![]() |
Cytat:
co do meczu, obudziliśmy się w drugiej połowie, pachniało wygraną ale remis na trudnym terenie jest przyzwoity. Lechia zagrała cienko w ofensywie, solidnie w obronie, czemu 2-2? bo najpierw Burliga poczarował, a później Buchalik, dwa błędy zamienione na gola. Taka ciekawostka po meczu to 33% obronionych strzałów przez Buchalika, ewenement aha i schłodźcie te napalone głowy i nie oczekujcie jakiegoś mistrzostwa, ludzie Wisła wygra mecz z Górnikiem to wg. was ma kosić do końca rundy po 5-0. Hurraoptymizm jest u was po każdym wygranym meczu, a po przegranym cały skład plus działacze do wy*ebania brawa walkę w II odsłonie i uratowanie wyniku |
|
Cytat:
Skoro widziałeś bramkę to może powiesz kto jest autorem asysty przy drugiej? Tak tak to znów ten piłkarski kaleka. :rotfl: ps. Oby sami tacy w Wiśle na przekór pomyleńcom. |
Burliga miał przy I bramce pecha, że Sadlok się ustawił tuż przed nim. I faktycznie, obaj popełnili błąd, jednam IMO to Sadlok zrobił nam tą bramkę. A Buchalik to ręcznik, na 3 celne dwie bramki i jeden strzał prosto w jego ręce, czyli gdyby nie wybronił to byłby kardynalny fuckup. Boguś się budzi, Żą Pier pokazał, że mogą być z niego ludzie, o ile nie będzie grał na skrzydle a na 10, Jović zaliczył wreszcie asystę i ogólnie pokazał coś więcej w ataku a Bury... z jego grą w defensywie nie dziwię się, że Smuda widziął go na skrzydle. Ostatnie 5-7 minut grał praktycznie w ataku (miał chyba wolną rękę w pozycjonowaniu, co wtedy akurat wyszło mu na dobre) i gdyby nie jego ewidentne braki w technice zrobiłby jeszcze bramkę. A Brożek... dostał plaster i po Pawle. Niestety, latka już nie te i napadzior bazujący na dynamice jak Broziu lepszy już nie będzie. Że 15 bramek? Instynkt pola karnego. Ale już sam bramki nie wypracuje jak kiedyś, po klepce ze Stiliciem czy po zagraniu na dobieg.
|
Przecież Brozek zanim odszedł do Turcji to w zasadzie mial dwa dobre sezony z 23 i 19 bramkami, no a teraz po powrocie w tamtym 17 teraz 15 no czego chcieć wiecej ?? ma ładować po 30 bramek? Wiadomo , że zanim coś strzeli to spieprzy najpierw pięć setek.
|
To co zrobił Jean to jest niesamowite. A miałem go za kiepskiego grajka. Ale powiedzcie mi, który zawodnik w Ekstraklasie zdobyłby równie cudownego gola? To jest zupełnie inny poziom.
|
Barrientos ponoć umie popisywać się ładnymi sztuczkami na treningach. Na grę w lidze to się nie przekłada bo to jest dobre na podwórku. Na wczorajszym meczu naliczyłem cztery zmarnowane akcje przez niego. Gość zagrywa dokładnie tam gdzie nikogo nie ma albo stoi Lechista - czyli bez zmian. Normalnie kur...icy można dostać. Co to w ogóle jest? Mimo wszystko dobra zmiana trenera bo sprytny gol (tutaj wyjątkowo sztuczki się przydały) i słaby Garguła. Mimo wszystko brawo Wisła!
|
Boguskiemu wyjdzie dobry mecz, czasami dwa lub trzy, raz na dwa trzy lata.
Właściwie to nawet nie jest kwestia meczu tylko kilku dobrych zagrań w nim, tak jak wczoraj. Nie zmienia to oceny tego zawodnika. Nie wiem jakim cudem przedłużono z nim kontrakt. |
Przed meczem większośc brała remis w ciemno.Po pierwszej połowie myślę,że najniższy wymiar kary.Po drugoiej większość mówi "frajerstwo".Panowie to juz nie możemy mówic "to jest Sparta (Wisła)".W tym składzie z tymi możliwościami finansowymi ,cieszmy sie z tego co jest.Czapki z głów za drugą połowę.
|
fakt Buchalik mogł wybronić strzał niemca.... ale imo bramka jest Jankowskiego, gdyby twardo stał w pol karnym na nogach i wyskoczyl do głowki normalnie a nie jak ciota to niemiec w ogole strzału by nie oddał/ zachowajcie choć resztki obiektywizmu.
|
Jak się laik zabiera za oceny to trudno się spodziewać, że cokolwiek zrozumie. A sprawa jest prosta. Po zachowaniu w nawet jednej sytuacji można ocenić czy ktoś wie o co chodzi czy nie wie. Abstrahując od efektu tego zachowania. Żeby Boguski mógł strzelić pierwszą bramkę musiał odpowiednio się ustawić i wiedzieć jak w takiej sytuacji należy strzelić. Nawet gdyby nie trafił i tak ta sytuacja dowodzi jego klasy. W szerokim tego słowa znaczeniu.
A, że krowa nigdy nie zmienia zdania to jej niewątpliwy przywilej. Bo przecież trudno przyznać się do bredni. ps. Barientos swoim zachowaniem udowodnił tylko że jest niedojrzały. Dużo brakło żeby zmarnował patelnię wypracowaną przez cały zespół? Tak się gra na podwórku. |
:D Buchalik jakby stal w miejscu z wyprostowanymi do gory gornymi konczynami to by sie nawet ruszac nie musial a by obronil. Zachowaj choc resztki obiektywizmu. Poza tym jego gra na przedpolu a raczej jej brak wola o pomste do nieba. Wychodzi na metr pozniej sie cofa albo wcale nie wychodzi. Suma sumarum kazde dosrodkowanie w okolice "piatki" z Buchalikiem w bramce to duze zagrozenie bo do nich praktycznie nie wychodzi. Ogolnie jest chujowym bramkarzem i w sumie nie ma sensu nad tym filozofowac nawet.
Drozd dobrze odleciales. Widac po tym co piszesz, ze w pilke w zyciu nie grales. |
Cytat:
|
Mnie podobają się dwie rzeczy
1) wku...nie Moskala po meczu za pierwszą połowę - oznacza że faktycznie zależy mu na zdobycie jak najwyższego miejsca i wie że jest na to potencjał. 2) piłkarzom tym co walczą o miejsce w pierwszej jedenastce naprawdę chce się grać. Barientos zachował się cudownie nieodpowiedzialnie ale bramka jest przepiękna i wcale nie przypadkowa cała akcja przecudna. Ta bramka może dać mu dużo pewności której mu najbardziej chyba brakuje. |
Naprawdę nie dasz radę być w środę na meczu . Nie dasz rady załatwić transportu, zamienić się w pracy. Naprawdę nie dasz rady przyjechać?
|
Drozd jesteś nie konsekwentny. Chwalisz Boguskiego za ustawienie i technikę a jedziesz po Barrientosie że tak się gra na podwórku. Bez jaj - gol był przepiękny i nie przypadkowy. Cała akcja była świetna ale to co zrobił Jean było kosmiczne. Nie wielu jest piłkarzy którzy zagraliby podobnie. W naszej lidze chyba takich nie ma.
|
Jović stylem gry przypomina mi Lahma.Z jego potencjałem może warto go na skrzydłowego przekwalifikować ?
|
Hmm, śmierdzi mi tu zwolnieniem Moskala. Cupiał jak zobaczył po ostatniej kolejce, że brakowało nam 5 pkt do 1 miejsca pewnie wymyślił sobie, że na mistrza idziemy. A tu wtopa, dlatego Moskal taki wkur.wiony.
Heh, oczywiście żart. A na poważnie. Drozd. Gdyby nie takie zagrania jak Barrientosa, które określiłeś podwórkowym graniem, nie byłoby w tym momencie na świecie Messich, Ronaldo, Neymarów itp. itd. Nie porównuję go do tych piłkarzy, ale to co zrobił, chętnie powtórzyłby Messi, który byłby wychwalany pod niebiosa przez cały świat. Nie udałoby mu się, to zjeba. Udało mu się jednak, więc należą się brawa i szacunek dla jego umiejętności. Oczywiście opisuję tylko tę jedyną akcję, w której strzelił bramkę. Bez niej byłby słaby występ. |
Kolejny remis 2-2 , tak samo jak z Legia i Jagiellonią nie potrafimy dowieźć zwycięstwa do końca . Jak się chce grac w pucharach to takie mecze trzeba wygrywać.
|
Cytat:
|
|
@Drozd
Bardzo się cieszę, że Boguskiemu wyszły ostatnie mecze. Niemniej jednak dalej uważam, że jest to po prostu słaby piłkarz, który w normalnej sytuacji finansowej klubu nie miałby tu żadnej racji bytu. Błysnął dwa razy w meczach z bardzo słabym Górnikiem i chyba niewiele lepszą Lechią. Naprawdę nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Sfrajerzyliśmy się jak zwykle i tyle w temacie. Krewa człowieka zalewa, że X mecz w sezonie remisujemy lub przejebiemy z powodu własnej nieudolności.
Druga połowa coś pięknego. Jest szansa,że Barrientos w końcu odpali i nie podzieli losu Riosa.Ten też pamiętam na treningach to była petarda nie z tej ziemi ,a w meczach cień samego siebie. |
"Slaba Lechia" hehe.
Skandal, ze ktos kto sprzedaje 4 lokcie w twarz w jednym meczu, konczy mecz na placu gry. |
Cytat:
4 łokcie w twarz :D Lepiej pogadajcie z tymi Waszymi Makuszewskimi, bo z takimi grojkami to wychodzicie na największych płaczków ligi ;) |
Cytat:
Widzac frajerstwo i placzliwosc Waszego wielkiego Sebka to szlag mnie trafia... Gdyby tacy frajerzy grali w Wiśle to dziekuje... |
Odstawiając na bok kwestie wygranych/przegranych to Lechia prezentuje się słabo. Niby wszystko mają, ale zespołowi brakuje mocy/charakteru/stylu.
|
Fakt jest taki, że u nas piłkarze z jajami i Boguś są. No i Paweł, któremu zdarza się symulka :D Mila, Makuszewski czy Nazario są tacy delikatni jak 3-letnie dziecko, ledwie kontakt i już na ziemi. A taki Jović, też niespecjalnie fizyczny jakoś umie trzymać pion w stykowych sytuacjach.
|
jak mieliśmy wygrać grając bez skrzydłowych...
Druga sprawa jaka mi się przypomniała to leżą u nas kontry, praktycznie każde podanie zamiast przyspieszać akcje to ją opóźnia, dochodzą do tego błędy w przyjęciu, brylują w tym Garguła i Boguski. Wszyscy na mecz w środę ! |
Co do Barrientosa chętnie zobaczyłby go w środku ze Stilicem od początku meczu, bo na skrzydło to on chyba za wolny jest.
|
Lukasz G. zagral strasznie slaba polowe. Dobrze ze Moskal tez widzial ze nadaje sie do zmiany. Mial on jakies dobre zagranie? Zwalnial akcje Wisly niesamowicie.
|
Cytat:
Gość zawsze daje z siebie wszystko, jest bardzo ruchliwy, co sprawia, że nie tylko jest często pod grą, ale stwarza okazje kolegom. Istnieje coś takiego jak gra bez piłki i Rafał jest piłkarzem godnym naśladowania w swoim zachowaniu na boisku. Inna sprawa to gra z piłką, Rafał praktycznie po ponad 2 letniej absencji nigdy nie powrócił do swojej optymalnej formy. Facet ma kawał serca i olbrzymią siłę woli, bo wielu by się po prostu złamało i poddało, po tym ile on spędził w gabinetach lekarskich. Ostatnio z resztą coś jakby drgnęło i Rafał gra dużo lepiej. Przypomina tego chłopaka z dawnych czasów, którego uważałem w owym czasie za naszego najlepszego piłkarza (właśnie jego, a nie Pawła). Trzymam kciuki, że podtrzyma passę i nawiąże do dawnych czasów. A nawet jeśli nie, to nadal uważam, że Rafał to są płuca Wisły i bez niego na boisku gramy dużo gorzej. Widzisz mały obrazek, a nie potrafisz się skupić na całości niestety. Tyle w temacie. |
Cytat:
Kadry porównywalne, mecz wyjazdowy 2-2 z Lechią to dobry wynik, a tu marudzenie. |
Cytat:
Chciałem tylko zauważyć, że prostszym i zdaje się skuteczniejszym sposobem było strzelić z pierwszej piłki. To był dziesiąty metr na środku bramki. Rozumiem, że trudno mówić o skuteczności skoro bramka i tak padła, ale Barrientos z piłką odwrócił się tyłem do bramki sześć metrów od niej to przyznasz niecodzienne zachowanie. Myślisz, że jakby stoperem był Głowa to bramka by padła? Po prostu obrońcom w wyniku wcześniejszej akcji zaczęły puszczać nerwy i rzucali się jak ryby wyjęte z wody. Zostali zwyczajnie rozklepani. Gdyby ta akcja została zakończona soczystym walnięciem byłaby nie mniej galaktyczna ;) Oczywiście Barrientos zrobił to z pełną kontrolą i faktycznie podobnych możliwości w naszej lidze trudno szukać. Ma szybką nogę i jest zwrotny. Niestety, a może na szczęście także postrzelony i lubi mieć piłkę przy nodze. Widać, że się stara uważam że może być ważną częścią zespołu. Oby ta bramka dała mu pewności i świadomość, że w Krakowie już wiedzą na co go stać i teraz pozostaje to przeświadczenie podtrzymywać dobrą zespołową grą. |
@s1mone Czasami mnie RB9 irytuje tym, że nie umie podać celnie wczoraj piłkę oddał bezcen albo podaje do rywala ^^
|
Mnie też często tym wkurzał i zagrał wiele słabszych meczy w Wiśle. Nie przeczę.
Często jednak ta krytyka względem niego była przesadzona. Rafał w obecnej dyspozycji jest nie tylko ważnym ogniwem, ale jednym z kluczowych graczy. Ja mu życzę jak najlepiej w przeciwieństwie do forumowych znawców. |
Cytat:
Biało-zielone pozdrowienia |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:09. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl