![]() |
Cytat:
|
Na 2 dni przed Świętą Wojną bardziej zastanawiamy się nad tym, kto będzie trenerem od nowego roku niż jak zaprezentujemy się w środę po drugiej stronie Błoń?
Nowy trener- ważna rzecz, ale derby chyba ważniejsze? Otwórzcie chociaż prowizoryczny temat!!!! |
Ja to już nie wierzę w długofalowe plany budowy drużyny, itp..
W Polsce nie ma takiej cierpliwości i jednak wciąż klubem rządzą piłkarze (I nie mówię tutaj tylko o Wiśle). Przypomnę tylko jak Filipiak dawał wieloletni kontrakt Stawowemu, jak nie tak dawno Mioduski zarzekał się, że Magiera to trener na lata. U nas 2 lata to chyba taki maks, a jak się piłkarzom znudzą zajęcia i będzie monotonnie to wiadomo co zrobią. Jednak uważam, że zwolnienie Kiko było dobrym posunięciem z naszej strony. Ten trener nie dodał nam żadnego polotu, nie było widać po dłuższym czasie jakieś filozofii gry, taktyki, pomysłu. Przykro to mówić, ale komunikacja też nie była na najwyższym poziomie. To mniej więcej tak, jakbym ja pojechał do Rosji i zaczął trenować Dynamo czy tam inny Rubin i mówiłbym tylko po polsku i oczekiwałbym, że w tak cywilizowanym świecie to grupa piłkarzy ma się nauczyć polskiego a nie ja rosyjskiego. Chcąc nie chcąc siedząc w Polsce prawie rok Kiko chyba nie przejawiał jakieś specjalnej chęci nauki języka. To też po pewnym czasie się wypaliło, ileż można mieć pierwszego trenera, który wciąż komunikuje się przez swojego współpracownika. Jak musiały wyglądać odprawy, jak po pewnym czasie musiała wyglądać atmosfera w zespole, gdzie Kiko śmiał się, rozmawiał z Llonchem, Velezem czy Lopezem a taki Boguski, Sadlok czy Głowa nie wiedzieli czy Kiko opowiedział im zajebisty kawał czy raczej nie zostawił na nich suchej nitki.. Tak wiem, on też nie rozumiał o czym mówił Brożek z Cywką. Jednak trener to trener i on jest od budowania atmosfery w drużynie a nie jego współpracownik. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeśli to prawda, że Carillo zostanie trenerem, to osobiście uważam to za względnie dobry ruch. Oznacza on, że zarząd ma plany na rozwój klubu i nie podejmuje się już decyzji jak za czasów Cupiała, czyli: zwalniamy trenera, bo tak i myślimy, kogo by tu teraz ściągnąć na Reymonta (Smuda, Kasperczak, a może Moskal?).
Tym razem z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że z Carillo byliśmy dogadani tak czy owak. A co za tym idzie - bez względu na wyniki miałby nas objąć od stycznia 2018. Pech(?) chciał, że Ramirez mając naprawdę dobry terminarz pod koniec roku pokazał, że nie ma tak naprawdę pomysłu na grę i dalszy rozwój tej drużyny. To co pół roku temu jeszcze działało, teraz już się wypaliło. Tak więc nawet ta drobna szansa, która na zachowanie stanowiska jeszcze była, nie została przez niego wykorzystana. W ostatnim czasie traciliśmy mnóstwo bramek, przestaliśmy tworzyć składne akcje, a Carlitos wszystkich meczów nam nie wygra. Nie widziałem w obecnym sezonie w naszej drużynie żadnych postępów. Wszystkie niemal bramki zawdzięczamy w praktyce indywidualnym akcjom i zrywom poszczególnych zawodników. Wydawało się, że mecz z Górnikiem obnażył wszystkie nasze słabości i musi się coś zmienić. Jak się okazało, Ramirez w kolejnym spotkaniu nie zmienił nic (pomijam obsadę bramkarza) i z Płockiem wyglądaliśmy jak dzieci we mgle. Brak jakiejkolwiek gry zespołowej, beznadziejne stałe fragmenty (zarówno w ofensywie jak i w defensywie) - koniec końców determinacja też już u zawodników wyraźnie mniejsza... Podsumowując, cieszy mnie, że najprawdopodobniej nowym trenerem będzie Hiszpan. Bo obawiałem się, co z tymi wszystkimi zawodnikami z Półwyspu Iberyjskiego się stanie, jeżeli nagle w klubie totalnie zmienimy kierunek budowy drużyny i tym razem sięgniemy na przykład po szkoleniowca z Bałkanów. Nie jaram się jak dziecko, ale jestem dobrej myśli, bo wierzę, że ta zmiana była przemyślana i jest to w tym momencie najwłaściwszy wybór na jaki Wisła jest w stanie sobie pozwolić. A że Carillo ma zdecydowanie bardziej sensowne CV w porównaniu z Ramirezem to chyba wszyscy się akurat zgadzamy, prawda? |
Cytat:
Co do gry jednak to bede bronil Kiko, ze nie byla to w 100% jego wina. Dopoki byl Brlek i Maczynski to gra w srodku a co za tym idzie konstruowanie akcji wygladalo niezle. Obiektywnie druzyna stracila dwoch najlepszych pilkarzy i poprostu nie ma bata zeby nie odbilo sie to na jakosci gry. Kazdy kto gra w pilke w jakiejs lidze - takiej B klasie naprzyklad - wiec, ze jak dwoch najlepszych gosci nie moze przyjsc na mecz to sie raczej dostaje w cymbal. O ile Basha to lepszy przecinak od Maczynskiego to z przodu nigdy mu nie dorowna. Perez w tym momencie tez jest o dwie klasy gorszy od Brleka. Malecki, ktory tez ciagnal gre wypadl mu z kontuzja i dopiero zaczyna wchodzic w rytm. Ondraszek, ktory swietnie wspolpracowal z Carlitosem, tez wypadl z kontuzja i nie jest jeszcze gotowy. Mnie tez ostatnie wyniki mocno zawiodly ale ja staram sie na chlodno szukac przyczyn a nie kozlow ofiarnych. |
Jak na razie to chyba tylko Lettieri spacyfikował szatnię, w każdym razie tak to przedstawiono w mediach. Jeśli to szatnia wykopała Ramireza to żadnych długofalowych projektów nie uda się prowadzić. I im szybciej zarząd przyjmie to do wiadomości tym lepiej dla Wisły.
Cytat:
|
Cytat:
|
Nowy trener wygląda w teorii na dobry wybór. Jest zachowana ciągłość strategii Junco. Oby była ona teraz realizowana jeszcze lepiej.
|
|
Janex rulez. W każdym razie w temacie transferów.
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ialej_gwiazdy/
Można zmienić nazwę tematu na "Joan Carrillo trenerem Wisły Kraków" Jedna rzecz, za którą można pochwalić zarząd - po zwolnieniu trenera od razu znany jest następca. Za Cupiała to pewnie Kiko zostałby wywalony i dopiero później myśleliby co dalej. Tutaj wydaje się, że plan B był przygotowany wcześniej i zostaje w tym momencie wdrożony. |
Cytat:
|
Nic nie trzeba mówić, wystarczy popatrzyć
https://www.youtube.com/watch?v=0o6TjfyJvjo Wiem że Chorwaci mają zawodników ale patrząc na ten skrót można powiedzieć że byli bardzo blisko, a skoro nie odstawali od Evertonu pod względem biegania i taktyki to można mówić że sztab szkoleniowy mieli dobry. Zmiana na duży plus, przychodzi facet z doświadczeniem, który ma jeszcze co zdobywać. Oby u nas miał same sukcesy |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl