![]() |
Cytat:
Na puchary mamy 10,43% (3+4 miejsce) ale Płock masz do poprawy. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
No właśnie, że się NIE LICZY.
LICZY SIĘ ilość punktów. Jeżeli ktoś miał mniej lub więcej to wiadomo, że jest to jednoznaczne z miejscem w tabeli. ALE JEŻELI MIELI RÓWNĄ ILOŚĆ PUNKTÓW, A RÓŻNE MIEJSCA TO NA KOŃCU PRZY PONOWNIE RÓWNEJ ILOŚCI PUNKTÓW DECYDUJE BILANS BEZPOŚREDNI |
No właśnie tak, czyli jednak mam rację :)
|
Cytat:
http://www.90minut.pl/liga/0/liga9322.html Zagłębie ma lepsze mecze bezpośrednie z Koroną ale jest poniżej. |
No bo miało mniej punktów po 30 kolejkach. Ale gdyby mieli po 30 kolejkach tyle samo i teraz tyle samo, to liczyłyby się mecze bezpośrednie.
|
Cytat:
Liczą się PUNKTY po rundzie zasadniczej i Korona miała ich więcej (45) niż Zagłębie (43). Ponieważ ilość punktów określa jednoznacznie miejsce w tabeli, dlatego utarło się, że liczy się miejsce. Wytłumaczę na przykładzie: PO RUNDZIE ZASADNICZEJ (30 kolejek): 3. Górnik 50pkt 4. Wisła 50pkt Mecze bezpośrednie: Górnik - Wisła 5:0 Wisła - Górnik 1:0 Czyli Górnik jest wyżej w tabeli po rundzie zasadniczej. ALE PO 37 kolejkach jest już tak (zakładamy, że obie drużyny zdobyły po 10pkt): 3. Wisła 60pkt 4. Górnik 60pkt Mecze bezpośrednie: Górnik - Wisła 5:0 Wisła - Górnik 1:0 Górnik - Wisła 0:1 Czyli w bezpośrednich starciach lepsza jest Wisła i zajmuje WYŻSZE miejsce na koniec sezonu, mimo że po rundzie zasadniczej była NIŻEJ. BO LICZĄ SIĘ PUNKTY, których po rundzie zasadniczej obie ekipy miały TYLE SAMO. |
Cytat:
Na bazie wyników po 2 rundzie (po 30 kolejce) podzielono zespoły na 2 grupy. Od 31 kolejki, w przypadku równej ilości punktów liczy się miejsce po 2 rundzie (po 30 kolejce). Mam nadzieję, że teraz wszyscy piszemy to samo :) A w twoim przykładzie jeśli w 30 kolejce Górnik 3 (50 pkt), Wisła 4 (50 pkt) to choćbyśmy wygrali 100:0 ale po 37 mieli tyle samo punktów to Górnik będzie przed Wisłą. |
można sie pogubić :)
|
Dżizas...
tyle że po fazie zasadniczej było: Płock - 49 Górnik - 47 Kielce - 45 Wisła - 44 Jeśli po rundzie finałowej będziemy mieli tyle samo punktów, co Płock, Górnik czy Kielce to jesteśmy za nimi. Po co drążyć? |
Cytat:
|
Ja p... wrócił Czerepach i znowu zadyma na forum.
Niech ktoś go spacyfikuje :pala: |
Spokojnie, chciałem się upewnić , bo z tabelki wynika że taka sytuacja jest mocno prawdopodobna
no nic, trzeba po prostu wygrac wszystko do końca i może bedzie dobrze |
WISŁA ZAGRA W PUCHARACH JEŻELI:
Spełni warunek konieczny: - Wygra z Górnikiem w Zabrzu I: - Wygra z Lechem - Górnik nie wygra z Legią - Wisła Płock nie wygra z Koroną lub Jagiellonią LUB: - Wygra z Lechem - Lech przegra z Legią - Górnik nie wygra z Legią LUB - Wygra z Lechem - Lech przegra z Legią - Wisła Płock nie wygra z Koroną lub Jagiellonią LUB: - Zremisuje z Lechem - Górnik przegra z Legią - Wisła Płock przegra z Koroną lub Jagiellonią |
zainspirowane innym tematem : tabelka GDYBY dzielono punkty po rundzie zasadniczej (policzone samodzielnie , mam nadzieje że nic nie pomyliłem)
1 Legia Warszawa 37 2 Jagiellonia Białystok 34 3 Górnik Zabrze 34 4 Lech Poznań 32 5 Wisła Kraków 32 6 Wisła Płock 30 7 KGHM Zagłębie Lubin 28 8 Korona Kielce 27 |
Stan tabeli po dzisiejszym meczu w alternatywnej rzeczywistości, gdzie dzielono punkty po 30 kolejkach:
1 Legia 37 2 Jaga 34 3 Górnik 34 4 Lech 32 5 Wisła 32 6 Płock 30 7 Zagłębie 28 8 Korona 27 Edit: Heh, Czerepach mnie ubiegł o minutę, ale przynajmniej po wynikach widać, że dobrze policzyliśmy :D |
pobyłem dłużej w alternatywnej rzeczywistości :D
zakładając całkiem prawdopodobne wyniki w dwóch ostatnich kolejkach: wisla-lech 1 legia-gornik 2 gornik-wisla 2 lech-legia 1 zaglebie-jaga 1x jaga-plock x2 byłby MISTRZ :D:D:D |
Cytat:
|
Ale mieszacie :D
Oczywiście, że przy równej liczbie punktów po sezonie zasadniczym liczą się wyniki bezpośrednich spotkań. ... tyle, że po rundzie finałowej dalej liczą się tylko wyniki spotkań bezpośrednich w sezonie zasadniczym. Wynik spotkania w rundzie finałowej nie ma znaczenia. Stąd to uproszczenie, że decyduje miejsce po sezonie zasadniczym. Dlaczego więc to sformułowanie o wynikach bezpośrednich spotkań pozostało w regulaminie? Ano z prostego powodu. Mianowicie można sobie wyobrazić sytuację, gdy po sezonie zasadniczym 3 zespoły mają jednakową liczbę punktów, a wtedy tworzy się tzw. "małą tabelkę" z tymi trzema zespołami. Jeśli jednak na koniec tylko dwie z nich będą miały jednakową liczbę punktów, to nie liczyłoby się miejsce, a od nowa liczona "mała tabelka" już tylko z dwoma zainteresowanymi zespołami. |
Cytat:
Zresztą to się da prosto policzyć na "piechotę" :D Kod:
do 3 miejsca potrzebne nam są: |
Wygląda, że faktycznie namieszałem.
Tu jest regulamin: https://www.google.com/url?sa=t&rct=...f204fUN3G26GQD ta strona jest ukryta/wewnętrzna ale link ściąga PDFa przez google :) |
Cytat:
|
Cytat:
Płock nie wygrywa obu spotkań (czyli któreś nie kończy się jego wygraną) = 1 - 1/9 = 8/9 Teraz jasne? |
Teraz jasne.
|
Cytat:
|
Mogielnicki twierdzi, że mamy wyższe szanse na puchary.
Cytat:
Ciekawe jak mu to wyszło. |
Cytat:
Takie % mozna sobie wsadzić. Jednocześnie uważam że prędzej ktoś z dwójki Górnik/Wisła zajmie 3 miejsce w lidze niż Lech Poznań. W naszym interesie jest aby Legia walczyla z Jaga do ostatniej kolejki o MP. To nam daje gwarancję dobrych wyników w ostatniej kolejce. |
Fajne wyliczenia w ramach ciekawostek ale wybaczcie- o dupę to wszystko rozbić. Efekt motyla może zamieść wszystko w ....u.
Tym bardziej pojęcie "efektu motyla" w przypadku Ekstraklasy jest zdecydowanie właściwe. |
Po pierwsze, ten temat służy do zabaw statystyką, więc nikogo nie obchodzi to, że nie lubisz wyliczeń. Po drugie, poczytaj czego dotyczy efekt motyla... I nie zaśmiecaj wątku takimi postami.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl