![]() |
Cytat:
Z tego powodu średnio pasuje mi taktyka otwartej walki. Szkoda iż obecnie trener musi udowodnić sobie, kibicom i zawodnikom iż drużyna potrafi grac ofensywnie i wygrać a nie jedynie bronić się. Ostanie wyniki postawiły nas pod ścianą. Zwycięstwa to mus w obecnej sytuacji punktowej - i niestety, musimy zbierać punkty również na Lechu. A może właśnie taktyka ofensywna to najlepsza metoda obrony dla nas? Zobaczymy. |
a może wreszcie czas wygrać w Pyrlandii?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ja rozumiem krytykę poziomu niektórych piłkarzy, ale nie wpadajmy w skrajność |
Boguski jako jeden z nielicznych stara sie przyjmować od razu ze zwodem i lubi grać kombinacyjnie, szuka podań po ziemi. Jego duet z Brożkiem to była na prawdę ciekawa kombinacja. Ale właśnie czy on może w ogóle grać ? Bo od czasu meczu z Widzewem gdzie wszedł na kilka minut i asystował Bitonowi go w kadrze nie widzę.
|
Zobaczymy czy zmiana taktyki na ofensywną w meczu z Lechem to dobre rozwiązanie (no chyba, że to zmyła Maaskanta i zagramy jak zawsze ostatnio). Słabo widzę naszą ofensywę. Do tej pory praktycznie nie istniała, niby trener mówi, ze ćwiczyliśmy. Ale,... Dwóch naszych podstawowych zawodników ofensywnych nie było (zgrupowania kadry), trzeci "samodzielny zawodnik ofensywny" dostał czas na przemyślenie swoich wypowiedzi (zresztą też był na kadrze). Tak więc te ćwiczenia, w kontekscie piatkowego meczu trochę ułomne były. Raczej siłe naszej ofensywy upatrywałbym w ... rozbiciu ich defensywy. Wiadomo, że mają kłopoty z linia obrony, wie to Maaskant, może chce to wykorzystać.
W moim odczuciu kluczem do sukcesu będzie odcięcie Rudniewa od podań ze środka pola. Może to truizm jest ale przynajmniej wiadomo gdzie leży ich siła rażenia. Byliśmy bardzo mocni i tam przegrywaliśmy. Może czas wygrać w sytuacji gdy nie jestesmy w najwyższej formie. |
Cytat:
|
Cytat:
W Polsce jest tak zwyczaj postrzegania piłkarzy, im dluzej nie gra tym jest lepszy. Gra Garguła to wszyscy płaczą (i dobrze), że za złaby, że trzeba dac kogokolwiek z ME. Siądzie Garguła na ławce, zmiennik też jest slaby i po 2 meczach powoli zacznie sie dopominanie o Gułę. Po miesiacu będziemy już żadąc jego powrotu, po 2 miechach zostanie uznany najlepszym rozgrywającym w Wiśle. Miejcie ludzie umiar w tym co piszecie. |
No geniuszem przyjęcia nie jest ale przynajmniej się stara to robić od razu ze zwodem. Jak przyjmuje w punkt to faktycznie zasem mu odskoczy na kilometr.
Plus zagrał sporo dobrych meczów w Wiśle w przeciwieństwie do Garguły. |
Pareiko-Jovanovic-chavez-jaliens-paljic-sobolewski-melikson-iliev-biton-genkov-wilk
|
Mam nadzieje, ze zmieni sie obraz gry w Naszym zespole (jak zapowiadal trener Maaskant)
|
O trzy punkty będzie bardzo ciężko w tym meczu, ale jest to dobry mecz na przełamanie i nabranie wiary po tych kilku nieudanych spotkaniach. Tylko zwycięstwo!
|
Cytat:
|
Cytat:
|
W temacie o naszych piłkarzach jakiś czas temu ktoś napisał, że Rafał znów doznał kontuzji. Jeżeli to prawda to pewnie dlatego ostatnio o nim tak cicho.
|
Ważne by trener nie desygnował do gry na bokach obrony najwolniejszych obrońców w całej Ekstraklasie, mowa oczywiście o Lameyu i Diazie - byłoby właściwym by w zimie pożegnano się z tym grajkami a Stan sprowadził na ich miejsce zdecydowanie lepszy materiał piłkarski by przez wiosnę zgrać dobrze formację obronną. Dla mnie jest niepojętym, że Wisła nie sprowadziła klasowego napastnika w obliczu mizerii prezentowanej przez dotychczasowych grajków występujących na tej pozycji. Jeszcze co rzuca się w oczy, trener niech zacznie wystawiać zawodników na ich nominalnych pozycjach gdzie czują się najlepiej a co ważniejsze prezentują się dobrze - np. Małecki powinien grać w ataku (głowa między nogami i do przodu - akurat taki styl gry pasuje do tego by wystawiać go na szpicy, Nunez na lewej stronie obrony, Diaz środek obrony - przy jego brakach ewidentnych w grze na lewej obronie. Jeżeli trener nie zmieni swojej taktyki skrajnie defensywnej i nie dokona koniecznych zmian w pierwszym składzie, miesiąc wrzesień będzie ostatnim w jego pracy w klubie.
|
nie zgodzę się z tym że Diaz jest najwolniejszym. Najgłupszym,najdzikszym okej, ale nie najwolniejszym.
|
Cytat:
Jeżeli jednak ktoś ogląda mecze Wisły, jeżeli ktoś widział jak na skrzydle prezentuje się Pajlic, jak grają Garguła czy Jirsak... Kowalski też zdobył mistrzostwo Polski. Jovanić również. No i Branco - medal też chyba dostał. Można przywoływać takie argumenty, jasne - ale to czysta demagogia. Ciężar zdobycia mistrzostwa spoczywał na zupełnie innych barkach - inni piłkarze dawali nam punkty nie raz na cały sezon (Jirsak, Pajlić), ale w miarę regularną grą, nie schodząc poniżej pewnego poziomu. Można pisać, ze zamiana Parejko na Jovanicia lub Małeckiego na Gargułę nie obniża drastycznie poziomu. Tyle, że później te bzdury i tak zweryfikuje boisko. Może Garguła zagra z Amicą lepiej niż z Koroną. Może Jirsakowi wyjdzie ten jeden mecz w tym sezonie. Może Pajlić strzeli farciarską bramkę. To są te argumenty za wyrównaną kadra? Miałeś radochę z kary Małeckiego, ale brutalna prawda jest taka, że nie mamy ławki rezerwowych. Ten tydzień kary to i tak stąpanie po cienkim lodzie, bo gdyby dostał miesiąc - to wystarczy jedna kontuzja i jesteśmy w dupie. W tej chwili możemy liczyć tylko na to, że Kirm odzyska formę z poprzedniej rudny a Garguła - sprzed dwóch lat. Jirsak to tak naprawdę nie ma nawet czego odzyskiwać... |
Cytat:
Co do samego meczu to ciekaw jestem czy to co Maaskant powiedział zobaczymy na meczu. Zobaczymy czy rzeczywiście ma on wpływ na styl w jakim gra zespoł czy tez zawodnicy podświadomie czując, że są slabsi cofają się i nic nie wychodzi z założeń przedmeczowych. Zobaczymy... |
Cytat:
|
Cytat:
Ale sam przeciez napisałes a propos Boguskiego: Cytat:
A więc pisałeś o Meliksonie, Sobolewskim, Genkowie, Małeckim, Kirmie, Chavezie, Pareice, Jaliensie, Cikosu... Bądź konsekwentny a nie odwracaj kota ogonem |
Cytat:
Dyskusja była o ławce rezerwowych, konkretniej: o piłkarzach ofensywnych - to był kontekst. Wiec to Ty odwracasz kota ogonem. Oby nam się przyfarciło. |
Cytat:
Nie chcesz przyznać, że wyraziłeś się niefortunnie i niedokladnie - to moja wersja. :> z mojej strony koniec OT tez jestem za tym, żeby mecz sie nam dobrze ułozył |
Idealny mecz na przebudzenie... bo jak nie jutro to kiedy?
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie wiem co niefortunnego jest stwierdzeniu, że poza Boguskim nie ma komu wejść z ławki i zrobić różnicę? Niedokładnie? Pisałem przecież o kogo chodzi z nazwiska. Może jakiś argument, skoro uważasz że nie mam racji? Akurat ławka jest na tyle krótka, że za dużo roboty mieć nie będziesz... |
Cytat:
|
Ławka to dramat, trzeba sobie to szczerze powiedzieć -przed sezonem , na papierze to wyglądało obiecująco ale jak tak realnie spojrzymy kto za kogo może wejść - np właśnie w meczu z Lechem, to przestajemy się dziwić że Maaskant niechętnie dokonuje zmian
Dobra ławka byłaby gdyby siedzieli na niej - Boguski i Garguła ale z przed kilku lat, Jirsak ale ten Jirsak z tych niestety kilku meczów które mu wyszły, Kirm ale przynajmniej ten Kirm co jest w stanie strzelić gola - itp.Tyle że to gdybanie i chciejstwo. Dziś na ławce siedzą zawodnicy słabi bądź kompletnie bez formy. A co do meczu -sam się sobie dziwie bo jednak rozsądek nakazywał by spodziewać się oklepu a jestem dziwnie spokojny i przekonany że możemy tam wygrać;) |
Problem w tym, że Wisła utrzymuje zbyt długo na kontrakcie zawodników, którzy delikatnie mówiąc nic nie wnoszą do gry albo prawie nic i to tak sobie trwa - bez końca. Jeżeli zawodnik w dłuższym okresie czasu nie prezentuje formy, która zbliżyłaby go do gry w podstawowym składzie w znacznym stopniu a ma już na karku skończonych lat 25 i więcej to nie ma wyjścia i takiego gracza należałoby się pozbyć a nie liczyć, że kiedyś tam może wrócić do dyspozycji - taki Garguła przeszedł 2 ciężkie kontuzje - za każdym razem nie był wstanie wrócić do swojej najlepszej dyspozycji, co on jeszcze robi w klubie tego na prawdę nie wiem. Przywiązujemy zbyt dużą wagę do nazwisk do CV a liczy się to co jest teraz a nie co było ileś lat temu dlaczego transfery takich zawodników jak Pareiko czy Melikson wypaliły bo w swoich poprzednich klubach byli przez dłuższy czas wiodącymi zawodnikami - ich forma nie była wyskokiem chwili ale utrzymywała się dłuższy okres. Przecież jako zespół Wisła przez ostatni rok czasu może na wysokim poziomie nawet jak na standardy Ekstraklasy rozegrała raptem 3 spotkania włączając to mecze w europejskich pucharach. Utrzymujemy martwe dusze na kontraktach, które nic sobą nie prezentują obecnie a przez to jedynymi rozwiązaniami w polityce transferowej są wypożyczenia, sprowadzanie emerytów. To wszystko ma swoje konsekwencje potem w tym jak postrzegamy działania klubu.
Co do spotkania z Lechem - po tym co oglądałem od początku sezonu i w spotkaniach kontrolny mówi jedno będzie niezły łomot. |
Cytat:
Maaskant mowi, ze teraz bedziemy grac bardziej otwarta pilke. To przygotujmy sie jutro na bęcki bo przy naszej otwartej grze nasza obrona wyglada komicznie. Niestety my na te chwile nie mamy na tyle pewnej obrony by grac otwarcie, zwlaszcza na Amice. Przypuszczam, ze Maaskant swoja wypowiedzia chce troche uciszyc krytykow a jutro i tak zagramy niczym przyczajony tygrys:D Nie sadze tez by przez te niespelna dwa tygodnie cos drgnelo w naszej grze tzn by byla ona znosna dla oka. Tym bardziej, ze paru zawodnikow jest po urazach (Melikson, Jaliens, Lamey), inni bez formy (Kirm, Genkov) a najwiekszemu "asowi" zebralo sie na madrosci czego efektem jest ban na jutrzejszy mecz. Przypuszczam, ze znow bedziemy sie meczyc na boisku, kazdda akcja w ataku pozycyjnym to bedzie wielki bol a w takiej sytuacji ciezko bedzie o korzystny wynik. No ale coz, moze chlopcy zaskocza, w koncu jakis potencjal w tej druzynie jest. |
Cytat:
Kontrakt obowiązuje obie strony. |
Cytat:
Za tydzień...w kolejnym meczu,takze spoko.:rotfl::rotfl::rotfl: |
Cytat:
jak choćby Łobo z Lechią :> ale nie mamy takiego zmiennika, który by wszedł i wiadomo by było, że rozrusza grę możecie się śmiać, ale właśnie brakuje nam takiego Ćwielonga, może nie był to wybitny piłkarz, ale na rezerwę jak znalazł |
W Lechu nie zagra Henriquez, ale zapewne "cudownie" wyzdrowieją Wołąkiewicz i Wojtkowiak, więc ta ich obrona nie będzie wcale taka słaba.
|
Posadźmy Meliksona na ławce;D Wtedy będziemy mieli kogoś kto jak wejdzie rozrusza grę:)
|
Bedzie to dziwny mecz - co prawda z udziałem kibiców Amiki, ale wszyscy mają wystąpić w czarnych barwach, bez flag i bez barw i nie prowadzic do 80 minuty dopingu - na znak protestu.
Ciekaw jestem jak zareagują na to nasi piłkarze |
Cytat:
|
Cytat:
Tylko co to da, jak w całej drużynie max trzech coś z tego zrozumie? Mam tylko nadzieję, że pozostali piłkarze nie przyłączą się do protestu. |
Cytat:
:P teraz się nie uda... WL jest uprzedzona. Małecki chyba odpuści |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:11. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl