Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Joan Carrillo były trener Wisły Kraków. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9898)

JudasPriest 11.12.2017 23:58

I na tym zakończmy nasze rozważanie o Kiko, już go nie ma. Zresztą, to nawet nie ten temat. THE END

Co do Joana... zapowiada się obiecująco i chociaż ma cholernie brzydką twarz to :P to liczę, że wiosna będzie owocna

pepe72 12.12.2017 01:02

Wywiad prezesa Dukata w Radiu Kraków

http://www.radiokrakow.pl/sport/wisl...erszego-planu/

pepe72 12.12.2017 01:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JudasPriest (Post 1489518)
Ramirez dał dupy i wygraliśmy tylko dzięki Lopezowi i temu młodemu żydkowi. Bardziej zasługiwaliśmy na zwycięstwo w grudniu.

Mam głęboko w ... poważaniu w jakim stylu gra i będzie grała Wisła z Craxą. Byle by wygrała.

Barti 12.12.2017 07:44

Carrillo jest w bardzo komfortowej sytuacji. Wiedząc już, że będzie trenerem, może oglądnąć dwa mecze Wisły o punkty, bez żadnych konsekwencji dla siebie. Następnie dwa tygodnie świąt na przemyślenie co zrobić z tą drużyną. Całe okienko zimowe, na wprowadzenie tego w życie. Jeżeli nie przydarzy się jakiś kataklizm i nie zostanie zmarnowany ten okres, już w pierwszym meczu na wiosnę, powinniśmy zobaczyć rękę trenera i jakiś styl drużyny. Bez głupiego pieprzenia o jakimś ciągłym budowaniu. O Kiko pisało się, że jest profesjonalistą i perfekcyjnie przygotowuje się do zawodów. Niestety na koniec wyszło, że nie ma jakiejś strategii długofalowej i dlatego ta drużyna nie miała żadnego stylu. Nie było w ogóle widać ręki trenera. Dlatego było to ciągle pisanie o jakimś budowaniu. W taki sposób to mogliśmy budować w nieskończoność, tak jak budowali szkieletora przy Rondzie Mogilskim.

Bene Nati 12.12.2017 09:05

Po tym artykule na sport.pl człowiek gotów pomyśleć, że to jakiś drugi Guardiola. He he.

wolfy 12.12.2017 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1489596)
Carrillo jest w bardzo komfortowej sytuacji. Wiedząc już, że będzie trenerem, może oglądnąć dwa mecze Wisły o punkty, bez żadnych konsekwencji dla siebie. Następnie dwa tygodnie świąt na przemyślenie co zrobić z tą drużyną. Całe okienko zimowe, na wprowadzenie tego w życie. Jeżeli nie przydarzy się jakiś kataklizm i nie zostanie zmarnowany ten okres, już w pierwszym meczu na wiosnę, powinniśmy zobaczyć rękę trenera i jakiś styl drużyny. Bez głupiego pieprzenia o jakimś ciągłym budowaniu.

A jeśli jednak nie będzie tak kolorowo i będzie jednak potrzebował więcej czasu niż obóz zimowy to zgaduję że #CarilloOut?
Już teraz Ci napiszę że cudów na początku bym się nie spodziewał...

pepe72 12.12.2017 11:25

Chłopaki, przeczytajcie to o trenerach, trochę złośliwe ale na wesoło:
http://weszlo.com/2017/12/12/wielki-...ac-sie-stolku/

Barti 12.12.2017 11:53

@wolfy
Jeśli będzie rokował to nie, a jeśli nie, to tak - out. Po co czekać w nieskończoność i tracić czas? Ja osobiście chcę wierzyć, że to jest profesjonalista i jakiś poziom z tym zespołem osiągnie. Do pierwszej 8 wejdzie.

pepe72 12.12.2017 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1489613)
@wolfy
Jeśli będzie rokował to nie, a jeśli nie, to tak - out. Po co czekać w nieskończoność i tracić czas? Ja osobiście chcę wierzyć, że to jest profesjonalista i jakiś poziom z tym zespołem osiągnie. Do pierwszej 8 wejdzie.

Czyli jak obstawiam, zmianą trenera zarząd kupił sobie pół roku spokoju. Mamy 11 kolejek do końca 2 rundy, potrzebujemy jakieś 11 punktów by się utrzymać w top8.

Jeśli Junco znajdzie kolejnego Carlitosa to sezon 2018/19 może być w miarę spokojny bo się zespół zdąży przygotować do małej rewolucji: odejście Carlitosa i części "emerytów".

jonaf 12.12.2017 12:20

Transfery będące pomysłem(?) trenera. [tranfery przeprowadzone po przyjściu trenera, z hiszpanii oraz z jego byłej ligi węgierskiej - stąd taki, a nie innywniosek]:
Do Videotonu:
Soufiane Chakla - 9m. 762',ŚO [przyszedł z Hiszpanii]

Do Hajduka:
Ignacio Maganto - 9 spot., 245' -głównie poza 18stką na mecz [wolny agent, hiszpan]
Borja Lopez - podstawowy gracz, ŚO 14m. 1710' 2g [z Barcelony B]
Marko Futacs [z ligi węgierskiej] -19 spotkań 14 goli,bardzo ważny transfer [transfer gotówkowy]

laysik 12.12.2017 12:27

Klub chce powalczyć z najlepszymi w ESA,przy czym nowy trener ma dać coś extra,preferować ofensywny styl gry oparty o młodych zawodników pod sprzedaż.Problem leży w zawodnikach,oraz polskich przepisach ograniczających możliwosci swobodnego sprowadzania i szlifowania wiekszej ilości utalentowanych latynosów i afrykanów.Młodzi Wiślacy nie są jeszcze chyba na tyle wyszkoleni i techniczni by przekonać do siebie nowego szkoleniowca z Hiszpanii,jednak wierzę że nawet obecna kadra uwolniona nieco spod presji taktyki Kiko, ma w sobie potencjał na wymianę paru nieszablonowych zagrań na mecz i kilku schematów mających w sobie pierwiastek piękna futbolu,tego czego większość oczekuje przychodząc na stadion.Bo nie oszukujmy się na mistrzostwo są małe szanse.

Snow 12.12.2017 12:50

Przegladajac pobieznie spotkania naszego nowego treneiro, rzucila mi sie w oczy jedna rzecz.
Preferowal on bardzo podobne ustawienie zawodnikow do tego co wystawial Ramirez.
Brak typowych skrzydlowych, a raczej falszywi skrzydlowi / napastnicy (jak Imaz czy Ze Manuel). Jeden typowy napastnik na przodzie. Ofenswnie usposobieni boczni obroncy.
Wydaje mi sie, ze Junco od poczatku do konca robil transfery pod okreslona wizje druzyny.
Nie zdzwilbym sie, ze Ramirez musial do tej wizji sie dostosowac i caly czas w tle byla opcja zatrudnienia Carillo gdy tylko bedzie ku temu sposobnosc.

Smyrgu 12.12.2017 13:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1489624)
Przegladajac pobieznie spotkania naszego nowego treneiro, rzucila mi sie w oczy jedna rzecz.
Preferowal on bardzo podobne ustawienie zawodnikow do tego co wystawial Ramirez.
Brak typowych skrzydlowych, a raczej falszywi skrzydlowi / napastnicy (jak Imaz czy Ze Manuel). Jeden typowy napastnik na przodzie. Ofenswnie usposobieni boczni obroncy.
Wydaje mi sie, ze Junco od poczatku do konca robil transfery pod okreslona wizje druzyny.
Nie zdzwilbym sie, ze Ramirez musial do tej wizji sie dostosowac i caly czas w tle byla opcja zatrudnienia Carillo gdy tylko bedzie ku temu sposobnosc.

to jest bardzo trafne spostrzeżenie/wniosek

K4millo 12.12.2017 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jonaf (Post 1489619)
Transfery będące pomysłem(?) trenera. [tranfery przeprowadzone po przyjściu trenera, z hiszpanii oraz z jego byłej ligi węgierskiej - stąd taki, a nie innywniosek]:
Do Videotonu:
Soufiane Chakla - 9m. 762',ŚO [przyszedł z Hiszpanii]

Do Hajduka:
Ignacio Maganto - 9 spot., 245' -głównie poza 18stką na mecz [wolny agent, hiszpan]
Borja Lopez - podstawowy gracz, ŚO 14m. 1710' 2g [z Barcelony B]
Marko Futacs [z ligi węgierskiej] -19 spotkań 14 goli,bardzo ważny transfer [transfer gotówkowy]

Maganto i Futacs przyszli do Hajduka na długo przed trenerem Carrillo.

jova 12.12.2017 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow
falszywi skrzydlowi / napastnicy (jak Imaz czy Ze Manuel)

Ze Manuel to nie tylko fałszywy skrzydłowy, ale też fałszywy napastnik, fałszywy pomocnik i fałszywy rezerwowy.

LucjuszWielki 12.12.2017 13:18

Pytanie jest takie: czy w przypadku wygranej z Płockiem i np remisu z pejsami mielibyśmy nowego trenera? Do kiedy trwałaby wizja budowania drużyny przez Kiko?

Czy zwolnienie Kiko przed derbami było spowodowane chęcią wstrząsu i brakiem wiary w osiągnięciu dobrego rezultatu za sterami Kiko, czy obawą, że w przypadku derbowej wygranej nie będzie pretekstu do ogłoszenia nazwiska nowego trenera??

jonaf 12.12.2017 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez K4millo (Post 1489628)
Maganto i Futacs przyszli do Hajduka na długo przed trenerem Carrillo.

fakt, zaznaczyłem tylko transfery zimowe, a nie wiem czemu wyskoczyła mi ta dwójka.

Maganto 26 Lipca, Futacs 12 lipca.

swiety37 12.12.2017 13:35

Przychylam się do teorii, że los Kiko był przesądzony w momencie jak zwolniony z Hajduka został Carrillo.
Śmiem twierdzić, że Kiko wiedział o tym już przed meczem z Płockiem i zapewne został by do najbliższej niedzieli, ale po tym co się działo na boisku w niedzielę, to chyba nie było sensu zdemotywowanego trenera trzymać na siłę + przed derbami brak zmian zwiastował tragedię.

LucjuszWielki 12.12.2017 14:00

Przekonamy się już jutro czy od tej tragedii uchronimy się

wolfy 12.12.2017 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1489630)
Pytanie jest takie: czy w przypadku wygranej z Płockiem i np remisu z pejsami mielibyśmy nowego trenera? Do kiedy trwałaby wizja budowania drużyny przez Kiko?

Czy zwolnienie Kiko przed derbami było spowodowane chęcią wstrząsu i brakiem wiary w osiągnięciu dobrego rezultatu za sterami Kiko, czy obawą, że w przypadku derbowej wygranej nie będzie pretekstu do ogłoszenia nazwiska nowego trenera??

Nie dowiemy się pewnie nigdy, ale sam się nad tym zastanawiałem.

Arkadiusz.Czerepach 12.12.2017 16:49

powiedzmy sobie szczerze, jesli w 2h po meczu trener jest zwolniny , a rano ogloszony nastepca (na papierze lepszy, a nie strażak z łapanki) , to oczywiste jest że całość była już od jakiegoś czasu zaklepana

stąd widowisko MUSIAŁO wyglądać tak jak wyglądało, grajki nie zagrali "na zmiane" trenera bo tak już była przesądzona, to była typowa niemoc ludzi którzy nie wiedza na czym stoją i że póki co wszystko ....

oby szybkie ogłoszenie nowego trenera dało sygnał że zarząd cały czas trzyma ręke na pulsie i do derbów z kvrwami podeszli z należuytym zaangażowaniem

LucjuszWielki 12.12.2017 17:40

"stąd widowisko MUSIAŁO wyglądać tak jak wyglądało" aha, czyli sugerujesz, że ktoś w szatni powiedział: chłopaki nie możecie tego spotkania wygrać, macie zagrać dno totalne, piłka musi odskakiwać na dwa metry, zero akcji itd bo musimy zmienić trenera, a po wygranej tak głupio?

glowinus 12.12.2017 18:06

Rzadko się wypowiadam, ale wrzucę swoje 3 grosze w związku z aktualną sytuacją. Wszystko wskazuje na to, że Ramirez nie był pierwszym wyborem zarządu. Zatrudnienie Carillo jest więc jakims elementem składowym polityki klubowej. Szczegolow zapewne nie poznamy nigdy, ale ta zmiana nie jest jakimś panicznym ruchem mającym na celu ratowanie drużyny, bo wbrew opiniom rządy Ramireza nie były jakaś totalna porażka. Wg informacji którymi dysponujemy Carillo jest zupełnie innym trenerem niż Kiko. Preferuje szybka grę na jeden kontakt, umiejętny pressing, a jego drużyny grają efektywnie przy wysokim posiadaniu piłki. Efektywnie, czyli więcej z tego wysokiego posiadania wynika. Za czasów Kiko też graliśmy na wysokim procencie z niewielkimi, a często mizernymi efektami. Nowy trener ma to zmienić, bo reprezentuje zupełnie inna filozofię gry. Poza tym jest to menadżer doswiadczony, mający w swoim CV dwukrotne podium na najwyższym szczeblu dwóch niezlych lig europejskich, czyli coś czego Kiko nie miał i nie wiadomo, czy kiedykolwiek mieć bedzie. Jestem dziwnie spokojny o Carillo. Pierwszy raz od bardzo dawna, patrząc na to kogo zatrudniała Wisła w ciągu ostatnich 2-3 lat.

Arkadiusz.Czerepach 12.12.2017 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1489667)
"stąd widowisko MUSIAŁO wyglądać tak jak wyglądało" aha, czyli sugerujesz, że ktoś w szatni powiedział: chłopaki nie możecie tego spotkania wygrać, macie zagrać dno totalne, piłka musi odskakiwać na dwa metry, zero akcji itd bo musimy zmienić trenera, a po wygranej tak głupio?

nie zrozumiałeś

chodzi mi o podstowowe prawa psychologii , nikt nikomu nic nie kazał, po prostu chodzi o morale , tym samym np można tłumaczyć serie 7 porażek Wdowczyka

X-Ray 12.12.2017 18:24

Ádám Gyurcsó jest na wylocie z Pogoni Szczecin, trener nie będzie z niego korzystał. Nasz nowy trener zna go bardzo dobrze z Videotonu, gdzie Gyursco grał naprawdę dobrze, miał chyba ponad 10 asyst. Ciekawe czy nasz trener nie chciałby go w naszym składzie, zwłaszcza, że trochę mamy problem ze skrzydłami.

Ostatni raz polecam dwa tekst o nowym trenerze, jeden mój, jeden ze sport.pl

Moj: https://twitter.com/TomekSzczygiel/s...14614234288128 [mile widziany RT]
Sport.pl: https://twitter.com/a_sieczka/status/940337728750784512

Myślę, że po tych dwóch tekstach bardzo dobrze poznacie trenera. ;)

pepe72 12.12.2017 18:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez X-Ray (Post 1489671)
Ádám Gyurcsó jest na wylocie z Pogoni Szczecin, trener nie będzie z niego korzystał. Nasz nowy trener zna go bardzo dobrze z Videotonu, gdzie Gyursco grał naprawdę dobrze, miał chyba ponad 10 asyst. Ciekawe czy nasz trener nie chciałby go w naszym składzie, zwłaszcza, że trochę mamy problem ze skrzydłami.

Ostatni raz polecam dwa tekst o nowym trenerze, jeden mój, jeden ze sport.pl

Moj: https://twitter.com/TomekSzczygiel/s...14614234288128 [mile widziany RT]
Sport.pl: https://twitter.com/a_sieczka/status/940337728750784512

Myślę, że po tych dwóch tekstach bardzo dobrze poznacie trenera. ;)

To chyba było 2 lata temu. Jak sobie nie poradził w słabiutkiej Pogoni to niby dlaczego miałby być wzmocnieniem dla Wisły? Mamy i tak duży skład więc trzeba go zredukować.
Poza tym w wywiadzie dla Radia Kraków prezes Dukat potwierdził, że nie będzie transferów w zimie.

Arkadiusz.Czerepach 12.12.2017 18:55

https://bis.gazeta.pl/im/23/b6/15/z22769443Q.jpg

będzie dobrze ;)

X-Ray 12.12.2017 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1489672)
To chyba było 2 lata temu. Jak sobie nie poradził w słabiutkiej Pogoni to niby dlaczego miałby być wzmocnieniem dla Wisły? Mamy i tak duży skład więc trzeba go zredukować.
Poza tym w wywiadzie dla Radia Kraków prezes Dukat potwierdził, że nie będzie transferów w zimie.

Ja to rzucam jako ciekawostka, nic więcej, takie mi od razu wpadło do głowy. Kibice Pogoni mówią, że na początku grał dobrze i umiejętności ma, potem zaczął za dużo grać pod siebie a i zaangażowanie było mniejsze. Uważam jednak, że jak ktoś ma umiejętności to dobre podejście trenera - a i zaangażowanie w meczach i treningach wrócił. Skoro mieli dobry kontakt na Węgrzech to i tutaj powinno być podobnie. I tak jak mówię, to tylko ciekawostka. Na pewno wymiana Adam Gyursco - Ze Manuel, była by w moim odczuciu dobra.

Karherop 12.12.2017 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1489672)
Poza tym w wywiadzie dla Radia Kraków prezes Dukat potwierdził, że nie będzie transferów w zimie.

Wierzysz w to? Junco w dwa okna ściągnął ok 20 zawodników i teraz ma nic nie robić cale okno? Wolne żarty. To jego pasją. Poza tym pewnie odprawimy Ze Manuela, wypozczymy Bartosza/Kostala i znajdzie sie miejsce dla 1-2 nowych graczy.

teo 12.12.2017 19:57

Nie sadze aby Ze Manuel odszedl. Mysle, ze przy Carillo bedzie mial pewny plac, przynajmniej na poczatku.

brylant17 12.12.2017 20:02

Karherop W sumie racja, może tylko taka gadka przed przyjściem trenera na pewno będzie kogoś chciał

teo 12.12.2017 20:18

Zgadzam sie z kims kto napisal, ze transfery do tej pory byly robione pod Carillo.
Mysle, ze na ten moment wszyscy w druzynie maja carte blanche i transferow faktycznie na samym poczatku moze nie byc. Sytuacja moze sie zmienic pod koniec okienka jak druzyna rozegra kilka spotkan a nowy trener z bliska przyjrzy sie zawodnikom. A raczej temu jakie postepy robia w nowym systemie gry.
No moze z wyjatkiem Ondraska, bo on kompletnie sie do takiej gry nie nadaje.

Zobaczymy. Wyglada to optymistycznie, na krok do przodu, a czy tak bedzie zweryfikuje plac.

picasso 12.12.2017 20:52

każdy trener który pogoni Kudłatego co najmniej na trybuny będzie dobrym trenerem.

wiesniak842 12.12.2017 20:56

A dla mnie kazdy, u ktorego kudlaty zacznie grac;)

Ogryzek 12.12.2017 20:58

Ja jestem ciekaw kto będzie trenerem od przygotowania fizycznego po tym jak pogoniliśmy Jordi Jodara wraz Kiko. Wyglądamy ostatnio jak zajechane konie pod względem fizycznym. Liczę że nowy trener postawi na odpowiedniego człowieka.

picasso 12.12.2017 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1489685)
A dla mnie kazdy, u ktorego kudlaty zacznie grac;)

ten który nauczy Kudłatego grać jest poza zasiegiem naszej tzw ekstraklasy...o ile w ogóle taki istneije

wiesniak842 12.12.2017 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1489687)
ten który nauczy Kudąłtego grać jest poza zasiegiem naszej tzw ekstraklasy...o ile w ogóle taki istneije

Zobaczysz, ze Carrillo takim bedzie;)

LucjuszWielki 12.12.2017 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez X-Ray (Post 1489675)
Ja to rzucam jako ciekawostka, nic więcej, takie mi od razu wpadło do głowy. Kibice Pogoni mówią, że na początku grał dobrze i umiejętności ma, potem zaczął za dużo grać pod siebie a i zaangażowanie było mniejsze. Uważam jednak, że jak ktoś ma umiejętności to dobre podejście trenera - a i zaangażowanie w meczach i treningach wrócił. Skoro mieli dobry kontakt na Węgrzech to i tutaj powinno być podobnie. I tak jak mówię, to tylko ciekawostka. Na pewno wymiana Adam Gyursco - Ze Manuel, była by w moim odczuciu dobra.

Że co???? To nie pamiętacie jak Ádám Gyurcsó kręcił Basrtoszem w meczu 6:2 ?? Przecież to było rok temu w listopadzie i co chłop nagle zapomniał jak się gra?

teo 12.12.2017 22:15

Akurat pod wzgledem umiejetnosci do Ze Manuel jest jednym z najlepszych zawodnikow w kadrze :-) problem polega na tym, ze zupelnie sie nie odnajduje, ale to takze wina trenera. Mozna to oczywiscie olac jak sie ma 2-3 na prawde dobrych zawodnikow na pozycje ale skoro mamy braki na skrzydle to mozna stwierdzic, ze trener nie dal z siebie wszystkiego :-)

pepe72 12.12.2017 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1489677)
Wierzysz w to? Junco w dwa okna ściągnął ok 20 zawodników i teraz ma nic nie robić cale okno? Wolne żarty. To jego pasją. Poza tym pewnie odprawimy Ze Manuela, wypozczymy Bartosza/Kostala i znajdzie sie miejsce dla 1-2 nowych graczy.

Powiedzmy tak, mamy kadrę oficjalnie 35 osób. Z 10 za dużo. Kilku przydało by się wypożyczyć, kilku z nich można ogrywać w CLJ, a z kilkoma się pożegnać. Kiko miał kontrakt chyba do końca sezonu więc jakoś finanse trzeba ogarnąć. Nie mam pojęcia na czym stoimy. Ale nie założyłbym się że nikt nie przyjdzie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl