Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [23 kolejka] Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ; 21.04.2011 ; 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8027)

adikos1906 19.04.2011 12:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wislak2221 (Post 1079532)
Może mi ktoś powiedzieć jak bedzie wygladal mecz ze Ślaskiem ze strony kibicowskiej??? tzn jak bylo ostatnimi laty jade pierwszy raz na taki wyjazd i jak to bedzie??? bedziemy wbijac do braci ze slaska? czy tam gdzie mamy bilety?? jak Wisla strzeli bramke to cieszymy sie jak w Krakowie?? czy tak nie okazywac bardzo tego? jesli zapomnialem o czyms to powiedzcie mi jak to ogólnie wyglada. A i czy napewno nic sie nie stanie jak wyskocze w koszulce Wisly na sektor Slaska


http://www.fanslask.pl/?p=5390 zreszta prosze przeczytac ;]
Z góry dzięki ;)

Czasami się zastanawiam czy to jest tylko niewiedza czy głupota. Człowieku, czytałeś ten artykuł ? Czy tylko jego tytuł?

tofik 19.04.2011 12:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1079441)
a co ma jakośc gry do zwycięstwa? mozna pieknie grac i przegrac
mowicie, ze mamy spora przewage, ok, ale pamietajcie, ze mamy serie Lech, Cracovia, Legia, wyjazd do Wrocławia i u siebie Polonię. Jak dla mnie scenariusz że te wszystkie mecze przegramy, jest możliwy. Jeśli dla Was nie, to naprawdę, macie marne pojęcie o piłce...

Nie, to jest nie możliwe żebyśmy przegrali wszystkie te spotkania. To ty sie nie znasz na piłce.

JrQ- 19.04.2011 12:45

Cytat:

Ile razy w erze Cupiała Wiśle zdarzyła się seria pięciu porażek z rzędu?
a co to ma do rzeczy? przecież to, że nie miała, to nie znaczy, że mieć nie będzie, poza tym, nie mówię o 5 porażkach z rzędu, tylko np o 3, dalej myślisz, że to nierealne? to patrz, mamy przed sobą Śląsk, jesteś pewny trzech punktów? ja jakoś nie bardzo, szanse oceniam 60-40 na naszą korzyść, potem domowy mecz w Zabrzu, raczej wygrany, wyjazd do Gdańska, gdzie gra nam się zazwyczaj dobrze, bo zgoda itd, ale strata punktów to nie żadne mission impossible! następnie gramy z Lechem, z którym nie wygraliśmy od ponad 2 lat, domowy mecz z Craxą, derby to derby, róznie może być, wyjazd do W-wy, gdzie nie licząc ostatniej gry zbieraliśmy ostry w....... (oczywiście Legia gra jak gra, ale nigdy nic nie wiadomo), wyjazd do Lubina i Polonię u siebie. Jak dla mnie jest to bardzo ciężki terminarz...

nie mówię, ze wszystko nie ułoży się dobrze, jednak tak naprawdę, te 12 punktów straty Lecha (bo tylko oni się będą liczyć) jest do odrobienia.

Więc nie koronujcie nas jeszcze, powolutku...

Grantar 19.04.2011 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1079573)
...... tak naprawdę, te 12 punktów straty Lecha (bo tylko oni się będą liczyć) jest do odrobienia.

Między Wisłą a Lechem znalazłem w tabeli Jagiellonie ! ...... w połowie dystansu tzn nie z 12 tylko z 6 punktami straty....
Może bez Grosika to nie ta sama Jaga ale Probierz to dobry trener ... potrafił stworzyć drużynę "z niczego" ...

JrQ- 19.04.2011 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1079593)
Między Wisłą a Lechem znalazłem w tabeli Jagiellonie ! ...... w połowie dystansu tzn nie z 12 tylko z 6 punktami straty....
Może bez Grosika to nie ta sama Jaga ale Probierz to dobry trener ... potrafił stworzyć drużynę "z niczego" ...

Jaga jest cienka i sie nie bedzie liczyc, zreszta, zobaczysz na koniec sezonu, jak bedzie poza 3

farben 19.04.2011 14:02

Śląsk - Wisła: Genkow walczy z czasem

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...asem,id,t.html

crux.a 19.04.2011 14:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1079573)
a co to ma do rzeczy? przecież to, że nie miała, to nie znaczy, że mieć nie będzie, poza tym, nie mówię o 5 porażkach z rzędu, tylko np o 3, dalej myślisz, że to nierealne? to patrz, mamy przed sobą Śląsk, jesteś pewny trzech punktów? ja jakoś nie bardzo, szanse oceniam 60-40 na naszą korzyść, potem domowy mecz w Zabrzu, raczej wygrany, wyjazd do Gdańska, gdzie gra nam się zazwyczaj dobrze, bo zgoda itd, ale strata punktów to nie żadne mission impossible! następnie gramy z Lechem, z którym nie wygraliśmy od ponad 2 lat, domowy mecz z Craxą, derby to derby, róznie może być, wyjazd do W-wy, gdzie nie licząc ostatniej gry zbieraliśmy ostry w....... (oczywiście Legia gra jak gra, ale nigdy nic nie wiadomo), wyjazd do Lubina i Polonię u siebie. Jak dla mnie jest to bardzo ciężki terminarz...

nie mówię, ze wszystko nie ułoży się dobrze, jednak tak naprawdę, te 12 punktów straty Lecha (bo tylko oni się będą liczyć) jest do odrobienia.

I teraz pełna zgoda. Chodzi mi po prostu o to, że Wisła ma najlepszą sytuację ze wszystkich pretendentów, zdecydowanie najwięcej szans na tytuł. NAleży unikać przedwczesnej koronacji, ale równie mocno należy unikać przesadnych obaw. Niech się inni boją, naprawdę są słabsi i mają trudniej.
Poza tym, w Amicę nie wierzę, drugie miejsce zajmuję dla Jagiellonii:) Pozdrawiam

prezes85 19.04.2011 15:14

Jakby na ławce trenerskiej siedział Kasperczak to byśmy mogli tytuł stracić, ale na ławce siedzi Maaskant.

DrunkenBear 19.04.2011 15:17

Amica może jeszcze odpalić. Nie na tyle żeby zdobyć mistrza, ale mogą nam punkty urwać. Zwłaszcza, że jak odpadną z Pucharu Polski, to Bakero może polecieć i będą mieli nowego trenera, który może ułożyć tą drużynę. Bo piłkarzy oni mają dobrych.

Legia nie sądzę żeby podniosła się z tego dołka. Chociaż cud się może zdarzyć w przypadku wywalenia Skorży. I jakiś nowy trener tam wejdzie. Zrobi porządek z drużyną i zaczną wygrywać...

Polonia Warszawa, no cóż tu dużo mówić. Zieliński swoje robi. Trzeba mieć na uwadze, że on rozklepał nas już raz na jesień z Amicą. Fakt, że Polonia, to nie Amica, ale solidnych piłkarzy ma.

Śląsk się zepnie na mecz czwartkowy i mogą być problemy. Zagrali słaby mecz z Koroną. Pewnie teraz będą chcieli się odgryźć. Nie wydaje mi się żeby ten mecz był ładny. Raczej będzie dużo walki w środku boiska. Do tego nie wydaje mi się żeby Melikson miał dużo miejsca w środku pola....

Zauważcie, że nie musimy mieć serii porażek, ale wystarczy że zremisujemy 2-3 spotkania i będzie problem...

ero781 19.04.2011 15:46

to teraz jeszcze raz pytam kto pociągiem pisac priva

Zwitter 19.04.2011 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DrunkenBear (Post 1079624)
...jak odpadną z Pucharu Polski, to Bakero może polecieć i będą mieli nowego trenera, który może ułożyć tą drużynę. Bo piłkarzy oni mają dobrych.

Legia nie sądzę żeby podniosła się z tego dołka. Chociaż cud się może zdarzyć w przypadku wywalenia Skorży. I jakiś nowy trener tam wejdzie. Zrobi porządek z drużyną i zaczną wygrywać...

No na pewno. Bakero wyleci z Lecha, przyjdzie nowy trener i za pomocą czarodziejskiej różdżki zaczną wygrywać, to samo się może stać w Legii. A my przestaniemy grać i nie zajmiemy nawet miejsca na podium, bo przecież wszystko jest możliwe.

Każdy trener potrzebuje czasu, na początku Maaskant też nie miał rewelacyjnych wyników, teraz już nasza gra wygląda coraz lepiej i coraz bardziej obiecująco.

Niby wszystko się może zdarzyć ale w takie cuda, że Lech lub Legia nas wyprzedzą to ja nie wierzę. Najbardziej się obawiam Jagi i nie rozumiem dlaczego niektórzy ją już skreślili, zwłaszcza, że mają wygrane ostatnie dwa mecze i być może kryzys już za sobą. Terminarz też trochę lepszy od nas.

Charlie 19.04.2011 17:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1079573)
a co to ma do rzeczy? przecież to, że nie miała, to nie znaczy, że mieć nie będzie, poza tym, nie mówię o 5 porażkach z rzędu, tylko np o 3, dalej myślisz, że to nierealne? to patrz, mamy przed sobą Śląsk, jesteś pewny trzech punktów? ja jakoś nie bardzo, szanse oceniam 60-40 na naszą korzyść, potem domowy mecz w Zabrzu, raczej wygrany, wyjazd do Gdańska, gdzie gra nam się zazwyczaj dobrze, bo zgoda itd, ale strata punktów to nie żadne mission impossible! następnie gramy z Lechem, z którym nie wygraliśmy od ponad 2 lat, domowy mecz z Craxą, derby to derby, róznie może być, wyjazd do W-wy, gdzie nie licząc ostatniej gry zbieraliśmy ostry w....... (oczywiście Legia gra jak gra, ale nigdy nic nie wiadomo), wyjazd do Lubina i Polonię u siebie. Jak dla mnie jest to bardzo ciężki terminarz...

nie mówię, ze wszystko nie ułoży się dobrze, jednak tak naprawdę, te 12 punktów straty Lecha (bo tylko oni się będą liczyć) jest do odrobienia.

Więc nie koronujcie nas jeszcze, powolutku...

12 punktów jest do odrobienia tylko jeśli wygrają wszystkie mecze do końca sezonu, a nam przydarxy się wielki kryzys. Przecież atmosfera w Pyrlandii jest naprawdę zła- seria słabych wyników, Stilic skłócony z Bakero, słabsza niż się spodziewano forma Murawskiego i przede wszystkim bardzo słabe skrzydła. Do tego dochodzą dziwne pomysły trenera typu forowanie Mikołajczaka, który ma umiejętności na Polonię Bytom. Jeden Rudnevs coś tam pokazuje, ale to za mało, żeby wygrać wszystko do końca. Nasz terminarz może nie jest szczególnie łatwy, ale nie widzę możliwości, żebyśmy nagle seryjnie zaczęli przegrywać, czy remisować u siebie. Jak już przegramy jakiś mecz to będzie można pobawić się w takie ponure rozważania i wyliczenia, póki co radzę się opamiętać, bo sytuacja jest naprawdę korzystna, a forma rywali bardzo nierówna.

Elefant 20.04.2011 06:52

Drużyna która walczy o mistrzostwo nie kalkuluje ile punktów ma przewagi. Wychodzi na mecz, gra tak jak by grała o mistrzostwo i wygrywa. Dlatego później zostaje mistrzem.

Ewentualna wygrana ze Śląskiem i Górnikiem da nam przed trudnymi meczami odrobinę komfortu psychicznego.
Maaskant musi uczulić zawodników na głupie faule przed polem karnym. O ile w grze w polu powinnismy mieć przewagę, to stałe fragmenty gry będą dużym zagrożeniem.

Warto sie wykartkować przed meczem z Górnikiem. Brak dwóch podstawowych zawodników w tym meczu nie bedzie zagrożeniem, a unikniemy sytuacji wykartkowania nas przez usłużnych sędziów np. przed meczem z drużyną wielkopolską.

Donki 20.04.2011 11:25

Tsvetan Genkov nie zagra w meczu przyjaźni ze Śląskiem

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...kiego_i_riosa/

mitmichael 20.04.2011 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1079989)

No to mi osobiscie sie wydaje, ze ostatnia szanse aby sie pokazac dostanie Rios bo ostatnio wiecej gral niz Zurawski (chociazby w Młodej Ekstraklasie). Wielka szkoda Gienka ale bylismy do tego przygotowani - dlatego potrzeba dokupic kolejnego po sezonie. A moze Maaskant nas zaskoczy i jednak Patryk zagra jako wysuniety napastnik? To byłoby bardzo ciekawe. W takiej sytuacji Kirm na miejsce Małego na prawa strone, Melikson na lewa strone za Kirma (gdzie radzil sobie swietnie z GKS-em) a na pozycje Melexa prawdopodobnie Sivakow.

karas1983 20.04.2011 11:49

Liczę, że zagra Maciek i da nam 3 punkty! Musi wreszcie odpalić! Chociaż ten jeden raz! Żuraw! Żuraw! Władca Muraw!!! A Rios to do beach soccera się nadaje a nie do poważnej piłki! Tam będzie mógł sobie do woli strzelać z przewrotki. Jednak najbardziej prawdopodobny wydaje się wariant z Małeckim na szpicy.

Jedno jest pewne: Będzie się działo! Korona mogła, my też możemy! Chociaż osobiście stawiam na kolejne, wyjazdowe 2:2.

Feniks1983 20.04.2011 11:52

Sędzią meczu będzie Paweł Gil (Lublin). W tym sezonie jeszcze Nam nie sędziował. W zeszłym róznie było (porażki z Lechem o SP i Cracovia w Sosnowcu oraz na przykład wygrana na Legi). Oby tym razem było do przodu.

WiernyWiśle 20.04.2011 12:30

Ja uważam że jeżeli Mały zagra na szpicy a Maor znowu na skrzydle za niego, to naturalnym zastępcą Meliksona, który ma kierować grą w środku pola powinien być Garguła a nie Sivakov.

MCX 20.04.2011 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiernyWiśle (Post 1080018)
Ja uważam że jeżeli Mały zagra na szpicy a Maor znowu na skrzydle za niego, to naturalnym zastępcą Meliksona, który ma kierować grą w środku pola powinien być Garguła a nie Sivakov.

To już chyba wolałbym dwójkę Sobolewski - Wilk, a przed nimi Jirsak.

Syn Kangura z 1984 20.04.2011 12:46

Ja bym nic nie zmieniał tylko dał zagrać Riosowi w ramach już naprawdę ostatniej szansy

Orson 20.04.2011 12:50

Niesamowite...
ile Garguła musi jeszcze się pokazać żebyście zrozumieli że jakimś dziwnym przypadkiem facet jest ostatni w Maaskantowym rankingu pomocnikow...?
Przypominam mecz z Podbeskidziem

skeba 20.04.2011 12:58

Cytat:

Niesamowite...
ile Garguła musi jeszcze się pokazać żebyście zrozumieli że jakimś dziwnym przypadkiem facet jest ostatni w Maaskantowym rankingu pomocnikow...?
Przypominam mecz z Podbeskidziem
Wiesz, w teorii to od 2 sezonów nie powinna z nami być Tomka Jirsaka, a teraz jest czołową postacią pierwszej 11. Kiedy odpalił, po 3-4 sezonach ?

SWEET_83 20.04.2011 13:01

Szkoda ze Genkov nie zagra... Ja myślę ze zagra na szpicy Małecki na prawej Melikson a w środku Jirsak,Sobolewski i Wilk... Zobaczymy co Maaskant wymieli oby Wisła ten ciężki mecz wygrała.... 2:1 dla Wisły

MCX 20.04.2011 13:12

Sobol i Wilk to byłaby bardzo dobra opcja akurat na ten mecz, gdybyśmy wyłączyli z gry Milę i Kaza to Śląsk straciłby najpoważniejsze argumenty. No bo kogo innego się tam obawiać? Ćwielonga? Nie żartujmy.

_ukoL 20.04.2011 13:37

Dobrze, że Małecki wraca, bo z całym szacunkiem dla Żurawskiego i Riosa, zostałaby Wisła bez napastnika. Maciek już chyba pogodził się z tym, że powrót do Wisły był nieudany, a Rios kompletnie zawodzi nawet kiedy dostanie parę minut z Bełchatowem.

wujekWojtek 20.04.2011 13:43

MCX, ja Ci mówię, wygramy jutro ale Pepe nam strzeli honorowego gola ;D

Pietrek1991 20.04.2011 13:53

Co do meczu to ja jednak bym dal ostatnia szanse Riosowi, chlopak widac ze ma instynkt strzelecki tylko nie umie go przelamac jakos w lidze ale cos czuje, ze jak Maskant postawi na niego to on mu sie odplaci golem a co do Zurawia jego 5min minelo wiec co tu duzo mowic.
PS.Mam takie pytanie z innej zupelnie beczki. Czy ktos moze sie orientuje kiedy bedzie ostatni mecz z polonia warszawa? na oficjalnej jest podane ze 29maja lecz jak wiadomo to nie jest pewna data:P

canarinhos 20.04.2011 13:58

Ostatnia kolejka z tego co pamietam byla zawsze rozgrywana w soboty, ok godz. 17. Wszystkie mecze o tej samej porze. Dotyczylo to zawsze dwoch ostatnich kolejek. Ale nie jestem pewien na 100% czy teraz bedzie podobnie.

Teqcontroller 20.04.2011 14:14

Szansa jest dla Riosa , może to być dla niego ostatnia szansa na dobry występ w lidze.Oczywiście stałe fragmenty gry będą i na to trzeba będzie uważać.Mały na skrzydle Rios wysunięty , ja tak to widzę.

Orson 20.04.2011 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skeba (Post 1080031)
Wiesz, w teorii to od 2 sezonów nie powinna z nami być Tomka Jirsaka, a teraz jest czołową postacią pierwszej 11. Kiedy odpalił, po 3-4 sezonach ?

Ale Garguła ma 30 lat, mizerną szybkość i wytrzymałość, po kontuzji mineły juz 2 lata i mimo to nie zagrał ani jednego udanego meczu

Baaaa... nie potrafię sobie przypomnieć nawet jakiejś ładnej piłki zagranej przez niego...

edit:
Słowko o Tomku Jirsaku - facet jest typowym srodkowym pomocnikiem, genialny Maciek Skorża ustawiał go przez 2 sezony za napastnikiem - coś w roli fałszywego napastnika albo ofensywnego pomocnika którym Czech nigdy nie był i nie będzie.
Nic dziwnego że gra lepiej teraz gdy gra pierwszy sezon w Wiśle na swojej NOMINALNEJ pozycji.
BTW Tomek ma chyba najdokładniejsze podanie w Wiśle.

wujekWojtek 20.04.2011 14:33

Bodajże na Weszło podawali że Xavi ma gdzieś koło 90-95% skuteczność podań. Ciekawe jak to jest u nas.

Swoją drogą Tomek faktycznie gra teraz bardzo dobre zawody, mimo, że jest mniej widoczny. Takie połączenie defensywnego, ofensywnego środkowego pomocnika bardzo mu odpowiada. Reguluje tempo gry, przerzuca ciężar z jednej na drugą stronę itd. Słowem, pozycja wymagająca inteligencji, którą Tomek posiada, spokoju i opanowania. Mam nadzieję, że prawdziwy szczyt formy jeszcze u niego przyjdzie.

A Guła tak własciwie jest dopiero pół roku po kontuzji bo chyba latem też coś mniejszego złapał, a to trochę podcina skrzydła. Mam nadzieję, że Boguś nie będzie potrzebował tyle czasu.

AS82 20.04.2011 14:43

Szkoda Genkova bo strzelil 4 gole w trzech ostatnich meczach i jego brak to znów obniżenie składu Wisły co przy stałych fragmentach gry,bedzie skutkowalo pewnie jeszcze wieksza opresja :-/

farben 20.04.2011 15:01

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków [TYPUJ WYNIK]

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...ynik,id,t.html

Wyniki sondy mnie zaskakują.

Jagul 20.04.2011 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez farben (Post 1080064)
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków [TYPUJ WYNIK]

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...ynik,id,t.html

Wyniki sondy mnie zaskakują.

Co Cię zaskakuje? Z całym szacunkiem ale Śląsk to nie jest jakaś Barcelona, żeby się ich bać. Mogą imponować tym jak walczą, że biegają do ostatniej minuty ale to nie są żadne gwiazdy. Jak my mamy się bać Śląska, to najlepiej w ogóle nie jedźmy do Gdańska, Warszawy, a o Pucharach już nie wspominając. Walka na pewno będzie, bo my na wyjazdach szału nie gramy + brak Genkova więc jak dla mnie głosy w sondzie jak najbardziej zrozumiałe.

farben 20.04.2011 15:53

Piłkarze Wisły zagrają w różowych sznurówkach

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...kach,id,t.html

Rudi5555 20.04.2011 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez farben (Post 1080079)
Piłkarze Wisły zagrają w różowych sznurówkach

http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...kach,id,t.html

Człowieku, czy oni ci płacą za reklamę ?:shock: Przecież to już x-nasty link który wklejasz z tej GóWnianej strony.
Co nas interesuje czy zagrają w różowych , niebieskich , czy karmazynowych. Grunt żeby wygrali.

grzechu1991 20.04.2011 16:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rudi5555 (Post 1080082)
Człowieku, czy oni ci płacą za reklamę ?:shock: Przecież to już x-nasty link który wklejasz z tej GóWnianej strony.
Co nas interesuje czy zagrają w różowych , niebieskich , czy karmazynowych. Grunt żeby wygrali.

A co ma wspólnego Gazeta Krakowska z GW?

Rudi5555 20.04.2011 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzechu1991 (Post 1080083)
A co ma wspólnego Gazeta Krakowska z GW?

Może i nic. Ale przejrzyj jego posty. On się chyba nie ogranicza tylko do GK. Poza tym to chyba jakiś bot a nie żywy człowiek.

krakus76 20.04.2011 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rudi5555 (Post 1080082)
Człowieku, czy oni ci płacą za reklamę ?:shock: Przecież to już x-nasty link który wklejasz z tej GóWnianej strony.
Co nas interesuje czy zagrają w różowych , niebieskich , czy karmazynowych. Grunt żeby wygrali.

Człowieku .... Zamiast robić przytyk koledze że wrzuca linki z GW to lepiej przyjrzyj się dokładnie i rozróżniaj GW od Gazety Krakowskiej.

kolarz90 20.04.2011 16:13

Ale faktem jest że koleś tylko wkleja linki i nic więcej. Innych jego postów nie znalazłem

Co meczu to ja wolałbym w ataku jednak Małego. Moim zdaniem lepszy z niego napastnik niż skrzydłowy. Na lewej stronie Melikson, w środku Sobol, Jirsak i mimo wszystko Sivakov bo szykuje się ciężka walka głównie w srodku pola


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl