![]() |
Bardzo merytoryczny komentarz... przypuszczam ze wart autora.
|
Cytat:
Zresztą problemem byłoby juz samo ustalenie co jest asystą a co nie... czy jesli zawodnik wykona zwód po podaniu to asyste zaliczamy czy nie... A wykop Jovicia nie stworzył sytuacji strzeleckiej? Boguski nikogo nie minął... chyba że bramkarza... |
Można dywagować, czy Jović zagrał dobry mecz czy nie, jak sprawuje się w defensywie(średnio), a jak w ofensywie (świetnie), ale wedle przepisów ma 2 asysty czy komuś to się podoba, czy nie (Drozd).
|
Cytat:
Asysta to odzwierciedlenie zasług w zdobyciu bramki mimo, że samemu się jej nie zdobywa, taka nagroda pocieszenia. Bo czasem ten podający ma ich więcej niż strzelec. W przypadku rzeczonego wykopu, upieram się, że Jovic zasługi miał śladowe. Więc i ciężko je nazywać asystą. ps. Przy pierwszej bramce Brożka komu przypisać asystę Donaldowi czy temu który jego zagranie przedłużył? Moim zdaniem i jednemu i drugiemu inaczej obraz jest zafałszowany. |
Cytat:
Asysta – podanie do zawodnika z tej samej drużyny, po którym zostają zdobyte punkty lub jest zdobyta bramka (tzw. gol) Cytat:
Asysta to nie podanie, to zasługi! Poezyjna definicja:D A może tak jeszcze wprowadzimy punkty za styl? |
Jeżeli nie rozumiesz sensu słowa asysta i uważasz, że wiki jest w tej kwestii autorytetem to nie mam pytań.
Gdybyś grał kiedyś w piłkę to byś z doświadczenia wiedział, że często strzelec dokłada nogę, a główna zasługa w zdobyciu bramki jest właśnie po stronie asystenta. Dlatego niektórych razi nazywaniem asystą wybicia piłki na pałę, mało tego takiego, które nie daje bezpośredniej możliwości zdobycia bramki. Prościej nie jestem w stanie tego wytłumaczyć. |
Jeden i drugi ma trochę racji, a trochę jej nie ma.
Drozd, czy tego chcesz czy nie - wybicie Jovicia to asysta i bedzie mu sie liczyc tak jak ta przy Donaldzie. Karherop, choc jest to asysta to tylko formalnie, bo wklad w bramke niemalze zaden. Mam nadzieje ze pomoglem, wybaczcie brak PL znakow :-) |
Cytat:
Jović wybił piłkę na pałę? Wybił. Zrobił z tego asystę? Tak. Koniec tematu. |
Cytat:
Czy zpstanie zapamiętana asysta ? Jak najbardziej P.s. Jovic w 11 kolejki. |
To była Nasza kolejka :D Jovic, Guerrier, Brozek w 11stce kolejki, graczem kolejki Brozek, plusem kolejki Guerrier. Oby tak dalej
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jebać statystyki, czy to co pismaki piszą. Jovic od początku sezonu to kluczowa postać u nas, a kto wie czy nie najlepszy obecnie PO w lidze. Niech tylko gra tak dalej to wyciągniemy za niego konkretne pieniądze.
|
Cytat:
Dzis bardzo fajnie Twarowski w Lidze+ odniosl sie i stwierdzil,ze pokazcie mi w lidze Polskiej lepszego obronce niz Jovic i skrzydlowego lepszego od Guerriera. takze ja sam napoczatku jak przyszli razem Jovic i Barrientos to myslalem ze z Barrientosa bedzie wiekszy pozytek,tymczasem ....jego juz nie ma a Jovic gra coraz lepiej i praktycznie mozna powiedziec ze dopiero terraz pokazuje swoje umiejetnosci.Dobry grajek sie z niego zrobil. |
Żeby była jasność, już przed sprowadzeniem Jovicia było u nas na forum dużo komentarzy, że przychodzi kawał dobrego piłkarza, teraz się to tylko potwierdza, z każdym kolejnym meczem. Gość jest świetny.
Kilka uwag: 1 Wreszcie prowadząc się nie cofamy - mozna? Można. Gdyby nie fatalny błąd Guzmicsa byłoby do końca meczu pewnie więcej spokoju, a tak po bramce Kiełba znów miałem 5 zawałów, gdy odliczałem czas to strzelenia bramki na 3-3. Na szczęście się nie cofneliśmy, Śląsk się trochę odkrył czego efektem bramka Pawła. 2. Nie chcę być złym prorokiem, życzę Pawłowi jak najlepiej ale obawiam się, że był to jednorazowy wyskok z tymi dwiema bramkami, bo poza nimi słabo to nadal wygląda. Ciekawe jakby się sprawdził wariant z Jankowskim w ataku i Brożkiem cofniętym ? 3. Od początku sezonu naszymi wiodącymi postaciami poza wspomnianym Joviciem jest Dziki Donald, Mąką i czy to się komuś podoba czy nie - Rafał Boguski. Nie jestem fanem jego gry i talentu, ale od początku tego sezonu na prawdę dobrze chłop wygląda. Nie gra świetnie we wszystkich spotkaniach, zdarzają się mu przyjęcia piłki na 3 metry, ale poza pożytkiem w ataku udziela się w obronie, walczy, nie odstawia nogi. Dobrze, że się ogarnął po tej kontuzji, bo pamiętam go z wczesniejszych wystepów i był to dramat, zero walki, odkładanie nogi, całkowity brak walki. Mam wrażenie że przypakował, zwiększył masę - oby tak dalej. 4. Ja już nie mam siły do pajaców z gwizdkiem - kolejny rodział - bramka Śląska ze spalonego, niepodytkowany karny dla nas za zagranie ręką - sytuacja bliźniaczo podobna do zagrania Rzeźniczaka w Warszawie, tutaj też obrońca niby chował ręce, ale tak nieudolnie, że przy dośrodkowaniu trafiło to w ramię. Przecież domyślał się jak pójdzie piłka, zwiększył obrys ciała - karny dla nas jak nic. |
Cytat:
|
Przepis o powiększaniu powierzchni ciała nie obowiązuje od jakiegoś czasu. Teraz liczy się ruch ręki (do czy od piłki), jak szybko potencjalnie mógł obrońca zareagować i czy ręka jest stosunkowo naturalnie ułożona - Rzeźniczak jest na 3xTAK (czyli gwiżdżemy), ze Śląskiem nie jest to takie oczywiste.
|
Cytat:
Cytat:
|
Ależ Rzeźniczak zrobił ruch, nie ręką ale całym tułowiem do piłki, ale z perspektywy sędziego wyglądało to jak uderzenie piłki biodrem, dlatego mu się upiekło.
|
Wchodzisz na temat o meczu Wisła - Śląsk, a tam...dywagacje nt. przepisów dotyczących ręki i piłkarza Legii...
|
Bezbłędna tabela : http://ekstraklasa.net/ekstraklasa/b...e17d2730550ab8
Według tabeli tracimy 3 pkt-y i przez to jesteśmy 6 miejsc niżej I mogła być powtórka z rozrywki z zeszłego roku, gdy Wisła też była niepokonana i była liderem. :D |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:40. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl