Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Krakowskie Inwestycje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=86)

Siwy_89 13.12.2010 21:08

to może teraz odkupią :-)

40 mln to koszt samej działki, sama budowa filharmonii kosztowałaby znacznie więcej. Zwłaszcza, że projekt musiałby stać na najwyższym poziomie.

luke1906 13.12.2010 23:11

Ale jaka filharmonia? O czym wy w ogóle mówicie?
Z tego co czytam, to inwestor chciał tam zbudować 'aparamentowce' - czyli jak znam życie kolejne paskudne osiedle.

W ostatnich latach na każdym skrawku wolnego miejsca w Krakowie budują 'apartamentowce'.
Może czas najwyższy zrobić jakiś park, a nie zmieniać to miasto w betonową pustynię.

MatMario 13.12.2010 23:19

Oni piszą o tym że miasto mogło kupić tą działkę za 40 mln zł. I wtedy budować tam filharmonie, bo miało prawo pierwokupu.

Kołek 13.12.2010 23:39

Oczywiscie ze ten inwestor wybudowalby tam hotel i cos podobnego i zaraz znowu by sie odezwaly glosy ze drugi Sheraton itp, kupil po to zeby na tym zarabiac a nie po to zeby mieszkancom Krakowa słuzylo.

A co do szkieletora to wydaje mi sie kolejna walka na linii prezydent - wojewoda (tznl. wz wydana ale zaskarzona do WSA podonie jak sie maja sprawy miejscowych planow zagospodarowania zaskarzane przez wojewode i odrzucane przez WSA)

Siwy_89 14.12.2010 00:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kołek (Post 1024915)
A co do szkieletora to wydaje mi sie kolejna walka na linii prezydent - wojewoda (tznl. wz wydana ale zaskarzona do WSA podonie jak sie maja sprawy miejscowych planow zagospodarowania zaskarzane przez wojewode i odrzucane przez WSA)

jeśli ekolodzy mają coś wspólnego z Kracikiem bądź Majchrowskim, to masz rację :)



na miejscu forum Wawel-Imos chciał zbudować to:

http://i53.tinypic.com/awcfpx.jpg

fajne, ale raczej gdzieś na zabłociu, bądź grzegórzkach

Gwiaździsty 14.12.2010 07:31

I bardzo dobrze, że nie będzie w tamtym miejscu tego blokowiska. Kiedy kilka lat temu zobaczyłem ten projekt to pomyślałem, że tylko idiota mógłby wydać pozwolenie na budowę czegos takiego w takim miejscu. Jakaś grupa cwaniaków przeliczyła się i nie zarobi kosztem Krakowa. Pewnie następnym miejscem dla ich twórczości byłby Rynek Główny.

domin_czyzyny 16.12.2010 10:22

Tekst o wschodniej obwodnicy Krakowa i petycja protestacyjna:

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/m...e,1571623,3320

Warto poświęcić parę minut, aby poprzeć protest o zmianę niekorzystnych decyzji w WARSZAWIE.

Myślę, że Kraków płaci właśnie cenę za ową tzw. "niezależność polityczną" z dn. 5.12.2010 r. i wybór prezia Machlojskiego.

WSZYSTKICH ZNAJOMYCH, RODZINĘ MOBILIZOWAĆ DO WYSYŁANIA PROTESTÓW I PETYCJI ! - JEST TO BARDZO WAŻNA INWESTYCJA DLA KRAKOWA I MAŁOPOLSKI !

Pablo84 16.12.2010 11:40

Panowie i panie, poświęćcie chociaz 5 min na poparcie tej petycji.Trochę Waszego zaangażowania wystarczy, żeby lepiej żyło się w naszym mieście...

medyk 16.12.2010 12:44

http://www.facebook.com/?ref=logo#!/...49044105148440

Jest i strona na FB

Siwy_89 16.12.2010 15:17

Jeszcze w tym roku może ruszyć budowa nowoczesnego centrum targowo-kongresowego w Czyżynach. Kompleks trzech hal ma dać razem 18 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej.

Termin realizacji inwestycji przewidziany jest na 2012 rok. Gospodarze dzielnicy nie wątpią, że inwestycja przyczyni się do gospodarczego ożywienia tego obszaru. Obiekt stanowiłby również doskonałe uzupełnienie hali widowiskowo-sportowej, której budowa planowana jest w Czyżynach. Ale na tym nie koniec dużych inwestycji w tej dzielnicy. W sąsiedztwie, przy ul. Centralnej, powstać ma także Centrum Obsługi Inwestora według projektu włoskiego architekta Claudia Nardiego. Naprzeciw przewidziana jest też budowa nowego miejskiego ratusza.

http://i53.tinypic.com/24q01e8.jpg

domin_czyzyny 16.12.2010 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1025701)
Jeszcze w tym roku może ruszyć budowa nowoczesnego centrum targowo-kongresowego w Czyżynach. Kompleks trzech hal ma dać razem 18 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej.

http://i53.tinypic.com/24q01e8.jpg

Projekt: Krzysztof Leśnodorski.

widziałem też to zdjęcie na internecie. Ciekawe gdzie taka piękna puszcza w Czyżynach ;-) - ale inwestycja bardzo potrzebna!

panew 17.12.2010 06:00

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html

Kraków: nocna awaria na moście, szykują się poważne utrudnieniadzisiaj, 04:02
MK / Onet.pl

Dziś, po godzinie 1 w nocy w Krakowie doszło do awarii rury przebiegającej pod Mostem Dębnickim. Ogromne ilości wody i szlamu wylały się na okoliczne ulice, tuż przy jezdni utworzyła się wyrwa o średnicy dwóch metrów. Z informacji zebranych na miejscu wynika, że most może być wyłączony z ruchu nawet przez najbliższą dobę.

Na miejscu pojawiły się służby wodociągowe, straż miejska i policja zamknęły okoliczne ulice prowadzące na most, który jest całkowicie wyłączony z ruchu. Na most nie można dostać się od Alei Trzech Wieszczów, oraz od strony Ronda Grunwaldzkiego.

Ulicą Kościuszki i Alejami Trzech Wieszczów popłynęła wodnista breja, która przy temperaturze -17 stopni Celsjusza zaczęła natychmiast zamarzać. Do akcji wkroczyły pługi śnieżne, które oczyściły ulice, a pracownicy zabezpieczający miejsce posypali je solą.

Pracami nad usuwaniem awarii będzie kierował krakowski zakład wodociągów. Jak poinformowali przedstawiciele służb pracujących na miejscu możliwe, że zamknięcie mostu znacznie utrudni poruszanie się w okolicach Salwatora, Alei Trzech Wieszczów i Wawelu. Na razie nic nie wiadomo o przerwach w dostawie wody na terenie Krakowa.


no to piątek bedzie wesoły jeśli chodzi o centrum miasta

Matejas_ 17.12.2010 08:46

Przy al. Bora-Komorowskiego w sąsiedztwie CH Krokus, Multikina i Parku Wodnego powstanie kolejna w Krakowie galeria handlowa. Serenada o powierzchni handlowej 42 000 m kw. ma szansę stać się jednym z trzech największych centrów handlowych w mieście. W skład kompleksu oprócz galerii wejdzie również parking wielopoziomowy na 1200 miejsc. Serenada ma zająć ponad 80 tysięcy mkw. powierzchni. Klienci na dwóch kondygnacjach znajdą 150 sklepów, bary, restauracje, czynne wybiegi dla pokazów mody, centrum urody, centrum sportu i rozrywki oraz place zabaw dla dzieci i młodzieży.

http://www.kompasinwestycji.pl/galer...097055191a.jpg
http://www.kompasinwestycji.pl/galer...0970505844.jpg
http://www.kompasinwestycji.pl/galer...0971400e9b.jpg

Kołek 17.12.2010 21:01

a orientuje sie ktos co za OUTLET buduja kolo Leroy Merlin Modlniczka,??, a wiadomo cos wiecej o tym kolo Krokusa ,kiedy to ma byc -to jest to samo co juz dwa lata temu o tym mowiono jezeli tak to ciekawe dlaczego tak dlugo to trwa ze jeszcze nawet nic nie zaczeli

iiYama 17.12.2010 23:04

Niech ich szlak trafi:

http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=1124

http://www.investorprodomo.com.pl/pl..._ul_Danka.html


Młode lata chcą mi zabudować :/

domin_czyzyny 17.12.2010 23:37

piszcie te protesty w związku z odroczeniem budowy S7

Siwy_89 18.12.2010 00:05

A przed wyborami...

Budowa drugiego odcinka drogi ekspresowej S7 w Krakowie nie zostanie wykreślona z przyszłorocznych planów inwestycyjnych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Takie zapewnienie otrzymał wojewoda małopolski Stanisław Kracik od ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Według wojewody w najbliższym czasie informację tę oficjalnie potwierdzi sam minister lub dyrektor generalny GDDKiA Lech Witecki.

dj_ibutti 18.12.2010 01:00

Wygrał Majchrowski, to PO na przekór "odmraża sobie uszy".

Siwy_89 24.12.2010 02:56

Pieniądze na halę w Czyżynach będą, operator też

Końcówka roku przyniosła dwie dobre wiadomości o hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach. Znalazł się już jej potencjalny operator i bank, który chce pożyczyć pieniądze na realizację inwestycji.

W czwartek inwestor hali, Agencja Rozwoju Miasta, otworzył ofertę potencjalnego operatora planowanej od dawna hali. Do przetargu jako jedyne stanęło Krakowskie Biuro Festiwalowe.

To już kolejny przetarg na operatora. Poprzedni został unieważniony, bo główny zainteresowany ostatecznie nie złożył oferty. Przez kilka miesięcy prowadzono już w tej sprawie negocjacje z polskim oddziałem amerykańskiego konsorcjum SMG (które będzie m.in. operatorem stadionu we Wrocławiu), ale zrezygnowało ono z zarządzania halą. - Oferta konsorcjum nie została złożona, bo zwycięzca przetargu byłby odpowiedzialny za zbyt duży zakres zadań - tłumaczy Bartłomiej Cieciak, prezes ARM. - Musiałby zarówno zarządzać samą halą, jak i organizować w niej wydarzenia, a specyfika rynku jest taka, że nie ma operatora, który podjąłby się wszystkich tych zadań naraz. Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się na podzielenie przetargu.

Jeśli KBF zostanie operatorem hali, do jego zadań będzie najprawdopodobniej należała organizacja imprez kulturalnych. Zanim to jednak nastąpi, jego oferta musi zostać sprawdzona pod kątem formalnym. Ma to potrwać do przyszłego tygodnia. Wtedy też zostanie sprawdzona inna oferta - złożona w przetargu na tzw. jednostkę finansującą. Także w tym przypadku podczas przetargu wpłynęła tylko jedna oferta. Pieniądze na budowę hali (300 mln zł) chce pożyczyć bank PKO BP.


Promocja ICE na targach

International Conferencing and Entertainment (ICE) – powstające w Krakowie nowoczesne centrum kongresowe – jest już prezentowane na branżowych targach i spotkaniach w kraju i zagranicą. Tylko w ostatnim miesiącu przedstawiciele ICE opowiadali o obiekcie na warszawskich targach turystyki biznesowej Meetings Poland Expo, a kilka dni temu wrócili z targów turystycznych EIBTM w Barcelonie. Dotychczasowe działania promujące ICE zaowocowały już trzema rezerwacjami wynajmu w latach 2014 – 2015.

ICE położone w doskonałej lokalizacji (przy Rondzie Grunwaldzkim) zostanie uruchomione w 2014 r. Znajdą się w nim sale konferencyjne, audytoryjne, scena teatralna, 2 pokoje wielofunkcyjne i 10 sal bankietowych, garderoby, centrum prasowe i restauracje. To właśnie w ICE organizowane będą międzynarodowe konferencje, festiwale, koncerty, pokazy filmowe oraz inne wydarzenia kulturalne na wielką skalę

W przyszłym roku, ICE będzie prezentowane w ramach wizyt studyjnych w polskich i zagranicznych centrach o podobnych funkcjach i klasie oraz podczas międzynarodowych targów biznesowych m.in. we Frankfurcie, Barcelonie i Berlinie. Dodatkowo, reklamy ICE pojawią się w największych polskich katalogach branżowych, powstaną także spoty i filmy promujące obiekt.


super :)

dostuffca 24.12.2010 07:17

wlaśnie chciałem tu wrzucić informację na temat operatora. Super! Każdy przetarg można tak rozwiązać - spółka miejska może być niezależnym partnerem miasta w każdym przypadku. Szkoda, że do przetargu nie stanęło jeszcze MPK - byłyby dwie oferty. Jakie doświadczenie KBF ma w zarządzaniu halą? Żadnego. Ale to i dobrze, bo przetarg napisano pod nich i nie muszą nią zarządzać - muszą zrobić tylko parę imprez. I parę nowych etatów. A operatora-zarządcy dalej nie ma..

Kocur 24.12.2010 09:36

Cytat:

W Krakowie sprzedają się wyłącznie te nieruchomości, których cena nie przekracza 400 tys. zł. Ludzi nie stać na duże, drogie mieszkania. Szukają takich, na które mogą dostać kredyt. I choć analitycy nie przewidują wzrostu cen, deweloperzy mogą mieć problemy ze znalezieniem klientów. Od stycznia trudniej będzie o pożyczkę.


Teraz najtaniej mieszkanie kupimy w Nowej Hucie, gdzie ceny metra kwadratowego zaczynają się od 4,9 tys. zł za metr kwadratowy. Za najdroższe mieszkanie w Śródmieściu zapłacimy nawet 28 tys. za mkw. Dla deweloperów takie zmiany nie wróżą nic dobrego. Już teraz wielu ma problemy. Inwestor osiedla przy ul. Bartla 19 przeliczył się ze swoimi możliwościami. Wybudował bloki, ale zabrakło mu pieniędzy na infrastrukturę: alejki, trawniki, chodniki, wjazdy do garaży. Luksusowe osiedle Ludwinów pod Wawelem stoi puste. Inna firma, aby ratować się z finansowych tarapatów, zmusiła pracowników, by... sami kupili wybudowane przez siebie domki.



Cytat:

Średnia cena za mkw. na rynku pierwotnym w Krakowie - 8 tys. zł


» Nowa Huta - od 4 tys. 900 do 8 tys. 400, średnia cena za mkw. - 6 tys. 200

» Podgórze - od 4 tys. 800 do 13 tys., średnia cena za mkw. - 7 tys. zł

» Krowodrza - od 5 tys. 600 do 12 tys., średnia cena za mkw - 8 tys. zł

» Śródmieście - od 5 tys. 900 do 28 tys., średnia cena za mkw. - 10 tys. 400


Zastanawia mnie czemu skoro jesteśmy na 6 miejscu w Polsce pod względem zarobków, pod względem cen jesteśmy ciut ciut za Warszawą ?

Pablo84 24.12.2010 10:14

Ponieważ to chore miasto.Deweloperzy myślą, że sama magia Krakowa ściągnie ludzi do Krakowa, lub biedni mieszkańcy wezmą się za cyrografy z bankami.Tutaj musi ię lepiej dziać pod kątem gospodarzym, bo póki co staczamy się na dno.Jak narazie to miasto promuje jebaną turystykę.
A z tym KBF to MASAKRA :lol: Czyżbyśmy się cofneli do tamtej czerwonej epoki?

adam_09 24.12.2010 12:12

Wystarczy przeczytać poniższy artykuł:
http://www.homebroker.pl/7/472/news/...-za-mieszkania
Wiadomo, że HB będzie podkręcał atmosferę związaną z nieruchomości bo na tym opiera się ich działalność ale nawet abstrahując od prezentowanych przez nich wniosków każdy średnio kumaty człowiek jest w stanie odczytać z tabeli procentowy dział zarobków do kosztów kredytu. I tak zagłębiając się w analizę widać czarno na białym, że najciężęj jest w Krakowie gdzie na kredyt w PLN powinno się przeznaczać więcej niż się zarabia! To jest jakiś kosmos...jesteśmy totalnie w czarnej d*pie daleko za Wrocławiem, Wawą czy Poznaniem. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim nie ściąganie dużych inwestycji do Krakowa jak ogólnie kiepawy rozwój miasta pod względem biznesowym według mnie. Nie wiem skąd się biorą te wszystkie analizy, że Kraków jest pod tym względem w czołówce :/ Drugą przyczyną według mnie jest prze ogromna liczba studentów, którzy np. w moim fachu strasznie deprecjonują zawód i godzą się na pensje z której jeśli nie mieszka się u rodziców i jest się w zasadzie na ich utrzymaniu to wzięcie kredytu jest abstrakcją. W temacie biznesowego rozwoju ciężko mi się pogodzić, że w relacji pensji do kredytu jesteśmy daleko nawet za Bydgoszczą. Nosz k...a mać!

Powracając do dyskusji toczącej się parę stron wcześniej o tym, że Wrocław, Poznań i Wawa oferują znacznie lepsze warunki finansowe to podpisuję się pod tym obiema rękoma i nogami.

Kocur 24.12.2010 12:24

Dzięki Adam za linka.

Może się ludziom otworzą oczy i zobaczą nasze miejsce w szeregu.

Siwy_89 24.12.2010 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1027938)
Zastanawia mnie czemu skoro jesteśmy na 6 miejscu w Polsce pod względem zarobków, pod względem cen jesteśmy ciut ciut za Warszawą ?

To pewnie wina prezydenta :) Ustala złe ceny mieszkań ;-)


Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1027961)
Wystarczy przeczytać poniższy artykuł:
http://www.homebroker.pl/7/472/news/...-za-mieszkania
Wiadomo, że HB będzie podkręcał atmosferę związaną z nieruchomości bo na tym opiera się ich działalność ale nawet abstrahując od prezentowanych przez nich wniosków każdy średnio kumaty człowiek jest w stanie odczytać z tabeli procentowy dział zarobków do kosztów kredytu. I tak zagłębiając się w analizę widać czarno na białym, że najciężęj jest w Krakowie gdzie na kredyt w PLN powinno się przeznaczać więcej niż się zarabia!

Zwróccie uwagę, jakie są przypisane ceny za m2 przy Krakowie. Chyba nikt z przeciętnie zarabiających krakusów nie będzie kupował mieszkania w cenie 8 tysięcy za m2 ;-)

Pablo84 24.12.2010 13:38

Wina prezydenta, ponieważ nie rozwija naszego miasta pod kątem biznesu i przemysłu- nawet gdy w niektórych kwestiach trzeba "za lobbować", to nawet tego nie może zrobić, bo jest "niezrzeszony".

pawelwislak 24.12.2010 13:43

Wina prezydenta ale też jego świty tak jak dali dupy np z Googlem w Polsce to tylko w Krakowie można, bo nam się należy. To jest przyczyna problemów w naszym mieście, nam de facto się już nic nie należy a o duże ciekawe inwestycję trzeba walczyć!! Tak jak to zrobił Wrocław wysyłał delegację zabiegał o zainteresowanie no i dostali co chcieli a my wyraziliśmy zainteresowanie - gratulujemy.

adam_09 24.12.2010 14:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Siwy_89 (Post 1027986)
To pewnie wina prezydenta :) Ustala złe ceny mieszkań ;-)
Zwróccie uwagę, jakie są przypisane ceny za m2 przy Krakowie. Chyba nikt z przeciętnie zarabiających krakusów nie będzie kupował mieszkania w cenie 8 tysięcy za m2 ;-)

Uwierz mi, że znajdą się i tacy co zapłacą 8 tys i tacy co zapłacą 15 tys zł za m2. Problem w tym, że zarówno tych pierwszych jak i drugich jest niewielka grupa w stosunku do tych, których nie stać na taki wydatek.
Powiem Wam jak to wygląda w mojej branży czyli zarządzania nieruchomościami. O ile z podażą nieruchomości komercyjnych w Warszawie polemizować nie wypada bo wiadomo, że stolica i większość firm woli lokować swoje centrale i główne siedziby w centrum Polski to przeraża mnie podaż przedmiotowych nieruchomości Krakowa w stosunku do Wrocławia, Poznania. Rezultat tego jest taki, że jak od pewnego czasu byłem zainteresowany zmianą stanowiska tak teraz jestem zainteresowany przeprowadzką poprostu do innego miasta ponieważ przeglądając od blisko 2 miesięczy regularnie ogłoszenia o pracę to 2/4 jest z Wawy, 1/4 z Poznania i 1/4 z Wrocławia. Powiedzcie mi w czym My im niby ustępujemy?

wisl@k_TS 24.12.2010 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1028030)
(...) Powiedzcie mi w czym My im niby ustępujemy?

Władze Krakowie (nie myślę tu o samym Majchrowskim) konsekwentnie stawiają na turystykę i kulturę. Kraków staje się idealnym miejscem nie na inwestycje, ale na weekendowy wypad dla pijanego Angola czy warszawskiego zarobasa zmęczonego po ciężkim tygodniu pracy w stolycy.

Siwy_89 24.12.2010 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1028030)
Uwierz mi, że znajdą się i tacy co zapłacą 8 tys i tacy co zapłacą 15 tys zł za m2. Problem w tym, że zarówno tych pierwszych jak i drugich jest niewielka grupa w stosunku do tych, których nie stać na taki wydatek.

Dlatego pisałem o przeciętnie zarabiających krakusach. Większość z nich wybiera raczej mieszkania w cenach 5-6 tysięcy złotych. Wtedy stosunek kredytu do zarobków nie wygląda tak dramatycznie, jak przedstawia to homebroker.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1028001)
Wina prezydenta, ponieważ nie rozwija naszego miasta pod kątem biznesu i przemysłu- nawet gdy w niektórych kwestiach trzeba "za lobbować", to nawet tego nie może zrobić, bo jest "niezrzeszony".

W kwestii mniejszych zarobków o 5% od Wrocławia być może. Choć są również statystyki, z których wynika, że to jednak u nas zarabia się o te kilka procent więcej. Tak czy owak różnica nigdy powalająca nie jest. Wiadomo, że każda ściągnięta inwestycja z porządnej branży, podniesie w statystykach średni poziom zarobków. Dlatego rozumiem, że możemy najeżdzać na urzędników prezydenta, że przegrali walkę o ulokowanie siedziby danej firmy. Ale żeby mieć pretensje o ceny mieszkań?! :-) Ostatnio na rynku w Krakowie pojawiły się mieszkania w cenach poniżej 5 tysięcy złotych. To z kolei zasługa kogoś z urzędu?! :)



A tak w ogóle ma ktoś jakieś konkretne dane, które miasto najlepiej przyciąga inwestorów? Bo opieranie się na przykładach 1-2 firm, które wybrały Wrocław, jest trochę niemiarodajne. Przecież jest mnóstwo firm, które zdecydowały się na Kraków. Choćby State Street Corporation, która zatrudnia w Krakowie, około 1000 osób. - Ostatecznie wybór padł na Kraków - mówił wiceprezes State Street. Wśród atutów stolicy Małopolski wymienił możliwość rekrutacji dużej ilości dobrze wykształconych studentów, rozwinięta infrastrukturę i wysoka kulturę biznesową.


PS.

Kolejny potentat na światowym rynku oprogramowania, firma Luxoft, ma zlokalizować swoje centrum rozwojowe w Krakowie. Powstanie takiego centrum, to wielka szansa dla 200 specjalistów, których chce zatrudnić firma. W krakowskim oddziale przedsiębiorstwa mają być tworzone systemy i programy m.in. dla dużych przedsiębiorstw motoryzacyjnych oraz turystycznych. Wśród obecnych klientów są takie znane marki, jak Boeing, IBM oraz Areva. Jako atuty Krakowa wymieniane są: bliskość największych metropolii Europy, stabilna sytuacja ekonomiczna oraz ceniona kadra informatyczna.

Gazeta zauważa, że Luxoft to już kolejny gigant z branży informatycznej, jaki zdecydował się na dużą inwestycję pod Wawelem. Na początku września spółka Ericpol Telecom utworzyła w Pychowicach oddział, w którym zatrudnienie znajdzie 600 osób.


Polecam także artykuł na temat inwestorów.

Ostatnie lata to stałe zainteresowanie Krakowem ze strony zagranicznych inwestorów. Raport opracowany niedawno na zlecenie prestiżowego dziennika "Financial Times" wskazuje na bardzo wysoką pozycje Krakowa pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Jesteśmy jedynym polskim miastem wśród europejskich metropolii i regionów wymienionym na liście podmiotów o największym potencjale ekonomicznym oraz najlepszych perspektywach dalszego rozwoju. W tej kategorii Kraków znalazł się na 6 miejscu ustępując jedynie Luksemburgowi, Tallinowi, Paryżowi, Londynowi i czeskiemu regionowi Pardubice. Kraków został wysoko oceniony pod względem poziomu zatrudnienia, potencjału ekonomicznego oraz możliwości inwestycyjnych. W kategorii 10 najbardziej atrakcyjnych miast i regionów pod względem działalności kosztów, Kraków zajął drugie miejsce, ustępując jedynie Warszawie. Wyprzedzamy za to Wrocław i stolice innych środkowo-europejskich państw.

Do działających w stolicy Małopolski firm, które zatrudniają krakowskich inżynierów i księgowych, co roku dołączają nowe - ostatnio swoje biura otworzyły tu choćby Google, HCL Technologies, UBS, Elettric 80. Wartą 100 mln euro inwestycje realizuje pod Krakowem światowy potentat w dziedzinie budowy i zarządzania nieruchomościami Goodman Group. W Krakowie obecne są Motorola, IBM i pracująca dla Sony-Ericsona firma Ericpol. Tu powstała firma Comarch - jeden z liderów rynku informatycznego. Centra outsourcingowe ulokowały w Krakowie lub okolicach takie firmy jak CapGemini, Philip Morris czy Shell.

Pod Wawelem działalność prowadzą dwa z trzech najbardziej popularnych portali internetowych: Interia i Onet. Spośród 50 dużych zagranicznych firm usługowych, które w ostatnich latach zainwestowały w Polsce, swoje centra zlokalizowało u nas 30 firm zajmujących się księgowością, informatyką, kadrami. Powstało 30 tys. miejsc pracy.

W najbliższych trzech latach przybędzie nowych 15 tys. Atrakcyjność Krakowa potwierdzają też inne rankingi i badania. Kraków jest bezkonkurencyjny nie tylko jako miejsce do spędzania wolnego czasu. Wg badania przeprowadzonego przez BBC, stolica Małopolski jest drugim po Warszawie miastem w Polsce, najchętniej odwiedzanym w celach biznesowych.


Moim zdaniem nie ma podstaw, by twierdzić, że Kraków jest atrakcyjny tylko dla pijanych Angoli, a dla inwestorów już nie.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 1028053)
Władze Krakowie (nie myślę tu o samym Majchrowskim) konsekwentnie stawiają na turystykę i kulturę. Kraków staje się idealnym miejscem nie na inwestycje, ale na weekendowy wypad dla pijanego Angola czy warszawskiego zarobasa zmęczonego po ciężkim tygodniu pracy w stolycy.

Masz na myśli zbyt duże środki przeznaczone na promocję miasta, czy inwestowanie w odnawianie ulic Starego Miasta?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl