Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

rafal777 23.01.2009 16:10

Wspaniałe info na koniec tygodnia :D

darotsok73 23.01.2009 16:16

No to teraz pora na wyjaśnienie paru kwestii: gdzie gramy, co z oświetleniem , karnetami?.
I najważniejsze kiedy zobaczymy maszyny i robotników na R22.? W realu.

WislaFan123 23.01.2009 16:22

Ciezarowki powinny wjechac pn/wt. Wiosne gramy napewno u siebie. AB i Vipow przenosza na E, VIPow na trybune gosci (pewnie dlatego ze klatkami sie wejdzie do okraglaka) a zwyklych kibicow na E4 i chyba E3. Karnetow bylo sprzedanych ok 7-8tys, wiec max po ok 2 tys biletow zostanie, o ile wiecej karnetow nie bedzie wykupione

marco94 23.01.2009 17:16

Jak podpiszą umowę na stadion to będzie kapitalnie.

jurukuru 23.01.2009 17:27

a gości gdzie niby dadzą???? nie będzie miejsc dla przyjezdnych?

wojteq_NH 23.01.2009 17:30

oczywiście, że nie ... może najlepij oddajmy im całe E? a może D? ... pomyślunku troszeczke chociaż.

runner 23.01.2009 18:18

super wiadomość !!! Budowę czas zacząć !!!

Heh, taka dygresja, pewnie z drugim przetargiem też nie odpuszczą i cała zabawa
z odwołaniami będzie identyczna przy drugiej trybunie. Może zróbmy sondę...drobny żarcik. ;)

od pn - nowe fotki jak zaczną prace :)

buczo1985 23.01.2009 18:26

sprawiedliwość istnieje!! to pewnie pod koniec miesiąca ruszą pierwsze prace:D
przyznam, że od zakonczenia budowy okrąglaka brakowało mi informacji i zdjęć i całej tej otoczki związanej z budową...i teraz nareszcie te piekne chwile powrócą:D:D

WILU TS 23.01.2009 18:40

Myślę że nikt się nie obrazi jak dam linka do kamerki (wiem wiem że była,chce przypomnieć) bo warta w miarę tego(obecnie niezła mgiełka ;) http://www.krakow.pl/kamera/wisla/
Ah nie mogę się doczekać tej trybunki,będzie potężna :)

WislaFan123 23.01.2009 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 661413)
sprawiedliwość istnieje!! to pewnie pod koniec miesiąca ruszą pierwsze prace:D
przyznam, że od zakonczenia budowy okrąglaka brakowało mi informacji i zdjęć i całej tej otoczki związanej z budową...i teraz nareszcie te piekne chwile powrócą:D:D

piszecie ludzie na forum a wiadomosci nie czytacie, byl na glownej news w ktorym jakis gosc sie wypowiadal ze jak bedzie odrzucone odwolanie to w pn podpisza umowe i odrazu sprzet bedzie mogl wjechac

dannato 23.01.2009 19:32

hehe wjedzie sprzęt i co będzie robił?

WILU TS 23.01.2009 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 661446)
hehe wjedzie sprzęt i co będzie robił?

Budował ? a co ma robić ? czegoś nie wiemy ?

arth_ur 23.01.2009 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 661446)
hehe wjedzie sprzęt i co będzie robił?

STOP KRAKOWSKIM NOŻOWNIKOM ! - kurde nie mogłem się powstrzymać :)

A tak apropo jest jakiś harmonogram prac dostępny publicznie ?

mIcHaL666 23.01.2009 20:07

Oprotestowanie drugiego przetargu, przynajmniej do tej fazy, do której odbyło się to teraz nie będzie zagrażać jakimkolwiek terminom. Zanim będą mogły być zaczęte prace nad budową nowej trybuny to przecież najpierw będzie musiała być zbużona stara i zbudowane fundamenty. A zanim się to stanie to przetarg już dawno będzie rozstrzygnięty. Liczę na Polimex, żeby znów zagrać na nosie bx-dx-owi.

mikereg 24.01.2009 00:34

firma ktora wygrala przetarg na nowe c wygrala tez przetarg na nowe ai b

Przemo12 24.01.2009 09:36

W poniedziałek umowa na nową trybunę!

Urząd Zamówień Publicznych zatwierdził decyzję władz Krakowa, które rozstrzygnęły przetarg na budowę nowej wschodniej trybuny stadionu Wisły na korzyść firmy Polimex-Mostostal. W poniedziałek nastąpi więc podpisanie umowy.

Za przebudowę stadionu odpowiedzialny jest Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Jednostka najpierw unieważniła jeden z przetargów na nową wschodnią trybunę, a w drugim - po tym jak uzyskała lepsze ceny - wybrała jako wykonawcę Polimex. Firma podała cenę 144 mln zł. Tę decyzję zaskarżył Budimex-Dromex, który zajmuje się na razie budową trybun północnej i południowej. UZP protest odrzuciło w piątek po południu. - W poniedziałek podpisujemy z Polimeksem umowę. Zaś w środę podamy rozstrzygnięcie przetargu na drugą trybunę - zapewnia Jacek Bartlewicz, rzecznik ZIKiT. W tym drugim przetargu najtańszą ofertę również złożył Polimex. Jeśli jego oferta spełni formalne warunki, będzie budował też trybunę zachodnią.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

PAC 24.01.2009 13:32

Na stronie SKWK przy informacji o rostrzygnięciu odwołania, jest tez podane, że sektor dla kibiców gości ma sie znajdować na trybunie wschodniej i ma mieć 1919 miejsc pojemności. Do tej pory zawsze podawano że sektor ten będzie na E, tylko z przeciwnej strony niż obecnie. Może coś przegapiłem ale kiedy zmieniono decyzje o lokalizacji tego sektora?. Pewnie będzie sie on znajdował w narożniku przylegającym do E.

Mako 24.01.2009 13:53

Sektor dla gości będzie w narożniku między C a E. Narożnik będzie połączony tylko z C.

dannato 24.01.2009 15:30

Nigdy nikt nie podawał, że będzie z drugiej strony E.
Sektor gości - jak zauważył mój przedmówca - będzie zlokalizowany w narożniku między E i dawnym C, wejścia (4 podwójne kołowroty) będzie miał od strony 3ego Maja, powstanie także przy nim parking.

PAC 24.01.2009 17:24

Mako, dannato - dzieki za odpowiedzi, teraz już wszystko wiem.

kalashnikov2 24.01.2009 19:55

Mam nadzieje że sie spręzą, bo już czekam na to by znów zasiąść gdzieś w środkowo-dolnych rejonach C6 :D

Vinci 24.01.2009 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 661970)
Mam nadzieje że sie spręzą, bo już czekam na to by znów zasiąść gdzieś w środkowo-dolnych rejonach C6 :D

To zacznij zbierać fundusze, bo pewnie te miejsca nie będą należały do najtańszych :-)

kalashnikov2 24.01.2009 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 661975)
To zacznij zbierać fundusze, bo pewnie te miejsca nie będą należały do najtańszych :-)

mam czas do polowy 2010, moze choc na jedna runde uzbieram ;-)

darotsok73 24.01.2009 21:00

Na razie to trzeba sie martwić żeby sobie "zaklepać" miejsce na obecnym stadionie , bo jesienią karnet miałem "po układach" i na wiosnę różnie może być.
A podejrzewam że sprzeda się wszystko.

Bobic 26.01.2009 11:18

No i co panowie dzis rusza budowa czy jutro bo wiem ze dzis mieli podpisać umowę :-)

Taki stadion powstał w Hoffenheim kosztował 60Milionów EURO pojemnosc 35K
http://www.welt.de/sport/fussball/ar...h-reicher.html

AMF 26.01.2009 12:46

jakbyśmy mieli polskiego Billa Gatesa, pełno miejsca na wiosce to też byśmy mieli taki stadion...

Maciuś 26.01.2009 12:53

Czyli ich stadion kosztowal okolo 265 mln zlotych. A wiecie ile nasz?

ultr4 26.01.2009 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 663150)
Czyli ich stadion kosztowal okolo 265 mln zlotych. A wiecie ile nasz?

Około 450 milionów złotych :evil:

Robin 26.01.2009 13:57

gdzie teee maszynnyyy?

Polimex,

gdzieeee teeee maszyyyny??

;)

ps. mam nadzieję że pracownicy Budimexu nominalnie pracujący na zapleczu D nie będą podkładać świń kolegom na budowie innej trybuny ;)

Strzala 26.01.2009 14:56

http://www.krakow.pl/kamera/wisla/ odrazu link do kamerki jak by ktoś nie miał, i pasowałoby aby ją umieścieli może na D, by było widać rozbiórke.

tofik 26.01.2009 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bobic (Post 663084)
No i co panowie dzis rusza budowa czy jutro bo wiem ze dzis mieli podpisać umowę :-)

Taki stadion powstał w Hoffenheim kosztował 60Milionów EURO pojemnosc 35K
http://www.welt.de/sport/fussball/ar...h-reicher.html

Coś pięknego. Ale pameitajmy, że Polska jest dopiero na początku drogi. Z kurnika do pałacu nie przeskoczysz :) Jestem pewny, że z biegiem lat kasa w polskiej piłce będzie coraz większa to i przebudowa okaże się konieczna, albo nowy się postawi.

dannato 26.01.2009 20:02

Zupełnie nie wiem czym się podniecacie, przecięty stadion zupełnie. Właśnie taki sobie za parędziesiąt milionów euro.

barthok 26.01.2009 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 663424)
Zupełnie nie wiem czym się podniecacie, przecięty stadion zupełnie. Właśnie taki sobie za parędziesiąt milionów euro.

Wystarczy się przyjrzeć naszym stadionom, to tak na zasadzie kontrastu.. :)


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robin (Post 663200)
ps. mam nadzieję że pracownicy Budimexu nominalnie pracujący na zapleczu D nie będą podkładać świń kolegom na budowie innej trybuny ;)

nie wydaje mi się żeby tam w ogóle pracowali. Przecież miał być osobny przetarg na dokończenie trybuny D, którego jeszcze chyba nie było ;]


BTW Czy ktoś ma informacje nt dzisiejszego spotkania mającego zakończyć się podpisaniem umowy na trybunę C ? :D

chojrak 26.01.2009 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barthok (Post 663451)
Wystarczy się przyjrzeć naszym stadionom, to tak na zasadzie kontrastu.. :)




nie wydaje mi się żeby tam w ogóle pracowali. Przecież miał być osobny przetarg na dokończenie trybuny D, którego jeszcze chyba nie było ;]


BTW Czy ktoś ma informacje nt dzisiejszego spotkania mającego zakończyć się podpisaniem umowy na trybunę C ? :D

Zaplecze pod D było rozpisane razem z trybuną C, rozebraniem AiB, oraz demontażem masztów oświetleniowych, czyli zaplecze wykona Polimex.

Pero 26.01.2009 20:36

To co plac Budimeksu robił przed trybuną D przez rok?? Czekał na wyniki przetargów??

dannato 26.01.2009 20:45

Panowie, nie było przetargu na D, na razie jeszcze nic nie wiadomo.

WislaFan123 27.01.2009 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dannato (Post 663424)
Zupełnie nie wiem czym się podniecacie, przecięty stadion zupełnie. Właśnie taki sobie za parędziesiąt milionów euro.

za to nasz to cud techniki:D

darotsok73 28.01.2009 09:15

Jak tam , dzieje sie coś na R22, zaczęła się jakaś robota? Jeśli nie to kiedy "wchodzą"?
Zakichana kamerka u mnie nie działa.

Bobic 28.01.2009 12:49

Mi kamerka działa ale nic nie widać zeby cos robili :-)

dannato 28.01.2009 13:19

Jak zostanie podpisana umowa to i prace ruszą. Cierpliwości.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl