![]() |
Większość z Was chce pogonić Boguskiego z Wisły a zapominacie, że jest on najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem w tym sezonie. On jako pomocnik strzelił 20% wszystkich naszych bramek. Owszem, jest obecnie bez formy, podobnie jak Brożek czy Małecki. Być może problem jest gdzie indziej - wieku się nie oszuka i być może ten sezon jest dla nic za długi. Wpuszczanie tej trójki obecnie do pierwszego składu to robienie krzywdy i im i zespołowi. Być może jako zmiennicy by się nadawali.
Wszyscy zachwycają się Bartoszem. On już kilka razy był sprawdzany jako pomocnik. Czy ktoś przypomni mi choć jeden jego mecz w którym sprawdził by się na tej pozycji? A dzisiaj jakie są jego dokonania oprócz średniej jakości strzału oraz tego, że potrafi biegać szybciej od Boguskiego? Przypominam, że wszedł na podmęczonych Lechitów. Miał jakieś świetne dośrodkowania? Błyskotliwe dryblingi? Może jakiś rajd zakończony strzałem lub kluczowym podaniem? Żeby było jasne: uważam, że ten chłopak może być przyszłością i dostaje za mało szans gry. |
Kwintesencja ekstraklapy. Czekamy na przyszly sezon. Koniec i bomba a kto czytal ten traba.
|
Bartosz zrobil troche zamieszania. Nie mozna wymagac od kogos cudow. Wszedl probowal szarpac nie udalo sie. Ale czy to powod zeby go skreslac lub nie dac mu szansy? Wg mnie powinien zaczac dostawac coraz wiecej szans na gre i to od poczatku
|
Cytat:
|
Boguski i Brozek do widzenia. Za zaslugi sa miejsca na cmentarzach nie gra w Wiśle i nowy kontrakt. Trzeba zakonczyc sezon z godnoscia i nie dopuscic do mistrzostwa Lecha lub Legii.
|
LEchia wczoraj tak słaba że Gil ledwo dał rady .
|
Naksłabszym elementem wczorajszego meczu jest wystawienie po raz kolejny tego samego składu,jak można kłamać do kamer i mówić że w zespole jest jakaś rywalizacja?Kolejny mecz w którym wchodzą rezerwowi i całkowicie odmieniają mecz na lepsze,tak grająca Wisła od pierwwszej minuty zapisałaby sobie wczoraj 3 punkty.
|
Sędzia postawił w zasadzie kropkę nad "i" co do wyniku. Ale z drugiej strony, jak pierwszy groźny strzał oddaje się ok 70 min, to raczej nie ma mowy o korzystnym wyniku. Teraz to już pozostaje nam gra o 5 miejsce.
Wydaje mi się, że rywale powoli przejrzeli grę i ustawienie forsowane przez Kiko. Mam nadzieję, że zaskoczy nas trener czymś nowym w przyszłym sezonie. Oby to 5 miejsce udało się nam dowieźć na koniec. Fajnie, by było wygrać coś jeszcze w tej grupie mistrzowskiej. Na plus frekwencja powyżej średniej i atmosfera przez ostatnie 20 min :) |
Idealny moment do tego by teraz testować
-Chorżake np -Bartkowskiego, Bartosza, Słomke, Valecie itd nowe ustawienie A sezon wlasnie sie skonczył. Teraz otwieramy piwko i patrzymy kto spadnie |
Zgadam się z większością z was. Taktyka mogłaby być dobra, to Lechia musiała wygrać żeby jeszcze liczyć się w grze o mistrza, my mieliśmy naciskać i kontratakować. To udało się w poprzednim meczu domowym z Lechią który wygraliśmy 3:0 więc nie narzekajcie na Kiko bo Sobol za tamten mecz był wychwalany, zresztą słusznie.
Co do Brożka, Boguskiego to prawda zagrali słabo, maja już swoje lata i lepsi już nie będą, dobre mecze często przeplatają serią słabych. Boguski nasz król strzelców zagrał w tym sezonie może 5 dobrych meczów.. a kolejek było już 32. Są zasłużeni dla klubu i nikt tego nie kwestionuje ale... czy z racji zasług należy im dawać nowy kontrakt ? Nie, lepiej te pieniądze zainwestować w rozwój drużyny czyli na transfery lub pensje dla lepszych graczy. Skończył się sen o pucharach więc teraz należy dawać więcej szans młodym: taki Bartosz na skrzydło, Zachara za Brożka, i nawet Uryga z Głowę ( bo musi się ogrywać) a do tego dać więcej szans Słomce, Valencii czy Bartkowskiemu. Kiedy ich ogrywać jak nie teraz gdy nie gramy już o coś. |
No właśnie grany o pietruche to można dać szanse młodym. A co do Kiko to miała być rywalizacja a jest dupa, popmimo słabszej gry niektórych zawodników i tak znajdują miejsce w podstawowym składzie. Nie oddać ani jednego celnego strzału na bramkę przez godzinę to się k... w głowie nie mieści. Albo to jest jakiś spadek formy albo już się zaczęło zwalnianie trenejro.
|
Tyle ludzi do grania miala byc realizacja a tu ciagle zelazna jedenastka. i z calym szacunkiem Brozek i Boguski po sezonie podziekowac za gre. Czas na zmiane warty. I od nastepnego meczu mam nadzieje zmiany w skladzie.
|
Bez przesadyzmu. Kontrakty bym im przedłużył ,tyle tylko że jak kolega bez formy to na ławkę a czasem i trybuny. Ciągnę na mecz kibiców sezonowo wycieczkowych a po meczu słyszę że takie "smażenie powideł" :D to oni wolą w tv oglądać.
|
Cytat:
|
Zająć 5 miejsce i będzie okej.
|
Cytat:
Z całym, w pełni zasłużonym szacunkiem dla Brożka. Brożek 1971 minut-5 bramek, 3 asysty. Zachara 1147-4 bramki, 2 asysty. Ondrasek 1155-3 bramki, 2 asysty. Pozytywnie w liczbach, które jednak dla napastnika są najważniejsze, to się nie wyróżnia. NATOMIAST: Bartosz w 602 minut strzelił 3 bramki. Hugo 264 minut 3 asysty. Semir Stojanović 371 minut 1 bramka, 2 asysty. Musimy przestań kibicować nazwiskom, a zacząć piłkarzom. |
https://www.youtube.com/watch?v=Xpiz5TfF-VE
https://youtu.be/2q-kZ9j0who?t=1m14s https://www.youtube.com/watch?v=MoZuFcj998k Zobaczcie ile % z tego Brożka zostało. Dzisiaj przy takiej akcji jak pierwszy gol z pierwszego powyższego filmiku, to nie dążyłby zrobić nawet połowy obrotu do piłki, przeleciałaby mu za plecami. Szybkość, sprawność już zdecydowanie nie ta. Strzał też ma znacznie słabszy niż dawniej. |
Mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na głupi pomysł nieprzedłużenia kontraktu z Brożkiem. W tym sezonie owszem - statystyki słabiutkie. Nadal jednak chłop ma olbrzymi wpływ na naszą grę w ofensywie. Widać to, gdy tylko brakuje go w podstawowej jedenastce. Paweł zostać musi, choćby po to, byśmy mieli sensownego zmiennika - trzeba szukać kogoś lepszego od niego, co nie znaczy, że trzeba rezygnować z niego samego.
PS. Czytać mi się nie chce takich głupot jak ta powyższa - jedna akcja ma coś potwierdzać? :D To ja napiszę, że sytuacja w meczu z Legią i karny na Pawle potwierdza, że to nadal wirtuoz... |
Przypomnę jedynie, że według statystyk Canal+ w Multilidze po 30. kolejce Paweł Brożek miał najwięcej asyst drugiego stopnia w całej lidze w rundzie zasadniczej.
|
Kto by na to zwracał uwagę ;)
|
Bardzo mi się nie podoba Że Kiko zaczyna wchodzić w buty poprzednich naszych trenerów wykazując się ślepym przywiązaniem do nazwisk.
Wygląda to tak że im jest u nas dłużej tym bardziej zaczyna się tego trzymać. Forma naszych trzech ofensywnych jest katastrofalna. Znowu wygląda to tak że widzą to wszyscy tylko nie trener ze sztabem. Założenie na mecz były dobre. Jesteśmy kadrowo słabsi - skupiamy się na obronie i na kontrach. Problemem było to że ofensywni wykonawcy zagrali beznadziejnie. W czwórce ofensywnych zawodników mamy dziadka bez szybkości, paralityka z czapką niewidką i drewnianego jeźdźca bez głowy. Uzupełnia ich Brlek. Facet, który robi całą naszą grę w ofensywie. Facet, który załatwił nam bramkę w Warszawie i jest jedyną nadzieją że jeszcze coś w tym sezonie strzelimy. Nie uwierzę że Zachara, Ondrasek, Videmont, Stilic czy Bartosz na treningach wyglądają gorzej od trio BBM. Czy w naszym klubie, a raczej naszej szatni, panują jakieś dziwne układy? Czy ktoś Kiko powiedział że jak ta trójka nie będzie grała to zaczną buntować szatnię. Kolejna bramka stroną Sadloka. Może jak ma taki ciąg na bramkę to niech zagra w pomocy... Porażka boli ale na takim etapie jesteśmy. Wiadomym było że grając z 4 najlepszymi drużynami w kraju, patrząc na tabelę oczywiście, porażki będą. Większość zakładała porażkę w Warszawie a udało się wywalczyć remis. Teraz spodziewaliśmy się wygranej - przyszła porażka. To chyba typowe dla drużyny środka tabeli. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
z trybun druga żółta dla Cywki wydawała sie logiczna. Na powtórce dopiero zobaczyłem jak Peszko przycwaniaczył. Ja nie wiem czy tam był kontakt w ogóle
|
Ja z tego sezonu mam bardzo negatywny obraz Brożka- kręcić głową i machać rękami jak komuś coś nie wyjdzie to nie odpuści, ale jak on zmaści, co ostatnio wychodzi mu wyjątkowo dobrze, to wszystko jest ok. Wczoraj np. do Bartosza coś krzyczał po nieudanym zagraniu. Do 20 latka. Który zaczynał jako obrońca. Za złą wrzutkę o ile dobrze pamiętam.
|
Ktoś tu pisał, że w meczu w którym wygraliśmy 3:0 mieliśmy podobną taktykę.
Nie, nie mieliśmy. Tam presowaliśmy od połowy boiska i kontrowaliśmy. Tutaj cofaliśmy się na 30 metr od naszej bramki i liczyliśmy na błędy Lechii w rozegraniu (że sama odda nam piłkę). Nie ma co porównywać tych dwóch mecz, zupełnie inna taktyka i gra. Brożek dobry start? Toż jego ostatnio wyprzedza praktycznie każdy stoper na paru metrach. Ma słaby start i jeszcze słabszą szybkość. To na czym zwykł bazować poniżej przeciętnej - nic dziwnego, że nic nie gra. |
Znowu to mityczne już machanie rękami i kręcenie głową, no ludzie... :D
Cytat:
|
Obejrzałem właśnie konferencję po meczu, widać po Ramirezie niesamowitego w....a o ten mecz i taki żal, że wczoraj nie wyszło. Szkoda, bo sezon właściwie się skończył - możemy już tylko napsuć krwi reszcie i powalczyć o to 5.miejsce, a wcale nie jest powiedziane, że to będzie łatwe i proste, bo Korona się na pewno nie położy.
Zagraliśmy słabo, dopiero po stracie gola ruszyliśmy do przodu, ale w dziesiątkę było to znacznie trudniejsze, Lechia mimo marnej obrony nie dała sobie zrobić zbytnio krzywdy. .... mnie chciał strzelić o to padolino biało-zielonych, najgorsze, że ten kutas - bo inaczej się Gila nazwać nie da - na każde upadki się dawał nabierać i wszystko jak leci gwizdał. Sytuacja z czerwoną dla Cywki hipernaciągana, ale ten ruch ręką Tomka stary cwaniak pijak Peszko wykorzystał i upadł jakby go piorun .......nął, więc JAKIŚ pretekst Gil miał. Zapowiada się pasjonująca walka o mistrzostwo i szkoda, że my będziemy w niej tylko uprzykrzać życie innym a nie grać o ten najwyższy cel. |
Brozek krol asyst drugiego stopnia ? Brakuje jeszcze zeby ktos obliczyl ilosc asyst piatego stopnia Glowackiego albo dziesiatego stopnia Zaluski i na tej postawie doszedl do wniosku, ze sa bezcenni dla dzialan ofensywnych :D
Te jego "asysty" potwierdzaja tylko tyle co widac golym okiem, czyli ze jako jedyny napastnik nie wychodzi na pozycje strzeleckie i praktycznie nie oddaje strzalow na bramke (chetnie zobaczylbym jego statystyki w tym zakresie z calego sezonu), tylko wiecznie oddaje wiekszosc pilek do pomocnikow, by ci wykonywali robote przypadajaca na jego obowiazki. |
Szanuję przeważnie, to co piszą użytkownicy z długim stażem, bo przeważnie też piszą mądrze, ale to co Ty serek napisałeś w dwóch ostatnich postach, to śmiech na sali.
Po pierwsze żadne mityczne machanie łapami, tylko każdy kto był na stadionie to widział. To samo zresztą było w meczu z legią gdzie chyba ze 2 razy miał wielkie pretensje do Bartosza. O co? to chyba tylko on sam wie. Po drugie pisanie, że Brożek ma ciągle dobry start do piłki, to już mitomania najwyższych lotów. Przecież on w tej chwili porusza się jak wóz z węglem. Przegrywa praktycznie każde starcie. Wydaje się bardzo ociężały nie tylko biegowo, ale po prostu ruchowo. Myślę, że każdy choć trochę skupiony na meczu to widzi. |
Był to 5 mecz Kiko z czołówką (Jaga 3:1, Lech 0:0, Legia 0:1, 1:1 i Lechia 0:1). Moim zdaniem Kiko za bardzo boi się drużyn, które są nad nami. W ofensywie wyłączając mecz z Jagą w każdym z pozostałych byliśmy beznadziejni w ataku.
Szanse, które możemy pamiętać z meczów z drużynami na L to Zachara i Małecki w pierwszym meczu z Legią, strzał z dystansu Brleka w drugim spotkaniu z Legią i wczorajsze okazje Bartosza i Zachary. Co do obrony w tych meczach nie było tak dobrze jak wskazują wyniki. To mi przypomina Atletico dla bardzo ubogich Więcej odwagi panie Kiko to nie są Barcelony czy Bayerny! |
Równie dobrze można odwrócić role i napisać, że Brożek mając te asysty drugiego stopnia cofa się i wykonuje robotę pomocników, bo ta nasza "najlepsza pomoc w lidze" nie potrafi dograć choć jednej porządnej piłki na mecz napastnikom... Bądźcie choć trochę obiektywni, bo to już na kpinę zakrawa. Brożek musi strzelić gola w meczu, inaczej "zagrał chujowo". Tak właśnie go oceniacie. Jest gol, jest ok - nie ma gola, jest katastrofa, do wyjebania itp...
Cytat:
Brożek ma dobry start do piłki to mitomania - ok. Kto ma w takim razie dobry start do piłki, który z naszych asów napastników porusza się lepiej od Brożka? Zdenek? :D |
Co do samego meczu - Kiko powinien wyciągnąć wniosku na przyszłość. Szkoda tylko, że taka lekcja przyszła w ważnym momencie sezonu.
Wisła grać defensywnie może do pewnego stopnia, do aż tak defensywnej gry jak wczoraj, po prostu stworzeni nie jesteśmy. Prędzej, czy później Lechia by nas złapała, niezależnie od kartek Cywki. Co do Brozia - to z wiekiem utracił szybkość i dynamikę na pewno. Ale zastawienie się przy obrońcy i odegranie dalej ma na topowym w lidze poziomie. Kiedyś to była bestia. Pytanie, czy faktycznie jest sens trzymać dalej Pawła i czy mamy jakiekolwiek pieniądze na kogoś lepszego. |
Cytat:
2. Dla mnie frustrujące jest, gdy ktoś, kto gra tragicznie przypierdala się do młodego chłopaka, który wchodzi na 20 minut i tworzy przy tym więcej zagrożenia, niż on sam przez cały mecz. 3. Zachara się rozruszał. Ma nosa, nie ma ogrania, ale Brozio jest dużo wolniejszy na szybkość i NA PEWNO mniej dynamiczny. |
Ja się powtórzę i kończę dyskusję - jest sens zatrzymać Brożka. Jeśli znajdziemy lepszego od niego - będziemy mieli naprawdę dobrego zmiennika. Jeśli nie znajdziemy nikogo lepszego, to jaki jest sens pozbywać się Brożka? :)
Cytat:
1. W składzie mamy jednego takiego napastnika, który "pressował" na poziomie - Ondrasek. Jeśli wolisz grać takim napastnikiem, to pogratulować. 2. Słabą masz w takim razie psychikę. 3. Zachara? Wg mojej oceny straszny przeciętniak, słaba technika, zastawić się nie potrafi, do gry kombinacyjnej za bardzo nie pasuje, gry głową nie ma nawet co oceniać. No ale każdy ma prawo widzieć inaczej. |
Zostaliśmy zdominowani w pierwszej połowie... ok, ale tak naprawdę to jedyną poważna sytuację miał pajszaoo jak do pustej nie trafił. Pozostałe sytuacje nie były nawet blisko 100procentowych.
Wierzę w to, że mieliśmy w końcówce przycisnąć i dobić lechię, ale Cywka niestety popełnił błędy. A skoro taktyka była jaka była (autobus) to Bartosz i Zachara powinni zacząć mecz w podstawowym składzie wtedy byśmy w ogóle mieli szanse na kontry. A duet B-B wprowadzić na ostatnie 20-30 minut na podmęczonych wawrzyniaków. Fizycznie to końcówkę mieliśmy bardzo dobrą.. opłaciło się "oszczędzać siły" w pierwszej połowie;) Mecz do wyciągnięcia wniosków i zapomnienia. Teraz czas na punkty w Białymstoku. Pozdr. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
A to jeszcze lepiej, nie zauważyłem tego ;)
|
Dawno juz nie byłem na meczu gdzie kibice tak bardzo skupili sie na 'komentowaniu' pracy sędziego. Ostatnie minuty to wlasciwie juz tylko festiwal bluzg nawet hymnu nie odspiewalismy a jak to wyglądało w tv? Jak oceniacie kontrowersyjne sytuacje ? karny, kartki, odgwizdywanie fauli dla lechii?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl