Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

emj10 18.02.2011 01:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1051680)
127 godzin - oglądałem wczoraj, zajebisty film oparty na faktach : http://www.imdb.com/title/tt1542344/

Też właśnie obejrzałem. Film mocny nie ma co, nie spodziewałem się że aż tak. Końcówka raczej nie dla miłośników polskich komedii romantycznych. Poza tym pierwszy raz od niepamiętnych czasów wzruszyłem się po filmie.

Good job, Boyle.
8/10

Nergal 21.02.2011 21:27

Wczoraj oglądnąłem "Czarnego Łabędzia" i powiem tylko, że jak dla mnie film otarł się o doskonałość. Gorąco polecam!

Gordian 21.02.2011 22:42

Ostatnio oglądane:

Devil - 6-7/10 - nawet mi się podobał. Może jakieś wybite działo to nie jest, ale można obejrzeć i się nie zanudzić na śmierć.

Shrek Forever - 5/10 - odgrzany kotlet, ale spodziewałem się, prawdę mówiąc, czegoś dużo słabszego. Rewelacji nie ma, ale tragedii też nie.

Podróże Guliwera - 6/10 - film nawt przyjemny, taki jednorazowy. Zobaczyć i wyrzucić. Mało zabawny (może to przez dubbing ?), ale fajnie wykonany.

arth_ur 21.02.2011 22:50

Burleska - niezły film. Polecam jako lekki i przyjemny. Kryśka zagrała całkiem w porządku. Mocna 7 - ka.

emj10 21.02.2011 23:00

Burleska? Chyba nie oglądaliśmy tego samego filmu. Najsłabszy musical jaki oglądałem w ostatnich latach.

Nie dość, że fabuła total gniot to jeszcze sfera muzyczno/taneczna kompletnie leżała. Aktorsko nie ma też sensu oceniać tego filmu.

Co najwyżej 3=

seta 21.02.2011 23:14

Również gorąco polecam film "Prawdziwe męstwo" obejrzałem go dwa razy właściwie pod rząd, kawałek dobrego kina.
Oglądałem również "Let me in" i pomimo tego że nie gustuję w horrorach to ten obejrzałem z zaciekawieniem.

Kamyk 21.02.2011 23:34

Polecam "Pozdrowienia z Paryża" - http://www.filmweb.pl/film/Pozdrowie...Ca-2010-491360

Bardzo dobry, trzymający w napięciu z lekkim humorem.

rzep 22.02.2011 15:47

Angielska robota(Bank Job) - słynny napad na bank w Anglii w latach siedemdziesiątych, sprawców nigdy nie ujęto,

Hachiko: A Dog's Story - opowieść o przywiązanym do właściciela psiaku. niby banalna prosta do przewidzenia fabuła, ale z tego co widze po komentach na filmwebie to 3/4 użytkowników ryczało jak niemowlaki przy tym filmie ;) (muzykę do filmu skomponiował J. Kaczmarek+ jest jeszcze jeden polski akcent w filmie ale to może moje zwidy :D)

Kolekcjoner_23 24.02.2011 21:59

Reportaż Superwizjera na temat awantury przed meczem Śląsk Wrocław - Arka Gdynia w 2003 roku. Czas trwania 25 minut.

http://s2.ifotos.pl/mini/okladka_hhswees.jpg

Link do pobrania:

http://www.filesonic.com/file/119036091/SuperWsa.rar

Są to nowe linki, gdyż tamte popadały...

arti 25.02.2011 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rzep (Post 1054371)
Hachiko: A Dog's Story - opowieść o przywiązanym do właściciela psiaku. niby banalna prosta do przewidzenia fabuła, ale z tego co widze po komentach na filmwebie to 3/4 użytkowników ryczało jak niemowlaki przy tym filmie ;) (muzykę do filmu skomponiował J. Kaczmarek+ jest jeszcze jeden polski akcent w filmie ale to może moje zwidy :D)

Ładny, wzruszający familijny film z Richardem Gere - dla lubiących tego typu kino jak najbardziej.
Dodam Prawdziwe męstwo (bracia Coen trzymają swój dobry poziom), Czarny łąbędź... a tu oczywiście Aronofsky...:)

Kodipar1906 27.02.2011 19:09

Moze i portal iti......ale gorąco polecam niesamowity serial dokumentalny prawdziwa wojna

http://vod.onet.pl/wojna-restrepo,8676,film.html

ponury 06.03.2011 12:43

Jeśli ktoś nie widział filmu "Jabłka Adama" to śmiało może się za niego brać.
Rewelacja jak dla mnie, długo można by o nim pisać :)

Kolekcjoner_23 09.03.2011 11:49

The Inter City Firm

http://s1.ifotos.pl/img/intercity_hresqaq.jpg

Film dokumentalny o angielskiej firmie chuliganów futbolu, głównie aktywną w 1970,1980 i 1990 roku, związanym z West Ham United. Nazwa ich bojówki pochodzi z pociągów InterCity wożących ich na mecze wyjazdowe.

Film można pobrać na http://stylkibica.net/index.php?view=filmy_03

Dodaliśmy kilka nowych filmów o kibicach.
Pozdro

WiślakMyślenice 10.03.2011 20:34

"Czarny czwartek- Janek Wiśniewski padł" - oczekiwałem wiele od filmu i się nie zawiodłem. Pozycja obowiązkowa.

murray 10.03.2011 20:50

"Sala samobójców"
Film wgniata w fotel, zdecydowanie.
Dobrze, że w Polsce nie powstają tylko filmy filmy o młodym prawniku ze Śródmieścia Północ, który szuka miłości i pracy, a jeździ BMW M5.
Ciekawa pozycja na pewno, dużo daje do myślenia na temat uzależnienia od internetu. W dodatku jest pociskiem na społeczeństwo "opakowanych w folię", których jestestwo kręci się wokół forsy, a nie mają odwołania do rodziny, wyższych wartości.

gypsy 11.03.2011 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1062639)
"Czarny czwartek- Janek Wiśniewski padł" - oczekiwałem wiele od filmu i się nie zawiodłem. Pozycja obowiązkowa.

Ja mam mieszane uczucia. Spodziewałam się może nieco ciekawszej fabuły, ale jak na film o takiej tematyce, to nie było źle... W końcu ten film ma za zadanie pokazać kawałek historii Polski i Polaków. Mimo wszystko po opuszczeniu sali nie jestem w pełni usatysfakcjonowana, bo momentami film wydawał mi się nudny. Nie mniej jednak, polecam każdemu by sobie go obejrzał.

Kolekcjoner_23 16.03.2011 15:38

Hooligans Front część 1 : Jak sam tytuł wskazuję, jest to film z największymi burdami na stadionach jak i poza nimi. Setki kibiców broniących honoru swojego klubu ! Oczywiście mowa cały czas jest o klubach pochodzących z Polski, czyli pod względem częstotliwości wybuchu zamieszek jak i "jakości" dorównujących Angielskim kibicom w latach ich "świetności". Jeżeli ktoś chodził kiedyś na mecze swojego klubu i dzielnie go bronił, serdecznie polecam, serce na pewno zabije mocniej gdy przeczytasz nazwę własnego klubu, rozpoznasz stadion czy też po prostu wczujesz się i przypomnisz sobie jak to było kiedyś....
Do pobrania pierwsza część już na http://stylkibica.net/index.php?view=filmy_03

Polecam

DominoForza 19.03.2011 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1051680)
127 godzin - oglądałem wczoraj, zajebisty film oparty na faktach : http://www.imdb.com/title/tt1542344/

A co do tronu 3d -spoko efekty 3d przez 15 minut, fabuła tak denna że pod koniec filmu po prostu śmiech.

127 h bardzo dobry
ogladalem wczoraj "jak zostac krolem" - ciekawe jak taki blahy temat moze wciagnac

Jaroo1 19.03.2011 15:27

Ja polecam filmy:
Oszukana- fabuła filmu toczy sie w latach 20 dwudziestego wieku. Film jest ciekawy i moim zdaniem oryginalny. Ukazuje co zrobia ludzie (w tym przypadku policja) aby utrzymywac swoje układy.

Uprowadzona. Jets to film sensacyjny. Jak to w takich filmach bywa jeden ziomek potrafi sam pokonac caly swiat ale mysle ze film fajny. Mnie sie przyjemnie ogladalo

Ong Bak. Jesli kogos interesuja filmy ze scenami walki to polecam. Fabula mysle ze schodzi tu na drugi plan, a scenki z walkami naprawde sa przednie

Elitarni/ Elitarni 2. Filmy o policji, oddziałach specjalnych i brazylijskich slumsach. 2 czesci bardzo dobre. Tez opowiada o tym jaki ten swiat niedobry, jakie panuja uklady

A jak ktos lubi filmy o nietypowych przypadkach np o gosciu ktory po urodzeniu mial od razu 80 lat i zaczyna mlodniec z roku na rok to polecam "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", albo o gosciu ktory mial lepszy wech od psa i był psycholem to polecam "Pachnidło historia mordercy"

Gordian 29.03.2011 23:16

On nie był psycholem wcale. Po prostu nie rozróżniał dobra od zła. W filmie może tego nie widać, ale jak się przeczyta książkę to dużo wyjaśnia ;)

Ostatnio oglądane:

"Czarny łabędź" - nie wiem czy dobry ten film, czy zły. Na pewno zdrowo jebnię*** :D Mam mieszane uczucia. Niby się nie nudziłem, ale zachwycony nie jestem. Film warty zobaczenia, choćby dla bardzo dobrej gry żydówki.

"Turysta" - kiszka. Od początku do końca przewidywalny do bólu. Miejscami głupi i niedorzeczny. Depp bardzo dobry, Jolie trochę rozczarowuje. Może to przez to, że za dużo jej wszędzie ostatnio. Jak ją wcisną jeszcze do roli Kleopatry to już w ogóle porażka. Sam film byłby dobry może z 10 lat temu.

"Półmrok" - Film z Deni Moor w roli głównej. Motyw oklepany i powielony. Mimo to film nie nuży. Taki na raz.

"Death Race 2" - druga część, ktora jest raczej prequelem pierwszej. Jeśli ktoś widział pierwszą to może drugiej nie oglądać. Są niemal identyczne.

"Mechanik" - Nie wiem jak ten aktor się nazywa, ale mam go już powyżej uszu. Chodzi mi o takiego łysego, co w Transporterze grał. Taki drugi Segal z niego. Milion filmów a każdy taki sam. Mechanika nie polecam. Nihil Novi

Na koniec, choć nie ten dział, polecam serial Rzym. Miodzio, nawet pomimo kilku rażących wad. Jak na serial, który kosztował 150 mln dolców (!!!), moim zdaniem, fatalny dobór niektórych aktorów (np Cyceron, Atia, Oktavian (w 2 sezonie), Kleopatra, która wygląda jak jakiś wypłosz). Z lipnymi kreacjami kontrastują bardzo dobre (np. Juliusz Cezar, Marek Antoniusz, Octavian (w 1 sezonie)). Wkradło się wiele błędów lub niedoróbek. Np Pullo miał trepanację czaszki, a później nie było nawet widać śladu na jego głowie. Oktaviana, notorycznie przedstawiano jako Oktawiusza (to to samo? nigdy się nie spotkałem z takim określeniem) . Wielokrotnie pada stwierdzenie o ukrzyżowaniu rzymian przez rzymian. Jak wszyscy wiemy z historii, krzyż to była najcięższa kara w Imperium. Kara na którą nie zasłużył żaden Rzymianin, nieważne co zrobił. Przykład: Święci Piotr i Paweł. Jeden z nich był obywatelem rzymskim więc zginął od ścięcia głowy, drugi nie był obywatelem republiki więc zawisł na krzyżu. Było jeszcze wiele innych błędów.

Mimo to polecam bo serial jest rewelacyjny. A scena w której Orzeł (notabene symbol Juljuszy) zjada mysz na tle Rzymu urzekła mnie niesamowicie ;)

Kolekcjoner_23 30.03.2011 22:28

Football Fights Russian - Rosyjski dokument o tamtejszej scenie hooligans. W filmie rozmawiają policjanci, psychologowie oraz sami kibice.
Film do pobrania pod tym linkiem

Polecam!

kubawislak 30.03.2011 23:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1062646)
"Sala samobójców"
Film wgniata w fotel, zdecydowanie.
Dobrze, że w Polsce nie powstają tylko filmy filmy o młodym prawniku ze Śródmieścia Północ, który szuka miłości i pracy, a jeździ BMW M5.
Ciekawa pozycja na pewno, dużo daje do myślenia na temat uzależnienia od internetu. W dodatku jest pociskiem na społeczeństwo "opakowanych w folię", których jestestwo kręci się wokół forsy, a nie mają odwołania do rodziny, wyższych wartości.

Znajomi byli w kinie bo mieli darmowe wejściówki, filmu nie polecają, to film o dziecku emo, dodatkowo jest gejem...

Mario Nh 02.04.2011 14:05

Oglądał ktoś "Rytuał"? Wiadomo, zwiastun robi wrażenie, ciekawe jak sam film.

pozdi91 08.04.2011 21:47

Ap ropo seriali, jestem po Weeds i Sons of Anarchy, poleci ktoś coś lekkiego typu Weeds, Skins, albo z niezłą fabuła jak SoA?

Przemas 08.04.2011 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1071787)
Oglądał ktoś "Rytuał"? Wiadomo, zwiastun robi wrażenie, ciekawe jak sam film.

Fajny film zwłaszcza,że podobno jest oparty na faktach. To co godne podkreślenia to dobra (jak zwykle zresztą) rola i gra Hopkinsa. Na pewno warto zobaczyć ten film. Polecam!

edit:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez ponury (Post 1048363)
Może ktoś poleci filmy z psychicznymi problemami bohaterów? Tylko żeby te problemy nie kończyły się na 100 trupach i basenach pełnych krwi :-)

Mechanik ale ten z 2004roku z Christianem Bale'm co chłop zrobił z sobą do tej roli to nie do możliwości.
http://www.filmweb.pl/Mechanik

Nie wiem czy już było tutaj ale to jest film miazga, zresztą jak inne dzieła tego reżysera. Klasyk Stanleya Kubricka pt. "Lśnienie - "The shining". Mega mega rola Jacka Nicholsona.

WiślakMyślenice 08.04.2011 21:53

Niepokonani. Wytwórnia Monolith o historii polskich zesłańców.

Film zbiera świetne recenzje, na pewno pozycja godna uwagi.

Kolekcjoner_23 09.04.2011 21:34

"Szalikowcy" - reportaż dębickiej kablówki odnośnie meczu Wisłoka Dębica - Sandecja Nowy Sącz rozegranego 17 maja 1998 r.

http://s1.ifotos.pl/img/okladka_hxsrerp.jpg

Film do pobrania pod tym linkiem !

Polecam!

Ela 13.04.2011 17:33

Inny świat czy polska rzeczywistość ?


http://zalukaj.pl/zalukaj-film/8335/...ote_2010_.html

ladek1989 13.04.2011 18:14

Z Ostatnio oglądanych filmów:
,,Miasto życia i śmierci''- doskonały film o okrucieństwie Japończyków wobec Chińczyków podczas II wojny światowej, polecam
,,Maczeta''-typowy film na ,,odmóżdżenie'' z cyklu ręka, noga, mózg na ścianie. Mocno niedorzeczny, czasem wręcz śmieszny. Dobry do oglądania po kilku piwach:)
,,Oczy Julii''-bardzo słaby horror, nie polecam

kubawislak 13.04.2011 18:42

Serial komediowy Różowe lata 70, kto jeszcze nie widział niech sie zabiera. Dla mnie wybrednego fana komedii: świetny!

Gordian 13.04.2011 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ladek1989 (Post 1077007)
,,Oczy Julii''-bardzo słaby horror, nie polecam


Może dlatego słaby Ci się wydawał ten horror dlatego że to nie był horror?

Inna sprawa że bardzo przeciętny, jak na europejskie kino to wiele więcej się spodziewałem, po nim. Jak dla mnie strata czasu.

ja_ka_ 13.04.2011 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1074376)
Niepokonani. Wytwórnia Monolith o historii polskich zesłańców.

Film zbiera świetne recenzje, na pewno pozycja godna uwagi.

Obejrzałem. Z czystym sumieniem polecam. Ciekawie zagrał Farrell.

kokrys 14.04.2011 00:42

Ostatnio miałem przyjemność obejrzeć film pt. "Disturbia" z Shią LeBeouf (ten młody z transformersów) i muszę powiedzieć że dosyć niebanalna fabuła i naprawdę świetna gra głównych bohaterów.

Drugi film jaki chciałbym polecić to "Jak zostać królem" czyli "The King's Speech" i muszę powiedzieć że o ile film bardzo mi się podobał i na prawdę przyjemnie się go oglądało to nie wgniata On w fotel i naprawdę nie jestem w stanie pojąć za co dostał On tyle oscarów.

Pozdrawiam,
Krzyś

alkoholik 14.04.2011 01:18

Polecam Martwe zło 2 świetna fabuła doskonałe efekty specjalne

Musiek1906 24.04.2011 21:55

Skrzydlate świnie:
http://ekinomaniak.pl/komedie/15283-...-winie-pl.html

DominoForza 24.04.2011 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Musiek1906 (Post 1081975)

glupszego i bardziej pozerskiego filmu chyba nie widzialem ,

harimata 24.04.2011 22:12

A jak jesteście nieco bardziej inteligentni to polecam film Seven Pounds . Teraz to niektórzy potrafią się wzruszyć czy popłakać na terminatorze czy och karol :)

mlody_ale_wierny 24.04.2011 22:27

Skrzydlate świnie to jeden wielki szajs. niestety.
Polecam film 25. godzina
I potwierdzam siedem dusz naprawdę dobry dramat.

crazykaro 24.04.2011 23:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harimata (Post 1081982)
A jak jesteście nieco bardziej inteligentni to polecam film Seven Pounds . Teraz to niektórzy potrafią się wzruszyć czy popłakać na terminatorze czy och karol :)

Jutro zamierzam oglądnąć :-D

Dzisiaj oglądałem Ghost Writer. Ciekawy thriller polityczny. Niby nic się nie dzieje a jednak trzyma w napięciu.

ajasz 25.04.2011 00:06

"Misto złodziei"-polecam!!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl