Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wybory prezydenckie 2015 - na kogo zagłosujesz? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9448)

ABGwislakABG 28.03.2015 17:03

Cytat:

teraz bez wazeliny włazi w tyłek jego koledze partyjnemu Jarubasowi.
vs

Cytat:

Naprawdę polecam wam kandydowanie kogoś innego niż DUDA/KOMOROWSKI/OGÓREK/JARUBAS/PALIKOT
Czytacie Wy w ogóle posty innych użytkowników, czy z automatu piszecie odpowiedzi jak tylko widzicie czerwoną ikonkę przy politycznym bądź obecnym temacie i kto ostatni się wpisał?

emj10 28.03.2015 19:20

Zwyczajnie tacy jak Smuga uskuteczniają tylko agitkę polityczną i nie mają czasu na czytanie postów wymyślając sobie kto jest albo agentem Putina, albo kumplem Jarubasa, którego nie widziałem na oczy :D

Co do świętokrzyskiego to odniosę się jutro.

Smuga 28.03.2015 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1396169)
Zwyczajnie tacy jak Smuga uskuteczniają tylko agitkę polityczną i nie mają czasu na czytanie postów wymyślając sobie kto jest albo agentem Putina, albo kumplem Jarubasa, którego nie widziałem na oczy :D

Sołtysie lepiej wyłożyć przysłowiową „kawę na ławę” niż prowadzić „wysublimowaną grę” (o, której kiedyś sam pisałeś) pod płaszczykiem niezależności. A co do Jarubasa, to trudno żebyś go nigdy nie widział, skoro jest bliskim współpracownikiem Twojego dobrego znajomego - wicepremiera Piechocińskiego. ;)

63.5 Kg 28.03.2015 20:07

Tego gościa o nicku Smuga to naprawdę nie czytajcie...
Co gość wyprawia w temacie politycznym to czysty szok...
Zabanowany na wieki wiekow....

kerim1906 28.03.2015 20:23

Smuga celnie , wołominiak emj10 ups , od teraz jak pisze ? nowość ? opoczniak włazi w tyłek każdemu kto jest przeciwko PIS , kto może podchwytuje i grają w duecie czy tworza trio , zawsze pisałem że wolę zdecydowane poglądy ( chociaż się z nimi nie zgadzam) palikota ( zmień tego nicka !) , niż ślizgacza opoczniaka emj10 , człowieka bez poglądów i kręgosłupa , jak będzie trzeba to poprze bęgowskiego z aborcyjna wandzią do kupy, ostatnio "głosował" na Wilka , czego ten mitoman nie wymyśli

"Zwyczajnie tacy jak Smuga uskuteczniają tylko agitkę polityczną" napisał jedyny na tym forum gostek emj10 związany z polityką , a może mu się tylko wydaje? już sam nie wiem ?

palikot , nie broń jarubasa bo to śmieszne i nie pasuje do Ciebie , jak chcesz dopiec Smudze wymyśl coś mądrego , kumanie się z opocznikiem emj10 do niczego dobrego Cię nie zaprowadzi

TSWojtas 28.03.2015 20:54

Ogórek dziś udzieliła wywiadu po Wiadomościach i .... wyszło że sensowny ma program - niczym JKM czy Wilk. Gdyby nie poparcie SLD można by ją rozważać ;)

kerim1906 28.03.2015 21:02

TSWojtas o Ogórek można by ją rozważać ;)"

dobre , tak trzymać, proszę coś bliżej o tym rozważaniu :haha:

Jaroo1 28.03.2015 21:04

Braun - Fronda - Żydzi
Dobry artykuł na tej frondzie, przeczytałem tylko pierwszą stronę bo dalej już mnie oczy szczypały. Ale o dziwo napisali całą prawdę. Naszym regionem trzęsą Żydzi + Amerykanie. Jeśli ktoś udaje, że jest inaczej to jest idiotą. Jeśli nikomu do myślenia nie dają fakty typu: my dla Amerykanów wszystko oni dla nas nic (wizy), Polska płaci emerytury Żydom za holocaust i komunizm, rozpętanie konfliktów na Bliskim Wschodzie - Libia, Irak, Syria, Egipt i teraz na Ukrainie, itp itd to jest zwykłym debilem.
Wyobrażacie sobie, że ktoś, np Niemcy lub Czesi ni stąd ni zowąd zaczynają płacić kasę Polakom za ich cierpienia haha. No właśnie, dobre sobie, my Żydom płacimy, tylko oni mają wszędzie jakieś specjalne prawa więc coś musi być w tych teoriach spiskowych. Nawet Oscary dostają prożydowskie filmy - to rozumiem też przypadek nie?
Jeśli ktoś zgania całą winę we wszystkim na Rosję, Putina i ruskich agentów to jest debilem do kwadratu. Dobrze kombinujecie, Putin swoje łapki macza tam gdzie może i robi dobrze dla siebie i Rosji ale jednocześnie działają Niemcy, Żydzi i Amerykanie.
Życie w przekonaniu, że najgorsza jest Rosja a wszyscy inni sa spoko albo neutralni to dokładnie taka sama sytuacja jak na linii wyborcy PO i PiSu. Jedni wyzywają od oszołomów drudzy od lemingów a w dużej części są siebie warci, jedni mają swoje niezależne media i drudzy mają swoje media, w obydwu przypadkach prawie tak samo śmieszne (przykładem jest całkowicie odjechana fronda)

Wilk i KNP
Pojawiła się tutaj dyskusja na temat Wilka. Słuchajcie, jasne jest iż jest to człowiek skończony, tak samo jak skończone jest KNP. Podzielą los UPRu. Powiedzcie mi, kto ma glosować na KNP a tym bardziej w najbliższych wyborach na Wilka. Wolnościowcy, libertarianie w Polsce to Korwin i jego partia. Poparcie dla Korwina jest w skali kraju małe (5-10%?) to tym bardziej jakie może być poparcie dla Wilka i KNP? Dla Wilka, który wystartuje w wyborach gdzie będą dodatkowo Braun, Kukiz i Kowalski, oraz oczywiście główny konkurent na jego skrzydle czyli Mikke?
Wilk jest w takiej sytuacji jak zbuntowane Ziobry odchodzące z PiSu. Tylko o ile tamci mieli wiele znanych twarzy zakładając te Solidarne Polski, czy wcześniej PJNy (Poncyljusza i reszty), mieli czas w mediach, mieli poparcie z pewnych źródeł (o ile pamiętam Ziobro byl promowany w tv trwam) i mieli z czego urywać PiSowi (ta partia ma duży elektorat więc można było go trochę podebrać) to Wilk i KNP nie mają żadnego z tych przywielejów czy atutów.
Kto ma niby na nich głosować, kto? Jak zdobędzie teraz Wilk i później KNP po 1,5% głosów to moim zdaniem będzie to ich ogromny sukces.

Antysystemowcy i ich poparcie
Namnożyło się tych walczących o sprawiedliwość. Podajecie szacunki, że mogą ci antysystemowcy zdobyć 25% w przyszłych wyborach. Proponuję trochę zbastować. Jakie 25% ludzie? Jak przebiją 15% to to będzie wszystko.
Wilk - tak jak wyżej, nikłe poparcie, daję mu 1%
Braun - mało znany i na pewno nie będzie to promowany kandydat, bez zaplecza, bez pieniędzy na kampanię. Człowiek mądry, honorowy i szlachetny ale nie ma najmniejszych szans na wypłynięcie na szeroką wodę 1-2%
Kowalski - tu już są jakieś podstawy, zaplecze, za nim przemawiają jakieś argumenty ale jego największym problemem będzie to, że w tych wyborach wystartuje właśnie tylu antysystemowych kandydatów. Tutaj świetnym wynikiem byłoby 3% głosów, myslę, że zmieści się w granicach 2-3%
Kukiz - dziwne ale promowany przez media, nie ufam mu zupełnie ale też nie odbieram mu niczego bo na razie nie było szans na weryfikację jego osoby, jego słów. Ale przeszłość to ma dziwną, jakieś flirty z PO i posiadanie tam kolegów, jakieś wystąpienia na Ukrainie i mówienie "sława Ukrainie" świadczą o nim tragicznie. Uważam go z tych wszystkich antysystemowców za najbardziej podejrzanego... Co dziwne, w niektórych sondażach ma po kilka % głosów. Jak zdobędzie 3-5% (ale wątpię, że przebije 3%) to jest świat.
Korwin - Mikke - stary wyjadacz. Dotychczas ciągle pod kreską ale wybory do PE dały nadzieję. On i jego partia są na fali wznoszącej. Korwinem ciężko już straszyć, przez tyle lat zrobiono z niego oszołoma (może i trochę nim jest :D), że ciężko wylać jakieś nowe wiadra pomyj na niego bo już wszystko zostało wylane. Ostatnio trochę się ogarnął i stara się nie kłapać dziobem o Hitlerach, prawach wyborczych dla kobiet czy paraolimpiadach. Myślę, że jemu i jego partii poparcie może tylko rosnąć. No i właśnie, fundamentalne pytanie, ile procent? Chyba musiałbym być wróżbitą żeby trafić ale daję mu więcej niż 6% ale mniej niż 10%. Nie wierzę, że żyjemy w Polsce gdzie na Korwina zagłosuje aż tyle ludu a do tego jeszcze kolejni ludzie na pozostałych antysystemowców.
Podsumowując Wilk 1%+ Braun 1-2%+ Kowalski 2-3%, Kukiz 3-5%, Mikke 6-10%, dodając po najniższych wartościach wychodzi 13%, po najwyższych 21%.
Napisałem na początku, że jak przekroczą 15% to będzie dobrze, tutaj mi wyszło max według moich szacunków 21%. Powiedzmy więc, że jak razem zbiorą w granicach 18% to będzie sukces, w te 21% nie wierzę bo... wyjaśnienie poniżej

Układ i świadomość Polaków
Jeśli antysystemowi mieliby zebrać 21% (moje najśmielsze wyliczenia) a tym bardziej 25% (szacunki, niektórych) to znaczy, że co 5 lub co 4 Polak musiałby głosować na tychże ludzi. Oznacza to również, że łączne poparcie dla systemowych partii wyniosłoby 80-75%.
Ad 1. Halo, halo, czy na prawdę co 4-5 Polak jest na tyle ogarnięty, że będzie glosował na antysystemowych? No nie róbcie sobie jaj, że aż tylu ludzi chce zmian i to pokaże w wyborach.
Ad 2. 75-80% dla PO-PiS-SLD-PSL? W wyborach do PE 2014 partie z poza polskiego parlamentu miały około 9% (KNP, RN, Zieloni, DB), partie systemowe zgarnęły resztę - wliczam w nie również SP i PR Gowina, bo trudno mi ich nazwać antysystemowymi, to był układ, który po prostu wyszedł z PO-PiSów i urwał swoim dawnym partiom troszkę głosów + trochę głosów od ludzi, którzy pewnie by je oddali na RN czy KNP ale jak zawsze dali się oszukać i myśleli, że Gowin odchodzący z PO lub Ziobro odchodzący z PiSu to będzie wielka zmiana i nadzieja dla Polski (haha, pozdrawiam Was). Zdobyli więc 91% głosów. Nawet odliczając Gowinów i Ziobry czyli licząc tylko PO-PiS-PSL-SLD-TR, zdobyli około 84% głosów.
Czego oczekujecie, że nagle Bronkowi czy Dudzie spadnie poparcie do 20%? Jasne jest, że oni dostaną razem około 70%, pewnie nawet więcej, może 75%. Broneczek ma handicap jako obecny prezydent, jest rozpoznawalny, ludzi nie obchodzi, że skakał po krzesłach (zresztą czy oni o tym wiedza jak w TVNie nie mówili?), nie obchodzi ich, że prezydent Polski nie umie pisać po Polsku, nic ich nie obchodzi, nawet to, że jest z PO, że podpisuje wszystkie zjebane ustawy. Ich tylko interesuje to, że jest zgoda i spokój, w mediach po nim nie plują, nie mówią, że się skompromitował, że coś zrobił źle więc jest git, bierny, mierny ale po co ludziom lepszy? Ważne, że się nie rzuca w oczy więc niech będzie kolejne 5 lat. Dlatego dostanie około 40-45% głosów. Duda zaś zbierze resztę z tych 75%- wynik Bronka więc dostanie koło 30-35% - może nawet więcej bo wszyscy oburzeni zamiast głosować na ludzi antysystemowych to zagłosują na Dudę żeby wygrał z Bronkiem. No ale liczmy 75%.
Ogórek, głupia ale ładna i ma dobrą opinię w mediach, do tego przedstawicielka skomuszałej partii o stałym elektoracie, czego chcieć więcej? 5-10% ma jak w banku. Tutaj pójdą głównie głosy tych, którzy nie chcą ani Bronka, ani Dudy ale będą sobie chcieli zagłosować na mocną markę - więc lepiej pojebać antysystemowych i głosować na lewicę.
Jarubas, zupełny no name ale z PSLu więc swoje też musi zdobyć. Pewnie 3-5% będzie miał.
Podsumowując, 75%+ 5-10% + 3-5% = 83% w najgorszym przypadku, a w najlepszym 90%.
Z Ogórek mogłem trochę przeszacować bo o ile w parlamentarnych komuchy mogą liczyć na 10% to tutaj po prostu nie będzie "z czego" dobić do tej 10, może koło 7% się zakręci.
Według tych obliczeń dla reszty pozostaje 17 lub 10%, uwzględniając tę porpawkę odnośnie Ogórek to dajmy 17 lub 13% dla reszty. No i to się jakoś tam pokrywa z wyliczeniami wczesniejszymi, dla antysystemowców.

Wnioski
Uważam, że nie ma się co nastawiac na jakiś wielki szał. 15% dla antysystemowych partii to będzie dobry wynik. W wyborach do PE 2014 było 9%. W tych wyborach można nie uwzględniać Palikota (pewnie zdobędzie z 1%) więc poparcie dla TR z wyborów do PE (3,5%) rozejdzie się pewnie po wszystkich (oprócz Dudy i Kowalskiego no i pewnie Brauna). Powiedzmy, że dojdzie tu 1,5% dla antysystemowych. Poparcie dla Ziobrów i Gowinów z PE2014 (razem mieli 7%) zapewne wróci w większości do PiSu, może ze 2-3% przejdzie dla antysystemu. Daje to 9% + około 4% = 13%. Do tego trochę ludzi przez ten rok się ogarnęło z poglądami zapewne i zagłosuje na niesystemowe partie. Ale ile to może być głosów 2-5%?
Także jakbym nie liczył i logicznie tego nie ubierał to 13-18% (nie wierzę w przekroczenie 20%) to jest maks na dzień dzisiejszy. I nie pomogą tu żadne afery taśmowe i inne bajery, to społeczeństwo ma zryte banie a rzeczywistość jest normalna tylko w internecie czyli tam gdzie przekaz jest alternatywny. Tylko, że internet to mały ułamek Polski. Wychodzisz poza internet, do normalnych ludzi i jest problem bo każdy ma sprany łeb albo ma wyjebane na politykę albo nie ma wyjebane no ale na kogo ma głosować? Tylko Komor lub Duda bo trzeba jebać PO lub PiS, bo mniejsze zło, bo nie zmarnować głosu. W tym przkonaniu utwierdziły mnie również 2 sondy uliczne gdzie ludzie ze środowisk bodajże Korwinowych ludziom zadawali pytania na kogo będa głosować. Większośc oczywiście Duda lub Komor, bo tak jak pisałem, internet to jedno i tutaj świat wygląda normalnie powiedzmy a ulica to zupełnie co innego i tam dalej system ma 99 (?) %, 1% może kuma coś a te wyniki Korwinów i Rn wzięły się tylko i wyłącznie z internetów, dzięki temu, że tu można jakiś inny przekaz odbierać.

Jeśli ktoś to wszystko przeczytał co spłodziłem to szacuneczek ;) Pozdro

Cytat:

Ogórek dziś udzieliła wywiadu po Wiadomościach i .... wyszło że sensowny ma program - niczym JKM czy Wilk. Gdyby nie poparcie SLD można by ją rozważać
Przecież ona jest sztuczna jak te sondaże. Nie widziałem tego wywiadu ale ludzie, nie oszukujmy się. Te wszystkie słowa ludzi z salonu to jest czysta gra, wszystko wyuczone, wykalkulowane, gesty, styl mowy, wszystko podpowiedziane przez ich doradców od pijaru.
O to własnie chodzi, że oni wszyscy mówią to co ludzie chcą usłyszeć. A później przychodzi czas po wyborach i jest chujnia bo się okazuje, że żadna obietnica nie spełniona. Nie ma się co dawac robić w konia i pokładać nadzieje w ludziach systemu.

palikot 28.03.2015 21:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1396174)
palikot , nie broń jarubasa bo to śmieszne i nie pasuje do Ciebie , jak chcesz dopiec Smudze wymyśl coś mądrego , kumanie się z opocznikiem emj10 do niczego dobrego Cię nie zaprowadzi

Ja nikogo nie bronie, tylko dziwią mnie zawsze personalne ataki za coś na co ktoś nie ma wpływu. Jakby mu zarzucił, że:
- Zabrał pieniądze przedszkolom, szkołom, rozdał na urzędników,
- Utrudnił ludziom życie jakąś decyzją
- źle czymś zarządzał
ok przyjmuje :) ale zarzucać jemu jakiś skutek, który nie koniecznie musi być z jego winy(a w tym wypadku nie jest) jest bez sensu. Dla mnie to człowiek PSL-u więc zaufania nie ma żadnego.
Ja kiedyś pisałem, należy zmienić system, bo każdy działający w tym systemie jest złodziejem, oszustem, lawirantem. Taki urok socjalizmu

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1396180)
TSWojtas o Ogórek można by ją rozważać ;)"

dobre , tak trzymać, proszę coś bliżej o tym rozważaniu :haha:

Nie dziwi was to, że:
Pis wystawia słabego kandydata
SLD - noname
PSL - noname
Palikociarnia - nawet im sie podpisów nie chciało zebrać i został na placu boju tylko Janusz?
do tego
Tusk ucieka do Brukseli...

Tu naprawdę śmierdzi jakąś wojną/bankructwem/masakrą i nikt nie chce za to brać odpowiedzialności.
Wczoraj temat Smoleńsk się pojawił... za 2 tygodnie dopiero się zacznie
Nie śmierdzi wam to?

kerim1906 28.03.2015 21:20

Jarooo1 , sprawa jest jak to mawiał bulu arcyboleśnie prosta, do roboty , zdobyć 20-25 % w prezydenckich , wspólne listy ( tutaj uważam będzie problem), i koalicjant dla PIS gotowy :alleluja:

palikot "Pis wystawia słabego kandydata" daj spokój , nie piszesz tego poważnie ? mam nadzieje przynajmniej

przyjrzałem się sondażowi na 1 stronie , przeraża mnie 10 głosów na bula , rozumiem na gów...ej ,w lisweeku , ale tutaj na stronie Wisły :shock:

IncognitoTSW 28.03.2015 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1396183)
Jarooo1 , sprawa jest jak to mawiał bulu arcyboleśnie prosta, do roboty , zdobyć 20-25 % w prezydenckich , wspólne listy ( tutaj uważam będzie problem), i koalicjant dla PIS gotowy :alleluja:

palikot "Pis wystawia słabego kandydata" daj spokój , nie piszesz tego poważnie ? mam nadzieje przynajmniej

przyjrzałem się sondażowi na 1 stronie , przeraża mnie 10 głosów na bula , rozumiem na gów...ej ,w lisweeku , ale tutaj na stronie Wisły :shock:

Merytorycznie Duda jest bardzo w porządku. Medialnie - średnio. Jarosław Kaczyński wygrałby te wybory moim zdaniem bez problemu. Duda będzie miał problem je wygrać.

kerim1906 28.03.2015 21:44

IncognitoTSW "Jarosław Kaczyński wygrałby te wybory moim zdaniem bez problemu'

chociaż moje poparcie PIS opiera się głównie o takie filary jak Kaczyński, Macierewicz i Kamiński , muszę Cię zmartwić, Prezes nie miał szans na wygraną , niestety lata (coś tak koło 25 )robienia z niego "czarnego luda" przyniosło wymierne efekty, dlatego potrzebna była śwież krew czyli Andrzej Duda

he, he, nie mogłem sobie darować http://ahalterego.salon24.pl/639106,...rzeba-zobaczyc

co ten człek ma w sobie ?

palikot 28.03.2015 21:54

http://fakty.interia.pl/raporty/rapo...ld,nId,1706488

Bu aha haha ahahaha
Ale Korwin musi być wysoko w sondażach, skoro wstawili taką atrapę? :D
teraz czekamy na poglądy w sprawie... kobiet i niepełnosprawnych :D

Smuga 28.03.2015 21:55


kerim1906 28.03.2015 22:05

korwin wymiata :haha: https://www.youtube.com/watch?featur...&v=F6ZsJWYzzYU

Bronowianin 28.03.2015 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1396155)
Ten człowiek widać ma klasę i honor (...) by potem w wyborach do parlamentu poszli pod jednym szyldem by zdobyć parlamentarną większość i zmusić PISowców do likwidacji socjalizmu

Gdzie w tym materiale widzisz 'klasę i honor' pana G. Brauna? Rzucanie na prawo i lewo zarzutami o kłamstwie i snucie teorii spiskowych nazywasz klasą? Albo może zasugerowanie porównania działalności Polskiego Radia do propagandy Goebbelsa uznajesz za honorowe? Media po prostu nie wspominają o tak niszowym kandydacie jak pan G. Braun, którego poparcie oscyluje na granicy błędu statystycznego. I bardzo dobrze, że się tak dzieje, bo brednie które opowiada przynoszą wstyd polskiej polityce. Ten człowiek jest jakimś zakompleksionym fanatykiem, który cały czas widzi zagrożenie dla 'polskości' i węszy jakieś wyimaginowane spiski, przygotowywane rzekomo przez Żydów. To jest dokładna odwrotność klasy i honoru - całe szczęście że poparcie dla tego pana nie przekroczy najpewniej 1%.

Co do likwidacji 'socjalizmu' i ciągłego mówienia o nim w kontekście obecnej sytuacji w Polsce, to radziłbym Ci sprawdzenie definicji tego słowa, a zapewne dostrzegłbyś że niestety bardzo daleko nam do takiego ustroju.

Jaroo1 28.03.2015 22:54

Bronowianin, wstydem to jesteś Ty dla kibiców Wisły Kraków.

palikot 28.03.2015 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 1396192)

Co do likwidacji 'socjalizmu' i ciągłego mówienia o nim w kontekście obecnej sytuacji w Polsce, to radziłbym Ci sprawdzenie definicji tego słowa, a zapewne dostrzegłbyś że niestety bardzo daleko nam do takiego ustroju.

masz rację. przekonałeś mnie :ulga:
poczułem takie wewnętrzne oświecenie... coś ponad transcendentalnego :shock:
to chyba Karolek z białą brodą... światłość widzę... coś sprawia, że nie mam kontroli nad swoimi ruchami, źrenice mi uciekają do góry... co się dzieje? :shock:

emj10 29.03.2015 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smuga (Post 1396171)
Sołtysie lepiej wyłożyć przysłowiową ?kawę na ławę? niż prowadzić ?wysublimowaną grę? (o, której kiedyś sam pisałeś) pod płaszczykiem niezależności. A co do Jarubasa, to trudno żebyś go nigdy nie widział, skoro jest bliskim współpracownikiem Twojego dobrego znajomego - wicepremiera Piechocińskiego. ;)

Powtarzam jeszcze raz, że jak coś sobie uzbdurałeś to nie jest zupełnie mój problem, gdyż to się leczy, więc trzeba iść do odpowiedniego specjalisty. Typowe dla pisowców zarówno w skali lokalnej, jak też państwowej są te "wysublimowane urojenia" ;)

Co do Janusza to jest on przyjacielem rodziny od czasów studiów, a nie na gruncie politycznym, więc trudno, abym miał okazję poznać lokalnego barona Jarubasa. Znam z widzenia z imprez Sawickiego, czy Kalinowskiego, ktorego ładna córka tańczy w zespole SGGW oraz Struzika, który właśnie przyklepał koalicję PiS-PSL w Wołominie, do której moje ugrupowanie jest w opozycji. Chcesz więcej to musisz porozmawiać z krewnym baronem z SLD, do którego tak ochoczo się przyznałeś :)

PS. Jaką wysublimowaną grę? :D

Takiej, ani podobnej swojej wypowiedzi nie znalazłem także masz czas dzisiaj do 24, albo sam poproś o bana za pisanie farmazonów i mitomaństwo.

kerim1906 29.03.2015 10:26

emj10 "albo sam poproś o bana za pisanie farmazonów i mitomaństwo"

emj10"Powtarzam jeszcze raz, że jak coś sobie uzbdurałeś to nie jest zupełnie mój problem, gdyż to się leczy, więc trzeba iść do odpowiedniego specjalisty"

cytaty z opoczniaka emj10 do Smugi ,mitoman i farmazonista emj10 wysyła Smugę do specjalisty, komentarz zbędny , kto nie wie o co chodzi niech prześledzi "twórczość"opoczniaka emj 10, post powyżej jest jego ukoronowaniem,już to pytanie zadawałem , nie kogo zna i na czym się zna jest pytanie?, pytanie jest kogo nie zna i na czym sie nie zna ?

Smuga 29.03.2015 11:27

A, po co czekać aż nastanie nowy dzień, skoro można, to przypomnieć już teraz :D:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10
Tylko york jest tutaj propagandzistą? Oj, jakby dobrze policzyć to przez ostatnie kilka lat przewinęło się tutaj kilkunastu takich typków. Jedni promowali swoje portale, czy inne profile na fejsbuku, drudzy prowadzili prymitywną agitkę wrzucając monotematyczne materiały zgodne z przekazem dnia, a byli też tacy co prowadzili wysublimowaną "grę" pozorując inteligentne dyskusje, które de facto miały za zadanie spowodować afirmację tych poglądów przez innych forumowiczów, a nawet uznanie je za swoje.

Dobrze to ostatnie zjawisko opisał Eryk Mistewicz w jego "Marketingu narracyjnym". Sądzę, że w przyszłym roku tego typu zjawiska mocno nasilą się w wyborach lokalnych, gdzie zaszczepienie pewnych idei w lokalnych portalach internetowych może zdać egzamin. W ostatnich dniach byliśmy świadkami wypowiedzi Hoffmana o Wołominie, który został wraz z Pruszkowem utożsamiony z patologią. Rozpętała się spora burza w mediach lokalnych, a pisowskie władze gminy i powiatu nie wiedziały jak na to odpowiedzieć. Gdyby lepiej wykorzystać tego ewidentnego babola spokojnie można byłoby zbudować narrację na nadchodzące wybory, ale opozycja jest mocno podzielona, PO w połowie przejęta przez PiS, a w SKW nie udała się rewolta i nowy-stary burmistrz, którego popierałem chce prowadzić elegancką kampanię idąc szeroką ławą.

wis.la/pb0ae

Wklejam, to, żeby nie było, iż konfabuluję.

Sołtys jak, to ma już we krwi zasłonił się niepamięcią i zaraz pewnie odtrąbi swój sukces. Za Nietzschem stwierdzi, iż „Fakt jest zawsze głupi.” i w związku z tym nie ma, co nad nim dywagować. A parafrazując wislaka wielce prawdopodobny jest taki scenariusz zdarzeń:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68
Gwarantuje że niedoszły radny z Wołomina starym zwyczajem: spuści spodnie, zrobi słupka jak piesek preriorwy po czym zakończy czymś w stylu: "Jeśli ktoś nie wie że najlepsze kasztany rosną na Placu Pigalle to nie jest godzien rozmawiać ze mną o czymkolwiek" . Ten typ już tak ma.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10
Co do Janusza to jest on przyjacielem rodziny od czasów studiów, a nie na gruncie politycznym

Naprawdę nie masz nic wspólnego z Piechońskim na gruncie politycznym? Ciekawe, bo wielokrotnie chwaliłeś się tutaj, iż, odkąd posiadasz czynne prawo wyborcze stawiasz podczas wyborów krzyżyk obok jego nazwiska.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10
Wsparciem nigdy PSL nie obdarzałem i również nie uważałem się za zwolennika tej partii (w wyborach samorządowych prowadziłem dwukrotnie kampanię przeciwko PSL, aby zmarginalizować jej wpływy na wsi), a odkąd miałem czynne prawo wyborcze głosowałem na Janusza Piechocińskiego, którego znam od dziecka jako znajomego rodziny z uczelni.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10
PS. Jaką wysublimowaną grę?

Takiej, ani podobnej swojej wypowiedzi nie znalazłem także masz czas dzisiaj do 24, albo sam poproś o bana za pisanie farmazonów i mitomaństwo.

Skoro pisanie farmazonów i mitomaństwo nie jest moim udziałem, to mogę prosić o auto-banicję, tyle że w odwrotną stronę? :>

uposledzony_ale_kumaty 29.03.2015 11:45

Renata Kim (Newsweek) wstydzi się Dudy, bo ten podjął temat zmiany waluty w Polsce. Wiadomo, powinien mowić o bigosie i wchodzić na japońskie krzesła

kerim1906 29.03.2015 15:00

Smuga to co powklejałeś powyżej jest tylko namacalnym dowodem , kto czyta to forum od lat i uczestniczy sam w pisaniu od jakiegoś czasu nie ma żadnych wątpliwości co do opoczniaka emj10, nie znajduje obecnie na politycznym żadnego aparatczyka z krwi i kości takiego jak mitoman emj10 , nie wiem jak było wcześniej ale cytat przytoczony przez Smugę a wypowiedziany przez "bohatera i" zostawia go bezdyskusyjnie z gołym tyłkiem i bez majtek " a byli też tacy co prowadzili wysublimowaną "grę" pozorując inteligentne dyskusje, które de facto miały za zadanie spowodować afirmację tych poglądów przez innych forumowiczów"

i to jest jego rola na tym forum

Smuga 29.03.2015 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronowianin (Post 1396087)
W I turze oddam głos na panią Magdalenę Ogórek. Jednakże uważam, że lewica mogła postarać się o lepszego/lepszą kandydata/kandydatkę.

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hp...c1&oe=55AC1177

palikot 29.03.2015 16:06

w Krakowie w sondzie uliczniej Korwin ma 15% Kukiz 10%. Razem prześcigają Bredzisława- 21%!!! :)
- Duda 38%
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hp...f0&oe=55A3DA47

Gwiaździsty 29.03.2015 16:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1396243)
w Krakowie w sondzie uliczniej Korwin ma 15% Kukiz 10%. Razem prześcigają Bredzisława- 21%!!! :)
- Duda 38%
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hp...f0&oe=55A3DA47

Taaa, ten wasz kandydat na prezia Krakowa tez miał duzo w sondażach ulicznych podobno, a po wyborach nie było co z niego zbierać :). Pewnie jeszcze wiarygodniejsze byłyby te sondaże internautów :).

AYALA 29.03.2015 16:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1396198)

Co do Janusza to jest on przyjacielem rodziny od czasów studiów, a nie na gruncie politycznym, więc trudno, abym miał okazję poznać lokalnego barona Jarubasa. Znam z widzenia z imprez Sawickiego, czy Kalinowskiego, ktorego ładna córka tańczy w zespole SGGW oraz Struzika, który właśnie przyklepał koalicję PiS-PSL w Wołominie, do której moje ugrupowanie jest w opozycji. Chcesz więcej to musisz porozmawiać z krewnym baronem z SLD, do którego tak ochoczo się przyznałeś :)

To teraz już wiadomo dlaczego tak bronisz okupanta, który zrujnował Polske.

dwdx1906 29.03.2015 17:04

Widać ankieta robiona w godzinach pracy urzędów, bo nie spotkano fanatyków kandydata PSL :-)

Smuga 29.03.2015 17:14


kerim1906 29.03.2015 17:19

bardzo pozytywna wiadomość, znaczy tylko tyle że bulu jedzie na oparach i obowiązuje hasło "wszystkie ręce na pokład" ,

dwdx1906 29.03.2015 17:19

Jestem za wycofaniem się Dudy.














Jeśli tylko Bronisław wykona pierwszy krok :-)

Jaroo1 29.03.2015 17:45

Pamiętacie ile procent w wyborach odbywających się na przestrzeni ostatnich lat urywali PiSowi i KNP tacy ludzie i partie jak PJN, PR, SP lub lewakom z SLD/i KNP urywał Palikot ze swoim ruchem?
Patrzę na wyniki w tej ankiecie i widzę jedno. Paweł Kukiz. Coś mi się wydaje, że zawsze w wyborach jest taka wtyka, która ma za zadanie popsuć opozycji szyki. Kukiz czyli człowiek, za którym nic nie stoi ale jakoś chody w tv ma (był w kilku programach), człowiek, który uwzględniany jest w sondażach (skoro on i Bęgowski to dlaczego nie Kowalski?), człowiek, który ma właściwie jeden postulat JOWy (i niekoniecznie jest to lek na wszystko bo jak pokazuje przykład WB to tam są JOWy i jest tak, że rządzą i tak ludzie z dwóch partii a komu innemu się ciężko przebić, nie wiem czy tego chcemy w Polsce).
Tak jak pisałem wcześniej, dla mnie to jest dziwne, a Kukiz jest mega podejrzany. Pourywa wszystkim po trochu, i PiSowi i RN i KORWINowi. Nie wiem czy człowiek z taką przeszłością, który się obudził tak późno (co on nie wiedział o nocnej zmianie i kim są jego koleżcy z PO?), który ma właściwie jeden postulat w tych wyborach zasługuje na te kilka procent głosów, które zdobędzie. Po wyborach pewnie zniknie no bo niby co dalej? Albo założy partię i będzie jakaś kontynuacja jego myśli albo znowu za 5 lat wystartuje.
Ehh, jak mnie to wkurza, zawsze się muszą do każdych wyborów jacyś rycerze obudzić i walczyć nie wiadomo o co. Zbiora co ich, pokrzyżują tym plany opozycji, ewentualnie zrobią swoją robotę w sejmie (Palikoty) znikają. Dziwne.

dwdx1906 29.03.2015 18:00

Moim zdaniem Kukiz ma intencje szczere, ale nie jest moim ideałem. Mam trochę inne poglądy na niektóre sprawy niż on. Ostatnio (wstyd się przyznać, bo to jednak chamstwo) przeglądałem wykradzioną konwersację P. Holochera i natrafiłem właśnie na rozmowę z Kukizem.

A co do pokazania w tv - zarówno Kukiz jak i Krzysztofina byli znani szerokiej publiczności już wcześniej, co ciężko powiedzieć o Kowalskim, Braunie czy nawet Wilku.

kerim1906 29.03.2015 19:16

Jaroo1 Pis-owi nic nie urwie , w 2 turze głosy z Kukiza pójdą na Dudę ,też za bardzo go nie poważam , widziałem go kilka razy i stwierdzam że chłop nie wie o co mu chodzi , myśl przewodnia jow-y i pustka , co program to zaprzecza sam sobie , każdy pamięta jak lizał tyłek urbanoplatfusom

Smuga 29.03.2015 19:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kerim1906 (Post 1396266)
każdy pamięta jak lizał tyłek urbanoplatfusom

Dodajmy też, że nigdy publicznie, za to nie przeprosił, a w tej sytuacji wypadałoby. ;)

ABGwislakABG 29.03.2015 19:32

http://naszeblogi.pl/33064-kukiz-prz...zystko-zmienil

Czyżby?

Smuga 29.03.2015 19:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1396269)

Cytat:

Na pewno nie będę głosował w wyborach na PO. Jeśli już pójdę na wybory to poprę Kaczyńskiego, UPR i Jurka
Z tego, co zacytowałem i z całości tegoż tekstu nic takiego nie wynika.

ABGwislakABG 29.03.2015 19:45

co Wy hołdu oczekujecie?

Cytat:

Co najważniejsze jednak publicznie przeprosił za ataki na Lecha i Jarosława Kaczyńskich . Zamach Smoleński był cezurą dal wielu , również Gliński ocknął się po tym wydarzeniu . Kukizowi jak przyznał najbliżej do Jurka i Kaczyńskiego. Z pewnością ten gest zbliży go jeszcze bardziej.
Jak widać i czytanie ze zrozumieniem sprawia kłopot. Nie pierwszy raz.

Smuga 29.03.2015 20:04

Przeprosił Prezesa Kaczyńskiego. Nie widzę, natomiast, aby pokajał się, za to tournée po Polsce jakie urządził sobie w 2007 roku, a podczas, którego namawiał rzecze rodaków do poparcia Platformy Obywatelskiej.

ABGwislakABG 29.03.2015 20:06

Przepraszając Prezesa przeprasza cały PiS. Przepraszając PiS przeprasza elektorat. Ciąg przyczynowo-skutkowy :)

Aaa, rozumiem. Hołd.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:37.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl