Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Górnik Zabrze-Wisła Kraków 20.05 godzina 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9956)

CrazyBoy96 21.05.2018 10:16

Gdyby Cywka dobrze pokrył przy pierwszej bramce, gdyby Mitrović powalczył o piłkę przy drugiej, to inaczej by to wyglądało, no ale co by było gdyby :D

I tak szacun za walkę do końca, w końcu sezon z emocjami, następny sezon mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy, optymistycznie duużo lepszy :)

Ogryzek 21.05.2018 10:31

Sportowo - wynik było 6 miejsce rok temu - jest 6 miejsce w tym roku. Bez zmian. Ale w tym przynajmniej walczyliśmy do ostatniej kolejki, a gra zespołu w grupie była dobra.

Górnik zapewne zostanie osłabiony po tym sezonie, ale patrząc ilu młodych piłkarzy zagrało wczoraj u nich z naszą "zaciężną" amią najemników nie martwiłbym się o nich. Mogą mieć następny sezon gorszy, ale kolejny to oni będą znowu przed nami.

1. Daniel Liszka 18 lat
2. Adrian Gryszkiewicz 18 lat
3. Szymon Żurkowski 20 lat
4. Daniel Smuga 21 lat
5. Wojciech Hajda 17 lat rezerwowy

Cóż, ciekawe czy my wystawilibyśmy któregokolwiek we wczorajszym składzie z obawy żeby "nie zmaścił"? Wątpię. Przecież za młody itd


btw
Tak czy owak 6 miejsce jest, kasa z C+ będzie którą wydamy na kolejny zaciąg "stranierosów" z kontraktami 1+1. Bo przecież szkoda dać jakiemuś młodemu np. ze Stali Mielce czy innemu kontrakt...

szprotson 21.05.2018 10:38

juz była gwiazda Hutnika która dostała umowe, kibice bardzo byli zadowoleni

przypomnisz w której lidze gra teraz Damian Buras?

Ale ogryzku nie boj sie i spij spokojnie, zawsze mozesz zaczac kibicowac Gónikowi czy to Cracovii.

Ogryzek 21.05.2018 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1501965)
juz była gwiazda Hutnika która dostała umowe, kibice bardzo byli zadowoleni

przypomnisz w której lidze gra teraz Damian Buras?

Ale ogryzku nie boj sie i spij spokojnie, zawsze mozesz zaczac kibicowac Gónikowi czy to Cracovii.

Stawianie na młodych to PROCES - słabszych zastępują kolejni lepsi (manipulatorze), a nie stawiania na 1 Damiana, Alana itd Takich piłkarzy widząc że nie rokują odpala się z zespołu a na ich miejsce wchodzą nowi. To jest STAŁY PROCES a nie jednorazowy event!

Gdybym był takim manipulatorem jak Ty napisałbym - a gdzie teraz jest Bednarek albo Kownacki?

Zapewne część z tych młodych z Górnika przepadnie, ale część zostanie na powierzchni, a kilku zrobi karierę i dadzą klubowi SPORO zarobić.


Śpij spokojnie - u nas nigdy nie będzie stawiania na młodych wychowanków czy pozyskanych z niższych lig. Kolejny wagon w Hiszpanii czy Chorwacji już czeka.

btw
A Ty zostań już lepiej przy WKS. Tam pasujesz do maliniaków. Pisać że mógłbym kibicować Górnikowi czy parchom dlatego że wg mnie idą lepszą drogą w polityce kadrowej to chamska manipulacja. Moje pisanie na temat tego co nie podoba mi się w obecnej polityce Wisły wynika z troski i miłości do Naszego klubu. Zanim zaczniesz innych obrażać przez insynuacje że mogą komuś innemu kibicować przemyśl co piszesz. Bo trochę przegiołęś!

TIR_DO_SŁUBIC 21.05.2018 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson
Bełkot

Nie ładne to było. W stylu Małeckiego zapraszającego na drugą stronę Błoń.

Górnik grając młodymi chłopakami drugi rok z rzędy wszedł do Ekstraklasy oraz awansował do Europejskich Pucharów, bijąc nas 4:1 czy 2:0.

Stawianie na młodych to proces, projekt. Do 5 sezonów połowa klubów Ekstraklasy będzie dawała szansę młodym. Lubin ze swoją super akademią odjedzie nam jak TGV kolejom regionalnym.

Przybyszewski 21.05.2018 11:08

Dokładnie tak jak piszesz to jest proces i to jest coś czego nie da się zrobić w jeden czy nawet w 5 sezonów.

Dlatego jeżeli nie mamy w tym momencie dobrej młodzieży to musimy importować zawodników. Widocznie Górnik dobrze szkole i dobrze selekcjonuje na poziomie juniorskim wiec ma zawodników przygotowanych do konkurencji na poziomie ekstraklasy. My tego nie mamy wiec nie bardzo mamy wybór. Natomiast z tego co twierdza działacze to chcemy poprawić szkolenie.

Kolejny temat to fakt ze nie ma jednej drogi i trzeba czerpać z wielu rozwiązań. Piszesz o Lechu - zapytaj się ich kibiców czy są zadowoleni z tego z tego ze teraz w kadrze jest chyba 9 zawodników którzy kiedyś grali w Lechu ale 0 obecnych jego zawodników. Piszesz Bednarek Kownacki ale za ich wyhodowaniem są lata pracy i kupa kasy zainwestowana w szkolenie. Bo przy każdym Bednarku jest 100 którzy się nie sprawdzili a trafi się jeszcze taki Bereszyński.

Wiadomo ze komentatorzy C+ się podniecają ze Górnik stawia na młodych ale to nie jest tak ze Wisła by nie chciała stawiać na młodych tylko nie mamy ich na takim poziomie jak Gornik co widać po tych juniorach którzy się przebijają. Alan, Buras, Brud, Handzlik, Bartosz etc. czy nawet taki Kaluda którego tez kupiliśmy jako młodzieżowego reprezentanta - tak można wymieniać bez końca.

NA kim zarabiamy ? są oczywiście przykłady Błaszczykowskiego (już pomińmy dyskusje ile tutaj zasługi Wisły a ile wujka) czy Chrapka ale tez Brleka, Popovica, Jovica, Gumzica czy najprawdopodobniej Carlitosa. Nie ma jednej drogi i trzeba być aktywnym na wielu polach i szkolenie musi być traktowane priorytetowo ale kurcze jak nie wychodzi to trzeba iść do sklepu i kupić.

FraMat 21.05.2018 11:25

Statystyki wyraźnie wskazują, że zagraliśmy inaczej niż przeciwko Jadze, Koronie, Zagłębiu.

Bramki: 2-0 (1-0)
Posiadanie (w %): 39-61 (41-59)
Strzały: 8-14 (5-8)
Strzały celne: 3-6 (2-4)
Strzały niecelne: 4-3
Strzały przejęte: 1-4
Strzały z pola karnego: 5-7
Strzały z pola karnego, celne: 3-2
Faule: 16-17
Żółte kartki: 3-4
Czerwone kartki: 0-0
Spalone: 3-1
Rzuty rożne: 4-8
Podania: 334-518
Podania dokładne (w %): 72-84

To my prowadziliśmy grę i byliśmy lepiej.

Straciliśmy gole: pierwszy przez głupotę Wasyla - kto mu kazał grać tak niebezpiecznie przed naszym polem karnym, kiedy wiadomo, że większość bramek Górnik zdobywa z takich właśnie SFG gdy wykonuje je Kurzawa.
Drugi, bo już otworzyliśmy się stawiając wszystko na jedną kartę.

Dzimi 21.05.2018 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1501868)
Imaz powinien miec dwie bramki jeszcze przed golem Gornika

No cóż, to jest odpadek z Hiszpanii, który nie ma tam miejsca na grę w dwóch lub trzech pierwszych klasach rozgrywkowych.

funkykoval 21.05.2018 11:43

Mitrović powalczył o piłkę - to jakiś oksymoron ......


Najpierw w 15 minucie spieprzył Imaz 100% okazję, potem niespodzianka -SFG z których Górnik zdobył kilkanaście goli, który wykonuje Kurzawa i wszyscy zdziwieni tym, że pada bramka.

W II połowie walyczmy o zmianę wyniku - pierwsza zmiana w 75 minucie (Carillo w tej kwestii jest uczniem Smudy?), kolejne w następnych minutach ale niestety niczego nie wnoszą. Na boisku zostaje bohater naszego trenera - Nikola Mitrović, który zagrał pewnie na wysokim procencie InStat notując 92 podania, z czego 85 celnych w tym 84 podań do tyłu.

Panowie Mitrović ma technikę i umiejętność dogrywania dobrych piłek otwierających, ale niestety nie jest już 24-26 letnim zawodnikiem z którym współpracował Carrillo tylko 31 letnim graczem, który od 2 sezonów gaśnie.... Niestety jeżeli klub podpisze go na dłużej, a trener dalej będzie go forował, to słabo to widzę....



Wracając do meczu - zagraliśmy odwrotnie niż w meczach z Koroną czy Lubinem - większe posiadanie piłki, celność podań ilość podań, ilość sytuacji. Efekt ostateczny również odwrotny - zamiast 3:0 mamy 0:2 ....

pepe72 21.05.2018 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1501973)
Nie ładne to było. W stylu Małeckiego zapraszającego na drugą stronę Błoń.

Górnik grając młodymi chłopakami drugi rok z rzędy wszedł do Ekstraklasy oraz awansował do Europejskich Pucharów, bijąc nas 4:1 czy 2:0.

Stawianie na młodych to proces, projekt. Do 5 sezonów połowa klubów Ekstraklasy będzie dawała szansę młodym. Lubin ze swoją super akademią odjedzie nam jak TGV kolejom regionalnym.

Angulo - 34 lata, vice król strzelców e-klapy
Dani Suarez - 27 lat - 35 meczów, 4 bramki
Szymon Matuszek - 29 lat - 34/3

Owszem, złośliwie wybrałem 3 najstarszych, z czego 2 Hiszpanów.

Ogryzek 21.05.2018 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1502002)
Angulo - 34 lata, vice król strzelców e-klapy
Dani Suarez - 27 lat - 35 meczów, 4 bramki
Szymon Matuszek - 29 lat - 34/3

Owszem, złośliwie wybrałem 3 najstarszych, z czego 2 Hiszpanów.

Jakbyś wykazał dobrą wole w dyskusji - to zauważyłbyś że nikt, w tym ja nie pisze żeby grali sami młodzi, czy sami Polacy, sami obcokrajowcy itd Ale żeby w zespole był balans.
Tacy piłkarze jak Angulo, Suarze, Matuszek maja dać im jakość. Na nich nie zarobią nic, albo prawie nic. Ale jest to połączone z dobrą promocją i wprowadzaniem młodych do zespołu. Na nich Górnik będzie zarabiał.

Górnik ma DWIE nogi. Piłkarzy którzy dają jakość gry (których wymieniłeś) i stado młodych którzy częściowo juz dają jakość (Żurkowski) albo dadzą ją w przyszłości i klub na nich zarobi.

My mamy JEDNĄ nogę. Mamy piłkarzy którzy dają jakosć (Carlitos, Llonch, Imaz, Sadlok, Cuesta) ale prawie nie ma na kim zarabiać. Żeby zarobić - zamiast sprzedać jakiegoś młodego - my sprzedamy naszą największą gwiazdę - bo nie stać nas na bardzo wysoki kontrakt dla Carlitosa.)

Piłkarzy na przyzwoitym poziomie ligowym (jakość) mamy, brak aktywów (młodzi) na których można stawiać i zarabiać. Górnik to ma.

FraMat 21.05.2018 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1502004)
My mamy JEDNĄ nogę. Mamy piłkarzy którzy dają jakosć (Carlitos, Llonch, Imaz, Sadlok, Cuesta) ale prawie nie ma na kim zarabiać. Żeby zarobić - zamiast sprzedać jakiegoś młodego - my sprzedamy naszą największą gwiazdę - bo nie stać nas na bardzo wysoki kontrakt dla Carlitosa.)

A kogo sprzedaje Górnik?
Jakiegoś gostka (sorry, jestem wypity, nie pamiętam nazwiska), Lech bierze za 400 tys. euro,a my mamy szansę na sprzedanie darmowych Carlitosa i Arsenica, każdego za 3-4 razy tyle.
I z nadzieją, że Junco wynajdzie znowu kogoś podobnego..



Wczoraj jak widziałem Lloncha to dla mnie MEGA piłkarz. Jeśli podpisze przedłużenie to śmiem twierdzić, że takiego DP, ale i piłkarza z inklinacjami do gry w przodzie nie ma żadna inna ekipa w E-klapie.
Odpuszczenie go teraz o byłoby megafrajerstwo.
No chyba, że za darmo przyszedłby Llonch2 i dopłacił do tego interesu
:>

Llonch moim zdaniem jest wart tyle co 2 Carlitosów.

Ogryzek 21.05.2018 16:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1502011)
A kogo sprzedaje Górnik?
Jakiegoś gostka (sorry, jestem wypity, nie pamiętam nazwiska), Lech bierze za 400 tys. euro,a my mamy szansę na sprzedanie darmowych Carlitosa i Arsenica, każdego za 3-4 razy tyle.
I z nadzieją, że Junco wynajdzie znowu kogoś podobnego..



Wczoraj jak widziałem Lloncha to dla mnie MEGA piłkarz. Jeśli podpisze przedłużenie to śmiem twierdzić, że takiego DP, ale i piłkarza z inklinacjami do gry w przodzie nie ma żadna inna ekipa w E-klapie.
Odpuszczenie go teraz o byłoby megafrajerstwo.
No chyba, że za darmo przyszedłby Llonch2 i dopłacił do tego interesu
:>

Llonch moim zdaniem jest wart tyle co 2 Carlitosów.

Ha ha tak jest Llonch wart 2 mln euro (skoro za Carlitosa na ten moment Zagreb daje 1 mln euro a ten jest 2 razy więcej wart) że ŻADEN klub nie przebił oferty Wisły i gość nie mając alternatyw zostanie z nami:)
(Moze odejść za darmo w tym momencie do każdego klubu - skończył mu sie kontrakt)
Jakby był wart taką kasę to nawet SPEKULACYJNIE ktoś by mu zaoferował grubą kasę i go sprzedał za pół roku.
To RYNEK weryfikuje ile jest wart dany piłkarz a nie fantazje FRaMata.

Idze, idze bajoku

Szymon Żurkowski najprawdopodobniej da kasę dla klubu z Zabrza. Jest w szerokie kadrze na MŚ i w przeciwieństwie do Kądziora nie ma niskiej kwoty odstępnego wpisanej w kontrakcie.


btw
To nawet Cywka dostał propozycję z Lecha

!!IRIVER!! 21.05.2018 16:14

Cywka to już oficjalnie w Lechu.

FraMat 21.05.2018 16:14

I dobrze... niech zostaje.
W E-klapie nie ma lepszego od niego na DP

Ogryzek 21.05.2018 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1502017)
I dobrze... niech zostaje.
W E-klapie nie ma lepszego od niego na DP

Jakbyś był bystry to zauważyłbyś że jakość piłkarza a jego cena to DWIE różne sprawy.

Gdyby Llonch miał 18-19 lat i wystrzeliłby z taką grą - byłby na dzień dobry wart 2-3 mln euro.

Ale że jest odrzutem z niższych liga hiszpańskich (ma swoje lata), nie grał w pucharach gdzie można by potwierdzić jego jakość (błyszczenie w naszej kopanej to średni wyznacznik) - to nikt nie da za niego kasy.

Bo w naszej lidze nie kupuję się gwiazdy, ale materiał na nie. Jest bonus za młodość. Dlatego Bednarek był wart 6 mln euro - bo jest młody i już coś pokazał. Przemyśl to.
Taki Piątek od parchowii pójdzie za duzo większą kasę niż Carlitos chociaż jest sporo słabszy piłkarsko. Ale jest młodszy i widzą w nim potencjał. Carlitos prawie 28 lat i za przeproszeniem "posrał" się 2 II lidze rosyjskiej czy na Cyprze gdzie nic nie pokazał wcześniej.

Tacy piłkarze jak Llonch, Carlitos, Imaz mają dac nam JAKOŚĆ - ale zarobimy na nich relatywnie małe pieniądze. Tak to działa. Przemyśl to.

Stawianie na młode drewno to kwestia zarobku dla klubu żeby spałacić długi i mieć na kontrakty dla kolejnych Carlitosów, bo inaczej ci po roku nam s.......ą jak im płacimy grosze. Przemysl to.

btw
Dlatego ja wolę żeby klub zatrzymał Carlitosa (jakość) a sprzedał jakieś "młode polskie drewno" żeby zbilansować budżet. Upsss nie ma żadnego młodego? - no cholera zapomniałem - a tymczasem tracimy najlepszego napastnika za frytki....

ashkeczup 21.05.2018 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1502014)
Ha ha tak jest Llonch wart 2 mln euro (skoro za Carlitosa na ten moment Zagreb daje 1 mln euro a ten jest 2 razy więcej wart) że ŻADEN klub nie przebił oferty Wisły i gość nie mając alternatyw zostanie z nami:)
(Moze odejść za darmo w tym momencie do każdego klubu - skończył mu sie kontrakt)
Jakby był wart taką kasę to nawet SPEKULACYJNIE ktoś by mu zaoferował grubą kasę i go sprzedał za pół roku.
To RYNEK weryfikuje ile jest wart dany piłkarz a nie fantazje FRaMata.

Idze, idze bajoku

Szymon Żurkowski najprawdopodobniej da kasę dla klubu z Zabrza. Jest w szerokie kadrze na MŚ i w przeciwieństwie do Kądziora nie ma niskiej kwoty odstępnego wpisanej w kontrakcie.


btw
To nawet Cywka dostał propozycję z Lecha

Przykra sprawa, że wszyscy młodzi z Górnika warci są okrągłe 0, bo przecież nikt nie składa tam propozycji (może oprócz Żurkowskiego). Kurzawa to samo, odchodzi za friko, co za frajerzy się na nim nie poznali.

pepe72 21.05.2018 17:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1502004)
Jakbyś wykazał dobrą wole w dyskusji - to zauważyłbyś że nikt, w tym ja nie pisze żeby grali sami młodzi, czy sami Polacy, sami obcokrajowcy itd Ale żeby w zespole był balans.
Tacy piłkarze jak Angulo, Suarze, Matuszek maja dać im jakość. Na nich nie zarobią nic, albo prawie nic. Ale jest to połączone z dobrą promocją i wprowadzaniem młodych do zespołu. Na nich Górnik będzie zarabiał.

Górnik ma DWIE nogi. Piłkarzy którzy dają jakość gry (których wymieniłeś) i stado młodych którzy częściowo juz dają jakość (Żurkowski) albo dadzą ją w przyszłości i klub na nich zarobi.
(...)

Miło, że dodałeś "sami". Może nie czytałem zbyt uważnie ale poprzednio mi to jakoś umknęło.

Wydaje mi się, że "młodzi" z Górnika to nie koniecznie działalność ich akademii tylko raczej szczęśliwy zbieg okoliczności. Plus być może solidarność śląskich klubów. Pożyjemy zobaczymy jak sobie poradzą w przyszłym sezonie.
Jeszcze to znalazłem:
Cytat:

Zabrzanie wciąż muszą walczyć o awans do eliminacji do przyszłorocznej edycji Ligi Europy, ale już rozpoczynają działania na rynku w celu wzmocnienia składu. "Katowicki Sport"€ informuje, że działacze Górnika obrali już dość sprawdzony w Ekstraklasie kierunek i szukali solidnych zawodników w niższych ligach w Hiszpanii. W ich sieci wpadł Jesús Jiménez.
http://transfery.info/114241,gornik-...astepca-angulo


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl