Głowę na zasłużoną emeryturę. Kostala, Wojtkowskiego też nie wolno spalić i Kiko doskonale zdaje sobie z tego sprawę, skoro w takim meczu jak derby postawił na bardziej ogranego Ze Manuela, który trenował z nami od tygodnia? Ogólnie Kiko mądry trener, tylko jaja ma za małe jeszcze, albo przecenia ekstraklasę, bo nie wyszedł nigdy, żeby zdominować przeciwnika. Mam nadzieję, że jeszcze zaskoczy.
Cytat:
To obejrzyj którykolwiek mecz. Jak mi ktoś powie, że Brlek gra na 10, to zwariuje. |
EDIT: podwójny, usunąć proszę.
|
Cytat:
Reasumując, do zdobycia mistrzostwa potrzeba ciut więcej, niż super kondycji i grania lagi bez namysłu do przodu. Czy to pojedynczy zawodnik (Vadis), czy też dobra gra zespołowa całej drużyny - to są jednak elementy niezbędne w perspektywie końcowego sukcesu walki o mistrzostwo. |
Cytat:
Też wolałbym efektowną futbol z masą podań, klepek i piłek prostopadłych oraz wyniki po 3:0 albo 4:1. Ale rzygam już krakowską piłką na miliard podań, z której nic nie wynika. Piękne klepanie futbolówki aż do okolic pola karnego, a później problem i brak pomysłu w rozegraniu. W efekcie czego my mamy posiadanie piłki na ponad 70%, ale to i tak przeciwnik w 90. minucie jednym kontratakiem robi nam kuku i wygrywa z nami 0:1, a my nadal walimy głową w mur. Dziękuję, postoję. Wolę jednak rzucić parę razy mięchem, kiedy piłka środkowym pomocnikom lata nad głowami albo zagryzać zęby, gdy kolejny raz gramy defensywnie i nie kreujemy przez to niemal żadnych okazji przez 45 minut, jeżeli mamy być do bólu skuteczni, kiedy już zaangażujemy wreszcie większą liczbę zawodników do ataku. Za dużo tak "pięknej", nieefektywnej w ogólnym rozrachunku piłki przy Reymonta już w ostatnich latach widziałem. |
Cytat:
Wisła rozegrała 5 spotkań w ekstraklasie po mega zmianach kadrowych. Moim zdaniem wychodzi na razie obronną ręką z wcale niełatwej sytuacji. Poczekajmy i zobaczmy, jak to wszystko będzie wyglądało za miesiąc lub dwa. |
Cytat:
Wisłę zupełnie stać na to, żeby z obecnym składem skutecznie walczyć o podium, jeśli tylko pozostanie tak skuteczna jak jest w tych kilku pierwszych kolejkach. |
Cytat:
|
Cytat:
Nie zapominaj tez, ze to wlasnie Ramirez sciagnal sobie tutaj Carlitosa, Lloncha, polecal Cueste czy Veleza. Bez niego wielce prawdopodobne by ich tu nie bylo. |
Kaziu Moskal - dobry trener, tylko ch.ujowe wyniki ma
Kiko Ramiraz - chu.jowy trener, tylko dobre wyniki ma ;) |
Jakim jest trenerem Kiko dowiesz się na koniec sezonu, więc nie wyciągaj pochopnych wniosków. Ja osobiście chciałbym wierzyć i wierzę, że bardzo dobrym i opierdzieli Legię i innych. Jak dla mnie może to zrobić w doliczonym czasie gry.
|
Patrząc na CV Kiko to rzuca się w oczy, że nic nie wygrał... Był wysoko w tabelach, walczył w barażach, ale nic nie wygrał... Można z tego wnioskować, że podium może i będzie, ale mistrzostwo, czy też puchar już nie bardzo.
W każdym razie wierzę, że Kiko umieści nas na podium ligi i jak przyjdą lepsze czasy (finansowo), to może i zwycięskiego trenera uda nam się zatrudnić. Póki co nie jest źle :) |
Cytat:
Ja wiem że ludzie są przesądni ale nie ośmieszajmy się. Nie wygrał nic, bo nigdy nie prowadził żadnego pewniaka do wygrania. Poza tym musi być ten pierwszy raz. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Bzdura, on[Halilovic] i Arsenic byli najlepsi w Wiśle w tym meczu. I będę tłukł to setny raz aż dojdzie do głowy wszystkim - odejście Mączyńskiego całkowicie rozwaliło wszelakie schematy Ramirezowi tuż przed sezonem. Potrzeba czasu. |
Kolegom snującym w tym momencie rozważania o MP czy pudle zalecam odwiedzenie łazienki i zimny prysznic na rozpalone głowy.
Za nami 5 kolejek: osłabiona Pogoń, TBB, GZ, WP i pejsy, bardzo dobre na tym (moim zdaniem) 12 pkt. Ale już pomijając nasz styl to czy gdybyście typowali w tym momencie tabelę końcową to którąkolwiek z w/w drużyn wstawilibyście chociaż do top 5? Graliśmy dotąd z drużynami 7,8,12 i 14 w sezonie 16/17 i z beniaminkiem, który nam dokopał. Poza tym do końca sierpnia ktoś pewnie zabierze nam Brleka. Spokojnie - za tydzień krety(w), potem Lechia, potem inni z którymi obyśmy punktowali jak dotąd. Obyśmy mogli na serio dyskutować w tym duchu w kwietniu 2018, amen. |
Cytat:
Poczekajmy do pierwszych POWAŻNYCH meczów, choć gdy dziś się porówna to, co było dokładnie rok temu to różnica jest naprawdę nieporównywalna ;) |
Najśmieszniejsze jest to,że z tych pięciu potyczek ligowych , najlepiej zagraliśmy w przegranym meczu w Zabrzu
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie wiem czy cos się zmieniło w ostatnim czasie, ale przygotowanie kondycyjne zawsze oceniało się w drugiej części rundy/sezonu. Zaczekalbym z wielbienien Kiko do drugiej połowy października i wtedy zobaczymy czy faktycznie odpuszczamy celowo pierwsze 60 minut, żeby przycisnac w końcówce.
|
Cytat:
Nie mówię że nie widzę w Halilovicu potencjału, ale jest to na razie wolny statyczny świetnie wyszkolony technicznie piłkarz. Pytanie czy przy swoim braku przyspieszenia nadrobi to swoją techniką? Jeśli nie to go pożegnamy. Ja mam nadzieje że jednak odpali, tak jak odpalił Brlek. Oby jak najszybciej. |
Ja się nie zgadzam, bo w PP Halilovic delikatnie mówiąc nie miał z kim grać. Llonch, Boguski, Brożek, Bartosz i Wojtkowski - ludzie z formą na poziomie -10, albo notujący stratę za stratą (Bartosz i Wojtkowski), a poziom techniczny wyglądający tragicznie (brak przyjęcia, fatalne zagrania Boguskiego, Brożka czy Bartosza). Tibor jako jedyny próbował cokolwiek wymyślić, rozrzucał piłki, potrafił regulować tempo.
Prawda jest taka, że obecnie w Wiśle z przodu to potrafiących grać piłką jest kilku piłkarzy, a grają kosztem nich drewniani Velez, Llonch, Bartosz, Boguski, Ondrasek, Brożek (w obecnej formie). Brakuje balansu, a gra Wisły, gdy na boisku są jednocześnie Brlek i Halilovic wygląda najlepiej. Można ich (wraz z Małeckim i Carlitosem) rozsądnie obudować. Ze Manuel jak fizycznie dojdzie to powinien naturalnie wskoczyć, ale aktualnie Tibor powinien grać w pierwszym składzie. Absolutne nie na wystawianie 3 technicznych nieudolnie graczy obok Carlitosa, Małeckiego i Brleka. Porównanie do Stilicia bardzo słabe. Raczej do Mączyńskiego - wiecznie niedoceniany gracz drugiej linii, który jest niezbędny do gry jak nie chce się grać lagi na napastnika za każdym razem. Jeden DP (Llonch/Velez) Tibor, Brlek, Małecki, Carlitos i do tego albo napastnik Brożek/Ondrasek (Lopez wtedy na fałszywego skrzydłowego) albo skrzydłowy. |
Cytat:
|
Cytat:
Argument z zmianą słaby i śmieszny, bo Ze Manuel wchodził jako skrzydło za skrzydło, a Tibor ŚP za ŚP. |
Środek optymalny na dziś to Velez, Halilovic i Brlek. Pol wraca po przerwie i widać braki (po jego stracie padła bramka.
|
Cytat:
Ktoś tam na górze pisał, że Brlek klasę wyżej niż Tibor- nie no gdzie tam... Brlek ma odejść teraz za 2mln +, a dodatkowo zapłaciliśmy za niego wg. różnych źródeł 250 albo 400 k euro. Nie można być wyżej niż Brlek, bo to nasz najlepszy kopacz obecnie. Nie zmienia to faktu, że para Fran+Pol źle wypada, bo nie jesteśmy w stanie wystarczająco zagrozić przeciwnikom w ofensywie, przez co się trochę 'rozbestwiają'. |
Oglądałem dzisiaj ponownie derby (tym razem sprzed laptopa z serii "przeżyjemy to jeszcze raz" ;) ) zaś przed chwila w lidze + skrót meczu sąsiadki z Górnikiem i ciesze się, że mamy takiego trenera z klasą jak Kiko Ramirez. Tak w skrócie w porównaniu do Probierza: zupełnie inna kultura trenerska;)
|
Tak z ciekawości, co myślicie o ustawieniu 3-4-2-1?
Pomysł mi się taki urodził, żeby Veleza upchnąć w jeden skład z Llonchem, ale nie obok siebie. Więc na ŚO dochodzi Velez do naszej dwójki. Na bokach Sadlok i Cywka/Bartosz, środek to Llonch (Basha w sumie jest też, więc Velez chyba na ŚO będzie ogarnięty na stałe) i Halilović na przykład. Z przodu Małecki/Ze Manuel + Carlitos, a na 9 napastnik stricte. Tylko nie wiem czy Paweł czy jak, bo w sumie za dużego wyboru nie widzę. Może też być postawienie na 9 Carlitosa, ale by to musiało wyglądać bardziej jak w Realu Benzema, który nie jest rasową 9tką. Co myślcie o czymś takim, bo przy 3 defensywnych pomocnikach w kadrze (jeden grający) to możnaby coś takiego spróbować na 30 min przy jakimś dobrym wyniku na przykład (marzenie...) :) |
Dopiero co Kiko testował takie ustawienie przed sezonem i przegrywaliśmy z kretesem z I ligowcami. Grajmy tak, jak drużyna jest przyzwyczajona i po prostu to szlifujmy. Wdowczyk też już pokazał, że nie warto się w to bawić. Przynajmniej mając takich, a nie innych wykonawców.
|
Znaczy się wiesz, zależy od szkoły trenerskiej. Sparingi to sparingi, trudno do nich przywiązywać jakąś taką wagę znowu. Ale no fakt, że w Polsce ciężko znaleźć zespół z innym ustawieniem niż 4 obrońców.
|
Cytat:
Probierz musi sie jescze dlugo uczyć a oprócz kultury trenerskiej musi sie jeszcze uczyc kultury osobistej. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl