![]() |
Cytat:
A w ogóle jaka to kreatyna? |
Witam. Mam pytanie co do suplementów. Co polecacie zapodać po 1 cyklu mono kreatyny i miesiącu przerwy? Mój cel to wzrost masy mięśniowej i siły, potrzeba mi na pewno paru kilogramów ( obecnie pije gainera raz dziennie ale już sie kończy ).
Pozdrawiam :) |
Jak wzrost masy to bierz się za michę chłopie i w przypadku braków kalorycznych uzupełniaj Gainerem.
Dla lepszej regeneracji potreningowej możesz zapodać BCAA po treningu i ZMA przed snem. Ewentualnie jakiś NO Booster dla lepszej pompy i Carbo podczas treningu. tyle |
Cytat:
|
Ja natomiast BCAA nie polecam jeśli robisz masę i tym bardziej jeśli nie robisz aero. Chyba, ze masz duże fundusze, to jak chcesz... Białka i gainery też niepotrzebne. Samymi prochami gó.no zrobisz.
Tak naprawdę to nie mogę Ci za wiele pomóc, bo nic o Tobie nie wiem... napisz mi ile masz lat, waga, wzrost, staż, jaką masz dietę i udział b,ww,t w diecie. |
Cytat:
|
|
Zdecydowanie UNS
|
A co powiecie na taki plan (sciagniety z sfd tylko dadane po 1 serii do kazdego cwiczenia)? Treningi naprzemiennie 3 razy w tygodniu.
A Klatka piersiowa: - Wyciskanie hantli na skosie 4s Barki: - Wyciskanie hantli 3s Tricepsy: - Pompki na poręczach 3s Plecy: - Martwy ciąg 3s - Podciąganie na drążku 3s Nogi: - Prostowanie nóg w siadzie 3s - Uginanie nóg w leżeniu 3s Bicepsy: - Uginanie ramion ze sztanga 3s B Klatka piersiowa: - Wyciskanie sztangi płasko 4s Barki: - Wyciskanie sztangi sprzed głowy 3s Tricepsy: - Prostowanie ramion na wyciągu 3s Plecy: - Wiosłowanie sztanga 3s - Unoszenie z opadu 3s Nogi: - Przysiady ze sztangielkami 3s - Uginanie nóg w leżeniu 3s Bicepsy: - Uginanie ramion ze sztangielkami z obrotem nadgarstka 3s |
no git, tylko w B na nogi powinny być przysiady ze sztangą, nie ze sztangielkami, i triceps bym zamienił na wyciskanie francuskie sztangi leżąc.
Pozdro |
Wiem, ze powinny byc przysiady ze sztangą, ale miałem skręcone kolano i do tej pory nie wrócił mi pełen zakres ruchu w kolanie. Gdybym robił sztangą i mi zablokowało kolano w przysiadzie to by była kaplica, sztangielkami sie wyratuje ;) Duzą to robi roznice?
|
no porządny ciężar, jak dla mnie można tylko na sztangę założyć, ze sztangielkami gorzej, ale jak miałeś kontuzje to jak najbardziej może być, bo i tak nie ma co szaleć z ciężarem ;) uważaj na to kolana i szczególnie dobrze się rozgrzewaj i naciągaj przed robieniem nóg. Też miałem od zawsze problem z kolanem prawym, teram miałem dłuższą przerwę od siłki, ale wracam niebawem :)
|
hej
możecie polecić jakąś fajną siłkę w okolicy Placu Bohaterów Getta? może od razu posiadacie jakieś ceny?:) |
Z tego co mi wiadomo , dobrą silownia jest CHAMPION. Cena za miesiąc to 75zł
i posiadasz 30wejściówek. Znajduje się zaraz za Mostem Grunwaldzkim. |
kazimierz, ul Krakowska "Multi Fitness" karnet 3 wejścia w tygodniu na miesiąc 56zl (chyba kiedyś tyle kosztował jak tam chodziłem) na Koronie jeszcze jest, ale to już full wypas, cena niestety też kumpel płacił 115zl
|
Cytat:
|
chodzę do Championa i ogólnie klimat pierwsza klasa, lecz co raz gorzej ze sprzętem i dość dużo żydków, ale w okolicy według mnie jedna z lepszych siłowni. Cena 75 i z tego co wiem nieograniczone wejścia.
|
Witam. Gram w kosza i mam zamiar zapisać się do jakiegoś klubu. Jednak mam niski wzrost i tu moje pytanie: czy znacie jakieś ćwiczenia na podwyższenie wzrostu. Gdzieś czytałem (chyba na SFD), że Micheal Jordan urósł bardzo dużo w klasie licealnej. Czytałem też o różnych zwisach na drążku. Może Wy macie jakieś doświadczenia czy coś.
|
Ogólnie jest teoria że ćwiczenia złożone (szczególnie przysiady) stymulują wytwarzanie hormonu wzrostu w organizmie, co ma pozytywny wpływ na wzrost. Ale a praktyce to wygląda tak że ile masz urosnąć tyle urośniesz bo to jest związane z genami, ćwiczenia mogą to tylko nieznacznie spowolnić, przyspieszyć. Szukałem i czytałem o tym dużo bo sam jestem niski ok 171cm i myślałem że coś się na to poradzi, ale nie jest tak kolorowo niestety.
|
jakie ćwiczenia polecacie na rozwój mięśnia czworogłowego i dwugłowego... mogą być również takie które mogę zrobić w domu bez sprzętu...
|
przysiady wykroki
|
Cytat:
+ jak masz pilke do cwiczen badz taśme to zrobisz dużo więcej |
Da sie jakies formy przysiadow wykonywac majac poczatki dyskopatii?
|
Ostatnio dość sporo trenowałem ale musiałem zaprzestać bo boli mnie kolano i coś mi w nim chrupie przy wchodzeniu po schodach czy robieniu przysiadu, co to może być?
|
Cytat:
Miałem podobnie z łokciami, chociaż na początku myślałem, że to sprawa złej rozgrzewki. Wpieprzaj Artresan, pomaga. Cytat:
No i polecam znaleźć jakąś dziewczynę, która by Ci mogła dobry masaż codziennie robić :). |
|
trening wyglada tak
pon,sr,pt - silka obwodowo i areobwy 1.5h wt i czw - basen 45 min sobota, niedziela wolne problem polega na tym ze przy wiekszej niz srednia intensywnosc po prostu slabne , blisko omdlenia , najczesniej zdarza to sie na basenie gdzie pod koniec przyciskam , czego mi brakuje , konkretnego zarcia? witamin/mineralow? jakis izotonikow? co jest czego nie jesc przed treningiem? |
Cytat:
Może to być przetrenowanie, zły trening, zła dieta (głównie posiłek przedtreningowy), brak witamin i minerałów też, słaba regeneracja... Napisz coś więcej. Jaki wiek, staż, przynajmniej zarys diety, jak wygląda trening, czy pijesz wodę podczas treningu, ile sypiasz... |
godzilla..moze zacznij pić CARBO w czasie treningów i po :)
|
W czasie treningów wystarczy woda mineralna. A od razu po treningu/aerobach uzupełnij węglowodany proste. Nie trzeba od razu Carbo. Ja polecam wszamać dwa bananki :) Ewentualnie wypić 250 ml wody z miodem.
|
jesli chodzi o sam trening silowy to typowa obwodowka wiec bledu byc nie moze, areoby rowniez, problem chyba jest w diecie, wiek 21 lat, 90kg, 180cm, obecnie jestem na redukcji stad ten basen i areoby, szamie spalacza olimpowskiego, po treningu bcaa i wegle[johurty czy cos prostego] witaminy treca, spie min 8h, srednio 10, na treningu mam 0.75 izotonika i 0.75 wody, na basenie nie uzupelniam bo jestem caly czas w wodzie swoja czy zbyt duzy posilek przed basenem moze mnie oslabic?
|
Witaminy - ok. Na redukcji nie możesz ich lekceważyć, więc bierz po 2-3 kapsy.
Mimo iż jest to obwodówka, to pamiętaj też, żeby nie brać za dużych ciężarów. Ważniejsza jest technika. No i odpowiednie przerwy. Izotonik, woda też ok. Pamietaj, żeby pić mineralkę a nie źródlaną. Jogurty to nie za dobry pomysł. Tak jak wcześniej napisałem - od razu po treningu/aerobach jedz 2 banany, wypij wodę z miodem, sok z 100% pomarańczy. Ewentualnie Carbo - polecam Hi Teca Także z tego co piszesz wina rzeczywiście może być po stronie diety. Tym bardziej, że to redukcja. Samopoczucie na siłowni głównie zależy od posiłku przedtreningowego - powinien być on bardzo wartościowy w białko i WW złożone. Ale i innych nie zależy tez lekceważyć 5-6 posiłków dziennie co 2-3h. Białko na poziomie 2,5g/kg masy ciała, węglowodany 2-3g/kg i tłuszcze ok. 0,8g/kg. Przed i po treningu bez tłuszczy, na noc nie jedz węglowodanów. BIAŁKO: pierś z kurczaka, pierś z indyka, wołowina, cielęcina, ryby, jaja, może też być na noc chudy twaróg, choć przy redukcji staraj się jeść go rzadziej. WĘGLOWODANY: Ryż brązowy, ewentualnie biały, makaron razowy/durum, kasze, płatki owsiane, rzadziej pieczywo żytnie pełnoziarniste TŁUSZCZE: Oliwa z oliwek, olej lniany, olej z pestek winogron, tłuszcze rybie, tłuszcze z jaj. Rano też można jeść orzechy, słonecznik, dynia i inne nasiona... |
wchodzi w gre przetrenowanie lub za duza intensywnosc treningow ?
|
Może też być taka ewentualność. 3 treningi i do tego 5 aerobów to jednak nie mały wysiłek.
Jeśli zrobiłeś duży przeskok, np. miałeś trzy normalne treningi i nagle dodałeś 5 aerobów to jest to bardzo możliwe. Zarówno treningi jak i dieta powinny być dodawane stopniowo. Nie można od razu przejść z małej intensywności na dużą. Dzisiaj masz 3 treningi i 2 aeroby, za tydzień dodajesz jeszcze jeden dzień aerobowy, itd. To samo z czasem aerobów. Należy zacząć od 30 min i stopniowo zwiększać. Tak samo jeśli już jedziesz długo przy takim treningu, to tez możesz być przetrenowany. Jeśli dieta, regeneracja i cała reszta jest ok, to zrób sobie tydzień przerwy. A nawet dwa, jeśli osłabienie jest tak duże. Ogranicz nieco węglowodany i nie powinno Ci to zaszkodzić. A nawet może pomóc, bo jak wrócą siły, to będą zdecydowanie lepsze efekty. Pamiętaj o witaminach. Możesz jeszcze sobie dorzucić magnez - polecam Olimpu Chela Mag B6 Forte. Lub Zwykły Chela Mag i brać 2 kaps. Mi to zdecydowanie pomaga w regeneracji. Jak masz mało ryb w diecie to warto tez zainwestować w kwasy Omega3. |
no wlasnie ciezko stwierdzic co jest przyczyna, po dlugiej przerwie wznowilem treningi i trwaja dopiero 2 tydzien
|
W takim razie najbardziej prawdopodobna jest opcja zbyt szybkiego przeskoku na wysoką intensywność ćwiczeń.
Zacznij od mniejszej ilości aerobów i niech trwają 20-30 min. I stopniowo zwiększaj. |
Jakie białko polecacie?
|
Cytat:
Napisz jakie chcesz białko. Izolat, serwatka, koncentrat, kazeina? Będziesz je stosował po treningu, zastępował w posiłkach, na noc? Jaka cena i pożądana ilość? |
Stosowal ktos Mutant Mass? Polecacie, zadowoleni z efektow ( slyszalem i wyczytalem ze w polaczeniu z dobra dieta daje fajne efekty ale co kolejne opinie to kolejne opinie :) ) ? Znajdzie sie moze jakis tanszy "odpowiednik" ? ;)
|
Mutant zdecydowanie najlepszy, dopina diete i jest ok w smaku :) Polecam.
Co do odpowiednika całkiem dobry jest UNS Mass Attacker i za dobrą cene bo ok. 130zl.Polecam |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl