Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   WIELKIE DERBY KRAKOWA 5 sierpnia, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9668)

crux.a 05.08.2016 22:19

Mecz się fatalnie ułożył, ale my nie umieliśmy na to w żadne sposób zareagować. Nic dziwnego, drużynie brakuje: dobrego napastnika, dobrego środkowego pomocnika, dobrego obrońcy i dobrego bramkarza. A najlepiej po dwóch. Lepiej nie będzie, bo to raczej nie jest skład na górną połowę tabeli i nic na to żaden Sobol nie poradzi. Najlepszy o dziwo chyba Cywka. Symbolem beznadziei zmiana Mączyński - Uryga w sytuacji gdy musimy gonić wynik.
Potrzebna jest teraz pokora, cierpliwość, lojalność wobec tej drużyny - i kupa szczęścia.

WISŁAZWE 05.08.2016 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1446129)
Jeśli juz koniecznie trzeba znaleźć Jonasza i go wy.......ic to wysuwam kandydaturę Broniszewskiego.
Odkad jest w Wiśle to ostro pikujemy w dół. Ratownik tez z niego żaden.

Jak go wypierrdolić jak on pewnie się szykuje po raz ''enty'' na tymczasowego :lol:
Zastanawiam się w sumie na co on nam jest potrzebny jak jest Sobol.


Co do meczu, żenada, tragedia, słów mi braknie żeby to kurrwa rzeczowo opisać.

Chyba tylko Mały wiedział o co toczy się gra.
Sadlok - rany boskie chłopie, ile Ci trzeba zapłacić abyś przestał zawodowo grać w piłkę? Pudełeczko MERCI wystarczy? Czy Raffaello? Wybierz sobie i daj znać.

fialo 05.08.2016 22:21

Po takim dniu to można tylko siąść i .......nąć sobie whisky, co też właśnie uczyniłem.

Wszystko wskazuje, że klub, nasza kochana Wisła została oddana w ręce jakiegoś podejrzanego typa, najprawdopodobniej bez żadnego poważnego majątku, za to ze sprawą sądową w drodze. Naprawdę musimy odkładać kasę, bo kto wie czy nie trzeba będzie powtórzyć żydowskiej grupy 100, prowadzenie klubu w IV lidze też kosztuje..

Co do meczu.

Kompletny brak kreatywności z przodu. Ondrasek jest kołkiem. Fajnie walczącym, wybieganym oraz silnym, ale wciąż kołkiem. On nie jest odpowiednim zawodnikiem do tworzenia gry. On jest dobry do zgrywania do wysoko ustawionych skrzydłowych i ew. wykańczania akcji (choć z tym ma poważne problemy). Jeżeli środkowi pomocnicy grają tak nisko to:

a) mamy gigantyczny krater w środku boiska
b) Ondrasek schodzi i próbuje rozgrywać --> co się kończy zawsze stratami

Generalnie nie widać jakiegokolwiek pomysłu na grę. No ok, jest jeden - daj piłkę Małeckiemu niech szarpie, któremu trzeba oddać, że jest jedynym piłkarzem przy którym nie nalezy używać cudzysłowiu. Gra na miarę swoich możliwości i dokłada do tego walkę. Gdyby jeszcze dał sobie spokój z rożnymi. I jeszcze do Cywki bym się po tym meczu nie przyczepił.

Rafał Boguski.. ja go nawet lubię , tyle lat w klubie i dużo dobrych meczów, ale na tę chwilę on nie ma nic.. Nie ma szybkości, dynamiki, dryblingu, nie ma podania penetrującego, nie ma dośrodkowania. Skrzydłowy z niego żaden. Tylko na kogo go zamieniić?

Dwie bramki na konto Pietrzaka, który też jest dla mnie dużym nieporozumieniem. Może i biega, ale robi to bez sensu, w dodatku współpraca z Małeckim wygląda baardzo źle. Mąka bez formy, Popović jest po prostu słaby.. taką mamy kadrę i nawet nie jestem jakiś strasznie wkuriowny po tych derbach. Oni są po prostu słabi, drużyna wygląda jak wygląda, przed sezonem zrobiliśmy dwa komiczne transfery (bo wzmocnieniami bym tego nie nazwał), wlaściciel ma pasek na oczach, o trybunach nie będę wspominał bo każdy ma swoje zdanie. Wygląda to tragicznie i czerwona awaryjna lampka świeci się tak że mi zaraz oczy wypali.

A i Załuska. Pierwsza bramka - spokojnie do wyjęcia. Kiwki pod polem karnym - kryminał. Wykopywanie na rzut rożny - bez komentarza.

Przyjdźmy wszyscy na mecz z Ruchem. Na jaką trybunę kto uważa. Bo to mogą być ostatnie mecze Wisły w Ekstraklasie, a zarazem to jedyna droga żeby jeszcze ten klub uratować..

Kurz 05.08.2016 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fugiel (Post 1446112)
Poczekaj, zaraz będzei 5 transferów.

Wystarczą 2, ale porządne. Jeśli prawdą jest to, że Citko rozmawiał w sprawie Witeski i Vranjesa, to... gratuluję. Mamy jeszcze za mało nieudaczników.

domin_czyzyny 05.08.2016 22:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiktorpiekarski (Post 1446113)
wyrzucic wdowczyka pajaca ktory gadal o mistrzostwie a przewalil 3 mecze podrzad w tym najwzniejszy mecz sezonu . nie ma dla niego zadnego wytlumaczenia zatrudnic radka sobolewskiego

Wez jebnij się o ścianę. Ważni są nowi kopacze,a nie zmiana trenera.

Edit: to mogły być ostatnie nasze derby z żydami na dobrych kilka lat...

Kurz 05.08.2016 22:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1446137)
Po takim dniu to można tylko siąść i .......nąć sobie whisky, co też właśnie uczyniłem.

Wszystko wskazuje, że klub, nasza kochana Wisła została oddana w ręce jakiegoś podejrzanego typa, najprawdopodobniej bez żadnego poważnego majątku, za to ze sprawą sądową w drodze. Naprawdę musimy odkładać kasę, bo kto wie czy nie trzeba będzie powtórzyć żydowskiej grupy 100, prowadzenie klubu w IV lidze też kosztuje..

Co do meczu.

Kompletny brak kreatywności z przodu. Ondrasek jest kołkiem. Fajnie walczącym, wybieganym oraz silnym, ale wciąż kołkiem. On nie jest odpowiednim zawodnikiem do tworzenia gry. On jest dobry do zgrywania do wysoko ustawionych skrzydłowych i ew. wykańczania akcji (choć z tym ma poważne problemy). Jeżeli środkowi pomocnicy grają tak nisko to:

a) mamy gigantyczny krater w środku boiska
b) Ondrasek schodzi i próbuje rozgrywać --> co się kończy zawsze stratami

Generalnie nie widać jakiegokolwiek pomysłu na grę. No ok, jest jeden - daj piłkę Małeckiemu niech szarpie, któremu trzeba oddać, że jest jedynym piłkarzem przy którym nie nalezy używać cudzysłowiu. Gra na miarę swoich możliwości i dokłada do tego walkę. Gdyby jeszcze dał sobie spokój z rożnymi. I jeszcze do Cywki bym się po tym meczu nie przyczepił.

Rafał Boguski.. ja go nawet lubię , tyle lat w klubie i dużo dobrych meczów, ale na tę chwilę on nie ma nic.. Nie ma szybkości, dynamiki, dryblingu, nie ma podania penetrującego, nie ma dośrodkowania. Skrzydłowy z niego żaden. Tylko na kogo go zamieniić?

Dwie bramki na konto Pietrzaka, który też jest dla mnie dużym nieporozumieniem. Może i biega, ale robi to bez sensu, w dodatku współpraca z Małeckim wygląda baardzo źle. Mąka bez formy, Popović jest po prostu słaby.. taką mamy kadrę i nawet nie jestem jakiś strasznie wkuriowny po tych derbach. Oni są po prostu słabi, drużyna wygląda jak wygląda, przed sezonem zrobiliśmy dwa komiczne transfery (bo wzmocnieniami bym tego nie nazwał), wlaściciel ma pasek na oczach, o trybunach nie będę wspominał bo każdy ma swoje zdanie. Wygląda to tragicznie i czerwona awaryjna lampka świeci się tak że mi zaraz oczy wypali.

A i Załuska. Pierwsza bramka - spokojnie do wyjęcia. Kiwki pod polem karnym - kryminał. Wykopywanie na rzut rożny - bez komentarza.

Przyjdźmy wszyscy na mecz z Ruchem. Na jaką trybunę kto uważa. Bo to mogą być ostatnie mecze Wisły w Ekstraklasie, a zarazem to jedyna droga żeby jeszcze ten klub uratować..

Podsumowując 3 arcyudane transfery :).

kicur 05.08.2016 22:31

Ciężko mi uwierzyć w to, że któryś z bramkarzy naszej ligi obronił by strzał tego jebanego budzika.

domin_czyzyny 05.08.2016 22:33

Pierwsza brama to raczej udany strzał żyda. Druga to kryminał, ....a strata i gol...

Takie czasy nastały,że przegrana z żydami jest wkalkulowana...

7 kotów 05.08.2016 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1446142)
Wez jebnij się o ścianę. Ważni są nowi kopacze,a nie zmiana trenera.

Edit: to mogły być ostatnie nasze derby z żydami na dobrych kilka lat...

Nie no, żydy nie spadną chyba w tym sezonie.

Kurz 05.08.2016 22:36

W sumie nie bramki są najbardziej dołujące, ale bezradność, gdy jako pierwsi dostajemy w tubę i trzeba gonić wynik.

Wojtas 05.08.2016 22:37

W sumie gra nie byla zła w pierwszej polowie.To cracurva raczej czekala na kontry.niestety wpadly im 2 fuksy i wygrali.

natomiast pikarze napewno mieli w psychice całą otoczkę wokoł klubu ktróra jest niepokojąca i wlasciwie spycha na drugi plan całe derby i resztę.
Jakich to czasów doczekalismy,eh strach sie bać/

inspektor erektor 05.08.2016 22:41

Kilka słów jeszcze na gorąco po meczu.

Tak się nieszczęśliwie składa, że początek mojego aktywnego kibicowania Wiśle (czyt. chodzenia na mecze) zbiegł się z początkiem jej upadku i degrengolady. Widziałem na żywo porażki z Podbeskidziem (dwa razy), Zawiszą (dwa razy), Cracovią (dwa razy, nie licząc dzisiejszego meczu). Po żadnym z tych meczów nie byłem jednak tak zażenowany, jak po dzisiejszych derbach.

Jeżeli coś się w Wiśle nie zmieni, i nawet nie wiem do końca co, to niedługo staniemy się drugim Widzewem czy Górnikiem Zabrze i będziemy wspominać dawne sukcesy i dni chwały, kopiąc się po czołach w niższych klasach rozgrywkowych.

Wisła anno domini 2016 to:
- "zajebisty piłkarz" wirtuoz Petar Brlek,
- Zdenek Ondrasek, zakapior i karate kid, któremu dzisiaj się totalnie nie chciało,
- Małecki, który wyładowuje swoją frustrację na chłopcu od podawania piłek,
- kibice w sektorze gości, którzy przerwali swoimi przyśpiewkami minutę ciszy,
- trener, który w 80. minucie przy stanie 0:2 wpuszcza na boisko Alana Urygę,
- i jeszcze pewnie kilka innych żenujących rzeczy, o których w tym momencie nie pamiętam.

Derby przegrane w listopadzie zeszłego roku temu nie bolały tak bardzo, bo były jednak przegrane pechowo, po bramce ze spalonego i kilku zmarnowanych setkach Brożka. W dzisiejszym meczu nie pokazaliśmy absolutnie nic. Do niedawna funkcjonowała wobec naszych trenerów zasada "przegrywasz derby = wylatujesz". Myślę, że nie ma ona już sensu, bo Cracovia jest aktualnie drużyną znacznie lepszą. Stało się. Spadliśmy na drugie miejsce w mieście. Módlmy się, aby móc nadal podejmować tę walkę z sąsiadką z Kałuży, a nie z Garbarnią czy nie daj Boże Hutnikiem.

Z innej beczki, rozumiem że panowie spod znaku rekina "żegnają się po tym meczu z Wisłą"? Albo mi się przywidziało, albo prawie całą drugą połowę przesiedzieli grzecznie i cicho.

Kurz 05.08.2016 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez inspektor erektor (Post 1446152)
- trener, który w 80. minucie przy stanie 0:2 wpuszcza na boisko Alana Urygę,

Trenera w pełni rozgrzeszam. Uryga był w tym momencie najlepszym z najlepszych na ławce. Musisz zrozumieć, że czasy się zmieniły i nie wybieramy z takich zawodników, którzy mogą dać pozytywny impuls (bo ich nie mamy) tylko z takich, którzy mogą jak najmniej zepsuć :).

Adenalix 05.08.2016 22:54

Pechowo bardzo... Generalnie nasze drużyny były na podobnym poziomie sportowym. Wszystkie statystyki były po naszej stronie. Zaczęliśmy jednak mecz przy stanie 0-1. Bardzo to deprymujące. Po stracie gola graliśmy lepiej od gospodarzy. Nie mówię, że graliśmy dobrze, ale mieliśmy okazje... Zdenek. Mąka, Boguś po długim.. Pracowaliśmy, ale dostaliśmy strzała do szatni i dodatkowo zszedł Brozio. Przestaliśmy wierzyć, straciliśmy jakąkolwiek pewność siebie, gospodarze mądrze się ustawili, a my nie mieliśmy ławki... Samą wolą walki nic się nie wyszarpie, a u nas brakło jakości, wkradł się chaos mentalny, który przerodził się w chaos taktyczny. Raz graliśmy długą od Głowy, raz przez środek, boki szarpały, ale nie było tego co ma znaczenie: wygranych pojedynków 1 na 1 i krótkiej wymiany na ich połowie. Nie zmusiliśmy ich do biegania za piłką na ich połowie, bo po prostu nie było wykonawców do takiej taktyki, a dodatkowo kandydaci do takiej gry spalili się w pierwszej, przeklętej połowie. Przede wszystkim brakuje u nas strasznie skrzydłowego na podmiankę i 10tki. Musi być w naszym systemie playmaker przyklejony do napadziora. Liczę, że coś się wydarzy, bo w takim meczu przydałby się Guerrier, albo nawet ten szalony banderowiec, którego odpaliliśmy. Widać kogo wpuszczaliśmy. Zachara będzie szukał formy do końca rundy, a później gonimy wynik i wpuszczamy dwóch DM.
Mamy za dobry zespół na spadek. To jest drużyna na środek tabeli. Bolą jednak s.......one derby, bo mecz generalnie się wspaniale ułożył dla gorszej strony Błoń. Moim zdaniem, gdybyśmy my strzelili w 1 minucie i później do szatni, to pociłaby się tylko piłka i przeciwnik za nią biegający, ale cóż... takie jest życie. Mamy jeszcze rewanż na R22 i zawsze jeszcze możemy być od nich wyżej w tabeli.

Patryko 05.08.2016 22:55

Zwalnianie trenera bo te piłkarskie pokraki nie potrafią grać w piłkę? Kiedy skończy się to debilne szukanie kozła ofiarnego za grzechy popełniane przez tych pseudokopaczy (bo to juz nawet kopacze nie są)?

Litości.

czaro 05.08.2016 23:00

Tego meczu nie dało się oglądać. Wdowczyk nie ma na tych piłkarzy pomysłu, ale szczerze mówiąc nikt by z tym składem szału nie zrobił. Ktoś pisał, że nasi Słowianie stworzyli grupę imprezową.

Jestem w stanie w to uwierzyć. Popovic walczył o życie podczas truchtu, Ondrasek zatracił swój największy atut - nie biega, stoper Ryszard się rozsypał.

Cieszę się, że do Wisły wrócił Małecki. Nawet, gdy nie ma formy (jak w tym sezonie), to i tak się stara, rwie, przynajmniej mu zależy.

Kurz 05.08.2016 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1446157)
Pechowo bardzo... Generalnie nasze drużyny były na podobnym poziomie sportowym. Wszystkie statystyki były po naszej stronie. Zaczęliśmy jednak mecz przy stanie 0-1. Bardzo to deprymujące. Po stracie gola graliśmy lepiej od gospodarzy. Nie mówię, że graliśmy dobrze, ale mieliśmy okazje... Zdenek. Mąka, Boguś po długim.. Pracowaliśmy, ale dostaliśmy strzała do szatni i dodatkowo zszedł Brozio. Przestaliśmy wierzyć, straciliśmy jakąkolwiek pewność siebie, gospodarze mądrze się ustawili, a my nie mieliśmy ławki... Samą wolą walki nic się nie wyszarpie, a u nas brakło jakości, wkradł się chaos mentalny, który przerodził się w chaos taktyczny. Raz graliśmy długą od Głowy, raz przez środek, boki szarpały, ale nie było tego co ma znaczenie: wygranych pojedynków 1 na 1 i krótkiej wymiany na ich połowie. Nie zmusiliśmy ich do biegania za piłką na ich połowie, bo po prostu nie było wykonawców do takiej taktyki, a dodatkowo kandydaci do takiej gry spalili się w pierwszej, przeklętej połowie. Przede wszystkim brakuje u nas strasznie skrzydłowego na podmiankę i 10tki. Musi być w naszym systemie playmaker przyklejony do napadziora. Liczę, że coś się wydarzy, bo w takim meczu przydałby się Guerrier, albo nawet ten szalony banderowiec, którego odpaliliśmy. Widać kogo wpuszczaliśmy. Zachara będzie szukał formy do końca rundy, a później gonimy wynik i wpuszczamy dwóch DM.
Mamy za dobry zespół na spadek. To jest drużyna na środek tabeli. Bolą jednak s.......one derby, bo mecz generalnie się wspaniale ułożył dla gorszej strony Błoń. Moim zdaniem, gdybyśmy my strzelili w 1 minucie i później do szatni, to pociłaby się tylko piłka i przeciwnik za nią biegający, ale cóż... takie jest życie. Mamy jeszcze rewanż na R22 i zawsze jeszcze możemy być od nich wyżej w tabeli.

To nie jest drużyna na środek tabeli. Tym bardziej, że pewnie odejdzie Mąka i Guzmics. Drużyny na środek tabeli mają więcej zapierdalaczo-przeszkadzaczy, a my mamy wątpliwej jakości artysto-tikitakowiczów. Jeśli do tego dodamy niewspółmierne do możliwości oczekiwania, zmuszające nas do prowadzenia gry, jak za dawnych lat, tragedia murowana...

LucjuszWielki 05.08.2016 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1446150)
W sumie gra nie byla zła w pierwszej polowie.To cracurva raczej czekala na kontry.niestety wpadly im 2 fuksy i wygrali.
/

Dokładnie... jakie sytuacje miały pejsy w 1 polowie? W sumie żadnej, przypadkowy strzal i bramka do szatni czyli pilka trafiona (bo to był strzał, a nie podanie)w chlopa ktory slizgal sie po murawie jak po gownie...

Niestety mimo dominacji nie udalo sie strzelic wiecej niz 1 bramke.

Co do sympatycznego pączusia, żeby nie napisać grubaska małego, niedorobionego, poczętego w wyniku pękniętej gumy i wychowanego przez jeszcze większego kretyna i jełopa....

Cytat:

Pierwotnie napisane przez inspektor erektor (Post 1446152)
- Małecki, który wyładowuje swoją frustrację na chłopcu od podawania piłek,

dziecko jest od podawania piłek i jak na zlosc, pilkarz musi iscpo nią 3 metry aby zabrac mu ja z rak, to jak? Mały wyraznie pokazywal aby dawal pilke a grubas ni ho ho, takie gowno powinno byc tepione bez wzgledu na wiek, a ojciec tej niepelnosprytnej otyłej kreatury powinien zostać wykastrowany.

Żenujace praktyki aby za wszelka cene wybic z rytmu i uciulac 5 sekund. Zwróćcie uwage co robil Sandomierski.. mimo ze prowadzili to smiecie się bały, rewanż na R22 , trudno czasami trzeba przelknac taka gorycz.

Mimo wszystko AVE WISŁA, jestem dumny z bycia WIŚLAKIEM, a to scierwo z drugiej strony błon, zakompelsione naszymi sukcesami jest godne pogardy.

Kurz 05.08.2016 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1446159)
Tego meczu nie dało się oglądać. Wdowczyk nie ma na tych piłkarzy pomysłu, ale szczerze mówiąc nikt by z tym składem szału nie zrobił. Ktoś pisał, że nasi Słowianie stworzyli grupę imprezową.

Jestem w stanie w to uwierzyć. Popovic walczył o życie podczas truchtu, Ondrasek zatracił swój największy atut - nie biega, stoper Ryszard się rozsypał.

Cieszę się, że do Wisły wrócił Małecki. Nawet, gdy nie ma formy (jak w tym sezonie), to i tak się stara, rwie, przynajmniej mu zależy.

Stoper Ryszard odchodzi. Popovic jest drewniany, jak zwykle, ale w cieniu innych piłkarzy, jakoś potrafił się ukryć. W sytuacji, gdy Mąka jest bez formy lub myślami w odległym kraju (albo to i to), z Brlekiem, Popoviciem i Boguskim można liczyć tylko na Miłosierdzie Boże. Do tego dochodzi Cywka i Pietrzak na obronie i tu już nawet niebiańska interwencja wydaje się być skazana na porażkę. Aż strach pomyśleć co stanie się, gdy pojawią się kartki i kontuzje tych, którzy oparami oparów jeszcze coś z siebie dają i coś sobą reprezentują.

czaro 05.08.2016 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1446162)
Stoper Ryszard odchodzi. Popovic jest drewniany, jak zwykle, ale w cieniu innych piłkarzy, jakoś potrafił się ukryć. W sytuacji, gdy Mąka jest bez formy lub myślami w odległym kraju (albo to i to), z Brlekiem, Popoviciem i Boguskim można liczyć tylko na Miłosierdzie Boże. Do tego dochodzi Cywka i Pietrzak na obronie i tu już nawet niebiańska interwencja wydaje się być skazana na porażkę. Aż strach pomyśleć co stanie się, gdy pojawią się kartki i kontuzje tych, którzy oparami oparów jeszcze coś z siebie dają i coś sobą reprezentują.

A to nie załapałem, myślałem, że kontuzja. Tak na pewno mamy słaby skład, oczywiście zgadzam się z Tobą. Tekst o grupie imprezowej był nawiązaniem do innych postów i tak, jak pisałem - jestem skłonny w to uwierzyć.

Boguski po meczu powiedział, że Wisła zagrała dobry mecz. Lubię go za te wszystkie lata, ale niech on się opamięta.

AYALA 05.08.2016 23:28

Najbardziej zawiedli mnie Mąka i Zdenek.Ten pierwszy z takim doświadczeniem międzynarodowym powinien wziąć na siebie ciężar rozgrywania, ale On pewnie myślami w Nicei czy w Veronie...Kobra natomiast ma fajne tatuaże, ale sytuacji bramkowych to pewnie z pięć potrzebuje, aby coś strzelić.

Adenalix 05.08.2016 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1446164)
Najbardziej zawiedli mnie Mąka i Zdenek.Ten pierwszy z takim doświadczeniem międzynarodowym powinien wziąć na siebie ciężar rozgrywania, ale On pewnie myślami w Nicei czy w Veronie...Kobra natomiast ma fajne tatuaże, ale sytuacji bramkowych to pewnie z pięć potrzebuje, aby coś strzelić.

Zdenek był kulawy od 30 minuty. Miał problem z czworogłowym. Trener uznał, że lepsza kulawa Kobra bez jadu niż kolejny DM. Wpuściliśmy Zacharę w 44 minucie i co on miał dziś na boisku? Pytanie czy Drzazga byłby lepszy? Co do Mąki to zgoda, choć go szanuję, ale to nie jest 10tka i nigdy nie aspirował do gry na takiej pozycji. No i u nas nie ma ochroniarza Krychowiaka dającego mu więcej swobody. Ja mimo wszystko nie zdejmowałbym Popovicia z boiska, który relatywnie nieźle regulował tempo gry.

nesta 05.08.2016 23:43

Mąka to jest dla mnie bardzo przeciętny piłkarz. W klubie i kadrze. Za milion eur oddać z pocałowaniem ręki.

xanti1906 05.08.2016 23:51

Mączyński ciągle z kontuzją. Na własną prośbę wyszedł na boisko i powalczył przez 75 minut. Zaprzestańcie głupot, że myśli o transferze i dlatego gra słabo.
Popović w poprzedniej rundzie, gdy grał Wolski, miał jedno zadanie: wziąć piłkę od obrońców i pchnąć akcję dalej. I robił to bardzo dobrze, miał mało strat, a nasze ataki miały dzięki temu płynność. Teraz gra takie nie wiadomo co.
Brlek mi zaimponował. Nie jest to gość typu Wolski, ale dziś dla niego nie było straconych piłek. Kilka ostrych starć, z których chyba zawsze wychodził zwycięsko, kluczowe podanie przy bramce, jeszcze ze 2 prostopadłe piłki.

Trzeba powiedzieć, że craxie ten gol na początku ułożył mecz, ale jeśli ktoś grał w piłkę to była to Wisła. Co prawda marnie, bo na takim poziomie mamy piłkarzy, ale przynajmniej nie posyłaliśmy raz za razem lagi w przód albo w trybuny. Zmiana trenera moim zdaniem nic nie pomoże. Potrzeba jakości w każdej formacji. Realnych wzmocnień, przynajmniej gości na poziomie Małeckiego. Inaczej będziemy do ostatniej kolejki drżeć o utrzymanie.

Adenalix 05.08.2016 23:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1446167)
Mąka to jest dla mnie bardzo przeciętny piłkarz. W klubie i kadrze. Za milion eur oddać z pocałowaniem ręki.

Mąka to Wiślak z krwi i kości, a to w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia. Zobaczymy jak się będzie prezentować z kumatą 10tką JEŚLI takowej się doczekamy. Taki całkiem bardzo przeciętny to Mąka nie jest patrząc na mecze eliminacji ME i Euro 2016. Problem, że w Wiśle gra gorzej. Ale to taki typ piłkarza, który nie błyśnie jeśli nie ma wokół lepszych od siebie.

cinekw 06.08.2016 00:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1446167)
Mąka to jest dla mnie bardzo przeciętny piłkarz. W klubie i kadrze. Za milion eur oddać z pocałowaniem ręki.

Pff, przecież to nie jest piłkarz, który będzie kreował grę, a niektórzy myślą, że on będzie rozgrywał nam jak Kaka. Nawałka pokazał jak można go świetnie wykorzystać, tyle, że u nas nie ma mu kto pomóc w środku. Widać, że potrafi pociągnąć, ale z graczami pokroju Popović i Brlek to on gówno zdziała.

Vinci 06.08.2016 00:11

Mąka to chyba dziś najwięcej strzałów oddał na bramkę. Lubię go jako piłkarza i życzę mu dobrze. Mam nadzieję, że niedługo będzie miał okazję zwieńczyć swoją karierę kontraktem w solidnej, zachodniej lidze.

Czuje obrzydzenie tym co zobaczyłem w trakcie minuty ciszy na cześć F. Macharskiego. Dużo tego, jak na jeden dzień...

Wynik derbów odzwierciedla to, co się u nas dzieję. Może jeszcze kiedyś wrócimy do czołówki. Póki co, wszystkie znaki na niebie i ziemi zwiastują bagno...

Kac 06.08.2016 00:14

Uryga to też Wiślak z krwi i kości i nie jest mu obojętne, a wszyscy po nim jadą od najgorszych co się na gościu odbija.

Po przegranych derbach na Reymonta jako jeden z ostatnich wyszedł z szatni... i to prawie 2 h po meczu.

Kurz 06.08.2016 00:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1446169)
Mąka to Wiślak z krwi i kości, a to w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia. Zobaczymy jak się będzie prezentować z kumatą 10tką JEŚLI takowej się doczekamy. Taki całkiem bardzo przeciętny to Mąka nie jest patrząc na mecze eliminacji ME i Euro 2016. Problem, że w Wiśle gra gorzej. Ale to taki typ piłkarza, który nie błyśnie jeśli nie ma wokół lepszych od siebie.

Trudno powiedzieć, jakie transfery rzeczywiście chcą przeprowadzić nasi właściciele, wkrótce zresztą się przekonamy, co to za ziółka. Ogólnie ani w Polsce (w naszym zasięgu), ani na liście piłkarzy Citki nie ma sensownych 10, więc... czeka nas ktoś z dupy, jeśli w ogóle. Stilić albo Mierzejewski być może rozwiązaliby problem, ale jakoś w żadnego nie chce mi się wierzyć.

Mączyński chce odejść i zapracował na to, żeby dano mu zgodę na transfer. Chyba nie ma sensu myśleć o nim jak o naszym piłkarzu, ale nawet gdyby został, nie jest gościem od kreacji. Może wspierać fajnie kreatora, ale sam, jako główny rozgrywający... To nie ma sensu.

Davss875 06.08.2016 00:30

Boguski, Brożek , Załuska, Uryga, Cywka, Ondrasek, Sadlok, Pietrzak, Mójta, Miśkiewicz, Brlek, Głowacki- wszycy out nikt się nie nadaje do gry. Banda nieudaczników Emerytami i 3 ligowcami my nie jesteśmy w stanie nic wskórać. Rozgonić to na 4 wiatry, sprowadzić nowych piłkarzy!!!! Jeszcze Zachara out. Mały i Mąka mogą zostać reszta out!!!!

Franeklowcabramek 06.08.2016 00:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1446158)
Zwalnianie trenera bo te piłkarskie pokraki nie potrafią grać w piłkę? Kiedy skończy się to debilne szukanie kozła ofiarnego za grzechy popełniane przez tych pseudokopaczy (bo to juz nawet kopacze nie są)?

Litości.

I kto niby ma tego trenera zwolnić? Pana Bogusława Cupiała już nie ma w Wiśle, zarządu nowego również nie ma. Wdowczyk to TOP trenerów w Polsce, potrzeba mu ściągnąć piłkarzy. Jeśli mamy tak zacząć sezon a skończyć lepiej to wolę tak niż to co było sezon temu gdzie dobrze zaczeliśmy (wygrana z mistrzem Polski - Lechem) a potem walczyliśmy o utrzymanie.

wiesniak842 06.08.2016 01:29

Wdowczyk TOP trenerow? To dlaczego jesteśmy, tam gdzie jesteśmy?:D

bódyń 06.08.2016 06:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kac (Post 1446172)
Uryga to też Wiślak z krwi i kości i nie jest mu obojętne, a wszyscy po nim jadą od najgorszych co się na gościu odbija.

Po przegranych derbach na Reymonta jako jeden z ostatnich wyszedł z szatni... i to prawie 2 h po meczu.

Ja nie zarzucam mu braku zaangazowani ale brak umiejetnosci pilkarskich. Co z tego ze sie stara.. Jakby wystawic kibica z trybun tez by sie wczoraj staral i to bardzo tylko pożytku nie byłoby z niego. Uryga jest slabym pilkarzem i tyle.

crux.a 06.08.2016 07:22

Alan Uryga rozegrał w Wiśle 74 spotkania (wg 90minut.pl), nie pamiętam ani jednego, w którym nie byłby jednym z najsłabszych na boisku! Jakie on ma piłkarskie atuty? Przegląd pola? Strzał? Drybling? Ustawianie się? Grę głową? Odbiór? 6 razy nie!

Do jakichś tam u reprezentacji jest czy był powoływany, bo jest duży i ograny w e klapie. No i dlatego, że nie ma lepszych. A u nas gra w e klapie dlatego, że jest duży i ograny w jakichś tam u reprezentacjach. No i dlatego, że nie ma lepszych. A chłopak nie nadaje się do zawodowej piłki nożnej i skończy jak Daniel Brud albo Mateusz Kowalski, choćby się nie wiem jak starał.

Tak że tego, to pięknie, że on jest wiślakiem z krwi i kości, zostawia zdrowie na stadionie i kocha ten klub jak własną matkę. Skoro to są jego główne zalety, to najlepiej nadaje się na ultrasa. Piłki lepiej żeby jednak nie dotykał.

leszekm 06.08.2016 07:40

Informacje o zarzutach właściciela,nie usznowanie minuty ciszy dla kardynała Macharskiego,porażka w derbach.Co za dzień.

siemstein 06.08.2016 07:42

To co zrobiła ta banda półgłówków w czasie minuty ciszy to kpina. Idioci są mocni w japie jak nikt się nie odzywa. No po prostu brawo! Pewnie po meczu poszli na piwo, śmiejąc się do rozpuku: Ale żeśmy pany zaśpiewali, haha. Po prostu żenujące. Już myślałem, że po tej śmiesznej zgodzie ze śmierdzielami większego wstydu nam karki nie przyniosą, a tu takie bydło...

Co do meczu, jestem w szoku, że tyle ludzi na tym forum potrafi ot tak przejść nad tym wynikiem do porządku dziennego... 0 zaangażowania, Pietrzak do wypie.rdolenia, zanim puścił przy pierwszej akcji Wójcika, powinien mu upier.dolić nogę. Tak powinny wyglądać derby, nie pedalskie macanie, żeby później ładnie wyglądać na instagramie...

BlurgH 06.08.2016 07:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1446177)
Wdowczyk TOP trenerow? To dlaczego jesteśmy, tam gdzie jesteśmy?:D

Jak już ktoś napisał emerytami i III ligowcami naszej Ekstraklasy nie da się wygrać - tego nie dokonałby nawet Guardiola/Mourinho/Wenger itp...

Prawda jest też taka, że jedyny Polski trener z prawdziwego zdarzenia (i to jeszcze Wiślak ) jak na złość trenuje reprezentację :-P

Davss875 06.08.2016 07:49

Z drugiej strony jakby na to nie patrzyć jest progres. Przegrywamy tylko jedną bramką!!! Czyli w następnym meczu będzie remis. Bilans musi wyjść na zero!!! Gdzie te wzmocnienia? Gdzie te minimum 5 transferów???

WiernyWiśleNaZawsze 06.08.2016 08:03

Spokojnie widzę, że niektórzy mają problem ze zrozumieniem piłki nożnej. Wczoraj Pietrzak akurat zaprezentował się bardzo fajnie i daje on nadzieje na przyszłość.

siemstein 06.08.2016 08:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiernyWiśleNaZawsze (Post 1446195)
Spokojnie widzę, że niektórzy mają problem ze zrozumieniem piłki nożnej. Wczoraj Pietrzak akurat zaprezentował się bardzo fajnie i daje on nadzieje na przyszłość.

Chyba czlowieku kpisz, albo nie wiesz co to są derby


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl