Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Telewizja DVB-T, NC+, Cyfrowy Polsat, UPC, itp. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8336)

Marcin_fan 25.02.2012 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 1223584)
JaK NIE MASZ NIC CIEKAWEGO DO DODANIA TO NIE PISZ

A czy napisanie o planach Polsatu w temacie o telewizji cyfrowej jest pisaniem na temat ?

węgorz2 25.02.2012 21:40

platformy cyfrowe moga byc alternatywa do telewizji naziemnej ,nie potrzebuja telewizorow mpeg4 ani dekoderów bo maja swoje ,wiec rozwazamy od kilku postow co sie oplaca kupic jakie kto robi ruchy aby przyciagnac abonentów za to twoje wpisy nie wnosza nic do tematu

g_o_l_d_i 26.02.2012 00:32

kurde
podłączyłem dziś telewizor do anteny na dachu bloku i odbiera mi tylko 1,2, TVP Info KRK i KAT Polonie Kulture i Historie ktoś coś poradzi co zrobić żeby odbierać wszystkie kanały ? zakup anteny pokojowej ze wzmacniaczem ?
dodam że mieszkam w Krakowie, Mistrzejowice

alkoholik 26.02.2012 01:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez g_o_l_d_i (Post 1223650)
kurde
podłączyłem dziś telewizor do anteny na dachu bloku i odbiera mi tylko 1,2, TVP Info KRK i KAT Polonie Kulture i Historie ktoś coś poradzi co zrobić żeby odbierać wszystkie kanały ? zakup anteny pokojowej ze wzmacniaczem ?
dodam że mieszkam w Krakowie, Mistrzejowice

To nic nie da a dawałeś wyszukiwanie programów? bo chyba automatycznie wykryło ci tylko jeden Multiplex. Włącz wyszukiwanie powinno ci wtedy wykryć wszystko

g_o_l_d_i 26.02.2012 03:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez alkoholik (Post 1223664)
To nic nie da a dawałeś wyszukiwanie programów? bo chyba automatycznie wykryło ci tylko jeden Multiplex. Włącz wyszukiwanie powinno ci wtedy wykryć wszystko

wyszukiwałem i to 2 razy ale dalej tak samo

kozi 26.02.2012 08:42

Przeskanuj kanały
MUX3 48
MUX2 64
możesz ew. jeszcze kanał
MUX1 62 on leci z Wisły ale jest możliwość odbioru w Krakowie.

g_o_l_d_i 02.03.2012 12:47

Ni ch..a nie znajduje

Amptiq 10.03.2012 00:17

Witam Panowie, nie znam się zupełnie na antenach i tym podobnych, dlatego chciałbym w miarę możliwości zasięgnąć waszej rady w tej kwestii. Mianowicie mam telewizor (a raczej monitor z tunerem TV, wejściem antenowym i "dekoderem cyfrowym") i chciałbym kupić do tego jakąś antenę pokojową. Znalazłem coś takiego: http://www.groupon.pl/oferty/cala-po...i-hurt/3961454 . Byłbym wdzięczny o Waszą opinie co myślicie o tym sprzęcie. Z góry dzięki :)

SV_ 10.03.2012 00:37

Tak wszędzie krzyczą ze potrzeba tylko TV z mp4 lub dekoder, a ja mam pytanie skąd idzie sygnał? Z jakiej anteny czy z czego?

węgorz2 10.03.2012 15:11

z anteny idzie sygnał np: koszykowej lub kierunkowej ze wzmacniaczem lub bez wszystko w zaleznosci od odleglosci od nadajnika itp...

matt84 19.03.2012 13:04

A kojarzycie coś takiego? www.andrino.pl

Cytat:

Cyfrowa Platforma Multimedialna to:
FILMY - ponad 500 zawsze darmowych hitów kinowych polskich i zagranicznych, bajek oraz seriali udostępnianych w systemie wideo na żądanie (VOD),
GRY - ponad 100 darmowych hitowych gier na ekranie Twojego telewizora,
TELEWIZJA - darmowe cyfrowe kanały telewizyjne naziemne (DVB-T) oraz internetowe (IPTV).
Fajna opcja, bo można na ekranie telewizora grać i instalować sobie np. gry na Androida.

kozi 19.03.2012 14:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Amptiq (Post 1228842)

W tej antenie jest kawałek druta + ładna obudowa i 70zł kosztuje za taką kasę w dipolu kupisz porządną antenę, czy koniecznie musi być pokojowa ?
Nie wiem jakie masz warunki odbiorcze ale możesz mieć problem z odbiorem kanał 48 na takiej pokojówce.

Dipola masz na Ciepłowniczej bodajże po prawej stronie zaraz za bramą od Elektrociepłowni.

węgorz2 19.03.2012 18:37

na allegro od 37,99 z przesylka znajdziesz za 59

crazykaro 01.05.2012 17:08

Wczoraj został włączony kolejny multiplex na Chorągwicy. MUX1 ma duble kanałów TVP1, TVP2, TVP Info, do tego kilka durnych programów jak Eska TV, ATM rozrywa, jakies tam disco polo i jeszcze jeden głupi kanał.

Krótko mówiąc, jeżeli ktos nie potrzebuje tych kanałów niech się nie przejmuje poki co. Dopiero jak wejdzie TVP HD przed Euro to będzie warto na nowo zaprogramowac TV.

węgorz2 09.05.2012 19:39

doszlo jeszcze POLO TV i TTV

StelmiOriginal 21.05.2012 17:19

Od 1.06. TVP1 i TVP2 w HD za darmo w telewizji naziemnej.

BTW. Ma ktoś do czynienia z dekoderkiem na usb MediaTech MT4163 i MT4167? Jakies opinie?

crazykaro 04.06.2012 22:09

Euro się zbliża a TVP uruchomiła już TVP 1 i 2 w jakości HD. Każdy z tych programów jest na innym MUX wiec jak ktoś ma w zwykłej jakości a ma wszystkie trzy muxy dostępne to należy poszukać tego z jakością HD

TSW Fanatyk 05.06.2012 08:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1254515)
Euro się zbliża a TVP uruchomiła już TVP 1 i 2 w jakości HD. Każdy z tych programów jest na innym MUX wiec jak ktoś ma w zwykłej jakości a ma wszystkie trzy muxy dostępne to należy poszukać tego z jakością HD

wyszukiwałem wczoraj jednak tylko tvp 1 hd znalazło.

od kiedy mają uruchomić 3 mux z Chorągwicy?

Marcin_fan 05.06.2012 09:30

U mnie samo znalazło dokładnie 31 maja ale tylko TVP1 w HD... " dwójka " idzie jeszcze tylko cyfrowa...

Drozd 05.06.2012 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 1248279)
doszlo jeszcze POLO TV i TTV


Noo niezły wypas :D.

crazykaro 05.06.2012 16:52

Oba programy są już w jakości HD od 1. czerwca. Dwójka leci na MUX3 ale ma tylko 2kW mocy więc cięzko bedzie go znaleźć osobom które mieszkaja daleko od Chorągwicy wiec polecam skanowanie ręczne na 48. kanale.

węgorz2 06.06.2012 14:46

a jak rząd ma zamiar wybrnąć z sytuacji kiedy w 2013 zostanie wyłączony sygnał analogowy a będą miejsca gdzie sygnał cyfrowy nie dochodzi? zrekompensują to jakoś ludziom?

Kocur 19.07.2012 15:43

Może nie do końca "naziemna" ale tutaj też wrzucę pytanie moje a nóż widelec ktoś używa:


Zbieram opinię o internecie a przede wszystkim TV dostarczanej przez ISTS - czyli w sumie to Netia

Cenowo jest rewelacyjnie - pytanie o jakość usług i ogólnie współpracę z nimi jak coś padnie?

Drozd 19.07.2012 15:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 1254858)
a jak rząd ma zamiar wybrnąć z sytuacji kiedy w 2013 zostanie wyłączony sygnał analogowy a będą miejsca gdzie sygnał cyfrowy nie dochodzi? zrekompensują to jakoś ludziom?

Oczywiście, przecież taki rewelacyjny rząd nie mógł o tym nie pomyśleć.

Pewnie będą dopłacać do satelity, ale tylko kupionej u zaprzyjaźnionego biznesmena :).

Manson33 19.07.2012 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1263937)
Oczywiście, przecież taki rewelacyjny rząd nie mógł o tym nie pomyśleć.

Pewnie będą dopłacać do satelity, ale tylko kupionej u zaprzyjaźnionego biznesmena :).

Lux Veritatis ?

regis 26.07.2012 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1263937)
Oczywiście, przecież taki rewelacyjny rząd nie mógł o tym nie pomyśleć.

Pewnie będą dopłacać do satelity, ale tylko kupionej u zaprzyjaźnionego biznesmena :).

Przecież z cyfrowy z definicji ma lepszy zasięg od analogowego, dlatego (o ile zachowana będzie taka sama moc) jak ktoś ma analogową, to i cyfrową będzie mógł odbierać.

Sebo_TS 07.08.2012 13:37

Mam pytanie do obeznanych w temacie. Ojciec kupił dekoder LTC HD-305. Mieszka w bloku gdzie jest antena zbiorcza. Jak mu podłączyłem i wyszukałem kanały znalazło tylko kanały z MUX-1( TVP 1 HD, TVP 2, Polo TV, Eska TV, Rozwrywka TV , TVP Info Kraków ). Innym w mojej mieścinie a nawet w okolicznych wioskach odbierają kanały z MUX3. Co jest nie tak że u ojca nie odbiera więcej kanałów takich jak m.in. Polsat, TVN, Polonie itd ?

Edit: Mała pomyłka. Kanały znajduje, ale po przełączeniu np na TVN wyskakuje komunikat "Podziel kanał" i jest symbol €. Tak samo znalazło kanały typu Kino Polska, Polsat Sport itd....

OpEnTaNy 03.09.2012 12:09

Mam taki sam problem jak wyzej mieszkam w okolicach Kryspinowa nie odbiera mi polsatow tvnow ale odbiera wszystkie TVP eske i discopolo. Jaki moze byc tego powod? Z tego co mi kumpel powiedzial nadawane sa podobno z mocniejszym sygnalem ale nie wiem czy nie wprowadzil mnie w blad :)

crazykaro 03.09.2012 18:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OpEnTaNy (Post 1274068)
Mam taki sam problem jak wyzej mieszkam w okolicach Kryspinowa nie odbiera mi polsatow tvnow ale odbiera wszystkie TVP eske i discopolo. Jaki moze byc tego powod? Z tego co mi kumpel powiedzial nadawane sa podobno z mocniejszym sygnalem ale nie wiem czy nie wprowadzil mnie w blad :)

To jakaś ściema bo MUX2 na którym są TVNy ma największą moc ze wszystkich muxów. Trudno cokolwiek poradzić bo z Choragwicy sygnał powinien bez problemów docierać do Kryspinowa. Może warto lepiej antene ustawić i ręcznie przeszukać kanał 64. W ostateczności można przejrzeć forum emitela w temacie o Chorągwicy http://forum.emitel.pl/

abidal 03.09.2012 19:41

koledzy kanały tvn polasat tv4 puls i inne niedzialajace nie dzialaja w niektorych blokach poniewaz jest slaba jakosc sygnalu... zeby dzialaly trzeba przeprowadzic modernizacje... wymiane anteny na lepsza, wzmacniacz budynkowy wrzucic lub tez wymienic ewentualnie rozgalezniki na klatkach. Wiem bo sie tym zajmuje i wiele budynkow ma ten sam problem. Jak macie jakis problem mozecie pisac na priv

OpEnTaNy 19.09.2012 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1274201)
To jakaś ściema bo MUX2 na którym są TVNy ma największą moc ze wszystkich muxów. Trudno cokolwiek poradzić bo z Choragwicy sygnał powinien bez problemów docierać do Kryspinowa. Może warto lepiej antene ustawić i ręcznie przeszukać kanał 64. W ostateczności można przejrzeć forum emitela w temacie o Chorągwicy http://forum.emitel.pl/


Naprawde drobne przesuniecie anteny pomoglo wszystko smiga 15 kanalow jest.
Jestem ciekawy czy ktos odbiera wiecej kanalow ?

WISŁAZWE 21.03.2013 23:29

Myślę, że w trochę zmodyfikowanym temacie można rozpocząć dyskusję na temat nowej oferty NC+ i nie tylko ;)

hunter 21.03.2013 23:34

Pierwsze wrażenie? Cenowo wygląda to źle, bardzo źle. 119 zł za pakiet gdzie są wszystkie C+, podczas gdy teraz w Cyfrze można mieć wszystkie C+ ponad dwa razy taniej.

Polsat zaciera ręce.

Mam aktualnie w Cyfrze abonament 115 PLN i mam w jego ramach wszystkie kanały (poza dodatkowo płatnymi erotykami i jakimiś francuskimi kanałami). Dla N i Polsatu Sport News mam się zgodzić na podwyżkę abonamentu o 85 zł? Chyba zwariowali...

Jaro1991 22.03.2013 00:38

Słoneczny Zygmunt pewnie nie marzył o takiej reklamie, jaką zafundowali CP Verley i ten wiceprezes z Niemiec. Jak dla mnie ceny kosmiczne, zupełnie nie dopasowane do polskich warunków. Już widzę, jak ludzie zarabiając na rękę po 1,5 tys. biegną do punktów i biorą pakiety za 199 zł :lol:

Żenada dnia to cena paczki nowej Canal+ - 60 zł za wszystkie programy. Ktoś chyba zdrowo je*nął głową w ścianę układając pakiety i ceny :rotfl:

MatMario 22.03.2013 01:25

Nie ściągajcie nowej listy kanałów na dekodery c+.

Ja ściągnąłem, lista jest dramatyczna, układał to chyba 3 latek w przedszkolu. Pierwsze 6 kanałów same tvn, tvn turbo w pierwszej 150 jest 3 razy. Tego się nie da używać.

Kolumbus 22.03.2013 02:51

niestety potwierdzam jest dramat, szczesliwi Ci co uzywaja wlasnych tunerow

p.s.
uzywa ktos tego smiecia Philips PVR 250 od cyfry?

mitmichael 22.03.2013 09:23

Jezeli chodzi o migracje do nc+ z Nki i Cyfry+ to sa takie opcje (to co pogrubione to oferta, ktora interesowałaby mnie):


34 zł dla migrujących do Comfort+

49 zł dla migrujących do Universe+

59 zł dla migrujących do Canal+ Silver

69 zł dla migrujących do Canal+ Silver (multiroom C+ dwie karty)

79 zł dla migrujących do Canal+ Gold (bez czy z multiroom ?) (uzyskała jedna osoba: Ci co mają obecnie N Premium mogą dostać dodatkowo za darmo C+ i C+Sport na cały okres umowy jako rekompensatę za N Premium 3 i N Premium 4 !!!)

79 dla migrujących do Canal+Platinum (bez multiroomu) UWAGA: oferta niepotwierdzona: Uzyskał tylko użytkownik migrujący z Cyfry

89 dla migrujacych do Canal+ Platinum (bez multiroom) (tylko dwie osoby dostały migrujące z N)

99 dla migrujących do Canal+ Gold z HBO

99 dla migrujących do Canal+ Platinum z multiroom N-ki

109 dla migrujących do Canal+Platinum z multiroom C+ (dwie karty)

109 dla migrujących do Canal+ Platinum z HBO (bez multirooom ???)

129 dla migrujących do Canal+ Platinum z HBO (multiroom C+ dwie karty)

179 dla migrujących do All Inclusive+ z multiroom C+ (dwie karty)


Czyli multiroom znany z Cyfry+ zostaje nadal a własnie wszyscy sie bali, ze bedzie trzeba go oddac. Na DVHK gosc potwierdził, ze zmigrował i został ze swoim sprzetem + Multiroom (2 karty):


"Ja dzisiaj migrowałem do NC+, mam swoje tunery i swoje karty MultiRoom po Cyfrze. Unowe podpisałem na 18 miesięcy. Żadnych ich kart czy dekoderów nie brałem. Dalej jade na swoich tunerach i kartach z Cyfry" - ale jest abonentem nc+

zim zum 22.03.2013 10:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1304617)
Nie ściągajcie nowej listy kanałów na dekodery c+.

Ja ściągnąłem, lista jest dramatyczna, układał to chyba 3 latek w przedszkolu. Pierwsze 6 kanałów same tvn, tvn turbo w pierwszej 150 jest 3 razy. Tego się nie da używać.

Przez noc się samo zaktualizowało i tak.

JA się cieszę,że do końca umowy nie trzeba migrować. Dwa tygodnie temu zadzwonili do mnie z opcją przedłużenia na 18 miesięcy i mam za 109 zł z multiroomem pakiet za który teraz krzyczą 199 :). Żadna migracja mnie nie interesuje, ewentualnie mogę im dopłacić piątkę za nsport :P

MatMario 22.03.2013 11:00

A jak jest z opłatą za multiroom i PVR przy migracji? Czy za 109 dostaję bezpłatną dzierżawę i multiroom?

Wiesz może czemu nie bangla Discovery HD choć miałem go w poprzedniej ofercie? Spotkałeś gdzieś ten problem po aktualizacji listy programów?

Jakie oni mają możliwości utrącenia teraz splitterów póki nie wymienią wszystkich dekoderów C+?

Ja się wyjebałem bo mam jeszcze umowę 2 msc. i nie wiem co dalej.

Śmiga ci Discovery HD po aktualizacji?

zim zum 22.03.2013 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1304641)
A jak jest z opłatą za multiroom i PVR przy migracji? Czy za 109 dostaję bezpłatną dzierżawę i multiroom?

Wiesz może czemu nie bangla Discovery HD choć miałem go w poprzedniej ofercie? Spotkałeś gdzieś ten problem po aktualizacji listy programów?

Jakie oni mają możliwości utrącenia teraz splitterów póki nie wymienią wszystkich dekoderów C+?

Ja się wyjebałem bo mam jeszcze umowę 2 msc. i nie wiem co dalej.

Śmiga ci Discovery HD po aktualizacji?


Generalnie wszystkie kanały które były są nadal, tylko je rozwalili. Część tych, które zmienili z SD na HD są tam w okolicach 180. Jak się pójdzie od 190 wstecz, to znajdzie się wszystko co było.

Generalnie z tego co się dowiedziałem, to nie ma obowiązku migracji do końca umowy. Nie da się wybrać jakiegoś jednego kanału (np. nsport i dopłacić), musi się przejść na te pakiety wtedy. Polecam Ci poczekać te 2 miesiacę, bo coś muszą zmienić.

Ja osobiście nie moglem sie znimi dogadać, pod koniec marca kończyła mi się umowa i wysłałem wypowiedzenie, bo liczyłem, że........wejdzie nc+ i beda zajebiste ceny :D . W końcu 08.03 zadzwonił chłop i mi zaoferował bardzo dobrą oferte. Aktualnie będę płacił 104 zł. W tym mam tego PVR 500 GB, multiroom, HBO na cały okres unmowy, Filmbox i Cinemax na 7 miesiecy i oczywiście całą resztę. Umowa na 18 miesiecy , do września 2014. Generalnie to ustawiłem się jak Nowak w Bełchatowie albo Strąk w Zabrzu i nie mam ochoty nigdzie migrować. Jakbym znał dane tego gościa z infolinii, to postawiłbym mu niezłe piwo :D

Jak chcecie się ekspresowo dodzwonić to : 223104565


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl