![]() |
Melikson, Rios w środku pola to samobójstwo z naszej strony. Piękna dziura w środku, a w niej tylko Sobol. Już widzę tę agresję w grze obronnej Riosa na tej pozycji. Już teraz nasza gra defensywna z Małym i Kirmem na skrzydłach nie wygląda za dobrze, szczególnie po stracie piłk,i a co dopiero z dwoma ofensywnymi pomocnikami w środku.
|
Dwóch defensywnych źle, dwóch ofensywnych też nie dobrze...niektórym się nie dogodzi
Jagiellonia póki co spisuje się poniżej oczekiwań, ale trzeba zauważyć, że mieli o wiele trudniejsze mecze od nas. To będzie pierwszy mecz na wiosnę, który pokaże ile tak na prawdę jest warta Wisła. |
Cytat:
|
Cytat:
http://img715.imageshack.us/i/dasdasdasq.pnghttp://img715.imageshack.us/i/dasdasdasq.png/http://www.footballuser.com/Formatio...sla_Krakow.jpg + 2 napastników - można sprawdzić, czy Genkov w takim ustawieniu zacznie strzelać bramki, tak jak w Bułgarii. + 2 defensywnych pomocników - Wilk może się ogrywać + Ofensywne ustawienie (3-4-1-2), Melikson jako ofensywny pomocnik/podwieszony napastnik + Małe problemy z obroną, tzn. jak nam ktoś wypadnie ze składu. |
Lysy Ty oglądasz mecze Wisły czy czytasz relacje LIVE? Cikos baardzo często jest tak wysoko, przejrzyj sobie mecze, a najlepiej z Podbeskidziem to zobaczysz gdzie on przebywał. Dzięki niemu Kew robić za dwóch musiał bo dziura robiła się jak pokazuje to zdj. Tu jest u nas problem właśnie że jak atakujemy to nie ma dobrej wymienności i często było tak że jak był przechwyt wystarczyła długa na napastnika i miał przed sobą tylko śr. obrońców a czasem, tylko bramkarza..
|
Cytat:
|
diamencik 4-2-1-2-1
Pareiko Cikos-Jaliens-Chavez- Paljic Wilk-Sobol Melikson Małecki-Kirm Genkov ...i jazda! |
Jirsak jako defensywny ?
Nie sprawdza się w tej roli Edit: Dobra, przepraszam za spam, żeby nie było offtopu to szkoda, że gramy tak wcześnie. Wieczorem zawsze większa mobilizacja była, rano to będzie taki piknikowy nastrój. chociaż mam nadzieję, że kibice zrobią swoje |
Cytat:
Jaga ma szybkie skrzydla i w miare dobrych srodkowych pomocnikow co w polaczeniu z umiejetnoscia Franka do zdobywania bramek moze Nam napsuc sporo krwi. Mecz bedzie ciezki ale licze ze znowu wydrzemy 3 punkty :) |
Ciekawe dlaczego świecą się jupitery na R22. Trening na głównej ??
|
Ja byłbym za tym, aby w obronie zamiast Jaliensa zagrał Sobolewski, a za Sobolewskiego w środku Wilk:) Wilk na prawdę marnuje się na ławce, a widać że z niego dobry piłkarz.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
3-5-2 to calkiem inny system gry, to nie fifa kolego.. Maaskant nie jest idiota zeby takie cos stworzyc Pareiko - Cikos, Chavez, Jaliens, Paljic - Sobolewski, Jirsak, Melikson - Kirm, Genkow, Małecki tak zagramy |
1. Wisła Kraków 1-0 Arka Gdynia
2. Ruch Chorzów 2-0 Wisła Kraków 3. Widzew Lodź 0-1 Wisła Kraków 4. Wisła Kraków 2-1 Polonia Bytom 5. Jagiellonia 2-1 Wisła Kraków 6. Wisła Kraków 2-2 Korona Kielce 7. Bełchatów 1-1 Wisła Kraków 8. Wisła Kraków 0-0 Śląsk Wrocław 9. Gornik Zabrze 1-0 Wisła Kraków 10. Wisła Kraków 5-2 Lechia Gdańsk 11. Lech Poznań 4-1 Wisła Kraków 12. Cracovia 0-1 Wisła Kraków 13. Wisła Kraków 4-0 Legia 14. Wisła Kraków 1-0 Zagłębie 15. Polonia W 0-1 Wisła Kraków 16. Arka 0-1 Wisła Kraków 17. Wisła Kraków 3-1 Ruch Chorzów 18. Wisła Kraków 2-0 Widzew 19. Polonia Bytom 2-2 Wisła Kraków Prawie 1/3 spotkań wygraliśmy 1-0 Zaledwie 4 spotkania wygraliśmy (21%), gdzie drużynie strzeliliśmy przynajmniej 2 bramki więcej, więc taki karny Sobolewskiego mógłby sprawdzić, ze już byśmy się nie obudzili Cytat:
Cytat:
|
Maaskant przed meczem z Jagiellonią Białystok [video]:
http://kiks.tv/2011/04/maaskant-prze...ch-przyjaciol/ |
Cytat:
Jak dobrze pamiętam to Radek za czasów gry w Wiśle Płock występował na różnych pozycjach w obronie. Zrobiłoby się miejsce dla Wilka bo mam wrażenie że nawet będąc lepszym od Sobola nie będzie grał, poza tym Radek może grać na takim poziomie jak obecnie jeszcze 2-3 sezony i co wtedy? Można by też spróbować Sobola na lewej obronie: http://this11.com/boards/1301660316643546.jpg Takie rozwiazanie mogłoby być ciekawe z tylko jednym ofensywnie grającym obrońcą. Sobol na pewno lepiej by krył 1na1 niż Paljic z Cikosem razem wzięci. Jirsak(lub Siwakow) nie musiałby asekurować lewego obrońcy przez co miałby więcej sił do gry do przodu. Łobodziński ma chyba najlepsze dośrodkowanie z wszystkich zawodników Wisły a z tego co wiem Genkov w Bułgarii 40% bramek strzelał głową. Jak dobrze policzyłem Genkov zagrał w 6 meczach (4liga,2puchar) Pytanie za 100pkt: Ile razy w sumie Wiślacy celnie dośrodkowywali w pole karne ze skrzydeł? |
Daj sobie spokój z tą rozkminą Kris , bo ustawienie Łobodzińskiego i Sobolewskiego to posunięcie aż tak pojebane,że ciężko skomentować. Skład wyjdzie taki sam jak zwykle i dobrze,bo jest najstabilniejszy. A wszystko zweryfikuje boisko, choć jak zwykle pierwsze 20 min. Wisła będzie grać kapuchę.
|
Ciężko ci skomentować bo nic mądrego nie możesz napisać.
Człowieku Sobolewski grał na boku obrony przez kilka lat a Łobo jest przynajmniej 2x lepszy w ofensywie od Cikosa i tak samo słaby w obronie jak Słowak. W obecnej chwili wydaje sie być w niezłej formie i dlatego dałbym mu szanse. |
Dać Kur*a Szanse Riosowi dac!!!!!!!
|
Cytat:
|
ta strzałka przy Wojtku to dystans jaki by przebiegł przez cały mecz?
a co do Sobola to oglądnij sobie straconą bramkę z Ruchem i wypowiedz się jeszcze raz. Idąc Twoim tokiem rozumowania wystawmy Kirma i Małego na bokach obrony bo nie są gorsi w obronie od Dragana i Cikosa a w ofensywie lepsi... komuś się chyba 1 kwietnia udzielił. Cytat:
Tutaj walczymy o mistrzostwo i maja grać Ci którzy najlepiej prezentują sie na treningach i meczach. A tu jeden z drugim zobaczył Bramki Riosa i Wojtka w ME i odrazu że sa w formie i powinni grać... |
Cytat:
Poza tym Łobodziński to nie jest mój wymysł tylko jedna z trzech opcji Maskanta (Cikos, Burliga, Łobo) , to są jego zdaniem trzej zawodnicy na prawą obrone. |
Zgadzam się z Wojtkiem jako Opcją , jednak moim zdaniem lepiej jest inwestować w młodego Erica który całą karierę ma przed sobą, nie jest dla nas wielkim kosztem finansowym a wydaje mi się że jeśli damy mu szanse to odwdzięczy się nam. Dobrym sygnałem dla niego na pewno jest powołanie go na listę rezerwową w seniorskiej reprezentacji Słowacji.
|
Cytat:
Czarek Wilk musi grać on nie ma 19 lat a skoro Maskant nie chce nawet słyszeć o dwóch defensywnych pomocnikach stąd pomysł z przesunięciem Sobola. |
największą zaletą Serba jest szybkość w mniejszym stopniu doświadczenie i technika.
Widać po nim pewność gry, czego nie ma np Eric. Jednak jestem pewny że gdyby, któryś z nich nie mógł zagrać to do składu wskoczy Branco. Wnioskuje to po słowach trenera, który chciał na meczu ME zobaczyć jak prezentuje sie Serge poprosił o ściągniecie go z boiska 20 min przed końcem, bo jak sam stwierdził po 70min łatwiej się odbudować fizycznie do niedzielnego meczu niz po 90min |
Cytat:
|
Cytat:
Widzialeś 20 spotkań w których w/w piłkarze grali na takich pozycjach by takie wnioski wyciagac? I co do waszych taktyk przeróżnych. Maaskant chce nas nauczyc 4-3-3 vel 4-5-1 vel 4-1-2-2-1 i zeby tego sie nauczyc trzeba to pograć ileśset razy a nie co tydzień zmieniać ustawienie, bo wtedy tak naprawde gramy bez ustawienia i bedziemy grali starym modnym 4-4-2. Ja rozumiem ze u was elementy takie jak :długofalowe efekty nie sa mozliwe do zrealizowania bo musicie miec i wynik i progres "JUŻ". Piłkarz potrzebuje 1500x powtórzyć schemat by mu sie utrwalił, a ze Polacy taktycznie są beznadziejni to albo trzeba uwierzyc w umiejetnosci trenera albo dać sobie spokoj i dalej kopać sie po czole. |
Cytat:
Wystarczy że widziałem ponad 20 spotkań Cikosa który wygląda gorzej niż nominalny pomocnik Paljic. Słowak ma skuteczność blokowania dośrodkowań na poziomie 5%. Gdyby Wisła miała takiego zawodnika jak kiedyś Baszczu to należała by mi się niezła zjebka za takie pomysły przesuwania prawego pomocnika na prawą obronę ale niestety obecny stan posiadana jest taki że kto by tam nie zagrał to wielkiej róznicy nie bedzie. |
Mecz w niedzielnie popoludnie,fajna pogoda ma byc ,nic tylko zagrac dobry meczyk i wygrac :)
No coz Jaga to juz nie ten zespol z jesieni ale znajac Probierza zepnie sie ostro i bedzie chcial wywiesc od nas chocby 1 pkt. My musimy od razu ruszyc i tym razem na srodku widzialbym Wilka z Jirsakiem -Melikson jako wolny elektron i na szpicy Genkov,po bokach Kirm z Malym ,ew Lobo zamiast Andraza. Niespodzianka bedzie nasza obrona ,Pareiki jestem spokojny bo w kadrze wybronil Estonii kilka setek ,wiec widac ze on forme ma na stalym wysokim poziomie.Oby Jaliens wdrozyl sie juz w polska Lige ,bo z tego co mowi to nie moze sie ciagle przestawic na innym typ gry-czyli silowej.No i dobrze ze Cikos i Pajlic juz gotowi ,bo bez nich obrony by nie bylo a zastepców nie ma . Zwyciestwo moze nam duzo dac ,ale denerwuje mnie opisywanie tego meczu jako juz prawie zdobycia Mistrza...glupota tak uwazac i pisac.Nie pompujmy balonu. |
szprotson: Polacy taktycznie beznadziejni? Ok. A ile ich jest zwykle w 18nastce meczowej? Ba, ile ich jest w 1 składzie ??
|
Panowie, chcecie zmienić 3/4 jednej z najlepszych defensyw w naszej lidze?? Zmiana Bunozy na Jaliensa to już poważna zmiana. Zostawmy boki tak jak były. Co prawda 4 bramki straciliśmy w dwóch ostatnich meczach ale mimo to nie można eksperymentować ze składem. A Kiro i Mały załatwili nam 13 bramek w tym sezonie, i Wy chcecie ich cofać do tyłu?? To kto z przodu??
Jak dla mnie to jedyne zmiany to Wilk za Sobola i Rios jako trzeci pomocnik z Wilkiem i Melexem. Dragan i Cikos wyzdrowieją i zagrają. |
Cytat:
a ilu z tych 18nastki meczowej sie piłkarsko rozumie i sprawnie komunikuje? Ilu gra ze soba na "pamięć" ? Cytat:
Dzięki ze mnie dokształciłeś równiez, gdyz nie wiedzialem ze boczny obrońca to "osoba odpowiedzialna za blokowanie wrzutek przeciwnika. Jak dla mnie to .......enie o .......eniu, wiadomo ze chłop nie wyglada na super obronce, ale rownie dobrze mozna sie przyczepić do każdego piłkarza o jakąs pierdółke typu : Łobo za często schodzi na prawą noge,a Mały za rzadko zamienia sie pozycjami z Kirmem, który to w defensywie nie pracuje w ogóle. I najlepsze przypominać Baszcza i robic z niego herosa. Jeszcze napisz o Alvarezie ktory nie miałzadnej wrzutki dobrej a na szybkosc go ruchał rudy Radzewicz. Jovanica tam postaw, jest wysoki wiec bedzie blokował wrzutki :rotfl: |
Cytat:
To oczywiste że potrzebujemy ich w ataku. |
Cytat:
|
dokładnie, z Kirmem i Małym to było takie porównanie.
moim zdaniem, nawet gdybyśmy mieli lepszego zmiennika na pozycje bocznego obrońcy to należało by zostawić wszystko tak jak jest dopóki dopisuje zdrowie. Ponieważ w obronie jednym z najważniejszych czynników jest zgranie, a Cikos Palijc i Chavez rozegrali ze sobą już sporo spotkań. Cytat:
Na kij my robimy te stadiony z sztucznym oświetleniem jak najważniejsze spotkania w sezonie gramy o 14. Teraz My z Jagą, Lech z Legia o 15 chyba, w zeszłym sezonie u nas Lech o 16, dwa lata temu mecz dający nam mistrzostwo z Legia na R22 też w tych godzinach, wtedy to był maj, słońce wysoko zaduch i dziwią się wszyscy czemu nie było szybkiego tępa przez 90 min. Chore. Jak mamy warunki to powinniśmy z nich korzystać. Jesienią byłem na meczu z Zagłębiem też o 14 chyba to istny piknik. Nie czuje sie takiej atmosfery wielkiego wydarzenia sportowego. Moim zdaniem skoro poziom piłkarski jest dramatyczny to chociaż otoczka, organizacja powinna byś swietna. A tu jedno i drugie poniżej oczekiwań. |
Frankowski: chcemy udowodnić, że nie zawsze faworyt wygrywa
http://www.gazetakrakowska.pl/strona....html?cookie=1 Franek - szacunek, ale nie tym razem :) Ale jak zwykle Frankowski rzeczowo mówi. |
Osobiście jestem ciekaw czy Rios zmarnuje kolejną szansę by się pokazać z dobrej strony, o ile ktokolwiek zaprosi go do gry;)
|
Cytat:
|
Jeżeli Wisłą zagra tak jak z Polonią, a Jaga tak jak z Lechem to o wygraną będzie bardzo trudno.
Jeżeli Maaskant miał w zasadzie w ciągu dwóch tygodni tylko dwa treningi z drużyną to trudno liczyć na zmiane obrazu gry. Jeżeli Chavez w ciągu dwóch tygodni obleciał świat dookoła, jeżeli Kirm a i inii rozegrali ciężkie mecze reprezentacyjne... Jeżeli dwóch bocznych obrońców leczyło kontuzje, a jednego z nich może zastąpić Branco... Jeżeli... Cały problem w typowaniu przebiegu meczu jest taki, że Wisła Maaskanta pokazała, że po nienajlepszych meczach, może zagrać mecz dobry (Legia na Reymonta). Co do składu, to wielkich możliwości roszad nie mamy. Wygląda na to, że zagrają "starzy" boczni obrońcy. Co do reszty, to my dopiero zgrywamy drużynę ze sobą. Jak ten proces się zakończy, tak gdzieś za dwadzieścia meczy (wliczając w to nowych z letniego okeinka transferowego), można będzie wprowadzać korekty/eksperymenty. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl