![]() |
Konstrukcja kratownicy bardzo dobrze przenosi obciazenia. Dawniej tak budowalo sie mosty. Jeden nawet mamy w Krakowie.
|
Kratownica jest chyba taka po to żeby, gdy obleką ją tym materiałem, stadion jak balon, nie odleciał przy podmuchu wiatru.
|
Cytat:
|
Postępy prac na Suchych Stawach.
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=159 http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=160 |
Ten kto wymyślił jupitery przed trybunami musi mieć nieźle nasrane w głowie...
|
Cytat:
na Polonii Bytom jest tak samo i jakos zyja |
Tak najprawdopodobniej będzie wyglądać Stadion Śląski
http://img693.imageshack.us/img693/6781/slaski1d.jpg http://img693.imageshack.us/img693/5808/slaski2d.jpg Początkowo nie byłem przekonany do koncepcji flagi (biały dach, czerwone krzesełka), ale jeśli to ma by taki bordowy jak na powyższych wizkach- to jestem jak najbardziej za, nawet bieżnia fajnie się komponuje z całością. Zidanemarcin to coś z przeglądarką chyba masz nie tak, mi na Mozilli wyświetla bez problemów. |
Pierwszy link nie dziala.
Fakt, w operze mi nie odtwarzalo. W mozilli wszystko ok. |
Cytat:
|
Z harmonogramu, który znalazłem na SCC wynika, że mają skończyć przebudowę pod koniec lipca przyszłego roku.
|
Cytat:
|
|
http://www.11.pl/rytm_pilki/kask_na_...czesc_cxxxiii/ - jestem pod wrażeniem. Naprawdę starozakonni będą mieć fajny stadion.
Nie ponad 45 tys., a 40 tys. kibiców będzie mógł pomieścić stadion Lecha po przebudowie. A wszystko przez zmianę modelu krzesełek. Znani z oszczędności poznaniacy tym razem postanowili postawić na komfort - informuje LechPoznan.net. |
nie ma co sie podniecac na 1 lige w sam raz
|
Taki mały kameralny stadionik z każdą trybuną inną, pasujący do Wodzisławia albo Kudowy Zdrój. Na 1 lige wystarczy.
|
Ehhh.. Głupio dalej ciągnąć ten niepewny wątek, ale... Pojawiła się prezentacja jednej z czterech koncepcji budowy nowego stadionu Polonii Warszawa:
http://www.vimeo.com/8990030 Jak się nietrudno domyśleć, wszystko rozbija się o pieniądze na inwestycje - raptem 1mld PLN... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Naprawde fantastyczny projekt i znakomitym pomysłem byłoby jego zrealizowanie. .......ić koszta. WRESZCIE MIELIBYŚMY NAD WISŁA COŚ PRZEŁOMOWEGO, ORYGINALNEGO! A nie kalki stadionów angielskich, portugalskich, czy tych w RPA. Wreszcie mogliby brać przykład Z NAS! Wielkie tak dla tego stadionu. PS. nie dałoby się zrobić takiej prezentacji nt. naszego stadionu? ta prezentacja dopasowuje się do projektu - jest znakomita |
Pytanie zasadnicze dla kogo miałby ten stadion zostać zbudowany ?
|
Czy tego chcemy czy nie - nastąpi "wymiana widowni", od 2012 r ludzie będą chodzić na stadion żeby napić się piwa, pogadac z kolegami, a przy okazji obejrzeć mecz. Według mnie spokojnie co mecz i stadion Legii i ten ewentualny Polonii będą przyciągać ponad 20tyś na mecz.
To tylko moje przypuszczenia, ale nic nie wskazuje na to by ogło być inaczej - kroczymy w stronę Anglii (narazie tylko w sferze "bezpieczeństwa" na stadionach) , czy nam sie to podoba, czy nie. |
Ma ktos statystyki ze sredniej widowni na meczach w europejskich ligach?
|
Cytat:
1. Bundesliga Germany 37644 (w minionym sezonie padł rekord ponad 41 tys. na mecz). 2. Premiership England 34459 3. La Liga Spain 28838 4. Ligue 1 France 21817 5. J League Japan 19081 6. Serie A Italy 18473 7. Championship England 18221 8. Eredivisie Holland 18052 9. MLS USA 16770 10. Primera Argentina 16290 11. Premier League Scotland 16194 12. Bundesliga 2 Germany 15253 13 Super League Turkey 14145 14. A-League Australia 14042 15. Campeonato Brazil 12385 16. Premier League Russia 11902 17. K-League South Korea 11385 18. Liga Portugal 10636 19. Super League China 10623 20. Jupiler League Belgium 10533 21. Axpo Super League Switzerland 9701 22. Allsvenskan Sweden 9443 23. Tippeligaen Premier League Norway 9184 24. Vyscha Liha Ukraine 9024 25. Serie B Italy 8560 26. Superliga Denmark 8127 27. Bundesliga Austria 8083 28. Campeonato Serie B Brazil 7984 29. Segunda Division Spain 7934 30. League 1 England 7493 ...wzięte z ssc. |
Cytat:
Odpowiadając na Twoje pytanie powiem - dla kibiców sukcesu. Bo od tego się zaczyna. Zawsze lubiłem Polonię, ale przez długie lata nie wierzyłem w jej potencjał. Dlatego jakieś 10 lat temu zostałem kibicem sukcesu Wisły i dlatego parę lat później znalazłem się na tym forum. Bo wierzyłem w potencjał Wisły, w to że ten klub będzie naszym polskim Bayernem Monachium (przy zachowaniu odpowiedniej skali). Dalej bardzo lubię Wisłę, ale od dwóch lat zacząłem dostrzegać potencjał KSP. Na trybunach można spotkać "przypadkowych" ludzi, którzy za bardzo nie wiedzą o co chodzi, ale po jakimś czasie, po strzelonej bramce widać, że zaczynają się emocjonować i przeżywać kolejne sytuacje. Co prawda ci "z przypadku" szybko odpływają po obejrzeniu marnego widowiska i po przegranej, ale gdyby policzyć tych, co przez ostatnie półtora roku choć raz przyszli na K6, zaręczam, że zebrałaby się liczna grupa. Właśnie dla nich potrzebny jest nowy fajny stadion - jak będą mieli wybór między Ł3 a K6, to liczę że wybiorą (trochę przez sentyment) Konwiktorską. Nie muszą wcale być fanatyczni, aby "zrobić" frekwencję - zobacz na mecz z NAC Breda - nie można było dostać biletów przed meczem, a to była raptem 3 runda kwalifikacji Ligi Europejskiej... |
Tylko że potrzeba sukcesu, a ten się w najbliższej przyszłości nie zdarzy raczej. Potencjał to nie wszystko, trzeba go jeszcze racjonalnie wykorzystać. Przy panu Wojciechowskiem i jego nerwowym, impulsywnym działaniu ciężko się spodziewać czegoś więcej niż środek tabeli. Sezon po przemalowaniu Groclinu na Polonię, siłą rozpędu tegoż Groclinu, Polonia zajęła czołową lokatę w lidze. Powiedz mi jaka była średnia frekwencja na trybunach przy konwiktorskiej.
Teraz po Groclinie nie został już sportowo żaden ślad więc i lokata nie ta co wcześniej. Bakero sprawia wrażenie trenera z innej piłkarskiej rzeczywistości, bardziej profesjonalnego niż polscy odpowiednicy. Ale czy jest dobry to się okrze, bo jak na razie nic wielkiego nie pokazał. Po za serwowaniu 5 sparingów piłkarzom w pięć dni, można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że w drugiej części rundy poloniści będą rękawami oddychać i z utrzymaniem może być na prawdę ciężko. Ciężki trening bowiem nie jest dla naszych piłkarzy-leniów czymś normalnym. Ile przyjdzie ludzi na Polonię walczącą o środek tabeli bądź utrzymanie? Polonia nie ma komfortu Lecha czy Górnika Zabrze, gdzie jest jeden liczący się klub w mieście, na dodatek nie mający zwady z innymi miastowymi zespołami. Stadion na 30.000 miejsce to przynajmniej o połowę za duże plany. Przykład z Krakowa. Cracovii buduje się obiekt na 15.000. Na otwarciu pewnie będzie komplet a później? Pewnie coś jak w Kielcach 8-10.000 średnio. W Warszawie, z tego co sami mówicie, wynika że Poloni jest dużo mniej w Wawie niż Cracovii w Krakowie. |
Cytat:
|
http://www.11.pl/_pliki_/zdjecia/12662205456666.jpg
Widzę że też mogą mieć lekki problem w niektórych miejscach z widocznością... |
@Gordian - nie twierdzę, że będzie lekko. Jest masa niewiadomych, włączając w to samego Wojciechowskiego. Zauważyłem u niego pewną rysę charakteru - ten człowiek potrzebuje uznania i zainteresowania mediów. Jak się przyjrzeć ostatnim doniesieniom z klubu, to za większością "przecieków" do prasy stoi sam właściciel. Wydaje mi się (a raczej mam głęboką wiarę i nadzieję), że on sobie tak łatwo nie odpuści i będzie bardzo zdeterminowany, aby osiągnąć sukces, po którym będzie go w mediach jeszcze więcej.
Wiadomo, że obecny potencjał kibicowski jest marny. Spójrzmy co w zastanej rzeczywistości proponują cztery dotychczasowe projekty zagospodarowania K6: powyższy projekt Azbudu – 30 tyś, deklarowany swego czasu projekt WOSiR-u – 30 tyś, projekt Wojciechowskiego – 27 tyś, projekt stowarzyszenia kibiców – 15 tyś. Wychodzi na to, że 3/4 respondentów to idioci i marzyciele, a tylko kibice nie tracą kontaktu z rzeczywistością… |
Jeśli miałaby być kasa na stadion Polonii z miasta to ten projekt musiałby powstać dwa lata wcześniej. Teraz można jedynie walczyć o pozwolenie na budowę czy dzierżawę dla tej firmy, aby sama wybudowała stadion.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl