![]() |
Dzisiaj nie 1 kwietnia ?? Bo pogoda podobna .....
|
to coś z serii trener na chwilkę.
nie wierze że to może być prawda. Chyba wolałbym dostać info ze Wisła w 1 lidze na wiosne |
http://fangol.pl/view/136974/wpadka-...awlowskim?scor to może być nadzieja:))
|
Pierwsza reakcja: no nie jest fajnie.
Ale potem zastanowienie. Rozwalony Śląsk po Levym obronił przed spadkiem, rozwalając grupę spadkową. W następnym sezonie reaktywował Milę i wprowadził WKS do pucharów, wyprzedzając np. Moskala. Teraz - owszem - słabo idzie, ale Śląsk co rusz tracił istotnych zawodników jak Mila, Paixao czy Pich. Na razie nie ma co wróżyć, w E-klapie wszystko się może zdarzyć, trzeba życzyć powodzenia. Z perspektywy czasu jednak chyba każdy przyzna, że Moskal powinien zostać. |
Przegra 3,4 następne spotkania i go wywalą ...
|
Cytat:
|
Pawłowski może być naszym trenerem.. Nic go nie blokuje.
Runda wg PZPN definiuje się od I kolejki do końca roku kalendarzowego. Czyli od 1 stycznia każdy trener zwolniony nawet w grudniu może prowadzić następny zespół w Ekstraklasie. |
Teraz już wiem czemu Prezes Gaszyński podał się do dymisji.
A swoją drogą chciałbym wiedzieć czym poza kasą kierowali się Ci co wybrali Pawłowskiego na trenera.... |
W naszej lidze bywały już takie przypadki, że nie ma co teraz narzekać na nowego trenera.
Ruch Chorzów, który ma poważne kłopoty finansowe kilka razy w ostatnich latach był na podium, a raz w 2012 r. był o malutki krok od Mistrzostwa Polski. Ważniejsze jest coś innego - jaka będzie kadra Wisły w rundzie wiosennej, bo z Buchalikiem w roli bramkarza będzie trudniej, jeśli Cierzniak by odszedł, itd. Faktem jest, że przez kilkanaście miesięcy Pawłowski osiągał w Śląsku dosyć dobre wyniki (runda wiosenna 2014 i runda jesienna 2014, kiedy to Śląsk po dziewiętnastu kolejkach był na drugim miejscu). Faktem też jest to, że z Śląska odeszło kilku ważnych piłkarzy (Mila, Kokoszka po sezonie 13/14, Pich, Stevanović, M.Paixao, Kelemen, a kilka miesięcy przed przyjściem Pawłowskiego odszedł Sobota). Z następcami było trochę gorzej. Jak to w Ekstraklasie bywa i to jest częste - przychodzi sukces, który nie był oczekiwany - awans do LE, przed nowym sezonem nie ma konkretnych wzmocnień, ktoś odejdzie, nadchodzi kryzys, mały balonik pęka i tylko trener jest winny. Tak było w Gliwicach za czasów Brosza, kiedy to awansowali do pucharów, tak było w Ruchu kilka razy, tak było w Zawiszy, ale tu też doszedł konflikt z kibicami, tak było w Śląsku, tak było w Jagiellonii i w kilku innych klubach. Nasza liga jest wyrównana w ostatnich latach i przez to trudniej przewidzieć komu zaskoczy, a komu nie i na jak długo. Wyrównany poziom powoduje, że stosunkowo łatwo można być wysoko, ale po chwili można spaść w okolice strefy zagrożonej spadkiem. Po dwudziestu jeden kolejkach między szóstym, a ostatnim miejscem jest tylko siedem punktów przewagi. W tym sezonie na plus grają Piast, Cracovia i Pogoń oraz Ruch biorąc pod uwagę ich skromną kadrę, tylko na jak długo? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli sie wzmocnimy to może być różnie, nie takie wynalazki wypalały, ale musimy się wzmocnić!!!!! Nie jestem takim obrotem spraw zadowolony ale dajmy mu szanse do jasnej ...... |
Dobry wybór, zobaczycie!
|
mam nadzieje tylko ze - cokolwiek sie stanie- to Tadek podpisal kontrakt na korzystnych dla klubu warunkach =- 3 miesieczne wypowiedzenie albo cos takiego ....pomimo ze Teddy to bardzo sympatyczny facio to wciaz mam nadzieje ze dzis jest 1 kwietnia .... jesli juz musielismy sie pozbyc Kazka to liczylem na calkiem innego trenera, kogos " z jajami" , kozaka , walczaka, wrecz pozytywnego oszoloma, pozytywnego wariata itp - niestety Tadek troche za miekki na wstrzas zespolem , moim zdaniem niczym Teddy nie rozni sie od Kazika - oprocz tego ze Kazik to czlowiek legenda o Wislackim sercu ....... gdzie ci pieniacze i frustraci z tematu o Kazimierzu Moskalu ??? moze umowcie sie na jakis zbiorowy hand-job
|
Tak jak ktoś wcześniej wspomniał - dajcie mu czas. Wprowadza młodych, zaliczał dobre wyniki ze Śląskiem i po przejęciu po Staszku Levym i później, odbudował Milę. Być może w tym sezonie zawodnicy chcieli go po prostu grzecznie wypier... i tyle. Żaden trener wtedy się nie obroni (vide abstrakcyjny przykład Jose Mourinho).
|
Poziom zaskoczenia jest porównywalny do tego jak wtedy, kiedy zatrudniano... Maaskanta. Też człowiek, którego kompletnie nikt się nie spodziewał, z de facto podobną niewiadomą. Maaskant przychodził do zespołu porozbijanego, zrobił MP i potem była równia pochyła. Zaskoczenie jest tym większe, że NIKT o Pawłowskim w ogóle nie pisał. O ile o poprzednich trenerach, czyli Smudzie, Kulawiku, Moskalu i Probierzu były jakieś przecieki/ploteczki, o tyle teraz - Badum tsss i jest!
Nie wiem, czy to dobry wybór, czy zły. W pierwszej chwili miałem opad szczęki i złapałem się za głowę. Teraz jak próbuję to przeanalizować na chłodno, to dochodzę jednak do wniosku, że wybór nie jest tak zły, jak to wydaje się być. Pawłowski przejął Śląska z niesamowitej zapaści - przejmował go w momencie gdy miał 24 pkt w 23 meczach - czyli niemal analogiczna sytuacja jak u nas teraz. Z tą tylko różnicą, że przejął drużynę już w trakcie rundy, po przygotowaniach w zimie. W kolejnych 7 grach zgromadził 10 pkt, by ostatnią część sezonu przejść gładko bez porażki, wygrywając 5 na 7 spotkań. Poprzedni sezon Śląsk skończył na czwartym miejscu, mimo burdelu organizacyjnego, podobnego do nas, grając niezłą piłkę. Poczekajmy na to co dalej przed nami, wszystko zależy jaką kadrę mu zmontują, ale sądzę, że wzmocnienia pokroju Paixao, Picha czy Ostrowskiego mogą nie być wykluczone, a ci gracze byliby dzisiaj dla nas niemałym wsparciem. |
Cytat:
coś jeszcze?? |
ja mu daje szansę i wierzę, że:
- wejdzie obiecany sponsor, - kasa zamiast na trenera pójdzie na zawodników, - wejdzie kasa od BC - zostaną przynajmniej w części spłacone długi bieżące, - przyjdą ze dwa, trzy wzmocnienia, - Pawłowski utrze wielu nosa i da radę.. tak trzymać, a nie od razu pieprzyć, że będzie źle... |
Cytat:
|
Nie będę wyjątkiem, jak napiszę, że pierwsze wrażenie było negatywne...szczególnie, jak co niektórzy wiedzieli tutaj "Hugo Bossa" ;-)
Z drugiej strony, przy tak słabym składzie, to nawet Guardiola niewiele by zmienił. Dla nas i tak kluczową kwestią pozostaje potencjalne wzmocnienia/osłabienia.... obyśmy nie spadli... |
Cytat:
|
Ktoś tu na działa na szkodę Wisły. Witaj 1 ligo. Niech mi ktoś wytłumaczy, w czym Pawłowski jest lepszy od Moskala?
|
Jeśli kibice Wisły mieli nadzieję na fajną niespodziankę pod choinką, to właśnie wyciągnęli spod niej prezent, rozpakowali i… tak, to jest ta mina, z której można wyczytać jedno słowo: skarpetki. Miłe w dotyku, w wesołe wzorki, nawet przyjemne, no ale ....a mać: skarpetki.
Zwolnić Kazimierz Moskala, żeby nie zatrudnić nikogo i przegrać wszystkie kolejne mecze. Nie był to plan godny nagrody z zarządzania. Teraz na opuszczony stołek ładuje się wesoły Tadzio. Nie wiadomo, czy – podobnie jak w Śląsku – obnaży się na pierwszej konferencji prasowej, ale miejmy nadzieję, że jednak nie. Zobaczcie, jak niewiele trzeba, by wskoczyć na trenerską karuzelę. Może cię nie być w zawodzie przez długie, długie lata, ale ktoś nagle sobie przypomina: hej, jest ten Pawłowski, nasza legenda. Mieszka w Austrii. Zadzwońmy do niego! Początek masz dobry, naprawdę. Niestety, im dłużej pracujesz, tym gorsze efekty. Na ogół od trenerom daje się czas, aby pokazali co potrafią. Ale z Pawłowskim jest ten problem, że robi tylko dobre pierwsze wrażenie. A potem – dupa. Wyniki coraz gorsze, gra taka, że zęby bolą. Kolejno punktujesz tak (punkty na mecz): pierwsza runda – 1,92 druga runda – 1,84 trzecia runda – 1,27 czwarta runda – 0,88 A mimo wszystko już się na karuzeli kręcisz, już jesteś, już masz karnet do wesołego ligowego miasteczka. Ściąga cię Wisła, czyli jakkolwiek patrzeć – jeden z najbardziej renomowanych klubów w kraju. Nie ugasiłeś pożaru we Wrocławiu, nie zdołałeś podeprzeć budowli, która zaczęła się walić, więc teraz dostajesz robotę, w której masz się wykazać dokładnie tym, co ci nie wyszło. To jak zatrudniać człowieka od rozbiórek jako konserwatystę zabytków. Na obronę Pawłowskiego można i trzeba powiedzieć, że stracił kilku piłkarzy – to oczywiste. Ale trzeba też powiedzieć jasno to, że ci którzy zostali grali pod jego wodzą pięć poziomów poniżej możliwości – Celeban, Dudu, Kokoszka, Pawelec, Hołota, Kiełb, Biliński, Paixao… No da się z tych ludzi wyciągnąć więcej. A to, jakich zawodników sam Wesoły Tadeusz sobie ściągnął, to przecież nie nasza wina, tylko jego. Spaść to Wisła raczej nie spadnie – ma po prostu za dobrych piłkarzy. Obrona swoje zrobi, Brożek swoje strzeli, Mączyński czy Guerrier przeprowadzą kilka akcji. Ale żeby powiedzieć, że klub właśnie wykonał ruch we właściwym kierunku – no cóż, jakoś trudno nam do tego wniosku dojść. Coraz bardziej nam to pachnie lekkim domem wariatów. weszlo |
Cytat:
Tego Nam wszystkim życzę:D |
Oby po paru wiosennych kolejkach Pawłowski nie zamienił się u nas w pa włoski i wyłysiejemy z nadmiaru emocji.
|
Jest OK. Światełko w tunelu.
|
Jak tu kilku kolegów z zimnymi głowami zauważyło, i ja też się ku temu skłaniam, wszystko będzie zależało od wzmocnień. Jak dostanie kilku wartościowych piłkarzy (skrzydłowych, napastnika, ofensywnego pomocnika, może środkowego obrońcę myśląc o emeryturze Arka), to coś może z tego być.
Jak ich nie dostanie, to też raczej Pawłowski cudotwórcą nie jest. Wypada tylko życzyć powodzenia i wierzyć, że facet dostanie szansę na (samo)realizację, której nie dostał przed nim Kazimierz Moskal. |
W naszym klubie samorealizacje ma tylko Kapka. Sam realizuje co zamierzyl. Ciekawe tylko jakie ma kwity na Cupiała albo co jest na tej sex taśmie ze Cupial jest taki zaszachowany.
|
Mam nadzieje że woleli wydać kasę na transfery a nie na trenera i przyjdzie do nas drugi Stilic
|
Cytat:
|
Taka jest polityka propagandowo-informacyjna klubu:
- miał przyjść Broos czy Weiss - jest Pawłowski - obiecano Coca Colę - wejdzie tłocznia soków Gwiazda z Goźlina Małego - trzy, albo cztery wzmocnienia - będziemy szukać piłkarzy w Skawince Skawina Dobranoc |
Ja wiem że to ekstraklasa i tutaj niemożliwe nie istnieje i Pawłowski może się okazać strzałem w 10..tylko ile jest na to % szansy? Czy będąc prezesem/właścicielem klubu w takiej sytuacji jak teraz jest Wisła zatrudnilibyście Pawłowskiego? Bez jaj.
Większa szansa że z Pawłowski s.......imy się z ligi niż że on odpali. Za duże ryzyko i błędna decyzja. Pojebało ich i tyle. |
Cytat:
Cytat:
Taki Dudu ze Śląska też mógłby się nam przydać. W każdym razie sianie defetyzmu to chyba nadmierna przesada. |
Cytat:
Być może będę jedyny, ale zawsze lubię iść pod prąd (i nieskromnie powiem - przeważnie mam rację) - ale w mojej opinii wybór Tadeusza Pawłowskiego na trenera Wisły Kraków to wybór dobry i odpowiedni co do naszych możliwości i aktualnych aspiracji. Jeżeli ktoś myślał, że mając tak olbrzymie długi bieżące stać nas będzie na zagranicznego szarlatana w stylu Brossa czy O'Learyego to wybaczcie - z .....m się na głowy pozamieniał (nie podważam prawdziwości tych doniesień - tylko dopiero ten krok byłby kompletnie nielogiczny i bezsensowny). Żaden z tych trenerów nie ma wielkiego CV, a od kilku lat notuje tylko zjazd, nie sądzę żeby mieli wielką motywację by dorobić sobie tu przed emeryturą. Wydawanie kupy hajsu na trenera, który żadnym gwarantem wyniku nie jest - to dopier głupota. Lepiej zatrudnić taniego TP i resztę (o ile jest ta reszta - w to szczerze wątpie) wydać na piłkarzy o wyższej klasie niż Maciej Jankowski czy Alan Uryga - bo to piłkarze, nie trenezy zdobywają punkty. Co do Pawłowskiego - WKS pomimo składu personalnego mocno bez szału (szczególnie po odejściu Mili) prezentował bardzo przyjemną, i co najważniejsze skuteczną piłkę, a nam tej skuteczności brakuje. Pawłowski wydaje się być gościem, który złapie dobry kontakt z drużyną, zna tę ligę, pewnie wyciągnął wnioski ze swojej pracy w Śląsku. W dodatku stawiał na młodych, stosował rotację i taki MJ7 może chyba pożegnać się z abonamentem na grę w XI. Zejdźcie na ziemię. Wisła Kraków to już nie jest ten sam klub co 10 lat temu. Także przez was, którzy w dużej części na mecze nie chodzicie, tylko oglądacie je w TV jesteśmy, gdzie jesteśmy. Może jakby sytuacja była inna wybór Pawłowskiego mógłby być kontrowerstyjny. Ale na chwilę obecną - w warunkach klubu, którego możliwości personalne i finansowe sięgają w porywach pierwszej ósemki - dobrze się stało, że nie zainwestowaliśmy w jakiegoś zagranicznego szarlatana. Tadeusz Pawłowski - powodzenia! |
nie rozumiem tego rozczarowania wielu, że niby miał być... a przyszedł... O co chodzi? Kto powiedział, ze miał być Bross czy Weiss? Ludzie się sami ponakręcali i teraz jest efekt. Czy Pawłowski jest zły? Czas pokaże. Czy wejdzie Coca-Cola (a może jednak ktoś inny)? Czy będzie kasa na wzmocnienia? "Módlmy się", oby!
Więcej optymizmu! Już nie raz okazało się i w Tym Klubie i w kilku innych, że to co wydawało się być oczywistą oczywistością nie zawsze się sprawdzało. I to w dwie strony... Spokoju na Święta! Jutro też jest dzień i a nuż coś ciekawego, POZYTYWNEGO się jeszcze dowiemy. :-) |
Tu nie chodzi o to czy Pawłowski do geniusz czy dno,
Chodzi o to, co napisałeś, fialo - wybór Tadeusza Pawłowskiego na trenera Wisły Kraków to wybór dobry i odpowiedni co do naszych możliwości i aktualnych aspiracji. No, nie mamy aspiracji i tyle. To po prostu pewien konkretny sygnał: ligowa szarzyzna, (oby ekstraklasowa), żadnych wizji wielkości. |
Cupiała po.......iło bardziej niż się wydawalo. Nie dość,że zwolnił Kazka, to na jego miejsce zatrudnia jakiegoś Tadka..
|
Pamiętacie pierwszą wygraną w tym sezonie ???
To było że Śląskiem (Tadeusz Pawłowski), mimo że Śląsk miał lepszą drużynę to przegrał (4-2) to co będzie jak poprowadzi Wisłę ??? |
Cytat:
wg mnie i tak wszystko będzie zależało od piłkarzy nie od trenera. Kto nimi będzie, czas pokaże. Po obecnej kadrze, bez zmian i wzmocnień niczego spektakularnego bym się nie spodziewał. dużo będzie zależeć od tego jak Pawłowski się z nimi dogada w szatni i co im "sprzeda"... Co do wizji... Być może teraz bardziej "górze" zależy na uspokojeniu sytuacji wewnątrz klubu niż o próbie osiągnięcia nierealnych celów. Jak się to uda, to i przyjdzie czas na walkę o puchary czy coś więcej... Teraz ratuje nas tylko spokój :-D |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl