![]() |
W sumie to dobrze, że Lecha nie ma w pucharach, przynajmniej dwa kluby (Lech i Wisła) nie wywindują nas sztucznie do pierwszej piętnastki, na co z pewnością nie jesteśmy jeszcze gotowi - już widzę mecz ewentualnego v-ce Mistrza Polski np. Jagiellonii Białystok z Dynamo Kijów, Twente czy Benficą...A przy dobrym następnym pucharowym sezonie bylibyśmy o krok od pierwszej piętnastki.
Na Śląsk, Jagę, Górnika czy Lechię bym generalnie nie liczył, przy dobrych lotach skończy się podobnie jak z Jagą, czyli minimalna porażka spowodowana brakiem pucharowego doświadczenia, a w wariancie super optymistycznym coś w stylu Ruchu, czyli ogranie ogórków i wpidziel w III rundzie. Stąd każde punkty zdobyte przez te drużyny powinny być traktowane jako mały sukces. Bardziej mimo wszystko liczę na Legię, która przy nowym, dobrym szkoleniowcu, ciut szczęśliwym losowaniu i jakimś wzmocnieniu składu może moim zdaniem trochę namieszać, szczególnie jakby udało im się ściągnąć doświadczoną trójkę Mucha & Żewłakow plus Jeż, bo właśnie bardzo głupio tracone bramki były dla nich największą bolączką w aktualnym sezonie, w ofensywie radzili sobie powiedzmy przyzwoicie, brakował "tylko" kogoś w stylu Jeża, Meliksona, Stilica, kogoś kto indywidualnymi umiejętnościami robi przewagę w środku pola. Rozkręcił się dodatkowo trochę Manu, widocznie rozkręca się Gol, który jest zdecydowanie najbardziej kreatywnym z defensywnych pomocników Legii, nie boi się próbować zagrywać prostopadłej piłki do przodu, jest niezły w defensywie. Hubnik mając podwieszonego pod sobą kreatywnego zawodnika typu Jeż mógłby dawać drużynie więcej efektów bramkowych, a solidny poziom prezentują Rzeźniczak, Wawrzyniak czy też Radovic. Reasumując...Legia w takim składzie: Mucha - Rzeźniczak, Choto, Żewłakow, Wawrzyniak - Vrdoljak, Gol - Radovic, Jeż, Kucharczyk - Hubnik ...mogłaby w mojej opinii coś tam w pucharach ugrać. |
Czy Amiki nie ma w pucharach? Tego jeszcze na 100% nie wiemy, więc nie ma się z czego cieszyć.
Post przeniosłem tutaj, bo to właściwy wątek. |
Cytat:
|
Cytat:
na 99 % wiemy jakie jest prawdopodobieństwo że Jaga nie zdobędzie ani punktu z Craxą i u siebie z Ruchem oraz w 4 meczach jakie rozegrają łącznie Śląsk i Lechia nie zgarnie któraś z tych druzyn chociaz raz trzech punktów ? Nie wspominając o czarnymn koniu - Górniku Zabrze który zagra z rozbitą Koroną i z Widzewem . 4 punkty jak nie 6 są jak najbardziej w ich zasięgu . Tak jak ktos napisał . Zbyt dużo drużyn na raz musiało by wdupić . Nie ma takiej opcji że nagle wszyscy przestaną grać a tylko 'wielki leszek " zacznie wygrywać . |
Cytat:
|
Na 90minut.pl jest codziennie aktualizowana lista rywali w poszczególnych rundach pucharów dla polskich drużyn. Jak tak patrzę na te zestawienie to nasuwają mi się dwa wnioski:
1. Łatwiej awansować do grupy LM niż do grupy LE, co jest jakimś paradoksem. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to w ostatniej rundzie eliminacji najtrudniejszym przeciwnikiem Wisły jest Rangers. W IV rd. LE mamy np Atetico, Seville, Romę, Lazzio, PSG etc. Czyli generalnie kto by nie grał z naszych to w tej rundzie wpierul będzie. 2. Nie wiadomo które drużyny zakwalifikują się do pucharów, ale na dzień dzisiejszy w I i II rd. kwalifikacji LE nie ma drużyny, która byłaby poza zasięgiem któregoś z naszych zespołów. Reasumując, celem Wisły powinna być IV runda eliminacji LM, a pozostałych III rd kwalifikacji LE. Moim zdaniem wszystko, ponad ten stan będzie nie lada osiągnięciem Polskiej piłki. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Ta lista drużyn pokazuje też jak arcyważne może okazać się to nasze (trzeba przyznać że dość szczęśliwe) rozstawienie w III rundzie eliminacyjnej. Przy dobrym losowaniu możemy o grupę bić się np. z Ekranasem Poniewieże czy Shamrock Rovers (!). |
Cytat:
Natomiast dla polskiej drużyny największą przeszkodą jest i tak ta nieszczęsna IV runda eliminacyjna - na prawie 40 rozstawionych drużyn do powalczenia jest może z 5. Trzeba mieć niesamowite szczęście w losowaniu. |
Cytat:
A to ze jestesmy rozstawieni w 2 i 3 rundzie el LM to w przewazajacej czesci (3 runda) zasluga naszych rywali ktorzy w swoich ligach wyprzedzili zespoly majace wiecej pkt w rankingu od nas. Oczywiscie ty oceniasz Wisle poprzez pryzmat 2002-03 roku. W takim razie Polska jest w czolowce swiatowej bo w latach 70 i 80 mielismy sukcesy w MS! Od 2003 roku zaliczylismy wiecej kompromitujacych wynikow w Europie niz przyzwoitych- gdzie jako przyzwoite biore pod uwage przegrane dwumecze z Panathinaikosem, Barca czy Tottenhamem. Takze sobie odpowiedz ile jest to warte rozstawienie. Trafiamy na kogos z Czech, Austrii, Belgii czy Danii i juz szanse sa 50/50 w najlepszym przypadku. To sobie pomysl ile zespolow jest teoretycznie na naszym poziomie i na wyzszym z takich lig jak angielska, niemiecka, holenderska, ukrainska, rosyjska, francuska czy hiszpanska i powiedz mi czy jestesmy leszczami jesli chodzi o Europe czy nie Cytat:
|
podstawą do awansu jest świetne przygotowanie przed sezonem. Jeżeli Maaskant zrobi to samo co pan Skorża czyli będzie przygotowywał nas na III rundę myśląc, że przejdziemy na luzie II rundę to znowu czeka nas plama. Na luzie to my możemy ogrywać drużyny z 6 lig krajowych, a nie mistrzów nawet egzotycznych państw.
Jednak wierzę, że Maaskant uczy się na błędach swoich poprzedników i już na mecz II rundy będziemy przygotowani tak jakby to był mecz decydujący o losach mistrzostwa Polski. A dalej będzie tylko lepiej. |
Jeszcze co do tego dwumeczu z Karabachem. Trzeba powiedziec ze 2 lata temu z Levadia skompromitowalismy sie (ale ten pierwszy mecz u nas to byl jakis horror, tylko okajzi co tam mielismy to nie zapomne do konca zycia). Z Karabachem z kolei gralismy rozmontowana druzyna i patrzac na tamten dwumecz z perspektywy czasu to nic dziwnego ze go przegralismy. Gralismy w 1 meczu w takim skladzie:
Jovanic- bramkarz pokroju Pawełka. O wiele slabszy od obecnego Pareiki Piotrek Brozek - lewy pomocnik przesuniety na lewa obrone - ale tak czy siak to na tamta chwile najpewniejszy punkt obrony w Wisle... Bunoza - młody chlopak ktory potrzebowal czasu zeby sie odnalezc. liczba jego kiksow mala z meczu na mecz. Ale jeszcze 9 miesiecy temu mozna bylo powiedz ze byl to najmocniejszy punkt druzyny... rywali Kowalski - dobry obronca dla Piasta Gliwice. Chłopak ktory sie nie nadaje do Wisly, no chyba ze grzac lawe we wszystkich meczach Cikosz - podobnie jak Bunoza. Nowy, zagubiony. Obrona: Gralismy nowa obrona gdzie w tym zespole tylko Piotrek Brozek gral wczesniej. Nawet Kowalski mial niemal tyle wspolnego z WIsla co Bunoza czy Cikosz. Nie dosc ze nie zgrani to jeszcze zagubieni bo przyszli do lepszego klubu (mowa o Bunozie, Cikoszu i Kowalskim) Sobol- serce zespolu Paljic- chyba jeden z lepszych punktow na tamta chwile. Chociaz tez nowy w druzynie i napewno to na jego korzysc nie dizalalo Jirsak - czlowiek zagadka. Raz zagra zajebiscie a raz tak jakby nie umial pilki prosto kopnac. Balansuje u nas na granicy pierwszej 11 i lawki rezerwowych. Chyba nikt nie zaryzykowalby przed meczem ze dzis to Jirsakowi wyjdzie slaby/dobry mecz Boguski- z tego co pamietam to wracal po kontuzji Zuraw - to juz nie ten Zuraw co kiedys o czym przekonalismy sie podczas calego sezonu. Szkoda tylko ze na tamta chwile kazdy myslal i mial nadzieje ze Zuraw pojdzie w slady franka i spokojnie pogra na poziomie Ekstraklasy czy Karabachu Pawel Brozek- chyba przez ostatnie kilka miesiecy sie meczyl w Wisle. Bez formy, jakby bez checi do gry. Ale wezmy go nawet jako plus tamtej druzyny H. Kasperczak - czlowiek ktory absolutnie sobie nie poradzil z wyzwaniem. Za stary, jego czasy juz minely Podsumowujac. Gralismy niezgrana druzyna - Cikosz, Bunoza, Kowalski, Paljic - slabymi pilkarzami - Zuraw, Kowalski, Jovanic, Jirsak (nigdy nic nie wiadomo) - i nawet jesli na plus zaliczyc boguskiego (po kontuzji), Brozka (bez formy), Sobola (wiek), Piotrka Brozka (przekwalifikowany na obronce) to 4 zawodnikami meczu sie nie wygrywa. jak widac zaden zawodnik z tamtego skladu nie byl godny tego zeby wejsc do grupy LE. pokazal to rowniez poczatek sezonu ligowego. Dopiero pod koniec pazdziernika zaczynalismy przypominac druzyne (mecz z Lechia). i teraz mozna powiedziec ze mamy najlepszego bramkarza od dlugiego czasu. Paljjic- szkoda ze pomocnik na lewej obronie no ale chociaz zgrany z reszta i nie przeszkadza na boisku Bunoza/Jaliens -mlody obiecujacy, zgrany i stary, doswiadczony Chavez- gigant jak na polskie warunki Cikosz- do wymiany ale chociaz zgrany z zespolem i tak jak Paljic nie przeszkadza na boisku Sobol/Wilk/Jirsak -Sobol to pewniak. Wilk widac co raz lepszy. Jak go zabraknie to moze wskoczyc do skladu Jirsak ktory dalej czasami zachwyci a czasami zawiedzie. Niemniej miec tego Jirsaka w zanadrzu a nie byc zmuszonym do wystawiania go w 1 skladzie to komfort Kirm/Mały - mysle ze najlepsze skrzydla w lidze Melikson -gwiazda ligi i mozg druzyny. Mysle ze stanowi jakies 30% siły naszego zespolu Genkow- taki Brozek z dobrych czasow. A moze i jeszcze lepszy. Duzo setek marnuje ale nie przeszkadzalo mu to tez strzelac regularnie goli. Duzo walczy, zastawia sie, pomaga pomocnikom. Druzyna w ciagu kilku miesiecy zmienila nam sie o 95%. Tamta Wisla ktora przegrala z Karabachem wlasciwie nie ma nic wspolnego z obecna Wisla bo nawet jesli jest kilka ych samych nazwisk to sa to nazwiska ktore w tamtym etapie nie tworzyly druzyny, nie znaly sie i nie byly zgrane. Takze jakas nadzieja jest. Pytanie tylko czy jest to nadzieja kibica ktory zawsze szuka plusow czy realna przeslanka |
Cytat:
|
Cytat:
Chodzi mi raczej o to, zeby nie lekceważyć taki Hapoel. Nie jedna potęga wtopiła tam w ubiegłych latach. Zgadzam się jednak, że awans z np. w.w. Florą Tallin to ich obowiązek. |
Cytat:
Jak wyzej napisalem w tamtym roku mielismy zupelnie inna druzyne. teraz mysle ze bysmy odprawili i Levadie i Karabach ale z druzynami z Czech itd to juz 50/50 gora daje. Jestesmy jakas 150-200 druzyna w Europie jesli chodzi o poziom. Od Ciebie jeszcze sie dowiaduje ze jestesmy na tym poziomie co druzyny z Estonii, Azerbejdzanu, Kazachstanu tak wiec na jakim poziomie musielibysmy byc zebys nasz zespol nazwal leszczami? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
@wiktorpiekarski, jak miał grać w tym meczu jak był zawodnikiem innego klubu już -.-
Pewnie każdy Żyd pamięta i drży na samą myśl po zwycięstwie polskiego klubu nad izraelskim. |
mnie sie zamarzyło tak;
pierwsze mistrz wali - pewnie jakis Bangor wygral- potem byle co i byle co - w grupie Manchester UTD - po wyjsciu z grupy Manchester City a w kolejnej rundzie Arsenal - nie wymagajmy za duzo - po Arsenalu skonczy sie gra w LM a ja bede mial mecze prawie ze kolo domu ^^ |
@up chciałbym umieć pisać niezrozumiale
|
Cytat:
Dla potwierdzenia oglądnij sobie filmik ze skrótami z tego meczu: http://www.youtube.com/watch?v=jvvQ3...eature=related |
Cytat:
O ile pewniej gra drużyna, gdy w składzie jest poważny bramkarz. A ile było płaczu za Pawełkiem... :rotfl: |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Byleby znowu nie wylosować jakiegoś mistrza Kazachstanu, Gruzji, Azerbejdżanu czy Armenii albo Węgier.
Tylko, że nawet wówczas uważam, że bezproblemowo sobie poradzimy w II rundzie eliminacji LM, a wniosek ten płynie z efektów pracy Holendrów. Maaskant to jednak nie Skorża i wie jak przygotować zespół, a Valcx nie pozwoli na to, aby doszło do zeszłorocznej sytuacji, gdy Kasperczak na obozie przuygotowawczym miał bodajże 12-13 zawodników, w tym takich tuzów jak Burliga czy Kowalski. Gorzej będzie z 3 rundą, gdyż tam pomimo rozstawienia trafiamy na takiego samego przeciętniaka jakim jest Wisła. Dzięki rozstawieniu nie trafiamy na naprawdę mocny zespół w 3 rundzie i tutaj upatruję szans zespołu w awansie do fazy grupowej LM lub LE. Kluczowa będzie 3 runda, a w niej decydować będą: szczęście w losowaniu, nowi zawodnicy w składzie (odpowiednie ich wkomponowanie) oraz dyspozycja zawodników. Liczę na przełamanie złej passy w europejskich pucharach, która trwa od 5 lat (awans do fazy grupowej UEFA). |
Witek orientujesz się czy Wisła była by rozstawiona w III rundzie, gdyby nie dobre wyniki w poprzednim sezonie Amiki w Europie i zdobyte przez nią punkty do rankingu?
|
Cytat:
|
Z dużą dozą prawdopodobieństwa już dziś można wypisać wszystkie kluby, które będą nas reprezentować w europejskich pucharach:
Wisła Kraków 2 runda el. LM Legia Warszawa 3 runda el. LE Śląsk Wrocław 2 runda el. LE Jagiellonia Białystok 1 runda el. LE |
Czy jest możliwa trafienie przez Wisłę na Trabzonspor w eliminacjach?
|
Cytat:
Tranbzon gra w eliminacjach 'nie-mistrzowskich'. |
Cytat:
|
Na dzien dzisiejszy:
-Wisla(napewno) -Legia(napewno) -Slask -Jaga Po za Wisla, to daje 0,5% szans naszym druzynom na awans do grupy. Jedyna nadzieja byla w Lechu (ze wzgledu na roztawienie) ale zaprepascila ta szanse po meczu z Lechia. Jednak po tej ostatniej kolejce maja jeszcze cien szansy ale musialby naprawde stac sie cud... "Warunki konieczne do spełnienia, aby Lech zakwalifikował się do Ligi Europejskie: - Lech musi wygrać z Koroną - Jagiellonia musi u siebie przegrać z Ruchem - Lechia nie może wygrać u siebie z Zagłębiem - Widzew musi zremisować u siebie z Górnikiem" |
A ja liczę ze Lechia prześcignie Jagielonie choć łatwo nie będzie , Amica dużo nie straci , gdyż odpada jej tylko 0,5 ptk .Jeśli uda im się w przyszłym sezonie zając 4 miejsce i awansować do pucharów to i tak ich ranking wyniesie 21 000 co nie da się ukryć stawia ich na dobrej pozycji . Wisełka jak wiemy tracimy 4,5 ptk musimy coś ugrać w tym sezonie !! musi być awans do któryś rozgrywek grupowych .
|
Male szanse na to zeby Jaga umoczyla. U nich to bedzie bardzo wazny mecz ( wiem, poprzedni tez byl ) wiec powinni sobie z Ruchem poradzic. Wygrana Lecha z Korona jest raczej pewna. Korona nie gra juz o nic, a Lech jak sie trzeba sprezyc to raz na trzy mecze mu sie uda ;)
Co do Widzewa, to mimo wszystko stawiam na wygrana Lodzian, naprawde niezle graja. Wychodzi wiec ( moim zdaniem ) na to ze Lecha w Pucharach nie bedzie. |
Jezeli Widzew ma nas reprezentowac w pucharach to niech do tej 1 rundy w ogole nie podchodzi. Bo to zakonczy sie wstydem jeszcze szybciej niz sie tego mozemy spodziewac. Po za Wiselka to nasza liga spadla na dno. Jak to jest mozliwe zeby kazda druzyna mogla wygrywac lub przegrywacac z kazda. Druzyny ktore byly blisko strefy spadkowej pare tyg temu znajduja sie juz w czolowce i walcza o puchary. Lech poznan ktory swietnie sobie radzi w europejskich pucharach (pokonuje takie firmy jak Dnipro Dnipropetrovsk, Salzburg, Man City, (prawie) Brage, eleminuje Juventus) a po tygodniu mecza sie i w koncu przegrywaja z Beniaminkami z naszej ligi. To jest szmieszne.
|
Cytat:
Cala Polska pilka = dno. Nikt nam nie gwarantuje sukcesu*, ani reprezentacja ani zaden klub *wejscie do ME/MS *przejscie 1/2/25 rundy kw LE/LM - w zaleznosci od oczekiwan |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:01. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl