![]() |
Cytat:
Jak ja kocham ocenianie gry przez pryzmat wyniku. Teraz szerloku zerknij ile mieliśmy okazji ze Śląskiem, a ile z Jagą. Jedyne czym się nasza gra różniła to wykończeniem akcji pod bramką! A ty tu bredzisz o jakieś różnicy w organizacji gry czy rozegrania:D:D:D Bardzo podobny mecz jak ze Śląskiem, ta sama taktyka, to samo ustawienie, ten sam styl gry! Jedynie zachowanie naszej przedniej formacji dużo skuteczniejsze niż w poprzednim meczu, ot co los zabrał ze Śląskiem oddał z Jagą. Piękne gole, wszystkie trzy. Bardzo fajnie się ten mecz oglądało. Zaczynam się powoli przekonywać do Kiko. Generalnie nie lubię bazowania na kontrach, ale ewidentnie pod takie szybkie ataki na 1-2 kontakty mamy wykonawców i Kiko to zrozumiał. Nie podobała mi się gra Gonzaleza dziś, parę razy się obciął, głupie czerwo (chociaż imo faul był). Cywka jak zwykle bardzo dobrze zabezpieczał tyły, ale jak dostawał piłkę z przodu to była strata. Reszta bardzo fajnie, zasłużone 3 punkty. Na szczególne wyróżnienie zasłużył nasz tercet ofensywny B-B-M :D |
Cytat:
Generalnie co mnie cieszy to powtarzalność we wszystkich trzech spotkaniach, gramy je na podobnym poziomie. |
Cieszy organizacja gry. Twardo w obronie i szybkie przejście do kontry. Świetnie Mąka i Lionch w środku - obaj agresywnie, walecznie, świetnie doskakiwali do odbioru. Cały zespół fajnie się przesuwał w obronie. Nie byłem przekonany co do Cywki, a wczoraj zrobił na mnie dobre wrażenie. Twardy i solidny w obronie. Boguś świetny mecz, dużo ruchu, Mały to samo. Paweł w końcu dobry mecz. Coraz fajniej Brlek, a to cieszy bo chłopak ma papiery na grę.
Ogólnie bardzo dobry mecz, dużo ruchu i walki! Tylko czekać aż Semir wróci (a prędzej czy później wróci) do swojej świetnej dyspozycji, a w ataku będzie można kombinować:) |
Cytat:
Podeprę się więc cudzą opinią: Cytat:
|
Cytat:
Jeśli chodzi o grę obronną to tym razem było jednak o poziom wyżej niż w meczu Koroną, gdzie scyzory wchodziły w naszą obronę jak w masło i o pół poziomu wyżej niż w meczu ze Śląskiem. Podoba mi się cała gra obronna i prawda, że od tego należy budować grę. Co do dzidy. Nadal zbyt często, po dobrych odbiorach gramy z pominięciem drugiej linii. Nie wiem czy ktoś zrobił takie staty, ale mam wrażenie, że przynajmniej 50% takich daleko wybitych piłek tracimy. Oczywiście z wyłączeniem tych, które rzuca Ivan. I jeszcze jedne staty: Ile goli strzeliliśmy po wrzuceniu piłki od obrońcy do ataku? Pierwszy to palce lizać asysta Brleka, który przebiegł z 15 metrów w środku pola i podał między obrońcami do wychodzącego Brożka. Drugi to strzał z linii pola karnego przez Patryka. Trzeci to także rozegranie od środka boiska i wypuszczenie piłki między obrońcami przez Brożka do Rafała. Ogólnie nasze ataki były wtedy groźne kiedy szły albo przez środek pola, albo skrzydłami. To, co szło długim podaniem od bramkarza czy obrońców, z reguły kończyło się główką obrońcy i powrotem piłki na naszą stronę. Teoria skutecznego grania długim podaniem, wychwalana w ubiegłym tygodniu przez Mielcarskiego poszła właśnie się j..ać. Owszem ta taktyka może mieć pozytywne efekty, ale boję się, że najbliżsi rywale już się na nią nastawią. Pytanie, które już ktoś zadał: czy Ramirez ma plan B? |
dzida dobra.
przynajmniej nie probuja klepac na stojaco bez ladu i składu jak to było dotychczas. Szczelna defensywa i szybka kontra. I o to chodzi w tej lidze. wczoraj wygladali niezle fizycznie.. |
@FraMat
Moim zdaniem tu nie chodzi o granie długą piłką lub dołem przez środek ale o szybkie przechodzenie z obrony do ataku. Dlatego często gramy dzidą (jeśli tak jak to robi Gonzalez to nie mam nic przeciwko) lub 2 podaniami przez środek. Póki co często kończy się to stratą i mamy mniejsze posiadanie piłki ale są efekty. Myślę że to co wymyślił Ramirez to na dziś najskuteczniejsza metoda - nie miesza składem, nowi są wprowadzani stopniowo i wykorzystujemy naszych najszybszych graczy. Jeśli tylko nasze transfery ofensywne okażą się dobre to opcji w ataku będzie znacznie więcej. |
Cytat:
|
Framat
W obronie gramy trzeci z rzędu bardzo dobry mecz. Nie wiem o co chodzi z tą Koroną, bo poza posiadaniem piłki nie stwarzali zbyt wielu sytuacji. Dobra gra do 30 metra i tyle. Ze Śląskiem było podobnie, w zasadzie wrocławianie zrobili jedną sytuację. Widać olbrzymi skok jakościowy w organizacji gry w obronie i było go widać od pierwszego meczu. Cały czas słabiej z ofensywą. Fajnie, że szybko udało się nam strzelić bramki, które ustawiły grę, ale nad kreacją cały czas trzeba pracować.Tak czy inaczej najbardziej cieszy, że widać, że trener ma pomysł na ten zespół i odciska na nim swoje piętno. |
Cytat:
moje impresje (numeruje żeby łatwiej Wam się było odnosić) 1 Kiko - klasa niespotykana przy Reymonta od czasów Petrescu 2 Brożek - fantastyczna asysta przy golu Boguskiego , ogólnie dużo kreatywności w środku , niezły mecz , no i mega fartowny gol 3 Boguski - przepiękny gest z niedobijaniem bramki, fantastyczny gol, podcinka mega klasa 4 Llonch takiego DM to nie pamiętam w Wiśle od lat , może Cantoro ? szkoda bramki ale co on tam robił wogle na ŚO ?? brakło wzrostu 5 Cywka - potwierdzenie dobrej formy i dobrego czucia PO , ale to chyba bardziej brawa dla Kiko że wreszcie znalazł przepis na tego piłkarza 6 Ivan po prostu inna liga niz Guzmics, dla mnie absolutny top ŚO w historii najnowszej (obok Marcelo i Clebera) 7 brak Popovica - absolutnie nieodczuwalny 8 Stilic - z tej mąki (nie mylić z Mąką) nestety chyba chleba nie będzie , kompletne brak przygotowania fizycznego , ale co gorsza (bo to do nadrobienia jest w kilka miesiecy) nie widać boiskowej złości , pasji , chęcia zrobienia czegoś ponad swoje chwilowe możliwości chyba tyle i obym sie mylił co do 8 zapraszam do koemntowania :) |
Co masz na mysli inna liga niz Guzmics?
|
Lepszy od Ryśka pewnie mu chodzi.Co do oceny Stilica to się z tobą nie zgadzam jeszcze będą z niego ludzie
|
Wszyscy chwala Cywke, a to on przegral wazna glowke w 3 minucie i przez to malo nie bylo 0:1 dla Baby Jagi.
Załuska bardzo dobrze. Cywka ok, Llionch jeszcze musi nabrac jeszcze obycia, potencjal ma. Gonzales to najlepszy transfer na stopera od czasow Marcelo, Maly+Brozek+Bogus bardzo fajnie. Dobra wspolpraca ze srodkiem pomocy, praktycznie mozna powiedziec ze nie bylo w tym meczu slabego ogniwa, wszyscy wg mnie poza Broziem i Bogusiem na 7. Wspomniana dwojka na 8. Co do Stilica... czas gra na jego korzysc. Zachara fajna pietka po jednym z roznych. No i 8 Polakow w skladzie i 3 obcokrajowcow. Tak to powinno wygladac! |
Brawo, super meczyk! Jeszcze wszystko przed nami, dużo punktów do zdobycia i wiele do ugrania po podziale.
Ktoś mnie oświeci czy 2 żółte i w konsekwencji czerwo jest traktowane tak samo jak czerwo bezpośrednie? Czyli czy będzie pauzował w następnym meczu? |
Cytat:
Ad. 4. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Llonch zagrał 3 mecze. Porównywać go do Cantoro można ewentualnie po 63. Ad. 6. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Ivan zagrał 3 mecze. Porównywać go do Marcelo czy Clebera można ewentualnie po 63. Ad. 8. Brak zgody. Za wcześnie, żeby oceniać, ale potencjał jest:) Kolega to się łatwo zako....., prawda?:) Pozdrawiam! |
Cytat:
Jeśli dostałby bezpośrednio czerwień to wówczas pauza, obecnie bez konsekwencji. Uważam jednak, że kartki Małego i 2 kartka Ivana były zupełnie niepotrzebne. |
@ ja
Dajcie sobie siana z tą cenzurą! Bezokolicznik - zakochiwać się. 3 osoba czasu teraźniejszego: zako..... się! |
Cytat:
|
Cytat:
Może X-ray zaprezentuje jego statystyki z Jaga i te odbiory? Walczy, zapiernicza, idzie na raz, nie mozna mu odmowic chęci, jeszcze kilka spotkan i nam sie wyklaruje obraz. Porównanie do Popa srednie, zupelnie inni zawodnicy, Popo człapie i zagrywa do boku, toczył sie z pilka ślamazarnie, zaś Pol po odbiorze szybko pozbywa sie pilki i podaje ryzykownie bez kalkulacji ala do boku Popo. Co do Kiko... takie mam przeczucie - prawdziwek i tyle - mam nadzieje, ze sie mylę. Prawdziwek czy nie to fakty są takie, ze te 3 pierwsze mecze zdecydowanie na plus. |
Cytat:
Jak ktoś chce cenzurować np. słowo "wuj", to robi się to przy pomocy: \bwuj\b. Wtedy nie blokuje się słowa "przygotowuje". |
Cytat:
natomiast zauwazcie Cywka,Brozek, Boguski Zaluska,Maczynski ,wszyscy graja o jakies 60-70% lepiej niz jescze pol roku temu?przypadek,,..gdyby jeden to moze...ale kilku to juz przypadek nie jest.wczorajszy mecz to potwierdził. No i ten brak tej paniki jak sie bronimy ,ktory towarzyszl nam przez jakies 3/4 meczów w zeszlym sezonie czy wczesniej. |
Nie wiem skąd te zachwyty nad Llonchem. Byłem na meczu, widziałem na żywo. Kupa strat, niedokładne podania, przegrane główki (brakuje cm). Mączyński przy nim wyglądał jak profesor. Za bramkę bym go w ogóle nie winił. Jako jedyny tak naprawdę uczestniczył w akcji obronnej, reszta olała sprawę.
|
Cytat:
|
Całkiem sensowne oceny na tej stronie
http://www.gol24.pl/ekstraklasa/a/oc...ieje,11828611/ Np. Cytat:
Z jednej strony miłośnicy ligowej młócki ("byle nie Barcelona!") albo szkoły rumuńskiej, kochają przecinaków (Wilk, a nawet Sobol), a z drugiej oszczekują zawodników lepszych technicznie nazywając ich przecinakami. No ale jak ma być inaczej, skoro wielu nawet nie wie co to jest futbol krakowski? Albo narzekają na konieczność wymiany więcej niż trzech podań("Olaboga! Tikitaka! A nie można to tak od razu z dziuga do przodu i po sprawie?")? |
Znowu się zaczęło.
W Lidze+ czy Lidze+ extra, nie wiem za bardzo znowu rozmawiano o kontrowersjach, tym razem także w meczu Wisły. Pokazano nieczyste wejście Cywki i nadepnięcie przez niego na nogi któregoś z piłkarzy Jagi. Pytanie dwóch wyżelowanych buców do pana Sławka: "czy Komisja Ligi może ukarać Cywkę, skoro nie dostał od od sędziego żadnej kartki?" "Tak... odpowiada nieco zdziwiony pytaniem pan Sławek... Tak... może ukarać". Od razu widać, że mecz z 7 się zbliża. |
W sumie to możemy się pozbyć obrony na mecz z Legią - Cywce pomoże komisja legii, a Głowie i Sadlokowi sędzia na meczu z Piastem.
Oprócz tego jest opcja wyeliminowanie Brleka, Małeckiego i Ondraska. Wiem, że to teoria spiskowa, ale przed meczem z Legią różne cuda już się działy. |
Ja Na mecz z Piastem zastanowiłbym się nad tym czy Głowackiego nie dać na ławkę. Piast gra taktyczną dzidę i o zółtko tutaj jest bardzo łatwo...
|
Małecki też ma chyba 7 żółtek.
Może lepiej, żeby do Gliwic nie jechał? |
Legią bym się nie przejmował, najważniejsze to zdobyć 3pkt. z Piastem.
|
FraMat
Niestety C+ to już L+ od dłuższego czasu. Spokojnie popracują nad Cywką. Cóż będzie musiał zadebiutować Bartkowski. Co do posadzenia na ławce Małeckiego i Głowackiego w meczu z Piastem. Myślę że to zły pomysł. Bardziej prawdopodobne jest że wygramy z Piastem niż cokolwiek ugramy na ległej. Nie mamy pewności że będziemy w górnej 8. Mecz z ległą to prestiż, mecz z Piastem to realna szansa na 3 pkt. A bez Głowy i Małego wcale nie musimy być lepsi od Gliwiczan. |
Cytat:
4 - nie porównuje do Cantoro, tylko że od czasów Cantoro 6 - tutaj mimo wszystko wydaje mi sie że jakośc jest taka że to widać juz od pierwszego meczu, komentarze tzw. fachowcow tez zdaja sie to potwierdzac , no bo kto wg Ciebie byl lepszy ? i uwaga analogicznie do Cantoro nie pisze ze Ivan jest lepszy od Marcelo czy Clebera tylko ze razem z nimi jest w top3 , no bo kto jeszcze ? moim zdaniem NIE Guzmics , a juz napewno nie Czekaj, Uryga, Mateusza Kowalski, czy moim zdaniem zdecydowanie przereklamowany murzyn z Hondurasu 8 - ten punkt to byla najwieksza spekujacja, chcialbym sie mylic, niestety nie wyglada to dobrze |
Dobrze się ten mecz oglądało. Bardzo fajnie Wisła przesuwa formacje obronną. Widać że taktycznie wygląda to coraz lepiej z meczu na mecz. Znamienne jest to że poza pierwszymi minutami Jaga stwarzała zagrożenie tylko po indywidualnych błędach a nie po rozklepaniu obrony. Niestety ale wszystcy nasi piłkarze mają duży problem z techniką użytkową ...
Cywka wkońcu zagrał poprawnie na obronie - może faktycznie coś z tego będzie Cieszy mnie że mamy wkońcu pewnego bramkarza - jśeśli dobrze kojarze kończy mu się kontrakt po sezonie, dobrze by było go przedłużyć Ivan zdecydowanie najgorszy mecz do tej pory, mam nadzieje że jednorazowo i za tydzień jego forma wróci do normy Czemu ten Brożek sie starzeje - gośc gra rewelacyjnie :D |
Co do posadzenia na ławce Małeckiego i Głowackiego w meczu z Piastem. Myślę że to zły pomysł. Bardziej prawdopodobne jest że wygramy z Piastem niż cokolwiek ugramy na ległej. Nie mamy pewności że będziemy w górnej 8. Mecz z ległą to prestiż, mecz z Piastem to realna szansa na 3 pkt. A bez Głowy i Małego wcale nie musimy być lepsi od Gliwiczan.
Mi akurat chodziło o Głowackiego - Piast gra typowy kontratak a w takich meczach właśnie Głowa łapie kartki - 2x z Koroną, 2x ze Śląskiem, 1x z Piastem - a Głowa to jednak szef naszej linii obrony.... |
Jeśli dobrze pamiętam, to Komisja (l)igi może nałożyć jedynie w sytuacji, gdy sędzia nie widział sytuacji w ogóle. W przypadku Cywki Marciniak odgwizdał faul, więc jakakolwiek ingerencja może być nadużyciem.
|
Mecz z Piastem jest dla nas kluczowy, musimy tutaj zrobić 3 punkty, jeśli chcemy myśleć o górnej 8-ce. Potem mamy na prawdę trudny terminarz. Punkty na ległej to oczywiście byłby super bonus, ale skupmy się na najbliższym spotkaniu.
|
Cytat:
|
Niezależnie od tego, co Komisja formalnie może, co zezna Marciniak i co byłoby nadużyciem, doświadczenie uczy, że jeśli chodzi o Legię, a zwłaszcza Legię w potrzebie vs Wisłę, to Komisja może wszystko, co pomoże Legii, a Wiśle zaszkodzi.
W sprawie Cierzniaka orzekali wprost niezgodnie z przepisami związkowymi, więc co to dla nich za problem przepisów "tylko" nadużyć? (tak, wiem - podążyliśmy w offtopową spiskową teorię dziejów, nie chcę też podstawiać komisji gotowych rozwiązań, więc resztę tego wątku przemilczę) ---- Co do meczu, to - będąc konsekwentnym w podejściu - chociaż mi się oczywiście podobał, a organizacja gry i forma wydają się być coraz lepsze, daleki jestem od wyciągania długoterminowych wniosków, hurraoptymizmu i ocen jakości trenera. Za wcześnie. Biorąc pod uwagę liczbę nowych zawodników, ciągle możemy się spodziewać rollercoastera wyników. Dlatego każdy punkt jest na wagę złota. Zgadzam się tym samym z poprzednikami: w tej chwili najważniejszy jest dla nas mecz najbliższy. W najbliższej kolejce będzie sporo meczów o 6 punktów i warto byłoby to wykorzystać żeby na dłużej zadomowić się w pierwszej ósemce. A Piast jest już na tym etapie, na którym można się spodziewać, że będzie gryzł trawę, żeby coś ugrać. |
Cytat:
Dla mnie Llonch gra bardzo solidnie, weź pod uwagę, że koleś gra dopiero 3 mecz w nowej lidze, nowym kraju, nowej drużynie. Jeśli podtrzyma tendencję to może być mega grajkiem za kilka miesięcy. Popović, Brlek czy inni zaczynali chyba nieco słabiej z tego co pamiętam. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:11. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl