![]() |
Gdyby Cywka dobrze pokrył przy pierwszej bramce, gdyby Mitrović powalczył o piłkę przy drugiej, to inaczej by to wyglądało, no ale co by było gdyby :D
I tak szacun za walkę do końca, w końcu sezon z emocjami, następny sezon mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy, optymistycznie duużo lepszy :) |
Sportowo - wynik było 6 miejsce rok temu - jest 6 miejsce w tym roku. Bez zmian. Ale w tym przynajmniej walczyliśmy do ostatniej kolejki, a gra zespołu w grupie była dobra.
Górnik zapewne zostanie osłabiony po tym sezonie, ale patrząc ilu młodych piłkarzy zagrało wczoraj u nich z naszą "zaciężną" amią najemników nie martwiłbym się o nich. Mogą mieć następny sezon gorszy, ale kolejny to oni będą znowu przed nami. 1. Daniel Liszka 18 lat 2. Adrian Gryszkiewicz 18 lat 3. Szymon Żurkowski 20 lat 4. Daniel Smuga 21 lat 5. Wojciech Hajda 17 lat rezerwowy Cóż, ciekawe czy my wystawilibyśmy któregokolwiek we wczorajszym składzie z obawy żeby "nie zmaścił"? Wątpię. Przecież za młody itd btw Tak czy owak 6 miejsce jest, kasa z C+ będzie którą wydamy na kolejny zaciąg "stranierosów" z kontraktami 1+1. Bo przecież szkoda dać jakiemuś młodemu np. ze Stali Mielce czy innemu kontrakt... |
juz była gwiazda Hutnika która dostała umowe, kibice bardzo byli zadowoleni
przypomnisz w której lidze gra teraz Damian Buras? Ale ogryzku nie boj sie i spij spokojnie, zawsze mozesz zaczac kibicowac Gónikowi czy to Cracovii. |
Cytat:
Gdybym był takim manipulatorem jak Ty napisałbym - a gdzie teraz jest Bednarek albo Kownacki? Zapewne część z tych młodych z Górnika przepadnie, ale część zostanie na powierzchni, a kilku zrobi karierę i dadzą klubowi SPORO zarobić. Śpij spokojnie - u nas nigdy nie będzie stawiania na młodych wychowanków czy pozyskanych z niższych lig. Kolejny wagon w Hiszpanii czy Chorwacji już czeka. btw A Ty zostań już lepiej przy WKS. Tam pasujesz do maliniaków. Pisać że mógłbym kibicować Górnikowi czy parchom dlatego że wg mnie idą lepszą drogą w polityce kadrowej to chamska manipulacja. Moje pisanie na temat tego co nie podoba mi się w obecnej polityce Wisły wynika z troski i miłości do Naszego klubu. Zanim zaczniesz innych obrażać przez insynuacje że mogą komuś innemu kibicować przemyśl co piszesz. Bo trochę przegiołęś! |
Cytat:
Górnik grając młodymi chłopakami drugi rok z rzędy wszedł do Ekstraklasy oraz awansował do Europejskich Pucharów, bijąc nas 4:1 czy 2:0. Stawianie na młodych to proces, projekt. Do 5 sezonów połowa klubów Ekstraklasy będzie dawała szansę młodym. Lubin ze swoją super akademią odjedzie nam jak TGV kolejom regionalnym. |
Dokładnie tak jak piszesz to jest proces i to jest coś czego nie da się zrobić w jeden czy nawet w 5 sezonów.
Dlatego jeżeli nie mamy w tym momencie dobrej młodzieży to musimy importować zawodników. Widocznie Górnik dobrze szkole i dobrze selekcjonuje na poziomie juniorskim wiec ma zawodników przygotowanych do konkurencji na poziomie ekstraklasy. My tego nie mamy wiec nie bardzo mamy wybór. Natomiast z tego co twierdza działacze to chcemy poprawić szkolenie. Kolejny temat to fakt ze nie ma jednej drogi i trzeba czerpać z wielu rozwiązań. Piszesz o Lechu - zapytaj się ich kibiców czy są zadowoleni z tego z tego ze teraz w kadrze jest chyba 9 zawodników którzy kiedyś grali w Lechu ale 0 obecnych jego zawodników. Piszesz Bednarek Kownacki ale za ich wyhodowaniem są lata pracy i kupa kasy zainwestowana w szkolenie. Bo przy każdym Bednarku jest 100 którzy się nie sprawdzili a trafi się jeszcze taki Bereszyński. Wiadomo ze komentatorzy C+ się podniecają ze Górnik stawia na młodych ale to nie jest tak ze Wisła by nie chciała stawiać na młodych tylko nie mamy ich na takim poziomie jak Gornik co widać po tych juniorach którzy się przebijają. Alan, Buras, Brud, Handzlik, Bartosz etc. czy nawet taki Kaluda którego tez kupiliśmy jako młodzieżowego reprezentanta - tak można wymieniać bez końca. NA kim zarabiamy ? są oczywiście przykłady Błaszczykowskiego (już pomińmy dyskusje ile tutaj zasługi Wisły a ile wujka) czy Chrapka ale tez Brleka, Popovica, Jovica, Gumzica czy najprawdopodobniej Carlitosa. Nie ma jednej drogi i trzeba być aktywnym na wielu polach i szkolenie musi być traktowane priorytetowo ale kurcze jak nie wychodzi to trzeba iść do sklepu i kupić. |
Statystyki wyraźnie wskazują, że zagraliśmy inaczej niż przeciwko Jadze, Koronie, Zagłębiu.
Bramki: 2-0 (1-0) Posiadanie (w %): 39-61 (41-59) Strzały: 8-14 (5-8) Strzały celne: 3-6 (2-4) Strzały niecelne: 4-3 Strzały przejęte: 1-4 Strzały z pola karnego: 5-7 Strzały z pola karnego, celne: 3-2 Faule: 16-17 Żółte kartki: 3-4 Czerwone kartki: 0-0 Spalone: 3-1 Rzuty rożne: 4-8 Podania: 334-518 Podania dokładne (w %): 72-84 To my prowadziliśmy grę i byliśmy lepiej. Straciliśmy gole: pierwszy przez głupotę Wasyla - kto mu kazał grać tak niebezpiecznie przed naszym polem karnym, kiedy wiadomo, że większość bramek Górnik zdobywa z takich właśnie SFG gdy wykonuje je Kurzawa. Drugi, bo już otworzyliśmy się stawiając wszystko na jedną kartę. |
Cytat:
|
Mitrović powalczył o piłkę - to jakiś oksymoron ......
Najpierw w 15 minucie spieprzył Imaz 100% okazję, potem niespodzianka -SFG z których Górnik zdobył kilkanaście goli, który wykonuje Kurzawa i wszyscy zdziwieni tym, że pada bramka. W II połowie walyczmy o zmianę wyniku - pierwsza zmiana w 75 minucie (Carillo w tej kwestii jest uczniem Smudy?), kolejne w następnych minutach ale niestety niczego nie wnoszą. Na boisku zostaje bohater naszego trenera - Nikola Mitrović, który zagrał pewnie na wysokim procencie InStat notując 92 podania, z czego 85 celnych w tym 84 podań do tyłu. Panowie Mitrović ma technikę i umiejętność dogrywania dobrych piłek otwierających, ale niestety nie jest już 24-26 letnim zawodnikiem z którym współpracował Carrillo tylko 31 letnim graczem, który od 2 sezonów gaśnie.... Niestety jeżeli klub podpisze go na dłużej, a trener dalej będzie go forował, to słabo to widzę.... Wracając do meczu - zagraliśmy odwrotnie niż w meczach z Koroną czy Lubinem - większe posiadanie piłki, celność podań ilość podań, ilość sytuacji. Efekt ostateczny również odwrotny - zamiast 3:0 mamy 0:2 .... |
Cytat:
Dani Suarez - 27 lat - 35 meczów, 4 bramki Szymon Matuszek - 29 lat - 34/3 Owszem, złośliwie wybrałem 3 najstarszych, z czego 2 Hiszpanów. |
Cytat:
Tacy piłkarze jak Angulo, Suarze, Matuszek maja dać im jakość. Na nich nie zarobią nic, albo prawie nic. Ale jest to połączone z dobrą promocją i wprowadzaniem młodych do zespołu. Na nich Górnik będzie zarabiał. Górnik ma DWIE nogi. Piłkarzy którzy dają jakość gry (których wymieniłeś) i stado młodych którzy częściowo juz dają jakość (Żurkowski) albo dadzą ją w przyszłości i klub na nich zarobi. My mamy JEDNĄ nogę. Mamy piłkarzy którzy dają jakosć (Carlitos, Llonch, Imaz, Sadlok, Cuesta) ale prawie nie ma na kim zarabiać. Żeby zarobić - zamiast sprzedać jakiegoś młodego - my sprzedamy naszą największą gwiazdę - bo nie stać nas na bardzo wysoki kontrakt dla Carlitosa.) Piłkarzy na przyzwoitym poziomie ligowym (jakość) mamy, brak aktywów (młodzi) na których można stawiać i zarabiać. Górnik to ma. |
Cytat:
Jakiegoś gostka (sorry, jestem wypity, nie pamiętam nazwiska), Lech bierze za 400 tys. euro,a my mamy szansę na sprzedanie darmowych Carlitosa i Arsenica, każdego za 3-4 razy tyle. I z nadzieją, że Junco wynajdzie znowu kogoś podobnego.. Wczoraj jak widziałem Lloncha to dla mnie MEGA piłkarz. Jeśli podpisze przedłużenie to śmiem twierdzić, że takiego DP, ale i piłkarza z inklinacjami do gry w przodzie nie ma żadna inna ekipa w E-klapie. Odpuszczenie go teraz o byłoby megafrajerstwo. No chyba, że za darmo przyszedłby Llonch2 i dopłacił do tego interesu :> Llonch moim zdaniem jest wart tyle co 2 Carlitosów. |
Cytat:
(Moze odejść za darmo w tym momencie do każdego klubu - skończył mu sie kontrakt) Jakby był wart taką kasę to nawet SPEKULACYJNIE ktoś by mu zaoferował grubą kasę i go sprzedał za pół roku. To RYNEK weryfikuje ile jest wart dany piłkarz a nie fantazje FRaMata. Idze, idze bajoku Szymon Żurkowski najprawdopodobniej da kasę dla klubu z Zabrza. Jest w szerokie kadrze na MŚ i w przeciwieństwie do Kądziora nie ma niskiej kwoty odstępnego wpisanej w kontrakcie. btw To nawet Cywka dostał propozycję z Lecha |
Cywka to już oficjalnie w Lechu.
|
I dobrze... niech zostaje.
W E-klapie nie ma lepszego od niego na DP |
Cytat:
Gdyby Llonch miał 18-19 lat i wystrzeliłby z taką grą - byłby na dzień dobry wart 2-3 mln euro. Ale że jest odrzutem z niższych liga hiszpańskich (ma swoje lata), nie grał w pucharach gdzie można by potwierdzić jego jakość (błyszczenie w naszej kopanej to średni wyznacznik) - to nikt nie da za niego kasy. Bo w naszej lidze nie kupuję się gwiazdy, ale materiał na nie. Jest bonus za młodość. Dlatego Bednarek był wart 6 mln euro - bo jest młody i już coś pokazał. Przemyśl to. Taki Piątek od parchowii pójdzie za duzo większą kasę niż Carlitos chociaż jest sporo słabszy piłkarsko. Ale jest młodszy i widzą w nim potencjał. Carlitos prawie 28 lat i za przeproszeniem "posrał" się 2 II lidze rosyjskiej czy na Cyprze gdzie nic nie pokazał wcześniej. Tacy piłkarze jak Llonch, Carlitos, Imaz mają dac nam JAKOŚĆ - ale zarobimy na nich relatywnie małe pieniądze. Tak to działa. Przemyśl to. Stawianie na młode drewno to kwestia zarobku dla klubu żeby spałacić długi i mieć na kontrakty dla kolejnych Carlitosów, bo inaczej ci po roku nam s.......ą jak im płacimy grosze. Przemysl to. btw Dlatego ja wolę żeby klub zatrzymał Carlitosa (jakość) a sprzedał jakieś "młode polskie drewno" żeby zbilansować budżet. Upsss nie ma żadnego młodego? - no cholera zapomniałem - a tymczasem tracimy najlepszego napastnika za frytki.... |
Cytat:
|
Cytat:
Wydaje mi się, że "młodzi" z Górnika to nie koniecznie działalność ich akademii tylko raczej szczęśliwy zbieg okoliczności. Plus być może solidarność śląskich klubów. Pożyjemy zobaczymy jak sobie poradzą w przyszłym sezonie. Jeszcze to znalazłem: Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl