![]() |
Cytat:
|
Wake Up... Stan!
|
Cytat:
|
O ile Bb i SV można zrozumieć bo nie wymagajmy by srali pod siebie , jednak Moskala kompletnie nie rozumiem.
On jako Trener nie potrzebuje wzmocnień? To ja sie pytam dlaczego stracił nam 6 pkt na R22? Chcę się mylić, niech to będzie jakąś zasłona... Bo jak nie to niestety ale Moskal rozmienia się na drobne. Powoli można w ciemno twierdzić że do końca sezonu nie dotrwa, sam sobie zbija trumnę, wieko już nakryja inni. Okaże się że jeszcze nie jego czas. Bo mając taki mocny skład , tracić punkty nie przystoi... |
Cytat:
Kiedyś były wycieki nazwisk i czy to było lepsze? Teraz działamy dużo bardziej profesjonalnie. A punkty mogliśmy stracić z masy innych powodów, np. jakiś błąd w przygotowaniach, albo nastawienie mentalne, czy cokolwiek innego. Skład mamy silniejszy od Śląska. |
Proste jak budowa cepa, nie chodzi o to, ze ktos czegos nie robi( w sensie nie przeprowadza transferow). KASY NIE MA. I ani SV ani BB ani KM nie przeskocza tego faktu.
Co do wypowiedzi Moskala to przeciez bylo do przewidzenia od poczatku, ze bedzie mowil, ze wszystko jest git. Trener bez doswiadzcenia jako pierwszy, heh bez licencji, pracujacy za psie pieniadze jak na zarobki innych na jego stanowisku, itd. ma prosic o wzmocnienia??? (To nie przytyk do Kazia ale taka trzezwa ocena sytuacji) P.S Ja mimo wszystko sadze ze bedzie 1 transfer na lewa obrone i to wsio. |
Ile razy można to maglować... Wisła nie płaci nawet tyle, co Polonia, Legia i Amika. A przecież liga polska jest dla większości piłkarzy zagranicznych mało atrakcyjna.
Dlatego Stan nie zdradza się z planami transferowymi, bo nie ma sensu "spalać" zawodnika. Na ogół jest tak, że dostaje od nas ofertę, ale Wisła jest dla niego drugą lub trzecią opcją. Więc zawodnik czeka do końca okienka transferowego - jeśli nie ma nic innego, trafia do nas. Stan ogłaszał, że chce zrealizować 2-3 transfery w tym okienku i tego należy się spodziewać. Doświadczenie też uczy, że w przypadku zagranicznych transferów do Wisły media na ogół dowiadują się o zakupie dopiero na konferencji prasowej. I mi się to bardzo podoba. Ze Świerczokiem był wyjątek, bo z Polakami nie da się utrzymać w tajemnicy negocjacji transferowych. Taki to już kraj. |
Cytat:
Transfery a zachcianki trenera to dwie różne rzeczy i nie mają ze sobą niczego wspólnego Trener w Wiśle musi brać co dają i tyle, stąd tez niemożliwością jest zakontraktowanie gościa z tzw nazwiskiem i sukcesami który faktycznie będzie chciał osiągnąć duże cele, bo taki trener sam ustala warunki - 'ok biorę drużynę ale potrzebuje to to i to' Stąd jak dla mnie to plus że Moskal nie robi z siebie głupka wiedząc jaka jest sytuacja.Valckx czy Basałaj muszą dobrze zdawać sobie sprawę że z tym stanem kadrowym , obrona mistrza jest mało realna.Czy coś z tym zrobią - zobaczymy |
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html
Cytat:
|
Ale co Wisła może zrobić by go zatrzymać? No co ?
|
Może nawiąże Wisła szerszą współpracę z PSV. Zawodnicy nie mieszczacy sie w skladzie mogli by być dobrym wzmocnieniem dla Wisły.
|
Ale dlaczego tak stawia się pytanie? Ja mam inne: co takiego zrobił Stan u nas, by być rozrywanym na transferowym rynku w Europie?
Solidnych klubów w Europie nie interesuje, że ma u nas ograniczone środki, przez co nie może się wykazać. Ich interesują dyrektorzy sportowi z sukcesami. Paradoksalnie mniejsze szanse mielibyśmy na zatrzymanie Stana (i pewnie Maaskanta, o ironio) po awansie do LM. Stan może i narzeka prywatnie na warunki w Wiśle, ale ofert nie ma. Były pogłoski o PAO, ale gdyby to było na poważnie to Valckx już dawno by nas opuścił. W Europie jest potężny kryzys, kluby też tną wydatki i wcale nie jest tak, że dyrektor sportowy pokroju Valckxa może przebierać w intratnych i stabilnych ofertach pracy. U nas ma stabilną pozycję i całkiem przyzwoity kontrakt. Do tego pensja wpływa bez opóźnień na konto. Dlatego nie ma co specjalnie panikować, bo i nie ma o co. Ani Stan nie jest jakimś cudotwórcą, ani na razie nigdzie nie odchodzi. Za tą kasę, którą mu płacimy można znaleźć w przyszłości podobnej klasy specjalistę. On po prostu robi przyzwoitą robotę - na miarę tego, co mu płacimy. |
Tak jak napisałem powyżej też liczę na to że to zasłona dymna.
Jednak jak słyszę od WIELKIEJ TRÓJCY że z tym składem obronimy mistrzostwo i powalczymy w europie że nie potrzebne nam wzmocnienia to pojawia się jedno pytanie: WTF ! Nie żyjemy w czasach nkwd żeby takie zatajanie prawdy było jedynym słusznym wyborem. Przecież można powiedzieć że obserwujemy kilku graczy ? I na tym skończyć. Taka informacja by wystarczyła , ale juz teza o tym że nie potrzebujemy wzmocnień to gruba przesada. Jeśli jednak rzeczywiście brak kasy jest problemem to nawet strach myśleć co stanie się za pół roku... Obecność w Wiśle SV, przy bidzie i nędzy staje się chybionym oraz kosztownym pomysłem. |
A mnie osobiście dziwi, że SV mówi "Rozumiem, dlaczego obie strony chcą ze sobą negocjować. My nie mamy z tym problemu. Młodzi piłkarze zmieniają kluby i to jest część futbolu."
To dość niefortunna wypowiedź. Przyznawać się, że lekką ręką możemy oddać utalentowanego juniora. Raczej nie produkujemy ich taśmowo. A jest to sygnał dla innych, ze Wisła w razie czego problemów robić nie będzie. Cleber chyba nie spalił za sobą mostów na Wiśle, żeby w ogóle nie chciał rozmawiać z działaczami z R22? |
Cytat:
|
Ogólnie jak przeczytałem to co powiedział S.V to się wkurzyłem - gość gada jakbyśmy mieli w pierwszej drużynie co najmniej 5 wychowanków :/ z taki podejściem to za wiele nie zdziałamy. Dziwi mnie tylko, że klub jakoś nie reaguje na takie słowa S.V - prawda jest taka, że za pół roku może rok gościa u nas już nie będzie a wtedy okaże się, że Cleber junior dobija się do pierwszego składu PSV co mnie wcale nie zdziwi. Zastanawiam się tylko nad jednym - ile chęci jest ze strony Cleberów na pozostanie młodego w Wiśle. Czytamy różne rzeczy a w rzeczywistości nie wiemy prawie nic w tych kwestiach - może poza kilkoma osobami, które wiedzą trochę więcej.
|
Cytat:
Czy ma oferty czy nie to się okaże w maju. Obawiam się, że jeśli BC nie będzie skłonny zainwestować raz jeszcze w zagranicznego trenera to i Stan odejdzie w lecie. Stan bogiem nie jest, ale też nie przypominam sobie żebyśmy za Mielcarskiego czy Bednarza weszli do grupy LE... @ szadi 83 "Klub nie reaguje na takie słowa SV..." Tutaj tak naprawdę reakcja klubu może być dwojaka: 1) Budujemy (i to już) wreszcie to pieprzone szkolenie - boiska, dobrzy trenerzy, lekarze, odnowa 2) Wszystko inne - odpuszczenie gracza, pieprzenie że za pół roku, rok, dwa to już na pewno zaczniemy budować, cisza, cokolwiek innego. Swoją drogą Stan mógł się zamknąć w tym temacie. No chyba, że jest mocno sfrustrowany tym wszystkim i wie już, że to jego ostatnia runda w Wiśle i chlapie co Mu ślina na język... |
Już wcześniej powtarzałem kilkukrotnie, że nie zrozumiałe jest dla mnie zbytnie wywyższanie naszego dyrektora z racji braku konkretnych sukcesów transferowych. Patrząc na jakość transferów to wychodzimy +/- (pozytywne/negatywne) na 0, lekki plus. Przyszedł z mocnym nazwiskiem, jednakże jego prestiż lekko podupadł. Przyjechał jako chłopiec z miasta, ale okazało się że na wsi wiele nie potrafi, może gdyby miał takie warunki jak w PSV ?? Ale pewnie i Bednarz gdyby miałby takie warunki w PSV jak on za dawnych czasów to równie dobrze mógłby sobie tam wyrobić renomę, ale różnica pomiędzy nimi jest taka że Bednarz/Mielcarski są polakami (wsiokami) a Valckx (miastowym) i dlatego wsioki nie dostaną pracy w urzędzie ale Valckx może zostać radnym tej wsi.
Może zbyt bardzo go negatywnie przedstawię określeniem "krowa dużo ryczy, mało mleka daje" ale wobec nieefektywności jego pracy to powiedzenie można uznać za zasadne. Ja gołym okiem widzę, że Lewej obrony my nie mamy, no chyba że Nunez, prawej również no chyba że Jovanovic ale on jest bardziej ŚO, a Lamey jest zbyt wolny no chyba że Valckx liczy na to, że gdy ten przepracuje okres przygotowawczy będzie w stanie lepiej wyglądać fizycznie, chodzi przede wszystkim o szybkość ;) Zapytam na odchodnę co z bazą treningową ?? Półtora roku i co ?? Zapytam co z wychowankami ?? Na pewno taki Michał Szewczyk nie jest zawodnikiem wystarczającym na I drużynę |
Cytat:
A ja widzę, że nie ma kasy na transfery... Z pustego to nawet Stan nie naleje. Cytat:
|
Cytat:
Przypominam że Cleber senior w pewnym sensie obraził się na Wisłę więc myślę że to on naciska młodego do odejścia a że PSV - zna Marcelo więc to naturalne że akurat ten klub |
Cytat:
Krótko i zwięźle prósze odp.gdzie jest ta kasa? I czy Stan gdy do nas przychodził mial świadomość tego że będzie pusto? |
elliot_ness ta a może poczekać aż BVB sprzeda do PSG Błaszczykowskiego może wtedy BVB zadowolone z transakcji wznowi współprace z Wisłą. Dzięki czemu do Wisły na wypożyczenie zawitał by ktoś z 3trójki Barrios,Zidane albo Goetze który miałby w Wiśle dojść do formy jaka prezentował przed kontuzją .A przy okazji Wisła nawiązałaby współprace albo rozegrała sparing z PSG.Na poważnie transfer Lucasa może wyjść na dobre PSV go kupi a następnie wypożyczy.....tam skąd przyszedł warunkiem zapewne byłaby gra w meczach o stawkę np w ekstraklasie.Więc może tak źle nie będzie
|
Cytat:
Niniejszym przepraszam za OT, ale niektórzy powinni przed naciśnięciem entera przeczytać manuala:shock: |
Cytat:
Co ty ćpiesz!? też to chce , mam nadzieje,że to nie 'krokodyl'. Post roku!:rotfl::rotfl::rotfl: |
Cytat:
|
Cytat:
Każdy klub piłkarski poprzez transfery, wzmacnia wartość swojej drużyny co pozwala odnieść zamierzony sukces. Niestety po naszych ruchach zawsze podostaje dziwny niesmak, uczycie 2 kroków w tył. Skoro prezio Wisły wie że kasa jaką możemy wydać jest znikoma to po co zatrudnia SV na d.sportowego? No chyba że tylko żeby dobrze sprzedac najlepszych? Po co sprzedawać najlepszych graczy skoro z kasy jaką na nich zarabiamy w większości nie inwestujemy? |
i znowu te same argumentacje, takie proste głębszego zastanowienia, bo w PSV ... ale tutaj jest Wisła Kraków, tutaj klub żyje ze sprzedaży swoich zawodników podobnie jak PSV ale jednak Stan swoich grajków sprzedać nie potrafi na razie, przewijają się w ogóle w mediach jakieś informacje o tym, że ktoś ma nas opuścić ?? Jest jakikolwiek klub zainteresowany jakimkolwiek naszym piłkarzem, poziom sportowy uległ według waszego mniemania polepszeniu ?? Uważacie, że Biton jest lepszy od Brożka, że Wilk od Dudki, Kirm Błaszczykowskiego, Lamey Baszczynskego ?? Stan powinien sprzedaż jakiegoś grajka, załóżmy chociaż Kirma za 500 tys. euro żeby kupić innego, to po primo a po secundo to ja nie wierzę że nie mamy pieniędzy skoro zarobiliśmy 5 mln euro za LE/LM a ponadto zarobimy jeszcze więcej. Dodatkowo pojawiają się dosyć zbieżne sugestie Stana, że mamy już nie prowadzić polityki zaciągu większej ilości zawodników, więc jak rozumieć mam to, że ok. 1/3 składu może wylecieć w lecie ?? Zostaniemy wtedy bez LO i bez PO, zostaniemy nez bramkarza i co ??
Strasznie mnie irytują te informację, że mamy grać o 3 trofea bez wzmocnień boków obrony. Na końcu zapytam kiedy będziemy mieć lepszą okazję do zainwestowania w piłkarzy jak nie teraz ?? Jak wypali to się zwróci kilkunastokrotnie, a jeśli nie dokonamy transferów to w lecie może one nie będą w ogóle potrzebne gdyż będziemy walczyć jedynie o Mistrza w sezonie 12/13 |
po 1 - taki tekst to strzal w kolano Mr.V. ....po 2 - " z pustego to i Salomon nie naleje" ... po 3 - pazernosc na kase i minimalizm Mr.B.C juz chyba siega zenitu ......... komentujcie to jak chcecie ale wyzej du.py nie podskoczycie ..... z mojej strony mam tylko jedno zyczenie - wiem , wiem zaraz wiekszosc mnie zjebie ale zycze Poloni i smiesznemu JW - Mp i LM a wiecie dalczego ?? bo pomimio ze koles jest smieszny i groteskowy w swych dzialaniach dazy do jednego celu ... i daje na to kase ( wiem , nie mozna czyjas kasa dysponowac) ale juz sprzedal nezle niektorych swoich zawodnikow to dalej wyklada kase a nasz Wszechpotezny BC ??? od tylu lat nie moze szarpnac sie na troche wiecej .........dla wszystkich : bardzo szanuje pana Boguslawa za to co zrobil ..... ale niestety NIEWAZNE JAK MEZCZYZNA ZACZYNA - WAZNE JAK KONCZY .... i boje sie ze pan B.C bedzie wiecznym marzycielem probojac stworzyc mocarstwo pilkarskie za minimum kosztow - zwlaszcza na takim zadupiu pilkarskim jakim jest Polska !!! ... i wcale nie porownuje obydwu panow czyli B.C i J.W - sadze tylko ze era naszego pana prezesa dlugo trwa i zastyga w jednym punkcie ..... czyzby brak wiekszej ambicji poprzez minimalizm ??? ....
|
^^ Pewnie ,że nie ma kasy a Świerczokowi to akurat Wisła oferowała wyższy kontrakt niż dostaje w FCK (informacje podał w najnowszej PN polski trener ,który został sprowadzony również do tego klubu). Nie sztuką jest wydawać co chwila pieniądze tym bardziej jeśli ma się bardzo rozbudowany skład. Zapominacie o tym ,że budżet trzeba trzymać w ryzach , wydawać pieniądze kiedy się je ma (a my prawdopodobnie dostaniemy je z zakończeniem sezonu ) i kiedy jest to konieczne. Kadra nie wymaga jeszcze rewolucji bo to nas czeka w lecie , wymaga uzupełnień.
A na zatrzymanie młodych zdolnych niestety metody nie ma bo prawo jest w tej kwestii bardzo liberalne , dopiero po 16roku życia zawodnik może podpisywać kontrakt i może jego transfer negocjować. Gdy jest młodszy może niestety odejść za ekwiwalent. A jedyne co w tej sytuacji klub może zrobić to pozostawić po sobie na zawodniku dobre wrażenie , godnie go pożegnać z nadzieją ,że kiedyś na stare lata wróci bogatszy o zagraniczne doświadzczenia |
Podobnie bylo z Maaskantem tzn.:
- najpierw wrzawa na forum odnosnie jakiegos mniej waznego wydarzenia - nastepnie wytykanie kolesiostwa (Jaliens Lamey) - co i tak jest ciosem ponizej pasa - po czym pojawia sie paszkwil a'la Onet na glownej serwisu w tym wypdaku " Strata młodych talentów nie jest problemem dla Valckxa " itp itd. Panowie Valcxa juz nie ma teraz tylko ktos chce wrogo do niego nastawic kibicow. Tyle ode mnie |
Cytat:
W przypadku Wisły problemem jest to, że systemu szkolenia nie ma :) Jak byśmy mieli wybitną akademię to też by się zdarzało, że co zdolniejsi chcieli by odejść na zachód do innych lig. A co do tytułów prasowych, więcej dystansu do nich. Każdego dnia czytam newsy na onecie, wp i doszedłem do wnosku, że większość nagłówków ma na celu dołowanie ludzi. Celowe nakręcanie jakiejś dziwnej spirali niepokoju. |
Cytat:
Nie wiem gdzie tu widzisz niefortunną wypowiedź. Zresztą, Wam nie dogodzi... |
Krav ,Wisielak czytajcie uważnie ze zrozumieniem jak przeczytacie uważnie jeszcze raz tamtego poprzedniego posta to zauważycie gdzie sie zaczyna poważna część posta.temat wspólpracy Wisły z BVB,transfer Błaszczykowskiego do PSG, to była aluzja do posta elliot_ness na temat nawiązania współpracy Wisły z PSV
|
Valcks nie oszalał. Mówi po prostu to, co chce by mówił klub. Jest profesjonalistą.
W efekcie latem będziemy szukać nowego dyrektora sportowego. Albo jeszcze wcześniej. Bo profesjonalista nie będzie pracował w takich warunkach i ograniczeniach jakie dziś narzuca Cupiał, zabierając pieniądze i możliwości prowadzenia efektywnej polityki personalnej. |
Cytat:
Jeśli Stan ma dobrą umowę to przecież dla niego to idealny układ...bo nie musi pracować. |
Markus z pewnością masz racie ..........i z FAKTAMI DYSKUTOWAĆ NAWĘD NIE WYPADA .Taka sama jest sytuacja ze sponsorem bo nikt tego burdelu sponsorować nie będzie.W KOŃCU NA KIBICÓW TRZEBA BĘDZIE ORGANIZOWAĆ ŁAPANKI NA MIEŚCIE bo i oglądać tej mizeria i za darmo chętnych zabraknie .
|
Może po porażce z APOELem obniżyli V nowy kontrakt więc teraz V się odwdzięcza niema jak to strzał w kolano.Teraz tylko pozostaje czekać co Moskal zdecyduje w nim ostatrnia nadzieja.Aczkolwiek będzie chyba próbował zawalczyć o Lucasa.Na pocieszenie może na drugim zgrupowaniu zawita Lucas dostając wilczy bilet o ile przed drugim zgrupowaniem wyjaśni się jego sytuacja.O ile Moskal może zawita na dłużej to raczej V szybciej wróci do Hollandi.
|
Przede wszystkim w moim odczuciu mamy tu do czynienia z wielką manipulacją dziennikarską a większość jak karpie łapie wszystko co do wody wrzucą!!
Biorąc pod uwagę fachową znajomość angielskiego w wykonaniu naszych dziennikarzyn może okazać się że kontekst był zupełnie inny. Kolejna sprawa Lucas może wybrać dowolny klub w europie po ukończeniu 16 roku życia. I w mojej ocenie tylko natychmiastowe przeniesienie go do pierwszej 11 mogło by skłonić do pozostania u nas. Inna opcja nie wchodzi w grę bo my tak naprawdę posiadamy tylko jedną "profesjonalną" drużynę. A jeśli prawdą jest co mówią że chłopak ma talent to przecież Cleber jest tego świadom i nie będzie kisił syna u nas. To jest realna ocena sytuacji i nie wiem do czego się tu przyczepić tak świat wygląda. Skoro ma szanse zagrać w PSV, Ajaxie czy choćby Twente to niech spieprza z naszego bagna bo tu jako piłkarz lada moment się będzie cofać. A my jako kibice jesteśmy winni poszanowanie dla takiego stanu rzeczy ze względu na to co Cleber dla nas zrobił, jeden z niewielu który zdrowie stracił dla Wisły. I bzdurą wydaje mi się tutaj granie Valcxa w jakąkolwiek stronę, on jest świadom jak to wygląda na zachodzie i wie że nic z tym nie zrobi bo miał z tym do czynienia dobre pare lat temu w PSV. A że u nas nie ma szkolenia w ogóle to inna sprawa. |
Cytat:
Może to trochę dziwnie zabrzmi, ale pomyślałem, że może w klubie chcą wykupić Nuneza lub Bitona i stąd są szukane oszczędności na ich transfer. Jeżeli byśmy teraz kogoś kupili za dużą kasę byłoby to równoznaczne ze zrezygnowaniem z transferu tych dwóch piłkarzy. Mimo wszystko wskazane byłoby wypożyczenie Jovanicia, czy 2-3 innych zawodników zagranicznych, aby można było ściągnąć kogoś z wolnego kontraktu. Moskal też ma trochę racji, chyba wszyscy się zgodzimy, że ten skład nie grał na miarę swojego potencjału. Jeżeli chodzi o ligę to lepszy skład może mieć jedynie Legia, choć tu bym polemizował. Ten skład jest silny na ligę, lecz wiadomo, że na puchary "trochę" nam brakuje. |
To zależy ile taki dyrektor sportowy zarabia w średnim europejskim klubie.
U nas ma około 300 tysięcy euro, ciekaw jestem, ile takie PSV płaci osobie na takim stanowisku. Zresztą, już w lecie mówiono o tym, że może trafić do PAO... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:02. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl