Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Franciszek Smuda byłym trenerem Wisły Kraków - dyskusje, opinie, komentarze! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9039)

Yossarian 07.05.2013 08:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1311652)
To mnie zainteresowało, na jakiej pozycji grał na początku Kosa?

W Gorniku i w reprezentacji olimpijskiej Janasa gral na lewej obronie.

Bóg Trybun (objawion) 07.05.2013 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1311499)
Kosa to autorski pomysł Cupiała. Kamil zabłysnął na turnieju reprezentacji młodzieżowej i Cupiał zapragnął go "mieć" więc Smuda tu nie miał nic do powiedzenia. Kwestia kto był wtedy trenerem jest mało istotna, bardziej istotne jest kto go przekwalifikował na pomocnika? Pamięć mnie już niestety zawodzi.

Łazarek / Kusto. Od początku grywał w Wiśle na tej pozycji chociaż zaczynaliśmy wtedy z 3-5-2, w takim ustawieniu boczny pomocnik to (poza pilnowaniem linii spalonego) prawie jak boczny of obrońca. Miał dobre wejście w zespół.

PS. Nie mogę doszperać ale pamiętam wywiad, w którym Smuda się chwalił, ze wie wszystko o swoich podopiecznych, np. to, że lewą nogą Kamil mógłby wiązać krawat, ale o prawej to lepiej zapomnieć (to była bodajże PN-plus). O tyle jest to żałosne i dyzmujące, że Kamil sam o sobie mówi, że naturalną nogą jest prawa, ale nauczył się dogrywać / uderzać obiema, nie robi mu teraz różnicy, którą kopie.

domin_czyzyny 07.05.2013 11:38

nasza szatnia coraz mniej przypomina szatnię z gwiazdami, a upodabnia się do szatni Bełchatowa

bonawentura 11.05.2013 19:14

Kibice!!! Zorganizujcie jakąś akcję anty-smudową!!! Cupiał się z Wami liczy(mówię do tych okołogniazdowych). Razem uda nam się odwołać ten tragiczny ruch ze strony zarządu. Smuda sobie już nie poradzi. On nie jest bogiem, nie teraz, nie po euro.

rav 11.05.2013 21:43

W klubie dobrze wiedzą, jak zostanie przyjęty Smuda.

Nie jest jedynym kandydatem na trenera w przyszłym sezonie.

Marlowe 11.05.2013 22:22

Ciężki temat.Wątpię by trener pokroju Kieresia miał posłuch u zawodników.Zwłaszcza starszych.To musi być ktoś z autorytetem.

bonawentura 12.05.2013 00:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1312293)
W klubie dobrze wiedzą, jak zostanie przyjęty Smuda.

Nie jest jedynym kandydatem na trenera w przyszłym sezonie.

Świetnie, że dobrze wiedzą, ale jeszcze raz należy im to przypomnieć, żeby w czasie wakacji nie zapomnieli ;)

Poza tym, do klubu powinien wrócić Moskal. Do tego należałoby zatrudnić dobrego trenera przygotowania fizycznego i zespół jakoś na przyszły sezon by się zgrał.

marcepun89 14.05.2013 08:18

Zamieni dres na marynarkę? W Krakowie coraz częściej mówi się, że Franciszek Smuda ma wrócić do Wisły nie po to, by objąć stanowisko trenera. "Franz" miałby zostać dyrektorem sportowym Białej Gwiazdy.

Na razie to tylko jeden z wariantów. Niewykluczone, że odpadnie jeszcze w przedbiegach. W końcu nie od dziś wiadomo, że Smuda nie ma nosa do transferów. Gdyby to on odpowiadał za politykę kadrową, gdy był trenerem Lecha Poznań, Robert Lewandowski zapewne nigdy nie trafiłby do Kolejorza. Podobnych wpadek chciano by z pewnością uniknąć w krakowskim klubie.
więcej w fakcie

rav 14.05.2013 08:29

W tym samym tekście:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fakt
Nieoficjalnie wiadomo, że wraz z jego powrotem, z klubu odszedłby Jacek Bednarz (46 l.), który nie wyobraża sobie współpracy z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski. „Franz” miałby kierować polityką sportową klubu. Na stanowisku trenera mógłby pozostać nawet Tomasz Kulawik (44 l.).

Nieoficjalnie to wiadomo, że Tomasz Kulawik na 100% żegna się nie tylko z posadą pierwszego trenera, ale i z Wisłą...

borys 14.05.2013 08:30

Wiecie co jest najsmieszniejsze, tyle pier.... o odbudowie, planach, a tak naprawde plan to poprostu nastroj Cupiala w danym dniu.

Smuda zamiast Bednarza - zamienił stryjek...

Lukasz 14.05.2013 09:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcepun89 (Post 1312562)
Zamieni dres na marynarkę? W Krakowie coraz częściej mówi się, że Franciszek Smuda ma wrócić do Wisły nie po to, by objąć stanowisko trenera. "Franz" miałby zostać dyrektorem sportowym Białej Gwiazdy.

Prosze:
http://www.polskieradio.pl/43/265/Ar...szykuje-stolek

Były selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda może zamienić dres na elegancki garnitur - informuje "Przegląd Sportowy".


Aa to o tym tekscie mówicie. :) W sumie bębnią to wszędzie:
http://wisla-krakow.przegladsportowy...987,1,727.html

Edit:

Jeszcze z ciekawych rzeczy:
Powrót do Smudy do Wisły byłby sensacją. Cupiał do tej pory dawał ludziom maksymalnie dwie szanse - tak było z Henryskiem Kasperczakiem i Bogdanem Basałajem. Były selekcjoner reprezentacji Polski byłby pierwszą osobą z trzecią szansą od Cupiała.

borys 14.05.2013 09:21

Poprostu 3 rundka zacznie się od niego:)

mitmichael 14.05.2013 09:30

Smuda był kiedys dyrektorem sportowym? Nadaje sie w ogole na ta pozycje w klubie? Bo ja sobie tego nie przypominam

Nehiar 14.05.2013 09:57

Boże miej nas w opiece, Smuda dyrektorem sportowym .... już sobie wyobrażam jego negocjacje z potencjalnymi piłkarzami ...

alterego 14.05.2013 10:10

Coraz glosniej w mediach o Smudzie jako dyrektorze sportowym. Tak narzekalismy na lysego... to nam wymienili.

comek 14.05.2013 10:36

hah, to bardzo ciekawie będzie. Teraz trzeba się zastanowić, czy lepszy jest Legionista czy człowiek, który nie umie się poprawnie wysłowić.

Wichar87 14.05.2013 10:40

Czyli Bednarz: dyr sportowy > prezes > trener? :D

Wertian 14.05.2013 10:58

Nie chcę mi się w to wierzyć. Prędzej uwierzę, że jeden pismak puścił takiego bąka z nudów a reszta dała sie podpuścić i pisze za nim. Wolę nie wiedzieć nic, niż gdyby podobne historie miały być prawdą. Wciąż wierzę, że zostaniemy tak zaskoczeni jak wtedy gdy Maaskant zostawał trenerem, czego nikt się w owym czasie nie spodziewał.

cfa 14.05.2013 10:59

Już sobie wyobrażam jak będzie wybierał kandydatów do gry w Wiśle, zaprosi zobaczy jak wchodzi po schodach i wyrzuci :)

rav 14.05.2013 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alterego (Post 1312572)
Coraz glosniej w mediach o Smudzie jako dyrektorze sportowym. Tak narzekalismy na lysego... to nam wymienili.

Media powielają jeden artykuł. Spokojnie :)

FraMat 14.05.2013 11:07

To prawda, że media powielają jeden artykuł, ale już wolałbym, żeby powielały artykuł o tym, że prezesem Wisły ma zostać Jean-Michel Aulas, a trenerem jakiś w miarę doświadczony, złakniony sukcesu trener z którejś z mocnych lig europejskichg.

Nawiasem mowiąc o przejęciu Wisły przez Aulasa (jako właściciela a nie prezesa) czytałem jakiś czas temu na pewnym francuskim forum... Az dziwne, że nasza prasa nic na ten temat....
:>

Wsciekly Pies 14.05.2013 11:13

Jeżeli to prawda ze Smudą to Cupiał zaczyna coraz bardziej przypominać Króla z Polonii.

ZNAMEK 14.05.2013 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1312583)
To prawda, że media powielają jeden artykuł, ale już wolałbym, żeby powielały artykuł o tym, że prezesem Wisły ma zostać Jean-Michel Aulas, a trenerem jakiś w miarę doświadczony, złakniony sukcesu trener z którejś z mocnych lig europejskichg.

Nawiasem mowiąc o przejęciu Wisły przez Aulasa (jako właściciela a nie prezesa) czytałem jakiś czas temu na pewnym francuskim forum... Az dziwne, że nasza prasa nic na ten temat....
:>

FraMat myślę, że po twojej wiadomości jutro pojawi się taka informacja w polskich mediach:))- plany sprzedażowe i plany na liczbę kliknięć muszą być realizowane:)

nesta 14.05.2013 11:58

Juz widze jak Smuda sie dogaduje z przyszlym nowym trenerem, kimkolwiek by on nie byl.
Przeciez to beda ciagle konflikty, bo to mocny charakter. Kto bedzie decydowal o transferach, co bedzie jak X pilkarz spodoba sie jednemu, a drugiemu nie ? Chore.

Dyrektorem sportowym powinien byc ktos z wizja calosciowa, ekonomiczno-sportową, który tylko opiniowalby trasnfery czy w tej wizji sie mieszcza.

wolfy 14.05.2013 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1312563)
Nieoficjalnie to wiadomo, że Tomasz Kulawik na 100% żegna się nie tylko z posadą pierwszego trenera, ale i z Wisłą...

Tak z ciekawości - wyniki rozczarowały właściciela? Liczył jednak na puchary?
Jeśli tak, to nie mam pytań...

A artykuł o Smudzie jako DS sprawił, że nagle zacząłem kibicować Bednarzowi i życzyć mu pozostania na stanowisku. Może taki był cel artykułu - pokazać o wiele gorszą alternatywę?

mitmichael 14.05.2013 12:21

Na razie to tylko jeden z wariantów. Niewykluczone, że odpadnie jeszcze w przedbiegach. W końcu nie od dziś wiadomo, że Smuda nie ma nosa do transferów. Gdyby to on odpowiadał za politykę kadrową, gdy był trenerem Lecha Poznań, Robert Lewandowski (25 l.) zapewne nigdy nie trafiłby do Kolejorza. Podobnych wpadek chciano by z pewnością uniknąć w krakowskim klubie.


To juz chyba ten Bednarz jest lepszy

silver03 14.05.2013 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1312583)
Nawiasem mowiąc o przejęciu Wisły przez Aulasa (jako właściciela a nie prezesa) czytałem jakiś czas temu na pewnym francuskim forum... Az dziwne, że nasza prasa nic na ten temat....
:>

Nie podpuszczaj tych matołów :lol:

Arked 14.05.2013 13:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1312592)
Tak z ciekawości - wyniki rozczarowały właściciela? Liczył jednak na puchary?
Jeśli tak, to nie mam pytań...

A artykuł o Smudzie jako DS sprawił, że nagle zacząłem kibicować Bednarzowi i życzyć mu pozostania na stanowisku. Może taki był cel artykułu - pokazać o wiele gorszą alternatywę?

Pan Bogusław liczył na piękną grę, bramki i zwycięstwa. W końcu Wisła ma być wielka. Kulawik śmiał zawieść właściciela Wisły więc niech ginie i przepadnie, jest skończony w Wiśle. Dołączy do grona upadłych trenerów, którzy zhańbili prezesa, marnując jego ciężko zarobione pieniądze. Trenerów przekreślonych, takich jak Henryk Kasperczak, Kazimierz Moskal, Adam Nawałka czy Franciszek Smuda.

lazy 14.05.2013 14:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1312592)
Tak z ciekawości - wyniki rozczarowały właściciela? Liczył jednak na puchary?
Jeśli tak, to nie mam pytań...

A artykuł o Smudzie jako DS sprawił, że nagle zacząłem kibicować Bednarzowi i życzyć mu pozostania na stanowisku. Może taki był cel artykułu - pokazać o wiele gorszą alternatywę?

To ciekawe czym by nas karmili przy Smudzie? Czy jest JESZCZE GORSZY kandydat na DS?

ociec Ciemka 14.05.2013 14:36

oczywiście! Kapka Zdzisław czy Rogala Krystian

FraMat 14.05.2013 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lazy (Post 1312612)
To ciekawe czym by nas karmili przy Smudzie? Czy jest JESZCZE GORSZY kandydat na DS?

Jest.
Stan Vaalckx się nazywa.
Postrach części tego forum i dekonstruktor Wielkiej Wisły
:haha:

buczo1985 14.05.2013 15:18

To jest jak jakiś koszmar. Przerażają mnie te doniesienia prasowe :(

Ajax 14.05.2013 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1312617)
Jest.
Stan Vaalckx się nazywa.
Postrach części tego forum i dekonstruktor Wielkiej Wisły
:haha:

Zapomniałeś o podłym zamorskim diable Maaskancie :P

TymonPRO 14.05.2013 15:30

Dziewczyny sprzedające precle przy stadionie mają większą wiedze na temat zarządzania klubem niż pan Smuda

Nie wiem co dla Cupiała zrobił Smuda ale chyba za wszelką cene chcą go gdzieś ustawić na stanowisku

1906% Nie dla Franciszka Smudy,wystarczy już kompromitacji i Wiśle i temu panu.

Tak samo dla pana Bednarza,który lada moment odwróci wszystko ogonem i zacznie gadać o jedynej dobrej rzecz,którą zrobił czyli zatrudnieniu Emanuela Sarkiego,a o najgorszym sezonie od niepamiętnych czasów i jakże dalekiej wizji ponownego zdobycia mistrzostwa Polski niewspominając

Ostatnie lata pana Bednarza i spółki doprowadziły do tego gdzie teraz jest Wisła
7 miejsce,brak szans na Puchary,kłopoty finansowe, niespełna 1/3 zapełnienia stadionu na ostatnim meczu

Panie Cupiał sezon za 4 kolejki dobiegnie końca,przegraliśmy wszystko,czas ruszyć od nowa,z nowymi ludźmi(bez Bednarza Smudy i reszty)

BiałaGwiazda 14.05.2013 15:32

http://www.90minut.pl/news/211/news2...wym-Wisly.html

Nie chceliście Smudy na DS to macie Kapke. Skończy się tak,że Franz będzie trenerem a Zdzisek dyrektorem :D

fresh.cie 14.05.2013 15:44

to jest jakiś żart?

nesta 14.05.2013 15:47

Hahaha klub bal sie reakcji kibicow to zrobil Kapke DS juz tydzien temu.

Ajax 14.05.2013 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1312624)
http://www.90minut.pl/news/211/news2...wym-Wisly.html

Nie chceliście Smudy na DS to macie Kapke. Skończy się tak,że Franz będzie trenerem a Zdzisek dyrektorem :D

Heheh i nagle Bednarz i Smuda nie wyglądają tak źle:P

borys 14.05.2013 15:52

Jak Cupiał moze nam to robić?

Przeczuwam tercet egzotyczny: Bednarz-Kapka-Smuda.
Jestesmy w dupie i zmierzamy bnajmniej w strone światła.

Bóg Trybun (objawion) 14.05.2013 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1312624)
http://www.90minut.pl/news/211/news2...wym-Wisly.html

Nie chceliście Smudy na DS to macie Kapke. Skończy się tak,że Franz będzie trenerem a Zdzisek dyrektorem :D

To niemożliwe, na swiecie nie ma spisków układów ani hierarchii za parawanem. Jesteście oszołomami.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl