![]() |
Wisla - Legia
Typ: 1 Wynik do przer: 1:1 Wynik koncowy: 3:1 Strzelcy bramek : Brożek, Stilić x2 - Vrdoljak Analiza Legia przyjezdza do Krakowa jako faworyt i Mistrz Polski. Wisla ostatnio gra bardzo dobrze i pokazuje pilke na wysokim poziomie a duet Stilic Brozek sieje postrach w Ekstrakasie. Legia w tygodniu gra mecz w LE co moze obic sie na niedzielnym meczu w Krakowie. Sadze ze w niedziele obejrzymy swietne widowisko z udzialem obu druzyn i kibicow Bialej Gwiazdy ktorzy w komplecie pojawia sie na stadionie. Moj typ to 3:1 dla Bialej Gwiazdy |
Wisła-Legia
Typ: 1 3:1 (1:1) Bramki: Stilić, Brożek / Radocić,Saganowski Paweł Brożek:17 minuta Semir Stilić: 40 minuta Garguła 78 minuta Radovic:51 minuta Wisła - Legia Strzały 16 - 14 Strały celne: 7 - 6 Posiadanie piłki 52 - 48 % Składy: Wisła: Buchalik - Burliga, Dudka, Głowacki, Sadlok - Uryga, Stilić,garguła, Boguski, Jankowsk - Brożek Legia: Kuciak, Broź, Rzeźniczak, Dossa, Brzyski - Żyro, Jodłowiec, Vrdoljak, Kucharczyk, Radovic - Saganowski Analiza; Średnie kursy wystawiane na ten mecz przez firmy bukmacherskie nie pozostawiają złudzeń, Legia jest faworytem tego meczu. Za zwycięstwo Wisły można średnio dostać 3,13 za każdą postawioną złotówkę. Czyż nie warto zaryzykować? Moim zdaniem spore value stoi po stronie gospodarzy, warto zwrócić uwagę na następujące fakty. Legia w czwartek gra swój pierwszy mecz w lidze europy, na pewno jej zawodnicy będą chcieli po raz kolejny pokazać, że ich niezła gra w Europie to nie przypadek. Nie znaczy to oczywiście, że zlekceważą Wisłę w niedzielę, ale... to będzie jednak "tylko" mecz polskiej ekstraklasy. Legioniści raczej będą mieć z tyłu głowy myśl, że nawet ewentualną porażkę bez problemu odrobią w późniejszej części sezonu, wszak są przez media uważani za hegemonów tej ligi. Ostatnie zwycięstwo warszawiaków przy Reymonta miało miejsce w 2012 roku, każdy kibic pamięta jednak okoliczności tego wydarzenia. Szukając dalej, Legia pokonała Wisłę na jej terenie w 2009 roku, a więc 5 lat temu. Od tamtej pory, pomijając porażkę 1:2, wyniki to: 4:0, 0:0, 1:0. Wyniki Legii w tym sezonie na wyjazdach: 3:1 z dziurawką jak ser szwajcarski obroną Cracovii, 3:1 z Jagiellonią oraz porażka z Podbeskidziem 1:2. Wisła natomiast u siebie zaliczyła remis 1:1 ze słabym Piastem, 2:2 z Ruchem, zwycięstwa 3:1 z Lechią oraz 1:0 z Bełchatowem. Biała Gwiazda przystępuje do tego meczu w najsilniejszym składzie, z wypoczętym po kartkowej pauzie jej najlepszym stoperem, Głowackim. Legia, zważywszy na bardzo słaby defensywnie środek pomocy Wisły, raczej strzeli w tym meczu bramkę. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 3:1 Do przerwy: 1:1 Strzelcy: Stilić, Brożek,Brożek - Kosecki |
Wisła - Legia
Typ:1 Wynik 2-1 Do przerwy 1:0 Strzelcy Paweł Brożek,Mariusz Stępiński , Radović |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 3:2 Do przerwy: 1:1 Strzelcy: Stilić, Brożek, Głowacki - Radović, Żyro Analiza: Wisła Kraków pozostaje liderem T-Mobile Ekstraklasy. To był mecz walki przeplatany dobrym i szybkim futbolem ofensywnym po obydwóch stronach. Jednak to Wisła była bardziej zmobilizowana oraz żądna zwycięstwa z aktualnym mistrzem Polski. Doping kibiców Wisły, jakiego już dawno nie słyszano na Reymonta, wyzwolił w drużynie dodatkową ambicję oraz chęć do oddania serca za ten wspaniały klub. Żaden zawodnik nie odkładał nogi i nie unikał ostrych kontaktów z przeciwnikiem, czego dowodem jest kontuzja Łukasza Garguły oraz liczba żółtych kartek w tym meczu. Zaangażowania nie brakowało również Legii, jednak piłkarze gości sprawiali wrażenie, jakby nadal trawili srogą porażkę której doznali w czwartkowym meczu z Lokeren. Gospodarze w profesorski sposób wykorzystali niemoc oraz błędy rywala w bezpośredniej walce o mistrzostwo Polski. Zdobywając komplet punktów Wisła Kraków pozostaje na fotelu lidera, powiększając własne szanse na zdobycie upragnionego tytułu. W tej pozytywnej atmosferze oraz z seria zwycięstw w bagażu Wisła uda się na mecz derbowy z Cracovia. Rywalowi zza Błoń będzie niezmiernie ciężko cokolwiek zdziałać przeciwko tak grającej Wiśle. Tymczasem trener Berg oraz piłkarze Legii maja teraz twardy orzech do zgryzienia, gdyż toczą walkę na dwóch frontach. Z jednej strony Legia nie może przegrywać kolejnych meczy w T-Mobile Ekstraklasie jeżeli nadal chce się liczyć w walce o tytuł. Z drugiej jednak strony włodarze z Warszawy liczą na zyski z wygranych meczy w Lidze Europy oraz na ewentualny awans do dalszej fazy rozgrywek. Ci najwięksi optymiści marzą nawet o finale w Warszawie z udziałem Legii. Przy takiej grze jaką prezentuje obecnie Legia pozostaną to jednak tylko marzenia. |
Wisła- legia
wynik koncowy 3:1 wynik do przerwy 1:0 strzelcy Stepinski. brozek , stilicz- zyro analiza Wisła wejdzie w gre wysokim agresywnym presingiem z cego nie pozwoli legi na składne akcje po błędzię legi i szybkim kontrataku Wisła strzeli gola na 1 do 0 do pierwszej połowy 2 połowa legia będzie chciała odrobic straty z czego sie odkryje obrona a to pozwoli Wisle strzelic kolejne dwa gole na koniec spotkania legia strzeli bramkę honorową w ostatnich minutach tego spotkania |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik końcowy: 2:0 Wynik do przerwy: 1:0 Strzelcy: Stilić, Brożek. Analiza meczu: 21 wrzesień to dzień długo zapowiadanych DERBÓW POLSKi.Naprzeciw siebie staną obecny lider i vicelider rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy.W mojej opinii mecz będzie miał przebieg tzw:'' szachów" obie drużyny nie będą chciały ruszyć do skomasowanych ataków lecz będą czekały na pojedyncze błędy.W mojej jednak opinii Wisła wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku i umocni się na pozycji lidera i jednocześnie powiększy przewagę nad najgroźniejszym obecnie rywalem.Przypominam że Legia w czwartek zagra pierwszy mecz w LE z Lokeren i podejrzewam że trener Berg podobnie jak w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław wystawi najmocniejszy obecnie skład, i jeśli zdecyduje się na podobne posunięcie na Reymonta 22 polegnie w Krakowie,ponieważ jak wiemy polskie kluby grające w europejsckich pucharach nie od lat mają problemy gry co 3 dni( Przykład Legii z tamtego sezonu 3 pkt z Apollonem i aż 5 porażek,za to dobra gra w lidze).Chyba że trener Berg wystawi rezerwowy skład na Wisłę? Szczerze powiedziawszy wątpie...lecz bardzo możliwe jest kilka zmian w składzie.Co do Wisły prezentuje chyba najbardziej ofesnywny futbol obecnie w Ekstraklasie,gra w defensywie też wygląda na dobrym poziomie.Stawiam na Wisłe, ponieważ na stadionie zawita komplet kibiców i to poniesie Białą Gwiazdę do zwycięstwa.Co najważniejsze Wisła nie ma większych zmartwień kadrowych.Do składu wraca Arkadiusz Głowacki po zeszłotygodniowej absencji.A do dyspozycji trenera Smudy nie będą tylko:Wilde Donald Guerrier oraz Marko Jovanovic.Natomiast Legia nie będzie mogła skorzystac z Bereszyńskiego.Typuje wynik 2:0 po golach Pawła Brożka i Semira Stilica.W tym meczu Legia zapłaci' frycowe" za grę co 3 dni. |
Wisła - Legia
Typ: 2 Wynik końcowy: 0:2 Wynik do przerwy: 0:0 Strzelcy: Radovic, Junior (obym się mylił :>) |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 1:0 Do przerwy: 0:0 Strzelcy:Garguła |
Typ: X
Wynik: 0:0 Wynik do przerwy: 0:0 Strzelcy: Brak Wisła Kraków w niedziele podejmuje na własnym boisku Legie Warszawę. Faworytem pozostaje Legia, która mimo wszystko wydaje się być silniejszą drużyną, niż liderująca Wisła która do tej pory w lidze nie zaznała porażki. Za nami już 8 kolejnych ligowych potyczek, w których Legia aż dwa razy schodziła "na tarczy". Jest to wynik, którego w Warszawie się wstydzą, bowiem Legii prognozowano szturm ekstraklasowej tabeli. Tymczasem to odwieczny rywal z południa polski wyprzedza "Wojskowych" w rozrachunku o 2 punkty. Motywacji na pewno nie zabraknie obu zespołom, Legia będzie chciała objąć prowadzenie w tabeli, natomiast piłkarze "Białej Gwiazdy" mają jeszcze w pamięci lanie ze stadionu przy ul. Łazienkowskiej które otrzymali nie tak dawno, bo zaledwie kilka miesięcy temu. Teraz jednak spotykają się zupełnie odmienione zespoły (zwłaszcza ten spod Wawelu). Sam stawiam tutaj na ciekawy mecz, lecz bezbramkowy remis. Typuję tak, ponieważ uważam, że pomimo tego iż oba zespoły lubią grać otwarty futbol i strzelają dużo bramek (przy tym również sporo tracąc) to lubią remisować. Warto wziąć też pod uwagę, że Wisła mniej goli strzela jak i traci na swoim boisku (stosunek 7z-4s) niż na wyjazdach, a 50% bo 2 z 4 rozegranych na płycie przy ul. Reymonta 22 spotkań w tym sezonie zakończyły się remisem. Zachowawczy futbol jaki nakaże grać swoim podopiecznym trener Smuda celem zdobycia jednego punktu, a właściwie pozbawienia większej zdobyczy punktowej Legii i zachowania pierwszego miejsca w lidze przesądzi o remisowym wyniku. Moje przekonanie potęguje fakt, że Legia do Krakowa przyjedzie zmęczona po dzisiejszym meczu Ligi Europejskiej. To również ważny mecz dla obu bramkarzy którzy zaprezentują się z dobrej strony. Kuciak który był ostatnio w słabszej dyspozycji w końcu poczuje się pewniej między słupkami, natomiast forma Buchalika która z meczu na mecz jest coraz lepsza również zostanie kontynuowana. Na zakończenie, warto dodać fakt, że piłkarze Wisły wyraźnie czują respekt przed Legią, czym dają wyraźne sygnały, że będą zadowoleni z jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Ponad 30 tysięcy fanów obu drużyn opuści stadion z poczuciem niedosytu, ponieważ do zwycięstwa zabraknie naprawdę niewiele. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik : 4:0 Do przerwy: 3:0 Strzelcy : Głowacki, Brożek , Stilić x2 Analiza meczu: Szybko strzelona przez Wisłę bramka ustawiła pierwszą połowę. Legioniści długimi momentami wyglądali jak "dzieci we mgle", a piłkarzom Białej Gwiazdy wszystko wychodziło jak na treningu. Na szczególną uwagę zasługują bardzo dobrze wykonywane przez Wisłę stałe fragmenty gry, po których padły 2 gole. W drugiej połowie gra się wyrównała, lecz Legia nie umiała wykorzystać dogodnych sytuacji , by zaliczyć choćby honorowe trafienie. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 1:0 Do przerwy: 0:0 Strzelcy: Brożek |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik końcowy: 3:1 Wynik do przerwy: 3:0 Strzelcy: Brożek, Stilić, Jankowski, Kosecki Analiza: Już tylko kilka dni dzieli nas od meczu lidera w vice-liderem. Lider, czyli Wisła Kraków do tej pory jako jedyna drużyna w Ekstraklasie nie przegrała jeszcze żadnego meczu w tym sezonie. Vice-liderem jest natomiast aktualny mistrz Polski - Legia Warszawa. Drużyna ze stolicy zanotowała w tym sezonie dwie porażki, jednak mimo to wciąż mają mniej straconych bramek od Wisły (8-9). Jest to również zespół ze statystycznie najlepszym atakiem w lidze. Do tej pory strzelili 19 bramek, a ich przeciwnicy 18. Bukmacherzy są zgodni - faworytem jest Legia. Jednak aktualny Mistrz Polski gra trzy dni wcześniej mecz w ramach Ligi Europejskiej, przez co prawdopodobnie w Krakowie nie zagrają najsilniejszym składem. W drużynie "Białej Gwiazdy" może zabraknąć Arka Głowackiego, który nabawił się urazu na treningu. Pod jego nieobecność w meczu z Zawiszą defensywa Wisły sprawowała się słabo. W ostatnich trzech meczach raz wygrywała Wisła, raz Legia, a raz padł remis. Co ciekawe w ataku krakowskiego zespołu najprawdopodobniej zagra Paweł Brożek, który w meczach przeciwko Legii strzelił aż 11 goli w 17 meczach. Jest to bardzo imponujący wynik, który może się powiększyć dzięki wysokiej formie grającego w pomocy Semira Stilicia. Obstawiam, że ten mecz zakończy się zwycięstwem Wisły 3:1, gdyż Legia nie zagra podstawowym składem, bo kilku zawodników będzie musiało odpocząć po Lidze Europy, a także gospodarze będą niesieni dopingiem ponad 30 000 kibiców. Obie drużyny zagrają ofensywny futbol, pójdą na wymianę ciosów jednak to krakowianie stworzą więcej okazji i to oni strzelą więcej bramek. Dodatkowo między słupkami coraz lepiej spisuje się Buchalik, który w niektórych sytuacjach uratuje swoją drużynę przed stratą większej ilości bramek. |
Wisłaa
Wisła vs Legia
Typ : 1 Wynik: 3:0 Do przerwy : 1:0 Strzelcy : Brożek, Štilić, Stępiński Analiza: Do Krakowa przyjeżdża Mistrz Polski , będzie pełny stadion kibiców ponad trzydzieści tysięcy widzów. Mecz zacznie się od ataków Legii ale tylko do 15 minuty, potem Wisła przejmie inicjatywę nad grą, będą atakować aż strzelą pierwszą bramkę , strzelcem pierwszej bramki będzie Paweł Brożek do końca pierwszej połowy utrzyma się wynik 1:0. Druga połowa zacznie się tak samo jak pierwsza Legia zacznie atakować ale tylko przez chwilę. Wisła zacznie atakować skrzydłami , będą mieli wiele sytuacji i w końcu drugą bramkę dla Wisły strzeli Semir Štilić Wisła dalej będzie stwarzać sobie sytuacje ale nic nie wykorzysta. Trener Smuda dojdzie do wniosku aby wpuścić na plac gry Mariusza Stępińskiego i Emmanuela Sarkiego. Emmanuel Sarki będzie bardzo dobrze grał i w końcu wrzuci piękną piłkę w pole karne gdzie Mariusz Stępiński strzeli piękną bramkę z główki. Po strzeleniu trzeciej bramki gra się unormuje będzie dużo spięć w środku pola. Będzie kilka żółtych kartek. Legia będzie faworytem ale polegnie! Wisła pozostanie na pierwszym miejscu w tabeli z dwudziestoma jeden punktami. Legia straci drugie miejsce w tabeli na rzecz Górnika Zabrze. Wisła na koniec sezonu zostanie MISTRZEM POLSKI i będzie grała w grupie Ligi Mistrzów w końcu się doczekamy Polskiej drużyny w UEFA CHAMPIONS LEAGUE Statystyki meczu : Wisła - Legia Strzały 19 - 8 Strzały celne: 8 - 4 Posiadanie piłki 60 - 40 % |
Wisła vs Legia
Typ : 1 Wynik: 2:1 Do przerwy : 0:1 Strzelcy : Brożek, Głowacki, Duda |
Wisla - Legia
Typ: 1 Wynik: 3:0 Do przerwy: 2:0 Strzelcy: Brozek, Stilic, Gargula W przeciwienstwie do europejskich pucharow Legia nie zachwyca forma w Ekstraklasie. Oczywiscie w duzym stopniu spowodowane jest to rotacja w skladzie i wystawianie mocniejszego w Europie a ogrywanie glownie rezerwowych w Polsce. Zapewne trener Berg bedzie sie trzymal tej taktyki po czwartkowym meczu z Lokeren a i znajac pilkarzy wystepujacych w polskiej lidze nalezy sie spodziewac, ze bardziej 'spinac' sie beda na mecze europejskie odpuszczajac lige. Dokladajac do tego chec udowodnienia czegos przez Wisle, dawno niewidziane tlumy oraz atmosfere na Reymonta, forme Wisly, slaba forme Kuciaka oraz obrony Legii (strata 5 bramek w dwoch ostatnich meczach) nalezy z oczekiwac wygranej Wisly. Pytanie tylko w jakich rozmiarach. Zakladajac optymistycznie, ze skutecznoscia nie zawioda mozna mysle spokojnie oczekiwac 2 bramek strzelonych jeszcze w pierwszej polowie, nastepnie lekkie wycofanie sie Wisly do obrony, kontrolowanie meczu i czekanie na kontry, ktora przynajmniej jedna moze okazac sie skuteczna. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 3:1 Do przerwy: 1:1 Strzelcy:Sadlok, Brożek, Jankowski - Sa Analiza: Przystępujemy do tego meczu w roli faworyta i przy pełnym od miesięcy stadionie. Chłopaki będą niesienie fanatycznym dopingiem. Ostatnie mecze pokazały, że początki spotkań lubią należeć do nas i liczę na szybko zdobytą bramkę, która lekko mogłaby utemperować poczynania piłkarzy ze stolicy. Niestety zdarzają nam się też okresy totalnego odcięcia od kreatywności na boisku i braku pomysłów na zagranie składnej, ofensywnej akcji. To może spowodować, że Legia, która nie powinna wyjść w najmocniejszym ustawieniu (puchary europejskie to jednak wymuszają) może nam coś strzelić przed przerwą. Znając jednak trenera Smudę i znowu bazując na ostatnich spotkaniach liczę, że w razie takiego wypadku chłopaki się podniosą i dadzą nam 3 punkty oraz bezpieczną przewagę w tabeli za pozostałymi drużynami. |
Wisła - Legia
typ: 1 wynik: 2-0 do przerwy: 1-0 strzelcy Garguła, Brożek Wisła na początku osiągnie dużą przewagę i udokumentuje ją szybko strzeloną bramką. Później do głosu dojdzie Legia, ale jej ataki będą nieskuteczne, do końca I połowy przewaga warszawskiej drużyny będzie wyraźna. Po przerwie nadal Legia będzie przeważać, ale to Wisła strzeli drugą bramkę po kontrataku. Po tym zdarzeniu, Legia straci pewność siebie i to Wisła będzie do końca meczu będzie panować na boisku. |
Ponownie zwracam uwagę, że analiza typu polega na przedstawieniu argumentów dlaczego typujemy tak, a nie inaczej. Analiza typu nie jest przedstawieniem meczowych statystyk czy też "relacją" z meczu....
|
Wisła - Legia
typ: 2 wynik: 1-3 do przerwy: 1-1 strzelcy: Paweł Brożek - Kosecki, Kucharczyk, Radović Starcie lidera z wiceliderem zapowiada się bardzo emocjonująco i uważam, że w tym meczu padnie sporo bramek (niestety większość ze strony Legionistów). Obie te drużyny dysponują sporą siłą rażenia w ataku. Legia zdobyła już 19 bramek w dotychczasowych meczach, Wisła - o jedną mniej. Krakowianie radzą sobie w tych rozgrywkach nadspodziewanie dobrze, szczególnie jak na sytuację kadrową, więc kiedyś musi przyjść moment słabości. Moim zdaniem nadejdzie on właśnie w niedzielę, bo mamy do czynienia z chyba najsilniejszym rywalem Wisły w polskiej lidze. Drużyna z Warszawy na moment wybije Wiślakom myśli o pierwszym miejscu w tabeli. Atmosfera, jaka będzie panować w niedzielę przy Reymonta, z pewnością nie zwiąże nóg Legionistom, a tylko podgrzeje ich do walki. PS. Obym się myliła :D |
Wisła - Legia
TYP: 1 Wynik 2-0 Do przerwy: 0-0 Strzelcy: Brożek, Stilić |
Wisła - Legia
typ: 2 wynik: 0-2 do przerwy: 0-1 strzelcy: Żyro, Kosecki Jako że multum typów już podano licząc na sukces trzeba postawić na taki, który pojawiał się rzadko i liczyć na to że się nei sprawdzi i będzie odwrotnie. ANALIZA: Lekką zagadką jest skład personalny jaki desygnuje do boju na R 22 Hening Berg - wiadomo w czwartkowy wieczór Legia zagra w wymarzonych rozgrywkach LM... sorry tzn LE. Wynik 3-0 dla Wisły wykluczyłem - Bereszyński jest kontuzjowany więc na pewno nie zagra... Dzisiejsze doniesienia o kontuzji Głowackiego - niewątpliwej ostoi Wiślackiej defensywy (można było zaobserwować ile ona traci bez niego podczas meczu w Bydgoszczy) skłoniły mnie do wytypowania takiego a nie innego wyniku. Z nadzieją, że wynik będzie zgoła odmienny czekam na niedzielny pojedynek. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 1-0 Do przerwy 1-0 Strzelcy: Brożek |
Wisła Kraków - Legia Warszawa
do przerwy X, koniec 1 do przerwy 1-1, wynik końcowy 3-1 strzelcy: Brożek, Garguła, Boguski - Saganowski Analiza: Legia po wyczerpującym meczu z belgijskim przeciwnikiem w LE ma dość mało czasu na regenerację. Biorąc pod uwagę grę na kilku frontach nie jest możliwe wystawienie optymalnego składu w LE i TmE. Skład rezerw Legii może i wystarczy na Koronę, ale z optymalnym składem Wisły nie ma większych szans. Równy mecz byłby możliwy w przypadku optymalnego składu obydwu drużyn, jednak rezerwy starczą do przerwy. Do przerwy będzie remis, bo na tyle starczy umiejętności warszawiakom. Po przerwie Wisła zacznie zdobywać pole i będzie coraz bardziej rozklepywać obronę rywala. Horroru nie będzie i rozstrzygnięcie padnie przed 80 minutą, jednak Wiślacy będą walczyć o każda piłkę, a Legia atakować będzie, jednak nie uda jej się przebić przez dobrze zorganizowaną wiślacką obronę. |
Wisła Kraków - Legia Warszawa
TYP : 2 WYNIK : 1-2 DO przerwy : 0-1 Strzelcy : Stępiński / Kucharczyk 2x Mecz zacznie się od grożnych ataków zespołu Legii i po kilku szybkich akcjach zaskoczą krakowian i obejmą prowadzenie w meczu po strzale Kucharczyka. Wisła nie bedzie mogła odnależć swojego tempa i stylu gry jak dotad prezentowali a Legia umiejętnie rozzbijając ataki Wisły bedzie grożnie kontrować. Taki rezultat 1-0 dla Legii utrzyma sie do przerwy. Po przerwie Wisła ruszy do ataku lecz to Legia zdobędzie drugiego gola w tym meczu po kolejnej kontrze i znowu Kucharczyk trafi do bramki Wisły. W ostatnim kwadransie Legia sie pogubi i straci bramke lecz Wisła już nie bedzie w stanie doprowadzic do remisu mimo kilku dogodnych sytuacji, Wisła-Legia 1-2 :( |
Wisła-Legia
Typ: 1 Wynik: 2:1 Do przerwy 1:0 Strzelcy: Stilić, Brożek-Radović |
Typ: X
Wynik: 1:1 Wynik do przerwy: 0:0 Strzelcy: Stilici, Vrdoljak Analiza: Typ: X Wynik: 1:1 Wynik do przerwy: 0:0 Strzelcy: Stilic, Vrdoljak Analiza: Typuję w niedzielnym meczu remis. Dlaczego? Zarówno Legia jak i Wisła podejdą do tego meczu arcypoważnie. Legia po meczu z Lokeren nie będzie w pełni sił, dlatego też moim zdaniem ograniczy się głównie do kontrataków z którymi do przerwy powinni sobie poradzić wiślacy. Wisła w pełnym składzie zapewne będzie grać atakiem pozycyjnym. Mecz napewno będzie zacięty, co pokazywały wcześniejsze mecze obu drużyn. Poza tym dawno mecz Wisły z Legią nie zakończył się podziałem punktów więc tym razem jest duża szansa że tak się stanie. Moim zdaniem bramki padną dopiero po przerwie gdy gra się trochę otworzy i zarówno Wisła jak i legia stworzą sobie sytuacje strzeleckie. Typuje na strzelców najlepszego gracza Wisły Stilicia, oraz Vrdoljaka który być może ustrzeli karnego (sędzia z Mazowsza). |
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Typ: 1 Wynik: 2:0 Wynik do przerwy: 1:0 Strzelcy: Semir Stilić,Paweł Brożek Analiza: Przewiduję trudne spotkanie,które zakończy się dwu bramkową wygraną gospodarzy,znając podejście trenera Smudy do spotkań z mocnymi rywalami,Wisła nie zaatakuje od 1 minuty a najpierw sprawdzi co pokazuje rywal,nie przewiduję gola w pierwszych 20 minutach meczu,mimo że 30 tys na trybunach swoje robią.Legia Warszawa zapewne ostrożnie podejdzie do meczu nie chcąc za szybko stracić gola,który ustawiłby mecz.W ataku drużyna Wisły Kraków ma znacznie więcej do zaoferowania,szybka wymiana podań będzie kluczem do rozerwania szczelnej obrony Legii,tutaj widzę szansę na gola dla Semira Stilicia,który znajduje się w życiowej formie.Po przerwie do głosu spróbuje dojść drużyna gości i zapewne stworzy swoje okazje ale solidna obrona Wisły nie powinna jej pozwolić na doprowadzenie do remisu,bardziej otwarta gra to woda na młyn dla drużyny gospodarzy i w ostatnich 10 minutach gry Wisła dobije rywala z kontry lub stałego fragmentu gry i zakończy ten mecz. |
konkurs
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Typ: 1 Wynik:4:0 Wynik do przerwy: 2:0 Strzelcy: Paweł Brożek 14 min.,Jankowski 39 min,Semir Stilić 69 min.,Emmanuel Sarki 78 min. Mecz lepiej zacznie Wisła przewiduję że pierwszą bramkę strzeli do 15 minuty, potem Legia będzie próbować nawiązać walkę i na jakiś czas przejmie inicjatywę nad grą. Strzelcem pierwszej bramki będzie Paweł Brożek, kolejną bramkę strzeli Maciej Jankowski jeszcze w pierwszej połowie do końca pierwszej połowy utrzyma się wynik 2:0. W drugiej połowie Legia zacznie atakować ale tylko przez chwilę. Wisła zacznie atakować skrzydłami , będą mieli wiele sytuacji i w końcu drugą bramkę dla Wisły strzeli Semir Štilić Wisła dalej będzie stwarzać sobie sytuacje ale nic nie wykorzysta. Trener Smuda dojdzie do wniosku aby wpuścić na plac gry Mariusza Stępińskiego i Emmanuela Sarkiego. Emmanuel Sarki będzie bardzo dobrze grał i strzeli piękną bramkę. Wisła pozostanie na pierwszym miejscu w tabeli. Statystyki meczu : Wisła - Legia Strzały 11 - 7 Strzały celne: 6 - 4 Posiadanie piłki 55 - 45 % Składy: Wisła: Buchalik - Burliga, Dudka, Głowacki, Sadlok - Uryga, Stilić,garguła, Boguski, Jankowsk - Brożek(z ławki Sarki,Guerrier,Stępiński) Legia: Kuciak, Broź, Rzeźniczak, Dossa, Brzyski - Żyro, Jodłowiec, Vrdoljak, Kucharczyk, Radovic - Saganowski |
Wisła Kraków - Legia Warszawa
Typ: 1 Wynik: 1:0 Wynik do przerwy: 0:0 Strzelcy: Stilić Wg mnie, ze sportowego punktu widzenia patrząc, to Legia pozostaje faworytem tego meczu. Z drugiej strony, nie ulega wątpliwości, że jej piłkarze mogą być nieco zmęczeni po grze w europejskich pucharach, zwłaszcza, że dwa ostatnie mecze zagrali w niemal identycznym składzie. Wisła z kolei, złapała w ostatnich meczach swój rytm i nie tylko wygrywa, ale przede wszystkim gra całkiem dobrze. Sądzę, że Franciszek Smuda, pamiętając ostatni wynik meczu z Legią ustawi drużynę nieco bardziej defensywnie niż ostatnio (wbrew temu co mówi). Dlatego obstawiam, że mecz będzie wyrównany i prawdopodobnie, wygra drużyna, która strzeli pierwszą bramkę. Wisła dawno nie grała przy komplecie publiczności, co dodatkowo może przełożyć się na jej lepszą grę. Štilić jest w bardzo dobrej formie i jego indywidualne umiejętności mogą pozwolić wykorzystać chociaż jedną ze stworzonych okazji i przesądzić wynik meczu. |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik: 2:1 Do przerwy: 0:0 Strzelcy: Brożek, Sarki - Kucharczyk |
Wisła - Legia
Typ: 1 Wynik końcowy: 3:2 Wynik do przerwy: 1:2 Strzelcy: Stilić, Boguski, Sadlok - Radović, Vrdoljak |
Wisła - Legia
typ: 1 wynik: 2-1 do przerwy: 1-0 strzelcy: Brożek, Stilić, Radović Swoje typy opieram na dotychczasowych wynikach obu ekip. Wisła wraz z Legią przodują w ligowej stawce, lecz w lepszej sytuacji przed hitem kolejki są gospodarze. Na korzyść Wisły przemawia atut własnego boiska, wsparcie kibiców oraz świetna forma w ostatnim czasie. Statystyki pokazują również, że Biała Gwiazda nie przegrała jeszcze w tym sezonie spotkania, za to legioniści schodzili dwukrotnie pokonani z boiska. Nie bez znaczenie na wynik meczu będzie miał fakt, że trzy dni przez spotkaniem Legia grała w Lidze Europejskiej. Czołowym zawodnikom gości może nie wystarczyć sił na pełne 90 minut. Najlepszymi obecnie piłkarzami w obu ekipach są strzelcy bramek, których wytypowałem w konkursie. Dlatego, są to najprawdopodobniejsze nazwiska do wpisania się na listę strzelców. |
Wisła Kraków-Legia Warszawa
typ: 1 Wynik: 3-1 do przerwy: 1-1 Strzelcy: Brożek x2, Stilić-Radović Typ opieram na obecnej formie dwóch najlepszych obecnie drużyn w Polsce. Wisła pokazuję przez ostatni czas bardzo równą formę i do tego bardzo ładny dla oka styl. Ponad to nawet w meczu w którym nie do końca kontroluję sytuację na boisku, potrafi zdecydowanie wygrać (mecz z Zawiszą). Niewątpliwym atutem Białej Gwiazdy będą kibice, 30 tys ludzi powinno ponieść Wiślaków po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Nie bez znaczenia będzie fakt, iż Legia w czwartek grała mecz w Lidze Europy, a przed tygodniem grali w niedziele bardzo trudny mecz ze Śląskiem, a w każdym z tych meczów od początku grał najlepszy gracz Wojskowych, Radović, co też może odbić się na jego dyspozycji. |
Mecz
Wynik 1
Do przerwy 0:0 Koniec meczu 1:0 Strzelec P.Brozek Wedkug mnie Legia na R22 przyjedzie osłabiona wywiad z Bergiem Dalej Wisla będzie zmotywowana tym zeby utrzymać lidera. Myśle ze Franek dobrze przygotował drużyne i przedewszystkim mam nadzieje Ze Arek dojdzie do siebie . Z Wislackim pozdrowieniem :) JBG |
Wisła Kraków-Legia Warszawa
typ: 1 Wynik: 5-2 do przerwy: 1-1 Strzelcy: Brożek, Stilić, Głowacki, Stępiński, Guerrier - Jodłowiec, Radović |
Wisła- Legia
typ: 1 wynik: 2:0 do przerwy: 1:0 strzelcy: Stilić, Brożek |
Wisła - Legia
TYP: 1 Wynik 2-0 Do przerwy: 1-0 Strzelcy: Brożek, Stilić Początek: kilka dobrych akcji Legii ale bez bramki im dalej tym większa przewaga Wisły i kilka okazji - jedna wykorzystana Po przerwie lekka przewaga Legii ale kontra zakończona bramką na 2:0 ... |
Wisła - Legia
typ: 1 wynik: 1 - 0 do przerwy: 0 - 0 strzelcy: Brożek Prawdopodobnie mecz będzie miał podobny przebieg jak ten z zeszłego roku. Dużo walki, kilka ciekawych akcji z obydwu stron. Bohaterami spotkania okażą się w niedzielę bramkarze, lecz jeden z niech będzie na naszę szczęście musiał skapitulować. Wisła niesiona dopingiem "nareszcie" pełnego stadionu pokaże, że nie przez przypadek znajduje się na czele ligowej stawki. Znakomita atmosfera panująca na R22 napewno doda też skrzydeł uwielbiającym grać w takich warunkach warszawiakom. Ciekawostką tego spotkania pozostaje skład legionistów, którzy po ciężkim czwartkowym meczu mogą być nieco podmęczeni, lecz przypuszczam, że trener gości nie odpuści tak hitowego spotkania i wystawi do walki swoje najcięższe armaty, traktując ten mecz jeszcze bardziej prestiżowo niż spotkanie z belgami w lidze europejskiej. Mój typ to skromne zwycięstwo 1:0 po bramce Pawła Brożka w ostatnim kwadransie gry. |
Typ: X
Wynik: 1:1 Wynik do przerwy: 1:0 Strzelcy: Brożek, Radovic Analiza: Spotkają się dwie drużyny na podobnym poziomie, przy czym atutami Wisły oprócz klasy sportowej będzie własny stadion i szalony doping oraz jak mi się wydaje pewne zmęczenie Legii czwartkowym meczem LE. Z kolei przewagą Legii jest szerszy skład dający m.in.większe możliwości w zakresie zmian taktyki w czasie meczu. Przewiduję nasz zdecydowany atak od początku, kilka szans i tylko jedną bramkę w pierwszej połowie i w związku z tym bardziej ofensywną grę L po przerwie i wyrównanie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl