Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XXIII KOLEJKA] WISŁA Kraków - Jagiellonia Białystok, 25 lutego, godz. 20:30. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9763)

s1mone 26.02.2017 11:02

Cytat:

Mecz bardzo dobry. Zastanawiam się jakim cudem można zagrać w ciągu tygodnia dwa diametralnie różne mecze pod względem organizacji gry, jakości rozegrania itp - jeden tragiczny i za tydzień drugi rewelacyjny.
:D:D:D:D

Jak ja kocham ocenianie gry przez pryzmat wyniku. Teraz szerloku zerknij ile mieliśmy okazji ze Śląskiem, a ile z Jagą. Jedyne czym się nasza gra różniła to wykończeniem akcji pod bramką! A ty tu bredzisz o jakieś różnicy w organizacji gry czy rozegrania:D:D:D

Bardzo podobny mecz jak ze Śląskiem, ta sama taktyka, to samo ustawienie, ten sam styl gry! Jedynie zachowanie naszej przedniej formacji dużo skuteczniejsze niż w poprzednim meczu, ot co los zabrał ze Śląskiem oddał z Jagą.

Piękne gole, wszystkie trzy. Bardzo fajnie się ten mecz oglądało. Zaczynam się powoli przekonywać do Kiko. Generalnie nie lubię bazowania na kontrach, ale ewidentnie pod takie szybkie ataki na 1-2 kontakty mamy wykonawców i Kiko to zrozumiał.

Nie podobała mi się gra Gonzaleza dziś, parę razy się obciął, głupie czerwo (chociaż imo faul był). Cywka jak zwykle bardzo dobrze zabezpieczał tyły, ale jak dostawał piłkę z przodu to była strata.

Reszta bardzo fajnie, zasłużone 3 punkty. Na szczególne wyróżnienie zasłużył nasz tercet ofensywny B-B-M :D

JrQ- 26.02.2017 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1465469)
Mecz bardzo dobry. Zastanawiam się jakim cudem można zagrać w ciągu tygodnia dwa diametralnie różne mecze pod względem organizacji gry, jakości rozegrania itp - jeden tragiczny i za tydzień drugi rewelacyjny.

Wat? Przecież mecz ze Śląskiem był identyczny, z tym, że tutaj strzeliliśmy wszystko co mieliśmy.
Generalnie co mnie cieszy to powtarzalność we wszystkich trzech spotkaniach, gramy je na podobnym poziomie.

pawlozm 26.02.2017 11:40

Cieszy organizacja gry. Twardo w obronie i szybkie przejście do kontry. Świetnie Mąka i Lionch w środku - obaj agresywnie, walecznie, świetnie doskakiwali do odbioru. Cały zespół fajnie się przesuwał w obronie. Nie byłem przekonany co do Cywki, a wczoraj zrobił na mnie dobre wrażenie. Twardy i solidny w obronie. Boguś świetny mecz, dużo ruchu, Mały to samo. Paweł w końcu dobry mecz. Coraz fajniej Brlek, a to cieszy bo chłopak ma papiery na grę.
Ogólnie bardzo dobry mecz, dużo ruchu i walki! Tylko czekać aż Semir wróci (a prędzej czy później wróci) do swojej świetnej dyspozycji, a w ataku będzie można kombinować:)

Adasss 26.02.2017 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1465491)
...

Kiko dla mnie jest takim praw.....iem (cenzura? prawdziwek), juz 3 mecz i mota sie przy podawaniu ręki sędziemu... mam wrażenie, że gość nie wie co się dzieje, a ta gra jest wynikiem luzu u piłkarzy, a nie przemyślanej taktyki jednego trenera...

...

Ze "ślepymi" trudno dyskutować (bo weź wytłumacz takiemu co to są "kolory").
Podeprę się więc cudzą opinią:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mączyński
Na samym początku była wielka niewiadoma dla nas.
...
Aczkolwiek obóz przygotowawczy, który przepracowaliśmy, pokazał nam, drużynie, że ten trener naprawdę ma pojęcie, ma dobry warsztat trenerski.
...
Ja uważam, że zespół zyskał, bo potrafi ułożyć zespół, żeby funkcjonował jako zespół. Żebyśmy razem w strefach się poruszali. To było bardzo ważne. Spędzamy bardzo dużo czasu, jeżeli chodzi o analizy. Jeżeli chodzi o rzeczy taktyczne, uważam, że nam tego troszkę brakowało wcześniej. I jeżeli będziemy to systematycznie trenować i ćwiczyć, to te automatyzmy się pojawią i ta gra naprawdę dobrze będzie wyglądała. Także z mojej strony, co mogę powiedzieć na chwilę obecną, po miesiącu współpracy z trenerem, na duży plus.


FraMat 26.02.2017 12:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1465488)

Gdzie jest FraMat? Chciałbym poczytać o dzidzie i trenerze z trzeciej ligi, bo trzeźwieję i smutno się robi.

Może tak:
Jeśli chodzi o grę obronną to tym razem było jednak o poziom wyżej niż w meczu Koroną, gdzie scyzory wchodziły w naszą obronę jak w masło i o pół poziomu wyżej niż w meczu ze Śląskiem.
Podoba mi się cała gra obronna i prawda, że od tego należy budować grę.

Co do dzidy.
Nadal zbyt często, po dobrych odbiorach gramy z pominięciem drugiej linii.
Nie wiem czy ktoś zrobił takie staty, ale mam wrażenie, że przynajmniej 50% takich daleko wybitych piłek tracimy. Oczywiście z wyłączeniem tych, które rzuca Ivan.

I jeszcze jedne staty:
Ile goli strzeliliśmy po wrzuceniu piłki od obrońcy do ataku?
Pierwszy to palce lizać asysta Brleka, który przebiegł z 15 metrów w środku pola i podał między obrońcami do wychodzącego Brożka.
Drugi to strzał z linii pola karnego przez Patryka.
Trzeci to także rozegranie od środka boiska i wypuszczenie piłki między obrońcami przez Brożka do Rafała.

Ogólnie nasze ataki były wtedy groźne kiedy szły albo przez środek pola, albo skrzydłami.
To, co szło długim podaniem od bramkarza czy obrońców, z reguły kończyło się główką obrońcy i powrotem piłki na naszą stronę.


Teoria skutecznego grania długim podaniem, wychwalana w ubiegłym tygodniu przez Mielcarskiego poszła właśnie się j..ać.

Owszem ta taktyka może mieć pozytywne efekty, ale boję się, że najbliżsi rywale już się na nią nastawią. Pytanie, które już ktoś zadał: czy Ramirez ma plan B?

szprotson 26.02.2017 12:24

dzida dobra.
przynajmniej nie probuja klepac na stojaco bez ladu i składu jak to było dotychczas.
Szczelna defensywa i szybka kontra. I o to chodzi w tej lidze.

wczoraj wygladali niezle fizycznie..

lazy 26.02.2017 12:29

@FraMat

Moim zdaniem tu nie chodzi o granie długą piłką lub dołem przez środek ale o szybkie przechodzenie z obrony do ataku. Dlatego często gramy dzidą (jeśli tak jak to robi Gonzalez to nie mam nic przeciwko) lub 2 podaniami przez środek.
Póki co często kończy się to stratą i mamy mniejsze posiadanie piłki ale są efekty.
Myślę że to co wymyślił Ramirez to na dziś najskuteczniejsza metoda - nie miesza składem, nowi są wprowadzani stopniowo i wykorzystujemy naszych najszybszych graczy.
Jeśli tylko nasze transfery ofensywne okażą się dobre to opcji w ataku będzie znacznie więcej.

rafalek 26.02.2017 12:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1465530)
Może tak:
Jeśli chodzi o grę obronną to tym razem było jednak o poziom wyżej niż w meczu Koroną, gdzie scyzory wchodziły w naszą obronę jak w masło i o pół poziomu wyżej niż w meczu ze Śląskiem.
Podoba mi się cała gra obronna i prawda, że od tego należy budować grę.

Co do dzidy.
Nadal zbyt często, po dobrych odbiorach gramy z pominięciem drugiej linii.
Nie wiem czy ktoś zrobił takie staty, ale mam wrażenie, że przynajmniej 50% takich daleko wybitych piłek tracimy. Oczywiście z wyłączeniem tych, które rzuca Ivan.

I jeszcze jedne staty:
Ile goli strzeliliśmy po wrzuceniu piłki od obrońcy do ataku?
Pierwszy to palce lizać asysta Brleka, który przebiegł z 15 metrów w środku pola i podał między obrońcami do wychodzącego Brożka.
Drugi to strzał z linii pola karnego przez Patryka.
Trzeci to także rozegranie od środka boiska i wypuszczenie piłki między obrońcami przez Brożka do Rafała.

Ogólnie nasze ataki były wtedy groźne kiedy szły albo przez środek pola, albo skrzydłami.
To, co szło długim podaniem od bramkarza czy obrońców, z reguły kończyło się główką obrońcy i powrotem piłki na naszą stronę.


Teoria skutecznego grania długim podaniem, wychwalana w ubiegłym tygodniu przez Mielcarskiego poszła właśnie się j..ać.

Owszem ta taktyka może mieć pozytywne efekty, ale boję się, że najbliżsi rywale już się na nią nastawią. Pytanie, które już ktoś zadał: czy Ramirez ma plan B?

Framacie, a przy pierwszym golu jak piłka trafiła do Brleka? Długie podanie z pominięciem drugiej linii od stopera do Brożka, który zgrał tę piłkę do Brleka...

Martinus 26.02.2017 13:06

Framat
W obronie gramy trzeci z rzędu bardzo dobry mecz. Nie wiem o co chodzi z tą Koroną, bo poza posiadaniem piłki nie stwarzali zbyt wielu sytuacji. Dobra gra do 30 metra i tyle.
Ze Śląskiem było podobnie, w zasadzie wrocławianie zrobili jedną sytuację.
Widać olbrzymi skok jakościowy w organizacji gry w obronie i było go widać od pierwszego meczu. Cały czas słabiej z ofensywą. Fajnie, że szybko udało się nam strzelić bramki, które ustawiły grę, ale nad kreacją cały czas trzeba pracować.Tak czy inaczej najbardziej cieszy, że widać, że trener ma pomysł na ten zespół i odciska na nim swoje piętno.

Arkadiusz.Czerepach 26.02.2017 13:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1465337)
To jak jedną, to pewnie znowu 3 :D

W takim razie obstawiammm 3 : 1 dla nas! 3x Boguski muahahha ;)))

brawo ten pan tylko strzelec nietrafiony, chociaż w sumie mogłobyc x2 gdyby nie dżentelmeńska postawa Rafała


moje impresje (numeruje żeby łatwiej Wam się było odnosić)


1 Kiko - klasa niespotykana przy Reymonta od czasów Petrescu
2 Brożek - fantastyczna asysta przy golu Boguskiego , ogólnie dużo kreatywności w środku , niezły mecz , no i mega fartowny gol
3 Boguski - przepiękny gest z niedobijaniem bramki, fantastyczny gol, podcinka mega klasa
4 Llonch takiego DM to nie pamiętam w Wiśle od lat , może Cantoro ? szkoda bramki ale co on tam robił wogle na ŚO ?? brakło wzrostu
5 Cywka - potwierdzenie dobrej formy i dobrego czucia PO , ale to chyba bardziej brawa dla Kiko że wreszcie znalazł przepis na tego piłkarza
6 Ivan po prostu inna liga niz Guzmics, dla mnie absolutny top ŚO w historii najnowszej (obok Marcelo i Clebera)
7 brak Popovica - absolutnie nieodczuwalny
8 Stilic - z tej mąki (nie mylić z Mąką) nestety chyba chleba nie będzie , kompletne brak przygotowania fizycznego , ale co gorsza (bo to do nadrobienia jest w kilka miesiecy) nie widać boiskowej złości , pasji , chęcia zrobienia czegoś ponad swoje chwilowe możliwości




chyba tyle i obym sie mylił co do 8

zapraszam do koemntowania :)

Jay jay 26.02.2017 14:26

Co masz na mysli inna liga niz Guzmics?

brylant17 26.02.2017 14:59

Lepszy od Ryśka pewnie mu chodzi.Co do oceny Stilica to się z tobą nie zgadzam jeszcze będą z niego ludzie

regan 26.02.2017 16:40

Wszyscy chwala Cywke, a to on przegral wazna glowke w 3 minucie i przez to malo nie bylo 0:1 dla Baby Jagi.
Załuska bardzo dobrze. Cywka ok, Llionch jeszcze musi nabrac jeszcze obycia, potencjal ma. Gonzales to najlepszy transfer na stopera od czasow Marcelo, Maly+Brozek+Bogus bardzo fajnie. Dobra wspolpraca ze srodkiem pomocy, praktycznie mozna powiedziec ze nie bylo w tym meczu slabego ogniwa, wszyscy wg mnie poza Broziem i Bogusiem na 7. Wspomniana dwojka na 8.

Co do Stilica... czas gra na jego korzysc.
Zachara fajna pietka po jednym z roznych.

No i 8 Polakow w skladzie i 3 obcokrajowcow. Tak to powinno wygladac!

Rob_Zombie 26.02.2017 18:26

Brawo, super meczyk! Jeszcze wszystko przed nami, dużo punktów do zdobycia i wiele do ugrania po podziale.
Ktoś mnie oświeci czy 2 żółte i w konsekwencji czerwo jest traktowane tak samo jak czerwo bezpośrednie? Czyli czy będzie pauzował w następnym meczu?

crux.a 26.02.2017 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1465543)
])
1 Kiko - klasa niespotykana przy Reymonta od czasów Petrescu
4 Llonch takiego DM to nie pamiętam w Wiśle od lat , może Cantoro ? szkoda bramki ale co on tam robił wogle na ŚO ?? brakło wzrostu
6 Ivan po prostu inna liga niz Guzmics, dla mnie absolutny top ŚO w historii najnowszej (obok Marcelo i Clebera)
8 Stilic - z tej mąki (nie mylić z Mąką) nestety chyba chleba nie będzie , kompletne brak przygotowania fizycznego , ale co gorsza (bo to do nadrobienia jest w kilka miesiecy) nie widać boiskowej złości , pasji , chęcia zrobienia czegoś ponad swoje chwilowe możliwości

zapraszam do koemntowania :)

Ad. 1. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Pamięta Kolega wejście smoka Wdowca?
Ad. 4. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Llonch zagrał 3 mecze. Porównywać go do Cantoro można ewentualnie po 63.
Ad. 6. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Ivan zagrał 3 mecze. Porównywać go do Marcelo czy Clebera można ewentualnie po 63.
Ad. 8. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:)

Kolega to się łatwo zako....., prawda?:)

Pozdrawiam!

krzaq12 26.02.2017 18:33

Cytat:

Brawo, super meczyk! Jeszcze wszystko przed nami, dużo punktów do zdobycia i wiele do ugrania po podziale.
Ktoś mnie oświeci czy 2 żółte i w konsekwencji czerwo jest traktowane tak samo jak czerwo bezpośrednie? Czyli czy będzie pauzował w następnym meczu?
Jeśli Ivan otrzymałby 3 i 4 żółtą kartkę, wówczas musiałby pauzować, obecnie bez konsekwencji.
Jeśli dostałby bezpośrednio czerwień to wówczas pauza, obecnie bez konsekwencji.

Uważam jednak, że kartki Małego i 2 kartka Ivana były zupełnie niepotrzebne.

crux.a 26.02.2017 18:33

@ ja
Dajcie sobie siana z tą cenzurą! Bezokolicznik - zakochiwać się. 3 osoba czasu teraźniejszego: zako..... się!

ashkeczup 26.02.2017 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1465553)
Ad. 1. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Pamięta Kolega wejście smoka Wdowca?
Ad. 4. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Llonch zagrał 3 mecze. Porównywać go do Cantoro można ewentualnie po 63.
Ad. 6. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Ivan zagrał 3 mecze. Porównywać go do Marcelo czy Clebera można ewentualnie po 63.
Ad. 8. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:)

Kolega to się łatwo zako....., prawda?:)

Pozdrawiam!

Marcelo nie zagrał dla nas 63 meczów, ale potencjał był :)

LucjuszWielki 26.02.2017 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1465507)
Rozumiem (z zachowaniem proporcji) że to samo mówisz o Ngolo Kante z Chelsea - wszak też jest "tylko" boiskowa piranią i "nic" wiecej nie gra? :)

Dla mnie Llonch podniósł poziom boiskowej agresji i twardości w grze czego nam bardzo brakowało. Skoro nie gramy 'krakowskiej" piłki to grajmy jak Chelsea.


Poza tym Cywka dobrze i to bardzo cieszy. Oby tak dalej

Nie, on nie gra na raz... Póki co nie ma tragedii, ale jak czytam komentarze, że to drugi Cantoro to naprawde żal mi Was... Obudzicie sie z ręką w nocniku i będzie wielki płacz .

Może X-ray zaprezentuje jego statystyki z Jaga i te odbiory? Walczy, zapiernicza, idzie na raz, nie mozna mu odmowic chęci, jeszcze kilka spotkan i nam sie wyklaruje obraz. Porównanie do Popa srednie, zupelnie inni zawodnicy, Popo człapie i zagrywa do boku, toczył sie z pilka ślamazarnie, zaś Pol po odbiorze szybko pozbywa sie pilki i podaje ryzykownie bez kalkulacji ala do boku Popo.

Co do Kiko... takie mam przeczucie - prawdziwek i tyle - mam nadzieje, ze sie mylę. Prawdziwek czy nie to fakty są takie, ze te 3 pierwsze mecze zdecydowanie na plus.

abcabc 26.02.2017 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1465555)
@ ja
Dajcie sobie siana z tą cenzurą! Bezokolicznik - zakochiwać się. 3 osoba czasu teraźniejszego: zako..... się!

Trzeba użyć odpowiedni regex w automatycznym cenzorze.
Jak ktoś chce cenzurować np. słowo "wuj", to robi się to przy pomocy:
\bwuj\b.
Wtedy nie blokuje się słowa "przygotowuje".

Wojtas 26.02.2017 21:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1465551)
Wszyscy chwala Cywke, a to on przegral wazna glowke w 3 minucie i przez to malo nie bylo 0:1 dla Baby Jagi.
Załuska bardzo dobrze. Cywka ok, Llionch jeszcze musi nabrac jeszcze obycia, potencjal ma. Gonzales to najlepszy transfer na stopera od czasow Marcelo, Maly+Brozek+Bogus bardzo fajnie. Dobra wspolpraca ze srodkiem pomocy, praktycznie mozna powiedziec ze nie bylo w tym meczu slabego ogniwa, wszyscy wg mnie poza Broziem i Bogusiem na 7. Wspomniana dwojka na 8.

Co do Stilica... czas gra na jego korzysc.
Zachara fajna pietka po jednym z roznych.

No i 8 Polakow w skladzie i 3 obcokrajowcow. Tak to powinno wygladac!

Niby tak,ale takim sposobem na kazdego pilakarza w meczu mozna byc cos znajelsc,w mysl 'dajcie czlowieka a znjade paragraf"


natomiast zauwazcie Cywka,Brozek, Boguski Zaluska,Maczynski ,wszyscy graja o jakies 60-70% lepiej niz jescze pol roku temu?przypadek,,..gdyby jeden to moze...ale kilku to juz przypadek nie jest.wczorajszy mecz to potwierdził.

No i ten brak tej paniki jak sie bronimy ,ktory towarzyszl nam przez jakies 3/4 meczów w zeszlym sezonie czy wczesniej.

laurence 26.02.2017 21:07

Nie wiem skąd te zachwyty nad Llonchem. Byłem na meczu, widziałem na żywo. Kupa strat, niedokładne podania, przegrane główki (brakuje cm). Mączyński przy nim wyglądał jak profesor. Za bramkę bym go w ogóle nie winił. Jako jedyny tak naprawdę uczestniczył w akcji obronnej, reszta olała sprawę.

azkaz 26.02.2017 21:15

Cytat:

Zachara- wszedł, raz sie przebiegł
Stilic- ponoć wszedł
Zachara - wychodził na setkę, ale Mały wolał przypalić po skosie zamiast mu pięknie wystawić i wyłapać asystę, na bliźniaczą sytuację wychodził też Stilic i z tego co widziałem to też Mały się z nim nie zgrał. Do tego Zachara mógł wpakować gola "stadiony świata" piętą ale Kelemen to wyłapał. Źle nie grał, z tym że jest to o wiele mniej kreatywny zawodnik od Pawła. Stilicia bym jeszcze nie skreslal, u nas obecnie 10 jest mało widoczna, obojętnie kto tam gra, dopiero jedno, dwa kluczowe podania (które nawet do stilica nie wyszly bo patrzylem specjalnie) sprawiaja, że gracz się pojawia. Pod koniec meczu jak on wchodzi to nie ma co robić, prawdziwy egzamin dla tego grajka będzie jak dostanie szansę od początku, wtedy coś więcej będzie można powiedzieć. Radovic starszy kilka lat a zrobił różnice u kurew, ofoe odtłuścili i też gra fenomenalnie, i stilic zaskoczy cos czuje

abcabc 27.02.2017 00:22

Całkiem sensowne oceny na tej stronie
http://www.gol24.pl/ekstraklasa/a/oc...ieje,11828611/
Np.
Cytat:

Pol Llonch (7) – czy można być lepszym Jackiem Góralskim od samego Jacka Góralskiego? Po pierwszych meczach Lloncha w Wiśle narzekano, że to typowy „przecinak”, który nie do końca spełnia się nawet w tej roli. Przeciwko Jagiellonii już było niemal idealnie – Hiszpan często był pół kroku przed każdym przeciwnikiem, popisywał się odbiorami i świetnie sprawdził się jako typowy defensywnu pomocnik.
Zabawne jednak, że ktoś może nazywać Lloncha przecinakiem. W takim razie kim jest Góralski? Kim jest drewniany przecinak Jodłowiec? Albo większość środkowych pomocników ligi?
Z jednej strony miłośnicy ligowej młócki ("byle nie Barcelona!") albo szkoły rumuńskiej, kochają przecinaków (Wilk, a nawet Sobol), a z drugiej oszczekują zawodników lepszych technicznie nazywając ich przecinakami.
No ale jak ma być inaczej, skoro wielu nawet nie wie co to jest futbol krakowski? Albo narzekają na konieczność wymiany więcej niż trzech podań("Olaboga! Tikitaka! A nie można to tak od razu z dziuga do przodu i po sprawie?")?

FraMat 27.02.2017 08:30

Znowu się zaczęło.
W Lidze+ czy Lidze+ extra, nie wiem za bardzo znowu rozmawiano o kontrowersjach, tym razem także w meczu Wisły.
Pokazano nieczyste wejście Cywki i nadepnięcie przez niego na nogi któregoś z piłkarzy Jagi.

Pytanie dwóch wyżelowanych buców do pana Sławka: "czy Komisja Ligi może ukarać Cywkę, skoro nie dostał od od sędziego żadnej kartki?"

"Tak... odpowiada nieco zdziwiony pytaniem pan Sławek... Tak... może ukarać".

Od razu widać, że mecz z 7 się zbliża.

Coglin 27.02.2017 09:10

W sumie to możemy się pozbyć obrony na mecz z Legią - Cywce pomoże komisja legii, a Głowie i Sadlokowi sędzia na meczu z Piastem.
Oprócz tego jest opcja wyeliminowanie Brleka, Małeckiego i Ondraska.

Wiem, że to teoria spiskowa, ale przed meczem z Legią różne cuda już się działy.

funkykoval 27.02.2017 09:43

Ja Na mecz z Piastem zastanowiłbym się nad tym czy Głowackiego nie dać na ławkę. Piast gra taktyczną dzidę i o zółtko tutaj jest bardzo łatwo...

FraMat 27.02.2017 09:47

Małecki też ma chyba 7 żółtek.
Może lepiej, żeby do Gliwic nie jechał?

silver03 27.02.2017 10:12

Legią bym się nie przejmował, najważniejsze to zdobyć 3pkt. z Piastem.

Ogryzek 27.02.2017 10:30

FraMat
Niestety C+ to już L+ od dłuższego czasu. Spokojnie popracują nad Cywką. Cóż będzie musiał zadebiutować Bartkowski.

Co do posadzenia na ławce Małeckiego i Głowackiego w meczu z Piastem. Myślę że to zły pomysł. Bardziej prawdopodobne jest że wygramy z Piastem niż cokolwiek ugramy na ległej. Nie mamy pewności że będziemy w górnej 8. Mecz z ległą to prestiż, mecz z Piastem to realna szansa na 3 pkt. A bez Głowy i Małego wcale nie musimy być lepsi od Gliwiczan.

Arkadiusz.Czerepach 27.02.2017 10:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1465553)
Ad. 1. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Pamięta Kolega wejście smoka Wdowca?
Ad. 4. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Llonch zagrał 3 mecze. Porównywać go do Cantoro można ewentualnie po 63.
Ad. 6. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Ivan zagrał 3 mecze. Porównywać go do Marcelo czy Clebera można ewentualnie po 63.
Ad. 8. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:)

Kolega to się łatwo zako....., prawda?:)

Pozdrawiam!

1 - pamietam , i zawsze uwazalem wdowca za donbrego trenera , ale moim zdaniem teraz jest jeszcze lepiej
4 - nie porównuje do Cantoro, tylko że od czasów Cantoro
6 - tutaj mimo wszystko wydaje mi sie że jakośc jest taka że to widać juz od pierwszego meczu, komentarze tzw. fachowcow tez zdaja sie to potwierdzac , no bo kto wg Ciebie byl lepszy ? i uwaga analogicznie do Cantoro nie pisze ze Ivan jest lepszy od Marcelo czy Clebera tylko ze razem z nimi jest w top3 , no bo kto jeszcze ? moim zdaniem NIE Guzmics , a juz napewno nie Czekaj, Uryga, Mateusza Kowalski, czy moim zdaniem zdecydowanie przereklamowany murzyn z Hondurasu
8 - ten punkt to byla najwieksza spekujacja, chcialbym sie mylic, niestety nie wyglada to dobrze

szym_ek 27.02.2017 13:09

Dobrze się ten mecz oglądało. Bardzo fajnie Wisła przesuwa formacje obronną. Widać że taktycznie wygląda to coraz lepiej z meczu na mecz. Znamienne jest to że poza pierwszymi minutami Jaga stwarzała zagrożenie tylko po indywidualnych błędach a nie po rozklepaniu obrony. Niestety ale wszystcy nasi piłkarze mają duży problem z techniką użytkową ...
Cywka wkońcu zagrał poprawnie na obronie - może faktycznie coś z tego będzie
Cieszy mnie że mamy wkońcu pewnego bramkarza - jśeśli dobrze kojarze kończy mu się kontrakt po sezonie, dobrze by było go przedłużyć
Ivan zdecydowanie najgorszy mecz do tej pory, mam nadzieje że jednorazowo i za tydzień jego forma wróci do normy
Czemu ten Brożek sie starzeje - gośc gra rewelacyjnie :D

funkykoval 27.02.2017 13:34

Co do posadzenia na ławce Małeckiego i Głowackiego w meczu z Piastem. Myślę że to zły pomysł. Bardziej prawdopodobne jest że wygramy z Piastem niż cokolwiek ugramy na ległej. Nie mamy pewności że będziemy w górnej 8. Mecz z ległą to prestiż, mecz z Piastem to realna szansa na 3 pkt. A bez Głowy i Małego wcale nie musimy być lepsi od Gliwiczan.

Mi akurat chodziło o Głowackiego - Piast gra typowy kontratak a w takich meczach właśnie Głowa łapie kartki - 2x z Koroną, 2x ze Śląskiem, 1x z Piastem - a Głowa to jednak szef naszej linii obrony....

Heero 27.02.2017 14:20

Jeśli dobrze pamiętam, to Komisja (l)igi może nałożyć jedynie w sytuacji, gdy sędzia nie widział sytuacji w ogóle. W przypadku Cywki Marciniak odgwizdał faul, więc jakakolwiek ingerencja może być nadużyciem.

Martinus 27.02.2017 14:28

Mecz z Piastem jest dla nas kluczowy, musimy tutaj zrobić 3 punkty, jeśli chcemy myśleć o górnej 8-ce. Potem mamy na prawdę trudny terminarz. Punkty na ległej to oczywiście byłby super bonus, ale skupmy się na najbliższym spotkaniu.

FraMat 27.02.2017 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Heero (Post 1465628)
Jeśli dobrze pamiętam, to Komisja (l)igi może nałożyć jedynie w sytuacji, gdy sędzia nie widział sytuacji w ogóle. W przypadku Cywki Marciniak odgwizdał faul, więc jakakolwiek ingerencja może być nadużyciem.

To akurat nie jest prawda. Chodzi o nałożenie kary indywidualnej a nie kary dla drużyny. Komisja Ligi może uznać, że sędzia nie widział zbyt dokładnie i dlatego nie nałożył kary indywidualnej, co Komisja może "naprawić", Oczywiście zawsze w przypadku dowolnego innego zespołu niż 7

MaLk 27.02.2017 17:26

Niezależnie od tego, co Komisja formalnie może, co zezna Marciniak i co byłoby nadużyciem, doświadczenie uczy, że jeśli chodzi o Legię, a zwłaszcza Legię w potrzebie vs Wisłę, to Komisja może wszystko, co pomoże Legii, a Wiśle zaszkodzi.

W sprawie Cierzniaka orzekali wprost niezgodnie z przepisami związkowymi, więc co to dla nich za problem przepisów "tylko" nadużyć?

(tak, wiem - podążyliśmy w offtopową spiskową teorię dziejów, nie chcę też podstawiać komisji gotowych rozwiązań, więc resztę tego wątku przemilczę)

----

Co do meczu, to - będąc konsekwentnym w podejściu - chociaż mi się oczywiście podobał, a organizacja gry i forma wydają się być coraz lepsze, daleki jestem od wyciągania długoterminowych wniosków, hurraoptymizmu i ocen jakości trenera. Za wcześnie. Biorąc pod uwagę liczbę nowych zawodników, ciągle możemy się spodziewać rollercoastera wyników. Dlatego każdy punkt jest na wagę złota.

Zgadzam się tym samym z poprzednikami: w tej chwili najważniejszy jest dla nas mecz najbliższy. W najbliższej kolejce będzie sporo meczów o 6 punktów i warto byłoby to wykorzystać żeby na dłużej zadomowić się w pierwszej ósemce. A Piast jest już na tym etapie, na którym można się spodziewać, że będzie gryzł trawę, żeby coś ugrać.

krzaq12 27.02.2017 19:25

Cytat:

Nie wiem skąd te zachwyty nad Llonchem. Byłem na meczu, widziałem na żywo. Kupa strat, niedokładne podania, przegrane główki (brakuje cm).
Wstaw tam Alana i będzie jeszcze gorzej. Co z tego że ma ponad 180 cm wzrostu skoro nie ma skoczności, nie ma szybkości, nie ma odbioru. A przed długi czas m. in. u Smudy tam grał
Dla mnie Llonch gra bardzo solidnie, weź pod uwagę, że koleś gra dopiero 3 mecz w nowej lidze, nowym kraju, nowej drużynie. Jeśli podtrzyma tendencję to może być mega grajkiem za kilka miesięcy.

Popović, Brlek czy inni zaczynali chyba nieco słabiej z tego co pamiętam.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl