![]() |
Słaby odbiór naszych ofensywnych zawodników, powinniśmy odbierać piłkę zdecydowanie szybciej jeszcze na połowie przeciwnika. Brakowało dobrego pressingu i precyzji w grze.
|
Cytat:
|
W samej grze może martwić to , ze dopiero podanie wymuszało ruch zawodnika, nie bylo takiej plynnosci w grze , dopiero jak nasi przyspieszali to wychodzily ladne akcje
|
Ja mialem wrazenie ze gra, tak ogolnie, przez wiekszosc meczu sie nie kleila. Z wyjatkiem paru akcji nie widzialem jakiejs plynnej gry a przeciwnik byl przeciez bardzo slaby i do tego gral w 10. Z jednej strony 5 bramek ale z drugiej to zespol z ligi litewskiej a do tego ich bramkarz to jakies zupelne nieporozumienie. Mam spore obawy o to jak zagramy gry jakas druzyna zagra z nami pressingiem. Kasperczak preferuje gre po ziemii na krotkie podanie ale bez ruchliwosci na boisku i wymiennosci pozycji to przeciwnik grajacy chocby lekkim pressingiem nie da nam podejsc do pola karnego. Wole myslec ze brak szybkosci i dynamiki to jeszcze efekt trwajacych przygotowan niz ogolnego slabego przygotowania lub zwyklego lenistwa.
Co do naszego nastepnego przeciwnika to juz tyle razy zaliczylismy roznego rodzaju Levadie, Tbilisi czy Valerengi ze do kazdego przeciwnika musimy podchodzic z szacunkiem i maksmalna koncentracja by uniknac kolejnej kompromitacji. Druzyna w przebudowie, obrona to polaczenie przedemerytalnego Clebera z przecietnym Kowalskim to nasza najslabsza strona. Brak szybkosci srodkowych obroncow moze nas kosztowac duzo w nadchodzacym sezonie. Jak przeciwnik bedzie potrafil kontrolowac srodek pola to zabija nas prostopadlymi podaniami. |
Cziko równie aktywny w ofensywie jak Alvarez. Ale nie irytuje balonikami, bo posyła te piłki po ziemi między obronę, a bramkarza co jest dobrą rzeczą. Zawsze może wpaść jakiś samobój, przy kalekich ligowych obrońcach.
|
Cytat:
|
Momentami gra wyglądała dobrze. Martwi mnie za lista potencjalnych przeciwników w IV rundzie. Ale najpierw Azerowie.
|
Może wróci do łask powiedzenie "Żuraw władca muraw" :) Cały zespół (z wyjątkiem Małeckiego) zagrał na dobrym poziomie, ale Szawle to poziom niższy niż Valetty, Karagandy czy Karabachy. Tam na Litwie mają teraz taki kryzys, że nasz kryzysik to przy tym dobrobyt.
A tu link do krótkiego opisu z meczu http://www.igol.pl/article,23570.html |
Cytat:
Zespoły rozstawione: Liverpool FC (Anglia), FC Porto (Portugalia), CSKA Moskwa (Rosja), PSV Eindhoven (Holandia), Juventus FC (Włochy), Sporting Lizbona (Portugalia), Olympiakos Pireus (Grecja), VfB Stuttgart (Niemcy), AZ Alkmaar (Holandia), Steaua Bukareszt (Rumunia), Lille OSC (Francja), Galatasaray Stambuł (Turcja), Bayer Leverkusen (Niemcy), Paris Saint-Germain (Francja), Celtic Glasgow (Szkocja), Club Brugge (Belgia), US Palermo (Włochy), Getafe CF (Hiszpania), Besiktas Stambuł (Turcja), Manchester City (Anglia), Dinamo Bukareszt (Rumunia), AEK Ateny (Grecja), Aston Villa Birmingham (Anglia), Lokomotiw Moskwa (Rosja), Metalist Charków (Ukraina), Lewski Sofia (Bułgaria), Maccabi Hajfa (Izrael), Unirea Urziceni (Rumunia), Austria Wiedeń (Austria), Feyenoord Rotterdam (Holandia), Real Mallorca (Hiszpania), CSKA Sofia (Bułgaria), Odense BK (Dania), Dnipro Dniepropietrowsk (Ukraina), SSC Napoli (Włochy), Borussia Dortmund (Niemcy), BATE Borysów (Białoruś). Zespoly z ktorymi realnie patrzac bylaby MOZLIWOSC AWANSU to wg mnie: steaua, brugge, dinamo bukareszt, aek, lokomotiv, metalist, levski, maccabi hajfa, unirea, austria wieden na pewno, cska sofia, odense, dnipro, bate |
post do usunięcia ;p
|
Cytat:
|
Mi się podobał Cikos, już było lepiej niż przed tygodniem, ale nie ma co się podniecać, bo ta litewska drużyna to była jakaś IV liga polska. Nie pokazali właściwie nic za wyjątkiem tego strzału z dystansu, który ładnie Jovanic wybronił.
Żurawski wraca do łask, właściwie 3 bramki były z jego udziałem. Strzelił bramkę w swoim stylu(po prostu klasyka), asystował, i przepuścił piłkę do Brożka. Mimo że gość ma 34 lata jeszcze coś potrafi i widać, że jest bardzo przydatny, choć to nie ten sam Żuraw, który potrafił pociągnąć grę całego zespołu. Cóż - zobaczymy jak będzie grał z Azerami. Boguski został przesunięty na skrzydło, ale za bardzo nie grał fantastycznie, choć myślę, że jednak pomoc to jego właściwe miejsce, a nie atak. |
Cytat:
To był Garguła, nie Żurawski. |
Tak gwoli prawdy to piłkę do Brożka Piotrka przepuścił Garguła.
|
Wybrałem zespoły, na które dobrze by było by Wisła trafiła i mogła z nimi powalczyć. Nie mówię, że Brugge jest takim łatwym preciwnikiem - Lech z nim przegrał, ale ze wszystkich, na których możemy trafić to i tak przyzwoity rywal.
Olympiakos Pireus (Grecja) Club Brugge (Belgia) AEK Ateny (Grecja) Metalist Charków (Ukraina) Lewski Sofia (Bułgaria) Maccabi Hajfa (Izrael) Unirea Urziceni (Rumunia) Austria Wiedeń (Austria) CSKA Sofia (Bułgaria) Odense BK (Dania) Dnipro Dniepropietrowsk (Ukraina) Steaua Bukareszt (Rumunia) Dinamo Bukareszt (Rumunia) BATE Borysów (Białoruś) Cytat:
|
Ma ktoś skrót z sytuacjami z meczu?
|
Wracając do samego spotkania. Olbrzymie nadzieje wiążę z Łukaszem Gargułą. Ledwo chłopak po ciężkiej kontuzji, a gra na prawdę fajne, prostopadłe piłki i stara się grać ofensywnie, do przodu. Irytujące jest ciągłe przegrywanie akcji przez defensywę w starciu z rywalem klasy Litwinów. Garguła w formie plus Żurawski w formie może dać Wiśle na prawdę wiele kombinacyjnych akcji. Oby tylko nie nękały ich kontuzje.
|
Gramy neistety słabo jako drużyna. Chodzi mi o pressing i przesuwanie formacjami, gdy przeciwnik przejmuje piłkę.
Wtedy to jest takie rozciągnięte i ogarnięty przeciwnik to wykorzysta. |
Mieliśmy szczęście w losowaniu dotychczas, obawiam się, że już ono się skończy.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
|
Spokojnie, narazie ograjmy Azerów a to może być całkiem trudne. Później będziemy się martwić. A swoją drogą kiedy będzie losowanie drużyn rywalizujących w IV rundzie.
|
Co do bramki Pietii to piłkę przepuszczał Guła, ale Bonaventura ma też trochę racji, bo Żuraw miał udział przy 3 bramkach: swojej, Pawła Brożka i Boguskiego ;)
|
Nie ma co biadolić. To były prawdziwe ogórki i widać było, że mimo zapowiedzi naszych zawodników zaangażowanie nie stało na najwyższym poziomie. Naszą formę zweryfikują dopiero Azerowie
|
Zastanawia mnie sytuacja po meczu jak bramkarz Fc Szawle chciał się zamienić z naszym bramkarzem koszulkami i Jovanic zrobił minę jakby nie mógł. Zauważyliście tą sytuację?
|
Co do losowania IV rundy.... mam nadzieję że trafimy do pierwszej lub drugiej grupy. Wtedy istnieje co prawda spore prawdopodobieństwo trafienia Juventusu lub Liverpoolu (20%), ale odnoszę wrażenie że drużyny z pierwszej dziesiątki i tak są poza naszym zasięgiem (co prawda Steaua jest 10-ta, to może się jednak jeszcze zmienić). W takim wypadku pozostali z potencjalnych rywali są słabsi...
A nawet jak trafimy na Juve czy Liverpool to nie będzie wielkiej tragedii, nie wstyd z nimi przegrać, a gdyby tak zdążyli ze stadionem... |
Lepiej trafić na słaby zespół. W fazie grupowej z pewnością trafią się mocne zespoły a co za tym idzie ciekawe mecze
|
Ogladam sobie bramki Qarabagu na youtube z pucharów i sie zastanawiam jak to mozliwe, ze bramkarze druzyn przeciwnych popelniaja tyle bledow jak graja z Azerami. Wiekszosc to strzaly z 30 metrow, przepuszczane pod brzuchem. Moze jakies czary rzucaja? Nie ma co oceniac po takich filmikach, ale ten Qarabag to naprawde najlepsze na co moglismy trafic w 2. rundzie. Nie lekcewazyc, wyjsc zmotywowanym na pierwszy mecz i lot na Kaukaz bedzie formalnoscia.
|
Poziom Dinama Tbilisi. Ale jak poczują krew, to wiadomo co będzie :) Nie wolno takich dopuścić do głosu, bo oni grają zrywami. Na euforii potrafią rozklepać, a stłamszeni nic nie pokazują.
|
Hmmm co do meczu znów to wynik oczywiśćie baardzo okazały ale jak wiele osób mówiło już z takim przeciwnikiem oczekuje się jednak lepszej gry. Szczególnie rzuciło mi się w oczy że jakoś tak naszym zawodnikom jakby nie za bardzo się nawet chciało biegać po tym boisku, jakby chcieli wygrać "najmniejszym nakładem sił".Szczerze to m am nadzieję że tak było i pełne zaangażowanie pokażą w następnym meczu!
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Gdy strzelimy pierwsi bramkę, dalej będzie szło gładko. Stawiam na 0:1 dla Wiślaków na wyjeździe, a u nas 3:0. Może tradycyjna piąteczka :)
|
Ja mam taki plan! Wygrac u siebie 4:0 a do Baku jechac nie trzeba bo przy walkowerze jest wynik 3:0 :P
|
Cytat:
|
Pamiętacie jak było przed Bejtarem? Spokojnie...
|
Wie ktoś gdzie znadję cały mecz ? chciałbym sobie ściągnąć :)
|
Cytat:
1st Half Kod:
HOTFILE:2nd Half Kod:
HOTFILE: |
trzeba zrobić dużą zaliczkę w pierwszym meczu, bo w drugim sędziował będzie Turek, nie zdziwię się jak nas przekręci :-/
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl