Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kto po Tadeuszu nowym trenerem Wisły ? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9587)

Patrvk 29.02.2016 16:35

Smuda to słaby wybór, bo żaden trener nie podpisze kontraktu na 3 miesiące tylko po to by nas uratować. A za rok na wiosne znów to samo 4 mecze na wiosne przegrane bo Smuda źle przygotował.
Moskal w życiu nie przyjdzie.

Ale na bank to bedzie ktoś z polski i niestety podobny poziom do Pawłoskiego. (oby nie)

A z takim przygotowaniem to tylko liczyś na cud i szczęcście (którego nie ma)

Kamrat 29.02.2016 16:40

Bogdan Zając !!!
Jego nam trzeba.
Mozę dalej być asystentem Nawałki w kadrze do mistrzostw.

gdsmk 29.02.2016 16:43

Mam dziwne przeczucie, że nie mamy złamanego grosza na nowego trenera.

Będzie Broniszewski.

mr_kwolf 29.02.2016 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mrsnh (Post 1431512)
nie powiem, że mnie ta wiadomość nie raduje.

to już nie pamiętamy co wygadywał gdy został trenerem Cracovii?

Szczerze? Nie. Pamięć czasami zawodzi. Jeżeli faktycznie coś co go skreśla z przyczyn pozasportowych to oczywiście cofam tę kandydaturę.

mitmichael 29.02.2016 16:46

Dla mnie Skorza byłby odpowiedni. Lubie goscia, załowałem, ze odszedł. Kto wie gdzie bysmy teraz byli gdyby Cupiał był bardziej cierpliwy. Ale bardzo prawdopodobne, ze do konca sezonu Broniszewski bedzie prowadził druzyne. Nic nie da sciagniecie kolejnego trenera, piłkarze sa zle przygotowani przez Pawłowskiego i z tym sie juz nic nie da zrobic. Za mało czasu a miedzy kolejkami długo sie nie czeka.

For_FuN_ 29.02.2016 16:49

Rozumiem, że z Pawłowskim odchodzą ludzie, którzy go zatrudnili??

A co do następnego trenera, to nie ma zbyt wielu ciekawych nazwisk dostępnych na rynku. Skorża, ewentualnie Rumak, ale tu i tak trzeba najpierw przygotować zespół do rundy finałowej.

Blaszczu16 29.02.2016 16:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1431547)
Dla mnie Skorza byłby odpowiedni. Lubie goscia, załowałem, ze odszedł. Kto wie gdzie bysmy teraz byli gdyby Cupiał był bardziej cierpliwy. Ale bardzo prawdopodobne, ze do konca sezonu Broniszewski bedzie prowadził druzyne. Nic nie da sciagniecie kolejnego trenera, piłkarze sa zle przygotowani przez Pawłowskiego i z tym sie juz nic nie da zrobic. Za mało czasu a miedzy kolejkami długo sie nie czeka.

Gdyby dwa razy Uryga przypilnował rywala, a Pietrzak nie zmienił dyscypliny na ręczną to by nikt nie czepiał się o słabym przygotowaniu przez Pawłowskiego. Poczekajmy jeszcze kilka kolejek i ocenimy czy przygotowania były faktycznie do bani. Na razie ja tu widzę brak koncentracji i problemy z psychiką niż słabszą kondycję.

A pomysł z Broniszewskim do końca sezonu jest drogą donikąd.

nesta 29.02.2016 16:52

Broniszewski do końca i szukanie trenera? Nie no niektórzy chyba sobie nie zdają sprawy z naszej sytuacji.. Za 3 miesiące może już nie być co zbierać. Tu trzeba natychmiast działać, wyskakiwać z kasy na kogoś kto będzie chciał tu przyjść i ratować ligę. I trzeba sie liczyć z dużym wydatkiem, żeby nakłonić kogoś z renomą teraz.

Dzimi 29.02.2016 16:52

MOSKAL lub ew. Skorża

Grzana 29.02.2016 16:53

Byle kogo byle by utrzymał zespół. Są zrobione obiecujące transfery, w lecie coś się dokupi tak by w nowym sezonie Nawałka mógł z impetem rozpocząć marsz po Mistrzostwo Polski.

UcheJ 29.02.2016 16:56

Broń boże byle kogo... Wydać kasę i dać dobrego trenera i zaufanie 100%

Grzana 29.02.2016 16:58

Jak przyjdzie wymagający trener to na 100% szatnia zrobi spadek bo po cholerę mają się męczyć.

Wątpię czy ktoś w klubie konstruował kontrakty tak że po spadku będą zarabiać mniej.

FraMat 29.02.2016 16:59

Tylko Cupiał na trenera.
W końcu wychodzi, że to on zna się najlepiej.

mr_kwolf 29.02.2016 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzana (Post 1431556)
Jak przyjdzie wymagający trener to na 100% szatnia zrobi spadek bo po cholerę mają się męczyć.

Wątpię czy ktoś w klubie konstruował kontrakty tak że po spadku będą zarabiać mniej.

Według przepisów klub po spadku sportowym może rozwiązać kontrakt z winy zawodnika. Także twoja teoria się tutaj nie sprawdza ;)

63.5 Kg 29.02.2016 17:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gdsmk (Post 1431545)
Mam dziwne przeczucie, że nie mamy złamanego grosza na nowego trenera.

Będzie Broniszewski.

Na jakiej podstawie?

Zooey_Deschanel 29.02.2016 17:07

No to Kubicki.

Grzana 29.02.2016 17:13

No dobrze ale rozwiążą i co dalej? Musisz wydać kasę na transfer + nowy kontrakt, albo wyłapywać szrot z kartą na ręku.

nesta 29.02.2016 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zooey_Deschanel (Post 1431562)
No to Kubicki.

Nie sądze...

4 października 2007 został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w tzw. „sprawie COS”. 22 lipca 2008 zarząd Lechii Gdańsk zawiesił Dariusza Kubickiego w prawach trenera pierwszego zespołu seniorów, ponieważ szkoleniowiec odmówił podpisania specjalnego oświadczenia antykorupcyjnego.

Cupiał takich ludzi skreśla odrazu.

mr_kwolf 29.02.2016 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzana (Post 1431563)
No dobrze ale rozwiążą i co dalej? Musisz wydać kasę na transfer + nowy kontrakt, albo wyłapywać szrot z kartą na ręku.

Sugerujesz, że spadek jest piłkarzom na rękę bo będą zarabiać tyle samo. Otóż tak nie jest. Koniec.

wiesniak842 29.02.2016 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1431549)

A pomysł z Broniszewskim do końca sezonu jest drogą do nikąt.

Weź się chłopie ogarnij.

Lemoniadowy Joe 29.02.2016 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1431507)
Jeśli było 400 tys. EUR za Brleka jak się mówi czy na jego i Wolskiego pewnie nie najniższe kontrakty, to nie rozumiem dlaczego nie mogłoby się znaleźć dobra kasa na trenera.

Założymy ze cudowny trener z zagranicy nie ogarnie i spadniemy z czego spłacisz powiedzmy 3 letni kontrakt.

Moskal moim zdaniem największe szanse na poprawę.

BoBaSbK 29.02.2016 17:24

z Polski najlepszy były K . Moskal może Rumak , Skorża lub jakiś młody np. K .Lipecki ale wolałbym kogoś z zagranicy ...

mitmichael 29.02.2016 17:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1431549)
Gdyby dwa razy Uryga przypilnował rywala, a Pietrzak nie zmienił dyscypliny na ręczną to by nikt nie czepiał się o słabym przygotowaniu przez Pawłowskiego.

A Slask? a Łeczna? przeciez oni od 60 minuty juz sił nie mieli

Feniks1983 29.02.2016 17:29

Słabo to widzę. Z jednej strony dobrze że Tadka już nie ma. Osoba która go wytypowała w grudniu (zdaje się że to był Zdzisław) to powinna zapłacić odszkodowanie :)
Obawiam się jednak, że znowu wyciągną nam odgrzewany kotlet lub królika z kapelusza zamiast przemyślanego wyboru.

tofik 29.02.2016 17:30

"Na razie jest Broniszewski, który jako tymczasowy trener legitymuje się następującym dorobkiem: 0-1-6, 2:11 w golach. Mamy więc do czynienia ze strażakiem, który na akcję ratunkową wiezie kanister benzyny. "

Weszlo.

dostuffca 29.02.2016 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1431565)
Nie sądze...

4 października 2007 został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w tzw. „sprawie COS”. 22 lipca 2008 zarząd Lechii Gdańsk zawiesił Dariusza Kubickiego w prawach trenera pierwszego zespołu seniorów, ponieważ szkoleniowiec odmówił podpisania specjalnego oświadczenia antykorupcyjnego.

Cupiał takich ludzi skreśla odrazu.

tylko świeżych. 2007 to mogło być równie dawno co lata 80-te. W sumie w jednym czasie mieliśmy w drużynie i typa co mecz sprzedał i typa co mecz kupił :]

kha1 29.02.2016 17:50

Krew mnie zalewa jak czytam opinie o Rumaku i Skorży. Ciągłe powtarzanie tych samych błędów i ciągłe wplatywanie jednakowych trenerów do wszystkich kolejnych drużyn Ekstraklasy.

Tak, to na pewno jest dobry środek...

hawkins 29.02.2016 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamrat (Post 1431543)
Bogdan Zając !!!
Jego nam trzeba.
Mozę dalej być asystentem Nawałki w kadrze do mistrzostw.

Bardzo ciekawy pomysł. Nawałka byłby najlepszym polskim kandydatem, ale skoro nie ma szans na Fakena, to może choć weźmiemy jego asystenta? Legenda klubu.

mr_kwolf 29.02.2016 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hawkins (Post 1431580)
Bardzo ciekawy pomysł. Nawałka byłby najlepszym polskim kandydatem, ale skoro nie ma szans na Fakena, to może choć weźmiemy jego asystenta? Legenda klubu.

Chciałbym zauważyć, że jesteśmy w sytuacji w której nie możemy sobie pozwolić na branie niewiadomej, bo jak nie odpali to będziemy w 1 lidze. Dobry asystent to niekoniecznie dobry pierwszy trener.

filemon 29.02.2016 18:05

Że Kociana nikt nie wymienił?

kopaczoholik 29.02.2016 18:08

Dobrze, ze Pawłowskiemu podziękowano ale czemu przejściowym trenerem zostaje znowu Broniszewski?!!! Jego bilans jest piorunujący w 4 meczach cztery porażki i zero strzelonych goli... nie mogli przywrócić na ławkę Smudy, któremu i tak musimy płacić... ?

Ciekawe kto zaryzykuje przyjście do nas... Jakby nie spojrzeć jest realna... szansa spadku do I ligi... Nie wiemy jak zawodnicy są przygotowani do reszty sezonu... ale narazie wyglada to fatalnie mają siłę grać do 60/70 minuty... A spadek z Wisłą z Eklapy honoru nie przyniesie...
Oczywiście jest też szansa uratowania sezonu pasmem zwycięstw ale ktoś w to jeszcze wierzy poza Pawłowskim, którego własnie urlopowano?

powinien wrócić Moskal (ale wątpie aby miał ochote) lub Smuda, który i tak u nas jest na liście płac...

Skorżę traktuje jako żart... Kuchenki dalej nie mogą się ogarnąć po paśmie sukcesów pod wodzą Skorży...

GBO 29.02.2016 18:08

Proszę Was, nie ośmieszajcie się tymi nazwiskami... Na którym miejscu był Lech zanim wywalili z niego Skorżę?

Smuda? Rumak? B. Zając? Moskal?

Poważnie?

Wiśle jest potrzebny taki trener, na widok którego piłkarze powiedzą sobie: " Wow to jest gość o którym czytałem w gazetach ale nigdy nie marzyłem że poznam go na żywo" I nie musi to być trenerską gwiazdą z pierwszych stron gazet. Może jakiś znany piłkarz, zaczynający przygodę z trenerką? Tak jak kiedyś Petrescu? Ktoś kogo piłkarze będą szanować. Za to kim był i co osiągnął. Przy takim "no name" jak Rumak, Skorża czy cała wymieniana tu reszta to nie będzie im się chciało bardziej niż przy Pawłowskim.

hawkins 29.02.2016 18:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1431581)
Chciałbym zauważyć, że jesteśmy w sytuacji w której nie możemy sobie pozwolić na branie niewiadomej, bo jak nie odpali to będziemy w 1 lidze. Dobry asystent to niekoniecznie dobry pierwszy trener.

Ileż można obracać się w kręgu tych samych nazwisk... Skorża, Smuda, Kocian, Moskal, Rumak... Każdy z tych panów w ostatnim roku/dwóch coś spieprzył i został wywalony z roboty. Karuzela się kręci jeden wsiada, drugi wysiada. Nie lepiej dać szansę Wiślakowi, legendzie klubu, który jako drugi trener odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej? Który zamiast Małeckiego i Cywki, na co dzień trenuje Lewandowskiego, Glika i Krychowiaka?

Z polskich kandydatów Bogdan Zając naprawdę brzmi najlogiczniej. Osobna kwestia, czy chciałby w ogóle tu przychodzić w roli strażaka, w sytuacji, gdy ma świetną posadę o boku Nawałki.

AgresywnyChomik 29.02.2016 18:15

Czy ktos moglby wyjasnic czemu Tarasieiwcza pogonili z innych klubow zawsze mialem wrazsnie ze chlop ogarnial.

kopaczoholik 29.02.2016 18:16

mam wrażenie, że częśc kibiców nie ogarnia rzeczywistości, w której się znajdujemy...
więc przypominam, że:
1. grozi nam widmo spadku z Eklapy
2. mamy rozbitą i zle przygotowana do sezonu drużynę (chyba, ze jakims cudem odpalą)...
3. Właściciel zmienia trenerów jak rękawiczki,
4. Jeszcze nie dawno tonęliśmy w długach... (zabrano nam pkt z tego tytułu)...

więc bez urazy ktory dobry trener zaryzykuje spadek z Wisłą Kraków?!

Oczywiście mam świadomość, że tabela jest spłaszczona i spokojnie możemy awansować do pierwszej ósemki ale realnie rzecz patrząc będzie z tym problem...

nieznajomy 29.02.2016 18:23

Hipoteza: problemem Naszego klubu to nie są piłkarze, trener ( bo tych wypierdzielają w momencie) ale to co się dzieje na samej górze - prezes i zarząd. Tam są jakieś czarne moce, jakiś lord Vader ( Kapka?), ja tego jeszcze nie ogarnąłem ale tam jest "zło" ( brak kompetencji, chciwość, głupota, małostkowość, brak wizji, profesjonalizmu, cierpliwości, podejścia)
Ja się pyta kto wpadł na pomysł zatrudnienia Pawłowskiego i czy poniesie tego konsekwencje ...?
Przecież ten klub z rudny na rundę tonie.... tu nie chodzi już o piłkarzy, tylko o atmosferę w tym klubie, zaczynamy być pośmiewiskiem całej Polski, Cupiał zaczyna być jak Wojciechowski.... co się ludzie dzieje...?

PiVoSH92 29.02.2016 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1431587)
Czy ktos moglby wyjasnic czemu Tarasieiwcza pogonili z innych klubow zawsze mialem wrazsnie ze chlop ogarnial.

Z Zawiszy sam się wypisał, nie przedłużył kontraktu (liczył na Ligue 1, ale nie dostał żadnej oferty), w Koronie klub miał niepewną przyszłość i nie przedłużył kontraktu bo nie mógł zaoferować rozsądnych pieniędzy, teraz nieźle idzie mu w Miedzi, choć wbrew pozorom warunki do pracy ma co najwyżej średnie. A w Śląsku prawie spuścił klub, jednak pracował tam ponad 3 lata, więc pewnie po prostu brakło mu świeżości i pomysłów. Nie pamiętam, o co się rozeszło w Pogoni, wcześniejsze epizody raczej mało istotne, choć sam fakt wyciągnięcia Śląska z 3 poziomu do E-Klapy wygląda imponująco. Jak dla mnie mocno niedoceniany, choć Bogdan Zając też w sumie wygląda ciekawie. Nie wiem jednak, czy zamieniłbym taką ciepłą i dobrze opłacaną posadkę na takie bagno, jakim jest teraz nasz klub - można łatwo spaprać CV, choć jeśli będzie sukces to na pewno zostanie w pamięci kibiców - a jak dla mnie spokojne utrzymanie na 9-10 miejscu to będzie sukces patrząc na obecną formę.

GBO 29.02.2016 18:39

Co Wy macie z tym B. Zającem? Jakieś racjonalne argumenty?

Co on osiągnął jako TRENER?

Jest asystentem SELEKCJONERA.

Czym się różni trener od selekcjonera to chyba wiecie?

pomeran 29.02.2016 18:40

Nasza sytuacja wygląda... i tak źle i tak niedobrze.

kto przyjdzie do Wisły zagrożonej spadkiem ? raczej nikt o dużych wymaganiach
czy stać nas na kolejny eksperyment ? nie bo obudzimy się poza ekstraklasą

weźmiemy dobrego wujka co poprawi morale ? to będą się głaskać po jajach i pieprzyć głupoty o tym, że w końcu odpalimy i żeby wygrać potrzeba nam zwycięstwa. tak wyglądała retoryka Teda..

kogoś kto przykręci śrubę ? piłkarze się obrażą i tak spadniemy.

Powiem tak, z waszych komentarzy wysnuwa się właśnie taki obraz. Co nie zrobimy może być to fatalne w skutkach. Mimo wszystko nie zazdroszczę Duninowi. Bo w to bagno wpuścił nas prawdopodobnie nietykalny wiceprezes nadprezes a on teraz swoją decyzją może sprawić, że znikniemy z poważnego futbolu.

Jeśli przyjeźdza do nas pbb albo łęczna i opowiadają o 3 pkt i o tym, że oni wiedzą, że my siadamy to przecież to jest dramat ! to już nie są żarty.

pozostaje jedynie wierzyć, że jest hajs na trenera i tym razem nie będzie to samobój.

manolo1906 29.02.2016 18:51

Cuda wracają na ławkę.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl