![]() |
W opublikowanej wypowiedzi niemiecki szef frakcji socjalistycznej w Parlamencie Europejskim Martin Schulz dopuścił możliwość wykluczenia Irlandii z Unii Europejskiej, gdyby ostatecznie odrzuciła ona Traktat Lizboński.
- Jeśli wszystkie pozostałe państwa UE ratyfikują go, a Irlandczycy nie zaprezentują żadnego rozwiązania, pojawi się pytanie o ich pełne członkostwo - cytuje Schulza wtorkowe wydanie niemieckiego dziennika "Bild". http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/n...dc9?source=rss Brak słów po prostu, po pierwsze temat traktatu z punktu widzenia prawnego upadł(nie wszystkie państwa go ratyfikowały), po drugie na pewno Czesi TL nie ratyfikują, zapowiedział to prezydent W.Klaus. Więc o co chodzi temu jebanemu socjaliście ?? W ogóle co to znaczy "ostateczne odrzucenie" traktatu ??, a teraz to jest rozumiem nieostateczne. Krótko mówiąc naciski na Irlandie, która zagłosowała "nie tak jak miała" zagłosować się już zaczynają, pewnie przybiorą konkretniejsze formy. Poczekamy to zobaczmy. Tak wygląda właśnie demokracja i poszanowanie prawa w socjalistycznym tworze zwanym WE(jak wiadomo UE jeszcze nie powstała). Na tle tych wydarzeń nasz premier(czy jeszcze nasz w ogóle ??) zachowuje się jak euro*****a. Na koniec proponuje po raz kolejny ciekawy artykuł na temat prawdziwej twarzy eurokołchozu http://www.kapitalizm.republika.pl/ue/bukowski.html i ciekawy fragment: " W jaki sposób Związek Radziecki został stworzony? Przez naciski, przez szantaże, przez siłę, a czasem nawet przez okupację. Oczywiście Unia Europejska jak dotychczas nie posunęła się do militarnej okupacji, natomiast wszystkie inne stosowane u zarania Związku Sowieckiego metody już były stosowane. Wywierano ekonomiczne naciski na kraje, które nie chciały przystąpić do Unii Europejskiej. Stosuje się niesamowicie silną propagandę, która przypomina mi propagandę sowiecką. Całkiem niedawno, gdy w Irlandii powtarzano referendum w sprawie traktatu nicejskiego, cały kraj został zalepiony lansowanymi przez Unię Europejską plakatami, na którym było napisane, że jeśli nie wybierzecie Unii Europejskiej będziecie mieli głód i nędzę." |
wykluczenie Irlandii jest z punktu widzenia prawnego niemożliwe - ale takie wystapienia i poparcie ich przez czołowych polityków w strukturach UE świadczy o rodzącym sie totalitaryzmie. Najbliższe miesiące będą kluczowe dla Europy - czy wygra zamordyzm niemiecki a wtedy czekaja nas bardzo nieładne czasy z wojną i zawieruchą na zakończenie czy też unikniemy tego spektaklu.
|
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...h_symboli.html
Cytat:
|
Rosyjska gazeta- Śląsk jak Kosowo
Dziwne, nikt jeszcze nie odniósł się do tego tekstu?
Rosyjska gazeta uważa, że Śląsk jest jak Kosowo W sumie można by było się nie przejmować tym tekstem, gdyby nie kilka fragmentów: Cytat:
Zabawne, że tekst zamieściła Wybiórcza, która wcześniej puszczała teksty Kutza o wielkiej krzywdzie Ślązaków itp.:-P A poza tym historyczną stolicą Śląska jest Wrocław.:foch: |
E tam, Ruch Autonomii Śląska to jest organizacja marginalna, która nie ma żadnego poparcia. Na jej manifestacji w Katowicach było ostatnio może z 80 osób. Po co się w ogóle nimi przejmować?
|
Ja bym się nimi trochę jednak martwił, skoro szukają protektorów za naszą wschodnią granicą. Albańczykami też się kiedyś nikt nie martwił.:)
|
Cytat:
Cytat:
A my dalej liżmy dupę Ameryce zawsze i wszędzie i nic z tego nie miejmy. Nie jestem jakims radykalnym przeciwnikiem naszych misji ale jak k...a wysyłamy naszych chłopaków w imię wolności i demokracji całego świata to chyba naturalnym jest to,że sami też powinniśmy mieć z tego profity. Jak zwykle nasi politycy grają jak im ktoś zagra. Nigdy własnego zdania, a to Niemcy nóżką tupną i zamykamy dziób, a to Amerykanie poproszą to idziemy ślepo. |
http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1769&Ite mid=2
Chociaż całą Europę opanowała fala strajków spowodowanych wariującymi cenami ropy, nasz rząd uparcie twierdzi, że nie ma podstaw do obniżenia akcyzy. http://www.mowiepopolsku.com/images/...ces-rising.gif Wprawdzie zazwyczaj nasze opinie są raczej rozbieżne z tymi głoszonymi przez polityków, w tym przypadku musimy im przyznać rację. Paliwa nie są wcale aż takie drogie! Przykład? Zdjęcie załączone do artykułu zrobiliśmy wczoraj na jednej ze stacji PKN Orlen. Jak widać na załączonym obrazku popularna 95 kosztuje 3,90 - za litr "vervy" przyjdzie nam zapłacić równe cztery. Znośnie. Jest jednak pewien szkopuł. Zdjęcia zrobiliśmy na Litwie, a przedstawione ceny podane zostały w litach. W komfortowej sytuacji są jednak mieszkańcy przygranicznych miejscowości, bowiem kurs lita i złotówki wynosi w przybliżeniu 1:1. Niestety, nie wszyscy mają to szczęście by mieszkać w podlaskiem, więc zamieszkujący pozostałą część kraju z pokorą znoszą kolejne podwyżki. Kierowcy co rusz zaciskają pasa a pozbawiony motywacji premier robi to, co umie najlepiej - czeka na cud. Sęk w tym, że gdy zmotoryzowanym, skończą się dziurki skończy się też cierpliwość. A wtedy weźmiemy pas do ręki... |
PvD, a widzisz REALNE zagrożenie odłączenia Śląska od Polski z powodu działalności RAŚiu i np. kibiców Ruchu?
|
Cytat:
i czemu odrazu mówisz o odłączeniu? może postaw pytanie czy widzę realne zagrożenie autonomią Śląska. Jak się będzie bagatelizować RAŚ to owszem widzę. poza tym ja odniosłem się do stwierdzenia ze RAŚ to marginalne ugrupowanie i można to bagatelizować, a przykłady z historii uczą, że jednak nie można wrecz nienależy. Lepper też był marginalny a do teki ministra doszedł i tworzył rząd, a kim był dawniej?! Tak samo jakiś czas temu nikt w Belgii poważnie nie myślał o podziale Belgii. |
Cytat:
|
dzisiaj 22.10 TVP1 TW "Bolek"
|
Jakoś w 20leciu międzywojennym Śląsk miał autonomię i nic strasznego się z nim nie stało.
Obecnie autonomia Śląska nie ma żadnej racji bytu, bo Ślązaków zostało kilku a sam Śląsk został skolonizowany przez Polaków. I dobrze :) Tu własnie leży różnica między Kosowem, a Śląskiem. W Kosowie więcej było Albańczyków. Natomiast na Śląsku, Ślązacy to mniejszość. |
"Rzetelne" dzennikarstwo nt ksiązki o Wałęsie w faktach... Ręce opadają :/. Mam nadzieje, że jak najwięcej ludzi oglądnie ten film o 22. Inaczej ludzie, którzy ksiązki nie przeczytają i bazują na naszych wspaniałych dzienikarzach (Kolenda - Zalewska, Olejnik, itp ) nigdy nie dowiedza się co w tej ksiąze jest... Nawet ten biedny redaktorzyna Skórzewski, który czyta tą ksiązke i relacjonował ją na TVN24 chyba złapał sie za głowe widząc materiał w faktach... I dalej "właściwi" politycy/tvn/polsat/gw bedą wmawiać ludziom, że historycy są nieobiektywni, za to Lityński, Frasyniuk tak. A biedny bohater Wałęsa już jest zmęczony tą nagonką okrutnych ludzi...
|
Cytat:
No i miedzy Slazakiem a Polakiem jest niewielka roznica(religia ,rasa, podobny jezyk) i oprocz 'kilku' oszolomow nie ma kosy miedzy nami:) Serb vs albaniec nie dosc ze wyglada inaczej, mowi inaczej, wierzy w co innego to jeszcze serdecznie sie nienawidzi. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Nie zobowiązuje Niemców do rezygnacji z rury , ale zobowiązuje do solidarności energetycznej . Po co mi Kosowo w Serbii ? Po co Polsce Kosowo w Serbii ? Cytat:
Nie wiem co pokazuje historia ale gdybyśmy byli sami to spod rosyjskich rur byśmy się nie wydostali a tak to jest szansa , że nie daj Boże gdy nadejdzie taka sytuacja że trzeba sobie będzie dać radę , to sobie damy radę przy pomocy Unii . Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Teraz dwie inne sprawy Przeglądam sobie tak poprzednie posty i czegoś mi brakuje . Postów o lewactwie , zgniliźnie , upadającej cywilizacji Dlaczegóż to ? Bo największy stan wchodzący w skład USA zalegalizował(decyzją SN co powinno też wzbudzić dodatkowy smaczek) małżeństwa homoseksualne . Tutaj taka cisza . Jednak gnojenie USA nie jest tak trendi i jazzi jak UE , więc trochę rozumiem . Co do autonomii śląska , to jednak stosowanie analogii do Kosowa jest pewnych nadużyciem . Grupce fanatyków idealistów marzy się jakaś autonomia śląska , ale tak naprawdę jaki % mieszkańców regionu tego chce :) ? Ci ludzie chodzą do tego samego kościoła co i ja , mówią praktycznie tym samym językiem co i ja . Jak dla mnie nie ma mowy o żadnej autonomii Śląska na obecną chwilę ani na przyszłość a to przede wszystkim dlatego , że nie ma zapotrzebowania na coś takiego . Moskal miesza i to jest normalne , szczególnie biorąc pod uwagę nasze próby zaangażowania w konflikcie o Abchazję . |
Jest gdzies na iTVP link do filmu ?? Bo nie moge niestety znalezc :/
|
Wszyscy podniecają się "Bolkiem", a ja trafiłem na Salonie 24 na ciekawe info o książce na temat prywatyzacji. Książka ma 1900 stron! To nie pomyłka.:shock:
Cytat:
Facet wprawdzie jest marksistą z przekonania, co dla mnie jest objawem choroby, ale jestem ciekawy jego analizy. |
Cytat:
Ratyfikacja trwa , bardzo dobrze . |
Cytat:
To że Kalifornia jest lewicowa i obyczajowo najbardziej liberalna to nic nowego. Jak się ma w swych granicach Hollywood to w normie są takie rzeczy jakie się fizjonomom nie śniły. Jak centrala zmusi np. Teksańczyków do legalizacji tego procederu to pogadamy. Choć oni pewnie łatwo broni nie złożą - dosłownie i w przenośni. No ale Waszyngton to nie Bruksela i nie zajmuje się bzdurami, tylko w tego typu sprawach zostawia wolną rękę władzom stanowym. |
Cytat:
Dla Ciebie UE jest wartością samą w sobie, dla mnie UE to środek i nic więcej. I mmay pilnować własnych interesow. Cytat:
Cytat:
Twoje "rady" czy droga działania, spowoduja jedno - bedziemy bezbronni. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
To pełzające zmiany prawne... Poza tym taki jest cel - dlaczego nie zadać takiego pytania aby biurwy europejskie wiedziały czego nie mają robić? Cytat:
Cytat:
Jesli zalegalizowali coś co nie istnieje - to Arni ma u mnie kreche Cytat:
Cytat:
Cytat:
Pytanko - jeśli Moskal miesza - to dlaczego nie może mieszać Berlin?:> |
Cytat:
Mareq, cóż za rewolucyjny zapał, no aż strach czytać. Czy WB też byłbyś gotów "wyrzucić" w razie nieratyfikowania traktatu? Bo w to, że Irlandczycy stracili okazję aby siedzieć cicho nie wątpię... :lol: Trzeba było tam wyruszyć z misją ewangelizacyjną zamiast nas, zdegenerowanych kapitalistów przekonywać. Wytłumaczyć im, co to "Europa dwóch prędkości" i dlaczego akurat ultrasocjal jest szybszy. |
w sprawie Bolka przemawia do mnie opinia Księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego który po zapoznaniu sie z książką Cenckiewicza "SB a Lech Wałęsa" uważa że nasz były prezydent był uwikłany we współprace ze służba bezpieczeństwa.
|
Cytat:
Cytat:
Mareq - przyznaj sie ze uciekaja Ci eurodotacje hehe |
chłopcy nie przewidzieli że Moskwa ma wszystkie teczki, podobno też są w USA i... WATYKANIE.
Dla mnie to nic nowego od zawsze pamiętam że u mnie w domu mówiło się iż Wałęsa do sb-ek krętacz a cały okrągły stół to jedna wielka fikcja. |
Cytat:
|
Cytat:
EADS dostaje potężne zastrzyki finansowe ze środków UE. My jako Europa musimy sie zjednoczyc by stanowić konkurencyjne wobec USA mocarstwo, a kończy się tak że dokładamy się Amerykanom do zakupu 179 samolotów-cystern. Nieźle... |
Cytat:
|
Cytat:
Biurokratyczne przedsięwzięcie ? Ośmieszaj się dalej , ośmieszaj . Ale najpierw poczytaj coś o Airbusie . Szczególnie o jego wynikach finansowych i obecnej pozycji na rynku . Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Jednak założę się , że gdyby informacja taka dotyczyła któregoś z krajów Unii szybciej byś do niej dotarł :P Cytat:
Widzisz jakieś realne zapotrzebowanie ludzi zamieszkujących tamten region na autonomię ? Jak często w prasie regionalnej poruszane są te sprawy w sensie bardziej konkretnym i rozbudowanym ? Jak liczne i jak częste są te pikiety RASiu ? Sam RAŚ ile tak naprawdę jako organizacja liczy członków ? Jak dal mnie nie jest to sprawa warta większej uwagi , owszem mogą odpowiednie instytucje się tym zainteresować w pewnym stopniu ale na obecną chwilę ani na najbliższe kilkanaście lat nie przewiduje żadnego realnego problemu w tej kwestii . Cytat:
|
To jest najbardziej porażajacy 'nius" dzisiejszego dnia
http://www.upi.com/Top_News/2008/06/...6741213793845/ i komentarz http://trystero.salon24.pl/80113,index.html |
Cytat:
Skoro UE wygrywa kontrakt na dostawe 179 cystern dla USAF bez Traktatu Lizbońskiego, to znaczy że i bez niego da się osiągać potężne sukcesy? :D Dzieki niemu osiagniemy 500% normy? |
Cytat:
Jak mi to udowodnisz jakimś wiarygodnym źródłem , to przez tydzień nie będę pisał nic w obronie Unii :] Poza tym ja sformułowanie zastrzyk finansowy rozumiem jako dotacje a z tego co mi wiadomo pomoc ta polega głównie na udzielaniu kredytów . Boeing jest w ten sam sposób wspierany przez USA jak Airbus przez UE i ja nie widzę w tym absolutnie nic złego . Lotnictwo (a przede wszystkim jego pochodna astronautyka) to strategiczne dziedziny i nie wyobrażam sobie żeby Unia miała w jakikolwiek sposób odchodzić od przyjętych reguł gry i odpuszczać tą sferę . Szczególnie kiedy od kilku lat zaczyna ona stawać się konkurencyjna w stosunku do tej samej branży z za oceanu . Cytat:
Kontrakt podpisał EADS a nie Jose Manuel Durao Barroso :) Ale dobrze wywołałeś traktat lizboński , to możemy się nim posłużyć w tej kwestii . Jak już wspomniałem wcześniej astronautyka jest niezwykle istotną branżą i nie wyobrażam sobie mocarstwa które nie inwestuje w jej rozwój Traktat z Lizbony przewiduje opracowanie europejskiej polityki przestrzeni kosmicznej oraz nadaje kompetencje Unii do ustanowienia odpowiednich stosunków z ESA . Tak bajdełej nie boicie się , że będziecie musieli za tego Bolka 20 mln zł płacić ;) ? |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Artykul z 1987 r.: Cytat:
To byl ledwie poczatek.... Zrodel jest wiecej, na każdy nowy model idą grube miliardy. Czyzby Niemcy chcialy sobie teraz odbic te i inne wydatki hegemonią w Europie? Boeing sie jakos bronil potężną liczbą zamowien. U Airbusa podstawową zasadą jest "czy się stoi czy się leży, od UE się należy". |
Cytat:
Biorąc pod uwagę fakt, że Wałęsa, Milczanowski& ferajna nie odpowiadali przed sądem za kradzież dokumentów wszystko w Naszym Kraju jest możliwe. Ale uwierz mi mimo wszystko warto dochodzić prawdy. |
Cytat:
chyba też nie. Myślę, że już kazdy rozumie teraz Cejrowskiego. Nie mam jednak atpliwości, że donoszenie na swoich rodziców to raczej specjalnośc niezbyt zbratanych rodzin, jednak nawet w idealnej rodzinie konfilikty są i jak podburzony nastolatek 'przykozaczy' to moze spędzic resztę dzieciństwa u pary zastępczej Biedroń&jacyków :shock: |
Cytat:
Co ma piernik do wiatraka? PS Coraz częściej mi się zdaje, że jednak Mikke jest agentem, który ma kompromitować prawdziwą prawicę... |
http://wiadomosci.onet.pl/1773496,12,item.html
IAR Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown powiedział, że jego kraj nie może ratyfikować Traktatu Lizbońskiego przed orzeczeniem Sądu Najwyższego w tej sprawie. Sąd, na wniosek biznesmena Stuarta Wheelera, ma zdecydować, czy brak referendum w tej sprawie, jest zgodny z prawem. Sędzia Sądu Najwyższego zaapelował do brytyjskiego rządu o odłożenie ratyfikacji traktatu do czasu wydania werdyktu. Sąd Najwyższy zamierza wydać orzeczenie w tej sprawie w przyszłym tygodniu. Sędzia David Richards wyraził zdziwienie, że rząd zamierzał zajmować się ratyfikacją przed tym terminem. |
Cytat:
Wywalić Wielką Brytanię z UE! Europie dwóch prędkości mówimy stanowcze NIE! Widać, kto chce stanąć na drodze rewolucji! Znów burżuazja... "Biznesmeni", kułacy, elementy antyrewolucyjne. |
Mareq zapewne zgodzi sie z tobą Wolfy - no bo ta WB to tylko takie cus - co to trzyma z amerykańcami, nigdy sie nie spieszyło do integracji a teraz jeszcze śmią robić jakieś fikołki.
PRZYKŁAD KRETYNIZMU RZĄDU TUSKA szczerze mówiąc - to pretenduje to idiotyzmu dziesieciolecia. Rostowski juz znajduje sobie kozła ofiarnego w całej swojej beznadziejności jest nim Skrzypek - http://www.hotmoney.pl/artykul/2804/...-fiskalna.html NIERUCHOMOŚCI: Wynajmujesz mieszkanie? Musisz kupić kasę fiskalną |
Cytat:
Fundamenty.. ładnie - tylko Twój fundament ma tyle wspólnego z naszym interesem, co kot napłakał. Co innego gdybyś był jakimś naiwaniakiem czy czymś takim, byłoby to zrozumiała - ale w tym wypadku taka postawa jest dla mnie całkowicie obca, i za chiny ludowe nie mogę zrozumiec Twoich pobudek. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Na jakim spokoju? Liczy się podporządkowanie - które trzeba osiągnąć wszelkimi możłiwymi sposobowami - przekupstwem (Zaby) swoją agenturą i jurgieltnikami (Polska) itd.. Cytat:
Ciekawa logika. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl