![]() |
Ktoś mądry powiedział kiedyś, że czasami trzeba zrobić krok w tył, aby później zrobić dwa kroki w przód. Wisła natomiast nie robi żadnego kroku. Stoi w miejscu od kilku lat. Titanic tonie, a orkiestra gra.
W tym klubie wszyscy żyją marzeniami. Jedni marzą o europejskich pucharach, a inni (w tym ja) o trenerze z prawdziwego zdarzenia i inteligentnych ludziach w zarządzie z właścicielem na czele. Oba marzenia są tak samo realne do spełnienia. Marzy mi się trener innowator. Takim jest Henning Berg, takimi są na pewno Skorża czy Probierz. Takim był Petrescu, którego tak łatwo oddaliśmy, a raczej oddali za przeproszeniem piłkarze. Co będzie dalej? Nie daj Bóg Moskal przegra trzy, cztery mecze z rzędu. I co? Zwalniamy? Opłacamy trzech trenerów? Przecież na litość to jest błędne koło. W tym Klubie potrzebna jest totalna rewolucja. Pan Cupiał nie ma w sobie energii na dalsze prowadzenie Wisły. Zainwestowanych pieniędzy przy tak prowadzonym biznesie nie odzyska nigdy. Krok w tył, aby zrobić dwa do przodu... Zapomnijcie o pieniądzach na transfery w przyszłym sezonie. Wzmocnimy listę płac kolejnymi odrzutami i karuzela kręcić będzie się dalej. |
http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=8846
Wyżej jest odpowiedni temat aby wypowiadać się o B.Cupiale i jego pomyśle lub jego braku na Wisełke. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Sposób w jaki prowadzi treningi, jak analizuje rywala, jak w tychże analizach korzysta z nowoczesnymi technologii. O byciu innowacyjnym świadczy sposób postrzegania piłki nożnej. Czytałem kiedyś duży wywiad z Bergiem, w którym opowiadał ile wyniósł ze współpracy z Fergussonem. Jego piłkarze czy to w Legii czy w Norwegii mówili, że żaden trener nie nauczył ich tyle w temacie taktyki ile Berg w kilka miesięcy. |
Jestem niesamowicie zadowolony wyborem Kazimierza Moskala na stanowisko trenera Białej Gwiazdy. Według mnie na chwilę obecną był to zdecydowanie najlepszy ruch jaki wykonać mógł zarząd Naszego Klubu.
Bardzo ciekawi mnie podejście innych osób do tematu wyboru nowego trenera. Zastanawiam się jakimi przesłankami kieruje się większość osób, które chętniej widziałyby na tym stanowisku załóżmy Urbana, Wdowczyka czy Zielińskiego lub całą inną plejadę gwiazd trenerskich takich jak Michniewicz czy Leńczyk. Każdy trener tego rodzaju, który dostępny jest aktualnie na rynku byłby totalnym niewypałem i kolejnym sygnałem do budowania Białej Gwiazdy w sposób totalnie amatorski. Nie potrzebujemy tutaj trenera, który przyjdzie na rok i następnie odejdzie żeby zacząć wszystko od początku i kolejnych odcinaczów kuponów jak Smuda, którzy nachapali się przez wszystkie lata wystarczająco dużo żeby z pełnym zaangażowaniem pracować w naszym klubie. Pojawiają się głosy, że "tylko trener zagraniczny może ogarnąć to towarzystwo" - a czy trener z zagranicy gwarantuje wyższe umiejętności trenerskie? W dodatku dochodzi do tego totalna nieznajomość realiów polskiej piłki, graczy w klubie i całej otoczki związanej z polską Ekstraklasą. Kolejnym aspektem wartym nadmienienia jest pensja zagranicznych trenerów - jest po prostu bardzo wysoka i żaden dobry/perspektywiczny trener nie przejdzie tutaj za grosze, a jeśli byłby to trener z zagranicy to z całą pewnością niższej półki szkoleniowiec, który nie ma szans na propozycje z lepszych klubów taki jak Stanislaw Levy. Nie jestem w stanie zrozumieć jak można krytykować lub podważać te fantastyczną decyzję zarządu Białej Gwiazdy. Dzięki tej decyzji dostaliśmy młodego trenera, który : 1) Zna realia polskiej piłki podszewki. 2) Jest byłym zawodnikiem Wisły Kraków - i z całą pewnością w tym klubie pokaże pełne zaangażowanie do prowadzenia tego zespołu do sukcesów. 3) Jest trenerem na dorobku - dla którego każdy sukces jest bardzo ważny, ponieważ tylko zasili jego trenerskie CV i będzie owocował w przyszłości pracą w dobrych lub lepszych klubach. 4) Będzie miał pełne poparcie środowiska kibicowskiego ze względu na swoją historię. 5) Z całą pewnością będzie posiadał dobry kontakt z całą drużyną. 6) Prowadzone przez niego zespoły z nie powalającą kadrą osiągały naprawdę dobre wyniki ponad stan (GKS Katowice) i Termalica (która jak zwykle nie chciała awansować do Ekstraklasy). 7) Preferuje grę po ziemi, kombinacyjną, która jest dobra dla widza. 8) Jest osobą inteligentną, która potrafi wypowiadać się we właściwym tonie, formułować poprawne zdania i najprawdopodobniej nie będzie sprawiać problemów wizerunkowym Wiśle Kraków. Jeśli ktokolwiek z Was wymagał od zarządu więcej niż zostało wykonane to musi zastanowić się na temat funkcjonowania profesjonalnego klubu sportowego i wszystkich kosztów i całego planu budowania zespołu. Jestem przekonany, że Moskal w tym momencie, przy obecnych finansach i sytuacji klubu jest IDEALNYM rozwiązaniem dla Białej Gwiazdy i dlatego dzień dzisiejszy jest dla mnie niezwykle szczęśliwym dniem. |
4 szybkie sprawy:
1.Moskal zaczyna od zera,musi dostać 100% poparcie czy to się komus podoba(sam nie mam całkowitego przekonania ) czy tez nie podoba...Trzeba zrobić wszystko żeby miał warunki komfortowe,pamietajmy ze przejmuje zespol w polowie sezonu po znanych na całym swiecie zimowych przygotowaniach Smudy... 2.Najlepsze podsumowanie prezesa Gaszyńskiego: "Od szacunku punktów nie przybywa" - i tego się trzymajmy.. 3. Moskal powiedział ze On nie jest z tych który narzeka ze mu brakuje zawodnika czy tez dwóch...Masz to co masz i zrob z tego max... 4.Moskala oceniamy po całkowitym zakończeniu sezonu...wcześniej nie ma to zadnego sensu... |
7 meczów do podziału na grupy:
- Wyjazd Warszawa - Derby - Wyjazd Białystok - DOM KSG - Wyjazd Bielsko - DOM Korona - Wyjazd Wrocław Mecze domowe z żydami, Zabrzem i Koroną to muszą być zwycięstwa. Obstawiam OPTYMISTYCZNIE 12-14pkt. PANIE KAZIMIERZU WIERZYMY W PANA! |
Cytat:
A wg Ciebie teraz zaczęła się era budowania klubu w sposób profesjonalny? Ja jestem zdania, że profesjonalizm ujrzymy wtedy, kiedy z Klubu polecą emeryci i zagraniczny szrot. Tyle w temacie. Cytat:
Pozdrawiam |
Z Probierza taki „innowator”, że po jednym obozie z, nim nasi piłkarze po około 60 minutach nie mieli już sił, aby poruszać się po boisku i tylko fart sprawiał, że nie przegrywaliśmy meczów, bo rywale nas wręcz tłamsili. To wszystko potem musiał „wziąć na klatę” Kula. Nie, kto inny jak Probierz właśnie pogonił z klubu Andrzeja Bahra, który teraz wraca do sztabu szkoleniowego Wisły. Zresztą Probierz trochę mi przypomina Smudę - dużo punktów zebranych jesienią i dryf w dół tabeli na wiosnę.
|
|
Cytat:
Drużyna Smudy może i miała jakieś mecze, w których grała ładną piłkę, albo była skuteczna. Nie miała jednak żadnego meczu, w którym taktycznie grałaby na jakimś dopuszczalnym poziomie. Wszystko to było: kopnij, biegnij, podaj do Brożka, rób wiatr (to o Rafale). Taktyka równie prosta jak jej pomysłodawca. Nawet wygranych meczów nie dao się oglądać pod kątem organizacji gry i jej kultury. Owszem, wygrane cieszyły, ale pozostawiały niepokój o przyszłość, czemu kilkakrotnie dawałem wyraz w tym okresie. A Moskal stoi, jak dla mnie, trenersko, wyżej od Dyzmy. Tylko, żeby miał autorytet i wsparcie zarządu. |
Chciałem podkreśli bardzo ważny, jak widzę pominięty zupełnie aspekt- Trener Moskal dostaje Pana Bahra. Trenera od przygotowania fizycznego.'
|
Cytat:
|
Nie zdziwiłbym się jakby Franio sam powiedział że po co mu jakiś trener od przygotowania fizycznego czy inny psycholog jak on sam sie zna na wszystkim.
Powrót Bahra to świetny pomysł, ale nie wymagam nic od Moskala w tym sezonie oprócz utrzymania. Szkoda że podpisano już tego ciotowatego staruszka Bogusia, bo była szansa się go pozbyć za 3 miesiące, tak jak i innych trzeba się sukcesywnie pozbywać ze "skrzydłowymi" na czele. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Niektórym to się wydaje, że Murinho zrywał już kontrakt by do nas zawitać, tylko ten wstrętny Gaszyński był wbrew :haha:
Przyjście Moskala przyjmuje z umiarkowanym optymizmem. Nie oczekuje od niego cudów. Cuda to u Smudy (w gębie, albo dawno) lub w sąsiedniej parafii. Oczekuje, że uda mu się na tyle ugasić zgliszcza po Smudzie, że utrzymamy się w pierwszej ósemce. Oczekuje w dłuższej perspektywie choćby niedużego, ale sukcesywnego wzrostu formy zarówno drużyny jak i poszczególnych zawodników. Oczekuje jakieś myśli w grze drużyny i realizacji założeń taktycznych. Oczekuję, że grać będą najlepsi zawodnicy. Oczekuje, że zawodnicy którzy do nas przychodzą nie będą tracić formy po pierwszym obozie przygotowawczym. Oczekuje, ze rozsądnie wprowadzani będą nowi młodzi zawodnicy, tak aby tworzyli wartość dodaną do zespołu i byli dalej "sprzedawalni". Oczekuje, że treningi, przygotowanie czy ocena zawodników nie będą prowadzone metodą na "nosa", na "schody" tylko w miarę naszych możliwości finansowych nowocześnie. Oczekuje, że swoimi wypowiedziami będzie przynosił korzyść klubowi a nie chronił własne dupsko. Czyli oczekuje normalności na miarę 2015 roku. A jak przy okazji przyjdzie fajna gra i wynik sportowy to będę cały szczęśliwy. I jeszcze jedno, przyjście Moskala to bez wątpienia wzmocnienie pozycji Gaszyńskiego. |
Cytat:
W dwóch pierwszych kadencjach Wisła rozegrała pod jego wodzą w sumie 15 ligowych spotkań, w których zdobyła 20 punktów. Ze średnią 1,33 "oczka" na spotkanie Moskal jest trzecim najgorszym trenerem Wisły w trwającej od grudnia 1997 roku "erze Cupiała". Gorsi byli jedynie Marek Kusto (1,25) i Michał Probierz (1,29). Tak tylko mówie :) ... |
A Smuda za ostatniej kadencji 1,3. Tak tylko mowie.
O pardon. Mea culpa. Faktycznie astronomiczne 1,43 za 65tys. miesiecznie. Czyli Moskal wygrywa jeden mecz i ma taka sama srednia:D |
Cytat:
http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...piala-pod-lupa |
Cytat:
|
Akurat do tego meczu zbyt optymistycznie nie podchodze ale.... nie takie rzeczy sie juz dzialy wiec nie mozna i takiej ewentualnosci wykluczyc.
|
Cytat:
Dlatego piszę o potrzebie wsparcia organizacyjnego Moskala/ Jeśli zarząd zapewni mu stabilność finansową to nie boje się o wskaźniki średniej na mecz. |
Kaziu przychodzi do klubu i wszyscy będą mieli u niego czystą kartę. To jest dobre wg. mnie to podkręci troszke rywalizacje o miejsce w składzie. Na treningach będą dawać z siebie wiecej przynajmniej powinni...
|
No to teraz jestem spokojny :
Według hiszpańskiego dziennika "Vozpopuli" w przyszłym sezonie na ławce trenerskiej Realu Madryt nie zobaczymy Carlo Ancelottiego. Nowym szkoleniowcem zostać ma Zinedine Zidane. Jak w Realu można to u nas czemu by nie można tak samo :p |
Jak dla mnie na dziś to optymalna decyzja. Tańszego (co najważniejsze) z lepszym warsztatem na dziś nie znajdziemy. I w końcu, o ile się nie mylę przestaniemy być jedynym klubem w lidze bez trenera przygotowania fizycznego (sic!). Ciekawi mnie też jak nowy trener ustawi środek pola, kluczowy w systemie jakim zapewne będziemy grać a gdzie panuje straszna posucha. Niemniej powodzenia.
Ku Chwale Wielkiej Wisły! |
Cytat:
|
Cytat:
|
Umiarkowany optymizm. Wszystko zweryfikują wyniki i to pewnie nie dwóch najbliższych meczów, a powiedzmy, najbliższych siedmiu (ze szczególnym uwzględnieniem tego drugiego - derbowego). Ja na razie jestem w stanie wyobrazić sobie każdy scenariusz z Moskalem, zarówno np. 12-15 punktów w ostatnich 7 meczach, jak i popadanie w marazm i do ostatniej chwili balansowanie na granicy 8.-go miejsca.
Ciekawi mnie, na ile wiążąca była opinia Smudy w niedawnych wypożyczeniach Zająca i niedoszłym Przemka Lecha. Gaszyński grał przez kilka lat z Moskalem w Wiśle. |
Czy ktoś wie, jakimi językami posługuje się Moskal, oprócz polskiego ?
|
proponuje tylko nie wymagac w najblizszym meczu dobrego wyniku - bo juz niektorym sie glowki zapalily - w niedziele jedziemy na niezly wpi...l , do Derbow troszke czasu jest zeby mentalnie cos zdzialac
|
Nie jestem przesadnym optymistą, nie oczekuję też nagłej zmiany gry. Ale oczekuję ze nawet grając tak słabo zaczniemy wreszcie gromadzić punkty.
Kaziu trzymam kciuki za Wisłę i za Ciebie:-) |
Moskal najlepszą opcją dostępną na rynku nie był. Ale chyba jedną z tańszych i na pewno nikt tak Wiśle jak on oddany nie będzie. Pytanie jak długo to wytrzyma (a raczej ile Cupiał wytrzyma).
Efektu "nowej miotły" się nie spodziewam. Ale chyba do derbów będzie w stanie zmotywować naszych kopaczy. |
Cytat:
|
Ja mam pytanie. Bahr wrócił do Wisły, czyli nie było trenera od przygotowania fizycznego do tej pory?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cieszę się, że Moskal został trenerem.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl