Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Czy tu "kibicujemy" innym polskim dużynom w Europie? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8227)

qqq_b 10.08.2011 10:44

Ja kibicuje Wiśle, Legii, Śląskowi w pucharach.

Arked 10.08.2011 11:07

Powiem tak. Jakieś wielkie kibicowanie drużynom, za którymi delikatnie mówiąc nie przepadamy, raczej nie wchodzi w rachubę. Natomiast na tym etapie nie mogę pozwolić sobie na komfort życzenia tym zespołom wszystkiego najgorszego. Polska liga potrzebuje teraz punktów w rankingach i prestiżu w Europie jak powietrza. Jest oczywiste, że na awansie w rankingach i polepszeniu wizerunku ligi Wisła może tylko zyskać. Ba, jest to wręcz niezbędne aby nasz klub się mógł poważnie rozwinąć: silna liga to jeszcze silniejsza Wisła. Przez najbliższe kilka lat będę liczyć na jak najlepszy wyniki KAŻDEGO polskiego klubu w pucharach bo pośrednio bardzo na tym zyskamy.

PS: pojawiają się czasami też wyjątkowe sytuacje. Np. bardzo chciałbym, żeby Legia wyeliminowała Spartaka bo to klub rosyjski (a za ruskimi nie przepadam co tu dużo mówić).

Natkan 10.08.2011 11:38

Każdemu polskiemu klubowi, który gra w pucharach może nie powiem że kibicuje ale życze dobrze. Czy Lega czy Lech a zwłaszcza Śląsk bo to polskie kluby i nie chce żeby jacyś ruscy awansowali kosztem Legii. Niestety co do Cracovii chyba bym sie nie przełamał

Ivory1906 10.08.2011 11:46

Sa pewne granice...nie bede kibicowal klubowi ktory wywiesza flage z przekreslona Biala Gwiazda. Nie ktorzy nie rozumieja jaka jest roznica pomiedzy Amica a Legia. Ja osobiscie darze Legie szacunkiem a Amici nie z jednego prostego powodu. Legia jest naszym rywalem od lat i to wlasnie z Nia byly rozgrywane tzw " Derby Polski " . Amica od kilku lat dopiero sobie jakos raczkuje i w lidze i pucharach. Oprocz Cracovii to Legia byla zawsze naszym najwiekszym rywalem, i pod wzgledem kibicowskim jak i pilkarskim. Dlatego tez wole Legie w pucharach niz klub ktory sprzedaje swoje tradycje. Oczywiscie nie wspomne o Slasku bo to wiadoma sprawa :)

Nigdy nie bede kibicowal Amice w pucharach, chocby miala zdobywac pkt i nie wiem jakie mielibysmy korzysci z tego. Dla wielu moze smieszne ale ja nie bede schodzil do ich dennego poziomu.

TeeS 10.08.2011 11:52

Myślę że należałoby wyróżnić kilka aspektów:

1. Kibicowanie jakiejś polskiej drużynie (Legii np.).
2. Życzenie odpadnięcia i kibicowanie każdemu z przeciwników, byle tylko ta przykładowa Legia odpadła.
3. Patrzenie na wyniki polskich drużyn z umiarkowaną sympatią i bez większego stresu. Jak przejdą to ok, jak nie przejdą - to trudno, ale lepiej żeby przeszli "nasi" niż jacyś Turcy, Rosjanie czy Grecy.

Jak dla mnie dwa pierwsze punkty są dość kontrowersyjne (szczególnie drugi zalatuje mi kompleksami w paski).
Trzeci - do przyjęcia, z dwoma wyjątkami jak już pisałem kiedyś: w żadnym przypadku nic nie zmusiłoby mnie do patrzenia z sympatią na wyczyny Cracovii (ale to na szczęście nam nie grozi w najbliższym czasie) oraz Amico-Lecha (drugiej tak butnej ekipy - tak piłkarskiej jak i kibcowskiej próżno szukać w Polsce).

Ostatecznie - najważniejsze żeby w lidze Wisła była zawsze najwyżej. A jeśli taka Legia w pucharach nawet coś tam osiągnie - to i nam prestiżu trochę doda przy okazji świętowania kolejnego MP. Zawsze przecież lepiej zostawić w pokonanym ligowym polu, kogoś mocnego, a nie leszcza którego leją w Europie dziwne klubiki z Kazachstanu, Litwy, Estonii itp...

szprotson 10.08.2011 12:06

Tylko Wisła Kraków

E; Śląskowi i Lechii jako zgodowiczom oczywiście życze jak najlepiejm, ale nie jest to to samo co miłość do Wisły

Semper Fidelis 1985 10.08.2011 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1144060)
tylko Wisła Kraków

& Wks...? :>

Gercu 10.08.2011 12:39

Ja uważam, że nie jesteśmy Anglią. czy Hiszpanią, żebyśmy mieli tyle drużyn co roku i musieli wybrzydzać o tym kto gra w pucharach i nie kibicować naszym polskim drużynom. Niestety moment, w którym dwie polskie drużyny spotkają się w pucharach europejskich prędko nie nadejdzie i do tego momentu nigdy nie będę nie kibicował polskiej drużynie w europie. A najmocniej oczywiście będę wspierał Wisełkę.

studio 10.08.2011 12:42

To moze opinia z "dugiej strony", zycze wszystkim obecnym pucharowiczom ostrego wpierd&lu, niemilosiernych batow i jak najwiecej kontuzji i wydatkow:))) Jak mozna bylo wogole do takiej dyskusji dopuscic? :D

"dobro polskiej pilki" hahaha, dobre:)

pchelas 10.08.2011 12:44

Musiałoby mnie zdrowo po.......ić, żeby w jakichkolwiek rozgrywkach kibicować tworowi o nazwie "Lech Poznań".

Usulovski 10.08.2011 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 1144092)
To moze opinia z "dugiej strony", zycze wszystkim obecnym pucharowiczom [...] jak najwiecej kontuzji.

Jakże przykro mi z powodu Manuela... Życzę Wam by wrócił on jak najszybciej do zdrowia - by później nie było wymówki, że nie zakwalifikowaliście się do pucharów z powodu plagi kontuzji.

studio 10.08.2011 12:53

Przeczytaj moj post w temacie ekstralasa, zanim sie napuszysz do granic mozliwosci.

Marcinnno 10.08.2011 13:08

Mi Legia była obojętna. Chociaż wolałem , żeby odpadła :P Kibicuję z całego serca Śląskowi, a kibicowałem z sentymentu Jagiellonii :)

Przemas 10.08.2011 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kociewiak (Post 1143914)
Kibicować można zgodowiczom, a jak gra jakiś inny klub np Legia, czy jakieś Zagłębie to im nie kibicuje ale tez nie życze im odrazu odpadnięcia/klęski. Jak grają i dają rade to niech sobie są w tych pucharach przynajmniej wstydu nie będzie, ale nigdy sie nie jaram ich meczami i nie robie ochów i achów. Jak awansują to dobrze jak odpadną to nie rozpaczam z tego powodu :)

100 % racji. Też tak uważam i nie rozumiem ludzi mówiących o sobie "kibice Wisły" , którzy podniecali się sukcesami Amici w pucharach a wręcz jej kibicowali aby zaszła jak najdalej. Czy jak Amica wygrywała z MAN CITY, Salzburgiem, czy remisowała z Juventusem to skakaliście z radości a jak odpadła z Bragą to byliście zawiedzenie,rozczarowani,płakaliście itp? jak tak to nie mam pytań i w głowie mi się to nie mieści po prostu.
Każdy oczywiście ma prawo kibicować komu chce i jarać się czym chce i świadczy to tylko i wyłącznie o nim.

Niemogesiezarejestrowac 10.08.2011 13:53

Jakoś jak Amica grała w pucharach nie potrafiłem jej kibicować , cieszyłem się jak w końcu odpadli , natomiast nie wiem czemu ale jak gra Legia to wcale nie życzę im źle . Nie będę się jakoś przesadnie cieszył ich sukcesami , ale wolę już , żeby wygrała Legia niż jakieś Turki czy inne wynalazki :)

A Śląskowi i Jagielloni wiadomo kibicowałem z całego serca .

Kamil17ABG 10.08.2011 13:57

Orzeu w opcji edytuj jest opcja usuń. Więc możesz usuwać posty bez pomocy moderatora.

Antystenes 10.08.2011 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil17ABG (Post 1144158)
Orzeu w opcji edytuj jest opcja usuń. Więc możesz usuwać posty bez pomocy moderatora.

Jako były moderator z 9letnim stażem może nie wiedzieć:rotfl:

1q2 10.08.2011 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1144124)
Framat daj spokoj, ten temat to jest kompromitacja...

A czemu kompromitacja?Większą to było rozwalanie różnych tematów przez powtarzające się, te same 'dyskusje'
Wiem że takie rzeczy to nie jest temat do ankiet, bo to powinna być oczywistość ale chcieli demokracji?Proszę bardzo;) - mimo iż wynik nie jest miarodajny a każda nieprzychylna Wiśle osoba może 'na złość' zagłosować to już widać że wynik jest jasny.Zdecydowana większość nie życzy sobie.

Niech jeszcze popłaczą sobie chwile w tym temacie a potem mam nadzieje, że nie będzie kolejnych dyskusji a każde publiczne podniecanie się wynikami naszych rywali, będzie 'nagradzane' a dyskusja ucinana nim się zacznie.

kreseq 10.08.2011 15:24

orzeu no to teraz wyjdziesz nie tylko na tego, ktory nie jest postepowym Polakiem i nie kibicuje polskim druzynom, ale nawet na tego, ktory dzieli kibicow :lol:

Squirtle88 10.08.2011 15:30

Ja życzę jak najlepiej Śląskowi i Legii , jedyne kluby którym bym nie kibicował w pucharach to Cracovia ze wszystkimi swoimi zgodami , oraz Ruch Chorzów ...

WiślakMyślenice 10.08.2011 15:34

Cytat:

moge gamoniu nie wiedziec bo nigdy nie korzystalem tu z opcji edytuj a panel moderatorski daje inne opcje usuwania.

Dlaczego wyzywasz go od gamoni, skoro jego i Twoja wypowiedź to jedno i to samo?

Co do ankiety, oczywiście druga opcja. W tym roku jednak stało się tak, że w gronie polskich drużyn walczących o fazę grupową jest WKS, więc również im z całego serca kibicuję.

Drozd 10.08.2011 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 1143620)
Polskę reprezentuje - REPREZENTACJA POLSKI.

Rozumiesz?

Przeczytaj tą nazwę po raz kolejny: REPREZENTACJA POLSKI. Zwróć uwagę na pierwszy człon. Na słowo REPREZENTACJA.

Co na to Cypryjczycy, myślisz że nie traktują Wisły jako mistrza Polski. Czyli klub reprezentujący Polskę, mimo że nie nazywa się reprezentacja. Jak Jaga dostała w cyce to myślisz że ktoś w Kazachstanie myślał inaczej niż "skopaliśmy Polakom tyłek". Dlatego Polskę, a więc i Ciebie mam nadzieję, reprezentuje Wisła, Śląsk i każda inna drużyna czy sportowiec przyznający się do obywatelstwa. A nawet nawalony kibic szczający gdzie popadnie, jeżeli jest Polakiem. Dlatego złe życzenia dla kogokolwiek, to odmrażanie własnych uszu.

lordes 10.08.2011 17:30

Mi tam sprawia radość jak Polskie drużyny (no dobra oprócz Lecha-ale oni się za bardzo mają za "ah" i "oh) wygrywają w pucharach i np.tacy pewni Turcy odpadają z nami.

Antystenes 10.08.2011 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lordes (Post 1144271)
Mi tam sprawia radość jak Polskie drużyny (no dobra oprócz Lecha-ale oni się za bardzo mają za "ah" i "oh) wygrywają w pucharach i np.tacy pewni Turcy odpadają z nami.

Nie każdy myśli po Polsku, nie każdemu Polska na sercu.
Jedni wolą Turków i moskiewskie spartaki..

szprotson 10.08.2011 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1144273)
Nie każdy myśli po Polsku, nie każdemu Polska na sercu.
Jedni wolą Turków i moskiewskie spartaki..

powiedz mi tak
Spiewasz na stadionie np. "Tylko Wisła Kraków Nasz TS" ?

E:Kresku uważaj bo zaraz ktoś na Ciebie strzeli że możesz rzucać inwektywy

E2:Jednak sory, jeśli moj post jak go przeczytasz Cie obrazi, to nie bierz do siebie. Zapomaniałem ze to jest Hyde Park Sportowy i w większości wypowiadają sie tu telewizyjni kibice piłkarskiej druzyny Wisły Kraków.
Więc w sumie mnie to wali,kibicujcie komu chcecie i tak na stadionie sie zapewne nie spotkamy.

kreseq 10.08.2011 17:38

Kazdy ma w sercu ojczyzne i swoja mala ojczyzne. Tak trudno to zrozumiec?
Szanujcie swoje korzenie, ludzi ktorzy dla waszych miejsc byli wielcy i siebie samych.

Sorry ale musze spytac, czy kilka osob z tad to polgowki ?

CH. 10.08.2011 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1144228)
Co na to Cypryjczycy, myślisz że nie traktują Wisły jako mistrza Polski. Czyli klub reprezentujący Polskę,


Gdyby traktowali to by się zaśmiali po wylosowaniu bo Piast Gliwice przegrał mecz kontrolny z outsiderem ligi Cypryjskiej.
Aha.. czyli przejdziemy Wisłę z palcem w dupie bo spadkowicz od nas wygrał z Piastem Gliwice , z Polski są a że Wisła też jest z Polski to przecież to samo. Nie, to nie to samo.
Widzisz różnicę? dlatego reprezentacja to reprezentacja. A klub to klub. Gdyby ktoś myślał jak Ty to APOEL z góry by założył że przegra dwumecz a to dlatego bo rok temu Lech wygrał z Manchesterem, Salzburgiem i remisował z Juventusem. A że to nie ma nic do rzeczy bo każdy klub jest inny i klub klubowi nierówny to sraja na to. Bo Wisła to jest Wisła, a Lech to jest Lech. A Piast to jest Piast.
Co innego reprezentacja Polski. Wisła reprezentuje Wisłę, a nie Polskę czy na domiar złego reprezentację.

Cytat:

Jak Jaga dostała w cyce to myślisz że ktoś w Kazachstanie myślał inaczej niż "skopaliśmy Polakom tyłek".
No właśnie, sam sobie odpowiedziałeś.
Tak by właśnie nie myśleli tylko napisali "spokojnie durnie.. Jagiellonia a Wisła to dwa różne światy i będzie kurewsko ciężej."
Jeśli dalej nie łapiesz to prosty przykład - dajmy na xxx klub z naszej ligi wygrałaby z Hajdukiem Kula z Serbii a potem Wisła trafiłaby na Partizana czy Crvene to z góry założyłbyś że z nimi wygramy skoro xxx drużyna z naszej ligi (dużo słabsza od Wisły) dała radę Hajdukowi K?
Raczej nie bo tak jak Getafe to nie to samo co Real czy Barcelona. AC Milan to nie to samo co Sampdoria. Tak jakl Borussia Dortmund to nie to samo co Borussia Moenchengladbach czy Manchester to nie to samo co West Hame.

Wisła nie reprezentuje Polskiej myśli szkoleniowej, Polskich piłkarzy, trenerów, Legii, Śląska, Arki i tak dalej.. bo to jest klub i każdy klub gra inaczej. To nie jest reprezentacja gdzie jest JEDEN SCHEMAT GRY, CI SAMI ZAWODNICY, TRENER , TAKTYKA I PODEJŚCIE DO MECZÓW. W lidze jest 16 zespołów i jest to równoznaczne z 16 różnymi schematami gry, jej filozofią. Innymi piłkarzami i sztabem szkoleniowym.

Antystenes 10.08.2011 17:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1144276)
Więc w sumie mnie to wali,kibicujcie komu chcecie i tak na stadionie sie zapewne nie spotkamy.

Na wojnie pewnie też nie, bo kogo dobro Polski obchodzi przecie? Ogony podkulą i myk za granicę:lol:
Patrioci.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1144276)
powiedz mi tak
Spiewasz na stadionie np. "Tylko Wisła Kraków Nasz TS" ?

.

A ty co czujesz jak śpiewasz:

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród...
...
Nie damy miana Polski zgnieść
Nie pójdziem żywo w trumnę
W Ojczyzny imię, na jej cześć
Podnosi czoła dumne.

Odzyska ziemi dziadów wnuk!
Tak nam dopomóż Bóg"
??

Prędzej trzymać będę kciuki za to co Polskie, niż za to co Tureckie czy bolszewickie.

fialo 10.08.2011 17:52

Ja .......ę co za agent, teraz z Rotą wyjechał.

Modzi śpią więc jeszcze raz mój apel - ignorować, nie cytować, nie wdawać się w dyskusję z michałkiem. Da sobie spokój i zacznie siać ferment na jakimś innym forum.

Donki 10.08.2011 17:52

Antystenes - może przestan pisac w tym temacie i w....iac ludzi.

szprotson 10.08.2011 17:53

ja sie dziwie ze Orzeu Cie zwyzywał .....tak słabo.
Podziwiam jego spokoj.

Więc koleżko jeśli taki jesteś Patriota to zapierdalaj kupić karnet na Cracovie przeciez pomagasz polskiej piłce.

i porównania wyjscia na wojne i walki za kraj do meczy wielu polskich ekip w pucharach za....iście trafne nie powiem.

murray 10.08.2011 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1144289)
Na wojnie pewnie też nie, bo kogo dobro Polski obchodzi przecie? Ogony podkulą i myk za granicę:lol:
Patrioci.



A ty co czujesz jak śpiewasz:

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród...
...
Nie damy miana Polski zgnieść
Nie pójdziem żywo w trumnę
W Ojczyzny imię, na jej cześć
Podnosi czoła dumne.

Odzyska ziemi dziadów wnuk!
Tak nam dopomóż Bóg"
??

Prędzej trzymać będę kciuki za to co Polskie, niż za to co Tureckie czy bolszewickie.

Uderzasz w bardziej patetyczne tony niż Sienkiewicz. Serio.
Przed oczyma duszy mojej mam obraz faceta, który w jednej ręce dzierży chorągiew króla Jagiełły, a w drugiej miniaturkę obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i ogląda w telewizji mecz Legii czy Lecha. Ubrany oczywiście w królewską purpurę, a wszystko okraszone jest polską strawą w postaci chleba ze smalcem, kwaśnicy i golonki.

A po skończonej połowie przychodzi do ciebie twoja dziewoja i mówiąc: "daj ać ja pokibicuję a ty poczywaj" siada na fotelu, podczas gdy ty pokładasz się na szezlongu i zapadasz w sen jak Izabela Łęcka. Śniąc oczywiście o sukcesach polskich drużyn.

Antystenes 10.08.2011 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1144307)
Uderzasz w bardziej patetyczne tony niż Sienkiewicz. Serio.
Przed oczyma duszy mojej mam obraz faceta, który w jednej ręce dzierży chorągiew króla Jagiełły, a w drugiej miniaturkę obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i ogląda w telewizji mecz Legii czy Lecha. Ubrany oczywiście w królewską purpurę, a wszystko okraszone jest polską strawą w postaci chleba ze smalcem, kwaśnicy i golonki.

A po skończonej połowie przychodzi do ciebie twoja dziewoja i mówiąc: "daj ać ja pokibicuję a ty poczywaj" siada na fotelu, podczas gdy ty pokładasz się na szezlongu i zapadasz w sen jak Izabela Łęcka. Śniąc oczywiście o sukcesach polskich drużyn.

:-)dobre.

W dziesięciu mnie atakujecie a i tak ja mam rację..
..jednak prawdą jest, że "tłum ma wiele głów, a nie ma.."

Elefant 10.08.2011 18:10

Forum kibiców Wisły Kraków tonie w oparach absurdu.

Jako kibic Wisły Kraków kibicuje Wiśle Kraków. Tylko. I nie ma znaczenia czy jesteśmy w finale LM czy w czwartej lidze, czy mamy najlepszą ultrasów czy pikników gryzących słonecznik, czy gralismy w kurniku czy na pięknym stadionie. To podstawa, elementarz, abecadło.

W rywalizację wpisana jest prosta zasada: sukces Twojego przeciwnika to Twoja porażka. Tak jest było i będzie. W każdej dziedzinie życia.

Odnosnie rankingu i punktów, przewidywanie przyszłości ale bardzo prawdopodobne. Wchodzimy do grupy LE i Legia też wchodzi.
Wisła. W lidze nam nie idzie, zajmujemy miejsce piąte. Bez pucharów. W letnim okienku, aby zrównoważyć budżet (brak meczów pucharowych) sprzedajemy zawodników. Osłabieni przystępujemy do nowych rozgrywek.
Legia. W lidze idzie jej lepiej, zajmują miejsce pucharowe albo mistrza. Za pieniądze z LE kupują kilku zawodników. Do przyszłego sezonu przystępują wzmocnieni.
Nożyce między nami a nimi rozwierają się. Punkty do rankingu zdobyte przez (L) do niczego nam nie są potrzebne.
Zdecydowanie wolę przeciwnika, który tkwi w marażmie. Czysta kalkulacja - nic więcej.

Pomijając istotę kibicowania o której pisałem na początku, nie wiem jak bardzo błona poprawności politycznej musi wygładzać mózg, aby optowac za czymś co jest wbrew własnym interesom.

palikot 10.08.2011 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1144289)
Na wojnie pewnie też nie, bo kogo dobro Polski obchodzi przecie? Ogony podkulą i myk za granicę:lol:
Patrioci.

Dzisiaj patriotyzm jest niemodny wiec kibicuje tylko Wisle... :D ja nie kumam, jak mozna twierdzić ze jak nie kibicujesz innym polskim klubom, to nie jestes patriotą :lol: masakra. jeszcze jedno, od kiedy gra polskich drużyn w pucharach ma związek z "dobrem polski"? :shock: co takiego dobrego zrobil wystep Amiki w pucharach dla Wisły, Legii, Lechii, Podbezkidzia czy reprezentcji? co takiego dobrego stalo sie po naszych sukcesach 10 lat temu... bo nie moge sobie przypomniec.
Jeszcze raz mówie... sukcesy polskich druzyn w pucharach wplywaja na ich konto i dorbek Legii Amiki czy kogos tam sławy nam nie przysporzy i w dupie mam, kluby ktore spiewaja o nożownikach i psach... (oni sa moze z pariotyzmu zwolnieni? wszakże nam nie kibicują... )
to tyle


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1144314)

Jako kibic Wisły Kraków kibicuje Wiśle Kraków. Tylko. I nie ma znaczenia czy jesteśmy w finale LM czy w czwartej lidze, czy mamy najlepszą ultrasów czy pikników gryzących słonecznik, czy gralismy w kurniku czy na pięknym stadionie. To podstawa, elementarz, abecadło.

W rywalizację wpisana jest prosta zasada: sukces Twojego przeciwnika to Twoja porażka. Tak jest było i będzie. W każdej dziedzinie życia.


Dokladnie!

ps. pewnie jestesmy zacofani, źli, nietolerancyjni, niepoprawni politycznie, mohery , kibole, prymitywy zwierzęta, bo nie reprezentujemy ''nowoczesnego'' ewolucyjnego myslenia i pogladow. Nie ogladamy tvn-u, nie głosujemy na PO nie kibicujemy polskim drużynom w pucharach i bluzgamy na przeciwników :D

Charlie 10.08.2011 18:34

Ja powiem tak - jeżeli po tym co stało się 11 maja 2010 około 20.53 ktoś jest w stanie autentycznie kibicować i cieszyć się z sukcesów poznańskiego tworu to chyba coś jest z nim nie w porządku jako z kibicem Wisły. W trzymaniu kciuków za zgody, czy Jagę nie widzę niczego złego, ale jarania się Lechem, czy Legią nigdy nie zrozumiem.

Krav 10.08.2011 19:19

Też dodam coś od siebie - mienie się kibicem WISŁY (i tylko Wisły), KIBICEM, nie sympatykiem, który jak Wisła ładnie gra to kibicuje jej (ale na mecz ligowy z mało atrakcyjnym przeciwnikiem to już nie ma kto pójść), Amiki, która jak gra z Menczesterami, Juventusami i ch.j wie jeszcze z kim to jest też fajnie, bo to "polski" zespół i trzeba im kibicować (chociaż raczej trzeba by powiedzieć sympatyzować), jak grają w pucharach - BZDURA.

Co ma Amika, Legia czy inne zespoły do Wisły w pucharach ? Wisła reprezentuje Wisłę, Amika Amikę, Legia Legię - i tyle ! Wisła oczywiście jest polskim klubem, ale szczerze mówiąc nie widzę na prawdę innych argumentów poza tym, że przy losowaniu obok nazwy Wisła jest flaga Polski. Przecież musi tak być, Kraków nie jest autonomiczny chyba, nie?

Jednak najbardziej mnie rozwala argument, że "kibicuję Amice czy Legii bo grają dla dobra polskiej piłki" - ekumenizm piłkarski kur.a jego mać:lol:. A co mi z tego, że Amika czy Lech będą dobrze grały w pucharach/lidze/gdziekolwiek ? Wisła przez to będzie klubem bogatszym? Kupi kogoś ? Poprawi się jego infrastruktura ? NIE . To Amika czy Legia będzie bogatsza, bardziej doświadczona, co za tym idzie może zagrażać Wiśle. Inne aspekty były już wielokrotnie wałkowane, więc nie ma sensu do nich wracać.

Kolejny argument zwolenników piłkarskiego ekumenizmu - Jak inne polskie ekipy będą grały dobrze w pucharach, to i Wisła na tym zyska, bo inni będą bardziej z respektem podchodzić do polskich klubów. Cóż...na to nawet słów brakuje - i tak na prawdę co nam to da, że będą do nas z respektem podchodzić. Nie widzę żadnego argumentu, poza tym, że będziecie mówić "Ale fajnie, patrzcie się, boja się nas, wrzucimy im kilka bramek i do domu". Jak się ten "respekt" skończył w sezonie 09/10 i 10/11 to nie muszę przypominać.
Zaraz ktoś mi pewnie znajdzie argument, że przecież ranking klubowy, i pkt nabijają ! Policz najpierw jeden z drugim czy to kiedykolwiek komukolwiek z polskich ekip pomogło (o ile pamiętam w tym sezonie Śląsk mógłby być rozstawiony w 2 rundzie el. LE) - rzeczywiście arg. zajebisty (jedna sytuacja na kilkanaście lat).
Szczerze ? Mam w dupie Legie - klub, kibiców (co nie oznacza, że nie moga być partnerami w rozmowie) i miasto w którym grają. Żałuję, że z Turasami nie dostali solidnego wpierd.lu którego im życzyłem, tak jak teraz życzę tego samego od Spartaka. To samo w lidze. I tak samo jest w przypadku Amiki, Zagłębia czy żydów jak grali z Soligorskiem. Śląskowi oczywiście kibicuje, wiadomo dlaczego, cieszę się z ich sukcesów, ale bez szaleństw.
Dla mnie najważniejsze jest moje miasto, co poza tym, to rzecz drugorzędna (w tym aspekcie).

Wiec proszę, podajcie mi chociaż jeden SENSOWNY argument, który mówiłby, że powinienem/powinniśmy kibicować innym polskim klubom w pucharach.

FraMat 10.08.2011 19:48

Przeniosłem tę dyskusje do oddzielnego tematu, zeby nie zaśmiecac innych. To nie znaczy, że będe tolerował pyskówki i wzajemne obrazanie sie.
Wyedytujcie więc swoje, co bardziej ryzykowne posty, bo zaczną sie bany.
Czas, start....

Zwitter 10.08.2011 19:53

Ja nie wiem o czym Wy tu w ogóle mówicie. Jedni będą kibicować wszystkim polskim drużynom w pucharach, inni tylko Wiśle, Lechii, Śląskowi i ewentualnie Jadze, a inni tylko Wiśle. Będzie tak niezależnie od tego czy będziecie się tu kłócić do jutra czy nawet do dnia ostatecznego :)

1q2 11.08.2011 01:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwitter (Post 1144399)
Ja nie wiem o czym Wy tu w ogóle mówicie. Jedni będą kibicować wszystkim polskim drużynom w pucharach, inni tylko Wiśle, Lechii, Śląskowi i ewentualnie Jadze, a inni tylko Wiśle. Będzie tak niezależnie od tego czy będziecie się tu kłócić do jutra czy nawet do dnia ostatecznego :)

No właśnie temat jest między innymi po to by zakończyć bezowocne kłótnie i dyskusje.Każdy ma prawo kibicować komu mu się żywnie podoba, nawet może sobie szalik zgodowy z cracovią zrobić i powiesić nad łóżkiem;)
Byle nie epatować tym na forum Wisły bo to większość ludzi drażni i zaczynają się niepotrzebne pyskówki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl