Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

kamikaze 23.07.2009 09:09

Ja jestem za tym, żeby poczekać na wynik Superpucharu i wtedy zdecydować co ze Skorżą.

Kibicka 23.07.2009 09:10

MACIEK SKORŻA!!!
Nie ważne ile razy upadniesz-ważne ile razy się podniesiesz i pójdziesz dalej..

Adenalix 23.07.2009 09:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mar07 (Post 766430)
Dziwi mnie jedno,wszyscy jadą Bednarzowi ciekawe za co ? Jop,Garguła,Alvarez- to piłkarze za darmo,jedynie Kirm coś kosztował, to co Bednarz ma z własnej kieszeni wykładać pieniędzy bo nie rozumiem?


Chłopie zastanowiłeś się co piszesz? Co to za dyrektor sportowy co załatwia wzmocnienia w trakcie sezonu? Od kiedy było wiadomo, że odejdzie Zieńczuk i Baszczu? Od kiedy wiadomo, że kontuzje ma Garguła i Boguski? Od kiedy wiadomo, że Pawełek nie jest pewnym bramkarzem?
Bednarz załatwił Jopa? A Jop załatwił nas w pierwszym meczu. Załatwił Gargułę i Alvareza? No i pomogli nam w meczu z Levadią?
Powiem tyle. Chytry traci dwa razy. Nie wiem czy to rada nadzorcza czy dyrektor sportowy odpowiada za to, że klub nie chce płacić za transfery, testuje 20 bramkarzy i odpady z Brazylii z karta zawodnicza na ręku, ale nie zmienia celów sportowych: awans do Ligi Mistrzów. Z czym pytam? Z jakim składem? Z Łobodzińskim na obronie? To wina dyrektora sportowego! Jeśli dyrektor sportowy nic nie może to po wuja tam w ogóle jest? To wszystko jest nie tak, jakoś tak zarządzane prowizorycznie, nieprofesjonalnie... Drużyna została w porównaniu z zeszłym sezonem OSŁABIONA, a nie wzmocniona. Śmiechu warte zielone światło na transfery.....

saklak1906 23.07.2009 09:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 766435)
kto jak nie Skorża? moze trener z zagranicy? ok wyłożycie 500 tys euro na jego kontrakt w momencie kiedy za sama porazke z levadia stracilismy jakies 3 mln euro? . ;/

Zgadzam sie z toba.

Najpierw w Polsce trzeba zmienic metalnosc i myslenie ze zawsze za porazke odpowiada trener.

Przyjdzie dobry trener z zagranicy zacznie wymagac od zawodnikow wiecej pracy. Zrobi mordercze treningi zeby poprawwic jakosc i zaczna sie fochy naszych gwiazdek. Zawala dwa, trzy mecze z Lechem, Legia i Cracocia i bedzie do widzenia bo mistrzostwo jest zagrozone.

Bo jak druzyna nie zdobedzie mistrzostwa to poleci trener a oni i tak kase dostana bo musza i nikt ich nie ruszy. I do poki to sie nie zmieni w polskich klubach lepiej nie bedzie

tomasz_19 23.07.2009 09:14

widze ze wiekszoc osob jest za Skorżą!! to cieszy... oby Cupiał nie zrobił błędu i go nie zwolnil a on sam nie podal sie do dymisji... bardzo trenera cenie i lubie, on musi zostac!

Lukasz TSW 23.07.2009 09:18

Nie no ludzie uspokójcie sie co wy chcecie zwolnic Skorże czy wy dobrze sie czujecie?!? Gdzie my znajdziemy drugiego takiego trenera? Pewnie zatrudnijmy Smude człowieka który wiecznie idzie na majstra ochłoncie troche!!!

KOMINEK 23.07.2009 09:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 766443)
ok stary, ale czy nas stac w tym momencie na zatrudnienie kogos lepszego? wg mnie nie... Skorża potrafi podnieść druzyne po wtopie, vide Śląsk i ruch... i potem zdobył mistrza... nie wiem mozecie sie nie zgodzic, ale dla mnie Wisła w tym dwumeczu byla zespolem lepszym, ale zabraklo jakze waznego w poprzednim sezonie szczescia... no za hulia pilka nie chciala wpasc do bramki... strasznie mi zal teog wszystkiego...

Tylko po Ruchu Śląsku była jeszcze jakaś przestrzeń by te porażki naprawić tu jej nie ma bo odpadliśmy definitywnie sen się skończył.

A czy możemy mieć lepszego trenera ??
Pisze po raz któryś z rzędu dobry trener to jest odpowiedni człowiek dla danej drużyny w danym czasie.
Dan był napradę dobrym trenerem ale dla tamtejszej Wisły nie był odpowiednim trenerem.
Tarasiewicz jest dobrym trenerem dla obecnego Śląska co nie znaczy że np. dla Wisły byłby dobrym trenerm

Skyler 23.07.2009 09:51

Co wy ... Zwolnić Skorżę ?!
Nigdy ! Gdzie my znajdziemy takiego trener ? Pamiętajcie że zdobyliśmy z nim 2 mistrzostwa pod rząd i pokonaliśmy słynną Barcelonę... Skorża musi zostać !

Mareq 23.07.2009 10:13

Cytat:

i pokonaliśmy słynną Barcelonę...
To akurat żadny argument
Jednak też uważam , że Skorża powinien dostać ostatnią trzecią szansę jeżeli chodzi o europejskie puchary .
Nie potrzeba nam kolejnej karuzeli trenerskiej a nie widze żadnej odopowiedniej osoby na to stanowisko na horyzoncie.
Skończy się na tym , że Skorża zostanie zwolniony tydzień przed rozpoczęciem sezonu a później znowu będziemy mieli trzech szkoleniowców w ciągu 12 mc i będzie wielkie gie .
Otrząśniemy się po 2-3 latach jak ostatnio po zwolnieniu Kasperczaka .
Wtedy został zwolniony też z powodu niepowodzeń w europejskich pucharach a następni trenerzy nie dostarczyli sukcesów w europejskich rogzrywkach a na dodatek z hukiem upadła nasza ligowa hegemonia .

CzłowiekBC 23.07.2009 10:16

Na miejscu Cupiała zwolniłbym wszystkich poza Skorżą - wywalił całą RN na śmietnik i zatrudnił profesjonalistów z zachodu na stanowiska w zarządzie i pionie sportowym.

IncognitoTSW 23.07.2009 10:20

Niestety Kazimierski jest w pakiecie ze Skorżą... taka kotwica.

dawidex44 23.07.2009 10:22

Co wy chcecie od Skorży?! 2 słabsze mecze i już ma odejść?! 2 tytuły mistrzowskie w 2 lata to za mało?! Czego wy chcecie?! Zresztą nasz trener mówił, że ma 7 letni plan budowy Wielkiej Wisły. Już na początku zdobywamy mistrzostwa. W meczu z Levadia zagraliśmy slabo, ale to jest zespół, który spokojnie powalczył by w polskiej lidze. W dodatku estończycy są na fali. Jesienią 2008 też mieliśmy mały kryzys(porażki z Ruchem i ze Sląskime), ale drużyna Skorży się podniosła i sięgnęła po tytul mistrzowski. Mam nadzieję, że uda nam się pokonać Kuchenkorz w meczu o SuperPuchar Polski. Z pewnością poprawiłoby to morale zespołu. Wystarczy, że fakty i inne oniety zwalniają Skorżą i jadą po Wiśle. My powinniśmy wspierać naszych w tych trudnych chwilach.

saklak1906 23.07.2009 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 766502)
Niestety Kazimierski jest w pakiecie ze Skorżą... taka kotwica.

Wszystko kiedys sie konczy, jezeli Kazimierski jest na tyle madry sam powinien odejsc. Bo ja jako trener bramkarzy bym sie teraz chyba ze wstydu spali ze moj podopieczny takie kiksy robil.

tomasz_19 23.07.2009 10:28

tez jestem takiego zdania zeby chlopakow motywowac do dalszej walki bo paradoksalnie jest jeszcze duzo do ugrania... niestety odpadlismy z pucharow ale to nie oznacza ze nagle ma sie zaczac czystka, czy rewolucja... potrzeba spokoju tej druzynie na chwile obecna, zgadzam sie z co niektorymi ze nalezy zrobic jakies sensowne kroki po meczu o superpuchar... na razie dajmy chlopakom odpoczac psychicznie bo zapewne czuja sie podobnie... wiekszosc piłkarzy Wisły jednak utozsamia sie z tym klubem wiec domyslam sie co musi sie dziac w ich glowach... ehh tam ;/

Kibic okazjonalny 23.07.2009 10:29

A mnie zastanawia jedno - i w sumie to niekoniecznie jest pytanie do pracy M.Skorzy, ale ogolnie do wszystkich trenerow w Wisle...

Na swiezo: pierwszy mecz Kirma... wygladal jak z innej planety
Wczesniej: poczatki (pierwsze mecze, ew. chwile pozniej) Jasia Paulisty, Jirsaka, Burnsa i jeszcze paru innych.

Pamietam jak ktos napisal na forum ze ten Burns to jakis nie-nasz, bo biega, wklada energie... potem jak bylo z wymienionymi wszyscy wiemy. Nawet Kirm (z tego co mozna przeczytac w relacjach) TYDZIEN po tym jak wygladal jak gwiazda, wmieszal sie w tlum.

Co sie dzieje? Oni przestaja umiec grac nagle?

Jirsak po pierwszych meczach byl uznawany ze 'tego nam bylo trzeba'. Nad Paulista nawet maruda Kolton sie zachwycal... a potem? Z czego to wynika?

P.

qchar90 23.07.2009 10:31

teraz gazety maja co nie miara uciechy...
mogą wreszcie pisać o Wiśle...o kompromitacji najwiekszej w naszym futbolu...
tylko co nie ktorzymi maja krotką pamiec pamietny mecz Legi z Vetrą...to dla mnie byl najwiekszy blamaz w naszym futbolu...
raz ze pilkarze przegrywali, a dwa to co pokazali kibice...i to wszystko poszlo w swiat....
ale to nie temat o Legi...taka mala dygresja...
ale coz taki Polski narod ze cieszy sie z porazki druzyny...ja tam kibicuje wszystkim polskim druzynom wystepujacym w Europie...bo one reprezentuja Polske

KOMINEK 23.07.2009 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawidex44 (Post 766504)
Co wy chcecie od Skorży?! 2 słabsze mecze i już ma odejść?! 2 tytuły mistrzowskie w 2 lata to za mało?! Czego wy chcecie?! Zresztą nasz trener mówił, że ma 7 letni plan budowy Wielkiej Wisły. Już na początku zdobywamy mistrzostwa. W meczu z Levadia zagraliśmy slabo, ale to jest zespół, który spokojnie powalczył by w polskiej lidze. W dodatku estończycy są na fali. Jesienią 2008 też mieliśmy mały kryzys(porażki z Ruchem i ze Sląskime), ale drużyna Skorży się podniosła i sięgnęła po tytul mistrzowski. Mam nadzieję, że uda nam się pokonać Kuchenkorz w meczu o SuperPuchar Polski. Z pewnością poprawiłoby to morale zespołu. Wystarczy, że fakty i inne oniety zwalniają Skorżą i jadą po Wiśle. My powinniśmy wspierać naszych w tych trudnych chwilach.

Tylko niestety dla rozwoju Wisły te dwa tytułu mistrzowskie nic nie dają. Oczywiście jest ogromna radość nobilitacja, ale gdybyśmy byli nawet drudzy czy trzeci w lidze a osiągnęli coś w europie mielibyśmy konkretny zysk finansowy a co ważniejsze potężny zastrzyk energii i wiarę, że w następnym roku może być jeszcze lepiej. My stoimy w miejscu a życie tego nie znosi.

To pewnie bardzo dziwne, co napisze, ale Wisła jest już syta tytułów MP i kolejne takie trofea bez sukcesów na arenie międzynarodowej rozwoju Wiśle nie przysporzą

Rob_Zombie 23.07.2009 10:35

Kurde, blamaż straszny, ale pamiętacie Celtic gdy do klubu przyszedł Żuraw z Borucem? Również odpadli z jakimiś amatorami w el. LM i nawet PU im na pocieszenie nie został. Blamaż jeszcze większy niż nasz. Ale trener został. I później prowadził ich w ćwierćfinale LM. Co wy wolicie Franza który przez 3 lata z ekipą lepszą od naszej nie potrafił zdobyć majstra. Może Urban? Patrz wyżej + porażki z amatorami z Wilna czy zespołu z Moskwy będącego w tamtym czasie na dnie dna. To nie trener odpowiada za te porażki, to po prostu nasza liga puka w dno od spodu, i nie zmienią tego sezonowe wyskoki nasze, Groclinu czy Lecha. Zrozumcie to w końcu!
Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 766295)
I nie porównuj Skorży z Fergussonem, bo to śmieszne porównanie. Fergusson obejmował zespół, który wtedy nie był na topie w kraju, ani tym bardziej nie odnosił sukcesów w Europie.

Tak, a Skorża taki objął. Ósme miejsce które zajęła Wisła w sezonie poprzedzającym przyjście Skorży i liczne gotówkowe transfery świadczą o krajowym topie topu... Człowieku, gdyby nie Skorża, to ty byś nawet teraz nie mógł wylewać żalów że odpadliśmy z pucharów, bo byśmy w nich nie uczestniczyli!

Ja to widzę tak: Cupiał sprzedaje Brożka i Diaza przez co dziura w budżecie spowodowana tą wpadką zostaje załatana. Do zespołu wraca Niedzielan, a zamiast Diaza trener musi sobie radzić Cantorem. Dodatkowo Skorża robi czystki we własnym gronie - żegna się z posadą np. Kazimierski i jedziemy dalej. Takie rozwiązanie byłoby na pewno lepsze niż nawet pozostanie tych piłkarzy ale przyjście nowego trenera.

!!IRIVER!! 23.07.2009 10:36

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...wiadomosc.html

Ku uspokojeniu co poniektórych.

Lukasz15wisla 23.07.2009 10:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 766523)
Tylko niestety dla rozwoju Wisły te dwa tytułu mistrzowskie nic nie dają. Oczywiście jest ogromna radość nobilitacja, ale gdybyśmy byli nawet drudzy czy trzeci w lidze a osiągnęli coś w europie mielibyśmy konkretny zysk finansowy a co ważniejsze potężny zastrzyk energii i wiarę, że w następnym roku może być jeszcze lepiej. My stoimy w miejscu a życie tego nie znosi.

To pewnie bardzo dziwne, co napisze, ale Wisła jest już syta tytułów MP i kolejne takie trofea bez sukcesów na arenie międzynarodowej rozwoju Wiśle nie przysporzą

Ale jak pokonywaliśmy Parme czy Schalke to w następnym sezonie nie zwojowaliśmy za wiele.

Zwitter 23.07.2009 10:40

Skorża zawalił z przygotowaniami i musi jakoś za to odpowiedzieć, nie mówię, że aut bo też jestem za tym, żeby mimo wszystko dalej prowadził zespół, ale w jakiś sposób musi za to beknąć.
Przygotował zespół na III / IV rundę kwalifikacyjną i to go zgubiło. Mogło się wszystko dobrze skończyć bo zarówno w Sosnowcu jak i w Tallinie mieliśmy swoje szanse (słupki, poprzeczki) ale tak się nie stało i żegnamy się z pucharami w tym roku. Chyba nikt w klubie się tego nie spodziewał, w najgorszym wypadku miała być gra w lidze europejskie, niestety nawet to nam nie zostało...

1q2 23.07.2009 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawidex44 (Post 766504)
. Wystarczy, że fakty i inne oniety zwalniają Skorżą i jadą po Wiśle. My powinniśmy wspierać naszych w tych trudnych chwilach.

Też tak sądzę...Dla niektórych to jakby świat się skończył a przecież nawet takie porażki są wkalkulowane w ten sport.
Skorża i tak długo się trzymał - ponad 2 lata i pierwsza poważna wtopa.Współczuje mu, szczególnie że ten mecz z tego co można było wyczytać i jakiś tam skrót zobaczyć, był całkiem niezły w naszym wykonaniu.
Jedyny poważny zarzut to przespanie pierwszych 20 minut, gdzie trzeba było najmocniej przycisnąć.Reszta(oprócz zdobyczy bramkowych) była taka jak mogliśmy się spodziewać, czyli kupę sytuacji i dominacja w każdym aspekcie.

Jak la mnie Skorża powinien bezapelacyjnie zostać , szczególnie że wiemy dobrze że żadnych pieniędzy w najbliższym czasie nie będzie a tylko zmiana trenera+pieniądze które pozwoliły by mu budować 'nową Wisłę' - miałby by jakiś sens.
Zmienić tylko po to by zmienić wd mnie nie ma najmniejszego sensu - Szczególnie że lisek Smuda już się czai.Pieprzony pajac który ani u nas ani w Lechu nic wielkiego nie osiągnął a wyjeżdża z jakimś skandalem.Boli go że Skorża go wykiwał w walce o MP.

PROSPERO 23.07.2009 10:43

Teraz żałuję, że trenerem nie jest Petrescu on by na takie podejście piłkarzy do pierwszego meczu nie pozwolił Ba to nie wyniki go zwolniły tylko piłkarze, dawał im w kośc na treningu, był surowy, a piłkarzom do cholery jasnej nie chciało się pracować ;/ Fizycznie jak i mentalnie wyglądaliśmy o niebo lepiej, niż obecnie. Chce Smude w Wiśle. Panie Macieju dziękujemy za dwie korony, ale nadszedł czas, aby mieć troszeczke honoru i podać się do dymisji !

dawidex44 23.07.2009 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 766526)
Kurde, blamaż straszny, ale pamiętacie Celtic gdy do klubu przyszedł Żuraw z Borucem? Również odpadli z jakimiś amatorami w el. LM i nawet PU im na pocieszenie nie został. Blamaż jeszcze większy niż nasz. Ale trener został. I później prowadził ich w ćwierćfinale LM. Co wy wolicie Franza który przez 3 lata z ekipą lepszą od naszej nie potrafił zdobyć majstra. Może Urban? Patrz wyżej + porażki z amatorami z Wilna czy zespołu z Moskwy będącego w tamtym czasie na dnie dna. To nie trener odpowiada za te porażki, to po prostu nasza liga puka w dno od spodu, i nie zmienią tego sezonowe wyskoki nasze, Groclinu czy Lecha. Zrozumcie to w końcu!
Tak, a Skorża taki objął. Ósme miejsce które zajęła Wisła w sezonie poprzedzającym przyjście Skorży i liczne gotówkowe transfery świadczą o krajowym topie topu... Człowieku, gdyby nie Skorża, to ty byś nawet teraz nie mógł wylewać żalów że odpadliśmy z pucharów, bo byśmy w nich nie uczestniczyli!

Ja to widzę tak: Cupiał sprzedaje Brożka i Diaza przez co dziura w budżecie spowodowana tą wpadką zostaje załatana. Do zespołu wraca Niedzielan, a zamiast Diaza trener musi sobie radzić Cantorem. Dodatkowo Skorża robi czystki we własnym gronie - żegna się z posadą np. Kazimierski i jedziemy dalej. Takie rozwiązanie byłoby na pewno lepsze niż nawet pozostanie tych piłkarzy ale przyjście nowego trenera.

Niedzielan ma zastąpić Brożka? Coś Ci się pomyliło chyba. Odejdzie Brozek- zostaje nam jeden!!! zrdowynapastnik(Ćwielong) i jeden kontuzjowany(Boguski). To nawet na Ekstraklasę za mała. Brozek musi zostać!I mam nadzieje, że nie odejdzie. Jeśli zostanie w Wiśle, to ejst prawdziwym Wiślakiem.

saklak1906 23.07.2009 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic okazjonalny (Post 766518)
A mnie zastanawia jedno - i w sumie to niekoniecznie jest pytanie do pracy M.Skorzy, ale ogolnie do wszystkich trenerow w Wisle...

Na swiezo: pierwszy mecz Kirma... wygladal jak z innej planety
Wczesniej: poczatki (pierwsze mecze, ew. chwile pozniej) Jasia Paulisty, Jirsaka, Burnsa i jeszcze paru innych.

Pamietam jak ktos napisal na forum ze ten Burns to jakis nie-nasz, bo biega, wklada energie... potem jak bylo z wymienionymi wszyscy wiemy. Nawet Kirm (z tego co mozna przeczytac w relacjach) TYDZIEN po tym jak wygladal jak gwiazda, wmieszal sie w tlum.

Co sie dzieje? Oni przestaja umiec grac nagle?

Jirsak po pierwszych meczach byl uznawany ze 'tego nam bylo trzeba'. Nad Paulista nawet maruda Kolton sie zachwycal... a potem? Z czego to wynika?

P.

Przyjdzie taki ambitny to go rada druzyny ustawi zeby juz nie byl taki ambitny i zeby nie wychodzil przed szereg.
Marcello tez jak przyszedl do Wisly to zostawal po treningach jeszcze dwie godziny co nie spodobalo sie innym i juz jakos nie zostaje
Co to wogole jest jakas rada druzyny? jak chca zwiazkow zawodowych niech sobie znajda robote w stoczni tam jest sierpien 80.

W czoraj w relacji tekstowej na interii( wislackie mi strasznie ciely) rozwalilo mnie jedno zdanie, koledzy nie chca podawac do Krima to sam sobie wywalczyl pilke:shock:

qchar90 23.07.2009 10:45

Smuda jest napewno teraz najpowazniejszym kandydatem...no chyba ze Cupial zdecyduje sie na Skorze...albo kogos z zagranicy wyciagnie...
Smuda czai sie...wiadomo ze w wywiadzie nei powie ze bedzie trenowal Wisle...ale gdyby dostal oferte to odrazu sie pakuje i pojawia na Reymonta

Marszałek 23.07.2009 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic okazjonalny (Post 766518)
A mnie zastanawia jedno - i w sumie to niekoniecznie jest pytanie do pracy M.Skorzy, ale ogolnie do wszystkich trenerow w Wisle...

Na swiezo: pierwszy mecz Kirma... wygladal jak z innej planety
Wczesniej: poczatki (pierwsze mecze, ew. chwile pozniej) Jasia Paulisty, Jirsaka, Burnsa i jeszcze paru innych.

Pamietam jak ktos napisal na forum ze ten Burns to jakis nie-nasz, bo biega, wklada energie... potem jak bylo z wymienionymi wszyscy wiemy. Nawet Kirm (z tego co mozna przeczytac w relacjach) TYDZIEN po tym jak wygladal jak gwiazda, wmieszal sie w tlum.

Co sie dzieje? Oni przestaja umiec grac nagle?

Jirsak po pierwszych meczach byl uznawany ze 'tego nam bylo trzeba'. Nad Paulista nawet maruda Kolton sie zachwycal... a potem? Z czego to wynika?

P.

Bo to jest chyba mnie więcej tak. Przychodzi nowy zawodnik to nie wie w zasadzie czego można się spodziewać, jaka jest rywalizacja itd. Wchodzi do drużyny i pokazuje wszytko co najlepsze. Walczy,biega. Później zauważa,że aby grać w pierwszym składzie to w sumie nie trzeba aż tak się zajeżdżąc, można przystopować. Bo i konkurencji specjalnie żadnej nie ma, a przy niskim zaangażowaniu w lidze udaje się wygrywać mecze. Z czasem staje się to normą. Zauważ jak Paulista grał kiedy ważyły się losy jego kontraktu. Nie do poznania facet. Problem jest tego typu,że masz zaangażowanie średnie a pieniądze dostaniesz większe niż w Słowacji,Czechach, Slowenii. Kasa nie idzie w parze z niczym. Płaca sobie,praca sobie. Dramatem jest brak rywalizacji i konkurencji. Tylko konkurencja ma wpływ na podniesienie poziomu.
Brożek może nie trafiać 10 razy nawet na pustą bramkę, Cwielong nigdy nie musi stać się piłkarzem I ligowym, ale i tak wiedzą ,że będą grać,bo kto za nich?Może juniorzy powinni coś więcej mieć do powiedzenia?No bo jakieś wyjście trzeba znaleźć. Co mamy do stracenia, że zamiast Cwielonga na mecz w pierwszym składzie wyjdzie junior,który umie piłkę przyjąć?Albo napastnik,który naładował bramek w ME?


Saklak,tez na to zwróciłem uwagę, z tym Kirmem. Znając życie wszytko szło jedną stroną a gość stał wolny mając pól boiska wolnego. W sumie normalka od kilku sezonów. Tym bardziej,nie mam do tych co grali wczoraj żadnego szacunku za to jak nas opluli.

kotyrek 23.07.2009 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kibic okazjonalny (Post 766518)
A mnie zastanawia jedno - i w sumie to niekoniecznie jest pytanie do pracy M.Skorzy, ale ogolnie do wszystkich trenerow w Wisle...

Na swiezo: pierwszy mecz Kirma... wygladal jak z innej planety
Wczesniej: poczatki (pierwsze mecze, ew. chwile pozniej) Jasia Paulisty, Jirsaka, Burnsa i jeszcze paru innych.

Pamietam jak ktos napisal na forum ze ten Burns to jakis nie-nasz, bo biega, wklada energie... potem jak bylo z wymienionymi wszyscy wiemy. Nawet Kirm (z tego co mozna przeczytac w relacjach) TYDZIEN po tym jak wygladal jak gwiazda, wmieszal sie w tlum.

Co sie dzieje? Oni przestaja umiec grac nagle?

Jirsak po pierwszych meczach byl uznawany ze 'tego nam bylo trzeba'. Nad Paulista nawet maruda Kolton sie zachwycal... a potem? Z czego to wynika?

P.

Odpowiedź jest banalnie prosta - w klubach skąd przychodzili po prostu trenowali, u nas przychodzą Raz dziennie do klubu na 60-90 minut w celach towarzyskich a jak im ktoś każe trochę się wysilić to lecą do prasy że trener nie ma pomysłu na drużynę , że są przemęczeni itp. itp.

A czy was nie śmieszy takie tłumaczenie:
LIPIEC:
To jest początek sezonu, jesteśmy bez formy bo po ciężkich treningach, za niedługo będziemy grali na świeżości to będzie lepiej.....
POŁOWA WRZEŚNIA:
To jest bardzo ciężki sezon, rozegraliśmy już wiele meczy, widać że nie mamy już sił ale teraz będzie przerwa na reprezentację to trenerzy zrobią jakiś mikrocykl i będzie ok.
PAŹDZIERNIK:
No to już końcówka sezonu, czujemy ze nogi w dzisiejszym spotkaniu były ze stali.....

U nas nie ma okresu kiedy jesteśmy dobrze przygotowani.

IncognitoTSW 23.07.2009 10:53

Myślę sobie - co myśli Andraż Kirm.
Pewnie : " o k... ale wdepnąłem w g..., miał być polski Real Madryt, miała być gra o wysokie cele... a tu nie ma nawet z kim pograć bo same leszcze, które się obijają..."

zxcvbnmlp 23.07.2009 11:00

Najgorsze co sie może zdarzyć to zwolnienie Skorży i zatrudnienie Michniewicza, innego kandydata nie widze z Polski bo Smuda napewno nie będzie się pchał w takie bagno organizacyjne jakim jest Wisła.

KOALIK 23.07.2009 11:07

Kasperczaka, Petrescu (najlepszego trenera za czasów TF) i prawdopodobnie Skorżę zwolnili piłkarze, którzy często mieli w dupie profesjonalne podejście do pracy. Po raz kolejny ich zachowanie powoduje trzęsienie ziemi w klubie. Jestem ciekaw, czemu większości zawodników nie można dać kary w wysokości połowy rocznych zarobków (albo zacząć wpisywać w kontraktach, że za kompromitacje z ogórkami będą takie zdarzenia). To nie przez Skorżę przegraliśmy, tylko przez takich ludzi jak Paweł Brożek, Ćwielong, Jirsak, Łobodziński, itp. W Polsce nie znajdziemy lepszego trenera od Skorży. Żaden Smuda, żaden Tarasiewicz, żaden Engel. Jedynie fachowiec spoza Polski, taki jak Petrescu, a nie Beenhakker i dać mu dużo swobody.

IncognitoTSW 23.07.2009 11:07

Bez przesady, Michniewicz to porażka.

Co do Smudy - tyle razy się pchał w Widzew, że nie zdziwiłbym się gdyby przyszedł do nas.

!!IRIVER!! 23.07.2009 11:16

Wiadomo coś na temat tego o której może być ewentualna konferencja prasowa w dniu dzisiejszym? Czy jest w ogóle takie coś planowane?

ZwrABG 23.07.2009 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PROSPERO (Post 766540)
Teraz żałuję, że trenerem nie jest Petrescu on by na takie podejście piłkarzy do pierwszego meczu nie pozwolił Ba to nie wyniki go zwolniły tylko piłkarze, dawał im w kośc na treningu, był surowy, a piłkarzom do cholery jasnej nie chciało się pracować ;/ Fizycznie jak i mentalnie wyglądaliśmy o niebo lepiej, niż obecnie. Chce Smude w Wiśle. Panie Macieju dziękujemy za dwie korony, ale nadszedł czas, aby mieć troszeczke honoru i podać się do dymisji !

ja nie wiem co Ty masz do Maćka?? jego wina ze pepe nie strzela setek?? jego wina ze Mariusz puszcza takie bramki chodz w tym drugim meczu to nic nie zmieniło....

mar07 23.07.2009 11:56

Z wisla-online.pl:

Według naszych informacji, Boss krakowskiej Wisły, Pan Bogusław Cupiał nie zamierza zwalniać Macieja Skorży. Na chwilę obecną trudno ocenić, jak potoczą się losy naszego szkoleniowca, gdyż sam jest bardzo rozgoryczony i zagubiony, waha się pomiędzy kilkoma wariantami.
Niedługo powinno pojawić się ostateczne stanowisko klubu wespół z trenerem w tej sprawie.

iiYama 23.07.2009 12:11

Skorża po części przyczynił się do wczorajszego wyniku ale spójrzcie na tę sprawę szerzej. Starałem się ogarnąć naszą sytuację nie tylko w kontekście wczorajszej wtopy ale i tego co nas czekało?

Poniżej drobne podsumowanie ostatnich tygodni z mojego punktu widzenia.

Nasz terminarz na najbliższe tygodnie wyglądał tak:
15.07 El.LM II runda
22.07 El.LM II runda
25.07 Lech Poznań (SP/n)
28.08 El.LM III runda
01.08 Ruch Chorzów (L/n)
05.08 El.LM III runda
08.08 Zagłębie Lubin (L/w)
15.08 GKS Bełchatów (L/n)

Krótko mówiąc w jeden miesiąc 8 spotkań. Wiem, nie powinno być mowy o zmęczeniu. Nie do tego zmierzam. Idąc dalej, gdybyśmy nawet przeszli Levadię i polegli z Debreczynem 18/19.08 i 25/26.08 gralibyśmy w play-off LE.

Więc dochodzą nam kolejno:
18.08 El.LM IV runda/ PO LE
22.08 Arka wyjazd
25.08 El.LM IV runda/ PO LE
29.08 Jaga dom

Dalej się nie rozpisuję, nie wiadomo jakie mielibyśmy wyniki. Ale zakładam że klub ogłaszając cele tzn. fazę grupową LM lub LE mówił to na poważnie.

Nasz skład na wczorajsze spotkanie:
* 81 Mariusz Pawełek
* 3 Marcelo
* 6 Arkadiusz Głowacki
* 7 Radosław Sobolewski
* 8 Piotr Brożek
* 15 Júnior Díaz
* 16 Tomáš Jirsák
* 17 Andraž Kirm
* 19 Patryk Małecki
* 23 Paweł Brożek
* 86 Piotr Ćwielong

Substitutes

* 1 Ilie Cebanu
* 18 Sebastian Leszczak
* 20 Mauro Cantoro
* 21 Wojciech Łobodziński
* 22 Mariusz Jop
* 29 Krzysztof Mączyński
* 30 Łukasz Burliga

Pierwszy skład jako tako. Poważne problemy to luka na prawej obronie oraz stary kłopot z napastnikami. Na ławce wydaje się że jedyną osobą która mogła coś wnieść do gry był Łobodziński. Jedyny napastnik ma 17-lat. Konkluzja - trener nie miał na wczorajszy dzień praktycznie żadnego pola manewru.

Podsumujmy formacje na dzień meczu w Sosnowcu:

Bramka - Niepewny Pawełek, zmiennika nie wiadomo na co stać, 3 bramkarzem jest utalentowany junior. Jednym słowem potrzebne było uzupełnienie tej formacji. Efekt? Nie będę się rozpisywał.

Obrona - Idąc od prawej, tuż przed rozpoczęciem rozgrywek tracimy jedynego prawego obrońcę. O tym że będziemy potrzebować uzupełnienia wiadomo było sporo wcześniej.Na środku po przemyślanym wypożyczeniu Kowalskiego zostajemy z dwójką środkowych obrońców. Z uwagi na awarię jednego z nich na gwałtu rety sprowadzamy zastępcę który po 3 treningach z drużyną ma załatać po nim dziurę. Lewa obrona jest obsadzona ok, ale w razie kontuzji Brożka również nie mamy pełnowartościowego zastępcy. Diaz moim zdaniem się tu nie sprawdza. Podsumowując klub nie sprostał zadaniu, nie uzupełnił na czas ubytków.

Pomoc - Od prawej Łobo i Mały, na co obu stać doskonale wiemy. W środku trener do wyboru miał jedynie Diaza, Sobola i Jirsaka. Pierwszy wg. mnie obniżył w ostatnich miesiącach loty, Sobol dzięki Bogu zdążył na czas się pozbierać po urazie. Forma Jirsaka była niewiadomą - nie jest ulubieńcem trenera. Na lewej udany transfer Kirma. Podsumowując klub uzupełnił lukę po Zieniu ze wskazaniem na poprawę sytuacji po lewej stronie ale na tym się skończyło.

P.S. Także Cantoro oczywiście. Ma swoje walory, potrafi przetrzymać piłkę, ma dobrą technikę. Ale szybkość, przyspieszenie nie są jego mocną stroną, że nie wspomnę o nonszalancji i holowaniu piłki.

Atak - Pozbyto się Beto, zrezygnowano z Niedzielana. Boguski leczy kontuzję któryś tydzień i nie wiadomo kiedy przestanie. Zostaliśmy z Brożkiem który od kontuzji wydaje się nieswój, nieskutecznym Ćwielongiem i juniorem na zmianę. O ruchach ani widu ani słychu, pojawił się jeden no-name i został odesłany bez żalu. Tragedia.

Tak więc w dniu rozpoczęciu maratonu pt. 12 spotkań w 45 dni Skorża na którym się wiesza psy ma do dyspozycji 15 piłkarzy ( 16 jeszcze Alvarez ) z czego na 3 pozycje zastępców brak ( prawa obrona, lewa pomoc, atak ).

Nie mam pojęcia jaka jest droga podejmowania decyzji sportowych u nas w klubie. Ale jeśli za wczorajszy wynik ma polecieć Skorża, to za całokształt opisany powyżej inne głowy też powinny zostać ścięte.

Ogin 23.07.2009 12:21

mozdzierz jest na srodek pomocy miales Cantoro

janko04 23.07.2009 12:23

@mar07 chcesz trenera ? Podaj nazwisko Polaka który nadaje sie do Wisły. Smuda? bedize tak jak z Lechem. A zagraniczny trener za darmo pracować nie będzie.

spy11 23.07.2009 12:26

Widać, że niektórzy już zapomnieli dzięki komu mieliśmy szanse gry w eliminacjach ligi mistrzów. Przegraliśmy jeden mecz i już go zwalniacie? Jeśli ktoś jest winny tej porażce to piłkarze marnujący świetne okazje i bramkarz który umie tylko puszczać szmaty.

arsfan90 23.07.2009 12:27

mar07 sam nie masz jaj!!! (opis pod spodem)
Myślisz że smuda albo Petrescu po takim meczu powiedzieli by że to ich wina> Chociaż tak nie było? Weź się ogarnij! Skorża to najlepszy polski trener koniec kropka! Powiedzcie mi tylko malkontenci czy nie krzyczeliscie na meczu z Odra "jestesmy z Tobą, trenerze jestesmy z Tobą"?! Smuda lepszy od Skorży?! Może Kasperczak?
Smuda obiektywnie patrząc miał o wiele lepszą drużynę od Maćka a i tak gówno zdziałał! Kasperczak? Otóż powiedzcie mi czy był jakiś trener w ostatnich 10 latach który dysponował lepszym składem w Ekstrakalasie? Popatrzcie ku*** na to obiektywnie! Cupiał powinien jak Berlusconi wpaść do szatni złapać ich za jaja i zapytać się każdego z osobna czy mają ochotę grać na 100% w Wiśle! Jak nie to wypierdalać!
Gwiazd nie potrzebujemy, gdyby każdy miał mentalność Sobola to Lewatywa by nie istniała a że mamy 90% gwiazd to... Ehh żal.pl

Jakby to ujął kapitan Bomba piłkarzę nie zaangarzowani w grę: Tępe z Was Chóje!!!!!!!!!!!!!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl