![]() |
Ten konflikt sie skonczy...i Putin skonczy sie w tym samym momencie. Strasznie krotkowzroczny sie zrobil a ruscy jeszcze beda plakac bo wpakuje ich we niezle tarapaty. Wtedy jedynym roawiazaniem bedzie zmiana wladzy w Rosji i Putina wywioza na taczkach.
Jest zbyt bzeczelny w realizowaniiu celow, mysli ze nikt mu sie nie postawi i pewnie ma racje bo trzeba by drugiego takiego samego wariata jak on, zeby doszlo do konfliktu zbrojnego ale wtedy to byl by konflikt swiatowy. Zachodowi sie niie dziwie, ze sa powsciagliwi. Kazdy kto uwaza, ze Zachod powinien byc TWARDY chyban nie wie do czego ta "twardosc" mogla by doprowadzic. Putin to czub, co wlasnie pokazuje a ludzie nie chca zeby im nad glowami zaczely latac rakiety uzbrojone w glowice atmomowe. Putin jest kompletnie nieprzewidywalny i w tym na razie jego najwieksza sila. |
W jakie tarapaty Putin ruskich wpakuje?
- ktoś na nich napadnie? - ktoś im zakręci kurek z gazem? - ktoś nie zaprosi na zebranie G8? - ktoś napisze na twitterze, że Putin to dupa? - po aneksji Krymu podskoczy im bezrobocie czy inflacja? |
"Putin jest w innym świecie" - Angela Merkel po rozmowie z Putinem
No rzeczywiscie: powtorka z 1939... |
Oczywiście, że wystarczy przestać kupować gaz.
|
Izolacja gospodarcza kraju wystarczy...
|
Najlepszym sposobem na usadzenie Putina, bez grozb, wystrzalow, izolacji itd jest dogadanie sie z OECD i doprowadzenie do spadku cen ropy do poziomu 30 dolcow za barylke. Ruscy aby bilansowac budzet potrzebuja ropy w cenie min 60 dolarow. A najlepiej to w ogole chlopa odstrzelic
|
Cytat:
ad.5: podwyzszona gotowosc w Kayseri, BLACKSEAFOR w alercie, zaplanowane manewry na 28 marca (w kooperacji z ruskimi!!!) http://navaltoday.com/2014/02/20/sev...on-discussion/ |
Cytat:
Co do samych Ukraińców, to jak spróbują zrobić coś innego, jak się przyglądać, to Ruscy wykorzystają pretekst i zaj*bią im Zagłębie Donieckie, a bez niego Ukraina nie będzie nawet Mongolią, a Somalią Europy. A Europa dalej nie kiwnie palcem, bo w Europie rządzą politycy. Oni patrzą na słupki wyborcze, a nie na rację stanu. Putin nie musi zwracać uwagi na wyniki wyborów, bo on już je zna. Cytat:
Cytat:
|
Uran - zgadzam się z Twoimi spostrzeżeniami, z tym tylko, że nie liczyłbym na zgranie kadencji PISu i Republikanów.
Republikanie już pokazali jak głęboko w tyłeczku mają Gruzję, której prezydent w tamtym czasie miał o niebo lepsze relacje z nimi, niż nasz poczciwy Prezes a i strategicznie Gruzja wcale ogryzkiem na Kaukazie nie jest. Reorientacja USA z Europy to nie jest kwestia polityki muzina, lecz efekt WTC |
Nie wiem jakim trzeba być naiwnym żeby sądzić, że ktoś nam w czymś pomoże. Wiaodmo, że każdy patrzy na swoje interesy.
Opozycję na Ukrainie poparła UE i USA, nagle zaczęli ginąć ludzie i co? I gówno. Radźcie sobie sami frajerzy z Janukowyczem. Nie no rpzepraszam, przecież były jakieś wpisy w internecie ptępjające Janukowycza. Teraz przyszedł czas na Krym i co? I gówno. Nikt nie będzie umierał za jakiś Krym. Dalej będzie przywłaszczenie przez Rosję wschodniej Ukrainy i myślicie, że komuś będzie zależało na tych ludziach? Jak my o swoją dupę nie zadbamy to nikt o nas nie zadba. Nie wiecie, że historia lubi się powtarzać? Dlatego dziwi mnie jakieś oglądanie się na Niemcy czy USA w tej sprawie. Obyczajowo żyjemy jak za czasów ZSRR. UE zgotowała nam fajną propagandę. Sprawiła, że Europa umiera, że oddaliśmy religię (islam), męskość (gender, tolerancja), kolor skóry (wpuszczanie do Europy czarnych i ciapatych). Wszystko robione pod przykrywką multikulti i tolerancji. Problem jest taki, że za ZSRR to chociaż nasz okupant dysponował jakąś siła militarną i miał jaja a teraz za ZSRE nie ma nic. Wygrał lewacki sposób na prowadzenie wojny czyli kiwanie palcem, że Rosja robi źle i jakies śmieszne groźby. Przyjdzie co do czego to znowu będzie trzeba liczyć na cud, że w końcu gdzieś się te wojska obce zatrzymają i całej Europy nie podbiją a później przez ich błędy się posypie idea komunizmu czy imperium rosyjskiego. Ukraina czy Krym to jest właśnie taki przykład błędu popełnionego kilkadziesiąt lat temu i multikulti. Jakieś lewackie łby sobie pomyślały, że można narysować na mapie granice Ukrainy, wrzucić na Krym 60% obywateli rosyjskich i że taki ład będzie trwał w nieskonczoność. No i mamy teraz tego konsekwencje. Prędzej czy później to się musiało staći prędzej czy później posypie sie ten skaldak zwany Ukrainą na wschód i zachód. Dlatego ja jestem nadal zdania, żeby Ruski sobie wzięły ten wschód Ukrainy i żeby ustalić realną linię gdzie jest ansze a gdzie wasze, której przekroczenie to już będzie prawdziwa wojna a nie jakies .......enie, że może pan Putinek to by dał nam spokój, zostawił ten przykładowy Krym a jak nie to gazu nie kupimy od niego. Wiem, że, niektórzy powiedzą, że dla naszego interesu lepiej by było żeby granica z Rosją była jak najdalej ale mi to przypomina sytuację Polski po rozbiorach. Nazwano część Rosji Ukrainą i co? I nagle się ta część Rosji uaktywniła, nie chce żyć pod zaborem, im lepiej przy ruskich. Więc niech ida w ....u i tyle. Nie można sztucznie tworzyć granic. Nie da się z ludzi wyplenić ich obyczajów i przynależności. Dlatego my wróciliśmy na mapę i dlatego stoimy w przededniu końca Europy bo jak się wpuszcza miliony brudasów do Europy to wiadomo, że oni się nie wyrzekną w przyszłości swojej kultury i za ileś lat sobie skolonizują te wszystkie Anglie, Niemcy, Francję i kraje Skandynawskie. |
Wiadomość z ostatniej chwili
Cytat:
http://www.whisper2.com/wp-content/u...7/DSC_0065.jpg |
Moim skromnym zdaniem to fajnie by było abyśmy się znowu nie pchali przed szereg w walce o "wolność WASZĄ i naszą", zachód będzie dalej robił interesy ze wschodem a my dostaniemy znowu po d....
|
Przed szereg nie, ale jedynym ratunkiem dla Europy jest jedność w stosunku do agresora. Jeśli każdy będzie ciągnął wózek w swoją stronę, to istota Uni Europejskiej nie ma sensu.
Tyle, że jakaś pacynka z Francji powiedziała, że póki co nie zamierza zaprzestawać produkcji broni dla Rosji |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Wzdłuż granicy z obwodem Kaliningradzkim trzeba rozmieścić baterie złożoną z Kuby Wojewódzkiego, Marii Peszek, i Kazimiery Szczuki. Na rozpoznanie wysłać Kuźniara z TVN24. W punktach informacyjnych umieścić POchanke i Lisa.
Oni poprowadza nas do zwycięstwa :) |
I Grodzkiego - a do ruskich wysłać jasny przekaz "oto co robimy z jeńcami" ;)
|
Nafaszerować viagrą i zrzucić na spadochronie na jeden z rosyjskich statków. Rosyjscy marynarze będą zachwyceni.
|
Cytat:
Jedyna możliwą wojną w Europie (poza Ukrainą) jest wojna ekonomiczna, której Rosja nie będzie w stanie wygrać. Także wasze dywagacje o sile lub "sile" polskiej armii to taka burza w szklance wody... |
Cytat:
|
Cytat:
Tematem Ukrainy trzeba sie było zajmować 20 lat temu - (podobnie jak tematem Białorusi i Litwy) , powinny były tam funkcjonować chocby Instytuty finansujące edukacje ukraińców na kierunku Polskim - identycznie jak robią NIemcy w Polsce. Wtedy mozna by poważnie angażować się w ich sprawy liczac na wymierne korzyści w przyszosci polegające na tym że nasz wysiłek i ryzyko może byc zrekompensowane bardzo bliskim sojuszem może federacją które sa nam niezbędne jeśli mamy równoważyć dwóch największych naszych potencjalnych wrogów Niemcy i Rosje. Polska nie ma realnych atrybutów a nikt poza nia i jeszcze słabszymi niz Polska sąsiadami Rosji i Ukrainy tym tematem poważnie się nie zajmie Rosja nie boi się blokad ani izolacji ponieważ moze bez tego bardzo dobrze funkcjonować , ponadto silowniki rzadzące w Moskwie nie są wrażliwe na tego typu naciski. Działają w systemie faktów dokonanych doskonale wiedząc że ŚWIAT pokrzyczy ,postraszy i tyle z tego będzie.Nikt nie ginał za Gdańsk i nie będzie za Krym Jedyne co mogloby ich powstrzymac to akcja militarna a ta nie nastapi - a jakby już to grozi wojną światową. Jedyna opcja - bardzo niebezpieczna - ale w długim okresie korzystna opcja- to ścisły sojusz Koalicji - Polska (Ukraina, wraz z krajami bałtyckimi,Rumunią i Węgrami) , Turcji (zainteresowanej akwenem Morza Czarnego) i Japoni (która ma konflikt o Kuryle). Realnie wtedy byłaby szansa na sukces militarny. Jedno pytanie co mielibyśmy w zamian osiągnąć (poza ewidentnym zagrożeniem dla Polski ze strony Rosji w dlugim okresie czasu) ? - i tu uważam że powinny byc ustalenia z Ukraina na temat co najmniej spraw zwrotu majatków i ziemi Polaków zagrabionych po IIWŚ, zgoda na wspólną edukacje historyczna i polskie instytuty na Ukrainie. W innym wypadku ryzyko byłoby zbyt duże. Zaznacze że pomijam obecny stan polskiej armii. Uważam że w perspektywie kilku miesięcy i przy założeniu że USA potrzebowałaby KOGOŚ kto zajmie sie tematem konfliktu bez angażowania bezpośrednio Waszyngtonu - mogliby po bardzo preferencyjnych cenach dostarczyc najnowszy sprzęt, a nawet polski rząd mógłby - (POWINIEN!) negocjować w tej sytuacji zaopatrzenie się w broń atomową.Która tak czy siak jest nam niezbedna. Tym sposobem zyskujemy realny wpływ w przysżlosci na dawne kresy , jednocześnie wzbogacając arsenał militarny oraz likwidując jednego z największych wrogów w historii a ryzykując straty ktore podczas wojny są nieuniknione. Jednocześnie wygrana akcja militarna powinna spowodowac podział Rosji - tu napewno zaniteresowana byłaby Japonia, Chiny i kilka innych krajów |
Cytat:
|
Masowe zbrojenie Polski? Po co? A przede wszystkim skąd na to pieniądze? Już nie mówie o siłach jakimi dysponuję Rosja(druga armia świata). USA nie wiedzą, co zrobić(i na razie są bezsilni), a tu mowa o polskich ruchach. W wojnie konwencjonalnej jesteśmy skazani na porażkę.
Po cichu liczę, że w przypadku wybuchu konfliktu zbrojnego, to Turcy nie pozostaną obojętni(wczytujac sie w wypowiedzi najważniejszych polityków), a wtedy flota czarnomorska zostanie bardzo szybko rozbita. W końcu oni muszą zadbać o bezpieczeństwo tatarów. Na inne państwa nie ma co liczyć. Najgorszy scenariusz, to pierwszy ruch ze strony armii ukraińskiej, bo wówczas Putin przegoni ich do naszych granic, a na czele państwa stanie moskiewski kacyk. Po raz kolejny potwierdza się to, że w przypadku agresji mocarstwa wszelkie umowy międzynarodowe przestają obowiązywac(tzn. nie są realizowane). |
takie tam ciekawe zdjęcia
|
I przez tego kut....Putina Euro leci w gore w ladnym tempie...
|
W takiej chwili to ch.... z euro.
|
Cytat:
A te opowiesci o Turcji i Flocie czarnomorskiej naprawdę zabawne :) chocioaż zabawniejsza jest ta izolacja gospodarcza Rosji podana przez kubę j.g., którą eurocioty z EU napewno wprowadzą :) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Dodatkowo: Kacapy owszem armię mają bolszą ale z uzbrojeniem już nie jest tak kolorowo. Owszem są jednostki elitarne i te są uzbrojone, wyszkolone i cholernie mocne ale większość raczej nie powala. Nie twierdzę, że nasza również "cudowna" armia da radę ale taka zabawa nie trwałaby 3 dni to pewne. Kacapy najpierw muszą przejść Ukraińców a ci owszem mają armię jeszcze gorzej uzbrojoną od nich samych a dodatkowo 5 x mniejszą tyle że mogą powołać chyba coś koło 4 mln rezerwowych a ci jacy by nie byli coś tam ustrzelą - ruskie musieliby na takową okazję ściągnąć przynajmniej 100 k swoich wojsk z innych rejonów co pewnie szybko skutkowałoby "pobudką" Gruzinów, Czeczeńców i ch wie których jeszcze dzikich. Z Turasów bym się nie śmiał bo Krym zawsze się im podobał a mają pod bronią 700 k wojska dobrze wyszkolonego i dobrze uzbrojonego ( przez hamerykańców na okoliczność sympatycznego sąsiedztwa). Także jak dla mnie gdyby faktycznie doszło do tej wojny to byłby koniec ruskich w aktualnej formie. Jedyny potencjalny sojusznik to Korea Pn gdzie wszyscy są w armii ale obiad widzieli w 2010. Zawsze oczywiście Japońcy mogą sobie przypomnieć o Kurylach ( o których nigdy nie zapomnieli) a Chinole mając sąsiedztwo owszem pustej na górze Syberii ale pełnej od surowców pod spodem ( których sami mają za mało). Dodatkowo Chinole zawsze nienawidzili ruskich nawet w latach 70. Jak dla mnie to na tą chwile są dwie możliwośc: Putin "odpłynął" i albo przypłynie albo go znikną sami swoi ewentualnie skończy się w porywach na autonomii Krymu i na to gra Putin. Myślę, że dzisiaj sam nie wie co z tym zrobić bo owszem Unia jest spedalała ale mimo wszystko nie spodziewał się żadnej reakcji oprócz wpisów na fejsie a tu zonk coś tam jazgoczą. Jak wiadomo z takiego jazgotania czasami rodzi się coś większego bo w pewnym momencie nie wypada się wycofać. Pożyjemy (oby dłużej niż do 2015) zobaczymy. Sam mam kategorię A i zaczynam się zastanawiać czy to dobrze ))) |
Cytat:
|
Cytat:
NATO w sposób militarny oczywiście nie zareaguje, bo nie po to blokowane i opóźniane są próby nadawania statusu kandydatów, żeby później tworzyć jakieś zobowiązania ad-hoc wobec państw, które nie są członkami sojuszu. Brak reakcji Zachodu spowoduje natomiast zgodę na zburzenie ładu, który Zachód sam ustanowił i oddawał mu nabożną cześć. Są oczywiście na Zachodzie(starym) politycy, którzy tego nie pojmują albo pojąć nie chcą. W czwartek nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej więc będzie okazja przekonać się czy i na ile pewne osoby rozumieją powagę sytuacji. Dzisiaj Rada Unii w składzie ministrów spraw zagranicznych nazwała rzeczy po imieniu. Inwazję agresją, a soldatów bez emblematów siłami zbrojnymi Rosji. Podkreśliła też, że Krym w świetle prawa nie ma możliwości organizowania referendów dotyczących swojej przynależności terytorialnej. Nadto używany powszechnie termin ,,de-eskalacja'' został sprecyzowany i Unia wezwała Rosję do natychmiastowego wycofania wojsk bo baz. Nie ma nowomowy i owijania w bawełnę, a to już plus. |
Cytat:
|
Nie bronię Rudego ale w przypadku gazu z USA nie jest to takie proste. Oni wcale nie chcą go eksportować. Mają tani gaz dla siebie przez co ich gospodarka ma łatwiej. Francja i Niemcy nie tyle są ruskimi pachołkami co mają wyjebane na kogokolwiek poza samym sobą. Taka karma - każdy patrzy na swój interes. Obiektywnie - jakie znaczenie z punktu widzenia Francuzów ma nawet powiedzmy aneksja Polski przez Ruskich? Odpadnie konkurencja w kolejce po dopłaty dla rolników...
|
To po h... nam taka unia? Żeby ryb nie można było łowić i kiełbas wędzić? Trzeba walić prosto z mostu jak się s....ią dla kasy to nazywać ich ku..ami.
Cytat:
|
Cytat:
Turański raj. |
Cytat:
|
Jeśli ktoś woli niedźwiedzią łapę w Polsce od multi-kulti oraz lewactwa jakie w tej chwili mamy w kraju to mówiąc delikatnie jest pojebany.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:38. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl