Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wybory Samorządowe 2014 w Krakowie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9378)

stawski 17.11.2014 23:32

Co za wybór w drugiej turze :( albo komuch albo koleś, który co prawda nie jest pisiorem, ale był już chyba wszędzie...
Dalej nie będzie planu zagospodarowania, dalej będą sprzedawać ziemie "deweloperom" z bożej łaski budującym koszmarne bloki tfu! apartamentowce! w każdym możliwym miejscu... komunikacja miejska będzie jaka jest... ewentualnie zaczną kopać pod Wawelem żeby zrobić metro, lub postawią pomnik prezydenta tysiąclecia... Za - je -biś - cie....
dobrze przynajmniej że ta patena czy inna patera dostała tyle na ile zasłużyła... ale i tak za dużo :)
no i teraz co najmniej o letnią olimpiadę się musimy starać! a expo to mus jak nic!!!

pzkwr 18.11.2014 07:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez stawski (Post 1382412)
Co za wybór w drugiej turze :( albo komuch albo koleś, który co prawda nie jest pisiorem, ale był już chyba wszędzie...
Dalej nie będzie planu zagospodarowania, dalej będą sprzedawać ziemie "deweloperom" z bożej łaski budującym koszmarne bloki tfu! apartamentowce! w każdym możliwym miejscu... komunikacja miejska będzie jaka jest... ewentualnie zaczną kopać pod Wawelem żeby zrobić metro, lub postawią pomnik prezydenta tysiąclecia... Za - je -biś - cie....
dobrze przynajmniej że ta patena czy inna patera dostała tyle na ile zasłużyła... ale i tak za dużo :)
no i teraz co najmniej o letnią olimpiadę się musimy starać! a expo to mus jak nic!!!

Zgadzam się całkowicie. Do wyboru nieudacznik aktualny i nieudacznik przyszły - jakie kompetencje ma Lasota, żeby zarządzać milionowym miastem? Ja albo nie idę albo oddam głos nieważny. A wynikami jestem załamany, następne 4 lata stagnacji.

Gwiaździsty 18.11.2014 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1382400)
Akurat te chłopy co mają takie problemy z liczeniem to zwykle przyjezdni z Małopolski, Pomorza, czy Wielkopolski, którzy przyjechali za chlebem i już tak zostali ;)

Mnie wyniki PSL nie dziwią, bo zanosiło się na to od dłuższego czasu. Bardzo dobra kampania, wylosowanie nr 1 do sejmiku na Mazowszu, a także problemy konkurencji, w tym obcięty budżet PO na kampanię sprawiły, że zrobili rekordowe wyniki w skali kraju. Gorzej to wygląda w terenie, czyli w gminach i powiatach, gdzie PSL najmocniej z partii centralnych ukrył się pod szyldami innych KWW (jak u mnie), ale dzięki temu dostał 4 mandaty do rady miejskiej i ma szansę na drugą turę wyborów na burmistrza co jest nie lada osiągnięciem.

PS. Można jeszcze obniżyć wiek wyborczy do 13 lat to wtedy KNP i RN mogliby się załapać :p

Taa, sprawdzies to ? za chlebem na mazowiecka wiochę mało kto przyjeżdżał z tych terenów, rozumiem , ze kombinujesz jak wybrnąć z faktu kolejnych sfałszowanych wyborów w mazowieckim województwie ale nawet już SLD o tym głośno mówiło przed wyborami. Jak widać sytuacja powtarza się po raz kolejny. Chłopki z PSL-u fałszuja na potęgę. Dlatego sejmik przegłosował żeby nie było specjalnej kontroli nad przebiegem głosowania.
Jedynie zmiana rządów i wybór nowej PKW, która skieruje obserwatorów do każdej komisji w województwie mazowieckim wywróci wyniki wyborów na tym terenie.

Cytat:

Nie trzeba, głosowanie internetowe wszystko załatwi. Na tej samej zasadzie na jakiej się składa chociażby zeznanie podatkowe. Parafrazując naszego El Presidente. Moszna? Moszna.
Nie wierz w to. Przykład Estonii pokazuje, że trzeba sie od tego trzymać z daleka (znajdź i poczytaj dlaczego - zmiana wyników via internet ).

Cytat:

Zgadzam się całkowicie. Do wyboru nieudacznik aktualny i nieudacznik przyszły - jakie kompetencje ma Lasota, żeby zarządzać milionowym miastem? Ja albo nie idę albo oddam głos nieważny. A wynikami jestem załamany, następne 4 lata stagnacji.
A jakie kompetencje miał kandydat na którego głosowałeś ? To, ze jest synkiem swojego taty, właściciela sieci "Alti", z którego portfela wykręcił kampanie, na którą nie stać innych kandydatów (i to nie po raz pierwszy). Kompetencje, że jest partyjnym kolegą Grodzkiego, Biedronia i innych wynalazków ? Można by sobie wyobrazic jakie "wartości" zacząłby wprowadzać w Krakowie. Całe szczęście , ze poległ. Chroń nas Panie Boże od gości z "Ruchu Palikota",, którzy dla niepoznaki wypisuja brednie "kandydat niezależny". Kupa śmiechu.

emj10 18.11.2014 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1382417)
Taa, sprawdzies to ? za chlebem na mazowiecka wiochę mało kto przyjeżdżał z tych terenów, rozumiem , ze kombinujesz jak wybrnąć z faktu kolejnych sfałszowanych wyborów w mazowieckim województwie ale nawet już SLD o tym głośno mówiło przed wyborami. Jak widać sytuacja powtarza się po raz kolejny. Chłopki z PSL-u fałszuja na potęgę. Dlatego sejmik przegłosował żeby nie było specjalnej kontroli nad przebiegem głosowania.
Jedynie zmiana rządów i wybór nowej PKW, która skieruje obserwatorów do każdej komisji w województwie mazowieckim wywróci wyniki wyborów na tym terenie.

Nie muszę sprawdzać żeby wiedzieć ile ludzi z Małopolski uciekło w ostatniej dekadzie do Warszawy i zamieszkuje często ościenne miejscowości Warszawy, a nie żadne wsie tj. Marki, czy Ząbki. Pozniej takich czlonkow komisji biora partie centralne (glownie PSL i PiS, bo PO korzysta zwykle z lokalsow) i mamy babko pasztet. Zdarzaja się pozniej przypadki, ze odlozono jako niewazne dobre glosy, przerwano przy wyjmowaniu z urny decydujacy glos i komisja wciaz pracuje bo nie wiedza co z tym fantem zrobic, albo mamy nadgorliwego dzieciaka z PiS, ktory chcial ojcu liczyc glosy w wyborach i wyrzucono go z komisji bo tak naprawdę nie powinien się w niej znalezc jako syn kandydata. Wszystko to przypadki z ostatniej niedziele, a wioda w nich przym przyjezdni z centralnych partii.

Poza tym ja nie mowie o zadnym falszowaniu, bo o takim nie slyszlalem.

Karherop 18.11.2014 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1382417)
Nie wierz w to. Przykład Estonii pokazuje, że trzeba sie od tego trzymać z daleka (znajdź i poczytaj dlaczego - zmiana wyników via internet ).


Wierze w to co słyszę, a na taśmach wprost Graś z Krawcem powiedzieli jasno czemu jeszcze nie ma głosowania internetowego. To nie ich elektorat. Szkoda że ciemogród obszedł się z tą aferą jak z poranną zgagą - już o niej nie pamięta.

A może tak lepiej przytoczyć przykłady Holandii, USA, UK czy Hiszpanii gdzie to już działa z powodzeniem?

Poza tym dla mnie zawsze komputer będzie sprawniejszy, niż ludzka ręka licząca głosy. Jeśli możemy mieć bankowość internetową, rozliczać się ze skarbówką przez internet to i głosowanie jest możliwe i bezpieczne. POza tym ile mamy w tym kraju uczciwych ludzi? Było już sporo eksperymentów socjologicznych, chociażby z przypadkowym gubieniem portfela, który pokazuje że jest ich mniej niż myślisz. A karierowiczów czy ludzi którzy za kasę sfałszują wybory jest cała masa.

Gwiaździsty 18.11.2014 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1382422)
Wierze w to co słyszę, a na taśmach wprost Graś z Krawcem powiedzieli jasno czemu jeszcze nie ma głosowania internetowego. To nie ich elektorat. Szkoda że ciemogród obszedł się z tą aferą jak z poranną zgagą - już o niej nie pamięta.

A może tak lepiej przytoczyć przykłady Holandii, USA, UK czy Hiszpanii gdzie to już działa z powodzeniem?

Poza tym dla mnie zawsze komputer będzie sprawniejszy, niż ludzka ręka licząca głosy. Jeśli możemy mieć bankowość internetową, rozliczać się ze skarbówką przez internet to i głosowanie jest możliwe i bezpieczne. POza tym ile mamy w tym kraju uczciwych ludzi? Było już sporo eksperymentów socjologicznych, chociażby z przypadkowym gubieniem portfela, który pokazuje że jest ich mniej niż myślisz. A karierowiczów czy ludzi którzy za kasę sfałszują wybory jest cała masa.

Jakby Polska leżała tam gdzie Holandia czy Hiszpania to można by było się w to bawić, ale Polska leży tu gdzie lezy. I przykład Estonii również graniczącej z kochającą pokój Rosja jest najlepszym dowodem dlaczego dlaczego trzeba się od tego trzymać z daleka. W dodatku przykład z elektroniką a'la PKW pokazuje jakby to mogło wygladać.

Zobaczymy czy prezio Komorowski, który chyba jako jedyny ma prawo odwołać PKW (i powołać) zrobi to, czy dalej ich zatrzyma. Jesli zatrzyma po kolejnej wyborczej kompromitacji tzn., że z jakiegoś powodu taki stan rzeczy jest na rękę obecnej bandzie rządzącej.

emj10 18.11.2014 11:35

Naprawdę chcesz wprowadzać głosowanie internetowe w kraju, który jest lata za murzynami i nie potrafi ręcznie policzyć wyborów? My naprawdę jesteśmy krajem trzeciego świata, bądź republiką bananową pod wieloma względami tylko mało kto sobie z tego zdaje sprawę.

Karherop 18.11.2014 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1382427)
Naprawdę chcesz wprowadzać głosowanie internetowe w kraju, który jest lata za murzynami i nie potrafi ręcznie policzyć wyborów? My naprawdę jesteśmy krajem trzeciego świata, bądź republiką bananową pod wieloma względami tylko mało kto sobie z tego zdaje sprawę.

Wprowadzić głosowanie stacjonarne + internetowe, tak jak w przypadku składania deklaracji podatkowej.

To nie jest żadne s-f tylko normalna technologia, mamy XXI wiek, każdy ma komórkę, laptopa w domu, plastiki którymi płaci w każdym sklepie, już nie porównujcie nas do krajów 3 świata, gdzie niedźwiedzie polarne chodzą po ulicach. A już nie wspomnę że powołano ostatnio Polską Agencję Kosmiczną (co jednak wywołuje śmiech do rozpuchu).

a co do tego że zmiana nie będzie możliwa mając starych dziadów z PKW to jest bardziej niż oczywiste

mamy całe rzesze świetnych informatyków, a fakt że przetargi takie jak obecny system PKW wygrywają firmy po znajomości jest tylko jednym z wielu problemów, łatwiejszych do przeskoczenia niż się wydaje.

Coglin 18.11.2014 12:17

Wie ktoś gdzie sprawdzić wyniki głosowania do rady powiatu?

Gwiaździsty 18.11.2014 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 1382431)
Wie ktoś gdzie sprawdzić wyniki głosowania do rady powiatu?

Narazie system "leśny dziadek z PKW" uniemożliwia to jeszcze. Sam czekam na wyniki z sejmiku wojewódzkiego. Takie czekanie na Godota.

emj10 18.11.2014 13:11

Powiaty i sejmiki to można sprawdzić tylko przez znajomych w PKW, czy w KWW.

Reszta jest już znana.

madenn 19.11.2014 20:33

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/poz...nych_7441.html


Pisiaki wygrywają, ale władza u Majchra i Platformy.Podobny scenariusz za rok w parlamencie - wygrana Pis ale rząd PO. PSL + (?)SLD.

palikot 19.11.2014 21:30

Z FB........
Cytat:

"Wczoraj od rana wydzwaniali do mnie z urzędu. Okazało się, że jest jakiś błąd w wysłanym przez nas protokole. Musiałam rzucić wszystko i jechać tam oraz załatwić obecność połowy komisji tylko po to, by podpisać papierek i próbować im wyjaśnić, iż wina nie leży po naszej stronie, a błąd pojawił się w tym gównianym systemie. Okazało się jednak, iż nie chodzi im o żaden błąd, a o to, że protokół spisany ręcznie nie zgadzał się z tym wydrukowanym. Wobec tego zamiast to sprawdzić, wyjęli ten spisany przeze mnie ręcznie i kazali mi zmienić jego treść na taką, jaka jest podana w tej nieszczęsnej wydrukowanej formie. To była co prawda niewielka różnica, bo ledwo jednego głosu, ale jeśli tak postępują z innymi komisjami to ja nie mam komentarza. Jestem pewna, że pomyłki nawet o ten jeden głos nie było (sama liczyłam sejmik, bo mi na nim najbardziej zależało). Chodzi mi tu raczej o to, że większym zaufaniem darzą dane zawarte w tym systemowym protokole, niż w spisanym ręcznie właśnie dlatego, że owemu systemowi nie ufałam".
super

Arapaho 24.11.2014 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1382419)
Nie muszę sprawdzać żeby wiedzieć ile ludzi z Małopolski uciekło w ostatniej dekadzie do Warszawy i zamieszkuje często ościenne miejscowości Warszawy, a nie żadne wsie tj. Marki, czy Ząbki. Pozniej takich czlonkow komisji biora partie centralne (glownie PSL i PiS, bo PO korzysta zwykle z lokalsow) i mamy babko pasztet. Zdarzaja się pozniej przypadki, ze odlozono jako niewazne dobre glosy, przerwano przy wyjmowaniu z urny decydujacy glos i komisja wciaz pracuje bo nie wiedza co z tym fantem zrobic, albo mamy nadgorliwego dzieciaka z PiS, ktory chcial ojcu liczyc glosy w wyborach i wyrzucono go z komisji bo tak naprawdę nie powinien się w niej znalezc jako syn kandydata. Wszystko to przypadki z ostatniej niedziele, a wioda w nich przym przyjezdni z centralnych partii.

Poza tym ja nie mowie o zadnym falszowaniu, bo o takim nie slyszlalem.

Pewnie dlatego że w PSL-u o takich rzeczach się nie mówi :)?
pierwszy z brzegu przykład
http://i59.tinypic.com/fjj3mu.jpg
jest tego od groma . Znajoma była w komisji i jej szef z kilkoma sami liczyli głosy a reszty w tym jej nie dopuścili. Pewnie ma pójść z tym do sądu...? żart. W innej komisji liczyli w podgrupach,podali wyniki i tyle wiadomo,nikt tego nie sprawdzi. Po czym się okazuje że jeden z kandydatów ma zero głosów a kilka osób przyznaje się do oddania głosu na niego i twierdzą że prawidłowo wypełnili karty.
Co z babką która w 2 komisjach dostała 60 głosów a w całym okręgu 15?
Gdzie było napisane że zrobienie krzyżyka poza obrysem kratki powoduje jego nieważność?
jakim cudem wyniki IPSOS zgadzają się wszędzie poza wynikiem PIS i PSL do sejmików.
To jest kpina z ludzi i ze zdrowego rozsądku . PO i PSL to najlepsi uczniowie Bieruta - w majestacie prawa skręcili wybory

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pzkwr (Post 1382416)
Zgadzam się całkowicie. Do wyboru nieudacznik aktualny i nieudacznik przyszły - jakie kompetencje ma Lasota, żeby zarządzać milionowym miastem? Ja albo nie idę albo oddam głos nieważny. A wynikami jestem załamany, następne 4 lata stagnacji.

A który byłby udacznik ? młody Berkowicz :) ? to gość z doświadczeniem, wiedzą i kompetencjami?
Szukacie kandydata który byłby absolwentem Oxfordu :)?

emj10 24.11.2014 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1383091)
Pewnie dlatego że w PSL-u o takich rzeczach się nie mówi :)?
pierwszy z brzegu przykład

jest tego od groma . Znajoma była w komisji i jej szef z kilkoma sami liczyli głosy a reszty w tym jej nie dopuścili. Pewnie ma pójść z tym do sądu...? żart. W innej komisji liczyli w podgrupach,podali wyniki i tyle wiadomo,nikt tego nie sprawdzi. Po czym się okazuje że jeden z kandydatów ma zero głosów a kilka osób przyznaje się do oddania głosu na niego i twierdzą że prawidłowo wypełnili karty.
Co z babką która w 2 komisjach dostała 60 głosów a w całym okręgu 15?
Gdzie było napisane że zrobienie krzyżyka poza obrysem kratki powoduje jego nieważność?
jakim cudem wyniki IPSOS zgadzają się wszędzie poza wynikiem PIS i PSL do sejmików.
To jest kpina z ludzi i ze zdrowego rozsądku . PO i PSL to najlepsi uczniowie Bieruta - w majestacie prawa skręcili wybory

Nie wiem o jakich rzeczach w PSL-u mówi się, a o jakich nie mówi, gdyż PSL jest konkurencją polityczną stąd trudno, aby mnie informowali o tym, czy wybory fałszują, czy ich nie fałszują :)

Wiem natomiast, że masa tych sensacji to zwyczajne bzdury. Słynny już wzrost o 1100% w Gdynii to wyssana z palca bajeczka, gdyż w 2010 roku PSL nie miał 800 głosów, a kilka razy więcej skoro sam Kupcewicz miał ponad 5000 głosów. A pelikany łykają.
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/....html?wyniki=1

Dalej upieram się, że poza pojedynczymi przypadkami w terenie nie było większych problemów poza tymi o których sam pisałem. Wiem jak to wyglądało w kilkudziesięciu lokalach wyborczych i jakoś PiS nie prostestuje po wygranych wyborach w Wołominie ;)

Co do wyniku PSL-u to jest on naciągnięty, ale trzeba sprawidzić, czy jest to wynik broszury w całej Polsce, która już w 2010 zawyżyła wyniki nieważnych głosów w mazowieckim, czy może coś więcej.

normalny 1906 26.11.2014 23:49

Czerwony Jacek mówi o Naszym stadionie:http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...ideo,id,t.html

fialo 27.11.2014 00:02

Ja oddaje głos nieważny. Jacek to Jacek - czerwony, występ na Treningu Noworocznym, budowanie na kredyt, dotacja na Halę Wisły itd., itd., ale Lasota jest kompletnie bezpłciowy. Facet bez wyrazu, rzuca jakimiś ogólnikami, zero, absolutnie zero konkretów, na stronie internetowej żadnego programu nic nie da się o nim dowiedzieć. Na codzień zamieszkały w Olkuszu, chyba trochę nie czai realiów Krakowa, żadnych ciekawych pomysłów dla Miasta. Za duże buty na niego.

Jednym słowem wielkie rozczarowanie.

Arapaho 27.11.2014 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1383142)
Nie wiem o jakich rzeczach w PSL-u mówi się, a o jakich nie mówi, gdyż PSL jest konkurencją polityczną stąd trudno, aby mnie informowali o tym, czy wybory fałszują, czy ich nie fałszują :)

Wiem natomiast, że masa tych sensacji to zwyczajne bzdury. Słynny już wzrost o 1100% w Gdynii to wyssana z palca bajeczka, gdyż w 2010 roku PSL nie miał 800 głosów, a kilka razy więcej skoro sam Kupcewicz miał ponad 5000 głosów. A pelikany łykają.
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/....html?wyniki=1

Dalej upieram się, że poza pojedynczymi przypadkami w terenie nie było większych problemów poza tymi o których sam pisałem. Wiem jak to wyglądało w kilkudziesięciu lokalach wyborczych i jakoś PiS nie prostestuje po wygranych wyborach w Wołominie ;)

Co do wyniku PSL-u to jest on naciągnięty, ale trzeba sprawidzić, czy jest to wynik broszury w całej Polsce, która już w 2010 zawyżyła wyniki nieważnych głosów w mazowieckim, czy może coś więcej.

Wszyscy wiedzą że jest naciągnięty. W takim przypadku wybory nie są odzwierciedleniem woli narodu czyli muszą być powtórzone. Są wątpliwości - ma być powtórka . To tylko te jełopy z Wiejskiej ustaliły sobie takie prawo że to sąd orzeka czy kombinacje i machlojki albo błędy programu wypatrzyły wynik czy nie.A jest to nie do sprawdzenia bo nie są w stanie sprawiedliwie orzec skąd wynikły nieważne karty- grafologów nie wezwą.Więc trzeba powtórzyć wybory będzie sprawiedliwie, każdy sobie zagłosuje jak zechce.Kamery powinny być w lokalach, liczenie wspólne całej komisji i po sprawie . W Polsce nawet oczywiste rzeczy są skomplikowane

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1383343)
Ja oddaje głos nieważny. Jacek to Jacek - czerwony, występ na Treningu Noworocznym, budowanie na kredyt, dotacja na Halę Wisły itd., itd., ale Lasota jest kompletnie bezpłciowy. Facet bez wyrazu, rzuca jakimiś ogólnikami, zero, absolutnie zero konkretów, na stronie internetowej żadnego programu nic nie da się o nim dowiedzieć. Na codzień zamieszkały w Olkuszu, chyba trochę nie czai realiów Krakowa, żadnych ciekawych pomysłów dla Miasta. Za duże buty na niego.

Jednym słowem wielkie rozczarowanie.

Oddasz głos nieważny czyli głosujesz na urzędującego komucha. Proste i nie tłumacz się tu. Każdy nieważny albo nieoddany głos jest głosem na aktualną władzę i zawsze tak było. Wystarczy że głosują na niego jego pracownicy (urzędnicy) z rodzinami i ma pewną wygraną m.in. przez takich mądrali ja Ty

fialo 27.11.2014 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1383416)
Oddasz głos nieważny czyli głosujesz na urzędującego komucha. Proste i nie tłumacz się tu. Każdy nieważny albo nieoddany głos jest głosem na aktualną władzę i zawsze tak było. Wystarczy że głosują na niego jego pracownicy (urzędnicy) z rodzinami i ma pewną wygraną m.in. przez takich mądrali ja Ty

Ostatnią rzeczą jakiej chce jest głos na komucha, więc przekonaj mnie do Lasoty. Sam próbuje od prawie dwóch tygodni i ni chu chu, zero argumentów, a w dzisiejszej debacie, która przed chwilą się skończyła Majcher zaorał Lasotę w każdym aspekcie niestety.

Staszek 27.11.2014 21:16

Na forum Wisły kolega fialo ma problemy na kogo głosować ,ręce opadają !

fialo 27.11.2014 21:29

....a mać :D

Typie, czy rozumiesz o co chodzi? Nigdy w życiu nie zagłosuje na Majchra po primo trening noworoczny i w sumie można zakończyć wyliczankę, nie chce mi się wymieniać jego grzeszków i mankamentów jako prezydenta Krakowa, ponieważ każdy je mniej więcej zna. Chodzi mi o to, że obraz Lasoty jaki wyłania się z kampanii to obraz człowieka nijakiego, bardziej z nadania politycznego niż sprawnego samorządowca. Program (?) to same ogólniki i nic więcej, dwie debaty z Jackiem i w każdej Lasota wypadał mówiąc delikatnie źle. Dlatego prawdopodobnie po prostu nie pójdę na wybory, bo Lasota to człowiek z nie mojej bajki zdecydowanie. No chyba, że ktoś mi tu rzetelnie wymieni coś czego ja nie wiem, czyli w miarę konkretny program Marka Lasoty po objęciu stanowiska prezydenta miasta.

Staszek 27.11.2014 21:43

Typie,czy rozumiesz ze jak nie pójdziesz na wybory to majcher zostanie na kolejna kadencje.

palikot 28.11.2014 01:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Staszek (Post 1383459)
Typie,czy rozumiesz ze jak nie pójdziesz na wybory to majcher zostanie na kolejna kadencje.

nie nie, Majcher w kwestii zarządzania miastem to mniejsze zło ;)
Póki co nie wystawia wezwań do zapłaty klubowi za nieopłacony czynsz uszanujcie to.

Przestrzeń publiczna w mieście to gnój
autostrady budowane w centrum miasta zamiast na obrzeżach i wpierda.lanie co chwile świateł
urbanistyka w mieście syf domy stawiane przy 10 piętrowych budynkach grodzonych a biurowce z lasem parkingów... nigdzie nie trzyma się linni zabudowy, stawia się rozpierdalające ekrany ruczajizuje się całe miasto.
architektura budynków dramat (nieliczne perełki)
brak planów zagospodarowania,
brak wizji rozwoju celów, tylko jakieś zaściankowe plany do 2050 roku.
w tym mieście oprócz okolic rynku i Kazimierza no i może Starej Krowodrzy żyje się jak w Tomaszowie Mazowieckim z całym dla niego szacunkiem.
I co myślicie, że Lassota zmieni podejście do w.w spraw? Pierd.oli kocopoły o expo na rybitwach i przedwyborczo liże dupy nowej hucie a ja wyżej wymieniłem kwestie, które robią z miasta zaścianek. O tym nikt nie mówi. 0 lobbingu za lepszym miastem 0 wizji 0 propozycji... gówno nie wybory.
Miasto to nie tylko hale kongresowe i sportowe... to także przestrzeń, estetyka, wygoda, jakaś harmonia a wystarczy przejechać z ronda czyżyńskiego do mogilskiego żeby zobaczyć jak "miastowo" jest w Krakowie.

emj10 28.11.2014 09:27

Mieszkam blisko Tomaszowa Mazowieckiego i w ciągu roku parę razy przez tą miejscowość przejeżdżam i trudno mi zgodzić się z tym, że poziom życia jest tam podobny do ościennych dzielnic, czy nawet suburbia Krakowa. Nie porównujmy małomiasteczkowej miejscowości, która wyróżnia się na tle małych mazowieckich mieścinek, ale nie ma podejścia do dużego miasta wojewódzkiego. Tam o urbanistyce, architekturze, czy ładzie publicznym w mieście nikt w ogóle nie myśl, gdyż ludzie zastanawiają się jak opłacić studia i mieszkanie w Warszawie swoim dzieciom :)

Bartosz 28.11.2014 09:30

Cytat:

(...)Ale pan zaśpiewał na treningu noworocznym Cracovii "Nigdy nie zejdę na psy". Najważniejszy polityk miejski z takim tekstem na ustach?
- Nigdy nie śpiewam, ale takie słowa rzeczywiście padły i przeprosiłem za nie. Głupio mi się powiedziało. Ale to nie jest legitymizacja kibolstwa.
Dlaczego na biurku w pańskim gabinecie stoi tylko proporczyk "Pasów"?
- To proste. Od Wisły nie dostałem.
.........................

!!IRIVER!! 28.11.2014 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartosz (Post 1383506)
.........................

I dokładnie tyle wystarczy, aby nie głosować na Majchrowskiego. Tylko tyle i aż tyle. Ja swój głos oddaję na Lasotę, choć wcale nie jestem do gościa przekonany. Użyję argumentu (p)osła Rozenka - Zawsze głosuję przeciwko komunistom.

Krav 28.11.2014 11:52

dokładnie - tu jest system zero-jedynkowy.

1. Głosujesz na komucha - wiadomo, nie idziesz - głosujesz na komucha

Ja głosuję na Lassotę, chociaż też nie jestem do Niego przekonany. Nie mniej jednak na argument o tym, że gość nie ma doświadczenia i predyspozycji do rządzenia miastem zapytam, co takiego miał Czerwony Jacek przed objęciem sterów w 2002 r. oprócz tego, że przez rok zdarzyło mu się być wojewodą ?

fialo 28.11.2014 12:36

Pewnie się złamię i zagłosuje przeciwko czerwonemu Jackowi, ale umówmy się - obydwaj kandydaci są równie słabi, po stornie Lasoty można zapisać mu właściwie tylko jedynie jego przeszłość.

Wielka szkoda, że w Krakowie od lat nie ma poważnego kandydata z dobrym, stabilnym planem rozwoju, mającym na celu szczególnie redukcję zadłużenia. Coś takiego jak stworzył Wipler w Warszawie - ogromny plan Gospodarna Warszawa, a w nim konkretne punkty i rozwiązania. Brakuje takeigo człowieka od lat. Lasota kandydatem jest naprawdę marnym i jego jedynym atutem jest jego czerwony przeciwnik.

I jeszcze jedna ciekawa rzecz. Jacek pewnie wygra, ale dużo zależy od mobilizacji jego zwolenników, która po tylu latach i właściwie pewnej wygranej (na co wskazują sondaże), może nie być wysoka. W przeciwieństwie do wyborców Lasoty, którzy bedą zmobilizowani, żeby odsunąć Jacka od władzy. Kurs 10.00 na Lasotę w STSie mnie bardzo kusi, i chyba zaryzykuje stóweczkę, bo naprawdę różnica między nimi nie jest aż tak wielka.

uposledzony_ale_kumaty 28.11.2014 12:48

Nie ma innej opcji niż głosowanie na Lasotę jaki jest taki jest, ale przynajmniej będzie w opozycji do sejmiku, w którym większość ma koalicja PO/PSL. Wtedy jest pewność, że obie strony będą sobie patrzyły na ręce i skala przekrętów się zmniejszy......

https://www.facebook.com/zelaznalogi...873810?fref=nf

kerim1906 28.11.2014 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Staszek (Post 1383459)
Typie,czy rozumiesz ze jak nie pójdziesz na wybory to majcher zostanie na kolejna kadencje.

im tego nie wytłumaczy , lansują ten temat w całej Polsce , jest to jasne i proste , nie idziesz w Krakowie głosujesz na komucha , gdzie indziej nie idziesz albo oddajesz głos nieważny głosujesz na szmalcowniczkę urbanoplatfusową

Arapaho 28.11.2014 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1383453)
Ostatnią rzeczą jakiej chce jest głos na komucha, więc przekonaj mnie do Lasoty. Sam próbuje od prawie dwóch tygodni i ni chu chu, zero argumentów, a w dzisiejszej debacie, która przed chwilą się skończyła Majcher zaorał Lasotę w każdym aspekcie niestety.

No zajebiście jak jeden zagada drugiego w debacie to znaczy że jest lepszy.
Żeby nie było mnie też Lasota nie przekonuje i wolałbym 100 krotnie np.prof.Nowaka zresztą dziwie się od dawna czemu go nie wystawili -chłop jest na wysokim poziomie powiedziałbym że w skali krajowej .Ale wyjścia nie ma i na czerwonego głosować nie można ( a brak głosu to głos na niego)

emj10 28.11.2014 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1383416)
Wszyscy wiedzą że jest naciągnięty. W takim przypadku wybory nie są odzwierciedleniem woli narodu czyli muszą być powtórzone. Są wątpliwości - ma być powtórka . To tylko te jełopy z Wiejskiej ustaliły sobie takie prawo że to sąd orzeka czy kombinacje i machlojki albo błędy programu wypatrzyły wynik czy nie.A jest to nie do sprawdzenia bo nie są w stanie sprawiedliwie orzec skąd wynikły nieważne karty- grafologów nie wezwą.Więc trzeba powtórzyć wybory będzie sprawiedliwie, każdy sobie zagłosuje jak zechce.Kamery powinny być w lokalach, liczenie wspólne całej komisji i po sprawie . W Polsce nawet oczywiste rzeczy są skomplikowane

Żadnej powtórki wyborów nie będzie i wiesz dobrze o tym tak samo jak ja. Przesłanki do powtórki wyborów na burmistrzów/wójtów/prezydentów oraz do rady gminy nie ma żadnej. Do rady powiatu u mnie w powiecie PiS wykorzystał nr1 na liście w książeczce i również zdobył niewiarygodny wynik, który dał im samodzielną większość jednym mandatem, ale nie słyszałem, żeby ktokolwiek protestował z opozycji względem PiS-u. A sam PiS siedzi cicho od pod miotłą od dnia wyborów, aby nikt przypadkiem nie wpadł na pomysł powtórki wyborów w powiecie :D

Kwestia sejmików wojewódzkich jest taka, że i tak wszystkie mandaty rozeszły się w trójce PiS, PO i PSL, która zgarnęła 3/4 głosów i 90% mandatów. PiS i PO straciły, a PSL zyskał. Ile? Trudno powiedzieć, ale i bez tego sądzę, że PSL zakręciłby się koło 20%.

Paweł 28.11.2014 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1383416)
(...) To tylko te jełopy z Wiejskiej ustaliły sobie takie prawo że to sąd orzeka czy kombinacje i machlojki albo błędy programu wypatrzyły wynik czy nie. (...)

A chciałbyś, żeby kto o tym decydował?

emj10 28.11.2014 17:48

Jakby decydowali politycy to nic by już nie było niezależnie którą opcję reprezentują :D

palikot 28.11.2014 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1383505)
Mieszkam blisko Tomaszowa Mazowieckiego i w ciągu roku parę razy przez tą miejscowość przejeżdżam i trudno mi zgodzić się z tym, że poziom życia jest tam podobny do ościennych dzielnic, czy nawet suburbia Krakowa. Nie porównujmy małomiasteczkowej miejscowości, która wyróżnia się na tle małych mazowieckich mieścinek, ale nie ma podejścia do dużego miasta wojewódzkiego. Tam o urbanistyce, architekturze, czy ładzie publicznym w mieście nikt w ogóle nie myśl, gdyż ludzie zastanawiają się jak opłacić studia i mieszkanie w Warszawie swoim dzieciom :)

wiesz moje porównanie dotyczy ładu przestrzennego a nie poziomu życia. Jasne, że Kraków to miasto w czołówce najbogatszych, ale nie o tym mówię. Mój zarzut do radnych i prezydenta jest taki, zresztą to problem nie tylko Krakowa, ale wszystkich większych miast, że gospodarowanie miastem jest na wyrywki. Postawią 2 fajne budowle a przestrzeń obok nich, to działki z altanami, gdzie sadzi się ogórki,lub las betonu parkingowego, lub jakieś liliputy mieszkaniowe o architekturze wyciągniętej chyba z Bangladeszu, jak koło centrum kongresowego(słynny różowy domek). Pomijam fale ekranów, grodzonych osiedli, słupów na środku chodnika, kanałów na środku jezdni, metrowych chodników, wydawania WZ na coś co potem straszy wyglądem, nie trzyma linii zabudowy, a odległości między budynkami są taka, że jakby się dobrze rozpędził, to wskoczyłbyś sąsiadowi na przeciwko do mieszkania itp. razi mnie po prostu brak jakiejkolwiek koncepcji na miasto.

emj10 28.11.2014 18:16

Wynika to przede wszystkim z fatalnej planiastyki w naszych kraju, która tylko pogłębia chaos zastany po samowolce lat 90-tych oraz latach PRL-u, gdzie takie szkieletory jak ten krakowski, czy nasz warszawski stały przez dziesiątki lat.

Clue problemu:

Cytat:

Patologie przestrzenne – niekontrolowana urbanizacja, rozlewanie się zabudowy i wadliwy system planowania przestrzennego zagrażają stabilności polskiej gospodarki. Zobowiązania finansowe państwa, generowane przez wadliwie sporządzane plany miejscowe zagospodarowania przestrzennego, są obecnie szacowane przez ekspertów na 130 miliardów złotych i nadal rosną.
Cytat:

RAZEM w uchwalonych przez gminy studiach uwarunkowań tereny zabudowy mieszkaniowej mają powierzchnię 4.388.260 ha o chłonności 316 mln ludzi.
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&...,d.ZWU&cad=rja

Zupełnie irracjonalne MPZP niedostosowane do SUiKZP oraz do kierunków działania samorządów tylko pogłębiają patologię.

63.5 Kg 28.11.2014 18:33

Lasota o NIE....

Patrzy mu z oczu jeszcze wieksza szmata niż Jackowi...

uposledzony_ale_kumaty 28.11.2014 19:07

Nie Kraków, ale Warszawa, ale myślę że u nas może być podobnie
https://pbs.twimg.com/media/B3jB9MPIUAAERBt.png

dmc 28.11.2014 19:17

To akurat bajka

ABGwislakABG 28.11.2014 19:18

Nie piehwsze majsthowanie pshy wybohach Hanny Eboli-Fokstrot:

http://www.google.pl/url?sa=t&source...PJPV8oUTeG06rA


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl