![]() |
Cytat:
Przecież do ch.ja żyjemy w 40 milionowym kraju, w którym piłka jest najważniejszym sportem. W końcu coś musi ruszyć. |
Gratulacje dla Kosowskiego. Żal jest, że tak dobry piłkarz w naszych warunkach mógł dalej grać u nas, no ale jeżeli większy kontrakt zagwarantowano zawodnikowi, który jest o klasę gorszy od niego, to trudno się dziwić, że to APOEL i Debrecen grają w LM, a nie My.
|
Cytat:
|
Cytat:
Aż się odechciewa. Jednym słowem, brawo Kosowski - pokazałeś co znaczy mieć takiego piłkarza jak Ty, pokazałeś bandzie tych naszych włodarzy razem wziętych. Bo wziąć zawodnika w ciemno i nie wiedzieć jak się spisze - to pół biedy, ale widząc na własne oczy, jak gość ciągnie grę i wypuścić go, to zwykłe frajerstwo. Dobrze wczoraj ktoś napisał, nokautem nie było 2-8 Anderlechtu z Lyonem, nokautem był Tallin. |
Wychodzi krotkowzrocznosc dzialaczy w Polsce...wystarczylo zakontraktowac na nowo Zurawskiego, Frankowskiego i Kosowskiego, a na szanse na LM bylyby ogromne. Zeby cos ugrac, trzeba cos zainwestowac. Cypryjczykom oplacilo sie zawieranie wysokich umow.
|
Przestancie piepszyc .. z im by my mieli szanse a zkim nie ! Odpadlismy ze slabym Talinem !! trudno stalo sie !! ale dajmy juz spokoj i glowy do goryyyy ! Przecierz idziem na mistrza po raz trzeci z rzedu!! a o LM powalczymy za rok. Nastepny rok nalezy do wisly w LM!!
|
Cytat:
|
Faktycznie brakło Kosowskiego aby grać w LM po prostu bez Kosy byliśmy za słabi na Levadie a rok temu na Barce.
|
Cytat:
|
Cytat:
Najkrócej: brakuje kilku wartościowych piłkarzy, z Kosą na czele, którzy byliby w stanie mentalnie pociągnąć ten zespół do gry, brakuje konkurencji na pozycjach - i to wszystko trzeba by uzupełnić. Sprowadzać ich trzeba przed okresem przygotowawczym, a nie po, kiedy już nie mogą zostać zgłoszeni do meczu - jak taki Alvarez, który w dodatku z drużyną nie był zgrany. Troszkę dłużej: spieprzona jest polityka finansowa i o tym rozpisywał się Markus, mówił o tym też Smuda ostatnio. Na bankierstwie to my zajedziemy co najwyżej do Tallina, bezpieczne gospodarowanie pieniędzmi miało nam zapewnić stabilny budżet, tymczasem zrobiło się 2 miliony euro dziury - to już nie lepiej, żeby ta dziura była z powodu wzmocnień? (a wtedy jest szansa, że wynikami sportowymi się spłaci.) Najdłużej: baza treningowa, ktoś w ogóle o niej myśli? O jakiejś szkółce dobrej? Za parę lat będzie płacz, jak Frankowskiemu trzeba będzie płacić za wychowanków, albo co lepsze - będzie ich oddawał do innych klubów. U góry dziady, beton, zatwardziałe poglądy, w środku bankierstwo, a na dole część piłkarzy, którym się nie chce. I owszem, dalej można pisać, jakie to naiwne, głupie - i dalej oglądać jak Cypr wchodzi do LM i mu zazdrościć, a naszym piłkarzom współczuć, że przegrali z mistrzem Estonii, Łotwy, Białorusi, Węgier, Bułgarii czy Rumunii. |
Cytat:
Jakiekolwiek pisanie że odpadliśmy z pucharów przez politykę transferową czy dlatego że nie ma z nami Jasia gram od święta i Dudu który nawet w okresie próbnym grał jakby sie mu nie chciało , jest niepoważne, ale legenda rosnie za rok dwa to Paulista bedzie drugim Rivaldo będzie a Dudu Drogbą , a co do Kosowskiego którego naprawdę cenie za umiejętności ja przyjmuje wersje że Boss miał pełne prawo podziękować mu za współprace w koncu On ma decydujący glos a nie Pampers i na tym skonczył bym jego temat po jakos inni potrafili sie dogadać i jeszcze jedno nie możecie sie nachwalić podając przykłady teraz Apoelu że warto inwestować w piłkarzy aby grac w LM to sie spytam ile zainwestował Debreczyn ;) albo o ile za mało zainwestował Red Bull :) znalazłbym pewnie jeszcze kilka przykładów Moim zdaniem podstawą sukcesu jest po pierwsze trafienie z formą i dlatego np. odpadliśmy z Totenhamem a dopiero drugim powodem był za słaby skład, tak jak Angliką nie pomogł by nawet kosmiczny skład gdy byli bez formy |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Jeśli "gwiazdom" pokroju Brożka, Jirsaka, Łobodzińskiego, Sobolewskiego, Małeckiego, Cantoro czy Ćwielonga nie chce się na przeciętnym chociaż poziomie pobiegać i powalczyć mając nóż na gardle, to zaufania do takiego składu po prostu mieć nie można. Drużyny pokroju Wisły lekceważąc Levadię powinny strzelać w dwumeczu 1-2 bramki. Norma to 3-4. Przy dużej mobilizacji (którą np. widzieliśmy w rewanżu z Beitarem) Wisła była w stanie zdobyć tych bramek 5 albo i więcej. Levadia zdobyła we względnie przypadkowej sytacji gola w Sosnowcu. A iloma bramkami odpowiedziała Wisła? JEDNĄ! Jedną bramką w ciągu 140 minut, kiedy ma się m.in. tydzień czasu na uświadomienie sobie rangi meczu, kiedy można przycisnąć i stworzyć sobie 40 świetnych okazji. Cupiał był zdecydowanie zbyt łagodny po porażce. To błąd. |
Prober - masz racje, Cupial wykazal sie wyjatkowa lagodnoscia, bo jak dotad nikomu jeszcze wlos z glowy za Tallin nie spadl. Ale jak mowi przyslowie "co sie odwlecze, to nie uciecze". Nigdzie nie jest powiedziane, ze za rok na nowym stadionie Wisle poprowadzi ten sam szkoleniowiec, ktoremu akurat w tym czasie bedzie wygasal kontrakt. Tym bardziej jesli na dobry poczatek nie zrehabilituje sie poprzez obrone mistrza. Choc szczerze mowiac, zastanawiam sie czy to bedzie wystarczajacy powod do przedluzenia z nim umowy i czy Cupial odwazy sie powiezyc poprowadzenie zespolu w pucharach trenerowi, ktory tak brutalnie go zawiodl ?
Sadze ze mozna w to watpic. Prawdziwym bledem wg mnie bedzie ocena pracy Skorzy wylacznie przez pryzmat osiaganych w lidze wynikow, bowiem dzieki porzadnej obronie (a taka ma Wisla) mozna nie tracic goli i doczolgiwac sie w kazdym meczu do zwyciestwa roznica jednej bramki. Jednak jesli sie chce cos ugrac w pucharach, trzeba tez prezentowac odpowiednia jakosc w ofensywie. Liczenie na gole stoperow i slanie dlugich pilek na Brozka, nie wystarcza nawet na Tallin. Bo to, ze Wisla w dwumeczu nie byla w stanie samodzielnie strzelic Levadii gola, nie jest wylacznie skutkiem braku szczytu formy i tym podobnych ....... jak chcieliby to niektorzy widziec. |
Cytat:
|
Cytat:
Takim składem to i zwycięstwa z Arką pewnie nie udało by się zdobyć. |
Cytat:
Z Arka natomiast nie przeginajmy. Oni akurat przegrywaja z kim popadnie od przeszlo pol roku (chyba tylko 2 remisy w tym czasie), dlatego tym bardziej od Wisly nalezy wymagac zwyciestwa w starciu z takim zespolem. Cytat:
Nikt tez od Skorzy nie wymagal nie wiadomo jakich cudow, lecz przynajmniej skutecznej walki z zespolem grajacym w polamatorskiej lidze, ktorego budzet szacuje sie na ok. 700 tys euro. |
Cytat:
Bo my Polacy zamiast cos zrobic plan,jakis zalązek przyszelgo dzialania,cokolwiek- jedyne co potrafimy to jak piszesz robic ochhhh ,ahhh jak to Cypr czy Izrael awansuja do Ligi Mistrzow. Z takim mysleniem i obecną polityką to my za 5 lat bedziemy wzdychac i ogladac awans do LM zepsolow z Azerbejdzanu czy Moldawii ,bo tam tez juz poziom pilki idzie w gore.(!!!!!!!) Ja dzis patrzac na strukture naszego klubu mam nieustuanne wrazenie ze to tylko prowizorka.Byle jak ,byle co zeby jakos to wygladalo. Nie mysli sie o szkolce dla dzieci,boiskach ,slabo rozwiniety jst marketng.Jakby tak popatrzec to gdyby porazki np z Tbilisi kogos czegos nauczyly to juz to boska ,szkolka i td juz by funkcjonowaly. Tbilisi bylo pare lat temu ,a dzis praktycznie klub funkcjonuje tak samo ,i powiela te same bledy. Ale ze nikt dalej o tym nie mysli ,klub stoi w miejscu dlatego wcale nie ma przeslanek ze kiedys tam bedzie lepiej.Z pustego to i Salomon nie naleje. |
Grupa A
1. Bayern Monachium 2. Juventus Turyn 3. Girondins Bordeaux 4. Maccabi Hajfa Grupa B 1. Manchester United 2. CSKA Moskwa 3. Besiktas Stambuł 4. VfL Wolfsburg Grupa C 1. AC Milan 2. Real Madryt 3. Olympique Marsylia 4. FC Zurych Grupa D 1. Chelsea Londyn 2. FC Porto 3. Atletico Madryt 4. APOEL Nikozja Grupa E 1. FC Liverpool 2. Olympique Lyon 3. AC Fiorentina 4. VSC Debrecen Grupa F 1. FC Barcelona 2. Inter Mediolan 3. Dynamo Kijów 4. Rubin Kazań Grupa G 1. FC Sevilla 2. Glasgow Rangers 3. VfB Stuttgart 4. Unirea Urziceni Grupa H 1. Arsenal Londyn 2. AZ Alkmaar 3. Olympiakos Pireus 4. Standard Liege Tyle drużyn, tyle ciekawych meczów.. Będzie problem ze zdecydowaniem się co wybrać :) Smaczki tego losowania- Barca vs Inter czyli Ibrahimović kontra Eto'o w grupie F. W grupie C Milan i Real - czyli Kaka przeciwko swojemu byłemu klubowi. |
Cytat:
|
Sczerze? Dzieki Bogu ze nie awansowalismy do LM. Wiadomo kasa, slawa, renowma super sprawy ale do by było zalosne zeby grac pierwszy raz w historii w tych elitarnych rozgrywkach z takimi potegami futbolu na nie swojej arenie. Gdzies tam w Lubinie czy jeszcze gdzie indziej eeee to by było przykre. Trzeba walczyc o kolejnego Mistrza i za rok na wlasnym pieknym stadionie, na 100% w swoim domu zawalczyc a nie gdzies u kogos...
|
Jak zwykle ciekawe mecze, ktorych w wiekoszosci nie jestes w stanie ogarnąć. Mysle ze patrzać pod kątem kibicowskim, a m,niej sportowym to cikawe będa mecze pomiedzy Bordeaux i Maccabi, Liverpoolem i Fiorentina, oraz mecze Besiktasu. Poprostu zaszlosci i nalecialosci polityczno-spoleczne uczynia te mecze jeszcze ciekawszymi. Sportowo to napewno Real, Milan i OM w jednej grupie to bedzie cos. Razem zdobyly te druzyny cos kolo 17 tytulow PE, zatem bedzie to naprawde ciekawa grupa.
|
Ciekaw jestem gry Unirei. Czy Magia i hard work Petrescu będą skutkowały także na międzynarodowej arenie? Grupę dostali naprawdę dobrą, mogli trafić o wiele gorzej. Mają spore szanse na awans.
Z wielkich klubów najlepiej trafił Arsenal. Nie powinni mieć większych problemów z awansem ze swojej grupy. Ciężko natomiast wytypować "grupę śmierci", jednak jakbym miał się na którąś zdecydować to wybierałbym pomiędzy A i B. Man U bez Ronaldo i Teveza to już inna drużyna, CSKA szczególnie u siebie może sprawić sporo niespodzianek, natomiast Wolfsburg to bardzo solidna ekipa - utrzymali skład z poprzedniego sezonu i na pewno wysoko wieszają sobie poprzeczkę w europejskich pucharach. Będzie walka do końca. Nie mniej ciekawie jest w grupie A. Na chwilę obecną stawiałbym tam na Juve i Bordeaux. Bayern drugi sezon z rzędu ma kiepski start i coraz gęściejszą atmosferę w drużynie. Do tego "fochy" Ribery'ego. Czyżby kolejny sezon bez żądnego sukcesu? Ciekaw też jestem czy APOEL tak jak w zeszłym sezonie Anorthosis sprawi u siebie kilka niespodzianek silniejszym drużynom. |
Cytat:
można wręcz powiedzieć że są faworytem ;), a APOEL zdecydowanym w koncu maja K.K. |
Cytat:
Bo odpowiedzialności za Levadię tak naprawdę nie wziął nikt. Trener coś bąknął na konferencji, piłkarze mają się dobrze, wszyscy regularnie dostają wynagrodzenie. Jasne, po co mącić sielankę. Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Dwa mistrzostwa w dwa lata - pomimo tego , iż mamy najsłabszy zespół od czasu TF. Dziękuję, EOT. |
Fajnie jest oglądać, jak Brugge jedzie z rzekomymi gwiazdami naszej ligi. To jest totalny średniak, a Amica rękawami oddycha, żeby 0:0 utrzymać. Chciałbym, żeby w końcu Amica zrozumiała, jak bardzo jest w dupie, bo za bardzo uwierzyli, że są wielcy.
|
Cytat:
Chyba rozmawiamy o czymś innym, panie Lysy. |
Cytat:
Ja tam się cieszę z tego co mamy :) Dwóch mistrzostw z rzędu nikt nam nie odbierze. Nawet dream team jaki mieliśmy w sezonie 2002-2004 nie zawsze wygrywał ligę - nie mówiąc już o późniejszych pseudo trenerach i ich wynikach :rotfl: . |
Cytat:
Jeśli idzie o porównanie z ligowymi rywalami, to pierwszą jedenastkę mamy co najmniej tak dobrą jak Legia i Lech, ale jeśli porówna się jeszcze rezerwy to niestety rywale są mocniejsi. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
może nie wiem co będą grać,masz racje,ale wspomniana przez Ciebie reszta graczy Wisły i tak wg mnie jest lepsza od tych rezerowywych Lecha czy Legii,takie jest moje zdanie,nie musisz się z nim oczywiście zgadzać. |
Cytat:
A figa, przy umiarkowanie dobrej formie Wisły i poważnym podejściu do sprawy nasza drużyna przechodzi dalej przynajmniej w 15 na 20 przypadków. Częściową loterią jest losowanie kolejnej rundy w Nyonie, a nie walka o awans z mistrzem Węgier. |
Cytat:
Poza Ribberym to ta średnio. Rozbawił mnie artykuł w colliere dlella sera, gdzie w komentarzu do kolejki napisano,że Serie A to rozgrywki IV kategorii a tak naprawdę nikt z topowych graczy tutaj by nie przyszedł. Podobnie ma się chyba rzecz z Niemcami. Oni pierwsi zaczynają odczuwać dominację lig z Hiszpanii i Anglii z tą różnicą,że Niemcy mają jeszcze pieniądze, a Włosi magię klubów. Tak czy siak dojdzie do tego,że za kilka lat mecze Bundeslligii i Serie A będzie można oglądać na Eurosporcie,jako przerywnik na ligę angielska i Hiszpańską. Wiecie,że za tamten sezonie czwartą pod względem oglądalności ligą była...Championship? To jednak o czymś świadczy i zaczyna pokazywać,że z czasame dojdzie do czasowej marginalizacji ligi Niemieckiej,Włoskiej. Czasowej,bo jak ze wszystkim w końcu dojdzie do przesytu Anglią i Hiszpanią. Jak dla mnie LE i LM zdominuja zespoły z Anglii i Hiszpanii a reszta będzie tłem. |
Cytat:
PS Wciąż uważasz, że Lech błyszczy w LE? Bo ja podtrzymuję swoje zdanie, że polskie zespołu dają dupy. |
Wisła grałaby w grupie F z Barceloną, Interem i Dynamem. Bylibyśmy na trzydziestym pierwszym miejscu pod względem współczynnika i zajelibyśmy miejsce Kazania.
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Szanse na punkty widzę przede wszystkim w meczu z Rangersami...szczególnie u siebie i być może w którymś z meczów z VFB.Sevilla jest zupełnie po za zasięgiem więc jeśli wywalczą 3 miejsce to będzie dobrze.Trzymam kciuki;) - Kosa i spółka...statyści..coś ugrają ale ich szanse na 3 miejsce są iluzoryczne. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl