![]() |
Dariusz Gryźlak - Cierpliwość, wytrwałość, determinacja
Rozmowa z Dariuszem Gryźlakiem, dyrektorem zarządzającym Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. Można Pana nazwać "człowiekiem sukcesu"? Po objęciu sterów w Akademii Piłkarskiej Wisły najpierw po kilku latach Wisła wygrała Turniej im. Grabki a kilkanaście dni temu wywalczyła MP juniorów starszych? Oj nie, nie! Zdecydowanie nie należę do osób łasych na przypisywanie sobie cudzych sukcesów. Mój wkład w wynik turnieju im. Grabki był znikomy. W przypadku walki o MP juniorów nieco większy, ale na końcu to i tak Tomek Zając i spółka postanowili się zabawić na Kałuży. Nie ukrywam jednak, iż bardzo się cieszę, że właśnie tak zaczynamy. Jak mówi motto Akademii- razem będziemy zwyciężać! Dlatego też sukcesy na starcie motywują cały nasz zespół do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Więcej: http://wislalive.pl/news/dariusz_gry...rminacja-2489/ |
Dobry artykuł.
Tak pod rozwagę tym co się podniecają szrotem przyjeżdżającym do nas na testy: Cytat:
|
Cytat:
|
Jeśli chodzi o grę juniorów w tym sezonie, jestem spokojny. Wszystko w ich rękach. Wystarczyło popatrzeć na wczorajszą ławkę rezerwowych. Średnia wieku niespełna 20 lat.
A z 'podstawowych' zawodników brakowało tylko Ostoji, Jovanovicia, Donalda i Boguskiego. Sam Smuda stwierdził jeszcze miesiąc temu że przy takim stanie kadrowym to i Zając może grać w pierwszym składzie. Nawet jeśli będziemy testować zawodników (jak zresztą zawsze) to ogórków nikt już w tym klubie nie chce. A to że jakąś tam renomę mają u nas menago pokroju Citki czy Sundaya, to trzeba dać im choćby szansę. Pamiętam zresztą że kilka lat temu to mieliśmy czasem i po 6 testowanych zawodników jednocześnie. Nie ma co robić afery z jednego nigeryjczyka. Dziś pierwszy trening z czwórką juniorów, wiadomo już kto poza Zającem i Żemło jest wybrańcem Smudy ? |
Cytat:
Kuczak podobno chce podpisać kontrakt, co nie dziwi biorąc pod uwagę, że w mało którym klubie ekstraklasowym będzie miał tak blisko do pierwszego składu. Stolarski sam się zrobił w chu..., bo w Wiśle zagrałbym na bank znacznie więcej minut niż dał radę w Lechii. |
A te testy nie są przecież takie głupie, wystarczy spojrzeć na DG77, jak przychodził do nas to był takim właśnie ogórkiem, a teraz jest bardzo dobrym (jak na nasze warunki) skrzydłowym. Kosztował 40 tys.? Teraz transfermarkt wycenia go na 500 kafelków, wiec jakby nie patrzeć dobry ruch. Może to i jeden gracz, ale oznacza to, że się da i że warto ryzykować.
|
Cytat:
|
Cytat:
Gurierr przyjechał jako reprezentant Haiti który zasłynął golem strzelonym Hiszpanii w meczu towarzyskim. Żadnym no namem nie był. To jednak różnica niż "nie wiadomo kto" z Nigerii. Chyba ze się mylę i gość ma ciekawe CV? |
Cytat:
|
Cytat:
Kuczak podobno przedłuża o rok kontrakt. Ma zresztą trenować z pierwszą drużyną. Nie wiem czy się przebije, ale wszystko w jego rękach (nogach). Większe szansę wróżę jednak Zającowi. Skoro Kosecki mógł w Legii to i u nas Zając może. Warunki mają bardzo zbliżone. Stolarskiemu naprawdę namieszali w głowie. Myślę że sam sobie też pluje w brodę że u nas nie został. Bo w Lechii "naszpikowanej gwiazdami" to on niedługo będzie na trybunach siedział. I pomyśleć że sami sobie nawarzyliśmy piwa wpuszczając go za wcześnie na boisko. Wielki plus dla Bońka za zmianę przepisów dot. podpisywania kontraktów z młodymi. Dzięki temu zresztą nikt nam teraz nie ucieka (odpukać) z juniorów. a co do testów: akurat Donald to zły przykład. Przyjechał już z parafowanym kontraktem. Z testów sportowych z których wyciągneliśmy w ostatnich latach kogokolwiek rozsądnego można podpiąć Diaza czy Sarkiego. Ale to i tak mniej niż 5% takich akcji jak z Branco czy Beto nawet nie liczę. |
Czekaj to gość nad którego przydatnością trzeba się zastanowić bo liczby są dla niego bezlitosne. W tamtym sezonie zagrał 7 meczów w TME i w nich 16 goli w plecy. Wiadomo że cały czas było tam zamieszanie, troche też też z winy trenera ale to i tak za dużo. Przydałoby mu się wypożyczenie ale na to nie ma niestety szans...
Stolarskiego szkoda, to był gość który mógł pomóc i można było na nim nieźle zarobić. Niestety nasz trener ma lubi palnąć to i owo... |
Cytat:
Co nie zmienia faktu że Stolarskiemu życzę jak najlepiej. Ale poza Wisłą. |
Cytat:
|
Cytat:
Dlaczego nie potrzebujemy? Pomijając to że potrzebujemy dobrych piłkarzy to ja osobiście nie mam nic przeciwko temu jak gość nie gra albo ma lepszą ofertę i chce odejść nawet jak jest wychowankiem. Nie wymagajmy od wszystkich żeby byli Giggsami :) Osobiście uważam że modelowo działa akademia Legii i choć wiem że to nie ten poziom organizacji to chyba wszyscy powinni iść w tym kierunku. Wypromować i sprzedać ;) |
Cytat:
Cytat:
Jeśli faktycznie odszedł przez Smudę i jego wypowiedź że jest za słaby na ekstraklasę - to chłopak S.......IŁ PRZED KONKURENCJĄ. Poszedł do Lechii tylko dlatego że myślał, że miejsce w 1 składzie dostanie od razu. Chłopak ma 18 lat i uważał siebie za gwiazdę, nie rozumiał tego że żeby nią zostać trzeba zaprezentować i utrzymać pewien poziom sportowy. A w meczach w których dostawał szansę tego nie pokazywał. I jeśli nie rozumie że musi ciężko pracować by dostać miejsce w 1 składzie i później je utrzymać to wg. mnie nie potrzebujemy takiego kogoś. ;) |
Cytat:
|
Teraz Lechia wspomoże biedną Wisłę i wypożyczy jej wychowanków/synów marnotrawnych - Stolarskiego i Buksę...
Gdyby odłożyć na chwilę na bok kłopoty finansowe i konflikt kibiców z Wisłą SA to okazałoby się, że to świetny czas dla klubu żeby zbudować sportowe podwaliny przyszłości. Trzech młodych stoperów terminuje u profesora Głowackiego, Zając i Wójcik podpatrują wyjadacza Brożka, Kuczak i Lech zdobywają doświadczenie u boku Garguły i Stilica. Wśród wszystkich trawiących Wisłę absurdów największym dla mnie jest wypożyczenie skrzydłowych ze złotej drużyny juniorskiej. Teraz kiedy nie mamy skrzydłowych (Nigeryjczyk i Haitańczyk na wylocie) Kamiński i Kościelniak poszli ogrywać się w niższej lidze... |
Cytat:
|
Cytat:
A nasi skrzydłowi wrócą. W zimie. Gdy nagle okaże się że ktoś doznał kontuzji. |
Pewnie któryś z nich zawali gola albo nie wykorzysta setki ale za cierpliwość trzeba płacić bo za rok możemy mieć dobrze przygotowanych zawodników w wieku 20 lat
A Jacek tylko czeka żeby opchnąc ich dalej za paczkę fajek |
Drużyna Musiała pokonała w pierwszym sparingu Dalin Myślenice 5:0. Ale nic dziwnego, skoro po przerwie na murawie zameldował się... Szewczenko :D Niestety nie Andrij, ale testowany napastnik Jewgien. Sprawdzani byli też stoper Bartosz Dyszy oraz lewy obrońca Bartosz Musiał.
Wisła II Kraków – Dalin Myślenice 5:0 (1:0) 1:0 Furtak 30’ 2:0 Handzlik 62’ 3:0 Handzlik 68’ 4:0 Mordec 69’ 5:0 Marszalik 87’ Wisła II Kraków: Zając Mateusz – Bartosz (46’ Szywacz), Zemło (46’ Kujawa), Dyszy (60’ Michniak), Musiał (60’ Janur) – Furtak (46’ Dziubas), Chlebowski (46’ Gulczynski), Buras (46’ Mordec), Guedes (46’ Handzlik), Witek (46’ Marszalik) – Wąsikowski (46’ Szewczenko) |
Wisła przygotowując sie do sezonu wystąpiła w prestiżowym turnieju Generali Cee Cup, który rozgrywany jest w czeskiej Pradze. Organizatorzy turnieju po raz pierwszy w historii zaprosili do udziału drużynę Mistrza Polski Juniorów, którą w tym sezonie została właśnie Wisła. Niestety wiślacy występowali w turnieju w składzie dalekim od optymalnego, bez wielu piłkarzy występujących w finale Mistrzostw Polski Juniorów, a składy były oparte głównie na juniorach młodszych.
Zespół Białej Gwiazdy przegrał wszystkie mecze grupowe oraz o poszczególne miejsca i turniej zakończył ostatnim, 12.miejscu. W fazie grupowej, wiślacy polegli z irlandzkim zespołem Bohemians 1905 (1:2, gol Mateusza Sabali) oraz z węgierskim zespołem Gyoru ETO FC (0:3). Krakowianie zajęli ostatnie miejsce w grupie B i turniej kończyli w gronie ekip walczących o miejsca 9-12. Tu niestety także krakowianie zawiedli. Polegli 0:3 ze Slavią Praga oraz 0:2 z czeską Mladą Boleslav (0:2). Do finału dotarły ekipy AS Trencin ze Słowacji oraz węgierski Gyoru ETO FC. Finał, który rozegrany miał zostać w dniu dzisiejszym, z powodu obfitych opadów deszczu, został przełożony na dzień kolejny. Trener Marzec dokonał przeglądu kadr, który ma mu dać odpowiedź czy juniorzy młodsi są w stanie rywalizować ze starszymi od siebie rocznikami. |
Jacek Bednarz nadal działa prężnie. Wisła Kraków nadal zabrania swoim kibicom przychodzić na mecze III 0ligowych rezerw.
Aby żyło się lepiej.. :) |
|
Dzisiaj 2 mecz i drugie zwyciestwo naszych rezerw w III Lidze - start ładny i obiecujący. Najważniejsze że chopaki w ostatnim sezonie obyli się z trzecią ligą. Oby jeszcze Franek w szerszym zakresie dawał się wykazać chłopakom w "jedynce"
Skład z dzisiejszego meczu: Wisła II Kraków - Wolania Wola Rzędzińska 1:0 (1:0) 1:0 Tomasz Zając 45 min Wisła: Bieszczad – Kolanko (56 min - Marszalik), Czekaj, Żemło, Witek – Bartosz (82 min - Szywacz), Lech, Gulczyński, Buras, Lucas (59 min - Mordec) – Tomasz Zając (75 min - Wójcik) |
A Mateusz Zając siedzi na ławce na razie? Chętnie zobaczyłbym go w akcji (albo chociaż efekty :P). No i to ogrywanie dalej tych juniorów w rezerwach... szkoda, że nie będą przez to w pełni sił do gry w I zespole, czyli mniejsze szanse na grę.
|
Cytat:
Co to znaczy nie będą w pełni sil ?? co czego?? do siedzenia na lawie?? |
Na ławce w rezerwach. A w pełni sił do ew. wejścia na boisko, tym mniejsze szanse mają na grę jeśli grają pełne mecze w III lidze. Potem przyjdą kontuzje i będzie szok dla trenera...
|
Cytat:
Smuda w 4 meczach zagral 14 zawodnikami.... Zrobil na 12 możliwych zmian 7... Mlodych to on ma gleboko w dupie bo taki trener... |
Po ostatniej kolejce nastroje lekko stonowane.
Juniorzy zebrali lekcję w Warszawie i choć warszawska prasa dumnie tytułowała ten mecz jako pogrom mistrza to w naszym składzie z ekipy mistrzowskiej zagrał w podstawie jeden piłkarz. Ale fakt jest faktem Wisła Kraków jest Mistrzem Polski. Legia potraktowała ten mecz bardzo prestiżowo zsyłając kilku zawodników z rezerw (tak też robiliśmy w decydujących o MP meczach poprzedniego sezonu) a cały mecz na żywo obserwował Koralik, który myślami chyba był w grupie LM. (Swoją drogą ciekawe jak często i czy w ogóle ktoś ze sztabu pierwszego zespołu Wisły regularnie obserwuje mecze naszych juniorów oraz piłkarzy rezerw – nie musiałby to by sam Smuda, ale normalnym by było, aby ktoś ze sztabu pojawiał się na tych meczach – opinie trenera Musiała i Banasiaka są cenne ale to nie wszystko). Mecz pokazał, że tym razem walka o najwyższe cele może być trudna, ale to było wiadome już po poprzednim jakże udanym sezonie. Swoją drogą ktoś wie jak dalej będą się toczyć rozgrywki CLJ – teraz mamy dwie grupy, zwycięzcy grup zagrają o mistrzostwo czy będzie bardziej rozbudowany system pucharowy? Rezerwy jadą dalej trzeci mecz trzecie zwycięstwo. Młody zespół w poprzednim sezonie zaznajomił się z piłką seniorską i teraz widać, że to procentuje. Górna połówka tabeli (1-5) powinna być spokojnie do osiągnięcia. |
Wisła vs Bełchatów w CLJ na stadionie Wisły w najbliższą niedzielę o godz. 16:00.
Bilety w cenie 5 zł na sektor C do kupienia w piątek w restauracji "U Wiślaków" w godzinach 18 - 20. I w dnu meczu przed wejściem na sektor C. Nie potrzebna jest Karta Kibica. Mecz organizuje TS Wisła więc na stadion wejść będzie mógł każdy. |
O 17:00 nasze rezerwy grają z Koroną II Kielce, transmisja meczu tutaj: http://live.malopolskatv.pl/
|
Od 18 minuty Wisła prowadzi po bramce Kuczaka (asysta Buras), minutę póxniej po dośrodkowaniu Zająca samobój po stronie Korony i już 2-0. Fajny ten weekend :)
|
Niezły mecz w wykonaniu rezerw. Gołym okiem widać, że na I kadrę gotowi są Czekaj, Lech, Kuczak i Buras...
|
Jeżeli mówisz o Lechu i Kuczaku to Zająca też należy wspomnieć. I oglądając wczoraj mecz było widać, że Tomek gdy schodził do skrzydła to nie potrafi dobrze dośrodkować, więc wystawianie go na tej pozycji zanim na treningach opanuje tą podstawową umiejętność to głupota ze strony Frania.
|
Przypomina mi się z Zającem historia, którą opowiadał Frankowski, że w Stanach mu kiedyś powiedział trener że będzie grał na skrzydle... odmówił gry, bo wiedział że nie potrafi i nie nauczy się na tej pozycji grać.
|
Ktoś mi wczoraj na czacie pisał, że Małecki też był napadzior i go na skrzydło przestawili... wyszło mu na dobre? Chyba nie. Messiego też chcieli na skrzydle (wiem, że trochę z dupy, ale warunki fizyczne podobne) i też skończył w ataku.
|
Cytat:
|
Piszczek jest fizyczny, widać to po nim, ma budowę ciała i wzrost na obrońcę. Zajączek za nic tego nie posiada, a raczej już nie urośnie :P
|
Cytat:
Poza tym, jeżeli piszesz o Czekaju, to Ci nikt nie uwierzy :-) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl