Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [10 kolejka] Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok - 15 października, sobota 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8319)

Maciuś 15.10.2011 18:17

Brawo Jaliens, brawo Maaskant, obaj do wywalenia w pilnym tempie.

lucas8 15.10.2011 18:19

Czuję niezłą burzę w klubie.

63.5 Kg 15.10.2011 18:19

Szczerze...

Cieszy mnie wynik bo prowadzi lepsza druzyna...
Zreszta coraz wiecej jest tych lepszych druzyn od Nas w lidze...

Przestanmy juz pieprzyc o 2 letniej budowie zespolu itd,itp...
Ostatni raz pamietam tak slabo Wisle w 2 lidze...

KRIS22 15.10.2011 18:29

Czego chcieć po drużynie która jest najsłabsza w erze Cupiała obrona to kpina Jaliens i Lamey to pseudo obroncy strach pomyśleć co sie stanie z nami w czwartek w meczu z Fulham.

WislaFan123 15.10.2011 18:41

jaki faul? wiem ze bramkarz jest nietykalny... ale jaliens wogole na bramkarz nie patrzyl i wyskoczyl w kierunku pilki, wystarczylo ze bramkarz by piastkowal..

ziuk_NYC 15.10.2011 18:41

z dupy bramka dla Wisly, gratuluje Panowie, gratuluje...

Maciuś 15.10.2011 18:43

Bo bramkarz jest nietykalny, gdyby nie slabszy dzien sedziego (niepodytkowanie slusznego karnego dla Jagi) to by juz bylo po meczu.

WislaFan123 15.10.2011 18:52

Jeszcze bardziej to pokazuje jak slabym trenerem jest Maaskant... Wystarczy miec troche ofensywnych zawodnikow, i zupelnie inna gra !! Az sie milo patrzy jak Iliev z Gargula i Jirsakiem klepali... i trzeba grac na 2 napastnikow... !

Oczywiscie to nie zmienia ze nie nalezalo nam sie zwycisetwo, ale rowniez pokazalo jak pewne zmiany personalne potrafia zmienic obraz gry... Jak Garguly i Jirsaka nie bedzie w meczu z Fulham w pierwszym skladzie to masakra..

lucas8 15.10.2011 18:55

Niech Maaskant na kolejny mecz ligowy tylko spróbuje wyjść w ustawieniu z 2 defensywnymi pomocnikami.

Jaka w tym jest logika skoro jak stracimy bramkę to i tak musi wprowadzić dodatkowego gracza ofensywnego. Nie prościej od początku cisnąć ?

ciacho 15.10.2011 18:57

Mam nadzieję, że Maskant w końcu przejrzy na oczy i zaczniemy grać w lidze bardziej ofensywnie. W środku Wilk, Jirsak i Garguła, w ataku Biton z Genkowem.

wolfy 15.10.2011 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1177041)
Bo bramkarz jest nietykalny, gdyby nie slabszy dzien sedziego (niepodytkowanie slusznego karnego dla Jagi) to by juz bylo po meczu.

Nie szerz ciemnoty i zabobonu: bramkarz NIE JEST nietykalny w ŻADNYM fragmencie boiska.

Tu akurat był faul, bo Jaliens swoim wejściem przeszkadzał w interwencji.

Mixu 15.10.2011 19:01

O tym meczu trzeba napisać krótko.

Wypaczony wynik. Skandal. Wstyd mi naprawdę.

W Maaskanta już nie wierzę.

lucas8 15.10.2011 19:03

Szybki odbiór piłki kuleje niesamowicie w całym zespole. Zauważyłem taki paradoks, że im więcej naszych zawodników broni tym popełniamy większe błędy w obronie.

Na plus wejście Garguły. Chcę to potrafi.

buczo1985 15.10.2011 19:04

Dziwny mecz. Mixu czy te słowa o skandalu nie są za mocne? Możesz rozwinąć myśl?

Heero 15.10.2011 19:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1177048)
Dziwny mecz. Mixu czy te słowa o skandalu nie są za mocne? Możesz rozwinąć myśl?

Karny dla Jagi w pierwszej połowie EWIDENTNY, takie sytuacje pokazuje się na kursach sędziowskich. Bramka na 1:1 też kontrowersyjna, choć moim zdaniem Jaliens walczył o piłkę, do czego ma pełne prawo... zresztą głupota bramkarza, mógł próbować walnąć piłkę pięścią. Mimo wszystko sytuacja 50:50.

Karherop 15.10.2011 19:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1177025)
Przestanmy robic z Valcxa Boga bo poza niegrajacym Meliksonem sciagnal samych slabych zawodnikow...

Pareiko , Biton , Jovanovic , Genkov , Iliev ?


transfery Jaliensa i Lameya niektórym przyciemniły cała resztę transferów .

Mecz tragiczny w naszym wykonaniu , zdecydowanie się z tym zgadzam . Wielki chaos jest nie tylko w obronie , ale przede wszystkim w grze defensywnej i wyprowadzaniem piłki z własnej połowy . Wielka dziura pomiędzy obroną-pomocą , a atakiem .

Inna sprawa że gdyby w tym meczu mógł grać Sobolewski , Melikson czy Jovanovic , już nasza gra wyglądała by o niebo inaczej .

Nie usprawiedliwiając sędziego , to Ptak nawet bez pomocy Jaliensa raczej wpadłby z piłką do bramki . Jaliens akurat w tej sytuacji zrobił to co miał zrobić .

Mixu 15.10.2011 19:10

Skandal bo to co odp***alał sędzia to woła pomstę do nieba. Chciałbym się cieszyć z 3 punktów, nawet nie wywalczonych dobrą grą ale nawet walką i zaangażowaniem. Ale po takim sędziowaniu , załamka. Chciałbym wierzyć że to były przypadkowe błędy. Wypaczony wynik

Zwitter 15.10.2011 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Heero (Post 1177049)
Bramka na 1:1 też kontrowersyjna, choć moim zdaniem Jaliens walczył o piłkę, do czego ma pełne prawo...

No pewnie, że walczył o piłkę, a co innego tam niby robił, podrywał bramkarza? To, że walczył o piłkę nie podlega dyskusji, tylko, że robił to niezgodnie z przepisami. Jak dla mnie Ptak był ewidentnie faulowany, Jaliens na niego po prostu wpadł uniemożliwiając interwencję. To działo się przed linią, w polu piątego metra, czyli tam gdzie bramkarz jest święty, jak to się często mówi. I nie mówicie, że tak nie jest bo nie macie racji.

wolfy 15.10.2011 19:20

Dzisiaj świetna zmiana Garguły. Po raz pierwszy wziął na siebie ciężar gry i pomógł odmienić jej obraz.

martin_6 15.10.2011 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Heero (Post 1177049)
Karny dla Jagi w pierwszej połowie EWIDENTNY, takie sytuacje pokazuje się na kursach sędziowskich. Bramka na 1:1 też kontrowersyjna, choć moim zdaniem Jaliens walczył o piłkę, do czego ma pełne prawo... zresztą głupota bramkarza, mógł próbować walnąć piłkę pięścią. Mimo wszystko sytuacja 50:50.

My też karnego powinniśmy dostać.

Ogólnie sędzia nie w formie. Parę błędów popełnił, generalnie trzeba przyznać że na tym skorzystaliśmy, ale żeby zaraz skandal?

Elendil 15.10.2011 19:22

Ptak został tak samo sfaulowany jak Pareiko w meczu z Odense. Suma szczęścia zawsze wychodzi na zero.

Co nie zmienia faktu, że gra wygląda... słabo.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy
Dzisiaj świetna zmiana Garguły. Po raz pierwszy wziął na siebie ciężar gry i pomógł odmienić jej obraz.

całkowicie się zgadzam, to chyba pierwszy tak dobry jego mecz w Wiśle. Oby to on wziął ciężar rozgrywania pod nieobecność Meliksona.

Antystenes 15.10.2011 19:23

Antystenes już dawno pisal jak trzeba grać..

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1170651)
byle był ciekawy mecz i Wisła się nie broniła całą 11. Spróbujmy wreszcie zagrać bardziej ofensywnie, cieszyć się grą, atakować, wymieniać ciosy a nie tylko przyjmować i liczyć na najmniejszy wymiar kary. Spróbujmy czegoś nowego. Szkoda, ze nie ma Genkova, można by popróbować z dwoma w ataku. Gdyby wyszło w Twente to i w lidze można by zaryzykować..

Mamy lepszych graczy w ofensywie i na niej się skupmy. Biton z Genkovem w ataku, do tego Melikson, Iliev, Maly, za nimi Nunez + Sobol, obrony nie mamy, więc atakujmy, jak dziś od 80min..

lucas8 15.10.2011 19:24

Oby ta końcówka meczu i wynik był bodźcem do progresu gry całej drużyny. Jak strzelona bramka w doliczonym czasie gry w ubiegłorocznych derbach.

wolfy 15.10.2011 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 1177055)
My też karnego powinniśmy dostać.

Ogólnie sędzia nie w formie. Parę błędów popełnił, generalnie trzeba przyznać że na tym skorzystaliśmy, ale żeby zaraz skandal?

Sędzia słaby. W niepodyktowanych karnych 2:1 dla Jagiellonii, w sytuacji z Jaliensem - raczej błąd.
Nie nasza wina. Dobrze, że potrafiliśmy jednak przycisnąć i strzelić dwie bramki więcej.

dynek.pl 15.10.2011 19:25

Jaga juz w 30 sekundzie stworzyla setke i od tego momentu byla lepsza az do wiadomej 79 minuty - ciekaw jestem czy byl na stadionie ktos oprocz sedziego i jego asystenta kto nie widzial faulu na bramkarzu ? W naszych szeregach oprocz Lyczmanskiego (man of the match) podobalo mi sie gra Garguły.

A tak w ogole to gdyby nie ten bląd sędziego to nie byloby o czym pisać po tym spotkaniu - przecież wszystko już zostało powiedziane po naszych poprzednich meczach, a dzisiaj gralismy tradycyjną maskaantową pytę.
Frekwencja mówi wszystko.

milosz 15.10.2011 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1177037)

Cieszy mnie wynik bo prowadzi lepsza druzyna...
Zreszta coraz wiecej jest tych lepszych druzyn od Nas w lidze...

Przestanmy juz pieprzyc o 2 letniej budowie zespolu itd,itp...
Ostatni raz pamietam tak slabo Wisle w 2 lidze...

No to Cię zmartwię bo ... WISŁA wygrała .

Należał sie jeden karny Jagiellonii i jeden Wiśle, w bramkach prawidłowo zdobytych 2 - 1 dla Wisły, czyli zwycięstwo Wisły Z A S Ł U Ż O N E. W 15 minut Wisła zrobiła więcej niż rywal w 75 minut (w których był lepszy). Wisła gra słabo ale ma charakter, nie jak nasze żałosne internetowe płaczki które piszą bzdury że ta Wisła jest na poziomie II ligi ....

Mamy 1 punkt straty do lidera, a pozycje w tabeli uzyskaliśmy na wstecznym biegu.
Z Meliksonem i Jovanoviciem, a być może w ataku z Bitonem i Genkowem obok siebie wiosną mamy realne szanse na mistrzostwo i dużo lepszą grę.

Powtórzę: ta drużyna ma charakter, choć gra wygląda słabo. Jednak przy kilku zmianach może być dużo lepiej ... i to jest obowiązek trenera aby je wprowadzić.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1177054)
Dzisiaj świetna zmiana Garguły. Po raz pierwszy wziął na siebie ciężar gry i pomógł odmienić jej obraz.

Nareszcie to jest fakt bezsporny. Byłoby miło aby szanse też wreszcie dostał Boguski.

matti123 15.10.2011 19:26

Ja nie wiem po co tylu sędziów na boisku jak dwóch patrzyło się z bliska i żaden nie widział faulu na 1-1. Cieszyć się można jeśli gra byłaby przyzwoita a ja się cieszę tylko że Wisła nie przegrała mi znowu kasy. Wielu piłkarzy zagrało dziś mecz poniżej krytyki ale mnie zastanawia postawa Ilieva, on zaczyna grać dopiero jak Wisła przegrywa albo jak trener go zmiesza z błotem - tj brak zaangażowani a tego nie lubimy najbardziej. 2-1? Gdyby sędzia nam nie darował bramki to dalej podawaliby pomiędzy obrońcami a wilkiem przez 5 min

wolfy 15.10.2011 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1177061)

Powtórzę: ta drużyna ma charakter, choć gra wygląda słabo. Jednak przy kilku zmianach może być dużo lepiej ... i to jest obowiązek trenera aby je wprowadzić.
Nareszcie to jest fakt bezsporny. Byłoby miło aby szanse też wreszcie dostał Boguski.

Dzisiaj dwie zmiany trenera - i obie trafione. Chaveza nie liczę, bo tu nie było żadnego pola manewru.

lucas8 15.10.2011 19:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1177057)
Antystenes już dawno pisal jak trzeba grać..



Mamy lepszych graczy w ofensywie i na niej się skupmy. Biton z Genkovem w ataku, do tego Melikson, Iliev, Maly, za nimi Nunez + Sobol, obrony nie mamy, więc atakujmy, jak dziś od 80min..

DOKŁADNIE ! Skończmy granie na alibi i to jeszcze u siebie bo wygląda to tragicznie. Nie mamy obrony - ok, więc wykorzystajmy w 100 % to co mamy, czyli ATAK. Jest w kim wybierać w ofensywie i trzeba rywali wgniatać tak jak w atakach końcowych meczu. Brakuję mi jeszcze Bogusia, żeby wrócił do składu. ;)

mitmichael 15.10.2011 19:34

No coz wygralismy. Najbardziej mnie rozbawił komentarz kibica Gornika, ktory mial pretensje do sedziego a o bramce dla Gornika nie napisal nic. To jest dopiero obiektywnosc kibicowska

Voin 15.10.2011 19:35

Wisła od dziś powinna grać 2 napastnikami, na szpicy Biton, za nim Genkov. I dawać się ogrywać Czekajowi i Brudowi, bo może być z nich w przyszłości pożytek. Wreszcie Garguła coś wniósł do gry i z tego się cieszę. Iliev zaczyna coś grać dopiero jak Wisła przegrywa i są nerwy. Na plus postawa Jirsaka. O obronie nie będę wspominał, bo wiadomo że bida z nędzą.
Gdyby sędzia gwizdał prawidłowo to i takk byłoby 2:1 dla Wisły + dla każdego po karnym. Więc wynik sprawiedliwy.

fanfan 15.10.2011 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas8 (Post 1177043)
Niech Maaskant na kolejny mecz ligowy tylko spróbuje wyjść w ustawieniu z 2 defensywnymi pomocnikami.

Jedno jest pewne , jeśli twierdzisz że graliśmy dzisiaj dwoma defensywnymi pomocnikami to albo nie oglądałeś meczu albo się po prostu nie znasz i łykasz wszystko co mówią komentatorzy albo pokazuje grafika przed meczem ! Było widać ewidentnie jak jest ustawiony trójkąt Jirsak - Wilk - Nunez i jako jedyny defensywny pomocnik grał Wilk a Tomas i Nunez byli ustawieni w linii przed nim więc o jakich dwóch defensywnych pomocnikach mówisz ( a może najlepiej od razu trzech jak mówił Mielcarski )? I nie mów że Nunez to jest typowy defensywny pomocnik bo nie ma to nic wspólnego z faktami i zdecydowanie bliżej mu do ofensywy choć jakość jego gry czasami pozostawia wiele do życzenia . Gdy wszedł Guła ustawienie się nie zmieniło i grał w linii z Tomasem a Wilk za ich plecami na jednego defensywnego podobnie jak w pierwszej połowie.

Co do meczu który zagraliśmy mizernie :
bramka na 1 - 1 - był faul ,
karny dla Jagi był ewidentny ,
karny dla Wisły po faulu na Gargule dla mnie też był ewidentny ! Nasz zawodnik wchodził na szybkości w pole karne , obrońca Jagi nie trafił w piłkę i zahaczył Łukasza powodując upadek .
Czyli jest 2 do 1 w pomyłkach sędziowskich więc aż o takim stronniczym sędziowaniu jak tu niektórzy z Was piszą nie może być mowy. Jednak zgodzę się z tym że sędzia delikatnie mówiąc nie miał dnia...
Oby kontuzja Bunozy nie okazała się groźna ale mam złe przeczucia , źle to wyglądało , mogła pójść noga . Z drugiej strony Stano też nie musiał z tym łokciem tak iść w Bunozę ...

WislaFan123 15.10.2011 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1177056)
całkowicie się zgadzam, to chyba pierwszy tak dobry jego mecz w Wiśle. Oby to on wziął ciężar rozgrywania pod nieobecność Meliksona.

Ale to najpierw musi dostawac szanse... i to nawet nie wazne jak bedzie grac, Maaskant sobie ubzdural sobie w pewnym momencie ze bedzie gral 2 def pomocnikami.. I to byl moment w ktorym Wisla zaczela isc kompletnie w zlym kierunku. Przeciez to widac jak na dloni, ze brakuje ludzi z przodu to po pierwsze, a po drugie ludzi mogacych grac z klepki. W przeciagu jakis 10 min jak gral Jirsak, Gargula i Iliev razem, to zagralismy chyba wiecej z klepki niz w ostatnich 5 meczach

TeeS 15.10.2011 19:43

Trzeba się doczołgać do zimy, będąc jak najbliżej czołówki, a potem liczę na wzmocnienia w obronie (przede wszystkim).
O dzisiejszym meczu nie chce mi się pisać.

mitmichael 15.10.2011 19:52

Najbardziej mnie rozmieszył jeden komentarz - Takie sedziowanie tylko w POLSCE :rotfl: Widac, ze gosc nie oglada Premier League

Baala 15.10.2011 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fanfan (Post 1177070)
Jedno jest pewne , jeśli twierdzisz że graliśmy dzisiaj dwoma defensywnymi pomocnikami to albo nie oglądałeś meczu albo się po prostu nie znasz i łykasz wszystko co mówią komentatorzy albo pokazuje grafika przed meczem ! Było widać ewidentnie jak jest ustawiony trójkąt Jirsak - Wilk - Nunez i jako jedyny defensywny pomocnik grał Wilk a Tomas i Nunez byli ustawieni w linii przed nim więc o jakich dwóch defensywnych pomocnikach mówisz ( a może najlepiej od razu trzech jak mówił Mielcarski )? I nie mów że Nunez to jest typowy defensywny pomocnik bo nie ma to nic wspólnego z faktami i zdecydowanie bliżej mu do ofensywy choć jakość jego gry czasami pozostawia wiele do życzenia . Gdy wszedł Guła ustawienie się nie zmieniło i grał w linii z Tomasem a Wilk za ich plecami na jednego defensywnego podobnie jak w pierwszej połowie.

Weź mnie nawet nie rozśmieszaj. Jeśli weźmiemy prosty fakt, czy zawodnik ze środka pola lepiej broni czy lepiej atakuje:
Wilk - lepiej broni niz atakuje
Nunez - lepiej broni niz atakuje
Jirsak - lepiej broni niz atakuje
Oczywiście w każdym przypadku proporcje są różnie rozrzucone. Powiedziałbym że obrona atak u Wilka to 90-10 u Nuneza 70-30, u Jirsaka 60-40, ale każdy z tych piłkarzy lepeij broni niż atakuje, a jak oni są ustawieni w taktyce to mnie już nie obchodzi.

Dean 15.10.2011 20:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1177054)
Dzisiaj świetna zmiana Garguły. Po raz pierwszy wziął na siebie ciężar gry i pomógł odmienić jej obraz.

Tak Chavez, Garguła, Genkov - zmiany na plus. Tylko.

mitmichael 15.10.2011 20:08

Tak jak wielu innych ja nie widze innej opcji - 4-4-2 z Genkovem i Bitonem w ataku bo dopiero jak razem wystepuja to cos zaczynamy grac. Nie nawidze taktyki 4-3-3 i 4-2-3-1. Akurat mam takiego pecha, ze podobnie gra i Wisla i Arsenal, ktoremu tez kibicuje.

wolfy 15.10.2011 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1177085)
Jirsak - lepiej broni niz atakuje

Ke?

10 znaków.

legol 15.10.2011 20:19

Czytam i nie wierzę... Jirsak dobry mecz?!?!?! Ja p i e r d o l e za przeproszeniem.... Chłop jest tak beznadziejny że jak wchodzi w pierwszym składzie to gramy 10 na 11 aż do jego zmiany. Nie wnosi nic zarówno do obrony jak i do ataku. Przechodzi obok gry, 90% podań do tyłu. Najwyższy czas pożegnać tego chłopa bo już mam dość patrzenia jak odpuszcza walkę o piłkę w każdej stykowej sytuacji.
Kolejny geniusz pan Kirm... mister strata... totalny brak umiejętności gry tyłem. Jak dostaje piłke obrócony tyłem do bramki to można w ciemno powiedzieć że będzie strata.

Generalnie dziś dla mnie przelała się czara goryczy. Stałem i nie wierzyłem w to co widzę. Haniebna gra całego zespołu. Obrona najśmieszniejsza na świecie. 30 sekunda i Paljic wystawia napastnikowi Jagi piłe na sam na sam. Pierdylion głupich strat jak choćby przy golu na 0:1. Wyprowadzamy piłke i podajemy do skrzydłowego Jagi...

Dobrze że w końcu poleciał z trybun przekaz do pana Maskanta. Może ktoś mu przetłumaczy i chłop zrozumie swoję błędy. Bo jak nie to następnym razem sędzia już nie pomoże...
To zwycięstwo nie cieszy wogóle...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl