Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [VII kolejka] WISŁA Kraków - ŚLĄSK Wrocław,28 sierpnia godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9513)

Drozd 30.08.2015 16:50

Bardzo merytoryczny komentarz... przypuszczam ze wart autora.

KrzychooR 30.08.2015 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1412874)
Bardzo merytoryczny komentarz...

Wiesz że twoje dywagacje dotyczące asyst stoją w całkowitej sprzeczności z ogólnie przyjętym wzorcem asysty?

Zresztą problemem byłoby juz samo ustalenie co jest asystą a co nie... czy jesli zawodnik wykona zwód po podaniu to asyste zaliczamy czy nie...

A wykop Jovicia nie stworzył sytuacji strzeleckiej? Boguski nikogo nie minął... chyba że bramkarza...

Karherop 30.08.2015 17:34

Można dywagować, czy Jović zagrał dobry mecz czy nie, jak sprawuje się w defensywie(średnio), a jak w ofensywie (świetnie), ale wedle przepisów ma 2 asysty czy komuś to się podoba, czy nie (Drozd).

Drozd 30.08.2015 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KrzychooR (Post 1412875)
Wiesz że twoje dywagacje dotyczące asyst stoją w całkowitej sprzeczności z ogólnie przyjętym wzorcem asysty?

Zresztą problemem byłoby juz samo ustalenie co jest asystą a co nie... czy jesli zawodnik wykona zwód po podaniu to asyste zaliczamy czy nie...

A wykop Jovicia nie stworzył sytuacji strzeleckiej? Boguski nikogo nie minął... chyba że bramkarza...

Boguski nikogo nie minął ale zanim mógł spowodować, że wybicie na pałę zamieniło się w asystę musiał wyprzedzić w kilkudziesięciu metrowym pojedynku biegowym obrońce prowadząc przy tym piłkę i strzelić bramkę. Gdyby Jovic wybił tak że piłka znalazłaby się w miejscu umożliwiającym oddanie celnego strzału bez jej prowadzenia przez pół boiska to moim zdaniem można by takie wybicie nazywać asystą. Bardzo mnie interesuje jakiż to jest ogólnie przyjęty wzorzec asysty. Każdy kto dotyka piłkę wcześniej niż strzelec bramki notuje asystę? Coś mi się nie wydaje.

Asysta to odzwierciedlenie zasług w zdobyciu bramki mimo, że samemu się jej nie zdobywa, taka nagroda pocieszenia. Bo czasem ten podający ma ich więcej niż strzelec. W przypadku rzeczonego wykopu, upieram się, że Jovic zasługi miał śladowe. Więc i ciężko je nazywać asystą.

ps. Przy pierwszej bramce Brożka komu przypisać asystę Donaldowi czy temu który jego zagranie przedłużył? Moim zdaniem i jednemu i drugiemu inaczej obraz jest zafałszowany.

Karherop 30.08.2015 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1412878)
Bardzo mnie interesuje jakiż to jest ogólnie przyjęty wzorzec asysty. Każdy kto dotyka piłkę wcześniej niż strzelec bramki notuje asystę? Coś mi się nie wydaje.

Masz pecha, bo właśnie tak jest. Definicja za wiki:
Asystapodanie do zawodnika z tej samej drużyny, po którym zostają zdobyte punkty lub jest zdobyta bramka (tzw. gol)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1412878)
Asysta to odzwierciedlenie zasług w zdobyciu bramki mimo, że samemu się jej nie zdobywa, taka nagroda pocieszenia. Bo czasem ten podający ma ich więcej niż strzelec.

LOL
Asysta to nie podanie, to zasługi!

Poezyjna definicja:D

A może tak jeszcze wprowadzimy punkty za styl?

Drozd 30.08.2015 18:34

Jeżeli nie rozumiesz sensu słowa asysta i uważasz, że wiki jest w tej kwestii autorytetem to nie mam pytań.

Gdybyś grał kiedyś w piłkę to byś z doświadczenia wiedział, że często strzelec dokłada nogę, a główna zasługa w zdobyciu bramki jest właśnie po stronie asystenta. Dlatego niektórych razi nazywaniem asystą wybicia piłki na pałę, mało tego takiego, które nie daje bezpośredniej możliwości zdobycia bramki. Prościej nie jestem w stanie tego wytłumaczyć.

filemon 30.08.2015 18:41

Jeden i drugi ma trochę racji, a trochę jej nie ma.
Drozd, czy tego chcesz czy nie - wybicie Jovicia to asysta i bedzie mu sie liczyc tak jak ta przy Donaldzie.
Karherop, choc jest to asysta to tylko formalnie, bo wklad w bramke niemalze zaden.
Mam nadzieje ze pomoglem, wybaczcie brak PL znakow :-)

Karherop 30.08.2015 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1412884)
Jeżeli nie rozumiesz sensu słowa asysta i uważasz, że wiki jest w tej kwestii autorytetem to nie mam pytań.

Gdybyś grał kiedyś w piłkę to byś z doświadczenia wiedział, że często strzelec dokłada nogę, a główna zasługa w zdobyciu bramki jest właśnie po stronie asystenta. Dlatego niektórych razi nazywaniem asystą wybicia piłki na pałę, mało tego takiego, które nie daje bezpośredniej możliwości zdobycia bramki. Prościej nie jestem w stanie tego wytłumaczyć.

A co mnie obchodzi interpretacja zasług? Mówię o liczbach i w tej kwestii rozpatruję czy była asysta czy nie. O wkład we wniesienie bramki nie musisz mnie przekonywać, ale statystycy za przeproszeniem mają wyje*** na to kto ile z siebie włożył w zdobycie bramki.

Jović wybił piłkę na pałę? Wybił. Zrobił z tego asystę? Tak. Koniec tematu.

szprotson 30.08.2015 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1412895)

Jović wybił piłkę na pałę? Wybił. Zrobił z tego asystę? Tak. Koniec tematu.

Czy zostanie zapamiętane jego wybicie na pałe? NIE
Czy zpstanie zapamiętana asysta ? Jak najbardziej

P.s. Jovic w 11 kolejki.

mitmichael 30.08.2015 20:28

To była Nasza kolejka :D Jovic, Guerrier, Brozek w 11stce kolejki, graczem kolejki Brozek, plusem kolejki Guerrier. Oby tak dalej

Drozd 30.08.2015 20:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1412895)
A co mnie obchodzi interpretacja zasług? Mówię o liczbach i w tej kwestii rozpatruję czy była asysta czy nie. O wkład we wniesienie bramki nie musisz mnie przekonywać, ale statystycy za przeproszeniem mają wyje*** na to kto ile z siebie włożył w zdobycie bramki.

Jović wybił piłkę na pałę? Wybił. Zrobił z tego asystę? Tak. Koniec tematu.

To, że oceniając mecz zawodnika, takiej "asysty" nie liczę, bo to było zwykłe wywalenie na pałę. A że pismaki liczą, to ani mnie to ziębi ani grzeje. I do jedenastki kolejki prędzej bym wziął Boguskiego bo strzelił ważną bramkę. Koniec tematu.

TS&ZKS 30.08.2015 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1412905)
Czy zostanie zapamiętane jego wybicie na pałe? NIE
Czy zpstanie zapamiętana asysta ? Jak najbardziej

P.s. Jovic w 11 kolejki.

I tutaj się nie zgodze ponieważ ktoś kto widział mecz tak naprawdę zapamięta bardziej to wybicie na "pałe". Oczywiście, że w statystykach to jest asysta i koniec, ale temat ten zaczął się od oceny stylu. A jak dla mnie stylu nie ocenia się przez statystyki.... To co napiszą sobie gazety, portale itd. tak naprawdę w tym wypadku wisi mi więc pisanie, że w statystykach to asysta w tym przypadku do sprawy nic nie wnosi bo to nie jest argument do oceny gry.

El'kabat 30.08.2015 22:21

Jebać statystyki, czy to co pismaki piszą. Jovic od początku sezonu to kluczowa postać u nas, a kto wie czy nie najlepszy obecnie PO w lidze. Niech tylko gra tak dalej to wyciągniemy za niego konkretne pieniądze.

Wojtas 30.08.2015 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1412920)
Jebać statystyki, czy to co pismaki piszą. Jovic od początku sezonu to kluczowa postać u nas, a kto wie czy nie najlepszy obecnie PO w lidze. Niech tylko gra tak dalej to wyciągniemy za niego konkretne pieniądze.



Dzis bardzo fajnie Twarowski w Lidze+ odniosl sie i stwierdzil,ze pokazcie mi w lidze Polskiej lepszego obronce niz Jovic i skrzydlowego lepszego od Guerriera.

takze ja sam napoczatku jak przyszli razem Jovic i Barrientos to myslalem ze z Barrientosa bedzie wiekszy pozytek,tymczasem ....jego juz nie ma a Jovic gra coraz lepiej i praktycznie mozna powiedziec ze dopiero terraz pokazuje swoje umiejetnosci.Dobry grajek sie z niego zrobil.

Krav 31.08.2015 08:54

Żeby była jasność, już przed sprowadzeniem Jovicia było u nas na forum dużo komentarzy, że przychodzi kawał dobrego piłkarza, teraz się to tylko potwierdza, z każdym kolejnym meczem. Gość jest świetny.

Kilka uwag:

1 Wreszcie prowadząc się nie cofamy - mozna? Można. Gdyby nie fatalny błąd Guzmicsa byłoby do końca meczu pewnie więcej spokoju, a tak po bramce Kiełba znów miałem 5 zawałów, gdy odliczałem czas to strzelenia bramki na 3-3. Na szczęście się nie cofneliśmy, Śląsk się trochę odkrył czego efektem bramka Pawła.

2. Nie chcę być złym prorokiem, życzę Pawłowi jak najlepiej ale obawiam się, że był to jednorazowy wyskok z tymi dwiema bramkami, bo poza nimi słabo to nadal wygląda. Ciekawe jakby się sprawdził wariant z Jankowskim w ataku i Brożkiem cofniętym ?

3. Od początku sezonu naszymi wiodącymi postaciami poza wspomnianym Joviciem jest Dziki Donald, Mąką i czy to się komuś podoba czy nie - Rafał Boguski. Nie jestem fanem jego gry i talentu, ale od początku tego sezonu na prawdę dobrze chłop wygląda. Nie gra świetnie we wszystkich spotkaniach, zdarzają się mu przyjęcia piłki na 3 metry, ale poza pożytkiem w ataku udziela się w obronie, walczy, nie odstawia nogi. Dobrze, że się ogarnął po tej kontuzji, bo pamiętam go z wczesniejszych wystepów i był to dramat, zero walki, odkładanie nogi, całkowity brak walki. Mam wrażenie że przypakował, zwiększył masę - oby tak dalej.

4. Ja już nie mam siły do pajaców z gwizdkiem - kolejny rodział - bramka Śląska ze spalonego, niepodytkowany karny dla nas za zagranie ręką - sytuacja bliźniaczo podobna do zagrania Rzeźniczaka w Warszawie, tutaj też obrońca niby chował ręce, ale tak nieudolnie, że przy dośrodkowaniu trafiło to w ramię. Przecież domyślał się jak pójdzie piłka, zwiększył obrys ciała - karny dla nas jak nic.

mr_kwolf 31.08.2015 08:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krav (Post 1412934)
Żeby była jasność, już przed sprowadzeniem Jovicia było u nas na forum dużo komentarzy, że przychodzi kawał dobrego piłkarza, teraz się to tylko potwierdza, z każdym kolejnym meczem. Gość jest świetny.

Kilka uwag:

1 Wreszcie prowadząc się nie cofamy - mozna? Można. Gdyby nie fatalny błąd Guzmicsa byłoby do końca meczu pewnie więcej spokoju, a tak po bramce Kiełba znów miałem 5 zawałów, gdy odliczałem czas to strzelenia bramki na 3-3. Na szczęście się nie cofneliśmy, Śląsk się trochę odkrył czego efektem bramka Pawła.

2. Nie chcę być złym prorokiem, życzę Pawłowi jak najlepiej ale obawiam się, że był to jednorazowy wyskok z tymi dwiema bramkami, bo poza nimi słabo to nadal wygląda. Ciekawe jakby się sprawdził wariant z Jankowskim w ataku i Brożkiem cofniętym ?

3. Od początku sezonu naszymi wiodącymi postaciami poza wspomnianym Joviciem jest Dziki Donald, Mąką i czy to się komuś podoba czy nie - Rafał Boguski. Nie jestem fanem jego gry i talentu, ale od początku tego sezonu na prawdę dobrze chłop wygląda. Nie gra świetnie we wszystkich spotkaniach, zdarzają się mu przyjęcia piłki na 3 metry, ale poza pożytkiem w ataku udziela się w obronie, walczy, nie odstawia nogi. Dobrze, że się ogarnął po tej kontuzji, bo pamiętam go z wczesniejszych wystepów i był to dramat, zero walki, odkładanie nogi, całkowity brak walki. Mam wrażenie że przypakował, zwiększył masę - oby tak dalej.

4. Ja już nie mam siły do pajaców z gwizdkiem - kolejny rodział - bramka Śląska ze spalonego, niepodytkowany karny dla nas za zagranie ręką - sytuacja bliźniaczo podobna do zagrania Rzeźniczaka w Warszawie, tutaj też obrońca niby chował ręce, ale tak nieudolnie, że przy dośrodkowaniu trafiło to w ramię. Przecież domyślał się jak pójdzie piłka, zwiększył obrys ciała - karny dla nas jak nic.

Całkowicie inna sytuacja. W Warszawie Rzeźniczak wykonał ruch w stronę piłki. Tam karny był ewidentny. Tutaj jednak ręka jest całkowicie bezwładna, nie wykonuje żadnego ruchu, dlatego sytuacja jest bardziej skomplikowana. Ja bym karnego jednak nie gwizdnął i podobno zdanie mieli w lidze+ extra.

PiVoSH92 31.08.2015 11:02

Przepis o powiększaniu powierzchni ciała nie obowiązuje od jakiegoś czasu. Teraz liczy się ruch ręki (do czy od piłki), jak szybko potencjalnie mógł obrońca zareagować i czy ręka jest stosunkowo naturalnie ułożona - Rzeźniczak jest na 3xTAK (czyli gwiżdżemy), ze Śląskiem nie jest to takie oczywiste.

Krav 31.08.2015 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1412936)
Całkowicie inna sytuacja. W Warszawie Rzeźniczak wykonał ruch w stronę piłki. Tam karny był ewidentny. Tutaj jednak ręka jest całkowicie bezwładna, nie wykonuje żadnego ruchu, dlatego sytuacja jest bardziej skomplikowana. Ja bym karnego jednak nie gwizdnął i podobno zdanie mieli w lidze+ extra.

Pewien jesteś ?Wydaje mi się, że w C+ w analizach "kontrowersji" wspominali o tym kilkukrotnie, ale może mi się coś pomyrdało ?

Cytat:

Przepis o powiększaniu powierzchni ciała nie obowiązuje od jakiegoś czasu. Teraz liczy się ruch ręki (do czy od piłki), jak szybko potencjalnie mógł obrońca zareagować i czy ręka jest stosunkowo naturalnie ułożona - Rzeźniczak jest na 3xTAK (czyli gwiżdżemy), ze Śląskiem nie jest to takie oczywiste.
Nie mniej jednak przystaje przy swoim, że obrońca był świadomy jak poleci piłka po dośrodkowaniu i mógł schować rękę. Poza tym Rzeźniczak chował rece za siebie, ale w taki sposób, by go ta piłka uderzyła. Wg nie tyle robił ruch do piłki ile świadomie schował ręce tak, żeby było widać że nie robi ruchu do piłki ale żeby jednocześnie tą piłkę zatrzymać nabierając sędziego, co z resztą mu się udało.

PiVoSH92 31.08.2015 11:27

Ależ Rzeźniczak zrobił ruch, nie ręką ale całym tułowiem do piłki, ale z perspektywy sędziego wyglądało to jak uderzenie piłki biodrem, dlatego mu się upiekło.

Siemion 31.08.2015 12:46

Wchodzisz na temat o meczu Wisła - Śląsk, a tam...dywagacje nt. przepisów dotyczących ręki i piłkarza Legii...

Patrvk 02.09.2015 16:02

Bezbłędna tabela : http://ekstraklasa.net/ekstraklasa/b...e17d2730550ab8

Według tabeli tracimy 3 pkt-y i przez to jesteśmy 6 miejsc niżej

I mogła być powtórka z rozrywki z zeszłego roku, gdy Wisła też była niepokonana i była liderem. :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:40.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl