![]() |
Przejście przy Dworcu Głównym PKP. Remont rozpoczęty
http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...0c58bd95_o.jpg http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...,id,t,zid.html |
Cytat:
Z jednej strony szkoda - może by przy okazji zaorał ten supermarket obok :D |
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=602 - przebudowa stadionu na Suchych Stawach. Tyle kasy poszło, a efekty mizerne.
|
Cytat:
Ja bym sobie dał rękę uciąć że cena była koło 5 zeta za ten pociąg ... 19 zł :shock: Za 28 zł ostatnio mnie iCar spod domu zawiózł do Balic. |
|
Cytat:
Ciekawi mnie dlaczego wejście i ogólnie cały przód galerii w tej wizualizacji jest zwrócony nie na Ul. Opolską tylko w kierunku ul. Chełmońskiego gdzie są pola i łąki. Jadąc ulicą Opolską za kilka miesięcy zobaczymy brzydki zad galerii ze stanowiskami dla tirów i wjazdem na parking zamiast z pewnością ładniejszej fasady. Zwrócenie jej przodem do Opolskiej na pewno poprawiło by wrażenie estetyczne tego terenu choćby dla wjeżdżających do Krakowa turystów od strony A4. |
Być może jest to związane jakoś z tym, że nie było możliwe budowanie ronda na Jasnogórskiej na skrzyżowaniu z Sosnowiecka, a dopiero na skrzyżowaniu (właściwie zbudowanie skrzyżowania z estakadą) ze Stawową, a skoro tak, to front zrobili od Stawowej. Zresztą tam na stawowej ma być jeszcze Decathlon, być może Obi + jakieś budynki biurowe, więc centrum tej inwestycji to nie Sosnowiecka i tyły Ikei i Makro, a wyremontowana Stawowa i wszystko dookoła niej.
|
Cytat:
http://d.naszemiasto.pl/k/r/0c/f0/4fe579aaa010e_o.jpg Zaczynam się martwić o moje miejsce pod blokiem na Prądniku ... nasi radni są okazem totalnych zjebów :shock: |
|
właśnie, co sądzicie o tym projekcie mogilskiej? Znajomi rowerzyści podpisują petycję, a ja, jak kierowca czterech kołek, zastanawiam się jak bardzo zmiana na dwa pasy z czterech wpłynie na korki w tym miejscu.
|
Cytat:
|
Ja bym zrobił 4 pasy ścieżki rowerowej a dla samochodów jeden pas który w zależności czy jest rano czy popołudniu to prowadziłby albo do albo z miasta.
|
Ja jestem 100% za tym nowym projektem. Od szybkiego ruchu samochodów jest aleja Pokoju z conajmniej 2 pasami w każdą stronę, al. Pokoju łączy się z Mogilską/Jana Pawła II ulicą Lema... Nie ma potrzeby zostawiania 2 pasow w kazda strone, bo jak sie da przykładowo 3 pasy to kazdy bedzie jezdzil i pedzil Mogilska, a od tego jest al. Pokoju...
|
z Jana Pawła też zrobić alejkę spacerową i otoczyć wystawą zdjęć naszego Papieża !! wszędzie drogi rowerowe 4pasmowe najlepiej a strefę płatnego parkowania rozciągnąć aż do huty!! posadzić drzewa i sprowadzić dzikie zwierzęta !! i tych koniecznie tych zielonych z rospudy czy jak to się zwało !!
|
I urzędnicy na rowery, policja na rowery, straż miejska na rowery, i kto żyw to na rowery!!!
Wszystkie ulice giną, zabijany handel przez galerie itp a rowerzyści się obudzili że będą ulepszać Mogilską, kto tam przyjdzie kupować i ile tych pomieszczeń handlowych tam jest, pierwszy kawałek od ronda, a później słabiej, słabiej a od policji to się już nic nie dzieje żeby ktoś tam z buta pociągnął... |
Cytat:
|
Albo najlepiej po krakowsku: ze 2 estakady, 3 tunele, co by ruch odbywał się płynniej...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
a ten radny też jakiś z defektem ... najlepiej podnieśmy ceny jednorazowych do 5 zł i zostawmy same bilety miesięczne ... co za gość :evil: |
Taka mała ciekawostka, wakacje się kończą i:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/1-w...nkow_1803.html http://lovekrakow.pl/aktualnosci/kol...nkow_1813.html Polecam, żeby się ktoś nie zdziwił jak będzie gdzieś jechał. |
Cytat:
|
a dziś na mogilskiej rowerowcy mieli niemiłą niespodziankę, znajomość przepisów o ruchu drogowym kuleje ?
|
Wszystkim korzystającym z komunikacji miejskiej polecam zajrzeć dziś na stronę mpk!
Zmiany rozkładów jazdy, a także tras autobusów jak i likwidacja niektórych linii. |
Może mnie ktoś uświadomić co buduję się koło Makro na Zakopiance?
|
?!?! Galeria Bronowice buduje się koło Ronda Ofiar Katynia ...
Do Zakopianki daleko ;) |
Na Zakopiańskiej też jest Makro :) Ale nie mam pojęcia co tam budują :)
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie wiem czemu mnie to nie dziwi ale jak pewna partia zacznie "myśleć" to podwyżka podatków jest murowana ... I jeszcze fakt że budowa metra za ileś mld złotych ma zasypać dziurę w budżecie miasta ... ?? chyba ziemią z wykopów .... |
Siedzi trzech mądrych i myśli:
- To co zrobimy likwidujemy szkoły? - EEE nauczyciele się w....ią. - Ale budżetu nie domkniemy jeśli będzie jak jest. - No ale przecież można podatki podnieść. - Ty dobre, to jeszcze trochę podniesiemy i metro zbudujmy! - Super! Jesteśmy postępowi! Będzie metro! - Chłopaki, My to mamy pomysły :D |
Metra oczywiście nie będzie ale kasą na metro niejeden z nich sięzabawi, a to kasa za opracowania, a to za projekt, a to za studium itd. do usranego końca.
|
Od lat w tym kraju dzieją sie cyrki i chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego.Jako przykład jeden z tysięcy podam informacje,że w Polsce tyle samo % z podatku idzie na drogi co w Niemczech,reszte można sobie samemu dopowiedzieć,a drogi to tylko jeden z przykładów.
|
Cytat:
|
No to jeszcze kolejna perełka w wykonaniu naszego prezio:
Cytat:
|
Majcher z lokalną PełO wyrasta na lidera w rankingu ...
Cytat:
|
Na miejscu dawnej Krakchemii (Almy) budowany jest biurowiec Alma Tower. Prawdopodobnie będzie miał 15 pięter, w usługach znajdzie się sklep Alma, wyższe kondygnacje pójdą pod biura. W następnym etapie planuje się wyburzenie McDonalda i wypożyczalnie video, a na ich miejsce postawienie kolejnych biurowców lub mieszkań.
http://img52.imageshack.us/img52/7075/alma3.jpg Tu trochę zdjęć z placu budowy: http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=269 |
Tytułem wyjaśnienia, czywiście nie chodzi o sklep Alma (Krakchemia) tylko ich budynek który został zburzony i na jego miejsce powstaje biurowiec.
|
Dużo zmian od 17 listopada!
http://kmkrakow.pl/nowy-uklad-linii.html Warto zapoznać się już w tym tygodniu, żeby nie było zdziwienia :) |
A takie pytanie co powstaje koło Tesco na Kapelance? KIedyś słyszałem że mają tam powstać biurowce.
|
Buduja biurowców ile wlezie,bo outsorcing sie do Krakowa pcha. Ciekawe tylko co kiedy wszyscy przeniosą się gdzie indziej. Już dwie firmy mają problem z naborem pracowników. Ale co się dziwić, robota urzędnika mało kogo zaczyna interesować.
I co wtedy, przerobią biurowce na mieszkania ? :) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl