![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
To raczej awans dla niego żeby podkreślić jego znaczenie.Tlumacz to fucha przy okazji.
Ostatnio tez Wisła Puławy z nim rozmawiała odnośnie funkcji 1 trenera. |
Ale przynajmniej znał realia kraju, że o komunikacji nie wspomnę ;)
Nawet jeśli założyć że to utalentowany trener i ma spory potencjał, a do tego jest genialnym taktykiem i analitykiem, to czy ktoś mu powiedział że pierwsze 3 mecze zagra w zimie, a jego zawodnicy nie zrozumieją ani słowa?:) |
Ale wiecie chłopcy i dziewczęta, portugalski i hiszpański to jak polski i rosyjski. Zakładam optymistycznie, że albo Ramirez zna portugalski, albo Feio mówi po hiszpańsku.
Tak czy inaczej, polecenie Hiszpana będzie docierało do zespołu przez dwa języki obce. Może wysłać ich wszytskich na jakiś kurs esperanto? |
Mam nieodparte wrażenie, że niektórzy chyba jeszcze nie ogarnęli kto właśnie został trenerem Wisły.
Nie przyjechał na testy piłkarskie, nie przyjechał na staż, nie przyjechał do akademii jako 46346 trener, nie przyjechał na wymianę między zaprzyjaźnionymi klubami, nie zgubił się w drodze powrotnej po sylwestrze z dwójką z Zakopanego. przyjechał pracować jako trener 1 drużyny ! Zatem: Wisła i 4 liga hiszpańska, Wisła i 4 liga hiszpańska, Wisła i 4 liga hiszpańska (przeczytać na głos kilkukrotnie, może niektórym zaświta co tu nie pasuje) Jedyna nadzieja, że Sobol dalej to będzie ogarniał tylko już jako asystent. Nie wiem co ten Junco zrobił z zarządem, że zgodzili się na tą kompromitację. |
Cytat:
|
A może jednak on idzie do akademii a jutro wyskoczy jakiś hector raul cooper? :D
|
Nasz nowy trener już wylądował w Polsce: LINK.
|
Kuwra ale jaja. To na której ulicy ta czwartkowa konfa???
|
Dobrze, żeby nie było tak pesymistycznie (mimo, że sam mam takie odczucia), napiszę coś pozytywnego o naszym nowym szkoleniowcu.
Widać na Twitterze, że Ramirez w trakcie bezrobocia nie próżnuje i jeździ na mecze różnych lig uczyć się fachu trenera. Oprócz tego można dostrzec, że to facet o całkiem niezłej prezencji w stylu Probierza, a może nawet Nawałki, czyli nie mamy do czynienia ze Staszkiem Levym, ani Smudą pod tym względem. Nie jest to też ktoś w stylu Pereza Garcii. Nie wygląda na to, żeby swoim zachowaniem mógł potencjalnie zrobić z siebie pośmiewisko. Kibice jego byłych klubów całkiem nieźle się o nim wypowiadają. Nawet znalazłem filmik, gdzie skandują jego nazwisko ( pod koniec https://twitter.com/FFAndrea7/status/754409396055240705 ). Nasz nowy entrenador lubi sport - jeździ na rowerze aby zadbać o swoją kondycję fizyczną. Cieszmy się z małych rzeczy. Jest też dużo śmiesznych wątków. Np. Cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=Pi_y6KQrcAA&t https://twitter.com/copecastellon/st...54341292437504 Może to nowy pomysł na konferencje w czwartek? Oby taka sytuacja nie miała miejsca u nas w czerwcu: https://youtu.be/Bf9LQpsfMnE?t=1m30s A i dodam jeszcze. Dzisiaj TVP Sport podało informację (edytowali już artykuł), że trenerem Wisły ma zostać Ignacio Rojo Palacio. Trzeba, więc docenić że mamy prawdziwego trenera (ktoś taki jak Ignacio Rojo Palacio nie istnieje). |
Ciezko cos napisac. Jedyne co mi sie kojarzy z taka decyzja to dokladnie to samo co napisal konrad. Junco jakiegos tam znajomego znajomego zalatwia za pol darmo i jeszcze jakichs hiszpanskich ogorkow nasprowadza. Nie wiem. Naprawde ciezko to jakos logicznie wytlumaczyc.
|
Czemu sobol nie zostaje z kmiecikiem? Jestem załamany...
|
Ja już nawet nie jestem zdziwiony :haha: widocznie kompromitowanie sie to jakaś tradycja wśród włodarzy Wisły, co roku jest gorzej ale od jakichś 2 lat już mnie to nie rusza i czekam na kolejne hiobowe wieści z niecierpliwością :lol: Tadziu-->kiko Ramirez---> może za rok zalapie się mój trener z czasów grania w trampkarzach clepardii :haha:
PS: https://youtu.be/VeAEeoMLRk0 taka smutna prawda |
Dziwią mnie użytkownicy, którzy już wydali wyrok, a nawet zaczęli ubliżać nowemu trenerowi. Mądrych ludzi poznają się po tym że potrafią wstrzymać się z osądem.
|
Cytat:
|
Takiego trenera jeszcze tu nie było. Ciekawe, czym Junco skłonił Ramireza do objęcia sterów w dziesiątej drużynie Ekstraklasy? Chyba szykują się jakieś wzmocnienia.
|
Gdzie tu ktoś kogoś osądza? Jest ogórkiem z czwartej czy tam trzeciej hiszpańskiej? Jest. Po angielsku czy polsku nich verstehen? Nicht. Same fakty, żadne osądy. Sądzić trenera to po wynikach będziemy:D
Cytat:
|
Jak my ku..wa pokazujemy sygnał dla kibiców, sponsorów i ogólnie w piłkarski świat sprowadzając do jednego z najbardziej utytuowanych klubów w tym kraju takiego trenera? Chyba tylko uśmiech politowania.
Ja absolutnie go nie chce krytykować bo gościa nie znam, ale coś tu jest nie tak. Nie wiem skąd Junco go wynalazł ale to chyba łatwe nie było, jeżeli szukał w czwartej lidze hiszpańskiej. Gość z konferecji udzielanych na ulicy trafia do nas, niektórzy to naprawdę mają szczęście. Żeby nie było tak pesymistycznie to napiszę, że chyba nie wyskoczyliśmy z całej kasy na niego więc może coś na transfery zosatało, chociaż słyszałem, że trzeba mu tłumacza załatwić. |
Ja wam nie bronie niczego pisać, po to jest ta cała piłka nożna aby się emocjonować, osądzać, typować. Nie przeszkadza mi to, że każdy ma jakieś tam swoje przemyślanina i może ja na tym forum napisać.
Koniec końców i tak o wszystkim zadecyduje zielone boisko, na którym w naszych ekstraklasowych warunkach w dużej mierze ślepy los pisze wyniki. Chciałem pogratulować zarządowi odważnej decyzji, nie jesteśmy wstanie sobie kupić wyniku natomiast kombinowaniem i cwaniactwem, ryzykiem można próbować pójść na przód. |
Warto tez zobaczyc,ze my jestesmy w grupie spadkowej a zatrudniamy goscia ktory o lidze nie wie nic,i nawet nie zna angielskiego.Jak zacznie sie palić,to ciekawe jak to bedzie wygladało.A eksperyment z Pawłowskim chyba kazdemu poakzał ze NIE WARTO brac trenerów z łapanki.
|
tak wogule sobol ma pozostac jako asystent i nabierc z nowym ternerem doswiadczenie wiec duzej zmiany wsumie niema zacznijmy sie martwic jak dopiero bedzie zle
|
Jak przeczytałem że Ramirez to do smiechu mi nie było.Na szczęście Kiko a nie Richard.To już coś;)
|
Był student, więc pora na wuefistę :D. Właśnie, żeby zaraz się nie okazało, że facet trenerem jest tylko dorywczo, a treningi prowadzi po pracy(bo wiadomo, że pracował na poziomie amatorskim - 4 liga). Zaraz polscy dziennikarze zajmujący się hiszpańską piłką ujawnią że to bankier/piekarz/nauczyciel/listonosz. Jakie kwalifikacje ma ten człowiek? Czy to już w Polsce nie ma trenerów w Iszej, II i III lidze? Niezbyt ładnie, to pachnie, bo pewnie za 1000 euro tu nie będzie pracował(chyba najlepiej opłacany trener amator).
Mam nadzieję, że wypuścili to info wcześniej, żeby zobaczyć reakcje opinii publicznej. Inaczej, to naprawdę... Kompromitacja. Facet mógłby trenować Pierdziszów Dolny w II lidze polskiej... a tutaj dostaje klub z ekstraklasy :). W dodatku ani me, ani be po angielsku(a wiadomo, że taki no name, to asystentów nie dostanie). Aż tak źle z tymi finansami(co nie ma sensu, skoro gość przyjeżdża tu z Hiszpanii, to pensja pewnie 8000-10000)? |
Ludzie, nie rozumiem dlaczego jesteście w szoku. Jak tylko było info o Hiszpanie, jasne było że będzie to leszcz, znajacy wielka piłkę (o zgrozo, ekstraklasa to w jego przypadku wielka piłka) z telewizji. Sobol pewnie więcej zarabiał niż ten Hiszpan dostanie. Jedyny plus tej decyzji jest taki, że kontrakt podpisał na pół roku i trzeba liczyć że się utrzymamy. A co do Junco, albo zostanie bohaterem, albo wyje.bany z klubu....
|
Młody, zdolny, ambitny a do tego opalony. Czego chcieć więcej?
|
Nie ma co płakać. Ocenimy trenera po zakończeniu sezonu - a właściwie po każdym meczu:) Nie mamy wiele do stracenia, raczej nie spadniemy (mam nadzieję).
Z drugiej strony popatrzcie na Bakero i jak jemu poszło. Nazwisko nie jest gwarantem sukcesu. Obawiam się najbardziej jego doświadczenia nie tyle z zagadnieniem czysto trenerskim ale motywacji i dotarcia (z pomocą tłumacza) do naszych "gwiazd". |
Jakiego mocnego strzała w pysk dostał każdy kibic Wisły od zarządu, to chyba nie da się opisać. W czym ten gościu jest lepszy od Sobolewskiego?
|
Rozumiecie ze sobol nie ma nawet licencji zeby trenowac Wisla? Mourinho byscie chcieli, a do akcji 12bohater przylaczylo sie 1800 osob. Chcecie .... wie co a od siebie cos dac to juz bieda
|
Brakiem znajomosci ligi bym sie w ogóle nie przejmował. To nie fizyka kwantowa. Będzie siedział wieczorami na zgrupowaniu i oglądał mecze do znudzenia. Umówmy sie, ze ESA to tez nie sa jakies wyżyny taktyki, które ciężko byłoby rozgryźć. Piłka jest uniwersalna.
Problemem największym jest dla mnie komunikacja. Serio, ale teraz juz od sprzedawców na kasie wymagają angielskiego. Odprawy, uwagi w przerwie itp. to wszystko będzie bardzo utrudnione. On będzie krzyczał przy lini, a Feio będzie krzyczał po nim..? A wiadomo jacy sa polscy grajkowie, ze musisz ich specjalnie przed każdym meczem motywować. Nawet Sobolowi sie nie udało i dlatego tez poleciał po Ruchu. |
Mocno popili w zarządzie.
|
Jakiś koleżka Junco? Przypomina mi ta sytuację, gdy Valcxs zatrudniał swoich przepłaconych znajomych jak Branco czy Jaliens. W zeszłym sezonie również końcówka rundy jesiennej była fatalna, przyszedł ogór i było jeszcze gorzej. W razie niepowodzenia teraz Junco może wyjeżdżać gdzie raki zimują. Na razie potwierdziło się co prorokował Wiktor, zobaczymy co przyniesie przyszłość. Oczywiście wolałbym żeby okazał się dobrym trenerem i dobrze prowadził drużynę, ale mam złe przeczucia.
|
Cytat:
Ps. Sobol dużą, please! |
Wielkiego zaskoczenia nie powiinno być, bo podrzędny skaut Junco robi w zarządzie Wisły za piłkarską alfę & omegę. Reszta tam siedząca nie ma o tym zielonego pojęcia, więc hiszpańskie dziwne opowieści mogą trafiać na podatny grunt. Zarząd pewnie uwierzyłby również bajeczkom Don Kichota, bo to też Hiszpan. .
|
Dla mnie sprawa jest prosta... z polecenia Junco zatrudnili tego ziomka , który nigdy nie wyściubił nosa spoza 3-4 ligi, gdzie zarobki są dużo niższe od tych w Polsce mimo wszystko, ale poziom piłkarski zbliżony... tutaj sobie nieźle zarobi (chociaż i tak nie będą to pewnie porażające pieniądze), pozna trochę 3 świata piłkarskiego i będzie poklepywany przez Junco w razie niepowodzenia :D
Boje się, że bariera językowa może być dużą przeszkodą w aklimatyzacji z drużyną, angielski pewnie zna tylko czy na tyle dobrze by dotrzeć do naszych kopaczy i porozumieć się ze sztabem? po prostu zatrudniliśmy kogoś na miarę naszych możliwości, a nuż się uda... dobrze, że przynajmniej kontrakt ma krótki.... |
Ciekawy jestem czy jutro na konferencji będzie lizanie się po fiutach z krakowskimi dziennikarzami czy też będą tam jacyś przedstawiciele mediów z prawdziwego zdarzenia, którzy zadadzą też trudne pytania.. Czekam niecierpliwie.
|
^^
pytania nie muszą być trudne. Wystarczy że będa po polsku albo angielsku |
co tu sie odjebao ??!!
|
najpierw poniewierali Kazkiem Moskalem, zatrudniali, zwalniali, potem znowu zatrudniali itd, teraz zaczynają to robić z Sobolem. Nosz qrwa mać zamiast dać swojemu popracować w spokoju to wynaleźli "prawie" Guardiole
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl