Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Liga Mistrzów 2009/10 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4682)

kibic sukcesu 2007 26.08.2009 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 785045)
kibic sukcesu - Ty nas nie porównuj do Arsenalu ale do APOELu albo Debreczynu. Chciałbym dożyć chwili, gdy Wisła będzie grała na tym poziomie :D

Albo zbliżasz się do kresu swych dni, albo przesadziłeś z pesymizmem :lol:
Przecież do ch.ja żyjemy w 40 milionowym kraju, w którym piłka jest najważniejszym sportem.
W końcu coś musi ruszyć.

KOALIK 26.08.2009 23:15

Gratulacje dla Kosowskiego. Żal jest, że tak dobry piłkarz w naszych warunkach mógł dalej grać u nas, no ale jeżeli większy kontrakt zagwarantowano zawodnikowi, który jest o klasę gorszy od niego, to trudno się dziwić, że to APOEL i Debrecen grają w LM, a nie My.

martin_6 26.08.2009 23:31

Cytat:

Albo zbliżasz się do kresu swych dni, albo przesadziłeś z pesymizmem :lol:
Jeśli nasi będą częściej wykręcali takie numery jak z Levadią, to mogę już długo nie pociągnąć...

eye63 26.08.2009 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kibic sukcesu 2007 (Post 785046)
Albo zbliżasz się do kresu swych dni, albo przesadziłeś z pesymizmem :lol:
Przecież do ch.ja żyjemy w 40 milionowym kraju, w którym piłka jest najważniejszym sportem.
W końcu coś musi ruszyć.

Z niemal 39 milionową bandą debili. Nic nie ruszy, co najwyżej ruszy Lato po kolejną podwyżkę. Szlag mnie trafia jak widzę, że na maleńkim Cyprze może grać taki Kosowski i Żewłakow, a u nas kuźwa nie mogą.
Aż się odechciewa. Jednym słowem, brawo Kosowski - pokazałeś co znaczy mieć takiego piłkarza jak Ty, pokazałeś bandzie tych naszych włodarzy razem wziętych. Bo wziąć zawodnika w ciemno i nie wiedzieć jak się spisze - to pół biedy, ale widząc na własne oczy, jak gość ciągnie grę i wypuścić go, to zwykłe frajerstwo. Dobrze wczoraj ktoś napisał, nokautem nie było 2-8 Anderlechtu z Lyonem, nokautem był Tallin.

For_FuN_ 26.08.2009 23:57

Wychodzi krotkowzrocznosc dzialaczy w Polsce...wystarczylo zakontraktowac na nowo Zurawskiego, Frankowskiego i Kosowskiego, a na szanse na LM bylyby ogromne. Zeby cos ugrac, trzeba cos zainwestowac. Cypryjczykom oplacilo sie zawieranie wysokich umow.

kovalsky92 27.08.2009 00:16

Przestancie piepszyc .. z im by my mieli szanse a zkim nie ! Odpadlismy ze slabym Talinem !! trudno stalo sie !! ale dajmy juz spokoj i glowy do goryyyy ! Przecierz idziem na mistrza po raz trzeci z rzedu!! a o LM powalczymy za rok. Nastepny rok nalezy do wisly w LM!!

Squall 27.08.2009 01:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kovalsky92 (Post 785063)
Przestancie piepszyc .. z im by my mieli szanse a zkim nie ! Odpadlismy ze slabym Talinem !! trudno stalo sie !! ale dajmy juz spokoj i glowy do goryyyy ! Przecierz idziem na mistrza po raz trzeci z rzedu!! a o LM powalczymy za rok. Nastepny rok nalezy do wisly w LM!!

Nie chciałbym być złośliwy ale już od kilku ładnych lat LM należy do nas. Ja tam bym się nie napalał zbytnio.

Lemoniadowy Joe 27.08.2009 08:05

Faktycznie brakło Kosowskiego aby grać w LM po prostu bez Kosy byliśmy za słabi na Levadie a rok temu na Barce.

mcovalski 27.08.2009 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kovalsky92 (Post 785063)
Przestancie piepszyc .. z im by my mieli szanse a zkim nie ! Odpadlismy ze slabym Talinem !! trudno stalo sie !! ale dajmy juz spokoj i glowy do goryyyy ! Przecierz idziem na mistrza po raz trzeci z rzedu!! a o LM powalczymy za rok. Nastepny rok nalezy do wisly w LM!!

hańbisz nazwisko koleś :foch:

eye63 27.08.2009 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 785084)
Faktycznie brakło Kosowskiego aby grać w LM po prostu bez Kosy byliśmy za słabi na Levadie a rok temu na Barce.

Tu nie tyle Kosowskiego brakło, co praktycznie wszystkiego. I co z tego, że rok temu wpadliśmy na wielką "Barcę", w pucharze UEFA też się było bez szans?
Najkrócej: brakuje kilku wartościowych piłkarzy, z Kosą na czele, którzy byliby w stanie mentalnie pociągnąć ten zespół do gry, brakuje konkurencji na pozycjach - i to wszystko trzeba by uzupełnić. Sprowadzać ich trzeba przed okresem przygotowawczym, a nie po, kiedy już nie mogą zostać zgłoszeni do meczu - jak taki Alvarez, który w dodatku z drużyną nie był zgrany.

Troszkę dłużej: spieprzona jest polityka finansowa i o tym rozpisywał się Markus, mówił o tym też Smuda ostatnio. Na bankierstwie to my zajedziemy co najwyżej do Tallina, bezpieczne gospodarowanie pieniędzmi miało nam zapewnić stabilny budżet, tymczasem zrobiło się 2 miliony euro dziury - to już nie lepiej, żeby ta dziura była z powodu wzmocnień? (a wtedy jest szansa, że wynikami sportowymi się spłaci.)

Najdłużej: baza treningowa, ktoś w ogóle o niej myśli? O jakiejś szkółce dobrej? Za parę lat będzie płacz, jak Frankowskiemu trzeba będzie płacić za wychowanków, albo co lepsze - będzie ich oddawał do innych klubów. U góry dziady, beton, zatwardziałe poglądy, w środku bankierstwo, a na dole część piłkarzy, którym się nie chce.
I owszem, dalej można pisać, jakie to naiwne, głupie - i dalej oglądać jak Cypr wchodzi do LM i mu zazdrościć, a naszym piłkarzom współczuć, że przegrali z mistrzem Estonii, Łotwy, Białorusi, Węgier, Bułgarii czy Rumunii.

Lemoniadowy Joe 27.08.2009 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 785095)
Tu nie tyle Kosowskiego brakło, co praktycznie wszystkiego. I co z tego, że rok temu wpadliśmy na wielką "Barcę", w pucharze UEFA też się było bez szans?
.

wszystko to prawda by była gdybyśmy odpadli grając choćby na 80% możliwości z Debreczynem czy Lewskim a nie Levadią

Jakiekolwiek pisanie że odpadliśmy z pucharów przez politykę transferową czy dlatego że nie ma z nami Jasia gram od święta i Dudu który nawet w okresie próbnym grał jakby sie mu nie chciało , jest niepoważne, ale legenda rosnie za rok dwa to Paulista bedzie drugim Rivaldo będzie a Dudu Drogbą , a co do Kosowskiego którego naprawdę cenie za umiejętności ja przyjmuje wersje że Boss miał pełne prawo podziękować mu za współprace w koncu On ma decydujący glos a nie Pampers i na tym skonczył bym jego temat po jakos inni potrafili sie dogadać

i jeszcze jedno nie możecie sie nachwalić podając przykłady teraz Apoelu że warto inwestować w piłkarzy aby grac w LM to sie spytam ile zainwestował Debreczyn ;) albo o ile za mało zainwestował Red Bull :) znalazłbym pewnie jeszcze kilka przykładów

Moim zdaniem podstawą sukcesu jest po pierwsze trafienie z formą i dlatego np. odpadliśmy z Totenhamem a dopiero drugim powodem był za słaby skład, tak jak Angliką nie pomogł by nawet kosmiczny skład gdy byli bez formy

KOALIK 27.08.2009 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 785084)
Faktycznie brakło Kosowskiego aby grać w LM po prostu bez Kosy byliśmy za słabi na Levadie a rok temu na Barce.

To mi wytłumacz, dlaczego jak grał Kosowski, to Wisła za czasów Skorży grała najlepszą piłkę.

prober 27.08.2009 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kovalsky92 (Post 785063)
Przestancie piepszyc .. z im by my mieli szanse a zkim nie ! Odpadlismy ze slabym Talinem !! trudno stalo sie !! ale dajmy juz spokoj i glowy do goryyyy ! Przecierz idziem na mistrza po raz trzeci z rzedu!! a o LM powalczymy za rok. Nastepny rok nalezy do wisly w LM!!

Obecnie nie ma ŻADNYCH przesłanek, że za rok czy za dwa będzie lepiej.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 785119)
Moim zdaniem podstawą sukcesu jest po pierwsze trafienie z formą i dlatego np. odpadliśmy z Totenhamem a dopiero drugim powodem był za słaby skład, tak jak Angliką nie pomogł by nawet kosmiczny skład gdy byli bez formy

Taki "fachowiec" jak Skorża nie jest nowicjuszem, więc dlaczego świadomie popełnił elementarny błąd?
Jeśli "gwiazdom" pokroju Brożka, Jirsaka, Łobodzińskiego, Sobolewskiego, Małeckiego, Cantoro czy Ćwielonga nie chce się na przeciętnym chociaż poziomie pobiegać i powalczyć mając nóż na gardle, to zaufania do takiego składu po prostu mieć nie można. Drużyny pokroju Wisły lekceważąc Levadię powinny strzelać w dwumeczu 1-2 bramki. Norma to 3-4. Przy dużej mobilizacji (którą np. widzieliśmy w rewanżu z Beitarem) Wisła była w stanie zdobyć tych bramek 5 albo i więcej.
Levadia zdobyła we względnie przypadkowej sytacji gola w Sosnowcu. A iloma bramkami odpowiedziała Wisła? JEDNĄ! Jedną bramką w ciągu 140 minut, kiedy ma się m.in. tydzień czasu na uświadomienie sobie rangi meczu, kiedy można przycisnąć i stworzyć sobie 40 świetnych okazji.

Cupiał był zdecydowanie zbyt łagodny po porażce. To błąd.

Eustachy 27.08.2009 15:28

Prober - masz racje, Cupial wykazal sie wyjatkowa lagodnoscia, bo jak dotad nikomu jeszcze wlos z glowy za Tallin nie spadl. Ale jak mowi przyslowie "co sie odwlecze, to nie uciecze". Nigdzie nie jest powiedziane, ze za rok na nowym stadionie Wisle poprowadzi ten sam szkoleniowiec, ktoremu akurat w tym czasie bedzie wygasal kontrakt. Tym bardziej jesli na dobry poczatek nie zrehabilituje sie poprzez obrone mistrza. Choc szczerze mowiac, zastanawiam sie czy to bedzie wystarczajacy powod do przedluzenia z nim umowy i czy Cupial odwazy sie powiezyc poprowadzenie zespolu w pucharach trenerowi, ktory tak brutalnie go zawiodl ?
Sadze ze mozna w to watpic.
Prawdziwym bledem wg mnie bedzie ocena pracy Skorzy wylacznie przez pryzmat osiaganych w lidze wynikow, bowiem dzieki porzadnej obronie (a taka ma Wisla) mozna nie tracic goli i doczolgiwac sie w kazdym meczu do zwyciestwa roznica jednej bramki. Jednak jesli sie chce cos ugrac w pucharach, trzeba tez prezentowac odpowiednia jakosc w ofensywie. Liczenie na gole stoperow i slanie dlugich pilek na Brozka, nie wystarcza nawet na Tallin. Bo to, ze Wisla w dwumeczu nie byla w stanie samodzielnie strzelic Levadii gola, nie jest wylacznie skutkiem braku szczytu formy i tym podobnych ....... jak chcieliby to niektorzy widziec.

Lysy 27.08.2009 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 785286)
Prawdziwym bledem wg mnie bedzie ocena pracy Skorzy wylacznie przez pryzmat osiaganych w lidze wynikow, bowiem dzieki porzadnej obronie (a taka ma Wisla) mozna nie tracic goli i doczolgiwac sie w kazdym meczu do zwyciestwa roznica jednej bramki. Jednak jesli sie chce cos ugrac w pucharach, trzeba tez prezentowac odpowiednia jakosc w ofensywie

Jak może Skorża cokolwiek osiągnąć poza ligą, skoro wyróżniających się zawodników klub sprzedaje , ściągając na ich miejsce kłody pokroju Łobodzińskiego ? Polska piłka jest w głębokim bagnie, lecz zmiana trenerów tu nie jest rozwiązaniem. Mamy najlepszego trenera od czasów TF, a mimo to nie awansowaliśmy do LM.

jova 27.08.2009 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 785286)
Jednak jesli sie chce cos ugrac w pucharach, trzeba tez prezentowac odpowiednia jakosc w ofensywie. Liczenie na gole stoperow i slanie dlugich pilek na Brozka, nie wystarcza nawet na Tallin. Bo to, ze Wisla w dwumeczu nie byla w stanie samodzielnie strzelic Levadii gola, nie jest wylacznie skutkiem braku szczytu formy i tym podobnych ....... jak chcieliby to niektorzy widziec.

Oczywiście, że nie. Kiepska karda jest głównym powodem niepowodzenia. Ćwielong w ataku, leszczyk Jirsak jako rozgrywający i poprzestawiani obrońcy kiepsko współpracujący z pomocnikami na skrzydłach.
Takim składem to i zwycięstwa z Arką pewnie nie udało by się zdobyć.

Eustachy 27.08.2009 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 785312)
Oczywiście, że nie. Kiepska karda jest głównym powodem niepowodzenia. Ćwielong w ataku, leszczyk Jirsak jako rozgrywający i poprzestawiani obrońcy kiepsko współpracujący z pomocnikami na skrzydłach.
Takim składem to i zwycięstwa z Arką pewnie nie udało by się zdobyć.

Dlatego nalezy poczekac do rundy wiosennej, az w 100 % zdatni do gry beda juz wszyscy kontuzjowani + mam nadziej ze dolacza takze jakies nowe nabytki, umiejetnie wyselekcjonowane przez samego trenera-menadzera.

Z Arka natomiast nie przeginajmy. Oni akurat przegrywaja z kim popadnie od przeszlo pol roku (chyba tylko 2 remisy w tym czasie), dlatego tym bardziej od Wisly nalezy wymagac zwyciestwa w starciu z takim zespolem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy
Jak może Skorża cokolwiek osiągnąć poza ligą, skoro wyróżniających się zawodników klub sprzedaje , ściągając na ich miejsce kłody pokroju Łobodzińskiego ?

Tyle ze o Lobo zabiegal sam Skorza i dlatego w tym wypadku pretensje powinien kierowac w sporej mierze do siebie.
Nikt tez od Skorzy nie wymagal nie wiadomo jakich cudow, lecz przynajmniej skutecznej walki z zespolem grajacym w polamatorskiej lidze, ktorego budzet szacuje sie na ok. 700 tys euro.

Wojtas 27.08.2009 17:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 785095)
Najdłużej: baza treningowa, ktoś w ogóle o niej myśli? O jakiejś szkółce dobrej? Za parę lat będzie płacz, jak Frankowskiemu trzeba będzie płacić za wychowanków, albo co lepsze - będzie ich oddawał do innych klubów. U góry dziady, beton, zatwardziałe poglądy, w środku bankierstwo, a na dole część piłkarzy, którym się nie chce.
I owszem, dalej można pisać, jakie to naiwne, głupie - i dalej oglądać jak Cypr wchodzi do LM i mu zazdrościć, a naszym piłkarzom współczuć, że przegrali z mistrzem Estonii, Łotwy, Białorusi, Węgier, Bułgarii czy Rumunii.





Bo my Polacy zamiast cos zrobic plan,jakis zalązek przyszelgo dzialania,cokolwiek- jedyne co potrafimy to jak piszesz robic ochhhh ,ahhh jak to Cypr czy Izrael awansuja do Ligi Mistrzow.
Z takim mysleniem i obecną polityką to my za 5 lat bedziemy wzdychac i ogladac awans do LM zepsolow z Azerbejdzanu czy Moldawii ,bo tam tez juz poziom pilki idzie w gore.(!!!!!!!)


Ja dzis patrzac na strukture naszego klubu mam nieustuanne wrazenie ze to tylko prowizorka.Byle jak ,byle co zeby jakos to wygladalo.

Nie mysli sie o szkolce dla dzieci,boiskach ,slabo rozwiniety jst marketng.Jakby tak popatrzec to gdyby porazki np z Tbilisi kogos czegos nauczyly to juz to boska ,szkolka i td juz by funkcjonowaly.
Tbilisi bylo pare lat temu ,a dzis praktycznie klub funkcjonuje tak samo ,i powiela te same bledy.


Ale ze nikt dalej o tym nie mysli ,klub stoi w miejscu dlatego wcale nie ma przeslanek ze kiedys tam bedzie lepiej.Z pustego to i Salomon nie naleje.

MCX 27.08.2009 17:55

Grupa A
1. Bayern Monachium
2. Juventus Turyn
3. Girondins Bordeaux
4. Maccabi Hajfa

Grupa B
1. Manchester United
2. CSKA Moskwa
3. Besiktas Stambuł
4. VfL Wolfsburg

Grupa C
1. AC Milan
2. Real Madryt
3. Olympique Marsylia
4. FC Zurych

Grupa D
1. Chelsea Londyn
2. FC Porto
3. Atletico Madryt
4. APOEL Nikozja

Grupa E
1. FC Liverpool
2. Olympique Lyon
3. AC Fiorentina
4. VSC Debrecen

Grupa F
1. FC Barcelona
2. Inter Mediolan
3. Dynamo Kijów
4. Rubin Kazań

Grupa G
1. FC Sevilla
2. Glasgow Rangers
3. VfB Stuttgart
4. Unirea Urziceni

Grupa H
1. Arsenal Londyn
2. AZ Alkmaar
3. Olympiakos Pireus
4. Standard Liege

Tyle drużyn, tyle ciekawych meczów.. Będzie problem ze zdecydowaniem się co wybrać :)
Smaczki tego losowania- Barca vs Inter czyli Ibrahimović kontra Eto'o w grupie F.
W grupie C Milan i Real - czyli Kaka przeciwko swojemu byłemu klubowi.

brasilia79 27.08.2009 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 785377)
Grupa A

W grupie C Milan i Real - czyli Kaka przeciwko swojemu byłemu klubowi.

i mniej ważne: Huntelaar w Milanie przeciw Realowi

Jaroo1 27.08.2009 18:01

Sczerze? Dzieki Bogu ze nie awansowalismy do LM. Wiadomo kasa, slawa, renowma super sprawy ale do by było zalosne zeby grac pierwszy raz w historii w tych elitarnych rozgrywkach z takimi potegami futbolu na nie swojej arenie. Gdzies tam w Lubinie czy jeszcze gdzie indziej eeee to by było przykre. Trzeba walczyc o kolejnego Mistrza i za rok na wlasnym pieknym stadionie, na 100% w swoim domu zawalczyc a nie gdzies u kogos...

Pan Jotka 27.08.2009 18:02

Jak zwykle ciekawe mecze, ktorych w wiekoszosci nie jestes w stanie ogarnąć. Mysle ze patrzać pod kątem kibicowskim, a m,niej sportowym to cikawe będa mecze pomiedzy Bordeaux i Maccabi, Liverpoolem i Fiorentina, oraz mecze Besiktasu. Poprostu zaszlosci i nalecialosci polityczno-spoleczne uczynia te mecze jeszcze ciekawszymi. Sportowo to napewno Real, Milan i OM w jednej grupie to bedzie cos. Razem zdobyly te druzyny cos kolo 17 tytulow PE, zatem bedzie to naprawde ciekawa grupa.

MCX 27.08.2009 18:13

Ciekaw jestem gry Unirei. Czy Magia i hard work Petrescu będą skutkowały także na międzynarodowej arenie? Grupę dostali naprawdę dobrą, mogli trafić o wiele gorzej. Mają spore szanse na awans.
Z wielkich klubów najlepiej trafił Arsenal. Nie powinni mieć większych problemów z awansem ze swojej grupy.
Ciężko natomiast wytypować "grupę śmierci", jednak jakbym miał się na którąś zdecydować to wybierałbym pomiędzy A i B. Man U bez Ronaldo i Teveza to już inna drużyna, CSKA szczególnie u siebie może sprawić sporo niespodzianek, natomiast Wolfsburg to bardzo solidna ekipa - utrzymali skład z poprzedniego sezonu i na pewno wysoko wieszają sobie poprzeczkę w europejskich pucharach. Będzie walka do końca. Nie mniej ciekawie jest w grupie A. Na chwilę obecną stawiałbym tam na Juve i Bordeaux. Bayern drugi sezon z rzędu ma kiepski start i coraz gęściejszą atmosferę w drużynie. Do tego "fochy" Ribery'ego. Czyżby kolejny sezon bez żądnego sukcesu?
Ciekaw też jestem czy APOEL tak jak w zeszłym sezonie Anorthosis sprawi u siebie kilka niespodzianek silniejszym drużynom.

Lemoniadowy Joe 27.08.2009 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 785392)
Ciekaw jestem gry Unirei. Czy Magia i hard work Petrescu będą skutkowały także na międzynarodowej arenie? Grupę dostali naprawdę dobrą, mogli trafić o wiele gorzej. Mają spore szanse na awans.


można wręcz powiedzieć że są faworytem ;), a APOEL zdecydowanym w koncu maja K.K.

prober 27.08.2009 19:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Eustachy (Post 785286)
Prawdziwym bledem wg mnie bedzie ocena pracy Skorzy wylacznie przez pryzmat osiaganych w lidze wynikow, bowiem dzieki porzadnej obronie (a taka ma Wisla) mozna nie tracic goli i doczolgiwac sie w kazdym meczu do zwyciestwa roznica jednej bramki. Jednak jesli sie chce cos ugrac w pucharach, trzeba tez prezentowac odpowiednia jakosc w ofensywie. Liczenie na gole stoperow i slanie dlugich pilek na Brozka, nie wystarcza nawet na Tallin. Bo to, ze Wisla w dwumeczu nie byla w stanie samodzielnie strzelic Levadii gola, nie jest wylacznie skutkiem braku szczytu formy i tym podobnych ....... jak chcieliby to niektorzy widziec.

Zgadzam się i mam nadzieję, że nikogo nie omamią dobre wyniki w lidze.
Bo odpowiedzialności za Levadię tak naprawdę nie wziął nikt. Trener coś bąknął na konferencji, piłkarze mają się dobrze, wszyscy regularnie dostają wynagrodzenie. Jasne, po co mącić sielankę.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 785310)
Jak może Skorża cokolwiek osiągnąć poza ligą, skoro wyróżniających się zawodników klub sprzedaje , ściągając na ich miejsce kłody pokroju Łobodzińskiego ? Polska piłka jest w głębokim bagnie, lecz zmiana trenerów tu nie jest rozwiązaniem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 785312)
Oczywiście, że nie. Kiepska karda jest głównym powodem niepowodzenia. Ćwielong w ataku, leszczyk Jirsak jako rozgrywający i poprzestawiani obrońcy kiepsko współpracujący z pomocnikami na skrzydłach.
Takim składem to i zwycięstwa z Arką pewnie nie udało by się zdobyć.

Z Łobodzińskiego też można zrobić użytek, poza tym na wynik pracuje cała drużyna, a nie tylko prawy skrzydłowy. Ciągłe narzekanie na kiepski skład Wisły jest pustym gadaniem, bo jak na krajowe warunki Wisła ma (mniej więcej na równi z Lechem, trochę przed Legią) skład najbardziej kompletny i jednocześnie najsilniejszy. Ta kadra przy zaledwie poprawnym prowadzeniu drużyny powinna dać lekką ręką Wiśle awans do IV rundy kwalifikacji LM.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 785310)
Mamy najlepszego trenera od czasów TF, a mimo to nie awansowaliśmy do LM.

Masz prawo mieć takie zdanie, niemniej jednak fakty nie uzasadniają tego stwierdzenia.

Lysy 27.08.2009 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 785432)
Masz prawo mieć takie zdanie, niemniej jednak fakty nie uzasadniają tego stwierdzenia.

Fakty:
Dwa mistrzostwa w dwa lata - pomimo tego , iż mamy najsłabszy zespół od czasu TF. Dziękuję, EOT.

kibic sukcesu 2007 27.08.2009 19:42

Fajnie jest oglądać, jak Brugge jedzie z rzekomymi gwiazdami naszej ligi. To jest totalny średniak, a Amica rękawami oddycha, żeby 0:0 utrzymać. Chciałbym, żeby w końcu Amica zrozumiała, jak bardzo jest w dupie, bo za bardzo uwierzyli, że są wielcy.

prober 27.08.2009 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 785442)
Fakty:
Dwa mistrzostwa w dwa lata - pomimo tego , iż mamy najsłabszy zespół od czasu TF. Dziękuję, EOT.

OK, jeżeli rzeczywiście ambicja właściciela, władz klubu, sztabu trenerskiego, piłkarzy i kibiców kończy się na seryjnym wygrywaniu rozgrywek polskiej ekstraklasy to Skorża jest trenerem optymalnym. W takim razie masz rację, utrzymujmy skład, wygrywajmy z Odrą, Arką, Piastem i innymi, wyczekujmy na kolejne tytuły i liczmy, że może uda się przejść jakąś rundę europejskich pucharów (a nuż mistrz Estonii czy Gruzji będzie w słabszej formie?).
Chyba rozmawiamy o czymś innym, panie Lysy.

Lysy 27.08.2009 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 785457)
OK, jeżeli rzeczywiście ambicja właściciela, władz klubu, sztabu trenerskiego, piłkarzy i kibiców kończy się na seryjnym wygrywaniu rozgrywek polskiej ekstraklasy to Skorża jest trenerem optymalnym. W takim razie masz rację, utrzymujmy skład, wygrywajmy z Odrą, Arką, Piastem i innymi, wyczekujmy na kolejne tytuły i liczmy, że może uda się przejść jakąś rundę europejskich pucharów (a nuż mistrz Estonii czy Gruzji będzie w słabszej formie?).
Chyba rozmawiamy o czymś innym, panie Lysy.

A na co liczyłeś z takim budżetem? z takimi piłkarzami? z takim podejściem właściciela klubu do wzmocnień? Zejdź na ziemię, nawet Sir Alex Ferguson czy Guus Hiddink nie byliby gwarantem tego, że cokolwiek więcej zwojujemy w europie.
Ja tam się cieszę z tego co mamy :) Dwóch mistrzostw z rzędu nikt nam nie odbierze. Nawet dream team jaki mieliśmy w sezonie 2002-2004 nie zawsze wygrywał ligę - nie mówiąc już o późniejszych pseudo trenerach i ich wynikach :rotfl: .

jova 27.08.2009 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 785432)
Z Łobodzińskiego też można zrobić użytek, poza tym na wynik pracuje cała drużyna, a nie tylko prawy skrzydłowy. Ciągłe narzekanie na kiepski skład Wisły jest pustym gadaniem, bo jak na krajowe warunki Wisła ma (mniej więcej na równi z Lechem, trochę przed Legią) skład najbardziej kompletny i jednocześnie najsilniejszy. Ta kadra przy zaledwie poprawnym prowadzeniu drużyny powinna dać lekką ręką Wiśle awans do IV rundy kwalifikacji LM.

A w życiu. Ta kadra powinna dać awans do trzeciej rund. Dalej byłaby loteria.
Jeśli idzie o porównanie z ligowymi rywalami, to pierwszą jedenastkę mamy co najmniej tak dobrą jak Legia i Lech, ale jeśli porówna się jeszcze rezerwy to niestety rywale są mocniejsi.

WhiteStarDvisionTheBest 27.08.2009 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 785598)
A w życiu. Ta kadra powinna dać awans do trzeciej rund. Dalej byłaby loteria.
Jeśli idzie o porównanie z ligowymi rywalami, to pierwszą jedenastkę mamy co najmniej tak dobrą jak Legia i Lech, ale jeśli porówna się jeszcze rezerwy to niestety rywale są mocniejsi.

hahahahaha ahahaha..a to dobre =] rywale są mocniejsi jeśli chodzi o ławke rezerwowych..no ciekawe bo za chwile na tej naszej słabej ławce mogą siedzieć Cwielong,Jirsak,Diaz,Cantoro,Singlar,Jop...wystarc zy,że wróci Boguski i Garguła..wiec mi się wydaje,że własnie ta ''słaba ławka'' bedzie naszym atutem w lidze;]

jova 27.08.2009 22:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteStarDvisionTheBest (Post 785618)
hahahahaha ahahaha..a to dobre =] rywale są mocniejsi jeśli chodzi o ławke rezerwowych..no ciekawe bo za chwile na tej naszej słabej ławce mogą siedzieć Cwielong,Jirsak,Diaz,Cantoro,Singlar,Jop...wystarc zy,że wróci Boguski i Garguła..wiec mi się wydaje,że własnie ta ''słaba ławka'' bedzie naszym atutem w lidze;]

Jeśli wiesz co Singlar, Boguski i Garguła będą grać gdy wrócą po kontuzjach to ja Ci szczerze zazdroszczę. Na dziań dzisiejszy mamy Ćwielonga, Cantoro, Jopa i Jirsaka, a o reszcie nie warto wspominać. Do tego dwóch z tej czwórki nie jest w stanie wytrzymać całego meczu kondycyjnie.

WhiteStarDvisionTheBest 27.08.2009 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 785689)
Jeśli wiesz co Singlar, Boguski i Garguła będą grać gdy wrócą po kontuzjach to ja Ci szczerze zazdroszczę. Na dziań dzisiejszy mamy Ćwielonga, Cantoro, Jopa i Jirsaka, a o reszcie nie warto wspominać. Do tego dwóch z tej czwórki nie jest w stanie wytrzymać całego meczu kondycyjnie.


może nie wiem co będą grać,masz racje,ale wspomniana przez Ciebie reszta graczy Wisły i tak wg mnie jest lepsza od tych rezerowywych Lecha czy Legii,takie jest moje zdanie,nie musisz się z nim oczywiście zgadzać.

prober 27.08.2009 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 785598)
A w życiu. Ta kadra powinna dać awans do trzeciej rund. Dalej byłaby loteria.
Jeśli idzie o porównanie z ligowymi rywalami, to pierwszą jedenastkę mamy co najmniej tak dobrą jak Legia i Lech, ale jeśli porówna się jeszcze rezerwy to niestety rywale są mocniejsi.

W zestawieniu potencjału Wisły Kraków i drużyny Debreczyna rozstrzygnięcie uważasz za loterię??
A figa, przy umiarkowanie dobrej formie Wisły i poważnym podejściu do sprawy nasza drużyna przechodzi dalej przynajmniej w 15 na 20 przypadków. Częściową loterią jest losowanie kolejnej rundy w Nyonie, a nie walka o awans z mistrzem Węgier.

Marszałek 27.08.2009 23:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 785392)
. Bayern drugi sezon z rzędu ma kiepski start i coraz gęściejszą atmosferę w drużynie.m.

Bayern to w ogóle ciekawa sprawa. niby wielki klub ale jakoś wielkich piłkarzy nie przyciąga. W LM wiadomo,że sukcesem jest wyjście z grupy,do tego w lidze oddaje pola rywalom coraz częściej. Jak dla mnie oni w dalszym ciągu uważają,że model z kupowaniem zawodników wybijających się lidze,a później próby podboju nimi Europy,że jeszcze się sprawdzą. Niestety ale na ich ambicje potrzeba gości za grube miliony euro. W wiem,że to dziwnie zabrzmi ale w sumie im Europa lekko uciekła. Bo w sumie któż to gra w Bundeslidze i w Bayernie?
Poza Ribberym to ta średnio. Rozbawił mnie artykuł w colliere dlella sera, gdzie w komentarzu do kolejki napisano,że Serie A to rozgrywki IV kategorii a tak naprawdę nikt z topowych graczy tutaj by nie przyszedł. Podobnie ma się chyba rzecz z Niemcami. Oni pierwsi zaczynają odczuwać dominację lig z Hiszpanii i Anglii z tą różnicą,że Niemcy mają jeszcze pieniądze, a Włosi magię klubów. Tak czy siak dojdzie do tego,że za kilka lat mecze Bundeslligii i Serie A będzie można oglądać na Eurosporcie,jako przerywnik na ligę angielska i Hiszpańską. Wiecie,że za tamten sezonie czwartą pod względem oglądalności ligą była...Championship? To jednak o czymś świadczy i zaczyna pokazywać,że z czasame dojdzie do czasowej marginalizacji ligi Niemieckiej,Włoskiej. Czasowej,bo jak ze wszystkim w końcu dojdzie do przesytu Anglią i Hiszpanią. Jak dla mnie LE i LM zdominuja zespoły z Anglii i Hiszpanii a reszta będzie tłem.

jova 28.08.2009 00:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 785750)
W zestawieniu potencjału Wisły Kraków i drużyny Debreczyna rozstrzygnięcie uważasz za loterię??
A figa, przy umiarkowanie dobrej formie Wisły i poważnym podejściu do sprawy nasza drużyna przechodzi dalej przynajmniej w 15 na 20 przypadków. Częściową loterią jest losowanie kolejnej rundy w Nyonie, a nie walka o awans z mistrzem Węgier.

Tak, uważam za loterię. Moim zdaniem nie bylibyśmy wyraźnymi faworytami tego dwumeczu. Oglądałem jedno ich spotkanie w kwalifikacjach LM i wyglądali całkiem sensownie. To na pewno nie są mocarze, ale solidny zespół, który wie o co chodzi w grze w piłkę. Zresztą ledwo stronę temu sam napisałeś, że błyszczą w pucharach :) (akurat to uważam za przesadzone stwierdzenie).

PS Wciąż uważasz, że Lech błyszczy w LE? Bo ja podtrzymuję swoje zdanie, że polskie zespołu dają dupy.

KOALIK 28.08.2009 00:29

Wisła grałaby w grupie F z Barceloną, Interem i Dynamem. Bylibyśmy na trzydziestym pierwszym miejscu pod względem współczynnika i zajelibyśmy miejsce Kazania.

kovalsky92 28.08.2009 00:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mcovalski (Post 785085)
hańbisz nazwisko koleś :foch:

po 1 nie nazywam sie tak .. to moj pseudonim !! a po 2 sie nie napalam tylko mowie jak jest.. moim zdaniem skorza zaryzykowal i chcial dobrze z tym ciezkim treningiem bo jakby przesyli talin to by my teraz w LM byli i wszystko by bylo dobrze!! jeszcze wspomnicie moje slowa!!ja wierze w wiselke! a pilkarze zawsze daja z siebie wszystko!!! ... a ten sezon w lidze bedzie wygladal podobnie jak 2 lata temu z jedna mala roznica bedziemy miec przewagi 20 pkt nad wiceliderem!! BG JJJ!!!:-p:-p

Lysy 28.08.2009 01:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 785377)
Grupa D
1. Chelsea Londyn
2. FC Porto
3. Atletico Madryt
4. APOEL Nikozja

Nie do przejścia niestety dla APOEL'u , może z FC porto ugrają jakiś dobry wynik, ale i tak w najlepszym wypadku spodziewam się góra 3-4 punktów na koniec.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 785377)
Grupa G
1. FC Sevilla
2. Glasgow Rangers
3. VfB Stuttgart
4. Unirea Urziceni

Dan jak zwykle szczęście w losowaniu ;) Realne szanse na awans, bo przeciwnicy poza Selilla mizerni ;)

1q2 28.08.2009 01:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 785785)


Dan jak zwykle szczęście w losowaniu ;) Realne szanse na awans, bo przeciwnicy poza Selilla mizerni ;)

Bez przesady.W zeszłym roku od kopa wylosowali bardzo mocne HSV(najgorsze chyba losowanie w tej rundzie)Jasne, to grupa marzenie...by nie dostawać co mecz.Unirea nie ma dobrego składu.Myślę że porównywalny do naszego+ lepszy bramkarz.Zupełnie nieznany ,młody Litwin pozyskany ponad sezon temu za....50 tyś ojro, który zazwyczaj broni świetnie(w ostatnim meczu grał w takiej masce jak Czech)

Szanse na punkty widzę przede wszystkim w meczu z Rangersami...szczególnie u siebie i być może w którymś z meczów z VFB.Sevilla jest zupełnie po za zasięgiem więc jeśli wywalczą 3 miejsce to będzie dobrze.Trzymam kciuki;) - Kosa i spółka...statyści..coś ugrają ale ich szanse na 3 miejsce są iluzoryczne.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl