Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

kubad99 04.01.2017 00:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1460501)
@up,

Ale Feio to zostaw w spokoju. Gość robi mega robotę w akademii, świetnie zna sie na szkoleniu młodzieży i to akurat dobry ruch. Bo raczej na pewno nie będzie jedynie tłumaczem tylko tez jednym z asystentów, łącznikiem z AP. Tez zapewne o to chodziło jak była mowa, ze hitowe zmiany w akademii w czwartek.

Dokładnie. Tym bardziej, że to nie jakiś erasmus jak można gdzieniegdzie wyczytać. Gosc pracował jako trener młodzieży w Legii a później kilka lat jako Analityk w pierwszym zespole.

wolfy 04.01.2017 00:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1460500)
To są ....a jaja.

Myślę że tutaj akurat panuje consensus...

nesta 04.01.2017 00:13

To raczej awans dla niego żeby podkreślić jego znaczenie.Tlumacz to fucha przy okazji.
Ostatnio tez Wisła Puławy z nim rozmawiała odnośnie funkcji 1 trenera.

maxus 04.01.2017 00:13

Ale przynajmniej znał realia kraju, że o komunikacji nie wspomnę ;)

Nawet jeśli założyć że to utalentowany trener i ma spory potencjał, a do tego jest genialnym taktykiem i analitykiem, to czy ktoś mu powiedział że pierwsze 3 mecze zagra w zimie, a jego zawodnicy nie zrozumieją ani słowa?:)

crux.a 04.01.2017 00:20

Ale wiecie chłopcy i dziewczęta, portugalski i hiszpański to jak polski i rosyjski. Zakładam optymistycznie, że albo Ramirez zna portugalski, albo Feio mówi po hiszpańsku.

Tak czy inaczej, polecenie Hiszpana będzie docierało do zespołu przez dwa języki obce. Może wysłać ich wszytskich na jakiś kurs esperanto?

pomeran 04.01.2017 00:24

Mam nieodparte wrażenie, że niektórzy chyba jeszcze nie ogarnęli kto właśnie został trenerem Wisły.

Nie przyjechał na testy piłkarskie, nie przyjechał na staż, nie przyjechał do akademii jako 46346 trener, nie przyjechał na wymianę między zaprzyjaźnionymi klubami, nie zgubił się w drodze powrotnej po sylwestrze z dwójką z Zakopanego. przyjechał pracować jako trener 1 drużyny !

Zatem: Wisła i 4 liga hiszpańska, Wisła i 4 liga hiszpańska, Wisła i 4 liga hiszpańska (przeczytać na głos kilkukrotnie, może niektórym zaświta co tu nie pasuje)

Jedyna nadzieja, że Sobol dalej to będzie ogarniał tylko już jako asystent.
Nie wiem co ten Junco zrobił z zarządem, że zgodzili się na tą kompromitację.

LucjuszWielki 04.01.2017 00:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1460484)
Ktoś tu kiedyś o Motyce wspominał i potraktowano to jako żart (zgodnie z zamysłem autora).
Czułbym się teraz pewniej z Motyką.

Ja wspominałem, bo temat przez długie lata wisiał w powietrzu, pisałem żartobliwie, ale że był juz dawno przymierzany to FAKT.

KrzychooR 04.01.2017 00:26

A może jednak on idzie do akademii a jutro wyskoczy jakiś hector raul cooper? :D

wolfy 04.01.2017 00:30

Nasz nowy trener już wylądował w Polsce: LINK.

krzywy 04.01.2017 00:41

Kuwra ale jaja. To na której ulicy ta czwartkowa konfa???

Virusman 04.01.2017 00:43

Dobrze, żeby nie było tak pesymistycznie (mimo, że sam mam takie odczucia), napiszę coś pozytywnego o naszym nowym szkoleniowcu.

Widać na Twitterze, że Ramirez w trakcie bezrobocia nie próżnuje i jeździ na mecze różnych lig uczyć się fachu trenera. Oprócz tego można dostrzec, że to facet o całkiem niezłej prezencji w stylu Probierza, a może nawet Nawałki, czyli nie mamy do czynienia ze Staszkiem Levym, ani Smudą pod tym względem. Nie jest to też ktoś w stylu Pereza Garcii. Nie wygląda na to, żeby swoim zachowaniem mógł potencjalnie zrobić z siebie pośmiewisko. Kibice jego byłych klubów całkiem nieźle się o nim wypowiadają. Nawet znalazłem filmik, gdzie skandują jego nazwisko ( pod koniec https://twitter.com/FFAndrea7/status/754409396055240705 ). Nasz nowy entrenador lubi sport - jeździ na rowerze aby zadbać o swoją kondycję fizyczną.

Cieszmy się z małych rzeczy.

Jest też dużo śmiesznych wątków. Np.

Cytat:

W trakcie sezonu musieliśmy zmagać się z licznymi problemami, piłkarze nie dostawali wypłat na czas, a jednak do końca walczyliśmy o awans -€“ mówił w lipcu zaraz po zwolnieniu, podczas swoistej konferencji prasowej, która odbyła się na ulicy.
To prawda! Jak zobaczyłem tę konferencje prasową to mało co nie spadłem z krzesła :D

https://www.youtube.com/watch?v=Pi_y6KQrcAA&t
https://twitter.com/copecastellon/st...54341292437504

Może to nowy pomysł na konferencje w czwartek?

Oby taka sytuacja nie miała miejsca u nas w czerwcu:
https://youtu.be/Bf9LQpsfMnE?t=1m30s

A i dodam jeszcze. Dzisiaj TVP Sport podało informację (edytowali już artykuł), że trenerem Wisły ma zostać Ignacio Rojo Palacio. Trzeba, więc docenić że mamy prawdziwego trenera (ktoś taki jak Ignacio Rojo Palacio nie istnieje).

wiesniak842 04.01.2017 00:53

Ciezko cos napisac. Jedyne co mi sie kojarzy z taka decyzja to dokladnie to samo co napisal konrad. Junco jakiegos tam znajomego znajomego zalatwia za pol darmo i jeszcze jakichs hiszpanskich ogorkow nasprowadza. Nie wiem. Naprawde ciezko to jakos logicznie wytlumaczyc.

rasel1906 04.01.2017 01:01

Czemu sobol nie zostaje z kmiecikiem? Jestem załamany...

Stelio 04.01.2017 01:04

Ja już nawet nie jestem zdziwiony :haha: widocznie kompromitowanie sie to jakaś tradycja wśród włodarzy Wisły, co roku jest gorzej ale od jakichś 2 lat już mnie to nie rusza i czekam na kolejne hiobowe wieści z niecierpliwością :lol: Tadziu-->kiko Ramirez---> może za rok zalapie się mój trener z czasów grania w trampkarzach clepardii :haha:

PS: https://youtu.be/VeAEeoMLRk0 taka smutna prawda

wester 04.01.2017 01:15

Dziwią mnie użytkownicy, którzy już wydali wyrok, a nawet zaczęli ubliżać nowemu trenerowi. Mądrych ludzi poznają się po tym że potrafią wstrzymać się z osądem.

Stelio 04.01.2017 01:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wester (Post 1460517)
Dziwią mnie użytkownicy, którzy już wydali wyrok, a nawet zaczęli ubliżać nowemu trenerowi. Mądrych ludzi poznają się po tym że potrafią wstrzymać się z osądem.

Sprawa Tadzia Pawłowskiego chyba dobitnie pokazała że z trenerami nie ma co eksperymentować, Jakub M. też według niektórych powinien dostać kredyt zaufania, a jednak w obu przypadkach rację mieli Ci co wydali wyrok od razu...

speedfashion 04.01.2017 01:27

Takiego trenera jeszcze tu nie było. Ciekawe, czym Junco skłonił Ramireza do objęcia sterów w dziesiątej drużynie Ekstraklasy? Chyba szykują się jakieś wzmocnienia.

wiesniak842 04.01.2017 01:32

Gdzie tu ktoś kogoś osądza? Jest ogórkiem z czwartej czy tam trzeciej hiszpańskiej? Jest. Po angielsku czy polsku nich verstehen? Nicht. Same fakty, żadne osądy. Sądzić trenera to po wynikach będziemy:D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1460519)
Takiego trenera jeszcze tu nie było. Ciekawe, czym Junco skłonił Ramireza do objęcia sterów w dziesiątej drużynie Ekstraklasy? Chyba szykują się jakieś wzmocnienia.

Mnie bardziej ciekawi, czym Junco sklonil reszte zarzadu ( no chyba, ze ma absolutnie wolna reke w co nie wierze ) do zaakceptowania takiej decyzji.

Zwitter 04.01.2017 01:52

Jak my ku..wa pokazujemy sygnał dla kibiców, sponsorów i ogólnie w piłkarski świat sprowadzając do jednego z najbardziej utytuowanych klubów w tym kraju takiego trenera? Chyba tylko uśmiech politowania.
Ja absolutnie go nie chce krytykować bo gościa nie znam, ale coś tu jest nie tak. Nie wiem skąd Junco go wynalazł ale to chyba łatwe nie było, jeżeli szukał w czwartej lidze hiszpańskiej. Gość z konferecji udzielanych na ulicy trafia do nas, niektórzy to naprawdę mają szczęście.
Żeby nie było tak pesymistycznie to napiszę, że chyba nie wyskoczyliśmy z całej kasy na niego więc może coś na transfery zosatało, chociaż słyszałem, że trzeba mu tłumacza załatwić.

wester 04.01.2017 02:01

Ja wam nie bronie niczego pisać, po to jest ta cała piłka nożna aby się emocjonować, osądzać, typować. Nie przeszkadza mi to, że każdy ma jakieś tam swoje przemyślanina i może ja na tym forum napisać.
Koniec końców i tak o wszystkim zadecyduje zielone boisko, na którym w naszych ekstraklasowych warunkach w dużej mierze ślepy los pisze wyniki. Chciałem pogratulować zarządowi odważnej decyzji, nie jesteśmy wstanie sobie kupić wyniku natomiast kombinowaniem i cwaniactwem, ryzykiem można próbować pójść na przód.

Wojtas 04.01.2017 03:14

Warto tez zobaczyc,ze my jestesmy w grupie spadkowej a zatrudniamy goscia ktory o lidze nie wie nic,i nawet nie zna angielskiego.Jak zacznie sie palić,to ciekawe jak to bedzie wygladało.A eksperyment z Pawłowskim chyba kazdemu poakzał ze NIE WARTO brac trenerów z łapanki.

ricenb 04.01.2017 03:15

tak wogule sobol ma pozostac jako asystent i nabierc z nowym ternerem doswiadczenie wiec duzej zmiany wsumie niema zacznijmy sie martwic jak dopiero bedzie zle

1q2 04.01.2017 04:18

Jak przeczytałem że Ramirez to do smiechu mi nie było.Na szczęście Kiko a nie Richard.To już coś;)

For_FuN_ 04.01.2017 04:37

Był student, więc pora na wuefistę :D. Właśnie, żeby zaraz się nie okazało, że facet trenerem jest tylko dorywczo, a treningi prowadzi po pracy(bo wiadomo, że pracował na poziomie amatorskim - 4 liga). Zaraz polscy dziennikarze zajmujący się hiszpańską piłką ujawnią że to bankier/piekarz/nauczyciel/listonosz. Jakie kwalifikacje ma ten człowiek? Czy to już w Polsce nie ma trenerów w Iszej, II i III lidze? Niezbyt ładnie, to pachnie, bo pewnie za 1000 euro tu nie będzie pracował(chyba najlepiej opłacany trener amator).

Mam nadzieję, że wypuścili to info wcześniej, żeby zobaczyć reakcje opinii publicznej. Inaczej, to naprawdę... Kompromitacja. Facet mógłby trenować Pierdziszów Dolny w II lidze polskiej... a tutaj dostaje klub z ekstraklasy :). W dodatku ani me, ani be po angielsku(a wiadomo, że taki no name, to asystentów nie dostanie). Aż tak źle z tymi finansami(co nie ma sensu, skoro gość przyjeżdża tu z Hiszpanii, to pensja pewnie 8000-10000)?

siemstein 04.01.2017 05:57

Ludzie, nie rozumiem dlaczego jesteście w szoku. Jak tylko było info o Hiszpanie, jasne było że będzie to leszcz, znajacy wielka piłkę (o zgrozo, ekstraklasa to w jego przypadku wielka piłka) z telewizji. Sobol pewnie więcej zarabiał niż ten Hiszpan dostanie. Jedyny plus tej decyzji jest taki, że kontrakt podpisał na pół roku i trzeba liczyć że się utrzymamy. A co do Junco, albo zostanie bohaterem, albo wyje.bany z klubu....

Rob_Zombie 04.01.2017 06:05

Młody, zdolny, ambitny a do tego opalony. Czego chcieć więcej?

Kaan 04.01.2017 08:04

Nie ma co płakać. Ocenimy trenera po zakończeniu sezonu - a właściwie po każdym meczu:) Nie mamy wiele do stracenia, raczej nie spadniemy (mam nadzieję).

Z drugiej strony popatrzcie na Bakero i jak jemu poszło. Nazwisko nie jest gwarantem sukcesu.

Obawiam się najbardziej jego doświadczenia nie tyle z zagadnieniem czysto trenerskim ale motywacji i dotarcia (z pomocą tłumacza) do naszych "gwiazd".

kicur 04.01.2017 08:08

Jakiego mocnego strzała w pysk dostał każdy kibic Wisły od zarządu, to chyba nie da się opisać. W czym ten gościu jest lepszy od Sobolewskiego?

wiertar 04.01.2017 08:30

Rozumiecie ze sobol nie ma nawet licencji zeby trenowac Wisla? Mourinho byscie chcieli, a do akcji 12bohater przylaczylo sie 1800 osob. Chcecie .... wie co a od siebie cos dac to juz bieda

nesta 04.01.2017 08:39

Brakiem znajomosci ligi bym sie w ogóle nie przejmował. To nie fizyka kwantowa. Będzie siedział wieczorami na zgrupowaniu i oglądał mecze do znudzenia. Umówmy sie, ze ESA to tez nie sa jakies wyżyny taktyki, które ciężko byłoby rozgryźć. Piłka jest uniwersalna.

Problemem największym jest dla mnie komunikacja. Serio, ale teraz juz od sprzedawców na kasie wymagają angielskiego. Odprawy, uwagi w przerwie itp. to wszystko będzie bardzo utrudnione. On będzie krzyczał przy lini, a Feio będzie krzyczał po nim..? A wiadomo jacy sa polscy grajkowie, ze musisz ich specjalnie przed każdym meczem motywować. Nawet Sobolowi sie nie udało i dlatego tez poleciał po Ruchu.

silver03 04.01.2017 09:28

Mocno popili w zarządzie.

kornd 04.01.2017 09:31

Jakiś koleżka Junco? Przypomina mi ta sytuację, gdy Valcxs zatrudniał swoich przepłaconych znajomych jak Branco czy Jaliens. W zeszłym sezonie również końcówka rundy jesiennej była fatalna, przyszedł ogór i było jeszcze gorzej. W razie niepowodzenia teraz Junco może wyjeżdżać gdzie raki zimują. Na razie potwierdziło się co prorokował Wiktor, zobaczymy co przyniesie przyszłość. Oczywiście wolałbym żeby okazał się dobrym trenerem i dobrze prowadził drużynę, ale mam złe przeczucia.

universe 04.01.2017 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1460535)
Rozumiecie ze sobol nie ma nawet licencji zeby trenowac Wisla? Mourinho byscie chcieli, a do akcji 12bohater przylaczylo sie 1800 osob. Chcecie .... wie co a od siebie cos dac to juz bieda

Racja panie i bardzo to przykre.. Wisłę de facto przejęli kibice, a fans4club pokazuje, że jest nas tylko garstka.. Dużych sponsorów też nima :neutral:

Ps. Sobol dużą, please!

rozarian 04.01.2017 09:59

Wielkiego zaskoczenia nie powiinno być, bo podrzędny skaut Junco robi w zarządzie Wisły za piłkarską alfę & omegę. Reszta tam siedząca nie ma o tym zielonego pojęcia, więc hiszpańskie dziwne opowieści mogą trafiać na podatny grunt. Zarząd pewnie uwierzyłby również bajeczkom Don Kichota, bo to też Hiszpan. .

tomasz_19 04.01.2017 10:07

Dla mnie sprawa jest prosta... z polecenia Junco zatrudnili tego ziomka , który nigdy nie wyściubił nosa spoza 3-4 ligi, gdzie zarobki są dużo niższe od tych w Polsce mimo wszystko, ale poziom piłkarski zbliżony... tutaj sobie nieźle zarobi (chociaż i tak nie będą to pewnie porażające pieniądze), pozna trochę 3 świata piłkarskiego i będzie poklepywany przez Junco w razie niepowodzenia :D

Boje się, że bariera językowa może być dużą przeszkodą w aklimatyzacji z drużyną, angielski pewnie zna tylko czy na tyle dobrze by dotrzeć do naszych kopaczy i porozumieć się ze sztabem?

po prostu zatrudniliśmy kogoś na miarę naszych możliwości, a nuż się uda...

dobrze, że przynajmniej kontrakt ma krótki....

nesta 04.01.2017 10:14

Ciekawy jestem czy jutro na konferencji będzie lizanie się po fiutach z krakowskimi dziennikarzami czy też będą tam jacyś przedstawiciele mediów z prawdziwego zdarzenia, którzy zadadzą też trudne pytania.. Czekam niecierpliwie.

Pero 04.01.2017 10:29

^^
pytania nie muszą być trudne.
Wystarczy że będa po polsku albo angielsku

szprotson 04.01.2017 10:32

co tu sie odjebao ??!!

Herbi1303 04.01.2017 10:33

najpierw poniewierali Kazkiem Moskalem, zatrudniali, zwalniali, potem znowu zatrudniali itd, teraz zaczynają to robić z Sobolem. Nosz qrwa mać zamiast dać swojemu popracować w spokoju to wynaleźli "prawie" Guardiole

nesta 04.01.2017 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1460544)
^^
pytania nie muszą być trudne.
Wystarczy że będa po polsku albo angielsku

Mam na myśli pytania do zarządu. Akurat sam trener nic tu nie zawinił.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl