Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Konrad. 30.06.2010 02:42

Gdańsk:

http://img341.imageshack.us/img341/3980/20100626.jpg
http://img14.imageshack.us/img14/6903/17czerwiec.jpg

Gdynia:

http://www.arkagdynia.info/galeria/0...stadion/01.jpg
http://www.arkagdynia.info/galeria/0...stadion/04.jpg
http://www.arkagdynia.info/galeria/0...stadion/12.jpg

Kołobrzeg:
http://www.e-kg.pl/components/com_jo...1575612720.jpg
http://www.gk24.pl/apps/pbcsi.dll/bi...tle=1&border=0

I chyba nie było w tym temacie, Hala sportowa w Gdańsku/Sopocie:
http://www.halagdansk.sopot.pl/galle...llery_fullsize
http://www.halagdansk.sopot.pl/galle...llery_fullsize
http://www.halagdansk.sopot.pl/galle...llery_fullsize
http://www.halagdansk.sopot.pl/

Maciuś 30.06.2010 15:43

Czemu na zdjeciu stadionu Lecha czesci dachu sie nie zeszły ze sobą i sa ogromne szpary?

GemHZR 30.06.2010 15:45

Hala ... WOW o0
Ze stadionem Arki ładnie popierdzielają.
A co do stadionu Lecha, to wygląda jak wielki insekt-pasożyt na żywym organizmie miasta. Pasuje do krajobrazu jak pięść do nosa ;)

edit Jak stonka na kartoflu hehe :D

JAR0 30.06.2010 21:48

Może powinien to być stadion im. Stonki :D

medyk 30.06.2010 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 924130)
Czemu na zdjeciu stadionu Lecha czesci dachu sie nie zeszły ze sobą i sa ogromne szpary?

O. by stwierdził ze dla cyrkulacji i wentylacji powietrza wewnatrz stadionu :foch:

crazykaro 30.06.2010 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 924130)
Czemu na zdjeciu stadionu Lecha czesci dachu sie nie zeszły ze sobą i sa ogromne szpary?

Stadion Lecha był budowany na dwadzieścia kilka tysięcy ale projekt się zmienił gdy zaczęli organizować Euro ale jedną trybunę zdązyli wybudować (a u nas dwie)

LAB 30.06.2010 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 923629)
Stadion i 'slumsy' wokół niego, o których tak zaciekle kiedyś dyskutowaliście ;)
http://img683.imageshack.us/img683/2670/dsc0140vf.jpg

http://img682.imageshack.us/img682/7333/dsc0115on.jpg

by sky.ehreii ssc


imo wygląda jak wielki robak co dodaje mu uroku :D

Nie robak.Tożto Generał Daimos w fazie transformacji :D

1q2 01.07.2010 00:00

Mi się ten robal nie za bardzo podoba, natomiast w środku(na podstawie fotek) stadion wygląda zajebiście.

skttrbrain 01.07.2010 00:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 924130)
Czemu na zdjeciu stadionu Lecha czesci dachu sie nie zeszły ze sobą i sa ogromne szpary?

nie wiem o jakie części dachu Ci chodzi, wszak wiadomo było od początku że 4. trybuna dachem z resztą się nie zejdzie. Natomiast membrana będzie jednolitą płaszczyzną i pojedyncze szpary na łączeniach pasów będą zalepione. Na zdjęciu widać chyba dwa czy trzy takie miejsca do uzupełnień.
mnie się z czasem stadion z zewnątrz podoba coraz bardziej, dziś zresztą miałem okazję pod nim być, wygląda zajebiście, monumentalnie i naprawdę wypada znacznie korzystniej od tego, czego się spodziewałem. a że przypomina robala, cóż nie wszystko musi być na kształt AllianzAreny, brak symetrii i materiały z których jest wykonany zdecydowanie go wyróżniają i działają na plus moim zdaniem. tak naprawdę diabeł tkwić będzie w szczegółach, czyli w funkcjonalności nowych przestrzeni i dbałości wykonania, bo widok z trybun bocznych jest naprawdę cudny. generalnie jak patrzę na wątek stadionowy, to widzę w nim jedyną nadzieję na lepsze jutro naszej ligi.

zdjęcia wnętrza, w zasadzie 3. trybuna jest już wykonana w stopniu zbliżonym do końcowego:
http://kkslech.com/nowykkslech/zdjec...0budowa/12.JPG

http://kkslech.com/nowykkslech/zdjec...0budowa/14.JPG

spidey 01.07.2010 10:10

W środku z racji na monumentalizm wygląda całkiem fajnie.

pawelwislak 01.07.2010 10:26

O rzesz nie widziałem tej hali sportowej Gdańsk/Sopot naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem naprawdę masakra!!

Sylwek1906 01.07.2010 10:30

W środku wszystko ok poza tymi rurkami niebieskimi tyle ich jest że dziwnie sie na to patrzy. Wiadomo człowiek jak jest na meczu nie patrzy na dach, ale tych rurek to od zaje****.

Podobne elementy konstrukcji dachu robią na Turk Telekom Arena, a tak sie podniecali że jedyne w Europie itp.

Stavanger 01.07.2010 10:45

Jako że jestem z Gdańska, ta hala sportowa powstawała w niezłych bólach. Ogólnie jest to obiekt postawiony dokładnie na granicy Sopotu i Gdańska ( jeśli ktoś chciałby ją zobaczyć z bliska na żywo podczas wizyty w Gdańsku wystarczy wysiąść na pętli tramwajowej Jelitkowo i wzdłuż ulicą od ronda jelitkowskiego w lewo kilkaset metrów. Łatwo ją dostrzec.) Lokalne media i telewizja rozpisywały się o niedociągnięciach, o złych wyliczeniach co do gruntu ( podobno się zapada) i o ciągłym przesuwaniu terminów oddania obiektu. Szczerze mówiąc, nie wiem jak to jest teraz, ale chyba zostanie ( jeśli już nie została) oddana. Obiekt bardzo ładny i wielofunkcyjny.

Edit: trwają już prace wykończeniowe i nic nie stoi na przeszkodzie, by obiekt został już oddany.

pawelwislak 01.07.2010 11:01

Naprawdę zdjęcia robią wrażenie aż dziw że to u nas :D Jak by było jakieś otwarcie Reprezentacji na Baskecie to może nawet bym się wybrał pomimo 10 h w pociągu. Taka nasza mała Medison:p

MatMario 01.07.2010 11:04

Ta hala wygląda jak San Siro, mega wypas.

wislacki 01.07.2010 11:10

http://img94.imageshack.us/img94/236...selkakolor.jpg


Zielony, choć nie dokładnie taki, jaki jest w herbie Śląska Wrocław. Dotarliśmy do wizualizacji tego, w jakim kolorze mają być krzesełka na nowym stadionie na Pilczycach.

cały artykuł (klik)


Chyba jeszcze nie było.
Jak dla mnie wygląda pięknie :-)

Gucio25 01.07.2010 15:37

pięknie się komponuje ten zielony na trybunach z murawą. nie wiem czy widziałem gdziekolwiek coś podobnego. :)

crazykaro 01.07.2010 16:21

Zawsze tak jest, na wizualkach coś innego a w praktyce zupełnie inaczej. Ale i tak patrząc na tempo prac w Gdańsku nie wyobrażam sobie aby ten stadion został wybudowany przed 2012 rokiem. Biorąc pod uwagę że montowanie prefabrykatów w Gdańśku zajęło ok 8 miesięcy (gdzieś od września) to ja nie wiem jak oni chcą skończyć stadion we Wrocławiu. Jak sami wiecie z doświadczeń naszego stadionu, składanie tych prefabrykatów bylo szybkie ale zanim wybudowano dach a poźniej wykończyli wnętrza to minęło ponad 2x tyle czasu. Więc wrocławskiego optymizmu nie rozumiem... no chyba że mają tam tudrobynamocośtam :D

Emilio 01.07.2010 21:43

Stadion Narodowy:

http://www.stadionnarodowy.org.pl/im...29/large/1.jpg

http://www.stadionnarodowy.org.pl/im...29/large/4.jpg

http://www.stadionnarodowy.org.pl/im...29/large/5.jpg

http://www.stadionnarodowy.org.pl/im...29/large/7.jpg

http://www.stadionnarodowy.org.pl/im...29/large/9.jpg

Emilio 02.07.2010 18:01

Kolejne nowe zdjecia z Warszawy:

http://img155.imageshack.us/img155/7674/99858888.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/821/77401657.jpg

http://img155.imageshack.us/img155/4346/88724337.jpg

http://img341.imageshack.us/img341/6371/76260666.jpg

cud, miód, malina

crazykaro 02.07.2010 18:05

Za 1,5 miliarda zł nie zrozumiałbym innego wyniku tej budowy niż picuś-glancuś:D

Chociaż ten ring wokół stadionu jest trochę dziwny ale zobaczymy jak to się zakończy

pete29 02.07.2010 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 925010)
Zawsze tak jest, na wizualkach coś innego a w praktyce zupełnie inaczej. Ale i tak patrząc na tempo prac w Gdańsku nie wyobrażam sobie aby ten stadion został wybudowany przed 2012 rokiem. Biorąc pod uwagę że montowanie prefabrykatów w Gdańśku zajęło ok 8 miesięcy (gdzieś od września) to ja nie wiem jak oni chcą skończyć stadion we Wrocławiu. Jak sami wiecie z doświadczeń naszego stadionu, składanie tych prefabrykatów bylo szybkie ale zanim wybudowano dach a poźniej wykończyli wnętrza to minęło ponad 2x tyle czasu. Więc wrocławskiego optymizmu nie rozumiem... no chyba że mają tam tudrobynamocośtam :D




Nie znasz naszego wrocławskiego dynamizmu :D

a tak na serio stadion buduje ( nazdroruje :D) niemiecka firma więc chyba zdązą

Gwiaździsty 03.07.2010 12:27

Jak wygląda otoczenie stadionów w Gdańsku i Wrocławiu ? Mam nadzieję, że nie będą to slumsy i chaszcze jak w Poznaniu.

4fan_player 03.07.2010 12:55

Jeżeli chodzi o Gdańsk to jest podobnie jak w Poznaniu.

arth_ur 03.07.2010 13:40

http://stadiony.net/aktualnosci/2010..._cracovii_foto - szczerze to już mnie krew zalewa. Klubik bez kibiców, bez piłkarzy będzie miał stadion przemyślany i naprawdę ciekawy architektoniczne. Krzesełka w porównaniu z naszymi kosmos. Mam nadzieję że ktoś beknie za tą fuszerkę co robią z naszym stadionem

Gwiaździsty 03.07.2010 13:54

Nie żartuj, co w nim jest ciekawego architektonicznie ? Z zewnątrz wyglada jak najzwyklejszy osiedlowy supermarket. Jak postawią jeszcze budki na wózki, to zamiejscowi będą pod niego podjeżdżać robić zakupy. Poza tym jest niski, kilkunastorzędowe trybuny nawet kibiców Odry Wodzisąłw nie powaliłyby na kolana. Rozumiem, że te oparcia na łapki tak Ci się spodobały ? Ale żeby do tego stopnia ? Bez przesady.

arth_ur 03.07.2010 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 926491)
Nie żartuj, co w nim jest ciekawego architektonicznie ? Z zewnątrz wyglada jak najzwyklejszy osiedlowy supermarket. Jak postawią jeszcze budki na wózki, to zamiejscowi będą pod niego podjeżdżać robić zakupy. Poza tym jest niski, kilkunastorzędowe trybuny nawet kibiców Odry Wodzisąłw nie powaliłyby na kolana. Rozumiem, że te oparcia na łapki tak Ci się spodobały ? Ale żeby do tego stopnia ? Bez przesady.

Ich stadion był zaprojektowany od początku do końca. Wszystko przebiega z harmonogramem, a u nas ? Nawet nie wiemy kiedy stadion będzie oddany do użytku ,bo w październik nie wierzę. Znajdź mi ładniejszy stadion na 15 tys niż ten co mają parchy.

SZYMEK_TSW 03.07.2010 14:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 926517)
Ich stadion był zaprojektowany od początku do końca. Wszystko przebiega z harmonogramem, a u nas ? Nawet nie wiemy kiedy stadion będzie oddany do użytku ,bo w październik nie wierzę. Znajdź mi ładniejszy stadion na 15 tys niż ten co mają parchy.

chociażby ten w Lubinie a nawet w Kielcach jest fajniejszy. Przeciez ten stadion to taka pokraka z każdą inna trybuną

pawelwislak 03.07.2010 15:13

Porównywanie tych 3 stadionów uważam za żart z zewnątrz ani Lubin ani Kielce się niestety do pasiastych nie umywa...

GemHZR 03.07.2010 21:58

Kwestia gustu, zwolennicy każdego z nowo budowanych stadionów pieją z zachwytu w tematach na forum wieżowców. Stadion Cracovii jedynie na plus, że ma elewację, a jaką to już przemilczeć trzeba. Za to w środku to jakaś porażka, różne trybuny, jedne piętrowe inne nie, nie wiadomo ocb.

Martinho 03.07.2010 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 926517)
Ich stadion był zaprojektowany od początku do końca. Wszystko przebiega z harmonogramem, a u nas ? Nawet nie wiemy kiedy stadion będzie oddany do użytku ,bo w październik nie wierzę. Znajdź mi ładniejszy stadion na 15 tys niż ten co mają parchy.

No właśnie, sam sobie odpowiedziałeś czemu u nas jest inaczej

medyk 03.07.2010 22:31

jak dla mnie to te siedzonka są okropne

Gwiaździsty 04.07.2010 11:25

I co z tego, że był zaprojektowany od początku do końca skoro w projekcie każda trybuna inna (nie wiem czy są jeszcze gdzieś takie stadiony ?). A z zewnątrz np. od Focha to widok sklepu Biedronka. Każdy inny stadion na 15 tys. z wyglądem stadionu jest ładniejszy niż ten dziwoląg. Trzeba odsiewać to co wypisują koszerni dziennikarze i ludzie Majchrowskiego od stanu faktycznego. Oni działają pod siebie ogłaszając wszem i wobec propagandę sukcesu. Ostatnio nawet jakiś pismak nazwał tego gniota najwspanialszym obiektem w .....Europie. :)

qqq123 09.07.2010 08:47

Stadion Lecha na prawdę wyglada calkiem dobrze. WIelkosć robi wrazenie, chociaż pare błędów jest. Stadion Legii to prawdziwa bomba jak dla mnie. Lechia będzie miala rowniez genialny stadion, Cracovia solidny i chyba najlepszy w Polsce z takich mniejszych stadionów. Narodowy to nie trzeba nawet pisać, bo bedzie cudowny. A Nasz .... zeby powialo troche optymizmem to napisze, ze bedzie niezły

SpoXsteR 09.07.2010 16:59

Stadion w Poznaniu wcale nie jest taki duzy... po prostu dach sprawa takie mylne wrazenie, ktory jest wyzszy niz same trybuny... wystarczy zobaczyc trybune C u nas od zewnatrz, a trybuny w Poznaniu (jak nie byl polozony dach..)
przeciez ten dach to ma kilkadzesiat metrow wysokosci.. gdyby dach nie byl jakos dziwnie wygiety w niebo a byl w pozycji prostej to bylby ciut wyzszy od naszego..

qqq123 09.07.2010 21:58

@UP

Ale przez to stadion wyglada na prawde dobrze :)

skttrbrain 11.07.2010 02:06

http://lh4.ggpht.com/_2WvTC3qq8c0/TD...0/P7091925.JPG

http://lh4.ggpht.com/_2WvTC3qq8c0/TD...0/IMG_7265.JPG

pomost pod dachem
http://lh3.ggpht.com/_2WvTC3qq8c0/TD...0/IMG_7269.JPG

http://lh6.ggpht.com/_2WvTC3qq8c0/TD...0/P7092090.JPG

pomieszczenie przy wyjściu na murawę:
http://lh6.ggpht.com/_2WvTC3qq8c0/TD...0/P7092228.JPG

pomieszczenia biurowe
http://lh5.ggpht.com/_2WvTC3qq8c0/TD...0/P7092254.JPG

by Carte

julo 11.07.2010 06:13

Ten w Poznaniu to będzie miał tak te konstrukcje dachu - tą gmatwaninie rurek ? To jest na gotowo ? Mam nadzieje że to jakieś rusztowania czy cuś...

Buziek_LG 11.07.2010 08:46

nie to nie sa rusztowania ;]

mala galeria od nas wraz z demontowanym wiaduktem od strony Sopotu

http://picasaweb.google.pl/dario.gda...tnicyIWiadukt#


ps. napis w Poznaniu wygląda tragicznie

Maciuś 11.07.2010 09:11

Dachowe kratownice wygladaja tragicznie, jak mosty kolejowe budowane w XIX wieku (nawalone stali od cholery).
Napis "Poznan" tragiczny do kwadratu, nie dosc ze literki sa roznej wielkosci to jeszcze ta gwiazdka nad "n".
Ogolnie stadion tak jak sie spodziewalem bedzie bardzo sredni (zawsze tak jest jak sie cos modernizuje a nie buduje od nowa).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl