Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

brylant17 17.03.2019 21:51

Tu nie ma co liczyć tylko grać

Karherop 17.03.2019 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1536145)
Z tym 43 to raczej jesteś czarnowidzem ale faktycznie 40 może tym razem być mało.
10 Zagłębie ma 37 (czyżby "mecz przyjaźni" z Arką?), a 4 Pogoń ma 41, do końca 4 kolejki

Trudno żeby nie było mało i pora wrzucić stare statystki do kosza.

Nie wyobrażam sobie żeby nam wystarczyło do awansu 2 czy 3 punkty. Tutaj nawet zdobycie 6 punktów nie daje nam gwarancji awansu.

Arkadiusz.Czerepach 17.03.2019 22:04

to ja z przyjemniejszym faktem

aktualnie brakuje nam 3pkt do miejsca pucharowego ;)

Szneka 17.03.2019 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1536184)
to ja z przyjemniejszym faktem

aktualnie brakuje nam 3pkt do miejsca pucharowego ;)

Zaraz się okaże że trójka naszych poszła do Jagi a w tabeli będą za Nami

wolfy 17.03.2019 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1536187)
Zaraz się okaże że trójka naszych poszła do Jagi a w tabeli będą za Nami

Realnie możemy przeskoczyć Jagiellonię i Lecha, co na początku rundy wydawało się SF. Nikt nie zaliczył tak gigantycznego zjazdu w tym sezonie jak oni. Obie drużyny człapią po murawie w jednostajnym tempie i dostają w czapę jak leci.

Jaroo1 17.03.2019 23:09

Cytat:

Realnie możemy przeskoczyć Jagiellonię i Lecha, co na początku rundy wydawało się SF. Nikt nie zaliczył tak gigantycznego zjazdu w tym sezonie jak oni. Obie drużyny człapią po murawie w jednostajnym tempie i dostają w czapę jak leci.
Czyli zgodnie z realiami naszej ligi w którymś momencie odbiją i będą dalej się bić o puchary

funkykoval 18.03.2019 00:35

Najgorsze za z Jaga i Amika graliśmy w grudniu dzisia pewnie byłoby 6 pkt a tak został tylko 1

Karherop 18.03.2019 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1536201)
Najgorsze za z Jaga i Amika graliśmy w grudniu dzisia pewnie byłoby 6 pkt a tak został tylko 1

To mówienie życzeniowe...
I aktualna przerwa na kadrę przyniesie na pewno wstrząs w obu zespołach i wątpliwe przy przerżnęli wszystko do końca tym bardziej że... jeden mecz grają ze sobą.

Ostały się tylko 4 kolejki więc można pokusić się o coraz dokładniejszą anlizę spotkań do końca:

W grze:
Pogoń 41
Jaga 40
Lech 39
cracovia 39
Korona 39
-------------
Wisła 38
Zagłębie 37


Mecze decydujace o finalnym rozstawieniu:
(27 kolejka)
Górnik - cracovia
Korona- Lech
Wisła - Legia
Pogoń - Jagiellonia
Płock - Zagłebie

(28)
cracovia - Korona
Lech - Pogoń
Legia - Jaga
Zagłebie - Górnik
Sosnowiec - Wisła

(29)
Jaga- Sosnowiec
Korona - Zagłębie
Lechia - Lech
Miedz - cracovia
Pogoń - Arka
Wisła - Piast

(30)
Zagłebie - Wisła
cracovia - Lechia
Lech - Jaga
Legia - Pogoń
Piast - Korona

wolfy 18.03.2019 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1536228)
To mówienie życzeniowe...
I aktualna przerwa na kadrę przyniesie na pewno wstrząs w obu zespołach i wątpliwe przy przerżnęli wszystko do końca tym bardziej że... jeden mecz grają ze sobą.

Ostały się tylko 4 kolejki więc można pokusić się o coraz dokładniejszą anlizę spotkań do końca:

W grze:
Pogoń 41
Jaga 40
Lech 39
cracovia 39
Korona 39
-------------
Wisła 38
Zagłębie 37


Mecze decydujace o finalnym rozstawieniu:
(27 kolejka)
Górnik - cracovia
Korona- Lech
Wisła - Legia
Pogoń - Jagiellonia
Płock - Zagłebie

(28)
cracovia - Korona
Lech - Pogoń
Legia - Jaga
Zagłebie - Górnik
Sosnowiec - Wisła

(29)
Jaga- Sosnowiec
Korona - Zagłębie
Lechia - Lech
Miedz - cracovia
Pogoń - Arka
Wisła - Piast

(30)
Zagłebie - Wisła
cracovia - Lechia
Lech - Jaga
Legia - Pogoń
Piast - Korona

Wszystkiego do końca może nie przerżną, ale nie jest przypadkiem ich ostatnia seria. Obie drużyny wyglądają źle fizycznie na tle ligi, nie wiem czy uda im się to naprawić podczas przerwy.

PlayLikeAPro 18.03.2019 12:13

4 mecze - bilans koniczny do osiągnięcia pierwszej ósemki to 2-0-2 lub 1:2:1 dla nas.

Najważniejsze nie przegrać z Legią. Inna sprawa że czuję że z Legią może być łatwiej niż z sosnowcem. Brak Remiego / Cafu / Kucharczyka i wsparcie trybun zrobi swoje.

Karherop 18.03.2019 12:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1536233)
Wszystkiego do końca może nie przerżną, ale nie jest przypadkiem ich ostatnia seria. Obie drużyny wyglądają źle fizycznie na tle ligi, nie wiem czy uda im się to naprawić podczas przerwy.

To prawda, tym bardziej że tempo przyspieszy. Jagiellonia ma 3 wyjazdy i Sosnowiec u siebie. Sam nie wiem komu daję większe szanse na awans.

6 punktów powinno wystarczyć, 4 raczej nie..
Porażka z Legią może tak nie skomplikuje sytuacji, jak na pewno podziała deprymująco na zespół.

Małą przewagą dla nas jest dodatni bilans z większością zespołów walczących o awans:
Lech, Korona, cracovia - mamy lepszy bilans
Zagłębie na dziś lepszy
Pogoń, Jaga - gorszy

Gunner1906 18.03.2019 12:28

Fajnie to karherop rozpisałeś, wszystko czytelnie. Brakuje tylko pogrubienia Lecha w meczu z Lechią.

Mimo dwóch zwycięstw z rzędu teraz przeczuwam jak to po derbach gorszych wyników.

Przykro mi to pisać ale sądzę, że nie załapiemy się my i Korona, ale obym się mylił.

Terminarz na końcowe kolejki jest bardzo ciekawy. Sporo drużyn jest zaangażowana w walkę o top 8, różnice punktowe bardzo niewielkie, będzie się działo.

Pogoń - Terminarz może mają nie najłatwiejszy, ale można się spodziewać że pokonają Arkę u siebie a w pozostałych meczach również nie są bez szans (z Jagą to pewnie nawet są faworytem). No i oczywiście mają 3 punkty nad 9 miejscem, więc jak dla mnie są pewniakami.

Jagiellonia - Oj skomplikowali sobie sytuację, ale 3 punkty z Sosnowcem u siebie, i z 3 trudnych wyjazdów też chociaż 1-2 punkty powinni przywieźć, a to wystarczy.

Lech - Nie wyobrażam sobie, żeby wypadli poza 8, przerwa na reprę, powinni się ogarnąć, mimo wszystko mają mocną kadrę.

Cracovia - Mimo porażki u nas, wcale nie grali tak źle, terminarz mają dosyć przyjemny, uważam że dadzą radę.

Korona - Już jakiś czas temu jak mieli jeszcze sporą przewagę nad 9 miejscem pisałem że robią wyniki ponad stan i to się zaraz powinno odwrócić. Wybryk w Białymstoku nie zmienia mojej opinii, jak dla mnie ,,będą grali o spadek"

Wisła - Tak jak wyżej, spodziewam się teraz gorszych wyników jak to po derbach. 6 punktów to minimum, trudne zadanie, zwłaszcza patrząc na naszą szczupłą kadrę.

Zagłębie - Mają również niezły terminarz jak Cracovia, i mogą się jeszcze załapać, grają ostatnio całkiem nieźle

Podsumowując. Według mnie w 8 na pewno znajdzie się Lech, Pogoń i Jagiellonia. Trochę mniej jestem pewny Cracovii ale sądzę, że też dadzą radę. Zostało jedno miejsce na Koronę Nas i Zagłębie. Jeśli miałbym stawiać pieniądze to wybrałbym Zagłębie, ale to są tylko moje luźne dywagacje, a z każdą kolejką będziemy mądrzejsi. Do boju WISŁO!

bódyń 18.03.2019 12:58

Remi wraca na mecz z nami.

swiety37 18.03.2019 13:05

Sanogo z sosnowca też wraca na mecz z nami.

sandomingo 18.03.2019 13:18

Przy tym, co dzieje się w ekstraklapie to przewidywanie jakichkolwiek scenariuszy jest jak wróżenie fusów.
Czy niemożliwy jest scenariusz, w którym bogaty Lech, z Nawałką na ławce będzie grał w dolnej ósemce a biedniutka Wisła z debiutującym w roli pierwszego trenera Stolarczykiem zagra w górnej?

Tak naprawdę wiadomo, że nic nie wiadomo.

Tantal 18.03.2019 13:39

Wisła w obecnej formie jest lepsza od Jagiellonii i Lecha mimo słabszej kadry.



Po derbach mamy przerwę na prawie 2 tygodnie, jest czas się zregenerować, odświeżyć głowy i wyjść na Legię jak młode głodne wilki.


Po tym co zaczynamy grać to dobry wynik w meczu z L-ką wcale nie jest niemożliwy. Strasznie żal przegranego meczu z Pogonią, cała tabela i nasza sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

Gunner1906 18.03.2019 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1536243)
Przy tym, co dzieje się w ekstraklapie to przewidywanie jakichkolwiek scenariuszy jest jak wróżenie fusów.
Czy niemożliwy jest scenariusz, w którym bogaty Lech, z Nawałką na ławce będzie grał w dolnej ósemce a biedniutka Wisła z debiutującym w roli pierwszego trenera Stolarczykiem zagra w górnej?

Tak naprawdę wiadomo, że nic nie wiadomo.

Hmm, no niby tak, tylko, że tak naprawdę możesz to napisać o każdej lidze i o każdej dyscyplinie sportu. Wszędzie zdarzają się jakieś niespodzianki, ale do ekstraklasy przylgnęła taka łatka, że tu się dzieją cuda. A ja widzę, że praktycznie rok w rok mistrza zdobywa Legia, Lech jest w czołówce i Jagiellonia też. Czyli drużyny z największym budżetem i teoretycznie najmocniejszymi kadrami. Oczywiście, że w trakcie sezonu się zdarzają niespodzianki, bo kolejek jest aż 37 a więc 296 meczów.

Wiadomo, że nic nie jest pewnego, ale ten dział do tego służy aby sobie luźno podywagować. Rozpisałem tylko według mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz, ale oczywiście może się wydarzyć wszystko, łącznie z tym, że Piast wyleci z tej 8.

Gunner1906 18.03.2019 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tantal (Post 1536245)
Wisła w obecnej formie jest lepsza od Jagiellonii i Lecha mimo słabszej kadry.



Po derbach mamy przerwę na prawie 2 tygodnie, jest czas się zregenerować, odświeżyć głowy i wyjść na Legię jak młode głodne wilki.


Po tym co zaczynamy grać to dobry wynik w meczu z L-ką wcale nie jest niemożliwy. Strasznie żal przegranego meczu z Pogonią, cała tabela i nasza sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

Tu bym polemizował. Ok z Koroną zagraliśmy fajnie, chociaż też bym nie gloryfikował za nadto tego zwycięstwa. Natomiast wczorajszy mecz, ekstra podobały mi się pierwsze 20 minut, natomiast poźniej to już było tak sobie. Już nawet nie chodzi o bramki, tylko o świetny pressing, doskok i bardzo bliskie odległości między formacjami. Tylko, że to było właśnie 20 minut, a poźniej już wyglądało to dużo gorzej. Jestem daleki od stwierdzenia, że jesteśmy w super formie.

Owszem Jagiellonia i Lech grają słabo, ale oni mają naprawdę jakościowych piłkarzy(jak na naszą ligę) i jestem zdania, że po przerwie na reprezentację ustukają tyle punktów aby im wystarczyło do top 8.

!!IRIVER!! 18.03.2019 14:04

Tak mówicie o słabości Jagi i Lecha... oni zdobyli tylko o 2 i 3 pkt mniej od nas na wiosnę... Myśmy też przejebali wiele meczów.
Mamy za to mecze z Piastem i Zagłębiem - które punktują najlepiej na wiosnę (15 i 13 pkt) oraz z Legią, z którą nie wygraliśmy u siebie od 2013 roku...

Mnie bardziej bolą takie frajersko stracone pkt z Sosnowcem, Płockiem czy Arką. Takie chujowe ekipy mają na nas punkty. Arka nawet 4.

Karherop 18.03.2019 14:17

W tym miejscu warto wrzucić tabelę wiosny z uwzględnieniem tylko zespołów pozostających w grze o 8:

1. Zagłębie 13 pkt
2. cracovia 12 pkt
3. Pogoń Szczecin 10 pkt
4. WISŁA 9 pkt
5. Korona 8 pkt
6. Jaga 7 pkt
7. Lech 6 pkt

Do zdobycia było max 18 pkt.

Co warto powiedzieć, nikt z tej grupy sobie nie zapewni grupy mistrzowskiej po 27 kolejce. Dopiero w 28 kolejce jest to możliwe, aczkolwiek nie sądzę że tak się stanie.

!!IRIVER!! 18.03.2019 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1536250)
W tym miejscu warto wrzucić tabelę wiosny z uwzględnieniem tylko zespołów pozostających w grze o 8:

1. Zagłębie 13 pkt
2. cracovia 12 pkt
3. Pogoń Szczecin 10 pkt
4. WISŁA 9 pkt
5. Korona 8 pkt
6. Jaga 7 pkt
7. Lech 6 pkt

Do zdobycia było max 18 pkt.

Co warto powiedzieć, nikt z tej grupy sobie nie zapewni grupy mistrzowskiej po 27 kolejce. Dopiero w 28 kolejce jest to możliwe, aczkolwiek nie sądzę że tak się stanie.

Warto też dodać jedno:
mamy lepsze bilanse w bezpośrednich meczach z:
Zagłębie (tu przed nami jeszcze rewanż), Cracovią, Koroną i Lechem.

masada 18.03.2019 14:29

Do usunięcia

Karherop 18.03.2019 14:30

Pogoń 41
Jaga 40
Lech 39
cracovia 39
Korona 39
-------------
Wisła 38
Zagłębie 37

kopaczoholik 18.03.2019 14:37

Nie ma drugiej takiej ligi gdzie lider tabeli walczy jak równy z równym z czerwoną latarnią w tabeli. Przypomnę jedynie na marginesie, że Zagłębie Sosnowiec ma 18 pkt a przed ostatnia Wisła Płock 24 pkt... i to ostatnie Zagłębie Sosnowiec niezasłużenie przegrało z Lechią Gdańsk mającą 53 pkt (a przed meczem z nimi 50 pkt)...
W poprzedniej kolejce zmietliśmy z powierzchni ziemi Koronę Kielce 6:2... aby w tej kolejce dołująca w tabeli Korona Kielce wygrała bez problemu z Jagiellonią Białystok 3:1...

Zgodzić się trzeba, że Legia co roku zdobywa mistrzostwo (ale jaka jest wartość tego mistrzostwa w tej nędznej lidze), a Lech czy Jagiellonia jest w czubie tabeli... Mistrz kraju jest z roku na rok słabszy... Tak naprawdę mistrz polski najbardziej skompromitował się w pucharach... a mówimy tu o sytuacji gdzie wszystkie drużyny Eklapy odpadły z pucharów przed końcem wakacji...

Tak naprawdę wyniki w tej lidze można losować...

A jeśli chodzi o mecz z Legią to myślę, że będzie bardzo ciężki...
Co prawda Legia ostatnio gra dno... choćby odpadła z Rakowem w Pucharze Polski ale ta nędzna legia w końcu musi odpalić... jak co roku gdy zdobywa mistrzostwo...

Gunner1906 18.03.2019 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kopaczoholik (Post 1536255)
Nie ma drugiej takiej ligi gdzie lider tabeli walczy jak równy z równym z czerwoną latarnią w tabeli. Przypomnę jedynie na marginesie, że Zagłębie Sosnowiec ma 18 pkt a przed ostatnia Wisła Płock 24 pkt... i to ostatnie Zagłębie Sosnowiec niezasłużenie przegrało z Lechią Gdańsk mającą 53 pkt (a przed meczem z nimi 50 pkt)...
W poprzedniej kolejce zmietliśmy z powierzchni ziemi Koronę Kielce 6:2... aby w tej kolejce dołująca w tabeli Korona Kielce wygrała bez problemu z Jagiellonią Białystok 3:1...

Zgodzić się trzeba, że Legia co roku zdobywa mistrzostwo (ale jaka jest wartość tego mistrzostwa w tej nędznej lidze), a Lech czy Jagiellonia jest w czubie tabeli... Mistrz kraju jest z roku na rok słabszy... Tak naprawdę mistrz polski najbardziej skompromitował się w pucharach... a mówimy tu o sytuacji gdzie wszystkie drużyny Eklapy odpadły z pucharów przed końcem wakacji...

Tak naprawdę wyniki w tej lidze można losować...

A jeśli chodzi o mecz z Legią to myślę, że będzie bardzo ciężki...
Co prawda Legia ostatnio gra dno... choćby odpadła z Rakowem w Pucharze Polski ale ta nędzna legia w końcu musi odpalić... jak co roku gdy zdobywa mistrzostwo...

Wierz mi jest pełno takich lig :). Tak Ci się tylko wydaje bo ekstraklasę wnikliwe oglądasz co tydzień i zapamiętujesz takie dziwne rezultaty, a w każdej lidze jest ich pełno a na koniec sezonu jednak wszystkie zespoły które posiadają największe budżety i możliwości zgarniają trofea - oczywiście zdarzają się sensację bo to tylko sport, natomiast ja wcale nie uważam, ekstraklasę za jakąś wyjątkową ligę. Liczy się efekt końcowy, jeśli zdobywasz mistrza to nie jest to istotne czy masz 20 punktów przewagi, czy zdobyłeś go bo miałeś lepszą różnicę bramek.

Przytaczasz przykład że my zmietliśmy Koronę 6:2 a potem ona wygrała z Jagiellonią 3:1. No ok, ale co w tym dziwnego? Każdy mecz jest inny, jeden Ci wyjdzie to nie znaczy, że następny też Ci wyjdzie i to się powtarza również w każdej innej lidze.

Przytaczasz przykład gdzie czerwona latarnia ligi walczy jak równy z równym z liderem. No to proszę bardzo: Nie tak dawno, Nurnberg - Dortmund - 0:0. U nas przynajmniej Lechia wygrała, a Dortmund sobie nie poradził. Ależ ta Bundesliga jest nieprzewidywalna.. Wszedłem w pierwszą lepszą ligę na livesports i od razu coś znalazłem, gdybym poszperał trochę dłużej pewnie byłbym w stanie Ci takich przykładów wystawić z 10, tylko po co?

Karherop 18.03.2019 15:26

Co do losowości i wyników to przecież właśnie dlatego wprowadzono system ligi mecz/rewanż każdy z każdym aby w wyniku całego sezonu i tych 296 spotka wyłonić najlepsze i najsłabsze drużyny. Pojedyńcze spotkania niewiele mają tu do rzeczy...
Daleko nie szukając - zobacz sobie z kim w tej kolejce ligi włoskiej przegrał i Juventus i Roma. I to jak kilka lat temu mistrzem Anglii została drużyna która rok wcześniej ledwo się utrzymała.

Co do poziomu w pucharach to w ogóle nie ma rozmowy. Szorujemy dno, ale problemy tkwią gdzie indziej.

wolfy 18.03.2019 18:01

Nie do końca się z wami zgodzę. To czym różni się ekstraklasa od poważnych lig to tym, że różnica jakości między pierwszą a ostatnią drużyną jest śmiesznie mała. Beniaminek wszędzie może wygrać fartownie z mistrzem, ale u nas wystarczy że się zepnie i może tego mistrza ośmieszyć, pokazać lepszą piłkę, strzelić kilka goli.
Jeżeli ktoś ogląda e-klapę to wie jak Legia zdobywa punkty. A brak jakości jest tym co później obnażają puchary i ma to związek z poziomem naszej ligi.

obikenobi 18.03.2019 21:57

Nowe wyliczenia Mogielnickiego. Optymistyczne:


1. Lechia 100%
2. Legia 100%
3. Piast ok. 100%
4. Jagiellonia 91,5%
5. Pogoń 87,9%
6. Cracovia 83,1%
7. Zagłębie Lubin 64,8%
8. Wisła 63,7%
9. Lech 59,6%
10. Korona 49,4%

Oczywiście to tylko cyferki i przewidywania i nie można dzielić skóry na niedźwiedziu, ale tak na marginesie dodam, że w powyższym układzie trzecie Derby odbyłyby się przy Kałuży.

masada 18.03.2019 22:04

Ale to przecież nie oznacza, że mamy te 63,7% że skończymy na 8 miejscu, tylko że awansujemy. Równie dobrze na 5,6 lub 7 miejscu, więc wniosek o tym gdzie derby nie ma sensu ;)

Karherop 18.03.2019 22:05

I jeszcze jedno jego wyliczenie:
"
Szanse na awans do ósemki z określonym dorobkiem punktowym po 30 kolejkach:

44 pkt. - 85,0%
43 pkt. - 54,4%
42 pkt. - 21,8%
41 pkt. - 5,2%

W odniesieniu do poprzedniego tygodnia znacznie zmniejszyły się szanse na awans z dorobkiem 41, 42 lub 43 pkt."

Pepe przestrzeliles mocno na początku tematu i nawet miesiąc temu nie dawałeś mi wiary gdy mówiłem że 43 a nawet 44 punkty będą konieczne do awansu.

TommyTSW 18.03.2019 22:21

o dupę rozbić te liczby, gra z parchatymi pokazała że wynik z Koroną to nie był przypadek, końcówka derbów idealna nie była ale w kluczowym momencie sezonu notujemy progres.cracovia 83% na Top8 za serię po której nie są nawet jej cieniem, zwłaszcza po Derbach!Teraz im bliżej serii ale porażek, te staty nie są nic warte.

bódyń 18.03.2019 22:44

A skoro Ty piszesz ze sa nic nie warte trzeba je odwolac. Pewnei szklana kula przemowila

TommyTSW 18.03.2019 23:34

a co warte są w lidze gdzie każdy z każdym może wygrywać?czym to uwzględnia?takie wyliczanki to można robić w LaLiga ile spotkań Barca w sezonie wygrywa, to tak jakby po 7 zwycięstw parchatych passa nie miała się skończyć.staty to fatamorgana a szklaną kulę to masz pod deklem haha nie umiesz normalnie odpisać to trzymaj paluszki przy sobie.

pepe72 18.03.2019 23:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1536282)
I jeszcze jedno jego wyliczenie:
"
Szanse na awans do ósemki z określonym dorobkiem punktowym po 30 kolejkach:

44 pkt. - 85,0%
43 pkt. - 54,4%
42 pkt. - 21,8%
41 pkt. - 5,2%

W odniesieniu do poprzedniego tygodnia znacznie zmniejszyły się szanse na awans z dorobkiem 41, 42 lub 43 pkt."

Pepe przestrzeliles mocno na początku tematu i nawet miesiąc temu nie dawałeś mi wiary gdy mówiłem że 43 a nawet 44 punkty będą konieczne do awansu.

Między ustami a brzegiem pucharu :)
Choć faktycznie szanse na magię "40" są już tylko matematyczne.
Mogiel robi staty z uwzględnieniem trendów, a buki raczej obstawiały, że Craxa nam dokopie.

PlayLikeAPro 19.03.2019 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TommyTSW (Post 1536297)
a co warte są w lidze gdzie każdy z każdym może wygrywać?czym to uwzględnia?takie wyliczanki to można robić w LaLiga ile spotkań Barca w sezonie wygrywa, to tak jakby po 7 zwycięstw parchatych passa nie miała się skończyć.staty to fatamorgana a szklaną kulę to masz pod deklem haha nie umiesz normalnie odpisać to trzymaj paluszki przy sobie.

Ale ten model nie sprawdza żadnej passy ani aktualnej formy sportowej a tylko możliwe scenariusze. Każdy mecz jest rozbity na 3 możliwe zdarzenia 1X2 i na tej postawie wyliczana jest prawdopodobieństwo scenariusza w którym zbieramy odpowiednia liczbę punktów.

W tym modelu obecnie jesteśmy wyżej od Lecha i Korony bo w kilku scenariuszach wyników przy równej liczbie punktów mamy z nimi lepsze bilanse

Cracovia i Lubin jest wyżej bo maja po dwa mecze z drużynami nie walczącymi o 8 więc ich ewentualne straty punktów w tych meczach nie maja bezpośredniego wpływu na dorobek konkurencji.

Wisła jest o tyle w trudnej pozycji że ma ten jeden punkt mniej i dlatego pomimo ze mamy mecz z sosnowcem legią i piastem czyli tez nie bezpośrednimi rywalami w walce to gdzieś ten punkt musimy odrobić.

1. Lechia 100%
2. Legia 100%
3. Piast ok. 100%
4. Jagiellonia 91,5%
5. Pogoń 87,9%
6. Cracovia 83,1%
7. Zagłębie Lubin 64,8%
8. Wisła 63,7%
9. Lech 59,6%
10. Korona 49,4%

Gunner1906 19.03.2019 15:55

31. kolejka: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8
32. kolejka: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6
33. kolejka: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8
34. kolejka: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5
35. kolejka: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6
36. kolejka: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3
37. kolejka: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7

36 i 37 kolejka rozgrywa mecze o tej samej godzinie. Jest dosyć spore prawdopodobieństwo, że my i parchaci zajmiemy miejsca od 5 do 8. Co wtedy zrobi ekstraklasa w 36 kolejce?

Wehrmacht 19.03.2019 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1536343)
31. kolejka: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8
32. kolejka: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6
33. kolejka: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8
34. kolejka: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5
35. kolejka: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6
36. kolejka: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3
37. kolejka: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7

36 i 37 kolejka rozgrywa mecze o tej samej godzinie. Jest dosyć spore prawdopodobieństwo, że my i parchaci zajmiemy miejsca od 5 do 8. Co wtedy zrobi ekstraklasa w 36 kolejce?

z tej rozpiski wynika, ze najlepiej zajac 5 lub 6 miejsce (z tych realnie w naszym zasięgu). Wtedy na 90% kolejne derby u siebie. 6 ma najlepszy terminarz jesli chodzi o stopniowanie trudnosci spotkan i walke o coś.

Gunner1906 19.03.2019 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1536344)
z tej rozpiski wynika, ze najlepiej zajac 5 lub 6 miejsce (z tych realnie w naszym zasięgu). Wtedy na 90% kolejne derby u siebie. 6 ma najlepszy terminarz jesli chodzi o stopniowanie trudnosci spotkan i walke o coś.

Ok zakładając że my i parchy znajdziemy się w grupie mistrzowskiej, można przyjąć że będą to miejsca 4-8.

Zajmując 4 miejsce - derby u siebie 75% (tylko w wypadku 5 miejsca Cracovii gramy u nich)

Zajmując 5 miejsce - derby u siebie 75% (tylko w wypadku 8 miejsca Cracovii gramy u nich)

Zajmując 6 miejsce - derby u siebie 50% (Jeśli Cracovia będzie 7 lub 8. Jeśli będzie 4 lub 5 to u nich)

Zajmując 7 miejsce - derby u siebie 25% (tylko jeśli Cracovia będzie 8)

Zajmując 8 miejsce - derby u siebie 25% (tylko jeśli Cracovia będzie 5)

Takie luźne rozkminki. No dobra, ale co z tą 36 kolejką gdzie będziemy grać o tej samej godzinie u siebie najprawdopodobniej?

Karherop 19.03.2019 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1536345)
Ok zakładając że my i parchy znajdziemy się w grupie mistrzowskiej, można przyjąć że będą to miejsca 4-8.

Takie luźne rozkminki. No dobra, ale co z tą 36 kolejką gdzie będziemy grać o tej samej godzinie u siebie najprawdopodobniej?

Kto ci na to ma tutaj odpowiedzieć? Rzecznik PZPN czy ekstraklasy SA? :D

Przecież takie rzeczy będą pisane na kolanie tydzień przed spotkaniem

szym_ek 19.03.2019 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1536343)
31. kolejka: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8
32. kolejka: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6
33. kolejka: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8
34. kolejka: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5
35. kolejka: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6
36. kolejka: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3
37. kolejka: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7

36 i 37 kolejka rozgrywa mecze o tej samej godzinie. Jest dosyć spore prawdopodobieństwo, że my i parchaci zajmiemy miejsca od 5 do 8. Co wtedy zrobi ekstraklasa w 36 kolejce?

o kurde
chyba nie było takiej sytuacji odkąd jest ESA37 ...

Nie wierze, żeby policja sie.zgodziła na mecze obu krakowskich klubów o tej samej porze. Ciekawe jak to rozwiążą.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:49.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl