![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Przeciez nic zlego nie robia nikogo nie obrazaja to w czym problem ?!?
wlasnie ekstraklasa podala frekwencje: Frekwencja po 9. kolejkach @_Ekstraklasa_ TOP5: 1 @LechiaGdanskSA 2 @Jagiellonia1920 3 @LegiaWarszawa 4 @lechpoznan 5 @WislaKrakowSA |
Cytat:
To samo sie ma z ergo... Pomijam tez to co tam zostało napisane. "sprawdzamy każdą propozycje współpracy" i reszte dyplomatycznego języka :) No ale w końcu wiara przenosi góry. Teraz troszke realizmu : kolega pracujacy na decyzyjnym stanowisku u siebie w firmie wysłał wczoraj zapytanie na wskazany adres mailowy. Z tego co wiem, żadnej odpowiedzi z klubu nie otrzymał.... |
Cytat:
Nikt nikogo nie obraża. Oczywiście. Widzisz, to jak argument z Kariery Nikodema Dyzmy. Sędzia, który na pewnych rzeczach się za wydaje decyzję w sprawie walki zapaśnika... na co Dyzma https://www.youtube.com/watch?v=svqoHP8jPzg |
Cytat:
Cytat:
I tak tylko się powtórzę. Narzekać i wylewać hejty jest najprościej. Jak możecie coś zrobić to chociaż nie przeszkadzajcie tym co chcą coś zrobić. A skoro rzecznik naszego klubu to popiera i z ramienia klubu przekauzuje bilety VIP dla kibiców to raczej cieszą się z zaangażowania kibiców. |
Cytat:
|
Ok podajcie jakąś listę firm z Krakowa i Małopolski do których warto się zwrócić
|
Cytat:
Cytat:
Widzisz, kazdy ma swoj sposob działania. Ja, rekomendując dana firme i jej ofetę lubie wiedzieć co rekomenduje. Ja działań nie neguje, jestem zwykłym kibicem jak kazdy z nas, wiec ja moge decydować tylko o swoich działaniach. Super ze cos sie dzieje, podsumujemy to za jakiś czas. Jeśli jednak akcja odniesie skutek na miejscu szarkow od razu wy.......iłbym wszystkich ludzi z klubu. magazyniera tez. A wiesz czemu ? Bo kibice ich zastąpia i zrobią to za frajer. |
Cytat:
|
Ja nie mogę. Cóż za hipokryzja na forum. Zakładamy nowy temat o sponsorze, wszyscy klepią - dobre! Ale nikt nie dołoży z własnej sakwy i nie kupi czegoś ekstra i się tym nie pochwali. To jest właśnie hipokryzja.
Sponsor będzie, jak mu Wisła Kraków S.A. pokaże atuty, np. zwiększone obroty w ostatnich miesiącach. To w znacznym stopniu wpłynie na jego decyzję o sponsoringu. Dlatego trzeba robić wszystko, by Wisła generowała zwiększony przychód, do czego tak zachęcam, by każdy kupił nawet głupi plastikowy kubek. Ale nie - wolą dalej klepać. Za bardzo nie wiedzą, jak się zgarnia sponsora, ale klepią dalej. |
Cytat:
memory 5 - Telewizja - i wszystko jasne. Frekwencja to tylko jeden z kilku składników i to wcale nie decydujący. Kiedyś mieliśmy chu*jowy stadion 8-10 tys ludzi max a płacili po 5 milionów za miejsce na koszulce. Teraz nie chcą nie dlatego, że mamy wiekszą średnią frekwencję, większy nowocześniejszy stadion, tylko dlatego, że medialność klubu podupadła ze względu m.in na to, że nie gramy w pucharach i mniej ludzi ogląda nasze mecze w TV. |
raz
Cytat:
Cytat:
|
z tymi firmami według mnie trzeba się kontaktować w pierwszej kolejności:
http://www.lista500.polityka.pl/rankings/show/region:6 oraz Największe firmy Małopolski: 1. Grupa PGD to grupa dealerska 2. Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach SA 3. Grupa Polska Stal S.A. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Krakowie 4. Fakro, Nowy Sącz 5. Wawel SA 6. Spółka Alumetal S.A. z siedzibą w Kętach jest jednym z największych w Europie producentów wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych. 7. ArcelorMittal Poland SA 8. Grupa Kęty S.A. 9. Tesco Polska SA 10. Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków Sp. z o.o 11. Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. 12. Grupa Maspex S.A. 13. Synthos S.A |
Moder żyjesz? Zamknijże w PiS-du ten temat.
|
Cytat:
Ale masz rację.... banery są głównie dla telewizji. Problem z nimi jest taki, że na banerach obecni są, w przypadku topowych zespołów tylko ci, którzy tak naprawdę nie muszą się reklamować, ale nie mogą sobie pozwolić na reklamową nieobecność tam, gdzie zachodzi przypuszczenie, że w opuszczone przez nich miejsce wejdzie natychmiast ktoś inny. Tymczasem nie wejdzie nikt inny tam gdzie nie ma atmosfery sukcesu, z którym można się utożsamić. |
Ten temat nie jest zły, tylko trzeba wprowadzić pewne modyfikacje. Nie ma sensu pisać hurtem do byle jakiś firm, bo 70% z nich nie przeczyta maila, 20% nie angażuje się w sport, a pozostali oleją temat. Należy szukać firm, które chcą się wybić. Na przykład u sąsiadki jest Comarch z branży informatycznej/IT, więc trzeba poszukać firm z podobnym charakterem, które chcą się wybić. Takimi na przykład są Oracle Polska lub Dell. Do microsoft'u czy innych nawet nie ma co pisać. Trzeba szukać po internecie i patrzeć czy ktoś angażuje się w działalność sportową., a nuż ktoś się skusi. Pozdrawiam
|
Podobno odezwało się Tesco Polska
|
Nie oszukujmy się, w latach panowania Cupiała, wiele firm nie było w stanie spełnić wymagań finansowych odnośnie sponsoringu, sam klub w okresie najlepszej działalności klubu a więc jeszcze lata 2010-2011 nie szukał na gwałt takowych partnerów.
Teraz sytuacja jest inna, trzeba ją przedstawić biznesowi, który nie ma obowiązku śledzenia obecnej Wisły. Cytat:
|
Ja wysłałem dziś maila do sieci marketów Piotr i Paweł.
"Dziękujemy za wiadomość. W przypadku zainteresowania ofertą skontaktujemy się z Państwem. Pozdrawiamy, Piotr i Paweł" Zobaczymy co będzie dalej |
Cytat:
|
Wysyłał ktoś do NTT SYSTEM? Polska firma produkująca komputery. W branży IT stoją wyżej od Comarchu a mało kto o nich wie.
http://www.ntt.pl/ |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Wyślij koniecznie |
Dla mnie bardzo chałupniczo to wygląda, jeżeli w imieniu Klubu piszą do sponsorów Kibice. Może warto byłoby uzyskać zgodę Klubu? Może Klub już wysłał zapytanie i to jest dublowanie roboty? Chodzi też o wizerunek Klubu. Tego typu akcje wyglądają na desperackie i obniżają z założenia pozycję negocjacyjną.
Oczywiście chwała Kibicom, że są aktywni i podejmują różnego typu działania, ale to akurat zostawiłbym Zarządowi, a na pewno bez ich wiedzy i zgody nie rozpoczynałbym działań w imieniu Klubu. Może warto część aktywności przenieść na kontakty z Zarządem Klubu? Podesłać listę kontaktów, zaanonsować, ułatwić kontakt, skomponować treść oferty, itp. Ja uważam, że warto byłoby zająć się projektami społecznymi. Nadal uważam, że cegiełka na Wisłę to akcja, ktora przyniosłaby korzyści. Cegiełki np. od 20 do 1000 zł o różnych nominałach spotkałaby się z zainteresowaniem. Po drugie jest trochę znanych osób kibicujących Wiśle (Daniec, Nowicki, Sikorowski, Wachowicz, Sołtysik, itd.). Może trzebaby ich wykorzystać do akcji wspierającej. Np. przyprowadź znajomego na stadion i wklej zdjęcie. Kupuj w sklepiku Wisły i wklej paragon (bonaventura), kup pan cegłę itd. Zawsze poszłoby to w świat. |
Jest też reakcja ze strony Fakto producenta okien
|
Zależy jak to jest reakcja, jeśli polubienie twitta, to dla mnie żadna reakcja.
Jeśli coś takiego jak napisało oficjalne konto Betclic na tt to owszem. Oni napisali że przez przepisy są zablokowani do początku przyszłego roku (styczeń/luty) jednak deklarują chęć współpracy, twierdząc że Wisła Kraków będzie pierwszym klubem z którym nawiążą kontakt. W podobnym tonie wypowiedział się również inny bukmacher-firma Otobet |
Cytat:
|
Cytat:
Gdzie potwierdzenie tej wiadomosci bo nic nie widze na oficjalnej. |
Cytat:
|
Juszczyk napisał coś w rodzaju: "aktywność kibiców nigdy wstydu nie przynosi", czy coś w tym sensie.
|
Najzwyczajniej w świecie zapytałbym się Juszczyka, czy kontynuować takie działania. Tylko tyle i aż tyle.
Oczywiście, że temu pierwszemu kibicowi dali bilet VIP i podziękowania - bo do cholery, co mieli zrobić, jak ktoś napisał do klubu z cytowanymi tweetami: "zobaczcie co robi, może mu podziękujecie?". Chodzi o PR, bilet VIP to dla klubu jest nic, a jakoś wybrnęli i zostało to dobrze odebrane. A przecież nie mógł mu Juszczyk odpisać "sorry stary, weź przestań bo marketing mówi, że wiocha". I podniecanie się, że firmy odpisują na twitterze, to wyższy poziom abstrakcji. Co wy myślicie, że na tym twitterze Acera siedzi prezes Acer Polska, czy chociaż dyrektor marketingu? Uważam, że ogromnym sukcesem by było, jakby taki zarządzający danym kontem w ogóle przesłał wasz link wyżej, do marketingu. To są REALIA. Więc jak już pisać, to na firmowe maile, i to maile dot. współpracy/marketingu. To może zadziałać, o ile trafi się w dobry moment i na odpowiednią osobę - ale nie mówimy o sponsorze koszulkowym, ale np. bannerze/LED. Choć i tak szansa jest niska. I dodatkowo treść takiego maila skonsultowałbym z Juszczykiem. Nie obrażając nikogo, mam spore podejrzenia, że w niektórych z nich roi się od błędów, co nie daje dobrego odbioru już na wstępie. Podsumowując akcję - jest jak zagrania Boguskiego - pomysły są dobre, ale wykonanie mogłoby być lepsze. Dobrze ktoś powiedział - lepiej się skupić na podniesieniu frekwencji i większą skuteczność miałoby, gdybyście energię poświęconą na wysyłanie tweetów i szukanie firm poświęcili na namawianie jak największej ilości znajomych, rodziny i obcych ludzi na przyjście na Reymonta. Tutaj byłby dużo większy procent konwersji waszej energii na pieniądz. PS. Ja akurat wierzę, że w klubie ciężko pracują nad kwestią sponsora i ufam im w tym zakresie. |
TWITTER : Dzięki, ale piłka nożna nie zalicza się do dyscyplin wspieranych przez #MonsterEnergy.
|
To, że ten temat wciąż żyje, jest dla mnie dowodem na to, jak bardzo w klubie wciąż nie jest normalnie.
Osobna sprawa to, że ktoś na taki pomysł wpada i zakłada temat To mnie nie dziwi, bierze się to zapewne z krystalicznie czystych intencji, nie wątpię. A że szansa na jakiekolwiek efekty mizerna, a uczynione szkody spore..? Ludzie, no weźcie wy się zastanówcie jaki między wierszami wysyłacie komunikat tym firmom? Jest on dokładnie taki: Wisła to klub w którym panuje kompletna partyzantka, dział marketingu muszą wyręczać kibice. Dziwi mnie z kolei bardzo pozytywna odpowiedź z klubu, o ile to prawda. Bo komunikat w normalnej sytuacji powinien być inny: dzięki za zaangażowanie, ale my mamy sprawę pod kontrolą i się nią sami zajmujemy, do wszystkich tych firm wysłaliśmy kompleksowe i spersonalizowane oferty z cennikami, polami możliwej współpracy, etc. Naprawdę to było już sto razy mówione: kupujcie bilety, nakręcajcie znajomych, kupujcie też gadżety i pamiątki, to najlepsze co w tej chwili można zrobić. |
Cytat:
|
Cytat:
Mam nadzieję, że to Ty masz rację, ale wg mnie odbiór wśród lokalnych firm może być właśnie taki jak napisałem, zwłaszcza jeśli kontakt miał miejsce wyłącznie ze strony kibiców, a oferty z klubu nie było żadnej. |
Cytat:
Piłkarze powinni poprawić miejsce w tabeli, a co wydarzy się w najbliższych miesiącach jeśli chodzi o prawo hazardowe jest sprawą otwartą. Proponuję przystopować z tą akcja szukania sponsora ;). Dla tych chcących się wykazać udostępniajcie/montujcie filmiki, grafiki róbcie dobre liczby aby pokazać przyszłemu sponsorowi, że Wisła to atrakcyjna marka, a wtedy Wisła nie będzie musiała szukać sponsora tylko sobie go wybierze :) |
Sam pomysł akcji jest ok. To co robią chłopaki nie szkodzi klubowi. Takie zachowanie jest naturalne i dla odbiorcy zrozumiałe. Moja propozycja jest taka. Chcesz namówić sponsora, musisz mieć siłę przebicia. W tej chwili jest to głos jednej osoby, brak statystyk. Co innego gdy do firmy jest wysłane pismo z podpisami kilku setek kibiców, którzy podpisują się pod propozycją. Tak opcja już ma jakiś cień szansy na zrealizowanie.
|
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...anies_of_China - tutaj mamy listę chińskich firm, do których pewnie warto byłoby napisać. Jeśli ktoś ma czas i ochotę - proszę bardzo, niech się tym zajmie ;) Jak wiadomo Chińczycy chcą budować poważny futbol, więc może także będą chcieli przejmować kluby europejskie, by mieć możliwość angażowania do gry Chińczyków w najlepszych światowych ligach. Wszak lidze polskiej daleko jeszcze do idealizmu, to pewnie najłatwiej byłoby zaistnieć tutaj na rynku środkowoeuropejskim, a stworzenie sensownego klubu nie zabrałoby aż tak dużo czasu, jak mogłoby zajmować na rynku zachodnioeuropejskim.
Ja jednak jeszcze raz przypominam, żebyśmy nie tylko szukali firm, ale także wspierali klub dodatkowymi datkami w postaci zakupów chociażby pamiątek. To także ważne, by budować kapitał także z nas - kibiców. To my tworzymy klub i wyłącznie my możemy go wydostać z dołka. Wiem, że łatwo się mówi - dawaj na klub, ale jak się szybko nie postaramy, to możemy zaczynać w niedługim czasie od IV ligi, a budowanie drużyny od tego stopnia wcale może nie być takie łatwe. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl