![]() |
Cytat:
Według mnie Cywka zagrał dużo więcej złych (na poziomie dna) spotkań niż Mitrovic... Pamiętam czasy jak forum piało z zachwytu jakk Tomaszek to defensor był... Zawsze pisałem, że był wkręcany jak korkociag to byly oburzenia ! |
Przykre po tym meczu jest jedno... ze w Wisle będzie miał przejebane każdy trener i każdy skład, który nie będzie seriami odprawiał rywali po 3-0. Oto drużyna wygrywa na ciężkim terenie, w krytycznym okresie walki o MP gospodarza, a tu wzorem Twittera pojawiają się onaniści młodzieży. Z jakiegoś względu młodzież musi grać. Z jakiego nie wiadomo, ale mityczny młody zawodnik powinien być promowany kosztem nawet wyników. Dziwne. Wiec zamiast cieszyc się z 3 pkt mamy znów rozliczanie składu.
Wiedziałem, że kibice Wisły są roszczeniowi i wymagający, ale gdzies przespałem moment, że radość przestało sprawiać nawet zwycięstwo na boisku Jagi. Generalnie to dążenie i motywacja do bycia najlepszym jest dla Wisły dobre, bo nie pozwoli popaść jej w marazm, ale teraz mamy do czynienia z czymś chorym. Patrząc na wyniki w stosunku do stanu posiadania. |
Cytat:
Nie było tak w pierwszym meczu z Jagą, z Legią. Nie było tak w meczu z Płockiem. W ogóle nie było tak w pierwszych meczach Carillo. Tak na szybko sobie przypominam - wtedy pomoc podciągała całą grę do przodu, więcej zawodników było przed linią piłki i w ogóle więcej było do gry. Dzisiaj natomiast w większości z przodu grali tylko Imaz, Boguś i Carlitos. Czasami podłączał się Zoran i wtedy to dobrze wyglądało. Czasami podłączał się też Pol, ale brakowało siły w ataku. Z drugiej strony, gdybyśmy tak ochoczo wychodzili do przodu to pewnie Jaga miała by więcej miejsca na swoje rozgrywanie. |
Cytat:
A i jeszcze jedno mamy grac młodzieżą (tą która walczy by w przyszłym sezonie nie spaść z CLJ) |
Cytat:
Bo piłkarzy, którzy dziś grali za miesiąc nie będzie już w Wiśle, a walczymy już tylko o to, czy będziemy na 7 czy 8 miejscu. Nie chodzi o to, by wystawić cały skład z CLJ i dostać w czapkę, ale dać zagrać 1-2 piłkarzom, którzy na to zapracowali i których warto sprawdzić w boju. Niekoniecznie z CLJ, ale chociaż z szerokiego składu, jak Wojtkowski, Bałaniuk czy Kolar. Bo od tego, czy dziś wygramy z Jagiellonią liczy się bardziej to, czy będziemy w pierwszej czy drugiej ósemce za rok. Nie widzę na forum "onanistów młodzieży" (cokolwiek by to miało znaczyć) - większość użytkowników, którzy domagają się występów młodszych piłkarzy operuje co najwyżej skrótem myślowym, a chce jedynie występu paru wyróżniających się piłkarzy, którzy będą grać u nas za rok i dwa. Więcej, chce tego w konkretnych okolicznościach, a nie co do zasady. Taki sposób myślenia jest w zaistniałej sytuacji dość racjonalny. Może być nawet optymalny - ale to już zależy od wyznaczonych sobie celów i tego, czy prawidłowo oceniono sytuację. Polemizować możesz z tymi celami (nie należy myśleć o przyszłym sezonie) albo z oceną sytuacji (walczymy o puchary europejskie, albo o miejsca 5-6). Łatwo jest dokonać generalizacji i do tego sprowadzić stanowisko przypisywane większości do absurdu. Łatwo z takim samemu stworzonym poglądem polemizować i wykazać swoją rację. Rzetelność w dyskusji wymaga jednak, aby tego nie robić, bo wówczas rozmawiasz tak naprawdę z samym sobą, a robiąc to, próbujesz narzucić swoje zdanie innym. Nie umiem prościej. Cytat:
|
Cytat:
Wojtkowski który wchodzi po dłuższej kontuzji ? Bałaniuk którego już drugi trener nie wypuszcza czy Kolar który gra słabo. My z jednej strony po przegranej z Legia i Lechem popadamy w czarną rozpacz a z drugiej chcemy grać młodymi. Wisła jak tlenu potrzebuje sukcesu. Nasi kibice którzy w większości są sierotami po Cupiale chcą sukcesu i dopóki jest choćby matematyczna szansa na 4 miejsce trzeba o to walczyć |
@czaro
Zauważ, że to forum to nie jest jedyne miejsce, w którym wypowiadają się kibice Wisły i zapewne nesta też miał to na myśli. Jest choćby facebook, jest wislaportal.pl, na którym można przeczytać komentarze niezadowolonych, że Wisła wygrała, bo Legia jest liderem. Albo styl jest do kitu i zwyciężyli fuksem, więc po co to robili. Niestety, spora część kibiców Białej Gwiazdy jest okrutnie roszczeniowa w ten zły, oderwany od rzeczywistości sposób. Co do stawiania na młodych - tak po prawdzie to nikt z nas nie wie, jak będzie wyglądał skład w przyszłym sezonie. My tu możemy domagać się postawienia na Kolara czy Balanyuka, a może w klubie chcą się z nimi pożegnać? Wojtkowski z kolei przed chwilą miał kontuzję, może z myślą o przyszłym sezonie lepiej go już w tym oszczędzić i dać mu pograć tylko trochę, żeby nie ryzykować kolejnego urazu i straty okresu przygotowawczego? A może klub nakazał walkę nawet o to siódme miejsce, bo to większe wpływy do kasy, a z pieniędzmi jest krucho? Z jednej strony sam nawołujesz do racjonalnej oceny sytuacji, a z drugiej skupiasz się tylko na przyszłym sezonie, kiedy dla władz Wisły może właśnie tu i teraz jest najważniejsze. I żeby nie było - sam z chęcią powitałbym kilka zmian i jak zobaczyłem jedenastkę na dzisiejszy mecz, to byłem rozczarowany. Imaz gra słabiutko od kilku meczy, z chęcią zobaczyłbym Patryka. Skoro Cywka ma odejść, to niech wskoczy za niego ktoś inny, choćby z CLJ. Ale tak jak mówię, nie wiemy jakie cele wyznaczył zarząd na najbliższy mecz i może po prostu Carillo chce je osiągnąć. No a tak poza tym - wygraliśmy na trudnym terenie, na którym od lat idzie nam jak po grudzie. Chyba mimo wszystko warto się pocieszyć, a nie marudzić, prawda? :) |
@czaro,
Oczywiście, że trochę przejaskrawiłem, ale po prostu irytujące jest to, że drużyna jedzie, wygrywa na ciężkim terenie, a wielu kibiców zamiast cieszyć się z tego co jest dalej krytykuje, szuka problemów. I tak jak pisałem - Ci wymagający kibice to jest największy skarb Wisły. Oni cały czas chcą więcej, nie zadowalają się 8-mym miejscem, pchają ten klub i zarząd do rozwoju. Dzięki nim Wisła nigdy nie zadowoli się przeciętnością. Natomiast trzeba mieć w tym jakieś wyczucie, proporcje. I też pochwalić jak jest za co, a dziś było za co. A nie znów wyciągać Mitrovica i Cywkę. Dwa, nie wierzę, że gdzieś tam w CLJ czy w kadrze jest super utalentowany junior czy młody zawodnik i Wisła, która tak potrzebuje pieniędzy, o czym Carillo też dokładnie wie, złośliwie go nie wystawia. Irytuje przemądrzałość dziennikarzy, którzy są poza trenigami, poza klubem, a wygłaszają swoje opinie nie wiedząc czy ktoś zasługuje na grę czy nie. Może są po prostu tak słabi, że nie grają. Nie ma tam drugiego dna. |
https://twitter.com/WojtowiczG/statu...10447961858048
Poza tym gdzieś mi mignęło, że Junco wypowiadał się nt tej dwójki w kontekście przyszłego sezonu, ale już nie pamiętam gdzie. |
Właśnie obejrzałem nagranie meczu.
Brawo patałachy za podarowanie mistrzostwa Legii. Trzeba było się tydzień temu starać, a nie dzisiaj. |
Nie ma chyba nikogo, kto nie byłby zadowolony z tego, że Wisła wygrała i kto widziałby dziś tylko minusy, a do komentarzy poza forum nie ma co przywiązywać wagi, tam się nie rozmawia, tylko wyładowuje frustracje.
Cytat:
Cytat:
|
Szkoda, ze nie ma jakiegoś spotkania z trenerem. Chętnie bym mu zadał wprost kilka pytań, bo chyba dziennikarze tego nie potrafią.
|
czyta się te Wasze komentarze i nie wiem czy to przedszkole czy ....a zbiór ludzi umysłowo chorych. Wygrywamy z Jagą a Wy macie ból dupy. gratuluję samopoczucia :) jedyne co może mi się nie podobać, to Cywka w pierwszym składzie ale z drugiej strony jeżeli mamy osiągnąć jak najlepsze miejsce (może nawet 4) i zarobić za to więcej kasy, to trener i zawodnicy powinni zrobić wszystko żeby tego dokonać. My jesteśmy Wisła i kto tego nie ogarnia ma problem i może powinien się przejść na jakąś terapię :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
A nam nie powinno zależeć, żeby się komukolwiek podkładać. |
Cytat:
|
Cytat:
Wg. mnie nie, bo dalej to wyglada jak Cyrk z Carlitosem przyjezdza grac z przeciwnikiem. Chłop wczoraj kopal sie po czole, ale to i tak nasze jedyne zagrozenie. Wyglada to jak PSG z Neymarem w meczu z Realem, gdzie bez Neymara juz totalnie nie istnieli... ogolnie slabo to wyglada, niby Llonch i Carlitos na 100% out, Brozek bedzie w Tychach, Termalice lub Katowicach, Głowa skonczy kariere, Ondrasek zarabia w .... i szukaja frajera na niego, Cywka out, Mitrovica maja przedluzyc... p.s. tez wolalbym 3 punkty za Płock niz za Jage, ale co zrobisz. Taka liga |
Ja bym wyróżnił Bartkowskiego, kolejny solidny mecz, znów nie na swojej pozycji. Kuba jest półkę wyżej od Palcicia, nie rozumiałem tego, że gra Słoweniec a nie on. Kontuzja Mateja wyjaśniła teraz sytuację.
Niezły mecz Mitrovicia na tle poprzednich. Carlitos i Imaz nadawali się do zmiany po pierwszej połowie. Ci co rozpaczają, że wygraliśmy bo zwycięstwo przybliża Legię powinni się leczyć. |
Mecz oglądałem w drodze, przez połowę miałem pokaz slajdów zamiast transmisji, ale nawet czekając na powtórkę na daily dużo nie zaryzykuję mówiąc, że styl był kiepski. Ciężko nie odczuć, pomimo hucznych wypowiedzi zawodników i trenera, że jest mocno "wakacyjnie".
Mimo to, brawo za zwycięstwo na trudnym terenie. Dopóki jest szansa na wyższe miejsce niż zajmowane obecnie zrobili wczoraj wszystko, żeby ją wykorzystać - i wierzę, że właśnie tak to dla zespołu wygląda. Dwie rzeczy obok których nie mogę przejść obojętnie: 1. "Co ten Carillo odpierdalala wystawia Mitrovicia i Boguskiego paralityków a młodzi siedzą na ławce" - kozioł ofiarny w drużynie zawsze musi być, szczególnie u nas. Czy to Boguś, czy to Mitro, czy to Uryga - obojętnie, mechanizm jest zawsze taki sam, a w komisji orzekającej wysokiej klasy eksperci, dla których elementy taktyczne piłki nożnej to kiwanie się i strzelanie. Nie przyszło nikomu do głowy, że ci którzy grają, to jest i tak maksimum tego co mamy? A nasza młodzież i tak od tego maksimum jest jeszcze zauważalnie słabsza / nie rokująca na grę w ekstraklasie? 2. "No pięknie, że wygrali, teraz 7egia będzie miszczem, gratulacje pajace" - jak bardzo trzeba być zakompleksionym, żeby nie cieszyć się ze zwycięstwa swojej drużyny, kosztem życzenia porażki przeciwnikom? Kimkolwiek by nie byli. Tym bardziej, że przy obecnej formie Jagiellonii ewentualne "podłożenie" się im skutkowałoby prawdopodobnie tym, że oni nie zostają mistrzem, a my nie zdobywamy punktów w starciu z drużyną, która przegrała do tej pory 2/3 mecze w grupie mistrzowskiej (od wczoraj), a na zakończenie zasadniczej przegrała jeszcze u siebie z Płockiem i Lubinem. Ale żeby to stwierdzić, to trzeba zajrzeć do tabeli. ;) |
Cytat:
|
niektórzy tu piszą, że nasi się starali w meczu z Jagą... taaa starali... wygraliśmy mocno fartownie, trzeba się cieszyć, ale gadanie że wygraliśmy po świetnym meczu w którym się staraliśmy jest sporym nadużyciem :P
|
Cytat:
hejt na niego jest kompletnie niezasłużony |
Jeżeli w niedziele wygramy z koroną i potem z zagłębiem, to śmiem twierdzić że wróciliśmy do gry.
Natomiast w Kielcach zawsze nam słabo szło, a mecze u siebie od jakiegoś czasu gramy tragicznie... |
Panowie czytam i oczom nie wierzę. Odnieśliśmy sukces a Wy go negujecie?
Cieszmy się że przy bardzo słabych wczoraj Carlitosie i Imazie potrafiliśmy wygrać. Po co szukać dziury w dupie? Wygrajmy wszystko do końca jedną bramką, nieważne jak strzeloną ale wygrajmy. Po chujowej grze po beznadziejnym meczu. Piłka nożna to nie łyżwiarstwo figurowe tu za styl nikt punktów nie daje |
Cytat:
|
Jeżeli na kimś zarobimy pieniądze to na transferze Arsenicia. Super rozwija się ten chłopak.
P.S. Brawo Cuesta i Wasyl. |
Hejt na Mitrovicia, ale najlepsze popisy dał wczoraj Halilović :D
|
Wg mnie najlepszy moment na "szansę dla młodych" będzie mecz z Zagłębiem. W koncu termin nie bedzie kolidowal z CLJ.
Osobiście dałbym wtedy szansę Korczykowi i Plewce po 15-20 min. Teoretycznie to mało, ale na tyle dużo by zobaczyć czy mlodzi nie pękają psychicznie w ekstraklasie. Bedzie to dla nich też duza motywacja na przyszłość. W innym meczu również Chorazce. Konczy mu się kontrakt i warto się zastanowić co dalej. Jak nie dostanie żadnej szansy to od nad odejdzie. I szansach dla Kolara, Wojo, Balaniuka czy Kostala mi sie nawet nie chce już pisać. Imaz jest w tragicznej formie i aż się prosi aby ktos go zastąpił. |
Jaga wcale nie była taka słaba, stworzyli mase sytuacji, z tym, że my się fantastycznie broniliśmy, a i limit szczęścia na całą grupę mistrzowską wykorzystany. Odwieczne .......enie przygłupów na tym forum, po meczu z Legią, Lechem czy teraz Jagą- to nie my zagraliśmy dobrze, tylko Jaga słabo. Może dzieje się tak dlatego, że skupiamy się na grze w destrukcji?
Mnie najbardziej we wczorajszym meczu podobały się próby wyprowadzenia ataków z obrony- w środku pola dużo i szybko graliśmy w trójkątach. Gdyby Carlitos i Imaz nie tracili piłki po każdym kontakcie, to kilka bramek, a przynajmniej ładnych akcji pewnie byśmy obejrzeli. |
Nie byliśmy zespołem lepszy, a słabszym. Mielismy tylko więcej szczęścia. Nie ma co zakłamywac rzeczywistości. Wygrana cieszy.
|
Bo ja wiem czy słabszym?
W statsach mieliśmy zbliżoną liczbę podań i praktycznie taki sam% celnych. Przebiegliśmy więcej kilometrów (jak zwykle). Posiadanie w % prawie identyczne z nieznacznym wskazaniem na Jagę. Oddaliśmy dużo mniej strzałów, ale tyle samo celnych. Graliśmy inaczej niż Jaga, ale to nie znaczy, że gorzej. Statsy pokazują, że jesteśmy nie gorsi od liderujących ekip. Kolejny raz ustawiona na musiku obrona, piłkarze nie na swoich nominalnych pozycjach, a zagraliśmy na 0 z tyłu. |
Cytat:
|
Połowa strzałów Jagi w tym również połowa celnych to ostatnie 15 minut mam wrażenie. Takiego oblężenia naszej bramki dawno nie pamietam
|
Ja pamiętam, w Poznaniu na jesień. Było jeszcze gorzej i przez blisko godzinę.
|
Ja pamiętam. W tym sezonie w Poznaniu.
|
Cytat:
|
Cytat:
Oczywiście, mogło równie dobrze być odwrotnie, czyli 1:0, bo z tych statystyk to na dwoje baba wróżyła. Statystyki tego meczy wręcz krzyczą: remis. Jednak to nie statystyki przeważyły, ale umiejętność wykorzystania sytuacji, która tym razem była po naszej stornie. |
Więcej Panowie. Nie zagraliśmy dobrego meczu, ale nawet na Wesz(L)o dali naszym zawodnikoom lepsze oceny za mecz, niż Jadze.
|
Przynajmniej nie ma reakcji na zasadzie: 3 punkty - idziemy na mistrza; 0 pkt - trener do wymiany.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl