![]() |
Cytat:
Niestety ale Stilic wczoraj grał żałośnie. W zasadzie tylko do Głowy i Buchalika nie można się przyczepić. No może ewentualnie jeszcze do wyśmiewanego powszechnie Boguskiego, który owszem aktualnie grać nie umie ale przynajmniej biega jak Forrest Gump i stale coś w środku przechwytuje. W sumie to przecież nie ma się czym emocjonować. Mamy klasycznego "wiosennego" Smudę. Teraz pozostaje pytanie: rozkręcą się za parę kolejek ( co paradoksalnie może być idealne do zajęcia jakiegoś przyzwoitego miejsca na koniec) czy będą się już tak kopać po czołach do samego końca? |
Cytat:
:haha: Dobre, dobre. Rok dopiero się zaczął, a plebiscyt na żartownisia forum jest już zamknięty. Wynikiem ponad stan byłoby dziś zwycięstwo z Pogonią i remis z Lechią? Zamiast powtarzać slogany, wskaż mi proszę drużyny, które wyprzedziliśmy w rundzie jesiennej, a które "powinny" być wyżej od nas. No i przede wszystkim - napisz dlaczego tak uważasz. Bawią mnie ludzie, którzy beznadziejnej postawy Wisły upatrują np. w słabej kadrze. Przecież wczoraj mieliśmy na boisku naprawdę dobrych piłkarzy i na ławce sytuacja też była bardzo dobra - 4 ogranych zawodników i 3 młodych. Czego jeszcze trzeba? Gramy 1 mecz na tydzień na litość boską, mamy mieć 30 piłkarzy w kadrze, bo nawet na początku rundy tych 18- 20, których mamy to za mało?! Problemem Wisły jest trener. Facet bez umiejętności zmotywowania piłkarzy lub/ i wstrząśnięcia nimi, niepotrafiący wypracować ŻADNEGO schematu albo zagrania, które byłoby zaskoczeniem. Facet, którego taktyka polega na tym, żeby grać na Stilica i modlić się, żeby mu się chciało. A jak mu się nie chce, albo jest dobrze kryty, to jest po meczu. Facet, który mając dwóch szybkich skrzydłowych w kadrze woli na nich najeżdżać w mediach niż sprawić, żeby wzięli się do roboty. A w ich miejsce wystawia gościa, którego głównym atutem jest gra głową (Jankowski), albo młodego napastnika. Czasem też grał tam Boguś (jego pracowitość to za mało w ataku!), albo Garguła. My nawet rożnych bić nie potrafimy! Czyja to jest wina? Zbyt wąskiej kadry? Za słabej? |
Stilić dał wczoraj parę piłek, które powinny się zakończyć golami. Od razy mówię, że nie jestem jego sajko, ale wymagacie od niego cudów, podczas gdy reszta drużyny nie potrafi wymienić ze sobą 3 piłek. Lepiej sie przyzwyczajcie do takiej gry, bo z naszym trenejro lepiej nie będzie. Jeśli następny mecz znów zagramy z dwoma DP, to ja nie wiem.....
|
Cytat:
Nikt nie chce gram samymi juniorami ale jezeli ku... gramy piach to czemu nie sprobowac nowych rozwiazan ? Smuda niestety jest za bardzo przywiazany do nazwisk i woli kogos przestawic na zupelnie obca mu pozycje niz zaryzykowac. Patrz na Probierza ktory nie boi sie ostawic najlepszego strzelca a nie wmówisz mi że mają kadrę gorszą od nas. Czemu jezeli Semir gra piach to nie sprobuje Garguły na jego pozycji ? |
Cytat:
|
.... z miłością, odstawienie na ławkę na mecz-dwa może mu tylko pomóc - jak Brożkowi z Zabrzem.
|
Ci którzy piszą o zwolnieniu Smudy niech się pukną w cymbał. Podejrzewam, że wyczynami z boiska naszych skórokopów był bardziej poirytowany niż my sami, wystarczyło dosłownie na minutę oderwać się od dopingu, meczu i skupić na nim uwagę. Myślałem, że rękami odgania stado szerszeni wokół siebie. To nie jego wina, że nieodpowiedni ludzie sprowadzili mu dwóch czarnoskórych impotentów umysłowych na skrzydła. Z tą kadrą, z tymi finansami klubu to jest niewiarygodny cud, że jesteśmy na 5-tym miejscu dwa kroki za pucharami. Zamiast kupować takich skrzydłowych na targu w Mogadiszu za srebrniki, to szukać młodych chłopaków po 3-ligach...
Druga sprawa, jak to jest możliwe, że ponad 700 tysięczne miasto z pierdyliardem "pipidówek dolnych" wokół siebie zbiera... 9-tysięczną frekwencje. Załamka. Słaby poziom sportowy? Późna pora meczu? Stosunek cena biletu do jakości wydarzenia... To chyba główne czynniki. A janusze boją się chodzić na mecze, bo w mediach gdzie się nie obejrzymy słychać o wulgarności na stadionach, zadymach, maczetach etc... a szkoda, bo to januszowe bilety są najdroższe i to te bilety nakręcają finanse klubu. Bo nie ukrywajmy, jeden normalny bilet na A to trzy ulgowe z C. Byłem zmuszony kupić bilet przed meczem drugi raz w życiu, bo do końca nie pewny transportu. Mieszkam z kumplami 40 km od krk i busem o tej godzinie nie da się wrócić, a auto kolega załatwił na ostatnią chwile. Ludzie, jak macie pewność, że będziecie na meczu to na litość boską, kupujcie te bilety wcześniej. Słabo działa też marketing klubu. Najciekawiej działa w tej kwestii moim zdaniem Lechia. Wystarczy poobserwować chwilę ich fanpage na Facebooku. I mimo słabego poziomu sportowego (póki co) to frekwencja stoi na niezłym poziomie (jak na ekstraklasę oczywiście....) i pewnie będzie rosła. No a u nas... ktoś już wspominał kto zachęca nas do wyrobu karty kibica (która swoją drogą jest poronionym pomysłem). |
Jankowski to jest w ogole pilkarz?? Stojanov i mega asekurant.
|
Z perspektywy trybun:
- Jankowski - nie wiem, może on potrafi grać coś w piłkę, ale na pewno nie na tej pozycji, na której ustawia go Smuda. Nie ma z niego żadnego pożytku na boisku! Albo dać mu szansę na ataku albo niech nie gra wcale! - Jak najszybciej pozbyć się dwóch gości z najniższym IQ w ekstraklasie. Tych z Haiti. - Sędzia... ciągłe gwizdanie absurdalnych fauli na korzyść Pogoni. - Stilić - super gwiazdka, która nie ruszy dupy ani do górnej piłki, ani nie pomoże w odbiorze. Jak tak to ma wyglądać to niech odejdzie już teraz. - Błąd Sadloka - nie rozumiem jak można podawać piłkę w tą strefę boiska w ciemno. - Frekwencja - GDZIE JESTEŚCIE KIBICE SUKCESU?? |
Czytam o "wiosennym Smudzie", "wyrzuceniu połowy składu" i "oraniu i zaczynaniu od IV ligi" i zastanawiam się, czy ktokolwiek pamięta pierwsze dwa mecze rundy jesiennej? Gra na piach, tylko wyniki lepsze.
Nie graliśmy super, ale w stosunku doi Lechii to jest spory progres. Nie wiem czy oczekiwaliście rozklepania Pogoni na? Jakiegoś 5:0? Piłki chodzącej jak po sznurku? Po takiej chale z zeszłego tygodnia? Wszyscy wiemy, jak Franz przygotowuje zespół i że KAŻDA runda z początku to mordęga. Stawiam, że za jakieś 3-4 tygodnie złapiemy optymalną formę, pokosimy przez parę kolejek, a końcówka sezonu będzie przypominała koniec jesieni. Z Bełchatowem powinno już być solidnie. |
Cytat:
Z drugim punktem się zgadzam. Byle po rundzie wiosennej, ponieważ nikogo tu nie mamy, a właściwie nie mieliśmy, bo być może chociaż częściowo rozwiążą problem boków dwaj nasi nowi zawodnicy. Stilić tak gra. Piach na przemian z przebłyskami geniuszu, przynajmniej ekstraklasowego. Trzeba się z tym pogodzić i przyzwyczaić. Wielu mniej "fanatycznych" kibiców ma kilka pasji, często piłka nie jest największą, i traktuje wyjście na mecz na równie z pójściem do kina, teatru, opery, koncert. Niestety, na razie najwidoczniej klub przegrywa w walce o każdą godzinę wolnego czasu z innymi formami rozrywki lub relaksu. |
Ja tylko nie wiem czego niektórzy się spodziewali, przecież takie tuzy jak Uryga Boguski Garguła Jankowski Sarki Stepinski to poziom właśnie takiego Bełchatowa Pogoni Podbeskidzia Górnika czy Ruchu. Tam grają takie same gwiazdy tylko mają inne nazwiska - poziom ten sam. Mamy żenującą pomoc i skrzydła, cała nadzieja że ten Barrientos i Jovic coś potrafią.
|
Cytat:
|
Ogladałem jeszcze kilka razy sytuację po której straciliśmy bramkę...Sadlok fatalne podanie ale Uryga powinien spokojnie zdąrzyć do tej piłki a biegł jak czołg. Ciekawe kiedy wróci Stjepanović...Na bokach mimo wszystko wolę Sarkiego i Guerriera niż Jankowskiego i Boguskiego. Może jeszcze się rozkręcimy tej wiosny. Trzeba wierzyć ,że znów nadejdą lepsze dni.
|
Smua zjebal przygotowania fizyczne . Nasi są wolni , ociężali i z tego się bierze cala niemoc
|
Nasi nie są wolni i ociężali. To nie wina, tym razem, nadmiernych obciążeń. Oni biegali w tym meczu i to szybko, ale są zupełnie pod formą jeśli chodzi o czucie piłki i o czucie gry.
Przykładowe obrazki: ktoś z naszych ma wybijać piłkę z autu, a obok stoi Smuda, klnie i macha rękami, żeby ktokolwiek ustawił się do przyjęcia wyrzuconej piłki. To nie ociężałość wynikająca z przetrenowania - to ociężałość biorąca się z braku formy, a wskutek tego - pewności i szybkości decyzji. |
Cytat:
|
Jak dla mnie jedyny ratunek dla Pana Jankowskiego to przesunięcie go na obronę tak samo jak zrobiono Piszczka, sam Smuda mówi , że wystawia go bo chociaż walczy, to niech się obija w obronie, dobrze gra głową jest silny, ale ani szybkości ani dośrodkowania nic !!
|
Obrona to myślenie, ustawianie się... gdyby miał inteligencję boiskową chociażby Bogusia jak najbardziej (niezłe przechwyty i czytanie gry), popatrz chociażby jak Głowa maskuje swoje braki szybkości i zwrotności, zawsze przecinając akcję w niespodziewanym momencie... Na ten moment Jankowski powinien zostać 8 napastnikiem i postarać się ograć na tej pozycji w rezerwach po czym zacząć robić za zmiennika dla Brożka i tyle...
|
Zostało już napisane - piłka grała zawodnikami. Dobrze, że obie drużyny do końca nie ogarniały. Mistrzem polowania został jednak Sadlok.
Frekwencja naprawde tragiczna. Aż żal patrzeć na puste trybuny, gdy klub boryka sie z problemami finansowymi. Trudno nawet wymyślić, co można zrobić, by to się zmieniło. |
Co do samych przygotowań to jak szanuję Smude to warsztat NRD po prostu juz nie robi roboty. Można być wybieganym, ale jak do taktyki i ułożenia zespołu nie przykłada się dużego znaczenia to tak będzie.
Będą chłopaki biegać ,ale bez celu. O jakimkolwiek pomyślę na grę nie wspominając bo go już od dawna nie widać... Co do naszych asów w pomocy. Przyjdą Jovic, którego Smuda szykuje podobno na prawą pomoc i Barentos na lewą i może nie zobaczymy już Jankowskiego czy Guły jako pseudo skrzydłowych. Niby murzynki wczoraj mogły ten mecz wygrać,ale goście dalej grają nieprzewidywalnie. Druga sprawa to jak najszybszy powrót Ostoji. Uryga ok może i sympatyczny,do tego Polak ale póki co to nie poziom na Wisłę. |
Chciałbym, żeby Smuda kiedyś pozwolił Jankowskiemu zagrać normalnie w ataku. Albo w dwójkę z Brożkiem, albo samemu. Ale bardziej podoba mi się opcja nr 1.
Jestem pewny, że to klasyczny napastnik, który marnuje się na skrzydle. Coś jak Branko Radovanović . Swoją drogą, chłop (Branko Radovanović ) jest bez klubu. Co prawda 34 lata, ale to tylko trzy lata więcej niż ma Paweł. Wiem, że wszyscy jadą na tym forum po Jankesie jak po łysej kobyle, ale mam takie dziwne przeczucie, że pod innym trenerem niż Smuda, byłoby zupełnie inaczej. |
No właśnie, co ze Stjepanovicem? Przecież trenował od początku przygotowań tylko w sparingach nie grał.
|
Cytat:
|
W sumie z tym Jankowskim to macie rację... On powinien grac w ataku a nie na skrzydle. Jeśli się tam już by nie sprawdził to nara. Żal go oglądać na innje pozycji...
|
Przypomnę, że Jankowski w tamtej rundzie grał w środku pomocy, nie na skrzydle. Nie wiem co Smudzie odbiło
|
Cytat:
|
Ja chyba wolę żeby Smuda nie robił zmian, albo niech chociaż wpuszcza jakiś juniorów. Pomijam fakt, czy oni są na poziomie ekstraklasy ale w porównaniu z naszymi pożal się boże asami z Haiti, myślę, że nawet 3/4 tego forum lepiej zagra.
Nie zmienię zdania nawet jak ten duet zapewni nam zwycięstwo w Derbach czy na Legii. |
A propo Guerriera ,pamiętacie jego pierwsze mecze jak przyszedl?Nie wiem co sie z chłopem stało..kiwał wszysctkich na boisku szybki przebojowy mądrze grał.A teraz?Zupełnie jak by zapomniał jak sie kopie piłke..za dużo mają wolnego czasu na imprezy chyba
|
Każdy tak ma. Dopóki nie przejdzie polskiego obozu przygotowawczego.
|
Najlepiej by było jakby Smuda zagrał na dwóch napastników, Brożka i Jankowskiego tak jak grał w Ruchu, wtedy by się okazało czy się przyda. Tak samo można ze Stępińskim.
|
Zagraliśmy miernie, ale przynajmniej były jakieś sytuacje. Przy posiadaniu napastnika w formie okazje które mieli Brożek czy Sarki zostałyby zamienione na gole. Tak naprawdę można było pogonić śledzi już w pierwszej połowie, to przytrafił się farfocel sezonu Sadlokowi i ... dupa. Czarni jak to czarni - jeźdźcy bez głowy, dosłownie i w przenośni. Boguskiego można krytykować za brak wirtuozerii ale było go pełno w każdym sektorze boiska.
Do Gila nie mam słów. Mam nadzieję, że ktoś mu kiedyś połamie nogi, albo przynajmniej obije ryja, bo to co facet wyprawia jest niepojęte. Czekam na Jovicia i pozwolenie dla Barrientosa. Swoją drogą, ....a, co to za pomylenie z po.......eniem, żeby takie formalności musiały trwać miesiąc czasu. |
Oby Jovic był w kadrze na GKS
|
Gil to po prostu sędzia, który już dawno temu powinien wylecieć z ligi i wrócić w odmęty sędziowania meczów Unia Parczew - Lublinianka - tam jest jego poziom.
Zawsze gwiżdże wtedy kiedy nie trzeba, wprowadza mnóstwo chaosu na boisko i na koniec jeszcze lubi karać kartkami wtedy kiedy nie trzeba. Robak beształ go kilka razy rzucając k...ami i nic. Marciniak nie dałby sobą tak pomiatać, ale to różnica 4-5 poziomów w sędziowaniu. |
Słabo to wygląda, brakuje przede wszystkim jakości. Nie mam pojęcia dlaczego gra Uryga, niestety słabo w odbiorze, w ofensywie dno. Przy takiej mizerii naprawdę Smuda powinien ruszyć głową i spróbować przekwalifikować pewnych ludzi. Skoro z Burligi można zrobić przyzwoitego (jak na naszą ligę) prawego obrońcę to patrząc na Urygę i to że Boguski jest na tej pozycji lepszy, naprawdę zaryzykowałbym jakiś wariant z bardziej sprawnym fizycznie kopaczem - może Jankowski, może Stępiński. Naprawdę ciężko wyobrazić mi sobie że graliby słabiej niż Uryga. I tak wszystko za niego czyszczę Gumiś i Głowa. Poza tym nie myśli: wślizg przy karnym był niepotrzebny. Oczywiście Sadlok zawalił ale jaka tam była przepaść w środku. Sarki i Guerrier bez komentarza, szczególnie Sarki widać że psychicznie nie dźwiga obecności na boisku i Smudy na ławce. O Stilicu pisałem już nie raz więc napiszę jeszcze raz: jest gwiazdą tej drużyny, ale tylko na papierze.Sam nie wykreuje gry musi mieć kogoś do tego żeby poklepać, oderwać się od przeciwnika, w tej chwili to tylko Broziu spełnia te wymagania a to niestety o dużo za mało. Nie ma skrzydeł, nie ma środka, mamy napastnika który potrzebuje uczciwej piłki to coś ukłuje. I tyle. Nadzieja w nowych, że podniosą jakość bo wydaje się że papiery na to mają.
Ale żeby nie było tak wisielczo: https://www.youtube.com/watch?v=9Z8uO8OzTJg#t=266 |
Cytat:
|
Cytat:
Przy okazji warto pamiętać, że mamy już przekwalifikowanych skrzydłowych i, gdy nie gra Dudka, przekwalifikowanego Jankowskiego. Na boisku jest i tak zbyt wielu piłkarzy, którzy udają, że grają na pozycjach, do których nie są stworzeni. |
Przy założeniu że Barrientos i Jović są lepsi od Guerriera i Sarkiego (co trudnym nie jest), uważam, że powinniśmy grać w pomocy z nowymi na skrzydłach a w środku ze Śtiliciem, Boguskim i (oby jak najszybciej wyzdrowiał) Ostoją.
|
Cytat:
Co do Sarkiego to fakt, jest słaby. Ale Guerrier akurat wejscie na duzy plus. Pokazał sie z dobrej strony, dobre szybkie wejscia. Kartka z dupy wzieta, tylko sedzia wie za co chociaz i tu nie bylbym pewny. Z Guerriera coś będzie. Sarki raz na 4-5 meczy coś zagra ale to za mało. Jovic bedzie konkurencja dla Burligi i tu widze problem. Będziemy mieli 2 dobrych prawych obroncow. Pewnie Smuda znow bedzie chcial Burliga albo Joviciem łatac skrzydlo i znow posypia sie hejty. A to nie bedzie zbyt fajne. To sa nominalni obroncy |
Uryga jest najsłabszym ogniwem środka pola, ale i tak jako tako daje radę - gdyby Ostoja był zdrowy i Dudka nie musiałby cofać się czasem no obronę to warto by go wypożyczyć do I ligi, żeby tam pograł bez ciśnienia. Jednak nasza sytuacja kadrowa powoduje, że musi grać i nie idzie mu tak źle, jak wszyscy piszą.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl